Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u 175 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,17.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1717 odpovídá 17,17 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Zásadní nedostatky u 23 smluv z 1019 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0226 odpovídá 2,26 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 148 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,15.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1452 odpovídá 14,52 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0196 odpovídá 1,96 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Zveřejnili 2 významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0020 odpovídá 0,20 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Velké zakázky se koncentrují u malého počtu dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,19.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Československá obchodní banka, a. s. |
13 |
5 678 034 762 Kč |
|
|
Metrostav CZ s.r.o. |
2 |
3 306 709 465 Kč |
|
|
Siemens Energy, s.r.o. |
7 |
70 775 027 Kč |
|
|
Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group |
6 |
67 918 042 Kč |
|
|
Česká spořitelna, a.s. |
4 |
54 130 041 Kč |
|
|
FCC Česká republika, s.r.o. |
12 |
43 678 312 Kč |
|
|
MOTeC spol. s r.o. |
4 |
40 743 943 Kč |
|
|
RENOMIA, a. s. |
3 |
40 597 531 Kč |
|
|
HANES s.r.o. |
2 |
29 784 279 Kč |
|
|
MARTIN GmbH Umwelt-und Energietechnik |
1 |
29 357 897 Kč |
|
|
EKO-KOM, a.s. |
3 |
27 428 020 Kč |
|
|
Puruplast, a.s. |
3 |
27 367 520 Kč |
|
|
AVVJ Design & Fabrication, s.r.o. |
3 |
27 326 683 Kč |
|
|
EG.D, s.r.o. |
2 |
27 065 020 Kč |
|
|
SEADON s.r.o. |
2 |
27 065 020 Kč |
|
|
Malý fotbal Brno, z.s. |
2 |
27 065 020 Kč |
|
|
DIMATEX CS, spol. s r.o. |
2 |
27 065 020 Kč |
|
|
Prokoncert z.s. |
2 |
27 065 020 Kč |
|
|
DUFONEV R.C., a.s. |
2 |
27 065 020 Kč |
|
|
STAVOS Brno, a.s. |
10 |
25 983 340 Kč |
|
|
FCC Žabčice, s.r.o. |
8 |
25 511 510 Kč |
|
|
MARTIN GmbH |
1 |
23 886 341 Kč |
|
|
IPH Servis Morava, s.r.o. |
16 |
19 006 715 Kč |
|
|
CARMEUSE CZECH REPUBLIC s.r.o. |
22 |
17 939 980 Kč |
|
|
Recovera Využití zdrojů a.s. |
6 |
17 755 410 Kč |
|
|
Martin GmbH für Umwelt- und Energietechnik |
5 |
16 825 590 Kč |
|
|
HOCHTIEF CZ a. s. |
3 |
16 000 729 Kč |
|
|
Ing. Josef Bařina |
6 |
15 808 980 Kč |
|
|
Solkind s.r.o., advokátní kancelář |
3 |
13 980 210 Kč |
|
|
SHERWOOD Digital a.s. |
2 |
13 979 315 Kč |
|
|
Volvo Group Czech Republic, s.r.o. |
13 |
13 978 330 Kč |
|
|
CAJKU Česká republika, s.r.o. |
2 |
13 871 310 Kč |
|
|
AFRY CZ s.r.o. |
2 |
13 865 260 Kč |
|
|
Veskom, spol. s r.o. |
2 |
13 817 864 Kč |
|
|
Společně, o.p.s. |
3 |
13 733 328 Kč |
|
|
RENARDS, a.s. |
3 |
13 715 220 Kč |
|
|
ETW s.r.o. |
2 |
13 653 510 Kč |
|
|
MTC - invest s.r.o. |
3 |
13 652 071 Kč |
|
|
SPUR plastic recycling s.r.o. |
2 |
13 634 150 Kč |
|
|
Centrum recyklačních a odpadových kompetencí s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Město Užhorod |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Nadační fond MEHRIN |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Ján Kukučka |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Jaipur Robotics AG |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
SK TROOPERS z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Asociace malého fotbalu ČR, z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
vkkpbrno.cz s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
GriToN CZ s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Ples jako Brno s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
XXX |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
ELEKTROWIN a.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
ČBF, s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Královopolský spolek vinařů a pěstitelů, z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
