Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U většiny smluv netají ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0066 odpovídá 0,66 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 4 smlouvy s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,03.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0263 odpovídá 2,63 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,03.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0263 odpovídá 2,63 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,08.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Kypta - Stavoservis s.r.o. |
9 |
14 668 552 Kč |
|
|
SILBA-Elstav s.r.o. |
3 |
10 847 115 Kč |
|
|
TRISPORT HAVEL s.r.o. |
1 |
7 138 252 Kč |
|
|
Pavel Kuneš |
2 |
4 956 841 Kč |
|
|
STAFIS-KT s.r.o. |
1 |
3 833 975 Kč |
|
|
Rizzo Associates Czech, a. s. |
2 |
2 743 752 Kč |
|
|
COLAS CZ, a.s. |
1 |
2 735 909 Kč |
|
|
STAVEN-BYT s.r.o. |
1 |
2 464 676 Kč |
|
|
Ing. Petr Štembera |
1 |
1 959 613 Kč |
|
|
KSPROJEKT s.r.o. |
1 |
1 267 778 Kč |
|
|
Truhlářství TRPÍSTY s.r.o. |
2 |
1 231 562 Kč |
|
|
PROGASTRO s.r.o. |
3 |
1 078 709 Kč |
|
|
PREISWERT s.r.o. |
3 |
1 010 287 Kč |
|
|
PPC s.r.o. |
4 |
942 949 Kč |
|
|
West Partner s.r.o. |
1 |
901 576 Kč |
|
|
Ing.arch. DRAGOUN RADEK |
3 |
781 902 Kč |
|
|
Roman Mečl |
5 |
727 433 Kč |
|
|
Harrytel, s.r.o. |
4 |
697 340 Kč |
|
|
Alza.cz a.s. |
4 |
671 712 Kč |
|
|
PILSTAV s.r.o. |
5 |
652 311 Kč |
|
|
A.D.S. Rokycany s.r.o. |
1 |
601 370 Kč |
|
|
InfoTel, spol. s r.o. |
2 |
578 001 Kč |
|
|
COMFOR STORES a.s. |
1 |
523 950 Kč |
|
|
STAVITELSTVÍ BARBET, s.r.o. |
2 |
491 455 Kč |
|
|
ELEKTRO - KOTOUČ s.r.o. |
1 |
417 919 Kč |
|
|
Axilogi s.r.o. |
2 |
362 672 Kč |
|
|
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s. |
1 |
352 000 Kč |
|
|
František Žák |
2 |
327 325 Kč |
|
|
Smarty CZ a.s. |
1 |
304 000 Kč |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
1 |
290 400 Kč |
|
|
PKFS marketing s.r.o. |
1 |
264 000 Kč |
|
|
ALCATRAZ Plzeň s.r.o. |
3 |
262 122 Kč |
|
|
MUDr. Zuzana Protivová |
2 |
259 435 Kč |
|
|
HEROLD řeznické potřeby s.r.o. |
1 |
255 232 Kč |
|
|
Jaromír Kaštyl |
1 |
243 694 Kč |
|
|
Podlahářství Mazura s.r.o. |
1 |
240 694 Kč |
|
|
Evžen Krejčík |
3 |
198 000 Kč |
|
|
Vodafone Czech Republic a.s. |
1 |
197 924 Kč |
|
|
B2B Partner s.r.o. |
1 |
196 835 Kč |
|
|
Atletický klub Škoda Plzeň z. s. |
1 |
193 200 Kč |
|
|
Czechatom a.s. |
2 |
190 000 Kč |
|
|
COPYPARTNER s.r.o. |
3 |
188 149 Kč |
|
|
CGDA s.r.o. |
1 |
187 550 Kč |
|
|
Marsmol s.r.o. |
2 |
180 000 Kč |
|
|
KOVO KASEJOVICE KLIMA s.r.o. |
1 |
172 895 Kč |
|
|
A T O S Plzeň spol. s r.o. |
1 |
167 279 Kč |
|
|
EUROMEDIA GROUP, a.s. |
1 |
165 000 Kč |
|
|
Syntex Praha s.r.o. |
1 |
161 000 Kč |
|
|
DENTÁLKA s.r.o. |
1 |
160 000 Kč |
|
|
BK - INVESTIS, spol. s r. o. |
1 |
153 567 Kč |
|
|
Adam Beránek |
2 |
149 114 Kč |
|
|
TME Czech Republic s. r. o. |
1 |
149 000 Kč |
|
|
JIP východočeská, a.s. |
2 |
134 738 Kč |
|
|
MUDr. Hana Jechortová - alergologická ambulance, s.r.o. |
1 |
130 000 Kč |
|
|
Servit s.r.o. |
1 |
116 000 Kč |
|
|
Q - EL PRO s.r.o. |
1 |
114 708 Kč |
|
|
Mironet.cz a.s. |
1 |
112 038 Kč |
|
|
ELESTAV MONT s.r.o. |
1 |
108 443 Kč |
|
|
Prusa Research a.s. |
1 |
107 000 Kč |
