Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u varujícího počtu 105 smluv z 140 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,75.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,7500 odpovídá 75,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 32 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,23.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,2286 odpovídá 22,86 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Neobchází limity zákona o veřejných zakázkách.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,06.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Cinemart, a.s. |
20 |
4 295 761 Kč |
|
|
FALCON a.s. |
15 |
3 221 821 Kč |
|
|
BONTONFILM a.s. |
14 |
3 007 033 Kč |
|
|
Vertical Entertainment s.r.o. |
10 |
2 147 880 Kč |
|
|
AQS, a.s. |
9 |
1 933 092 Kč |
|
|
AEROFILMS s.r.o. |
8 |
1 718 304 Kč |
|
|
CONTINENTAL FILM, s.r.o. |
8 |
1 718 304 Kč |
|
|
Tomáš Hořický |
1 |
1 500 000 Kč |
|
|
Spilka a Říha s.r.o. |
4 |
1 437 723 Kč |
|
|
Bohemia Motion Pictures a.s. |
6 |
1 288 728 Kč |
|
|
DonArt production, s.r.o. |
4 |
859 152 Kč |
|
|
Forum Film Czech s.r.o. |
3 |
644 364 Kč |
|
|
TIP-N+V s.r.o. |
3 |
475 714 Kč |
|
|
FILM EUROPE, s.r.o. |
2 |
429 576 Kč |
|
|
Artcam Films s.r.o. |
2 |
429 576 Kč |
|
|
DBD CONTROL SYSTEMS spol. s r. o. |
1 |
418 331 Kč |
|
|
Jan Jelínek |
4 |
326 586 Kč |
|
|
Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group |
1 |
300 120 Kč |
|
|
Jiří Barbořík |
1 |
265 220 Kč |
|
|
Muzikály Naruby s.r.o. |
1 |
229 900 Kč |
|
|
LEDPROFES a.s. |
1 |
218 666 Kč |
|
|
Vertigo International s.r.o. |
1 |
214 788 Kč |
|
|
Bonett Energie a.s. |
1 |
214 788 Kč |
|
|
Pannonia Entertainment CZ s.r.o. |
1 |
214 788 Kč |
|
|
Pilot Film s.r.o. |
1 |
214 788 Kč |
|
|
Asociace českých filmových klubů, z. s. |
1 |
214 788 Kč |
|
|
elektro NOVÁK a.s. |
1 |
164 769 Kč |
|
|
SETKÁNÍ S HUDBOU z.s. |
1 |
150 000 Kč |
|
|
Light Sound Design s.r.o. |
1 |
139 150 Kč |
|
|
DIVADLO UNGELT s.r.o. |
1 |
136 004 Kč |
|
|
Jan Hořický |
2 |
119 850 Kč |
|
|
mithea s.r.o. |
1 |
114 950 Kč |
|
|
Divadlo Verze s.r.o. |
1 |
103 056 Kč |
|
|
Viola z. ú. |
1 |
99 462 Kč |
|
|
Agentura HARLEKÝN s.r.o. |
1 |
91 230 Kč |
|
|
DR servis s.r.o. |
1 |
67 000 Kč |
|
|
Zuzana Holoubková |
1 |
66 550 Kč |
|
|
AV MEDIA SYSTEMS, a.s. |
1 |
19 360 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Kulturní dům města Soběslavi v 2025 ve výši 214 788 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou uzavřelo více dodavatelů, žádný nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,1.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
Cinemart, a.s. |
20 |
|
|
FALCON a.s. |
15 |
|
|
BONTONFILM a.s. |
14 |
|
|
Vertical Entertainment s.r.o. |
10 |
|
|
AQS, a.s. |
9 |
|
|
AEROFILMS s.r.o. |
8 |
|
|
CONTINENTAL FILM, s.r.o. |
8 |
|
|
Bohemia Motion Pictures a.s. |
6 |
|
|
DonArt production, s.r.o. |
4 |
|
|
Forum Film Czech s.r.o. |
3 |
|
|
FILM EUROPE, s.r.o. |
2 |
|
|
Artcam Films s.r.o. |
2 |
|
|
Vertigo International s.r.o. |
1 |
|
|
Bonett Energie a.s. |
1 |
|
|
Pannonia Entertainment CZ s.r.o. |
1 |
|
|
Pilot Film s.r.o. |
1 |
|
|
Asociace českých filmových klubů, z. s. |
1 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Kulturní dům města Soběslavi v 2025 ve výši 214 788 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů se objevuje v 3 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,22.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Spilka a Říha s.r.o. |
4 |
1 437 723 Kč |
|
|
TIP-N+V s.r.o. |
2 |
460 360 Kč |
|
|
DBD CONTROL SYSTEMS spol. s r. o. |
1 |
418 331 Kč |
|
|
Jan Jelínek |
2 |
204 246 Kč |
|
|
Jan Hořický |
1 |
21 750 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Kulturní dům města Soběslavi v 2025 ve výši 214 788 Kč
|
Obor Stroje a zařízení
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Jiří Barbořík |
1 |
265 220 Kč |
|
|
LEDPROFES a.s. |
1 |
218 666 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Kulturní dům města Soběslavi v 2025 ve výši 214 788 Kč
|
Obor Sociální služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 97, tj. 93,27 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Cinemart, a.s. |
17 |
3 651 397 Kč |
|
|
FALCON a.s. |
14 |
3 007 033 Kč |
|
|
BONTONFILM a.s. |
14 |
3 007 033 Kč |
|
|
Vertical Entertainment s.r.o. |
9 |
1 933 092 Kč |
|
|
AQS, a.s. |
8 |
1 718 304 Kč |
|
|
AEROFILMS s.r.o. |
8 |
1 718 304 Kč |
|
|
CONTINENTAL FILM, s.r.o. |
8 |
1 718 304 Kč |
|
|
Bohemia Motion Pictures a.s. |
6 |
1 288 728 Kč |
|
|
DonArt production, s.r.o. |
4 |
859 152 Kč |
|
|
Forum Film Czech s.r.o. |
2 |
429 576 Kč |
|
|
FILM EUROPE, s.r.o. |
2 |
429 576 Kč |
|
|
Vertigo International s.r.o. |
1 |
214 788 Kč |
|
|
Pannonia Entertainment CZ s.r.o. |
1 |
214 788 Kč |
|
|
Artcam Films s.r.o. |
1 |
214 788 Kč |
|
|
Pilot Film s.r.o. |
1 |
214 788 Kč |
|
|
Asociace českých filmových klubů, z. s. |
1 |
214 788 Kč |
|
|
DIVADLO UNGELT s.r.o. |
1 |
136 004 Kč |
|
|
mithea s.r.o. |
1 |
114 950 Kč |
|
|
Divadlo Verze s.r.o. |
1 |
103 056 Kč |
|
|
Viola z. ú. |
1 |
99 462 Kč |
|
|
Agentura HARLEKÝN s.r.o. |
1 |
91 230 Kč |
|
|
DR servis s.r.o. |
1 |
67 000 Kč |
|
|
Zuzana Holoubková |
1 |
66 550 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Kulturní dům města Soběslavi v 2025 ve výši 214 788 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Tomáš Hořický |
1 |
1 500 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Kulturní dům města Soběslavi v 2025 ve výši 214 788 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 13,61
|
|
Počet bodů 13,61 znamená pro Kulturní dům města Soběslavi celkově
1291. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,7500 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0639 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0977 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0000 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,2286 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,2213 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
1,361
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
13,61
|
|
Výsledný K-Index
|
13,615 |
|