Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U většiny smluv netají ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0081 odpovídá 0,81 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 15 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,12.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1220 odpovídá 12,20 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0163 odpovídá 1,63 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,1.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
SEADON s.r.o. |
1 |
7 757 242 Kč |
|
|
INFINITY UNIT s.r.o. |
2 |
7 749 183 Kč |
|
|
KK-TECH s.r.o. |
5 |
2 155 615 Kč |
|
|
Proiectura Dana s.r.o. |
1 |
1 814 274 Kč |
|
|
Aricoma Systems a.s. |
4 |
1 192 019 Kč |
|
|
Ing. Ondřej Hájek |
3 |
1 147 801 Kč |
|
|
MARPA - klimatizace, chlazení, s.r.o. |
1 |
1 079 860 Kč |
|
|
Orwin s.r.o. |
2 |
991 581 Kč |
|
|
AUTO POKORNÝ, s.r.o. |
1 |
794 605 Kč |
|
|
VÍT SPÁČIL - prádelny a čistírny, spol. s r.o. |
1 |
484 000 Kč |
|
|
K a P O - plus s.r.o. |
1 |
484 000 Kč |
|
|
3017630966 |
1 |
466 288 Kč |
|
|
Z-WARE s.r.o. |
2 |
434 632 Kč |
|
|
SNĚŽNÍK, a.s. |
2 |
432 000 Kč |
|
|
Elektromontáže JK s.r.o. |
1 |
395 051 Kč |
|
|
Chlazení kvalitně s.r.o. |
1 |
393 129 Kč |
|
|
Ivan Šrubař |
1 |
375 100 Kč |
|
|
Michal Rozkydal |
1 |
350 000 Kč |
|
|
COMIMPEX spol. s r.o. |
1 |
347 454 Kč |
|
|
ČINEX stavební činnost, spol. s r.o. |
3 |
266 342 Kč |
|
|
Ladislav Lax |
1 |
266 019 Kč |
|
|
867225102 |
1 |
256 841 Kč |
|
|
67225102 |
1 |
255 874 Kč |
|
|
DOBRÁ NAHRÁVKA CZ s.r.o. |
1 |
250 000 Kč |
|
|
JATKA Borotice, s.r.o. |
1 |
250 000 Kč |
|
|
RS Hálův mlýn s.r.o. |
1 |
250 000 Kč |
|
|
HRASPO spol. s r.o. |
2 |
247 418 Kč |
|
|
MENHIR projekt, s.r.o. |
1 |
240 790 Kč |
|
|
OREA HOTELS s.r.o. |
2 |
238 305 Kč |
|
|
Vostal Petr, Ing. |
2 |
229 900 Kč |
|
|
SMERO, spol. s r.o. |
2 |
213 979 Kč |
|
|
Insta-on s.r.o. |
2 |
206 514 Kč |
|
|
The Duke of Edinburghs International Award Czech Republic Foundation, o.p.s. |
2 |
162 150 Kč |
|
|
Bowling centrum Brno s.r.o. |
1 |
160 000 Kč |
|
|
Schindler CZ, a.s. |
2 |
158 122 Kč |
|
|
TyfloCentrum Brno, o.p.s. |
1 |
153 228 Kč |
|
|
E S L, a.s. |
1 |
142 133 Kč |
|
|
FSC Elektro s.r.o. |
1 |
138 593 Kč |
|
|
PETONA CZECH s. r. o. |
1 |
136 500 Kč |
|
|
PROKAF, spol. s r.o. |
1 |
126 917 Kč |
|
|
BS Systems s.r.o. |
1 |
125 743 Kč |
|
|
Derma INSTITUT s.r.o. |
1 |
125 235 Kč |
|
|
ARI s.r.o. |
2 |
122 317 Kč |
|
|
Ondřej Šidlo |
1 |
120 000 Kč |
|
|
SEDCO s.r.o. |
1 |
116 109 Kč |
|
|
Ing. David Pavlas |
1 |
111 320 Kč |
|
|
Služebná s.r.o. |
1 |
107 932 Kč |
|
|
Baar Group s.r.o. |
1 |
106 900 Kč |
|
|
Kámen-teraco s.r.o. |
1 |
100 000 Kč |
|
|
PREV education, s.r.o. |
1 |
96 000 Kč |
|
|
EKOSTYREN s.r.o. |
1 |
93 153 Kč |
|
|
Jiří Krikl |
1 |
92 847 Kč |
|
|
AGOS, spol. s r.o. |
1 |
84 600 Kč |
|
|
