Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U většiny smluv netají ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0364 odpovídá 3,64 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Zásadní nedostatky u 12 smluv z 275 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0436 odpovídá 4,36 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 72 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,26.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,2618 odpovídá 26,18 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0036 odpovídá 0,36 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Zveřejnili 11 významně začerněných smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0400 odpovídá 4,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Velké zakázky se koncentrují u malého počtu dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,17.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
S u b t e r r a a.s. |
4 |
554 004 019 Kč |
|
|
Komerční banka, a.s. |
1 |
200 000 000 Kč |
|
|
OHLA ŽS, a.s. |
3 |
61 880 733 Kč |
|
|
HANES s.r.o. |
1 |
32 004 500 Kč |
|
|
Elektroline a.s. |
9 |
23 370 503 Kč |
|
|
RENOWELD a.s. |
12 |
20 046 675 Kč |
|
|
Mikroelektronika spol. s r.o. |
2 |
13 150 546 Kč |
|
|
ALFAPROJEKT OLOMOUC, a.s. |
2 |
10 278 724 Kč |
|
|
PRAGOIMEX a.s. |
7 |
9 476 691 Kč |
|
|
Colsys s.r.o. |
2 |
5 438 485 Kč |
|
|
IDS - Inženýrské a dopravní stavby Olomouc a.s. |
2 |
5 385 877 Kč |
|
|
SERVIND s.r.o. |
2 |
5 377 623 Kč |
|
|
MERIT GROUP a.s. |
2 |
5 344 397 Kč |
|
|
SOLARIS CZECH spol. s r.o. |
3 |
5 285 547 Kč |
|
|
Bustec s.r.o. |
2 |
5 204 630 Kč |
|
|
FARMAK - GASTRO s.r.o. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
Ing. Pavel Moural, daňový poradce |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
DIOL družstvo |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
Enatruck s.r.o. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
Krnovské opravny a strojírny s.r.o. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
Seznam.cz, a.s. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
Klapejda a.s. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
pd com s.r.o. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
Projekční kancelář PRIS spol. s r.o. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
Energie2, a.s. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
ADIP, spol. s r. o. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
Československá obchodní banka, a. s. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
ARMEX Oil s.r.o. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
F & B COMPANY s.r.o. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
ADATE, s.r.o. |
1 |
4 846 981 Kč |
|
|
COLAS CZ, a.s. |
1 |
3 869 229 Kč |
|
|
I-THERM, spol. s r. o. |
6 |
3 840 353 Kč |
|
|
PW interier s.r.o. |
6 |
3 765 715 Kč |
|
|
DAKO-CZ, a.s. |
9 |
3 274 302 Kč |
|
|
Continental Barum s.r.o. |
1 |
3 267 000 Kč |
|
|
MOBILBOARD s.r.o. |
11 |