JAZZFESTBRNO AHEAD, s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Energie Teplárny Brno, s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Realitní společnost města Brna a.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
EkoInkubátor, z. ú. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
PSG a.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Divadelní soubor J.K.Tyla ve Slatině, z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
White & Case, s.r.o., advokátní kancelář |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
EKOM CZ a.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
ZETOR TRACTORS a.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
BASKETBAL SK KRÁLOVO POLE, s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Ukliďme Česko z. s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Rezekvítek, z. s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
PS BRNO, s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
TATRAN Kohoutovice, z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
CTPark Brno Líšeň West, spol. s r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Salesiánské středisko mládeže - dům dětí a mládeže Brno - Žabovřesky |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
HELAS BRNO, z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
MINI KLUBKO, z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Žabiny s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Apollo Service Agency, s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
CCB, spol. s r. o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Dům pro Julii, z. ú. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
AB-NET s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
TS BEAT UP z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
GEMO a.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
3SM, spol. s r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Volejbal Brno, a.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Pro Draci s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
DS Smith Packaging Czech Republic s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
DSP KOMETA BRNO, z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Eurovalley s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
BF Logistics s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
TECHNOPROCUR CZ, spol. s r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Con Gusto s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Vividus Medical, s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
FRITEX s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Nadace Partnerství (v mezinárodním styku "Czech Environmental Partnership Foundation - CEPF) |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
FORCORP GROUP spol. s r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
CTPark Brno Líšeň II, spol. s r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
BP Action s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Společnost pro ranou péči, pobočka Brno |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Sportovní klub moderní gymnastiky MANTILA Brno,z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
FAKADEMIE s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
ASEKOL a.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Momentum Clinic s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
SAKO Brno, a.s. v 2025 ve výši 13 532 510 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
Československá obchodní banka, a. s. |
12 |
|
|
Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group |
5 |
|
|
Česká spořitelna, a.s. |
4 |
|
|
Siemens Energy, s.r.o. |
4 |
|
|
RENOMIA, a. s. |
3 |
|
|
FCC Česká republika, s.r.o. |
3 |
|
|
EG.D, s.r.o. |
2 |
|
|
EKO-KOM, a.s. |
2 |
|
|
AVVJ Design & Fabrication, s.r.o. |
2 |
|
|
SEADON s.r.o. |
2 |
|
|
Malý fotbal Brno, z.s. |
2 |
|
|
Puruplast, a.s. |
2 |
|
|
DIMATEX CS, spol. s r.o. |
2 |
|
|
Prokoncert z.s. |
2 |
|
|
DUFONEV R.C., a.s. |
