Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u varujícího počtu 24 smluv z 71 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,34.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,3380 odpovídá 33,80 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 14 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,2.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1972 odpovídá 19,72 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Neobchází limity zákona o veřejných zakázkách.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Zakázky se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,03.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
LEVI, spol. s.r.o. |
1 |
1 372 800 Kč |
|
|
SYSTEMCONTROL s.r.o. |
3 |
1 199 260 Kč |
|
|
SKI Karlov s.r.o. |
2 |
990 990 Kč |
|
|
Tělovýchovná jednota Ostrava |
5 |
919 733 Kč |
|
|
Ing. Karel Doležal |
4 |
827 433 Kč |
|
|
GATTOM - M.T.G. s.r.o. |
3 |
751 932 Kč |
|
|
ROBOT WORLD s.r.o. |
3 |
679 692 Kč |
|
|
KK-TECH s.r.o. |
2 |
504 570 Kč |
|
|
Moderní škola s.r.o. |
1 |
462 583 Kč |
|
|
Z + M Partner, spol. s r.o. |
2 |
453 128 Kč |
|
|
Denisa Balušková |
2 |
415 800 Kč |
|
|
Tomáš Novák |
1 |
393 250 Kč |
|
|
Učebnice Vaníček s.r.o. |
2 |
241 563 Kč |
|
|
Firemní centrum s.r.o. |
1 |
226 564 Kč |
|
|
Invia.cz, a.s. |
1 |
226 564 Kč |
|
|
CENTROPOL ENERGY, a.s. |
1 |
226 564 Kč |
|
|
ICT Education s.r.o. |
1 |
226 564 Kč |
|
|
SUBSTAV Invest s.r.o. |
1 |
226 564 Kč |
|
|
Adam Vojtíšek |
1 |
226 564 Kč |
|
|
Ostravské vodárny a kanalizace a. s. |
1 |
226 564 Kč |
|
|
MÍSTECKÁ STAVEBNÍ, s.r.o. |
1 |
226 564 Kč |
|
|
IN ENERGIE s.r.o. |
1 |
226 564 Kč |
|
|
GLOBALTEK GROUP, s.r.o. |
1 |
226 564 Kč |
|
|
Sharlene Hannah Nedbalkova |
1 |
226 564 Kč |
|
|
Alza.cz a.s. |
1 |
226 564 Kč |
|
|
HP TRONIC Zlín, spol. s r.o. |
1 |
226 564 Kč |
|
|
Emília Benčíková |
1 |
197 472 Kč |
|
|
MUZIKER s.r.o. |
1 |
170 861 Kč |
|
|
Velkoobchod Zajac, s.r.o. |
2 |
151 571 Kč |
|
|
Hadinka s.r.o. |
1 |
143 000 Kč |
|
|
ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s. |
2 |
131 000 Kč |
|
|
Zemědělské družstvo Senice na Hané |
1 |
122 839 Kč |
|
|
Viktoriia Bezus |
1 |
106 034 Kč |
|
|
ILC Czechoslovakia, s.r.o. |
1 |
105 000 Kč |
|
|
Ondřej Skapa |
1 |
103 077 Kč |
|
|
Wat14 s.r.o. |
1 |
101 280 Kč |
|
|
Jan Veselý |
1 |
80 000 Kč |
|
|
A co dál - centrum rozvoje, z.ú. |
1 |
68 970 Kč |
|
|
Barbora Kutějová |
1 |
62 678 Kč |
|
|
Daniel Menšík |
1 |
61 438 Kč |
|
|
Transdev Morava s.r.o. |
1 |
57 120 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Základní škola Ostrava, Gen. Píky 13A, příspěvková organizace v 2025 ve výši 226 564 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,03.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
ROBOT WORLD s.r.o. |
3 |
|
|
Ing. Karel Doležal |
3 |
|
|
Z + M Partner, spol. s r.o. |
2 |
|
|
Tělovýchovná jednota Ostrava |
2 |
|
|
Firemní centrum s.r.o. |
1 |
|
|
Invia.cz, a.s. |
1 |
|
|
CENTROPOL ENERGY, a.s. |
1 |
|
|
ICT Education s.r.o. |
1 |
|
|
GATTOM - M.T.G. s.r.o. |
1 |
|
|
SUBSTAV Invest s.r.o. |
1 |
|
|
Adam Vojtíšek |
1 |
|
|
Ostravské vodárny a kanalizace a. s. |
1 |
|
|
MÍSTECKÁ STAVEBNÍ, s.r.o. |
1 |
|
|
IN ENERGIE s.r.o. |
1 |
|
|
GLOBALTEK GROUP, s.r.o. |
1 |
|
|
Sharlene Hannah Nedbalkova |
1 |
|
|
Alza.cz a.s. |
1 |
|
|
HP TRONIC Zlín, spol. s r.o. |
1 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Základní škola Ostrava, Gen. Píky 13A, příspěvková organizace v 2025 ve výši 226 564 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů je výrazná v 4 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,26.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor IT