2 384 287 Kč |
|
|
Pirell CZ s.r.o. |
1 |
2 335 414 Kč |
|
|
RZ - projekční a realizační činnost s.r.o. |
2 |
2 238 812 Kč |
|
|
Dopravní značení Svoboda, Olomouc s.r.o. |
2 |
2 214 558 Kč |
|
|
SAFETY PRO s.r.o. |
1 |
1 960 200 Kč |
|
|
SWIETELSKY stavební s.r.o. |
1 |
1 494 350 Kč |
|
|
ASYC, s.r.o. |
1 |
1 448 322 Kč |
|
|
ELMO - SA spol. s r. o. |
2 |
1 432 287 Kč |
|
|
TRUCK TRADE spol. s r. o. |
10 |
1 169 471 Kč |
|
|
PV - AUTO spol. s r.o. |
1 |
968 702 Kč |
|
|
Blumenbecker Prag s.r.o. |
1 |
820 380 Kč |
|
|
Že-Stav, s.r.o. |
4 |
769 482 Kč |
|
|
ZAFI CZ spol. s r.o. |
5 |
698 775 Kč |
|
|
SAMOHÝL MOTOR a.s. |
1 |
606 000 Kč |
|
|
AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. |
3 |
596 596 Kč |
|
|
Galerie Šantovka a.s. |
1 |
570 285 Kč |
|
|
Voith Turbo Power Transmission CZ s.r.o. |
2 |
559 692 Kč |
|
|
Chráněná dílna TiRO Blansko s.r.o. |
6 |
518 513 Kč |
|
|
Blachere-Illumination CZ s.r.o. |
1 |
517 396 Kč |
|
|
Vision software s.r.o. |
5 |
486 831 Kč |
|
|
INTERTECH PLUS s.r.o. |
4 |
483 226 Kč |
|
|
ELEKON, s.r.o. |
1 |
430 813 Kč |
|
|
PRO CEDOP s.r.o. |
1 |
423 628 Kč |
|
|
TG PNEU s.r.o. |
1 |
420 579 Kč |
|
|
Apptc.me s.r.o. |
1 |
398 201 Kč |
|
|
Kangaroo group, a.s. |
1 |
373 285 Kč |
|
|
MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o. |
1 |
361 790 Kč |
|
|
IMTC PLUS s.r.o. |
1 |
350 900 Kč |
|
|
Bageterie Boulevard CZ s.r.o. |
1 |
340 615 Kč |
|
|
Asseco Solutions, a.s. |
1 |
318 012 Kč |
|
|
ORGREZ ECO s.r.o. |
1 |
301 290 Kč |
|
|
OPTYS, spol. s r.o. |
2 |
297 417 Kč |
|
|
ŽOS 4 TRAINS, s.r.o. |
1 |
272 492 Kč |
|
|
Bohdan Pazdera |
1 |
249 054 Kč |
|
|
DT - Výhybkárna a strojírna, a.s. |
2 |
228 327 Kč |
|
|
Daniel Nastoupil |
1 |
225 279 Kč |
|
|
Zdeněk Bambásek |
1 |
221 735 Kč |
|
|
Euro - Agency s.r.o. |
1 |
217 800 Kč |
|
|
CETIN a.s. |
1 |
183 330 Kč |
|
|
Klüber Lubrication CZ, s.r.o. |
1 |
178 886 Kč |
|
|
Michal Spurný |
1 |
176 176 Kč |
|
|
HC Olomouc s.r.o. |
1 |
172 909 Kč |
|
|
AiPT s.r.o. |
1 |
164 363 Kč |
|
|
Edwards, s.r.o. |
1 |
154 224 Kč |
|
|
PROFO HK, a.s. |
2 |
138 303 Kč |
|
|
Ing. Tomáš Vachutka |
1 |
133 100 Kč |
|
|
we are ferdinand s.r.o. |
1 |
127 534 Kč |
|
|
AD TECHNIK, s.r.o. |
1 |
121 287 Kč |
|
|
Aricoma Systems a.s. |
1 |
118 657 Kč |
|
|
MESIT asd, s.r.o. |
1 |
113 813 Kč |
|
|
FAIVELEY TRANSPORT CZECH a.s. |
1 |
110 860 Kč |
|
|
Rency s.r.o. |
1 |
108 900 Kč |
|
|
Česká pirátská strana |
1 |
107 672 Kč |
|
|
ALKAL BATERIE spol. s r. o. |
1 |
107 182 Kč |
|
|
BestDrive Czech Republic s.r.o. |
1 |
100 383 Kč |
|
|
Luboš Chlanda |
1 |
97 163 Kč |
|
|
AB Centre s. r. o. |
1 |
96 800 Kč |
|
|
SKD TRADE, a.s. |
1 |
94 283 Kč |
|
|
BD Development Praha s.r.o. |
1 |
90 811 Kč |
|
|
Ivo Uliarczyk |
1 |
82 038 Kč |
|
|
SafeLock s.r.o. |
1 |
79 860 Kč |
|
|
Brazzale Moravia a.s. |
1 |
78 605 Kč |
|
|
EXUN Team s.r.o. |
1 |
77 803 Kč |
|
|
GlassPro Mobile Service s.r.o. |
1 |