2 |
|
|
Centrum recyklačních a odpadových kompetencí s.r.o. |
1 |
|
|
Město Užhorod |
1 |
|
|
Nadační fond MEHRIN |
1 |
|
|
Ján Kukučka |
1 |
|
|
Jaipur Robotics AG |
1 |
|
|
SK TROOPERS z.s. |
1 |
|
|
Společně, o.p.s. |
1 |
|
|
Asociace malého fotbalu ČR, z.s. |
1 |
|
|
vkkpbrno.cz s.r.o. |
1 |
|
|
FCC Žabčice, s.r.o. |
1 |
|
|
GriToN CZ s.r.o. |
1 |
|
|
Ples jako Brno s.r.o. |
1 |
|
|
XXX |
1 |
|
|
ELEKTROWIN a.s. |
1 |
|
|
ČBF, s.r.o. |
1 |
|
|
Královopolský spolek vinařů a pěstitelů, z.s. |
1 |
|
|
JAZZFESTBRNO AHEAD, s.r.o. |
1 |
|
|
Energie Teplárny Brno, s.r.o. |
1 |
|
|
Realitní společnost města Brna a.s. |
1 |
|
|
EkoInkubátor, z. ú. |
1 |
|
|
PSG a.s. |
1 |
|
|
Divadelní soubor J.K.Tyla ve Slatině, z.s. |
1 |
|
|
White & Case, s.r.o., advokátní kancelář |
1 |
|
|
EKOM CZ a.s. |
1 |
|
|
ZETOR TRACTORS a.s. |
1 |
|
|
BASKETBAL SK KRÁLOVO POLE, s.r.o. |
1 |
|
|
Ukliďme Česko z. s. |
1 |
|
|
ETW s.r.o. |
1 |
|
|
Rezekvítek, z. s. |
1 |
|
|
PS BRNO, s.r.o. |
1 |
|
|
TATRAN Kohoutovice, z.s. |
1 |
|
|
CTPark Brno Líšeň West, spol. s r.o. |
1 |
|
|
Salesiánské středisko mládeže - dům dětí a mládeže Brno - Žabovřesky |
1 |
|
|
RENARDS, a.s. |
1 |
|
|
HELAS BRNO, z.s. |
1 |
|
|
MINI KLUBKO, z.s. |
1 |
|
|
Žabiny s.r.o. |
1 |
|
|
Apollo Service Agency, s.r.o. |
1 |
|
|
AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. |
1 |
|
|
SHERWOOD Digital a.s. |
1 |
|
|
Veskom, spol. s r.o. |
1 |
|
|
SPUR plastic recycling s.r.o. |
1 |
|
|
CCB, spol. s r. o. |
1 |
|
|
Dům pro Julii, z. ú. |
1 |
|
|
AB-NET s.r.o. |
1 |
|
|
IPH Servis Morava, s.r.o. |
1 |
|
|
TS BEAT UP z.s. |
1 |
|
|
GEMO a.s. |
1 |
|
|
MTC - invest s.r.o. |
1 |
|
|
3SM, spol. s r.o. |
1 |
|
|
Volejbal Brno, a.s. |
1 |
|
|
Pro Draci s.r.o. |
1 |
|
|
DS Smith Packaging Czech Republic s.r.o. |
1 |
|
|
DSP KOMETA BRNO, z.s. |
1 |
|
|
Eurovalley s.r.o. |
1 |
|
|
Recovera Využití zdrojů a.s. |
1 |
|
|
BF Logistics s.r.o. |
1 |
|
|
CAJKU Česká republika, s.r.o. |
1 |
|
|
TECHNOPROCUR CZ, spol. s r.o. |
1 |
|
|
Con Gusto s.r.o. |
1 |
|
|
Vividus Medical, s.r.o. |
1 |
|
|
FRITEX s.r.o. |
1 |
|
|
Nadace Partnerství (v mezinárodním styku "Czech Environmental Partnership Foundation - CEPF) |
1 |
|
|
FORCORP GROUP spol. s r.o. |
1 |
|
|
CTPark Brno Líšeň II, spol. s r.o. |
1 |
|
|
BP Action s.r.o. |
1 |
|
|
Společnost pro ranou péči, pobočka Brno |
1 |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
1 |
|
|
Sportovní klub moderní gymnastiky MANTILA Brno,z.s. |
1 |
|
|
FAKADEMIE s.r.o. |
1 |
|
|
ASEKOL a.s. |
1 |
|
|
Momentum Clinic s.r.o. |
1 |
|
|
Solkind s.r.o., advokátní kancelář |
1 |
|
|
RUGBY SPIRIT BRNO z. s. |
1 |
|
|
AFRY CZ s.r.o. |
1 |
|
|
Český veslařský klub Brno z.s. |
1 |
|
|
Trnkova 117c v Brně, společenství vlastníků |
1 |
|
|
POCLAIN HYDRAULICS, s.r.o. |
1 |
|
|
Brněnský lužánecký tenisový klub - zapsaný spolek |
1 |
|
|
BASKET BRNO, a.s. |
1 |
|
|
PEC Campus Square s.r.o. |
1 |
|
|
MND a.s. |
1 |
|
|
Ing. Josef Bařina |
1 |
|
|
SK MG MORAVSKÁ SLAVIA BRNO, z.s. |
1 |
|
|
Junák - český skaut, středisko Ignis Brno, z. s. |
1 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
SAKO Brno, a.s. v 2025 ve výši 13 532 510 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,03.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Volvo Group Czech Republic, s.r.o. |
1 |
12 463 000 Kč |
|
|
SOLLAU s.r.o. |
1 |
10 430 824 Kč |
|
|
Martin GmbH für Umwelt- und Energietechnik |
1 |
7 194 879 Kč |
|
|
KOFING a.s. |
1 |
7 054 905 Kč |
|
|
Metalšrot Tlumačov a.s. |
2 |
6 776 000 Kč |
|
|
BPP Energy, s.r.o. |
1 |
6 535 573 Kč |
|
|
JOŠISTAV s.r.o. |
1 |
5 871 029 Kč |
|
|
ECO-eM 2016, s.r.o. |
2 |
4 598 000 Kč |
|
|
BRNOMETAL, s.r.o. |
1 |
3 751 000 Kč |
|
|
CARMEUSE CZECH REPUBLIC s.r.o. |
1 |
3 705 867 Kč |
|
|
ŠROT GEBESHUBER s.r.o. |
1 |
3 630 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
SAKO Brno, a.s. v 2025 ve výši 13 532 510 Kč
|
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů je výrazná v 1 oboru.
