Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U většiny smluv netají ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0,05.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0495 odpovídá 4,95 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Zásadní nedostatky u 1 smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0055 odpovídá 0,55 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 31 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,17.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1703 odpovídá 17,03 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0165 odpovídá 1,65 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Velké zakázky se koncentrují u malého počtu dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,16.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
GENTEC CHP s.r.o. |
1 |
227 229 184 Kč |
|
|
Komerční banka, a.s. |
1 |
151 250 000 Kč |
|
|
Údaj není veřejný na základě par.5. odst.6 zákona č.140/2015 Sb. o registru smluv |
3 |
31 643 222 Kč |
|
|
U G A , spol. s r.o. |
2 |
20 621 158 Kč |
|
|
E.ON Energie, a.s. |
1 |
15 125 000 Kč |
|
|
Volvo Group Czech Republic, s.r.o. |
2 |
7 423 280 Kč |
|
|
Tomáš Janda |
6 |
4 525 798 Kč |
|
|
TERMS CZ s.r.o. |
6 |
4 461 057 Kč |
|
|
Siemens, s.r.o. |
1 |
4 399 815 Kč |
|
|
NRG komodity s.r.o. |
2 |
3 924 976 Kč |
|
|
POLATA s.r.o. |
3 |
3 870 405 Kč |
|
|
EO TECHNOLOGY s.r.o. |
4 |
3 578 614 Kč |
|
|
ORGREZ TRADE s.r.o. |
1 |
3 116 611 Kč |
|
|
IPS Bohemia s.r.o. |
3 |
3 005 381 Kč |
|
|
Zdeněk Přibyl |
8 |
2 860 730 Kč |
|
|
ORGREZ, a.s. |
3 |
2 338 410 Kč |
|
|
CZ TEPLO s.r.o. |
1 |
2 117 237 Kč |
|
|
Milan Tomášek |
3 |
2 053 612 Kč |
|
|
PROPLYN CB s.r.o. |
1 |
1 960 200 Kč |
|
|
Jandex čerpadla s.r.o. |
1 |
1 758 130 Kč |
|
|
POTRUBÍ SEIDLER s.r.o. |
2 |
1 644 021 Kč |
|
|
EGEM s.r.o. |
1 |
1 605 595 Kč |
|
|
PARAMO, a.s. |
1 |
1 541 056 Kč |
|
|
Josef Hubka |
1 |
1 540 472 Kč |
|
|
Up Česká republika s.r.o. |
7 |
1 515 041 Kč |
|
|
T - BIOMASA s.r.o. |
1 |
1 452 000 Kč |
|
|
EFAFLEX - CZ s.r.o. |
1 |
1 430 220 Kč |
|
|
František Čihák |
4 |
1 423 921 Kč |
|
|
Louda Auto a.s. |
1 |
1 417 100 Kč |
|
|
AUTO FUTURE TRUCK s.r.o. |
1 |
1 218 469 Kč |
|
|
BDL Group, s.r.o. |
5 |
1 172 853 Kč |
|
|
Česká zelená energie s.r.o. |
2 |
1 167 104 Kč |
|
|
ENBRA, a.s. |
1 |
1 149 500 Kč |
|
|
"POLARI" spol. s r.o. |
3 |
1 136 190 Kč |
|
|
Edenred CZ s.r.o. |
2 |
1 056 209 Kč |
|
|
OTEZ s. r. o. |
3 |
1 038 180 Kč |
|
|
NEOTEC, spol. s r.o. |
1 |
1 024 870 Kč |
|
|
FAST KOVOŠROT s.r.o. |
2 |
1 004 300 Kč |
|
|
Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group |
1 |
949 499 Kč |
|
|
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group |
1 |
949 499 Kč |
|
|
ZÁRUBA GASTRO a.s. |
1 |
847 000 Kč |
|
|
CZECH M.A.T. s. r. o. |
1 |
786 500 Kč |
|
|
Holan s.r.o. |
1 |
759 438 Kč |
|
|
JV - TECH s.r.o. |
2 |
758 413 Kč |
|
|
DEXIS Czech Republic s.r.o. |
5 |
731 387 Kč |
|
|
ČSOB Advisory, a.s. |
1 |
711 480 Kč |
|
|
Bc. Karla Motyčáková |
1 |
695 992 Kč |
|
|
Quba s.r.o. |
1 |
605 000 Kč |
|
|
ZVVZ ENGINEERING, a.s. |
2 |
591 859 Kč |
|
|
PROTOS - THERM s.r.o. |
3 |
574 206 Kč |
|
|
FIRECLAY, spol. s r.o. |
2 |
441 747 Kč |
|
|
TENZONA s.r.o. |
1 |
401 418 Kč |
|
|
POKLOPSYSTEM s.r.o. |
1 |
364 776 Kč |
|
|
PŘIBYL s.r.o. |
3 |
345 836 Kč |
|
|
COOLVER - Marek Zeman |
1 |
338 800 Kč |
|
|
UNIMOS, spol. s r.o. |
1 |
332 750 Kč |
|
|
PARMA servis s.r.o. |
3 |
328 153 Kč |
|
|
VRBKA střechy s.r.o. |
1 |
326 869 Kč |
|
|
Ing. Jan Špeta |
1 |
314 600 Kč |
|
|
BONUM-REPRO s.r.o. |
2 |
287 292 Kč |
|
|
Delta Chem s.r.o. |
1 |
278 784 Kč |
|
|
Advokátní kancelář KF Legal, s.r.o. |
3 |
269 070 Kč |
|
|
Stand by energy s.r.o. |
2 |
246 840 Kč |
|
|
Petr Vostradovský |
2 |
236 618 Kč |
|
|
MONTEA CZ s.r.o. |
1 |
230 230 Kč |
|
|
Martin Burian |
1 |
229 416 Kč |
|
|
Tomáš Dolejší |
1 |
228 424 Kč |
|
|
AJV - ENERGO, a.s. |
1 |
226 700 Kč |
|
|
Messer Technogas s.r.o. |
1 |
218 889 Kč |
|
|
STENO s.r.o. |
1 |
215 011 Kč |
|
|
ME Systems s.r.o. |
2 |
206 921 Kč |
|
|
VST Engineering, spol. s r.o. |
1 |
200 570 Kč |
|
|
ZAT a.s. |
1 |
193 600 Kč |
|
|
TRIVAL, s.r.o. |
1 |
190 669 Kč |
