Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U většiny smluv netají ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0238 odpovídá 2,38 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 10 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,08.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0794 odpovídá 7,94 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0159 odpovídá 1,59 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,07.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Pontex, spol. s r.o. |
2 |
10 293 470 Kč |
|
|
Sterplan a.s. |
5 |
8 543 746 Kč |
|
|
Mark2 Corporation Czech a.s. |
1 |
6 651 157 Kč |
|
|
Ing. Miroslav Belda |
12 |
4 624 413 Kč |
|
|
COMP NET SYSTEMS, s.r.o. |
5 |
3 744 731 Kč |
|
|
Projektová kancelář VANER s.r.o. |
4 |
2 824 499 Kč |
|
|
S.A.W. CONSULTING s.r.o. |
4 |
2 716 450 Kč |
|
|
54148855 |
3 |
2 486 550 Kč |
|
|
FORVIA CZ, s.r.o. |
3 |
1 614 382 Kč |
|
|
IMCZ, spol. s r.o. |
3 |
1 508 840 Kč |
|
|
NR projekt s.r.o. |
4 |
1 445 648 Kč |
|
|
CityTraffic, s.r.o. |
1 |
1 203 950 Kč |
|
|
MEGA a.s. |
2 |
1 089 000 Kč |
|
|
IM PROINDRE s.r.o. |
9 |
960 740 Kč |
|
|
ADVISIA s.r.o. |
1 |
823 103 Kč |
|
|
Kucián statika s.r.o. |
1 |
652 190 Kč |
|
|
Ing. Miroslav Belda |
6 |
614 680 Kč |
|
|
MIDAKON s.r.o. |
1 |
608 025 Kč |
|
|
Lucie Knapová a Ing. Arch. David Knap |
1 |
583 882 Kč |
|
|
Václav a Eva Formánkovi |
1 |
583 882 Kč |
|
|
Ing.Michal Houšť a Ing. Kateřina Houšťová |
1 |
583 882 Kč |
|
|
KOLLERT ELEKTRO s.r.o. |
2 |
575 331 Kč |
|
|
Sea Clean M.B., s.r.o. |
2 |
565 377 Kč |
|
|
Zeleň Novotný s.r.o. |
1 |
544 500 Kč |
|
|
CETIN a.s. |
2 |
430 869 Kč |
|
|
CLEAN ENVIRO s.r.o. |
1 |
338 679 Kč |
|
|
COLAS CZ, a.s. |
2 |
318 754 Kč |
|
|
CROSS Zlín, a.s. |
1 |
275 880 Kč |
|
|
1.JHS s.r.o. |
1 |
260 489 Kč |
|
|
Silniční vývoj a laboratoř, s.r.o. |
1 |
253 858 Kč |
|
|
Iveco Czech Republic, a. s. |
2 |
242 000 Kč |
|
|
Ing. Hynek Seiner |
1 |
242 000 Kč |
|
|
SaM silnice a mosty a.s. |
1 |
217 800 Kč |
|
|
Vodní zdroje Ekomonitor spol. s r.o. |
1 |
194 205 Kč |
|
|
Geodetická kancelář CYRUS, spol. s r.o. |
2 |
190 043 Kč |
|
|
EKOPLANT, s.r.o. |
1 |
146 919 Kč |
|
|
Vantage Towers s.r.o. |
1 |
145 200 Kč |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
1 |
140 868 Kč |
|
|
ATELIER 4 s.r.o. |
1 |
138 061 Kč |
|
|
Lucie Knapová a David Knap |
1 |
134 400 Kč |
|
|
Mironet.cz a.s. |
1 |
127 300 Kč |
|
|
ZF Automotive Czech s.r.o. |
1 |
121 000 Kč |
|
|
: Ing. Jitka Dufková – geodetické služby |
1 |
110 110 Kč |
|
|
FS Assets, s. r. o. |
3 |
107 000 Kč |
|
|
AUTOTREND, spol. s r.o. |
1 |
99 760 Kč |
|
|
David Zapletalík |
1 |
62 204 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Krajská správa silnic Libereckého kraje, příspěvková organizace v 2025 ve výši 583 882 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou uzavřelo více dodavatelů, žádný nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,08.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
Ing. Miroslav Belda |
7 |
|
|
Lucie Knapová a Ing. Arch. David Knap |
1 |
|
|
Václav a Eva Formánkovi |
1 |
|
|
Ing.Michal Houšť a Ing. Kateřina Houšťová |
1 |
|
|
Projektová kancelář VANER s.r.o. |
1 |
|
|
COMP NET SYSTEMS, s.r.o. |
1 |
|
|
Sterplan a.s. |
1 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Krajská správa silnic Libereckého kraje, příspěvková organizace v 2025 ve výši 583 882 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Zakázky z jednotlivých oborů uzavřelo více dodavatelů, žádný výrazně nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,1.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 13, tj. 13,64 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Sterplan a.s. |