|
Číselná hodnota parametru je 0,44.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 3,23 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
MOTeC spol. s r.o. |
3 |
39 694 873 Kč |
|
|
MARTIN GmbH Umwelt-und Energietechnik |
1 |
29 357 897 Kč |
|
|
STAVOS Brno, a.s. |
4 |
23 718 825 Kč |
|
|
SEADON s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
BF Logistics s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
SOLLAU s.r.o. |
1 |
10 430 824 Kč |
|
|
KOFING a.s. |
2 |
7 123 585 Kč |
|
|
JOŠISTAV s.r.o. |
1 |
5 871 029 Kč |
|
|
QuickBuilding, s.r.o. |
3 |
3 681 654 Kč |
|
|
IPH Servis Morava, s.r.o. |
3 |
2 376 595 Kč |
|
|
EBR STAV s.r.o. |
2 |
2 102 189 Kč |
|
|
VS-top, s.r.o. |
1 |
2 011 901 Kč |
|
|
MEVA-TEC s.r.o. |
3 |
1 804 110 Kč |
|
|
UCHYTIL s.r.o. |
2 |
1 794 437 Kč |
|
|
ESOM s.r.o. |
1 |
1 450 895 Kč |
|
|
SEBAK spol. s r.o. |
1 |
1 012 976 Kč |
|
|
BauSystem CZ s.r.o. |
2 |
744 532 Kč |
|
|
Jaroslav Gottvald |
2 |
701 717 Kč |
|
|
CONT s.r.o. |
1 |
606 573 Kč |
|
|
isocorp brno, s.r.o. |
1 |
600 983 Kč |
|
|
FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby a.s. |
2 |
571 344 Kč |
|
|
David Plášil |
3 |
549 945 Kč |
|
|
GARANT projekt s.r.o. |
1 |
473 110 Kč |
|
|
THIERRA Construction s.r.o. |
1 |
455 143 Kč |
|
|
BOHEMIA POWER ENGINEERING s.r.o. |
1 |
401 720 Kč |
|
|
JIRMAL, spol. s r.o. |
1 |
310 972 Kč |
|
|
VH atelier, spol. s r.o. |
1 |
302 500 Kč |
|
|
Ficek CZ, s.r.o. |
1 |
279 341 Kč |
|
|
COSTI s.r.o. |
2 |
229 900 Kč |
|
|
MENHIR projekt, s.r.o. |
2 |
211 750 Kč |
|
|
Projekce PSB, a.s. |
1 |
211 750 Kč |
|
|
BENVIG HEAT TRANSFER spol. s r.o. |
1 |
188 155 Kč |
|
|
Welding house s.r.o. |
1 |
187 550 Kč |
|
|
LABTECH s.r.o. |
1 |
145 200 Kč |
|
|
R.A. SERVIS s.r.o. |
1 |
108 900 Kč |
|
|
Průzkumy staveb s.r.o. |
1 |
107 085 Kč |
|
|
MORAVOSTAV Brno, a.s. stavební společnost |
1 |
100 430 Kč |
|
|
Podlahy Lorenc, s.r.o. |
1 |
95 618 Kč |
|
|
LEŇO stabil Czech s.r.o. |
1 |
90 016 Kč |
|
|
Pokorny industries s.r.o. |
1 |
77 440 Kč |
|
|
Že-Stav, s.r.o. |
1 |
68 849 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
SAKO Brno, a.s. v 2025 ve výši 13 532 510 Kč
|
Obor Energie
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 8, tj. 10,29 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
EG.D, s.r.o. |
2 |
27 065 020 Kč |
|
|
ZETOR TRACTORS a.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
CTPark Brno Líšeň West, spol. s r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
MTC - invest s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
CTPark Brno Líšeň II, spol. s r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Trnkova 117c v Brně, společenství vlastníků |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
EG Energie, a.s. |
37 |
9 873 742 Kč |
|
|
OMV Česká republika, s.r.o. |
11 |
5 328 695 Kč |
|
|
ARMEX Oil s.r.o. |
10 |
4 734 512 Kč |
|
|
PETROL PLZEŇ, spol. s r.o. |
2 |
992 503 Kč |
|
|
FICHEMA s.r.o. |
1 |
193 907 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
SAKO Brno, a.s. v 2025 ve výši 13 532 510 Kč
|
Obor Finance
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 23, tj. 81,48 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Československá obchodní banka, a. s. |
10 |
5 637 437 232 Kč |
|
|
Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group |
5 |
54 385 532 Kč |
|
|
Česká spořitelna, a.s. |
4 |
54 130 041 Kč |
|
|
RENOMIA, a. s. |
2 |
27 065 020 Kč |
|
|
MARTIN GmbH |
1 |
23 886 341 Kč |
|
|
Energie Teplárny Brno, s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Realitní společnost města Brna a.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
