Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U většiny smluv netají ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0,03.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0323 odpovídá 3,23 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 2 smlouvy s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0215 odpovídá 2,15 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
4 smlouvy mají hodnotu blízkou limitům veřejných zakázek, což může naznačovat snahu se vyhnout řádné veřejné soutěži.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0430 odpovídá 4,30 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Zakázky se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
PROBI Inženýring s.r.o. |
3 |
12 803 144 Kč |
|
|
STROM PRAHA a.s. |
1 |
5 177 953 Kč |
|
|
Jan Trčka |
2 |
3 179 000 Kč |
|
|
DŘEVOPODNIK HAUSNER s.r.o. |
3 |
2 900 370 Kč |
|
|
ACTIV WOOD, s.r.o. |
1 |
2 418 790 Kč |
|
|
Jitka Huňková, s.r.o. |
1 |
2 418 790 Kč |
|
|
Jan Minarčík |
1 |
2 418 790 Kč |
|
|
Štůsek - DVB s.r.o. |
1 |
2 418 790 Kč |
|
|
CARMAN-WOOD, s.r.o. |
1 |
2 418 790 Kč |
|
|
Lenzing Aktiengesellschaft |
2 |
2 176 790 Kč |
|
|
DŘEVO Rakov s.r.o. |
2 |
1 933 580 Kč |
|
|
WOOD & PAPER a.s. |
3 |
1 932 370 Kč |
|
|
M e d i m spol. s r.o. |
1 |
1 778 999 Kč |
|
|
NAPARIA SPORT s.r.o. |
2 |
1 035 233 Kč |
|
|
Tomáš Navrátil |
2 |
992 503 Kč |
|
|
Tomáš Dudík |
1 |
966 790 Kč |
|
|
Bohumil Zbranek |
1 |
966 790 Kč |
|
|
Stepan Skyra |
1 |
966 790 Kč |
|
|
Vítězslav Orava |
1 |
966 790 Kč |
|
|
Karel Minář |
1 |
966 790 Kč |
|
|
Milan Rektořík |
1 |
966 790 Kč |
|
|
Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. |
1 |
966 790 Kč |
|
|
Bohdan Fedorov |
1 |
966 790 Kč |
|
|
Viktor Úlehla |
1 |
966 790 Kč |
|
|
LIP Building Group s.r.o. |
1 |
966 790 Kč |
|
|
Roman Mrkva |
1 |
966 790 Kč |
|
|
Jiří Orava |
1 |
966 790 Kč |
|
|
Opavská lesní a.s. |
1 |
966 790 Kč |
|
|
Martin Remeš |
1 |
966 790 Kč |
|
|
Jiří Škola |
1 |
966 790 Kč |
|
|
Vasyl Shymonia |
1 |
966 790 Kč |
|
|
Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ, z. s. |
1 |
817 433 Kč |
|
|
STAVITELSTVÍ STŘECHY, s.r.o. |
1 |
726 000 Kč |
|
|
SEVKO PLUS, s.r.o. |
1 |
601 007 Kč |
|
|
Josef Figura |
1 |
532 400 Kč |
|
|
MOTO MORAVA s.r.o. |
1 |
532 392 Kč |
|
|
Dominik Orava |
1 |
482 790 Kč |
|
|
Josef Smička |
1 |
482 790 Kč |
|
|
Stora Enso Wood Products Ždírec s.r.o. |
1 |
482 790 Kč |
|
|
DŘEVO ŠIGUT s.r.o. |
1 |
482 790 Kč |
|
|
SILVA CZ, s.r.o. |
1 |
482 790 Kč |
|
|
Ing. Slavomír Šigut |
1 |
482 790 Kč |
|
|
Margita Kubjatková - Margita |
1 |
440 571 Kč |
|
|
Ivo Rudolf |
1 |
423 500 Kč |
|
|
MIKORD STAVEBNÍ s.r.o. |
2 |
248 050 Kč |
|
|
STAVO CZ HRANICE, s.r.o. |
1 |
241 903 Kč |
|
|
Důmstav - podlahy s.r.o. |
1 |
205 216 Kč |
|
|
Česká lesnická společnost SLŠ Hranice, p. s. |
3 |
204 360 Kč |
|
|
Ing.arch. Zdeněk Beránek |
1 |
199 650 Kč |
|
|
Jan Křenek |
1 |
182 136 Kč |
|
|
Volvo Group Czech Republic, s.r.o. |
1 |
162 000 Kč |
|
|
Scania Czech Republic s.r.o. |
1 |
140 000 Kč |
|
|
IDEAFLOOR s.r.o. |
1 |
135 520 Kč |
|
|
PREMO s.r.o. |
1 |
121 000 Kč |
|
|
Křovina s.r.o. |
1 |
119 790 Kč |
|
|
Zlámal Radim malířské a natěračské práce |
1 |
115 000 Kč |
|
|
O2 Czech Republic a.s. |
1 |
114 950 Kč |
|
|
REJ SERVIS s.r.o. |
1 |
104 719 Kč |
|
|
Pavel Bruncvik |
1 |
99 099 Kč |
|
|
B.F.P., Lesy a statky Tomáše Bati,spol. s r.o. |
1 |
88 781 Kč |
|
|
EKOINVESTA spol. s r.o. |
