Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u 31 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,15.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1527 odpovídá 15,27 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 41 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,2.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,2020 odpovídá 20,20 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
12 smluv má hodnotu blízkou limitům veřejných zakázek, což může naznačovat snahu se vyhnout řádné veřejné soutěži.
|
Číselná hodnota parametru je 0,06.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0591 odpovídá 5,91 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Zveřejnili 1 významně začerněnou smlouvu.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0049 odpovídá 0,49 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,1.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Komerční banka, a.s. |
1 |
151 250 000 Kč |
|
|
CH vodní stavby a.s. |
1 |
142 555 242 Kč |
|
|
STAVEBNÍ FIRMA NEUMANN s.r.o. |
15 |
72 768 358 Kč |
|
|
INZET, s.r.o. |
4 |
66 261 951 Kč |
|
|
T4 Building s.r.o. |
1 |
50 758 125 Kč |
|
|
ZEPRIS s.r.o. |
2 |
36 797 142 Kč |
|
|
MANABAU s.r.o. |
9 |
30 245 516 Kč |
|
|
Esta, spol. s r.o. |
4 |
29 598 045 Kč |
|
|
AQUARIUS, spol. s r.o. |
7 |
22 558 454 Kč |
|
|
ŠNAJDR stavby Mělník, s.r.o. |
8 |
22 242 689 Kč |
|
|
D-PLUS PROJEKTOVÁ A INŽENÝRSKÁ a.s. |
14 |
14 603 252 Kč |
|
|
Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s. |
4 |
11 300 441 Kč |
|
|
Servis ISA s.r.o. |
6 |
10 644 374 Kč |
|
|
AQUA PROCON s.r.o. |
6 |
10 313 060 Kč |
|
|
Středočeské vodárny, a.s. |
5 |
9 424 602 Kč |
|
|
RISL s.r.o. |
2 |
8 602 495 Kč |
|
|
LK Pumpservice, s.r.o. |
7 |
8 097 223 Kč |
|
|
TRASKO BVT, s.r.o. |
2 |
8 055 864 Kč |
|
|
Petr Kožený s.r.o. |
2 |
6 457 314 Kč |
|
|
TALPA - RPF, s.r.o. |
4 |
6 121 964 Kč |
|
|
NOZA, s.r.o. |
1 |
5 562 495 Kč |
|
|
KUNST, spol. s r.o. |
1 |
5 562 495 Kč |
|
|
TMI Building s.r.o. |
2 |
3 680 820 Kč |
|
|
TARGETON s.r.o. |
2 |
3 496 900 Kč |
|
|
ECODIS s.r.o. |
2 |
2 194 456 Kč |
|
|
INGOS s.r.o. |
3 |
1 991 122 Kč |
|
|
Vodoměry Praha, s.r.o. |
1 |
625 812 Kč |
|
|
AUDIT FINANCO, spol.s r.o. |
1 |
532 400 Kč |
|
|
Industrial Kladno 2 s.r.o. |
1 |
472 965 Kč |
|
|
DOBAS - tlakové nádoby, s.r.o. |
1 |
417 450 Kč |
|
|
Vodohospodářské inženýrské služby, a.s. |
1 |
279 510 Kč |
|
|
KUBÍČEK VHS, s.r.o. |
1 |
256 605 Kč |
|
|
CENTRIVIT,spol. s r.o. |
1 |
256 472 Kč |
|
|
ProjektBau cz, s.r.o. |
1 |
215 380 Kč |
|
|
Atlas Copco s.r.o. |
1 |
155 364 Kč |
|
|
OP Electric s.r.o. |
1 |
143 385 Kč |
|
|
AQUECON a.s. |
1 |
133 100 Kč |
|
|
Ing. Stanislava Cejnarová, daňový poradce |
1 |
120 698 Kč |
|
|
Ing. Marie Večeřová |
1 |
117 128 Kč |
|
|
CENTIN, a.s. |
1 |
102 850 Kč |
|
|
MĚLNICKÁ ZELEŇ spol. s r.o. |
1 |
97 405 Kč |
|
|
Petr Šťastný |
1 |
96 800 Kč |
|
|
Ing. Tomáš Melichar |
1 |
90 145 Kč |
|
|
KTendr s.r.o. |
1 |
64 130 Kč |
|
|
STRABAG Water s.r.o. |
1 |
52 381 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Vodárny Kladno - Mělník, a.s. v 2025 ve výši 5 562 495 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou uzavřelo více dodavatelů, žádný nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,11.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
STAVEBNÍ FIRMA NEUMANN s.r.o. |
7 |
|
|
MANABAU s.r.o. |
3 |
|
|
Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s. |
2 |
|
|
Středočeské vodárny, a.s. |
1 |
|
|
INZET, s.r.o. |
1 |
|
|
TRASKO BVT, s.r.o. |
1 |
|
|
Esta, spol. s r.o. |
1 |
|
|
D-PLUS PROJEKTOVÁ A INŽENÝRSKÁ a.s. |
1 |
|
|
ŠNAJDR stavby Mělník, s.r.o. |
1 |
|
|
Servis ISA s.r.o. |
1 |
|
|
NOZA, s.r.o. |
1 |
|
|
KUNST, spol. s r.o. |
1 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Vodárny Kladno - Mělník, a.s. v 2025 ve výši 5 562 495 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou uzavřelo více dodavatelů, žádný nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,07.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