CAJKU Česká republika, s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Martin GmbH |
1 |
2 073 927 Kč |
|
|
CheMin GmbH |
1 |
1 250 250 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
SAKO Brno, a.s. v 2025 ve výši 13 532 510 Kč
|
Obor Technické služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 30, tj. 17,79 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
FCC Česká republika, s.r.o. |
10 |
42 591 248 Kč |
|
|
Puruplast, a.s. |
3 |
27 367 520 Kč |
|
|
EKO-KOM, a.s. |
2 |
27 065 020 Kč |
|
|
DUFONEV R.C., a.s. |
2 |
27 065 020 Kč |
|
|
FCC Žabčice, s.r.o. |
8 |
25 511 510 Kč |
|
|
Recovera Využití zdrojů a.s. |
5 |
17 162 510 Kč |
|
|
HOCHTIEF CZ a. s. |
3 |
16 000 729 Kč |
|
|
ETW s.r.o. |
2 |
13 653 510 Kč |
|
|
SPUR plastic recycling s.r.o. |
2 |
13 634 150 Kč |
|
|
GriToN CZ s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
XXX |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
ELEKTROWIN a.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
PSG a.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
EKOM CZ a.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
PS BRNO, s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
GEMO a.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
3SM, spol. s r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Vividus Medical, s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
FRITEX s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
SEADON s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
POCLAIN HYDRAULICS, s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
PEC Campus Square s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
MND a.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
ECO-eM 2016, s.r.o. |
5 |
10 781 100 Kč |
|
|
Metalšrot Tlumačov a.s. |
3 |
9 922 000 Kč |
|
|
ŠROT GEBESHUBER s.r.o. |
2 |
9 438 000 Kč |
|
|
Skládka Bratčice, s.r.o. |
7 |
9 075 000 Kč |
|
|
CARMEUSE CZECH REPUBLIC s.r.o. |
3 |
7 644 853 Kč |
|
|
KOVOSTEEL Recycling, s.r.o. |
1 |
4 779 500 Kč |
|
|
BRNOMETAL, s.r.o. |
6 |
4 416 500 Kč |
|
|
Hamburger Recycling CZ s.r.o. |
12 |
3 962 750 Kč |
|
|
FCC Únanov, s.r.o. |
2 |
3 956 700 Kč |
|
|
Austrian Recycling s.r.o. |
11 |
3 690 500 Kč |
|
|
BRNIE, s.r.o. |
1 |
3 146 000 Kč |
|
|
ResponoCom s.r.o. |
1 |
2 420 000 Kč |
|
|
Skládka Bystřice, s.r.o. |
1 |
1 694 000 Kč |
|
|
REMET, spol. s r.o. |
6 |
1 234 200 Kč |
|
|
Denove s.r.o. |
4 |
1 185 800 Kč |
|
|
TOMA RECYCLING a.s. |
2 |
1 179 750 Kč |
|
|
PETKA CZ, a.s. |
2 |
1 064 800 Kč |
|
|
NATUR-PACK a.s., odštěpný závod |
5 |
1 010 350 Kč |
|
|
UCY Polymers CZ s.r.o. |
2 |
968 000 Kč |
|
|
ŠEVČÍK GROUP a.s. |
1 |
847 000 Kč |
|
|
General Plastic, a.s. |
1 |
847 000 Kč |
|
|
Švidko stav s.r.o. |
3 |
686 602 Kč |
|
|
Kaiser servis, spol. s r.o. |
1 |
665 500 Kč |
|
|
ELKOPLAST CZ, s.r.o. |
1 |
580 800 Kč |
|
|
REMAQ, s.r.o. |
2 |
538 450 Kč |
|
|
SHERWOOD Digital a.s. |
1 |
446 805 Kč |
|
|
CHŘÍBEK CZ s.r.o. |
1 |
399 300 Kč |
|
|
PRODOS Recycling s.r.o. |
1 |
338 800 Kč |
|
|
EFG Vyškov BPS s.r.o. |
1 |
326 700 Kč |
|
|
TRIFON, spol. s r.o. |
2 |
268 015 Kč |
|
|
MATEO PACKING s.r.o. |
1 |
193 600 Kč |
|
|
pH servis HUDEČEK s.r.o. |
2 |
191 785 Kč |
|
|
MI Roads a.s. |
2 |
181 500 Kč |
|
|
Maximus Resort, a.s. |
1 |
181 500 Kč |
|
|
PSG Construction a.s. |
1 |
181 500 Kč |
|
|
BARENTZ spol. s r.o. |
1 |
176 393 Kč |
|
|
ŠUMAVSKÁ tower s.r.o. |
1 |
175 450 Kč |
|
|
AGRIE Office s.r.o. |
1 |
151 250 Kč |
|
|
ESOX, spol. s r.o. |