5 |
8 543 746 Kč |
|
|
Ing. Miroslav Belda |
12 |
4 624 413 Kč |
|
|
Projektová kancelář VANER s.r.o. |
4 |
2 824 499 Kč |
|
|
S.A.W. CONSULTING s.r.o. |
4 |
2 716 450 Kč |
|
|
54148855 |
2 |
1 645 600 Kč |
|
|
FORVIA CZ, s.r.o. |
3 |
1 614 382 Kč |
|
|
IMCZ, spol. s r.o. |
3 |
1 508 840 Kč |
|
|
NR projekt s.r.o. |
4 |
1 445 648 Kč |
|
|
COMP NET SYSTEMS, s.r.o. |
3 |
1 351 949 Kč |
|
|
CityTraffic, s.r.o. |
1 |
1 203 950 Kč |
|
|
Pontex, spol. s r.o. |
1 |
1 150 710 Kč |
|
|
IM PROINDRE s.r.o. |
9 |
960 740 Kč |
|
|
ADVISIA s.r.o. |
1 |
823 103 Kč |
|
|
Kucián statika s.r.o. |
1 |
652 190 Kč |
|
|
Ing. Miroslav Belda |
6 |
614 680 Kč |
|
|
MIDAKON s.r.o. |
1 |
608 025 Kč |
|
|
Václav a Eva Formánkovi |
1 |
583 882 Kč |
|
|
Ing.Michal Houšť a Ing. Kateřina Houšťová |
1 |
583 882 Kč |
|
|
KOLLERT ELEKTRO s.r.o. |
2 |
575 331 Kč |
|
|
MEGA a.s. |
1 |
544 500 Kč |
|
|
CETIN a.s. |
2 |
430 869 Kč |
|
|
CLEAN ENVIRO s.r.o. |
1 |
338 679 Kč |
|
|
COLAS CZ, a.s. |
2 |
318 754 Kč |
|
|
CROSS Zlín, a.s. |
1 |
275 880 Kč |
|
|
1.JHS s.r.o. |
1 |
260 489 Kč |
|
|
Silniční vývoj a laboratoř, s.r.o. |
1 |
253 858 Kč |
|
|
Ing. Hynek Seiner |
1 |
242 000 Kč |
|
|
SaM silnice a mosty a.s. |
1 |
217 800 Kč |
|
|
Vodní zdroje Ekomonitor spol. s r.o. |
1 |
194 205 Kč |
|
|
Geodetická kancelář CYRUS, spol. s r.o. |
2 |
190 043 Kč |
|
|
EKOPLANT, s.r.o. |
1 |
146 919 Kč |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
1 |
140 868 Kč |
|
|
ATELIER 4 s.r.o. |
1 |
138 061 Kč |
|
|
Mironet.cz a.s. |
1 |
127 300 Kč |
|
|
: Ing. Jitka Dufková – geodetické služby |
1 |
110 110 Kč |
|
|
FS Assets, s. r. o. |
3 |
107 000 Kč |
|
|
AUTOTREND, spol. s r.o. |
1 |
99 760 Kč |
|
|
Sea Clean M.B., s.r.o. |
1 |
48 077 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Krajská správa silnic Libereckého kraje, příspěvková organizace v 2025 ve výši 583 882 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 14,29 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Lucie Knapová a Ing. Arch. David Knap |
1 |
583 882 Kč |
|
|
Iveco Czech Republic, a. s. |
2 |
242 000 Kč |
|
|
Vantage Towers s.r.o. |
1 |
145 200 Kč |
|
|
Lucie Knapová a David Knap |
1 |
134 400 Kč |
|
|
ZF Automotive Czech s.r.o. |
1 |
121 000 Kč |
|
|
David Zapletalík |
1 |
62 204 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Krajská správa silnic Libereckého kraje, příspěvková organizace v 2025 ve výši 583 882 Kč
|
Obor Technické služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Mark2 Corporation Czech a.s. |
1 |
6 651 157 Kč |
|
|
Sea Clean M.B., s.r.o. |
1 |
517 301 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Krajská správa silnic Libereckého kraje, příspěvková organizace v 2025 ve výši 583 882 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 3,74
|
|
Počet bodů 3,74 znamená pro Krajská správa silnic Libereckého kraje, příspěvková organizace celkově
289. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0238 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0720 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0788 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0159 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,0794 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1046 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,374
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
3,74
|
|
Výsledný K-Index
|
3,745 |
|