Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U smluv neskrývá ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 19 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,13.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1348 odpovídá 13,48 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0355 odpovídá 3,55 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Zveřejnili 1 významně začerněnou smlouvu.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0071 odpovídá 0,71 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,15.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
EVEN s.r.o. stavební společnost |
4 |
29 036 319 Kč |
|
|
Kovář distribuce s.r.o. |
17 |
6 697 350 Kč |
|
|
PROWENA, s.r.o. |
11 |
4 335 067 Kč |
|
|
AGRIO MZS s.r.o. |
1 |
2 384 910 Kč |
|
|
TAGROS a.s. |
2 |
2 330 000 Kč |
|
|
SILMET Příbram a.s. |
6 |
1 629 870 Kč |
|
|
AGRO-partner s.r.o. |
2 |
1 580 502 Kč |
|
|
CS AGRO s.r.o. |
2 |
1 248 720 Kč |
|
|
VVS Verměřovice s.r.o. |
6 |
993 410 Kč |
|
|
MJD Trading s.r.o. |
1 |
992 200 Kč |
|
|
PEZESTAV s.r.o. |
2 |
962 454 Kč |
|
|
ZZN Pelhřimov a. s. |
2 |
938 960 Kč |
|
|
OSEV jih s.r.o. |
5 |
850 630 Kč |
|
|
ZNZ Pelhřimov s.r.o. |
3 |
816 750 Kč |
|
|
Petr Nehonský |
2 |
757 339 Kč |
|
|
SYSPRO s.r.o. |
4 |
608 644 Kč |
|
|
QUODLIBET spol. s r.o. |
2 |
528 770 Kč |
|
|
OPaLL-AGRI, s. r. o. |
1 |
494 890 Kč |
|
|
Dumfart Landmaschinen GmbH |
2 |
491 928 Kč |
|
|
SALMON-GASTRO s.r.o. |
1 |
483 637 Kč |
|
|
Tekro, spol. s r.o. |
4 |
481 580 Kč |
|
|
CK2 s.r.o. |
1 |
459 420 Kč |
|
|
TAGRO Červený Dvůr, spol. s r.o. |
2 |
383 570 Kč |
|
|
Gas Distribution s.r.o. |
1 |
371 828 Kč |
|
|
DT engineering s.r.o. |
2 |
365 420 Kč |
|
|
B & B Tábor s.r.o. |
1 |
325 263 Kč |
|
|
Eurofarm systems s.r.o. |
2 |
279 510 Kč |
|
|
Jan Kadlec |
2 |
277 090 Kč |
|
|
Josef Křivánek |
1 |
264 990 Kč |
|
|
APPIA TRAVEL s.r.o. |
2 |
249 845 Kč |
|
|
Energy Benefit Centre a.s. |
1 |
248 050 Kč |
|
|
AV MEDIA SYSTEMS, a.s. |
3 |
237 651 Kč |
|
|
A G R O M E T A L L s. r. o. |
1 |
229 900 Kč |
|
|
Igor Svoboda |
2 |
226 200 Kč |
|
|
FARMTEC a.s. |
1 |
220 220 Kč |
|
|
Tomáš Skořepa |
2 |
179 080 Kč |
|
|
KAMÍR a Co spol. s r. o. |
2 |
179 080 Kč |
|
|
FORESTRIS SERVIS s.r.o. |
2 |
163 350 Kč |
|
|
EG Energie, a.s. |
1 |
150 040 Kč |
|
|
Petr Mendl |
1 |
150 040 Kč |
|
|
MERXBAUER s.r.o. |
1 |
141 570 Kč |
|
|
Jaroslav Pokuta |
1 |
134 310 Kč |
|
|
U+M Servis s.r.o. |
1 |
117 370 Kč |
|
|
Zemědělské družstvo Dolní Hořice |
1 |
108 900 Kč |
|
|
Ing. Martin Novák |
1 |
105 270 Kč |
|
|
Pavel Kavka |
1 |
96 800 Kč |
|
|
CRS Marketing, s.r.o. |
1 |
89 540 Kč |
|
|
B2B Partner s.r.o. |
1 |
87 062 Kč |
|
|
TERCIE handicap s.r.o. |
1 |
81 070 Kč |
|
|
E D & F Man Liquid Products Czech Republic, s.r.o., člen skupiny E D & F Man |
1 |
77 440 Kč |
|
|
Lenka Řezáčová |
1 |
76 809 Kč |
|
|
Vladimír Petřík |
1 |
75 400 Kč |
|
|
Ondřej Hlinka |
1 |
74 500 Kč |
|
|
Kovář František, Ing. |
1 |
72 600 Kč |
|
|
PK Group 2016 s.r.o. |
1 |
72 600 Kč |
|
|
Patrik Sičák |
1 |
69 660 Kč |
|
|
DF Partner s. r. o. |
1 |
67 760 Kč |
|
|
Marcel Pouznar |
1 |
62 580 Kč |
|
|
Farmet a.s. |
1 |
61 710 Kč |
|
|
Lucie Černá |
1 |
52 500 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, Tábor, Náměstí T.G.Masaryka 788 v 2025 ve výši 502 538 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů je výrazná v 1 oboru.
|
Číselná hodnota parametru je 0,28.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
EVEN s.r.o. stavební společnost |
3 |
28 939 353 Kč |
|
|
Petr Nehonský |
1 |
483 908 Kč |
|
|
PEZESTAV s.r.o. |
1 |
481 727 Kč |
|
|
DT engineering s.r.o. |
2 |
365 420 Kč |
|
|
Lenka Řezáčová |
1 |
76 809 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, Tábor, Náměstí T.G.Masaryka 788 v 2025 ve výši 502 538 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 6,03
|
|
Počet bodů 6,03 znamená pro Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, Tábor, Náměstí T.G.Masaryka 788 celkově
883. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,1453 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0355 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0071 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1348 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,2802 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,603
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
6,03
|
|
Výsledný K-Index
|
6,028 |
|