77 077 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Dopravní podnik města Olomouce, a.s. v 2025 ve výši 5 139 362 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
ALFAPROJEKT OLOMOUC, a.s. |
2 |
|
|
FARMAK - GASTRO s.r.o. |
1 |
|
|
Ing. Pavel Moural, daňový poradce |
1 |
|
|
DIOL družstvo |
1 |
|
|
Enatruck s.r.o. |
1 |
|
|
Krnovské opravny a strojírny s.r.o. |
1 |
|
|
Colsys s.r.o. |
1 |
|
|
Seznam.cz, a.s. |
1 |
|
|
MERIT GROUP a.s. |
1 |
|
|
PRAGOIMEX a.s. |
1 |
|
|
Klapejda a.s. |
1 |
|
|
pd com s.r.o. |
1 |
|
|
Projekční kancelář PRIS spol. s r.o. |
1 |
|
|
Energie2, a.s. |
1 |
|
|
SERVIND s.r.o. |
1 |
|
|
SOLARIS CZECH spol. s r.o. |
1 |
|
|
ADIP, spol. s r. o. |
1 |
|
|
Bustec s.r.o. |
1 |
|
|
Československá obchodní banka, a. s. |
1 |
|
|
ARMEX Oil s.r.o. |
1 |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
1 |
|
|
F & B COMPANY s.r.o. |
1 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Dopravní podnik města Olomouce, a.s. v 2025 ve výši 5 139 362 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů je výrazná v 6 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,26.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor IT
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 14,29 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Enatruck s.r.o. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
Seznam.cz, a.s. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
Blumenbecker Prag s.r.o. |
1 |
820 380 Kč |
|
|
Blachere-Illumination CZ s.r.o. |
1 |
517 396 Kč |
|
|
Vision software s.r.o. |
5 |
486 831 Kč |
|
|
Apptc.me s.r.o. |
1 |
398 201 Kč |
|
|
Colsys s.r.o. |
1 |
299 123 Kč |
|
|
MERIT GROUP a.s. |
1 |
205 035 Kč |
|
|
AD TECHNIK, s.r.o. |
1 |
121 287 Kč |
|
|
Aricoma Systems a.s. |
1 |
118 657 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Dopravní podnik města Olomouce, a.s. v 2025 ve výši 5 139 362 Kč
|
Obor Stavebnictví
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 6, tj. 15,63 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
S u b t e r r a a.s. |
1 |
275 308 399 Kč |
|
|
OHLA ŽS, a.s. |
1 |
60 482 866 Kč |
|
|
Elektroline a.s. |
3 |
22 067 027 Kč |
|
|
ALFAPROJEKT OLOMOUC, a.s. |
2 |
10 278 724 Kč |
|
|
RENOWELD a.s. |
1 |
5 745 080 Kč |
|
|
IDS - Inženýrské a dopravní stavby Olomouc a.s. |
2 |
5 385 877 Kč |
|
|
Klapejda a.s. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
pd com s.r.o. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
COLAS CZ, a.s. |
1 |
3 869 229 Kč |
|
|
Pirell CZ s.r.o. |
1 |
2 335 414 Kč |
|
|
Dopravní značení Svoboda, Olomouc s.r.o. |
2 |
2 214 558 Kč |
|
|
SAFETY PRO s.r.o. |
1 |
1 960 200 Kč |
|
|
ELMO - SA spol. s r. o. |
2 |
1 432 287 Kč |
|
|
I-THERM, spol. s r. o. |
2 |
1 330 029 Kč |
|
|
RZ - projekční a realizační činnost s.r.o. |
1 |
1 089 973 Kč |
|
|
Že-Stav, s.r.o. |
4 |
769 482 Kč |
|
|
PRO CEDOP s.r.o. |
1 |
423 628 Kč |
|
|
AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. |
2 |
360 888 Kč |
|
|
CETIN a.s. |
1 |
183 330 Kč |
|
|
Ing. Tomáš Vachutka |
1 |
