Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U většiny smluv netají ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0400 odpovídá 4,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Zásadní nedostatky u 2 smluv z 50 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0400 odpovídá 4,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 6 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,12.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1200 odpovídá 12,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
2 smlouvy mají hodnotu blízkou limitům veřejných zakázek, což může naznačovat snahu se vyhnout řádné veřejné soutěži.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0400 odpovídá 4,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Zveřejnili 2 významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0400 odpovídá 4,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Většinu peněz dostal 1 dodavatel z 29.
|
Číselná hodnota parametru je 0,27.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
BAU-STAV a.s. |
2 |
59 196 725 Kč |
|
|
VUJO s.r.o. |
2 |
2 759 671 Kč |
|
|
MXW COMP, s.r.o. |
1 |
1 871 870 Kč |
|
|
ICS - systémy s.r.o. |
1 |
559 700 Kč |
|
|
Arkadie, o.p.s. |
3 |
457 081 Kč |
|
|
David Franc |
1 |
357 918 Kč |
|
|
Radek Ježek |
1 |
348 480 Kč |
|
|
ATUT-TUTY s.r.o. |
1 |
311 421 Kč |
|
|
MEDARD Active, s.r.o. |
1 |
293 880 Kč |
|
|
WOLFSTEIN s.r.o. |
1 |
235 224 Kč |
|
|
Petr Droščín |
2 |
205 821 Kč |
|
|
PANLEX FOOD s. r. o. |
1 |
186 984 Kč |
|
|
Tomáš Müller |
1 |
182 000 Kč |
|
|
O - Servis s.r.o. |
1 |
181 500 Kč |
|
|
JH Travel s.r.o. |
2 |
176 000 Kč |
|
|
ROMAN STARK |
2 |
168 000 Kč |
|
|
Vlastimil Šetka |
1 |
133 000 Kč |
|
|
ANEXE s.r.o. |
1 |
110 000 Kč |
|
|
Česká asociace okinawského karate a kobudo z.s. |
1 |
100 000 Kč |
|
|
Autoškola GOLEM s.r.o. |
5 |
99 497 Kč |
|
|
DATRON, a.s. |
1 |
91 385 Kč |
|
|
APPIA TRAVEL s.r.o. |
1 |
89 988 Kč |
|
|
AEC NOVÁK s.r.o. |
1 |
79 860 Kč |
|
|
Alza.cz a.s. |
1 |
71 651 Kč |
|
|
VICTORIA-AG ART, spol. s r.o. |
1 |
62 850 Kč |
|
|
REDI - regionalistika, ekologie, developing, investice, spol. s r.o. |
1 |
60 500 Kč |
|
|
LENET travel s.r.o. |
1 |
59 900 Kč |
|
|
Josef Kuneš |
1 |
57 000 Kč |
|
|
Miroslav Jordán |
1 |
14 199 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední průmyslová škola Ostrov, příspěvková organizace v 2025 ve výši 1 713 053 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů se objevuje v 2 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,17.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
BAU-STAV a.s. |
1 |
6 943 536 Kč |
|
|
Radek Ježek |
1 |
348 480 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední průmyslová škola Ostrov, příspěvková organizace v 2025 ve výši 1 713 053 Kč
|
Obor IT
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
VUJO s.r.o. |
2 |
2 759 671 Kč |
|
|
MXW COMP, s.r.o. |
1 |
1 871 870 Kč |
|
|
ICS - systémy s.r.o. |
1 |
559 700 Kč |
|
|
Arkadie, o.p.s. |
2 |
184 045 Kč |
|
|
DATRON, a.s. |
1 |
91 385 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední průmyslová škola Ostrov, příspěvková organizace v 2025 ve výši 1 713 053 Kč
|
Obor Telco
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
WOLFSTEIN s.r.o. |
1 |
235 224 Kč |
|
|
ROMAN STARK |
1 |
120 000 Kč |
|
|
ANEXE s.r.o. |
1 |
110 000 Kč |
|
|
AEC NOVÁK s.r.o. |
1 |
79 860 Kč |
|
|
LENET travel s.r.o. |
1 |
59 900 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední průmyslová škola Ostrov, příspěvková organizace v 2025 ve výši 1 713 053 Kč
|
Obor Věda, výzkum a vzdělávání
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
JH Travel s.r.o. |
2 |
176 000 Kč |
|
|
Petr Droščín |
1 |
142 296 Kč |
|
|
Autoškola GOLEM s.r.o. |
5 |
99 497 Kč |
|
|
VICTORIA-AG ART, spol. s r.o. |
1 |
62 850 Kč |
|
|
Miroslav Jordán |
1 |
14 199 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední průmyslová škola Ostrov, příspěvková organizace v 2025 ve výši 1 713 053 Kč
|
Obor Jiné služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
MEDARD Active, s.r.o. |
1 |
293 880 Kč |
|
|
PANLEX FOOD s. r. o. |
1 |
186 984 Kč |
|
|
Tomáš Müller |
1 |
182 000 Kč |
|
|
Petr Droščín |
1 |
63 525 Kč |
|
|
REDI - regionalistika, ekologie, developing, investice, spol. s r.o. |
1 |
60 500 Kč |
|
|
ROMAN STARK |
1 |
48 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední průmyslová škola Ostrov, příspěvková organizace v 2025 ve výši 1 713 053 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Dobrovolně zveřejňuje velké množství smluv pod 50 000 Kč.
|
Číselná hodnota parametru je - 0,75.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 6,43
|
|
Počet bodů 6,43 znamená pro Střední průmyslová škola Ostrov, příspěvková organizace celkově
965. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0400 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0400 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,2691 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0400 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0400 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1200 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1685 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,718
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
7,18
|
| Odečtený bonus za transparentnost |
- 0,75 |
|
Výsledný K-Index
|
6,426 |
|