1 |
121 000 Kč |
|
|
TECHNICKÉ SLUŽBY OCHRANY OVZDUŠÍ OSTRAVA spol. s r. o. |
1 |
99 946 Kč |
|
|
GEOSAN GROUP a.s. |
1 |
86 510 Kč |
|
|
UNISTAV CONSTRUCTION a.s. |
1 |
86 510 Kč |
|
|
IMOS Brno, a.s. |
1 |
86 510 Kč |
|
|
SYNER, s.r.o. |
1 |
86 510 Kč |
|
|
Společně, o.p.s. |
1 |
76 188 Kč |
|
|
AKO Blatný s.r.o. |
1 |
66 550 Kč |
|
|
MKH komora s.r.o. |
1 |
60 500 Kč |
|
|
58830677 |
1 |
51 107 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
SAKO Brno, a.s. v 2025 ve výši 13 532 510 Kč
|
Obor Reklamní a marketingové služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 33, tj. 86,49 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Malý fotbal Brno, z.s. |
2 |
27 065 020 Kč |
|
|
Prokoncert z.s. |
2 |
27 065 020 Kč |
|
|
Ján Kukučka |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
SK TROOPERS z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Společně, o.p.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Asociace malého fotbalu ČR, z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
vkkpbrno.cz s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Ples jako Brno s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
ČBF, s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
JAZZFESTBRNO AHEAD, s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
EkoInkubátor, z. ú. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Divadelní soubor J.K.Tyla ve Slatině, z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
BASKETBAL SK KRÁLOVO POLE, s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Ukliďme Česko z. s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
HELAS BRNO, z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Žabiny s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
SHERWOOD Digital a.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
CCB, spol. s r. o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
TS BEAT UP z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Volejbal Brno, a.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Pro Draci s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
DSP KOMETA BRNO, z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Nadace Partnerství (v mezinárodním styku "Czech Environmental Partnership Foundation - CEPF) |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
BP Action s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
FAKADEMIE s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
RUGBY SPIRIT BRNO z. s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Český veslařský klub Brno z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Brněnský lužánecký tenisový klub - zapsaný spolek |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
BASKET BRNO, a.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
SK MG MORAVSKÁ SLAVIA BRNO, z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
RADIOHOUSE s.r.o. |
3 |
216 256 Kč |
|
|
Lionite s.r.o. |
1 |
90 750 Kč |
|
|
BRNOMETAL, s.r.o. |
1 |
73 186 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
SAKO Brno, a.s. v 2025 ve výši 13 532 510 Kč
|
Obor Jiné služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 11, tj. 15,63 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Siemens Energy, s.r.o. |
6 |
70 496 727 Kč |
|
|
Ing. Josef Bařina |
3 |
14 710 990 Kč |
|
|
IPH Servis Morava, s.r.o. |
2 |
13 666 064 Kč |
|
|
AVVJ Design & Fabrication, s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Veskom, spol. s r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