133 100 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Dopravní podnik města Olomouce, a.s. v 2025 ve výši 5 139 362 Kč
|
Obor Bezpečnostní a ochranné vybavení a údržba
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
DIOL družstvo |
1 |
5 139 362 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Dopravní podnik města Olomouce, a.s. v 2025 ve výši 5 139 362 Kč
|
Obor Energie
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 66,67 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Energie2, a.s. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
ARMEX Oil s.r.o. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
ORGREZ ECO s.r.o. |
1 |
301 290 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Dopravní podnik města Olomouce, a.s. v 2025 ve výši 5 139 362 Kč
|
Obor Doprava a poštovní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 6, tj. 4,39 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
HANES s.r.o. |
1 |
32 004 500 Kč |
|
|
RENOWELD a.s. |
11 |
14 301 595 Kč |
|
|
SERVIND s.r.o. |
2 |
5 377 623 Kč |
|
|
SOLARIS CZECH spol. s r.o. |
3 |
5 285 547 Kč |
|
|
Bustec s.r.o. |
2 |
5 204 630 Kč |
|
|
Colsys s.r.o. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
ADIP, spol. s r. o. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
PRAGOIMEX a.s. |
5 |
4 192 128 Kč |
|
|
DAKO-CZ, a.s. |
9 |
3 274 302 Kč |
|
|
Continental Barum s.r.o. |
1 |
3 267 000 Kč |
|
|
MOBILBOARD s.r.o. |
8 |
1 832 176 Kč |
|
|
ASYC, s.r.o. |
1 |
1 448 322 Kč |
|
|
TRUCK TRADE spol. s r. o. |
10 |
1 169 471 Kč |
|
|
PV - AUTO spol. s r.o. |
1 |
968 702 Kč |
|
|
PW interier s.r.o. |
1 |
675 105 Kč |
|
|
ZAFI CZ spol. s r.o. |
4 |
623 634 Kč |
|
|
SAMOHÝL MOTOR a.s. |
1 |
606 000 Kč |
|
|
Galerie Šantovka a.s. |
1 |
570 285 Kč |
|
|
Voith Turbo Power Transmission CZ s.r.o. |
2 |
559 692 Kč |
|
|
Chráněná dílna TiRO Blansko s.r.o. |
6 |
518 513 Kč |
|
|
INTERTECH PLUS s.r.o. |
4 |
483 226 Kč |
|
|
TG PNEU s.r.o. |
1 |
420 579 Kč |
|
|
Elektroline a.s. |
3 |
416 011 Kč |
|
|
Kangaroo group, a.s. |
1 |
373 285 Kč |
|
|
MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o. |
1 |
361 790 Kč |
|
|
Bageterie Boulevard CZ s.r.o. |
1 |
340 615 Kč |
|
|
OPTYS, spol. s r.o. |
2 |
297 417 Kč |
|
|
ŽOS 4 TRAINS, s.r.o. |
1 |
272 492 Kč |
|
|
DT - Výhybkárna a strojírna, a.s. |
2 |
228 327 Kč |
|
|
OHLA ŽS, a.s. |
1 |
207 469 Kč |
|
|
Klüber Lubrication CZ, s.r.o. |
1 |
178 886 Kč |
|
|
HC Olomouc s.r.o. |
1 |
172 909 Kč |
|
|
AiPT s.r.o. |
1 |
164 363 Kč |
|
|
PROFO HK, a.s. |
2 |
138 303 Kč |
|
|
we are ferdinand s.r.o. |
1 |
127 534 Kč |
|
|
FAIVELEY TRANSPORT CZECH a.s. |
1 |
110 860 Kč |
|
|
Rency s.r.o. |
1 |
108 900 Kč |
|
|
Česká pirátská strana |
1 |
107 672 Kč |
|
|
ALKAL BATERIE spol. s r. o. |
1 |
107 182 Kč |
|
|
BestDrive Czech Republic s.r.o. |
1 |
100 383 Kč |
|
|
Luboš Chlanda |
1 |
97 163 Kč |
|
|
SKD TRADE, a.s. |
1 |
94 283 Kč |
|
|
Mikroelektronika spol. s r.o. |
1 |
89 516 Kč |
|
|
Ivo Uliarczyk |
1 |
82 038 Kč |
|
|