ŠNAJDR stavby Mělník, s.r.o. |
3 |
12 887 485 Kč |
|
|
AQUA PROCON s.r.o. |
1 |
6 558 200 Kč |
|
|
STAVEBNÍ FIRMA NEUMANN s.r.o. |
1 |
5 916 360 Kč |
|
|
RISL s.r.o. |
1 |
4 367 631 Kč |
|
|
Petr Kožený s.r.o. |
1 |
4 164 603 Kč |
|
|
ZEPRIS s.r.o. |
1 |
4 085 971 Kč |
|
|
TMI Building s.r.o. |
1 |
3 375 900 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Vodárny Kladno - Mělník, a.s. v 2025 ve výši 5 562 495 Kč
|
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Zakázky z jednotlivých oborů uzavřelo více dodavatelů, žádný výrazně nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,15.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor IT
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Středočeské vodárny, a.s. |
1 |
5 562 495 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Vodárny Kladno - Mělník, a.s. v 2025 ve výši 5 562 495 Kč
|
Obor Stroje a zařízení
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
LK Pumpservice, s.r.o. |
6 |
7 018 411 Kč |
|
|
INGOS s.r.o. |
2 |
1 448 121 Kč |
|
|
KUBÍČEK VHS, s.r.o. |
1 |
256 605 Kč |
|
|
CENTRIVIT,spol. s r.o. |
1 |
256 472 Kč |
|
|
Atlas Copco s.r.o. |
1 |
155 364 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Vodárny Kladno - Mělník, a.s. v 2025 ve výši 5 562 495 Kč
|
Obor Stavebnictví
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 15, tj. 15,38 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
CH vodní stavby a.s. |
1 |
142 555 242 Kč |
|
|
INZET, s.r.o. |
2 |
60 366 718 Kč |
|
|
STAVEBNÍ FIRMA NEUMANN s.r.o. |
12 |
58 256 699 Kč |
|
|
T4 Building s.r.o. |
1 |
50 758 125 Kč |
|
|
ZEPRIS s.r.o. |
2 |
36 797 142 Kč |
|
|
Esta, spol. s r.o. |
4 |
29 598 045 Kč |
|
|
MANABAU s.r.o. |
7 |
24 551 874 Kč |
|
|
ŠNAJDR stavby Mělník, s.r.o. |
8 |
22 242 689 Kč |
|
|
Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s. |
2 |
11 124 991 Kč |
|
|
Servis ISA s.r.o. |
6 |
10 644 374 Kč |
|
|
AQUA PROCON s.r.o. |
6 |
10 313 060 Kč |
|
|
RISL s.r.o. |
2 |
8 602 495 Kč |
|
|
D-PLUS PROJEKTOVÁ A INŽENÝRSKÁ a.s. |
11 |
8 231 993 Kč |
|
|
TRASKO BVT, s.r.o. |
2 |
8 055 864 Kč |
|
|
Petr Kožený s.r.o. |
2 |
6 457 314 Kč |
|
|
TALPA - RPF, s.r.o. |
4 |
6 121 964 Kč |
|
|
AQUARIUS, spol. s r.o. |
5 |
5 932 679 Kč |
|
|
NOZA, s.r.o. |
1 |
5 562 495 Kč |
|
|
TMI Building s.r.o. |
2 |
3 680 820 Kč |
|
|
TARGETON s.r.o. |
2 |
3 496 900 Kč |
|
|
Středočeské vodárny, a.s. |
1 |
3 025 000 Kč |
|
|
INGOS s.r.o. |
1 |
543 001 Kč |
|
|
Industrial Kladno 2 s.r.o. |
1 |
472 965 Kč |
|
|
Vodohospodářské inženýrské služby, a.s. |
1 |
279 510 Kč |
|
|
ProjektBau cz, s.r.o. |
1 |
215 380 Kč |
|
|
OP Electric s.r.o. |
1 |
143 385 Kč |
|
|
AQUECON a.s. |
1 |
133 100 Kč |
|
|
Ing. Tomáš Melichar |
1 |
90 145 Kč |
|
|
STRABAG Water s.r.o. |
1 |
52 381 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Vodárny Kladno - Mělník, a.s. v 2025 ve výši 5 562 495 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Dobrovolně zveřejňuje velké množství smluv pod 50 000 Kč.
|
Číselná hodnota parametru je - 0,75.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 7,66
|
|
Počet bodů 7,66 znamená pro Vodárny Kladno - Mělník, a.s. celkově
1125. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,1527 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,1008 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,1065 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0591 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0693 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0049 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,2020 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1454 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,841
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
8,41
|
| Odečtený bonus za transparentnost |
- 0,75 |
|
Výsledný K-Index
|
7,658 |
|