Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u 30 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,11.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1141 odpovídá 11,41 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 20 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,08.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0760 odpovídá 7,60 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0076 odpovídá 0,76 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Zveřejnili 17 významně začerněných smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,06.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0646 odpovídá 6,46 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Zakázky se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
SYSTHERM s.r.o. |
4 |
7 006 705 Kč |
|
|
UNITHERM Běhůnek s.r.o. |
2 |
4 451 081 Kč |
|
|
TERRAMET, spol. s r.o. |
1 |
3 202 870 Kč |
|
|
UniCredit Leasing CZ, a.s. |
1 |
3 202 870 Kč |
|
|
Elvena a.s. |
1 |
2 969 363 Kč |
|
|
AGROTEC a.s. |
1 |
1 906 912 Kč |
|
|
René Černoch |
3 |
1 308 279 Kč |
|
|
Křesťanská akademie mladých, z.s. |
2 |
1 265 134 Kč |
|
|
O2 Czech Republic a.s. |
2 |
1 265 134 Kč |
|
|
Jan Galajda |
2 |
1 173 700 Kč |
|
|
PODA a.s. |
2 |
1 172 612 Kč |
|
|
PUMPA,a.s. |
3 |
926 698 Kč |
|
|
Iveta Dragonová |
1 |
632 567 Kč |
|
|
RON Software, spol. s r.o. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
AQUA STING s.r.o. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Veronika Kunderová |
1 |
632 567 Kč |
|
|
VLAMAG Czech s.r.o. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Bytové družstvo Centrum Havířov |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Zdeněk Jano |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
BF PRO CZ, s.r.o. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Vicherek Radim, JUDr., advokát |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Minh Hai Nguyen |
1 |
632 567 Kč |
|
|
PROMOS trading, spol. s r.o. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Veolia Energie ČR, a.s. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
4163292 |
1 |
632 567 Kč |
|
|
BETA-THERM s.r.o. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
CETIN a.s. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Vodafone Czech Republic a.s. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Womar Capital s.r.o. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Medicentrum Havířov s.r.o. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Uršula Stoszková |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Finiš Ostrava - Klimatizace, s.r.o. |
2 |
526 544 Kč |
|
|
ATRIS, s.r.o. |
2 |
515 460 Kč |
|
|
RENOVA, s.r.o. |
1 |
484 340 Kč |
|
|
EuroClean, s.r.o. |
1 |
443 344 Kč |
|
|
Landis+Gyr s.r.o. |
1 |
435 757 Kč |
|
|
Complexity work s.r.o. |
1 |
416 215 Kč |
|
|
DASAL Morava s.r.o. |
1 |
358 460 Kč |
|
|
Siemens, s.r.o. |
1 |
338 389 Kč |
|
|
MAPE Energy Advisers s.r.o. |
1 |
333 960 Kč |
|
|
Nátěry KBN s.r.o. |
1 |
281 982 Kč |
|
|
DATASYS s.r.o. |
1 |
281 930 Kč |
|
|
Nebe records s.r.o. |
1 |
260 150 Kč |
|
|
Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group |
1 |
250 204 Kč |
|
|
ENVIROS, s.r.o. |
1 |
239 580 Kč |
|
|
René Kunc |
1 |
238 249 Kč |
|
|
DIGIS, spol. s r.o. |
2 |
229 900 Kč |
|
|
PC System spol. s r.o. |
1 |
225 605 Kč |
|
|
Šumbarknet s.r.o. |
1 |
194 423 Kč |
|
|
LL-C (Certification) Czech Republic a.s. |
1 |
168 916 Kč |
|
|
K2 atmitec s.r.o. |
1 |
139 617 Kč |
|
|
CLIMART s.r.o. |
1 |
138 644 Kč |
|
|
COMFOR STORES a.s. |
1 |
119 859 Kč |
|
|
Stavebniny DEK a.s. |
1 |
112 264 Kč |
|
|
Rystol technology s.r.o. |
1 |
107 444 Kč |
|
|
VYZA Professional s.r.o. |
1 |
101 370 Kč |
|
|
K.T.O. International spol. s r. o. |
1 |
98 836 Kč |
|
|
Ing. Ivo Chmiel |
1 |
79 860 Kč |
|
|
PRESERVE PARTNER s.r.o. |
1 |
79 860 Kč |
|
|
Dalibor Číž |
1 |
72 608 Kč |
|
|
TRIVAL, s.r.o. |
1 |
69 317 Kč |
|
|
PS&HS s.r.o. |
1 |
66 496 Kč |
|
|
ALLDELIVERY s.r.o. |
1 |
60 500 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Havířovská teplárenská společnost, a.s. v 2025 ve výši 632 567 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
Křesťanská akademie mladých, z.s. |
2 |
|
|
O2 Czech Republic a.s. |
2 |
|
|
SYSTHERM s.r.o. |
2 |
|
|
Iveta Dragonová |
1 |
|
|
RON Software, spol. s r.o. |
1 |
|
|
AQUA STING s.r.o. |
1 |
|
|
Veronika Kunderová |
1 |
|
|
VLAMAG Czech s.r.o. |