SafeLock s.r.o. |
1 |
79 860 Kč |
|
|
Brazzale Moravia a.s. |
1 |
78 605 Kč |
|
|
EXUN Team s.r.o. |
1 |
77 803 Kč |
|
|
GlassPro Mobile Service s.r.o. |
1 |
77 077 Kč |
|
|
RVmedCentrum privátní klinika s.r.o. |
1 |
75 988 Kč |
|
|
Bučan s.r.o. |
1 |
72 337 Kč |
|
|
Jan Mazáč |
1 |
70 180 Kč |
|
|
GORGONY, s.r.o. |
1 |
65 340 Kč |
|
|
PNEUCENTRUM N & N s. r. o. |
1 |
65 340 Kč |
|
|
Electric Components a.s. |
1 |
64 284 Kč |
|
|
MOTORSERVIS Švec, s.r.o. |
1 |
62 799 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Dopravní podnik města Olomouce, a.s. v 2025 ve výši 5 139 362 Kč
|
Obor Finance
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 50,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Komerční banka, a.s. |
1 |
200 000 000 Kč |
|
|
Československá obchodní banka, a. s. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Dopravní podnik města Olomouce, a.s. v 2025 ve výši 5 139 362 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Ing. Pavel Moural, daňový poradce |
1 |
5 139 362 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Dopravní podnik města Olomouce, a.s. v 2025 ve výši 5 139 362 Kč
|
Obor Jiné služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 6, tj. 20,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
PRAGOIMEX a.s. |
2 |
5 284 562 Kč |
|
|
FARMAK - GASTRO s.r.o. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
Krnovské opravny a strojírny s.r.o. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
MERIT GROUP a.s. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
F & B COMPANY s.r.o. |
1 |
5 139 362 Kč |
|
|
PW interier s.r.o. |
3 |
2 539 273 Kč |
|
|
I-THERM, spol. s r. o. |
4 |
2 510 324 Kč |
|
|
SWIETELSKY stavební s.r.o. |
1 |
1 494 350 Kč |
|
|
OHLA ŽS, a.s. |
1 |
1 190 398 Kč |
|
|
RZ - projekční a realizační činnost s.r.o. |
1 |
1 148 839 Kč |
|
|
Elektroline a.s. |
3 |
887 465 Kč |
|
|
ELEKON, s.r.o. |
1 |
430 813 Kč |
|
|
IMTC PLUS s.r.o. |
1 |
350 900 Kč |
|
|
Bohdan Pazdera |
1 |
249 054 Kč |
|
|
Daniel Nastoupil |
1 |
225 279 Kč |
|
|
S u b t e r r a a.s. |
1 |
202 610 Kč |
|
|
Michal Spurný |
1 |
176 176 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Dopravní podnik města Olomouce, a.s. v 2025 ve výši 5 139 362 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 8,20
|
|
Počet bodů 8,20 znamená pro Dopravní podnik města Olomouce, a.s. celkově
1179. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0364 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0436 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,1713 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0019 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0036 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0400 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,2618 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,2618 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,820
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
8,20
|
|
Výsledný K-Index
|
8,204 |
|