TECHNOPROCUR CZ, spol. s r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Con Gusto s.r.o. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Volvo Group Czech Republic, s.r.o. |
8 |
13 390 138 Kč |
|
|
Martin GmbH für Umwelt- und Energietechnik |
1 |
5 384 772 Kč |
|
|
20109589 |
11 |
5 354 061 Kč |
|
|
Atlas Copco s.r.o. |
1 |
2 150 654 Kč |
|
|
Endress + Hauser Czech s.r.o. |
1 |
1 891 835 Kč |
|
|
KSB - PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncern |
1 |
1 370 410 Kč |
|
|
Siemens, s.r.o. |
2 |
1 367 888 Kč |
|
|
Flender Graffenstaden S.A.S.,France |
1 |
1 239 767 Kč |
|
|
ZETEL-TECH SERVICE s.r.o. |
1 |
1 059 960 Kč |
|
|
Emerson Process Management, s.r.o. |
1 |
907 500 Kč |
|
|
LUXART, s.r.o. |
2 |
869 813 Kč |
|
|
Arcon Machinery a.s. |
1 |
726 000 Kč |
|
|
Jaroslav Gottvald |
1 |
696 960 Kč |
|
|
David Vídeňský |
1 |
605 000 Kč |
|
|
Švidko stav s.r.o. |
1 |
586 705 Kč |
|
|
Tyros Loading Systems CZ s.r.o. |
3 |
497 008 Kč |
|
|
IZOLACE CZ s.r.o. |
1 |
352 993 Kč |
|
|
TASY s.r.o. |
1 |
266 200 Kč |
|
|
Procházka MP s.r.o. |
1 |
242 000 Kč |
|
|
QCM, s.r.o. |
1 |
188 760 Kč |
|
|
TENZOVÁHY, s.r.o. |
1 |
186 848 Kč |
|
|
E S L, a.s. |
1 |
180 145 Kč |
|
|
REVOS, s.r.o. |
1 |
95 913 Kč |
|
|
VALVEA s.r.o. |
1 |
93 117 Kč |
|
|
MAPE CZ s.r.o. |
1 |
84 273 Kč |
|
|
JSP, s.r.o. |
1 |
80 596 Kč |
|
|
SESTO spol. s r.o. |
1 |
71 499 Kč |
|
|
IMSEA s.r.o. |
1 |
70 349 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
SAKO Brno, a.s. v 2025 ve výši 13 532 510 Kč
|
Obor Dary a dotace
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 12, tj. 78,57 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Nadační fond MEHRIN |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Královopolský spolek vinařů a pěstitelů, z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Rezekvítek, z. s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
TATRAN Kohoutovice, z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Salesiánské středisko mládeže - dům dětí a mládeže Brno - Žabovřesky |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
MINI KLUBKO, z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Dům pro Julii, z. ú. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Společnost pro ranou péči, pobočka Brno |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Sportovní klub moderní gymnastiky MANTILA Brno,z.s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Junák - český skaut, středisko Ignis Brno, z. s. |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Vodní záchranná služba ČČK Vranov, pobočný spolek |
1 |
13 532 510 Kč |
|
|
Výzkumný ústav stavebních hmot, a.s. |
1 |
7 861 483 Kč |
|
|
RENARDS, a.s. |
2 |
182 710 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
SAKO Brno, a.s. v 2025 ve výši 13 532 510 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 10,27
|
|
Počet bodů 10,27 znamená pro SAKO Brno, a.s. celkově
1255. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,1717 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0226 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,1857 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0111 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0196 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0293 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0020 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1452 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,4397 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
1,027
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
10,27
|
|
Výsledný K-Index
|
10,269 |
|