Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U většiny smluv netají ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0161 odpovídá 1,61 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 5 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,08.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0806 odpovídá 8,06 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Neobchází limity zákona o veřejných zakázkách.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Zakázky se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Gastro-Walter s.r.o. |
4 |
1 932 430 Kč |
|
|
Kantora s.r.o. |
1 |
1 791 434 Kč |
|
|
AUTOTREND, spol. s r.o. |
1 |
1 434 464 Kč |
|
|
Pavel Míka - FALIKO |
1 |
1 061 866 Kč |
|
|
ABCD Služby školám s.r.o. |
1 |
1 056 693 Kč |
|
|
Larove s.r.o. |
2 |
1 044 559 Kč |
|
|
Technik RBK s.r.o. |
3 |
982 756 Kč |
|
|
Edenred CZ s.r.o. |
1 |
963 144 Kč |
|
|
VIAPOWER s.r.o. |
1 |
897 592 Kč |
|
|
OTISTAV s.r.o. |
1 |
888 533 Kč |
|
|
Interyss s.r.o. |
1 |
838 692 Kč |
|
|
CURATIO EDUCATION s.r.o. |
2 |
703 000 Kč |
|
|
AGROZET České Budějovice, a.s. |
1 |
593 682 Kč |
|
|
Stanislav Dvořák |
1 |
588 300 Kč |
|
|
L I N E T spol. s r.o. |
1 |
569 263 Kč |
|
|
ELEKTROBOSS s.r.o. |
1 |
521 304 Kč |
|
|
2RV stavební s.r.o. |
1 |
493 012 Kč |
|
|
ASSA ABLOY Opening Solutions CZ s.r.o. |
1 |
481 489 Kč |
|
|
Credo gain s.r.o. |
1 |
472 155 Kč |
|
|
ALTER, s.r.o. |
1 |
459 800 Kč |
|
|
Aleš Pejchal JUDr. |
1 |
411 226 Kč |
|
|
KRENO - TECH VDF s.r.o. |
3 |
406 899 Kč |
|
|
SORAL medical s.r.o. |
1 |
392 199 Kč |
|
|
EUROTEC Medical, s.r.o. |
1 |
384 175 Kč |
|
|
DRAMAL s.r.o. |
1 |
365 227 Kč |
|
|
CHRISTEYNS s.r.o. |
1 |
363 000 Kč |
|
|
Jiří Vaněk |
1 |
350 000 Kč |
|
|
Klára Junková |
1 |
350 000 Kč |
|
|
Václav Mareček |
2 |
338 800 Kč |
|
|
Prádelny a Kuchyně servis s.r.o. |
1 |
303 831 Kč |
|
|
RATIO Rumburk s.r.o. |
1 |
289 841 Kč |
|
|
JVB Engineering s.r.o. |
1 |
272 773 Kč |
|
|
Dopravní zdravotnická služba s.r.o. |
1 |
250 000 Kč |
|
|
HiT FLORA s.r.o. |
1 |
249 950 Kč |
|
|
Jan Koška |
1 |
249 155 Kč |
|
|
TAURUS - PROXIMA spol. s r.o. |
1 |
242 000 Kč |
|
|
Mgr. Martin Kracík |
1 |
211 200 Kč |
|
|
25487792 |
1 |
200 000 Kč |
|
|
Iva Kubitová |
1 |
181 500 Kč |
|
|
OTIS a.s. |
1 |
142 443 Kč |
|
|
Zdeněk Žebro |
1 |
122 980 Kč |
|
|
B2B Partner s.r.o. |
1 |
122 980 Kč |
|
|
František Sojka |
1 |
121 000 Kč |
|
|
Věra Petlanová Zychová, DiS. |
1 |
100 000 Kč |
|
|
David Grečmal |
1 |
98 600 Kč |
|
|
Radek Goldberg |
1 |
97 877 Kč |
|
|
SAMAT, spol. s r.o. |
1 |
83 762 Kč |
|
|
ELNIKA plus, s.r.o. |
1 |
71 619 Kč |
|
|
LEASETREND s.r.o. |
1 |
68 762 Kč |
|
|
BONNO GASTRO SERVIS s.r.o. |
1 |
57 581 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Domov Brtníky, příspěvková organizace v 2025 ve výši 411 226 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Zakázky z jednotlivých oborů uzavřelo více dodavatelů, žádný výrazně nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,13.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Kantora s.r.o. |
1 |
1 791 434 Kč |
|
|
Pavel Míka - FALIKO |
1 |
1 061 866 Kč |
|
|
Larove s.r.o. |
2 |
1 044 559 Kč |
|
|
VIAPOWER s.r.o. |
1 |
897 592 Kč |
|
|
ELEKTROBOSS s.r.o. |
1 |
521 304 Kč |
|
|
2RV stavební s.r.o. |
1 |
493 012 Kč |
|
|
SORAL medical s.r.o. |
1 |
392 199 Kč |
|
|
DRAMAL s.r.o. |
1 |
365 227 Kč |
|
|
JVB Engineering s.r.o. |
1 |
272 773 Kč |
|
|
25487792 |
1 |
200 000 Kč |
|
|
KRENO - TECH VDF s.r.o. |
1 |
193 334 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Domov Brtníky, příspěvková organizace v 2025 ve výši 411 226 Kč
|
Obor Kancelář
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
ALTER, s.r.o. |
1 |
459 800 Kč |
|
|
CHRISTEYNS s.r.o. |
1 |
363 000 Kč |
|
|
Jan Koška |
1 |
249 155 Kč |
|
|
Iva Kubitová |
1 |
181 500 Kč |
|
|
Technik RBK s.r.o. |
1 |
181 500 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Domov Brtníky, příspěvková organizace v 2025 ve výši 411 226 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Aleš Pejchal JUDr. |
1 |
411 226 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Domov Brtníky, příspěvková organizace v 2025 ve výši 411 226 Kč
|
Obor Jiné služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Gastro-Walter s.r.o. |
3 |
1 811 430 Kč |
|
|
Edenred CZ s.r.o. |
1 |
963 144 Kč |
|
|
L I N E T spol. s r.o. |
1 |
569 263 Kč |
|
|
Klára Junková |
1 |
350 000 Kč |
|
|
Dopravní zdravotnická služba s.r.o. |
1 |
250 000 Kč |
|
|
OTIS a.s. |
1 |
142 443 Kč |
|
|
František Sojka |
1 |
121 000 Kč |
|
|
KRENO - TECH VDF s.r.o. |
1 |
121 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Domov Brtníky, příspěvková organizace v 2025 ve výši 411 226 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 2,49
|
|
Počet bodů 2,49 znamená pro Domov Brtníky, příspěvková organizace celkově
66. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0161 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0182 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0000 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,0806 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1337 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,249
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
2,49
|
|
Výsledný K-Index
|
2,487 |
|