Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U většiny smluv netají ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0109 odpovídá 1,09 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 4 smlouvy s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0435 odpovídá 4,35 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Neobchází limity zákona o veřejných zakázkách.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Zveřejnili 6 významně začerněných smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,07.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0652 odpovídá 6,52 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Zakázky se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
dormakaba Česko s.r.o. |
2 |
3 401 016 Kč |
|
|
IRIUM s.r.o. |
1 |
1 637 946 Kč |
|
|
Recovera Využití zdrojů a.s. |
1 |
1 600 000 Kč |
|
|
INVISTA Craft s.r.o. |
2 |
790 686 Kč |
|
|
GAVONA GASTRO s.r.o. |
2 |
743 743 Kč |
|
|
Lenka Skopalová |
1 |
700 000 Kč |
|
|
Viktor Havránek |
5 |
691 553 Kč |
|
|
Pavel Holínka |
2 |
670 799 Kč |
|
|
Prádelna PRAPOS s.r.o. |
3 |
640 819 Kč |
|
|
Recovera Technický servis s.r.o. |
3 |
562 679 Kč |
|
|
SEŽEV chráněná dílna s.r.o. |
2 |
526 513 Kč |
|
|
Vlastimil Dušek |
3 |
492 946 Kč |
|
|
ALTECH, spol. s r.o. |
1 |
480 480 Kč |
|
|
Interier Vysočina, s.r.o. |
1 |
426 041 Kč |
|
|
NábytekProNás s.r.o. |
1 |
402 308 Kč |
|
|
Petr Erman |
2 |
387 406 Kč |
|
|
Miroslav Pešek |
2 |
370 750 Kč |
|
|
Auto Kubíček s.r.o. |
1 |
362 780 Kč |
|
|
Patrik Kondler |
2 |
346 383 Kč |
|
|
Chráněná dílna Třebíčsko s.r.o. |
1 |
340 368 Kč |
|
|
SVA-TI a.s. |
2 |
318 529 Kč |
|
|
Lékárna AVE s.r.o. |
2 |
290 414 Kč |
|
|
Stanislav Šup |
2 |
277 256 Kč |
|
|
Eagle Eyes a.s. |
2 |
236 990 Kč |
|
|
Ivo Semyrka |
2 |
234 463 Kč |
|
|
Chironax, spol. s r.o. |
2 |
227 816 Kč |
|
|
2P SERVIS s.r.o. |
2 |
225 159 Kč |
|
|
TON a.s. |
1 |
219 251 Kč |
|
|
Roman Jecu |
2 |
206 293 Kč |
|
|
HP TRONIC Zlín, spol. s r.o. |
1 |
204 301 Kč |
|
|
FORTIS MORAVA s.r.o. |
1 |
199 859 Kč |
|
|
Arjo Czech Republic s.r.o. |
1 |
191 494 Kč |
|
|
B2B Partner s.r.o. |
1 |
186 197 Kč |
|
|
Šumperská stavební s.r.o. |
1 |
184 417 Kč |
|
|
ALDAMAR, s.r.o. |
1 |
183 597 Kč |
|
|
Pavel Kranich |
1 |
175 878 Kč |
|
|
AKTOS OKNA A DVEŘE s.r.o. |
1 |
173 124 Kč |
|
|
PROFIBA s.r.o. |
1 |
171 603 Kč |
|
|
BRADOP nábytek, s.r.o. |
1 |
163 868 Kč |
|
|
PRIMASTYL chráněná dílna s.r.o. |
2 |
157 120 Kč |
|
|
BROUK centrum s.r.o. |
1 |
152 720 Kč |
|
|
O2 Czech Republic a.s. |
1 |
150 000 Kč |
|
|
DOLS-výroba Dveří, Oken, Listovních Schránek, a.s. |
1 |
138 874 Kč |
|
|
CHRISTEYNS s.r.o. |
1 |
121 110 Kč |
|
|
Michal Boško |
1 |
119 766 Kč |
|
|
Schindler CZ, a.s. |
1 |
116 178 Kč |
|
|
Simon Přikryl |
1 |
111 842 Kč |
|
|
Kotraš Ondřej s.r.o. |
1 |
109 217 Kč |
|
|
Euro Enterprise Development s.r.o. |
1 |
101 606 Kč |
|
|
Pavel Kozák |
1 |
98 650 Kč |
|
|
Martin Jecu |
1 |
98 501 Kč |
|
|
SIVAK medical technology s.r.o. |
1 |