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
SYSTEMCONTROL s.r.o. |
2 |
643 120 Kč |
|
|
KK-TECH s.r.o. |
2 |
504 570 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Základní škola Ostrava, Gen. Píky 13A, příspěvková organizace v 2025 ve výši 226 564 Kč
|
Obor Energie
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
CENTROPOL ENERGY, a.s. |
1 |
226 564 Kč |
|
|
IN ENERGIE s.r.o. |
1 |
226 564 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Základní škola Ostrava, Gen. Píky 13A, příspěvková organizace v 2025 ve výši 226 564 Kč
|
Obor Finance
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Z + M Partner, spol. s r.o. |
1 |
226 564 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Základní škola Ostrava, Gen. Píky 13A, příspěvková organizace v 2025 ve výši 226 564 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Tělovýchovná jednota Ostrava |
3 |
466 605 Kč |
|
|
Denisa Balušková |
1 |
178 200 Kč |
|
|
Ing. Karel Doležal |
1 |
147 741 Kč |
|
|
Viktoriia Bezus |
1 |
106 034 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Základní škola Ostrava, Gen. Píky 13A, příspěvková organizace v 2025 ve výši 226 564 Kč
|
Obor Věda, výzkum a vzdělávání
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 11, tj. 66,67 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
ROBOT WORLD s.r.o. |
3 |
679 692 Kč |
|
|
ICT Education s.r.o. |
1 |
226 564 Kč |
|
|
SUBSTAV Invest s.r.o. |
1 |
226 564 Kč |
|
|
Ostravské vodárny a kanalizace a. s. |
1 |
226 564 Kč |
|
|
MÍSTECKÁ STAVEBNÍ, s.r.o. |
1 |
226 564 Kč |
|
|
Sharlene Hannah Nedbalkova |
1 |
226 564 Kč |
|
|
Alza.cz a.s. |
1 |
226 564 Kč |
|
|
HP TRONIC Zlín, spol. s r.o. |
1 |
226 564 Kč |
|
|
Hadinka s.r.o. |
1 |
143 000 Kč |
|
|
Zemědělské družstvo Senice na Hané |
1 |
122 839 Kč |
|
|
Učebnice Vaníček s.r.o. |
1 |
84 547 Kč |
|
|
A co dál - centrum rozvoje, z.ú. |
1 |
68 970 Kč |
|
|
ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s. |
1 |
65 500 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Základní škola Ostrava, Gen. Píky 13A, příspěvková organizace v 2025 ve výši 226 564 Kč
|
Obor Jiné služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
LEVI, spol. s.r.o. |
1 |
1 372 800 Kč |
|
|
SKI Karlov s.r.o. |
2 |
990 990 Kč |
|
|
GATTOM - M.T.G. s.r.o. |
1 |
355 000 Kč |
|
|
Emília Benčíková |
1 |
197 472 Kč |
|
|
Barbora Kutějová |
1 |
62 678 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Základní škola Ostrava, Gen. Píky 13A, příspěvková organizace v 2025 ve výši 226 564 Kč
|
Obor Dary a dotace
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Z + M Partner, spol. s r.o. |
1 |
226 564 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Základní škola Ostrava, Gen. Píky 13A, příspěvková organizace v 2025 ve výši 226 564 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 8,56
|
|
Počet bodů 8,56 znamená pro Základní škola Ostrava, Gen. Píky 13A, příspěvková organizace celkově
1200. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,3380 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0297 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0278 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0000 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1972 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,2630 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,856
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
8,56
|
|
Výsledný K-Index
|
8,556 |
|