1 |
85 910 Kč |
|
|
Stavební společnost NAVRÁTIL, s.r.o. |
1 |
85 124 Kč |
|
|
Clean up s.r.o. |
1 |
84 700 Kč |
|
|
SMERO, spol. s r.o. |
1 |
84 567 Kč |
|
|
TRIDIF, obch. výr. společnost, s.r.o. |
1 |
77 440 Kč |
|
|
INNI obchod s.r.o. |
1 |
73 261 Kč |
|
|
KOBZ Služby s.r.o. |
1 |
72 600 Kč |
|
|
Kloboucká lesní s.r.o. |
1 |
70 000 Kč |
|
|
Ondřej Bernkopf |
1 |
70 000 Kč |
|
|
DŘEVO - PRODUKT SV, spol. s r.o. |
1 |
64 130 Kč |
|
|
T.S.BOHEMIA a.s. |
1 |
63 653 Kč |
|
|
Pluxee Česká republika a.s. |
1 |
62 322 Kč |
|
|
Čalounictví Hrubý s.r.o. |
1 |
60 730 Kč |
|
|
Lesostavby Frýdek-Místek a. s. |
1 |
54 949 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední lesnická škola,Hranice,Jurikova 588 v 2025 ve výši 817 433 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Zakázky z jednotlivých oborů uzavřelo více dodavatelů, žádný výrazně nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,14.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
PROBI Inženýring s.r.o. |
1 |
1 718 395 Kč |
|
|
STAVITELSTVÍ STŘECHY, s.r.o. |
1 |
726 000 Kč |
|
|
Ivo Rudolf |
1 |
423 500 Kč |
|
|
STAVO CZ HRANICE, s.r.o. |
1 |
241 903 Kč |
|
|
Důmstav - podlahy s.r.o. |
1 |
205 216 Kč |
|
|
IDEAFLOOR s.r.o. |
1 |
135 520 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední lesnická škola,Hranice,Jurikova 588 v 2025 ve výši 817 433 Kč
|
Obor Doprava a poštovní služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
STROM PRAHA a.s. |
1 |
5 177 953 Kč |
|
|
MOTO MORAVA s.r.o. |
1 |
532 392 Kč |
|
|
Scania Czech Republic s.r.o. |
1 |
140 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední lesnická škola,Hranice,Jurikova 588 v 2025 ve výši 817 433 Kč
|
Obor Zemědělství
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
DŘEVOPODNIK HAUSNER s.r.o. |
3 |
2 900 370 Kč |
|
|
ACTIV WOOD, s.r.o. |
1 |
2 418 790 Kč |
|
|
Jan Minarčík |
1 |
2 418 790 Kč |
|
|
CARMAN-WOOD, s.r.o. |
1 |
2 418 790 Kč |
|
|
DŘEVO Rakov s.r.o. |
2 |
1 933 580 Kč |
|
|
Stepan Skyra |
1 |
966 790 Kč |
|
|
Vítězslav Orava |
1 |
966 790 Kč |
|
|
Karel Minář |
1 |
966 790 Kč |
|
|
Milan Rektořík |
1 |
966 790 Kč |
|
|
Jiří Orava |
1 |
966 790 Kč |
|
|
Dominik Orava |
1 |
482 790 Kč |
|
|
WOOD & PAPER a.s. |
1 |
482 790 Kč |
|
|
Ing. Slavomír Šigut |
1 |
482 790 Kč |
|
|
B.F.P., Lesy a statky Tomáše Bati,spol. s r.o. |
1 |
88 781 Kč |
|
|
TRIDIF, obch. výr. společnost, s.r.o. |
1 |
77 440 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední lesnická škola,Hranice,Jurikova 588 v 2025 ve výši 817 433 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
NAPARIA SPORT s.r.o. |
1 |
817 433 Kč |
|
|
Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ, z. s. |
1 |
817 433 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední lesnická škola,Hranice,Jurikova 588 v 2025 ve výši 817 433 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 2,80
|
|
Počet bodů 2,80 znamená pro Střední lesnická škola,Hranice,Jurikova 588 celkově
105. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0323 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0418 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0430 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,0215 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1416 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,280
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
2,80
|
|
Výsledný K-Index
|
2,802 |
|