|
|
Jaroslav Krátký - SEPOZA s.r.o. |
1 |
100 862 Kč |
|
|
Benda Miroslav, Elišky Krásnohorské 27, Plzeň |
1 |
96 000 Kč |
|
|
Iliana Iovdii |
1 |
81 886 Kč |
|
|
ADITEG s.r.o. |
1 |
80 000 Kč |
|
|
Hana Černá |
1 |
78 000 Kč |
|
|
ELFETEX, spol. s r.o. |
1 |
75 250 Kč |
|
|
AV MEDIA SYSTEMS, a.s. |
1 |
74 415 Kč |
|
|
OMEXOM GA Energo s.r.o. |
1 |
72 890 Kč |
|
|
Ing. Jaroslav Kučera |
1 |
68 779 Kč |
|
|
Karásek a syn s. r. o. |
1 |
68 242 Kč |
|
|
Václav Nechutný |
1 |
64 440 Kč |
|
|
Ing. Zbyněk Kubík |
1 |
60 000 Kč |
|
|
K & V ELEKTRO a.s. |
1 |
60 000 Kč |
|
|
TJ GYMDANCE PLZEŇ z.s. |
1 |
58 800 Kč |
|
|
Eva Lukášová |
1 |
57 500 Kč |
|
|
Ing. Gustav Kroupa |
1 |
52 000 Kč |
|
|
Profi-DJ s. r. o. |
1 |
39 000 Kč |
|
|
Zonepi s.r.o. |
1 |
37 900 Kč |
|
|
KLAHOS spol. s r.o. |
1 |
30 250 Kč |
|
|
O2 Czech Republic a.s. |
1 |
18 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední odborné učiliště elektrotechnické, Plzeň, Vejprnická 56 v 2025 ve výši 553 794 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Zakázky z jednotlivých oborů uzavřelo více dodavatelů, žádný výrazně nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,11.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Kypta - Stavoservis s.r.o. |
3 |
11 267 901 Kč |
|
|
SILBA-Elstav s.r.o. |
2 |
10 768 853 Kč |
|
|
TRISPORT HAVEL s.r.o. |
1 |
7 138 252 Kč |
|
|
Pavel Kuneš |
1 |
4 887 271 Kč |
|
|
STAFIS-KT s.r.o. |
1 |
3 833 975 Kč |
|
|
COLAS CZ, a.s. |
1 |
2 735 909 Kč |
|
|
Ing. Petr Štembera |
1 |
1 959 613 Kč |
|
|
KSPROJEKT s.r.o. |
1 |
1 267 778 Kč |
|
|
PILSTAV s.r.o. |
2 |
233 046 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední odborné učiliště elektrotechnické, Plzeň, Vejprnická 56 v 2025 ve výši 553 794 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Rizzo Associates Czech, a. s. |
2 |
2 743 752 Kč |
|
|
InfoTel, spol. s r.o. |
2 |
578 001 Kč |
|
|
STAVITELSTVÍ BARBET, s.r.o. |
2 |
491 455 Kč |
|
|
Evžen Krejčík |
3 |
198 000 Kč |
|
|
Atletický klub Škoda Plzeň z. s. |
1 |
193 200 Kč |
|
|
Czechatom a.s. |
2 |
190 000 Kč |
|
|
DENTÁLKA s.r.o. |
1 |
160 000 Kč |
|
|
MUDr. Hana Jechortová - alergologická ambulance, s.r.o. |
1 |
130 000 Kč |
|
|
ALCATRAZ Plzeň s.r.o. |
1 |
130 000 Kč |
|
|
MUDr. Zuzana Protivová |
1 |
119 435 Kč |
|
|
Benda Miroslav, Elišky Krásnohorské 27, Plzeň |
1 |
96 000 Kč |
|
|
Hana Černá |
1 |
78 000 Kč |
|
|
Ing. Zbyněk Kubík |
1 |
60 000 Kč |
|
|
TJ GYMDANCE PLZEŇ z.s. |
1 |
58 800 Kč |
|
|
Ing. Gustav Kroupa |
1 |
52 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední odborné učiliště elektrotechnické, Plzeň, Vejprnická 56 v 2025 ve výši 553 794 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 2,47
|
|
Počet bodů 2,47 znamená pro Střední odborné učiliště elektrotechnické, Plzeň, Vejprnická 56 celkově
61. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0066 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0812 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0263 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,0263 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1066 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,247
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
2,47
|
|
Výsledný K-Index
|
2,469 |
|