JIPAST akciová společnost |
1 |
82 904 Kč |
|
|
ALFA PROFI s.r.o. |
1 |
82 795 Kč |
|
|
Proficio Marketing s.r.o. |
1 |
81 852 Kč |
|
|
MASO-PROFIT s.r.o. |
1 |
77 210 Kč |
|
|
VORWERK CS k.s. |
1 |
75 990 Kč |
|
|
VIASTEP s.r.o. |
1 |
74 000 Kč |
|
|
Berry group, s.r.o. |
1 |
73 000 Kč |
|
|
Mgr. Leona Meindlová |
1 |
71 380 Kč |
|
|
Martin Giňa |
1 |
70 000 Kč |
|
|
Braun SDK, s.r.o. |
1 |
69 925 Kč |
|
|
Jan Plott |
1 |
68 070 Kč |
|
|
Miroslav Vejmola |
1 |
59 000 Kč |
|
|
Prague Pride z.s. |
1 |
50 570 Kč |
|
|
VILLEVALORE SRL |
1 |
22 305 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední škola Brno, Charbulova, příspěvková organizace v 2025 ve výši 395 051 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Zakázky z jednotlivých oborů uzavřelo více dodavatelů, žádný výrazně nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,11.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
SEADON s.r.o. |
1 |
7 757 242 Kč |
|
|
INFINITY UNIT s.r.o. |
1 |
7 354 131 Kč |
|
|
Proiectura Dana s.r.o. |
1 |
1 814 274 Kč |
|
|
Vostal Petr, Ing. |
1 |
169 400 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední škola Brno, Charbulova, příspěvková organizace v 2025 ve výši 395 051 Kč
|
Obor Jiné služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 9,52 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Ing. Ondřej Hájek |
3 |
1 147 801 Kč |
|
|
MARPA - klimatizace, chlazení, s.r.o. |
1 |
1 079 860 Kč |
|
|
SNĚŽNÍK, a.s. |
2 |
432 000 Kč |
|
|
Elektromontáže JK s.r.o. |
1 |
395 051 Kč |
|
|
Ivan Šrubař |
1 |
375 100 Kč |
|
|
Ladislav Lax |
1 |
266 019 Kč |
|
|
DOBRÁ NAHRÁVKA CZ s.r.o. |
1 |
250 000 Kč |
|
|
RS Hálův mlýn s.r.o. |
1 |
250 000 Kč |
|
|
MENHIR projekt, s.r.o. |
1 |
240 790 Kč |
|
|
Bowling centrum Brno s.r.o. |
1 |
160 000 Kč |
|
|
Schindler CZ, a.s. |
2 |
158 122 Kč |
|
|
TyfloCentrum Brno, o.p.s. |
1 |
153 228 Kč |
|
|
OREA HOTELS s.r.o. |
1 |
117 305 Kč |
|
|
Ing. David Pavlas |
1 |
111 320 Kč |
|
|
Insta-on s.r.o. |
1 |
106 845 Kč |
|
|
The Duke of Edinburghs International Award Czech Republic Foundation, o.p.s. |
1 |
101 650 Kč |
|
|
Prague Pride z.s. |
1 |
50 570 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední škola Brno, Charbulova, příspěvková organizace v 2025 ve výši 395 051 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 3,55
|
|
Počet bodů 3,55 znamená pro Střední škola Brno, Charbulova, příspěvková organizace celkově
248. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0081 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0970 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0163 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1220 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1115 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,355
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
3,55
|
|
Výsledný K-Index
|
3,548 |
|