1 |
|
|
Bytové družstvo Centrum Havířov |
1 |
|
|
Zdeněk Jano |
1 |
|
|
Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. |
1 |
|
|
PODA a.s. |
1 |
|
|
BF PRO CZ, s.r.o. |
1 |
|
|
Vicherek Radim, JUDr., advokát |
1 |
|
|
René Černoch |
1 |
|
|
Minh Hai Nguyen |
1 |
|
|
PROMOS trading, spol. s r.o. |
1 |
|
|
Veolia Energie ČR, a.s. |
1 |
|
|
4163292 |
1 |
|
|
BETA-THERM s.r.o. |
1 |
|
|
CETIN a.s. |
1 |
|
|
Vodafone Czech Republic a.s. |
1 |
|
|
Womar Capital s.r.o. |
1 |
|
|
Medicentrum Havířov s.r.o. |
1 |
|
|
Uršula Stoszková |
1 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Havířovská teplárenská společnost, a.s. v 2025 ve výši 632 567 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů se objevuje v 2 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,18.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor IT
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 20,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
RON Software, spol. s r.o. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
DATASYS s.r.o. |
1 |
281 930 Kč |
|
|
PC System spol. s r.o. |
1 |
225 605 Kč |
|
|
Rystol technology s.r.o. |
1 |
107 444 Kč |
|
|
Ing. Ivo Chmiel |
1 |
79 860 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Havířovská teplárenská společnost, a.s. v 2025 ve výši 632 567 Kč
|
Obor Energie
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 4, tj. 60,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
SYSTHERM s.r.o. |
3 |
6 374 138 Kč |
|
|
O2 Czech Republic a.s. |
2 |
1 265 134 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Havířovská teplárenská společnost, a.s. v 2025 ve výši 632 567 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 23, tj. 81,48 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
René Černoch |
3 |
1 308 279 Kč |
|
|
Křesťanská akademie mladých, z.s. |
2 |
1 265 134 Kč |
|
|
PODA a.s. |
2 |
1 172 612 Kč |
|
|
Iveta Dragonová |
1 |
632 567 Kč |
|
|
AQUA STING s.r.o. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Veronika Kunderová |
1 |
632 567 Kč |
|
|
VLAMAG Czech s.r.o. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Zdeněk Jano |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
BF PRO CZ, s.r.o. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Vicherek Radim, JUDr., advokát |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Minh Hai Nguyen |
1 |
632 567 Kč |
|
|
PROMOS trading, spol. s r.o. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Veolia Energie ČR, a.s. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
4163292 |
1 |
632 567 Kč |
|
|
BETA-THERM s.r.o. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
CETIN a.s. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
SYSTHERM s.r.o. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Vodafone Czech Republic a.s. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Womar Capital s.r.o. |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Uršula Stoszková |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Nebe records s.r.o. |
1 |
260 150 Kč |
|
|
Šumbarknet s.r.o. |
1 |
194 423 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Havířovská teplárenská společnost, a.s. v 2025 ve výši 632 567 Kč
|
Obor Jiné služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Bytové družstvo Centrum Havířov |
1 |
632 567 Kč |
|
|
Medicentrum Havířov s.r.o. |
1 |
632 567 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Havířovská teplárenská společnost, a.s. v 2025 ve výši 632 567 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Dobrovolně zveřejňuje velké množství smluv pod 50 000 Kč.
|
Číselná hodnota parametru je - 0,75.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 4,08
|
|
Počet bodů 4,08 znamená pro Havířovská teplárenská společnost, a.s. celkově
363. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,1141 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0357 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0077 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0076 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0646 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,0760 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1774 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,483
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
4,83
|
| Odečtený bonus za transparentnost |
- 0,75 |
|
Výsledný K-Index
|
4,081 |
|