87 227 Kč |
|
|
Viktoria Medika s.r.o. |
1 |
86 437 Kč |
|
|
POSKYTUJ s.r.o. |
1 |
84 996 Kč |
|
|
GORDIC spol. s r.o. |
1 |
77 972 Kč |
|
|
BONNO GASTRO SERVIS s.r.o. |
1 |
75 206 Kč |
|
|
Ing. Jiří Skrott |
1 |
75 000 Kč |
|
|
MACTE spol. s r. o. |
1 |
72 405 Kč |
|
|
Monika Dušková |
1 |
66 891 Kč |
|
|
OTEX, chráněná dílna s.r.o. |
1 |
61 545 Kč |
|
|
TZMO Czech Republic s.r.o. |
1 |
43 802 Kč |
|
|
Petra Bílková |
1 |
95 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Sociální služby pro seniory Šumperk, příspěvková organizace v 2025 ve výši 245 538 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Zakázky z jednotlivých oborů uzavřelo více dodavatelů, žádný výrazně nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,11.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
dormakaba Česko s.r.o. |
1 |
3 312 176 Kč |
|
|
IRIUM s.r.o. |
1 |
1 637 946 Kč |
|
|
Lenka Skopalová |
1 |
700 000 Kč |
|
|
Miroslav Pešek |
1 |
300 201 Kč |
|
|
Recovera Technický servis s.r.o. |
1 |
195 488 Kč |
|
|
Viktor Havránek |
1 |
193 494 Kč |
|
|
Šumperská stavební s.r.o. |
1 |
184 417 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Sociální služby pro seniory Šumperk, příspěvková organizace v 2025 ve výši 245 538 Kč
|
Obor Kancelář
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Pavel Holínka |
2 |
670 799 Kč |
|
|
GAVONA GASTRO s.r.o. |
1 |
517 477 Kč |
|
|
Interier Vysočina, s.r.o. |
1 |
426 041 Kč |
|
|
NábytekProNás s.r.o. |
1 |
402 308 Kč |
|
|
SEŽEV chráněná dílna s.r.o. |
1 |
365 693 Kč |
|
|
Chráněná dílna Třebíčsko s.r.o. |
1 |
340 368 Kč |
|
|
SVA-TI a.s. |
2 |
318 529 Kč |
|
|
Eagle Eyes a.s. |
2 |
236 990 Kč |
|
|
HP TRONIC Zlín, spol. s r.o. |
1 |
204 301 Kč |
|
|
B2B Partner s.r.o. |
1 |
186 197 Kč |
|
|
CHRISTEYNS s.r.o. |
1 |
121 110 Kč |
|
|
PRIMASTYL chráněná dílna s.r.o. |
1 |
93 208 Kč |
|
|
2P SERVIS s.r.o. |
1 |
89 725 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Sociální služby pro seniory Šumperk, příspěvková organizace v 2025 ve výši 245 538 Kč
|
Obor Technické služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Recovera Využití zdrojů a.s. |
1 |
1 600 000 Kč |
|
|
Prádelna PRAPOS s.r.o. |
1 |
329 070 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Sociální služby pro seniory Šumperk, příspěvková organizace v 2025 ve výši 245 538 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 2,65
|
|
Počet bodů 2,65 znamená pro Sociální služby pro seniory Šumperk, příspěvková organizace celkově
86. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0109 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0370 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0000 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0652 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,0435 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1080 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,265
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
2,65
|
|
Výsledný K-Index
|
2,645 |
|