|
|
Rekultivace Písek spol. s r.o. |
1 |
189 787 Kč |
|
|
TERMS a.s. |
1 |
177 693 Kč |
|
|
HRDLIČKA spol.s r.o. |
1 |
166 980 Kč |
|
|
T-servis, kompresory s.r.o. |
1 |
149 615 Kč |
|
|
United Registrar of Systems Czech, s.r.o. |
2 |
143 542 Kč |
|
|
A.P.O. - ELMOS v.o.s. |
1 |
137 057 Kč |
|
|
Tomáš Picek s.r.o. |
1 |
130 680 Kč |
|
|
Opravna elektromotorů M. Kápl a spol. |
1 |
126 324 Kč |
|
|
Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. |
1 |
116 017 Kč |
|
|
TwigoNet Europe, SE |
1 |
115 918 Kč |
|
|
ZZN Pelhřimov a. s. |
1 |
113 485 Kč |
|
|
NAVIJA CZ s.r.o. |
1 |
111 858 Kč |
|
|
Milan Beneš |
1 |
108 900 Kč |
|
|
Bosch Termotechnika s.r.o. |
1 |
103 881 Kč |
|
|
JINPO PLUS a.s. |
1 |
102 850 Kč |
|
|
Československá obchodní banka, a. s. |
1 |
96 800 Kč |
|
|
Jana Ondřichová |
1 |
90 750 Kč |
|
|
Jihočeské týdeníky s.r.o. |
1 |
90 750 Kč |
|
|
GIENGER Tábor spol. s r.o. |
1 |
87 755 Kč |
|
|
SYSTHERM s.r.o. |
1 |
84 700 Kč |
|
|
TECHNICKÉ SLUŽBY OCHRANY OVZDUŠÍ OSTRAVA spol. s r. o. |
1 |
70 785 Kč |
|
|
Miloslav Havlíček |
1 |
70 301 Kč |
|
|
Exponex s.r.o. |
1 |
62 618 Kč |
|
|
REX Solutions s.r.o. |
1 |
60 863 Kč |
|
|
United Registrar of System Polska Sp.z o.o. |
1 |
49 610 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Teplárna Písek, a.s. v 2025 ve výši 3 116 611 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů se objevuje v 2 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,24.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Doprava a poštovní služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Volvo Group Czech Republic, s.r.o. |
1 |
6 586 635 Kč |
|
|
Milan Tomášek |
2 |
1 959 232 Kč |
|
|
Jandex čerpadla s.r.o. |
1 |
1 758 130 Kč |
|
|
Louda Auto a.s. |
1 |
1 417 100 Kč |
|
|
CZECH M.A.T. s. r. o. |
1 |
786 500 Kč |
|
|
PARMA servis s.r.o. |
2 |
214 345 Kč |
|
|
ZAT a.s. |
1 |
193 600 Kč |
|
|
Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. |
1 |
116 017 Kč |
|
|
Milan Beneš |
1 |
108 900 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Teplárna Písek, a.s. v 2025 ve výši 3 116 611 Kč
|
Obor Stavebnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
U G A , spol. s r.o. |
1 |
19 580 778 Kč |
|
|
Tomáš Janda |
2 |
3 382 699 Kč |
|
|
POLATA s.r.o. |
1 |
3 260 950 Kč |
|
|
Zdeněk Přibyl |
6 |
2 656 584 Kč |
|
|
IPS Bohemia s.r.o. |
1 |
2 317 068 Kč |
|
|
CZ TEPLO s.r.o. |
1 |
2 117 237 Kč |
|
|
ORGREZ, a.s. |
1 |
2 116 290 Kč |
|
|
PROPLYN CB s.r.o. |
1 |
1 960 200 Kč |
|
|
EGEM s.r.o. |
1 |
1 605 595 Kč |
|
|
Josef Hubka |
1 |
1 540 472 Kč |
|
|
Quba s.r.o. |
1 |
605 000 Kč |
|
|
Martin Burian |
1 |
229 416 Kč |
|
|
STENO s.r.o. |
1 |
215 011 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Teplárna Písek, a.s. v 2025 ve výši 3 116 611 Kč
|
Obor Energie
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 25,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
E.ON Energie, a.s. |
1 |
15 125 000 Kč |
|
|
ORGREZ TRADE s.r.o. |
1 |
3 116 611 Kč |
|
|
"POLARI" spol. s r.o. |
2 |
786 403 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Teplárna Písek, a.s. v 2025 ve výši 3 116 611 Kč
|
Obor Finance
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Komerční banka, a.s. |
1 |
151 250 000 Kč |
|
|
Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group |
1 |
949 499 Kč |
|
|
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group |
1 |
949 499 Kč |
|
|
ČSOB Advisory, a.s. |
1 |
711 480 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Teplárna Písek, a.s. v 2025 ve výši 3 116 611 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 6,38
|
|
Počet bodů 6,38 znamená pro Teplárna Písek, a.s. celkově
957. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0495 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0055 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,1603 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0165 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1703 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,2364 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,638
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
6,38
|
|
Výsledný K-Index
|
6,385 |
|