Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u 7 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,05.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0534 odpovídá 5,34 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 14 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,11.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1069 odpovídá 10,69 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0229 odpovídá 2,29 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,13.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Měřící technika Morava s.r.o. |
1 |
12 892 550 Kč |
|
|
Grambal-stavby s.r.o. |
2 |
3 565 167 Kč |
|
|
L.B. - Composition, s.r.o. |
2 |
3 465 344 Kč |
|
|
LIGNIT, s.r.o. |
1 |
2 335 000 Kč |
|
|
enovation s.r.o. |
3 |
1 234 200 Kč |
|
|
Tiskárna Helbich, a.s. |
5 |
1 202 958 Kč |
|
|
Milan Filip |
4 |
951 060 Kč |
|
|
bezva IT partner s.r.o. |
5 |
889 250 Kč |
|
|
C & K člen skupiny AUTO UH a.s. |
3 |
854 274 Kč |
|
|
GMtech s.r.o. |
3 |
747 780 Kč |
|
|
CCB Tiskárna, s.r.o. |
3 |
572 680 Kč |
|
|
Archeologická agentúra s.r.o. |
1 |
480 071 Kč |
|
|
PERFECT, spol. s r.o. |
1 |
480 071 Kč |
|
|
DIMEXARES, s.r.o. |
1 |
456 170 Kč |
|
|
Jakub Štěpánek |
3 |
410 444 Kč |
|
|
EXACT ING, s.r.o. |
1 |
394 460 Kč |
|
|
REPROCENTRUM, a.s. |
1 |
290 400 Kč |
|
|
Kaiser servis, spol. s r.o. |
2 |
285 149 Kč |
|
|
Dostavíme s.r.o. |
2 |
257 114 Kč |
|
|
Kristína Dudová |
2 |
190 752 Kč |
|
|
Skyland Vaclav Kobylak |
1 |
181 500 Kč |
|
|
Zdeněk Skokan |
1 |
170 000 Kč |
|
|
Radim Matyáš |
2 |
169 400 Kč |
|
|
David Joseph Gaul |
2 |
162 896 Kč |
|
|
RFVE P20 s.r.o. |
2 |
145 200 Kč |
|
|
PIKABAR s.r.o. |
1 |
145 200 Kč |
|
|
K auditors, s.r.o. |
1 |
122 936 Kč |
|
|
Biem&Schýbal, advokátní kancelář, s.r.o. |
1 |
110 715 Kč |
|
|
Lukáš Vídeňský |
1 |
105 270 Kč |
|
|
MND Drilling & Services a.s. |
3 |
104 060 Kč |
|
|
KAMPI OFFICE s.r.o. |
1 |
102 850 Kč |
|
|
Mgr. Ondřej Mlejnek |
1 |
90 750 Kč |
|
|
VERKON s.r.o. |
2 |
89 789 Kč |
|
|
Martin Košťál |
1 |
80 000 Kč |
|
|
Jaromíra Prčková |
1 |
78 650 Kč |
|
|
Filip Zedníček |
1 |
71 700 Kč |
|
|
Jakub Rosenberger |
1 |
70 000 Kč |
|
|
DYMAS s.r.o. |
1 |
67 760 Kč |
|
|
PIVOVAR LEDNICE s.r.o. |
1 |
61 500 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i. v 2025 ve výši 480 071 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů se objevuje v 2 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,17.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 16,67 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Grambal-stavby s.r.o. |
1 |
3 085 095 Kč |
|
|
PERFECT, spol. s r.o. |
1 |
480 071 Kč |
|
|
RFVE P20 s.r.o. |
2 |
145 200 Kč |
|
|
L.B. - Composition, s.r.o. |
1 |
60 771 Kč |
|
|
MND Drilling & Services a.s. |
1 |
48 400 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i. v 2025 ve výši 480 071 Kč
|
Obor Stroje a zařízení
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 33,33 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
L.B. - Composition, s.r.o. |
1 |
3 404 573 Kč |
|
|
Grambal-stavby s.r.o. |
1 |
480 071 Kč |
|
|
Archeologická agentúra s.r.o. |
1 |
480 071 Kč |
|
|
DIMEXARES, s.r.o. |
1 |
456 170 Kč |
|
|
MND Drilling & Services a.s. |
2 |
55 660 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i. v 2025 ve výši 480 071 Kč
|
Obor Věda, výzkum a vzdělávání
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Tiskárna Helbich, a.s. |
5 |
1 202 958 Kč |
|
|
bezva IT partner s.r.o. |
5 |
889 250 Kč |
|
|
GMtech s.r.o. |
3 |
747 780 Kč |
|
|
Milan Filip |
3 |
573 540 Kč |
|
|
CCB Tiskárna, s.r.o. |
3 |
572 680 Kč |
|
|
Jakub Štěpánek |
3 |
410 444 Kč |
|
|
EXACT ING, s.r.o. |
1 |
394 460 Kč |
|
|
REPROCENTRUM, a.s. |
1 |
290 400 Kč |
|
|
Dostavíme s.r.o. |
2 |
257 114 Kč |
|
|
Kristína Dudová |
2 |
190 752 Kč |
|
|
Skyland Vaclav Kobylak |
1 |
181 500 Kč |
|
|
Zdeněk Skokan |
1 |
170 000 Kč |
|
|
Radim Matyáš |
2 |
169 400 Kč |
|
|
PIKABAR s.r.o. |
1 |
145 200 Kč |
|
|
Biem&Schýbal, advokátní kancelář, s.r.o. |
1 |
110 715 Kč |
|
|
Lukáš Vídeňský |
1 |
105 270 Kč |
|
|
Mgr. Ondřej Mlejnek |
1 |
90 750 Kč |
|
|
VERKON s.r.o. |
2 |
89 789 Kč |
|
|
Martin Košťál |
1 |
80 000 Kč |
|
|
David Joseph Gaul |
1 |
79 406 Kč |
|
|
Jaromíra Prčková |
1 |
78 650 Kč |
|
|
Filip Zedníček |
1 |
71 700 Kč |
|
|
DYMAS s.r.o. |
1 |
67 760 Kč |
|
|
PIVOVAR LEDNICE s.r.o. |
1 |
61 500 Kč |
|
|
C & K člen skupiny AUTO UH a.s. |
2 |
52 049 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i. v 2025 ve výši 480 071 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 4,78
|
|
Počet bodů 4,78 znamená pro Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i. celkově
560. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0534 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,1272 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0229 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1069 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1677 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,478
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
4,78
|
|
Výsledný K-Index
|
4,781 |
|