Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U smluv neskrývá ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 34 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,3.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,2982 odpovídá 29,82 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Neobchází limity zákona o veřejných zakázkách.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Zveřejnili 7 významně začerněných smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,06.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0614 odpovídá 6,14 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,1.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Hroší stavby Morava a.s. |
1 |
17 732 377 Kč |
|
|
DAVATRANS s.r.o. |
1 |
17 732 377 Kč |
|
|
BUSE s.r.o. |
3 |
12 839 662 Kč |
|
|
VAE THERM, spol. s r.o. |
3 |
10 284 656 Kč |
|
|
ALBREKO s.r.o. |
2 |
6 765 121 Kč |
|
|
MOJEPNEU s.r.o. |
1 |
5 783 459 Kč |
|
|
ARMEX Oil s.r.o. |
9 |
4 975 786 Kč |
|
|
BAMONAFT a.s. |
4 |
2 776 381 Kč |
|
|
PORR a.s. |
1 |
1 576 247 Kč |
|
|
ECM System Solutions s.r.o. |
2 |
1 543 616 Kč |
|
|
SANBRAVIA Transport s.r.o. |
1 |
981 662 Kč |
|
|
Slezský fotbalový club Opava a.s. |
1 |
981 662 Kč |
|
|
Milan Semera |
1 |
981 662 Kč |
|
|
HC Slezan Opava s.r.o. |
1 |
981 662 Kč |
|
|
RT TORAX Leasing, s.r.o. |
2 |
957 144 Kč |
|
|
AUTOBOND GROUP a.s. |
1 |
900 240 Kč |
|
|
PAKRA ZF - SERVIS s.r.o. |
2 |
783 663 Kč |
|
|
ALMA PNEU s.r.o. |
1 |
605 000 Kč |
|
|
Rosis s.r.o. |
1 |
598 950 Kč |
|
|
ENSYTRA s.r.o. |
2 |
494 890 Kč |
|
|
PAS Zábřeh na Moravě a. s. |
1 |
406 535 Kč |
|
|
UNIDATAZ s.r.o. |
1 |
395 634 Kč |
|
|
ZLINER s.r.o. |
2 |
377 861 Kč |
|
|
ProFaktum, s.r.o. |
2 |
350 900 Kč |
|
|
BestDrive Czech Republic s.r.o. |
1 |
310 220 Kč |
|
|
OMA CZ, a.s. |
1 |
302 500 Kč |
|
|
EUROPART CZ s.r.o. |
3 |
290 400 Kč |
|
|
SK mont NJ, spol. s r.o. |
1 |
279 510 Kč |
|
|
OPAMETAL s.r.o. |
1 |
278 300 Kč |
|
|
Onlio, a.s. |
1 |
272 482 Kč |
|
|
TISKÁRNA GRAFICO s.r.o. |
1 |
272 160 Kč |
|
|
ARGOS ELEKTRO, a. s. |
2 |
253 520 Kč |
|
|
United Registrar of Systems Czech, s.r.o. |
3 |
216 590 Kč |
|
|
M A K R O - ND spol. s r. o. |
2 |
215 783 Kč |
|
|
Libor Sedláček |
2 |
203 396 Kč |
|
|
Charita Opava |
2 |
194 803 Kč |
|
|
RITSCHNY kovošrot a sběrné suroviny s.r.o. |
2 |
192 390 Kč |
|
|
ReSpol s. r. o. |
1 |
175 220 Kč |
|
|
MIRJA, s.r.o. |
1 |
168 069 Kč |
|
|
DLUHOŠ s.r.o. |
2 |
157 445 Kč |
|
|
MOTORSERVIS Švec, s.r.o. |
1 |
134 189 Kč |
|
|
Elektroline a.s. |
1 |
122 719 Kč |
|
|
TRUCK TRADE spol. s r. o. |
1 |
121 834 Kč |
|
|
Ondřej Pater |
1 |
120 758 Kč |
|
|
DANEPO s.r.o. |
1 |
119 790 Kč |
|
|
Mikroelektronika spol. s r.o. |
1 |
118 580 Kč |
|
|
Schunk Carbon Technology s.r.o. |
1 |
113 438 Kč |
|
|
Allianz pojišťovna, a.s. |
1 |
112 651 Kč |
|
|
SOR Libchavy spol. s r.o. |
1 |
111 379 Kč |
|
|
ELEKTRO - FA. PAVELEK, s.r.o. |
1 |
108 895 Kč |
|
|
TIBBIS, s.r.o. |
1 |
107 358 Kč |
|
|
INFOHOME s.r.o. |
1 |
104 515 Kč |
|
|
Ing. Marek Zygula |
1 |
104 060 Kč |
|
|
CBM CR s.r.o. |
1 |
102 959 Kč |
|
|
AUTOSKLO-SLEZSKÁ s.r.o. |
1 |
101 932 Kč |
|
|
Vojtěch Pirunčík |
1 |
100 000 Kč |
|
|
Radek Supa |
1 |
99 220 Kč |
|
|
innogy Energo, s.r.o. |
1 |
82 347 Kč |
|
|
DAFNÉ profi, s.r.o. |
1 |
77 246 Kč |
|
|
OSA, z.s. |
1 |
77 166 Kč |
|
|
iMi Partner, a.s. |
1 |
75 020 Kč |
|
|
24IT s.r.o. |
1 |
73 257 Kč |
|
|
DATA-INTER spol. s r.o. |
1 |
72 237 Kč |
|
|
ŠKODA ELECTRIC a.s. |
1 |
63 536 Kč |
|
|
JPO služby s.r.o. |
1 |
63 404 Kč |
|
|
ESKO, spol. s r.o. |
1 |
62 993 Kč |
|
|
74694827 |
1 |
23 595 Kč |
|
|
Jan Vincker |
1 |
1 210 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městský dopravní podnik Opava, a.s. v 2025 ve výši 981 662 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů se objevuje v 6 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,2.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
VAE THERM, spol. s r.o. |
3 |
10 284 656 Kč |
|
|
ALBREKO s.r.o. |
1 |
5 783 459 Kč |
|
|
PORR a.s. |
1 |
1 576 247 Kč |
|
|
Rosis s.r.o. |
1 |
598 950 Kč |
|
|
Libor Sedláček |
2 |
203 396 Kč |
|
|
Ondřej Pater |
1 |
120 758 Kč |
|
|
INFOHOME s.r.o. |
1 |
104 515 Kč |
|
|
Ing. Marek Zygula |
1 |
104 060 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městský dopravní podnik Opava, a.s. v 2025 ve výši 981 662 Kč
|
Obor Doprava a poštovní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 8,33 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
BUSE s.r.o. |
1 |
9 135 500 Kč |
|
|
MOJEPNEU s.r.o. |
1 |
5 783 459 Kč |
|
|
HC Slezan Opava s.r.o. |
1 |
981 662 Kč |
|
|
AUTOBOND GROUP a.s. |
1 |
900 240 Kč |
|
|
ARMEX Oil s.r.o. |
1 |
669 130 Kč |
|
|
PAKRA ZF - SERVIS s.r.o. |
1 |
384 940 Kč |
|
|
BestDrive Czech Republic s.r.o. |
1 |
310 220 Kč |
|
|
ZLINER s.r.o. |
1 |
302 500 Kč |
|
|
ProFaktum, s.r.o. |
1 |
157 300 Kč |
|
|
Mikroelektronika spol. s r.o. |
1 |
118 580 Kč |
|
|
M A K R O - ND spol. s r. o. |
1 |
115 353 Kč |
|
|
SOR Libchavy spol. s r.o. |
1 |
111 379 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městský dopravní podnik Opava, a.s. v 2025 ve výši 981 662 Kč
|
Obor Bezpečnostní a ochranné vybavení a údržba
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 33,33 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
BUSE s.r.o. |
2 |
3 704 162 Kč |
|
|
MIRJA, s.r.o. |
1 |
168 069 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městský dopravní podnik Opava, a.s. v 2025 ve výši 981 662 Kč
|
Obor Energie
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 6,67 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
DAVATRANS s.r.o. |
1 |
17 732 377 Kč |
|
|
ARMEX Oil s.r.o. |
8 |
4 306 656 Kč |
|
|
BAMONAFT a.s. |
4 |
2 776 381 Kč |
|
|
SANBRAVIA Transport s.r.o. |
1 |
981 662 Kč |
|
|
Vojtěch Pirunčík |
1 |
100 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městský dopravní podnik Opava, a.s. v 2025 ve výši 981 662 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 33,33 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Milan Semera |
1 |
981 662 Kč |
|
|
OPAMETAL s.r.o. |
1 |
278 300 Kč |
|
|
Jan Vincker |
1 |
1 210 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městský dopravní podnik Opava, a.s. v 2025 ve výši 981 662 Kč
|
Obor Reklamní a marketingové služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 20,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Slezský fotbalový club Opava a.s. |
1 |
981 662 Kč |
|
|
RITSCHNY kovošrot a sběrné suroviny s.r.o. |
1 |
128 260 Kč |
|
|
OSA, z.s. |
1 |
77 166 Kč |
|
|
iMi Partner, a.s. |
1 |
75 020 Kč |
|
|
74694827 |
1 |
23 595 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městský dopravní podnik Opava, a.s. v 2025 ve výši 981 662 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 6,59
|
|
Počet bodů 6,59 znamená pro Městský dopravní podnik Opava, a.s. celkově
997. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0964 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0000 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0614 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,2982 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,2031 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,659
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
6,59
|
|
Výsledný K-Index
|
6,591 |
|