Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u 5 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,06.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0641 odpovídá 6,41 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 10 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,13.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1282 odpovídá 12,82 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0128 odpovídá 1,28 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Zveřejnili 3 významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0385 odpovídá 3,85 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Zakázky se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,05.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
CHRISTEYNS s.r.o. |
2 |
3 947 459 Kč |
|
|
Vladimír Konrád |
4 |
2 965 904 Kč |
|
|
Zdeněk Kudrnáč |
3 |
2 700 679 Kč |
|
|
Ironstavby cz s.r.o. |
5 |
2 101 138 Kč |
|
|
Arjo Czech Republic s.r.o. |
2 |
1 878 837 Kč |
|
|
PAPERA s.r.o. |
1 |
1 197 900 Kč |
|
|
Interpharmac, s.r.o. |
1 |
1 101 100 Kč |
|
|
SMERO, spol. s r.o. |
1 |
1 089 000 Kč |
|
|
L I N E T spol. s r.o. |
3 |
1 048 719 Kč |
|
|
Allied Mobility, s.r.o. |
1 |
1 038 604 Kč |
|
|
KVL Group s.r.o. |
1 |
1 001 154 Kč |
|
|
CHRPA stavební společnost s r. o. Pardubice |
2 |
832 228 Kč |
|
|
Auto Eder a.s. |
1 |
791 772 Kč |
|
|
Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. |
1 |
773 190 Kč |
|
|
Louda Auto a.s. |
1 |
729 900 Kč |
|
|
ELKOPO, s.r.o. |
5 |
699 773 Kč |
|
|
OCC s.r.o. |
2 |
693 959 Kč |
|
|
WH Develop s.r.o. |
1 |
507 560 Kč |
|
|
EL-VY spol. s r.o. |
2 |
413 272 Kč |
|
|
MIGBAU s.r.o. |
1 |
327 384 Kč |
|
|
ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB |
4 |
317 231 Kč |
|
|
KLARO, spol. s r.o. |
3 |
308 538 Kč |
|
|
Zámkařství Zemek s.r.o. |
2 |
235 393 Kč |
|
|
B2B Partner s.r.o. |
2 |
215 078 Kč |
|
|
SEŽEV chráněná dílna s.r.o. |
1 |
181 500 Kč |
|
|
MK MARKET spol. s r.o. |
1 |
118 625 Kč |
|
|
KOMEL CZ s.r.o. |
1 |
118 556 Kč |
|
|
Kaplan & Nohejl, advokátní kancelář s.r.o. |
1 |
114 950 Kč |
|
|
ELTES,s.r.o. |
1 |
113 097 Kč |
|
|
SIVAK medical technology s.r.o. |
1 |
99 644 Kč |
|
|
Instal Hanousek s.r.o. |
1 |
91 355 Kč |
|
|
ASTOR-KOMPLEX s.r.o. |
1 |
84 700 Kč |
|
|
STYLTEX design, spol. s r.o. |
1 |
84 700 Kč |
|
|
Pro CleanLife s.r.o. |
1 |
81 070 Kč |
|
|
DMA Praha s.r.o. |
1 |
79 860 Kč |
|
|
BEASYS s.r.o. |
1 |
78 674 Kč |
|
|
Multi CZ s.r.o. |
1 |
75 262 Kč |
|
|
IRESOFT s.r.o. |
1 |
72 588 Kč |
|
|
CNG realizační cz, s.r.o. |
1 |
70 862 Kč |
|
|
MARO s. r. o. , obchod a projekce |
1 |
67 233 Kč |
|
|
AUTOSERVIS JS s.r.o. |
1 |
66 550 Kč |
|
|
Libor Matoušek |
1 |
66 550 Kč |
|
|
VESNA, a.s. |
1 |
64 372 Kč |
|
|
Proormedent s.r.o. |
1 |
62 908 Kč |
|
|
BONNO GASTRO SERVIS s.r.o. |
1 |
62 711 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Sociální služby města Pardubic v 2025 ve výši 399 605 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Zakázky z jednotlivých oborů uzavřelo více dodavatelů, žádný výrazně nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,12.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Doprava a poštovní služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Auto Eder a.s. |
1 |
791 772 Kč |
|
|
Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. |
1 |
773 190 Kč |
|
|
Louda Auto a.s. |
1 |
729 900 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Sociální služby města Pardubic v 2025 ve výši 399 605 Kč
|
Obor Stroje a zařízení
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Arjo Czech Republic s.r.o. |
1 |
1 811 198 Kč |
|
|
Allied Mobility, s.r.o. |
1 |
1 038 604 Kč |
|
|
KVL Group s.r.o. |
1 |
1 001 154 Kč |
|
|
KOMEL CZ s.r.o. |
1 |
118 556 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Sociální služby města Pardubic v 2025 ve výši 399 605 Kč
|
Obor Stavebnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Zdeněk Kudrnáč |
3 |
2 700 679 Kč |
|
|
Ironstavby cz s.r.o. |
5 |
2 101 138 Kč |
|
|
CHRPA stavební společnost s r. o. Pardubice |
2 |
832 228 Kč |
|
|
ELKOPO, s.r.o. |
5 |
699 773 Kč |
|
|
WH Develop s.r.o. |
1 |
507 560 Kč |
|
|
EL-VY spol. s r.o. |
1 |
329 731 Kč |
|
|
MIGBAU s.r.o. |
1 |
327 384 Kč |
|
|
Zámkařství Zemek s.r.o. |
1 |
146 428 Kč |
|
|
Instal Hanousek s.r.o. |
1 |
91 355 Kč |
|
|
BEASYS s.r.o. |
1 |
78 674 Kč |
|
|
Libor Matoušek |
1 |
66 550 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Sociální služby města Pardubic v 2025 ve výši 399 605 Kč
|
Obor Zdravotnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Interpharmac, s.r.o. |
1 |
1 101 100 Kč |
|
|
L I N E T spol. s r.o. |
1 |
844 580 Kč |
|
|
MK MARKET spol. s r.o. |
1 |
118 625 Kč |
|
|
DMA Praha s.r.o. |
1 |
79 860 Kč |
|
|
Arjo Czech Republic s.r.o. |
1 |
67 639 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Sociální služby města Pardubic v 2025 ve výši 399 605 Kč
|
Obor Kancelář
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
CHRISTEYNS s.r.o. |
1 |
3 872 000 Kč |
|
|
Vladimír Konrád |
2 |
2 778 233 Kč |
|
|
PAPERA s.r.o. |
1 |
1 197 900 Kč |
|
|
KLARO, spol. s r.o. |
3 |
308 538 Kč |
|
|
B2B Partner s.r.o. |
2 |
215 078 Kč |
|
|
SEŽEV chráněná dílna s.r.o. |
1 |
181 500 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Sociální služby města Pardubic v 2025 ve výši 399 605 Kč
|
Obor Finance
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB |
4 |
317 231 Kč |
|
|
AUTOSERVIS JS s.r.o. |
1 |
66 550 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Sociální služby města Pardubic v 2025 ve výši 399 605 Kč
|
Obor Jiné služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Vladimír Konrád |
2 |
187 671 Kč |
|
|
L I N E T spol. s r.o. |
1 |
140 372 Kč |
|
|
SIVAK medical technology s.r.o. |
1 |
99 644 Kč |
|
|
Zámkařství Zemek s.r.o. |
1 |
88 965 Kč |
|
|
Pro CleanLife s.r.o. |
1 |
81 070 Kč |
|
|
Multi CZ s.r.o. |
1 |
75 262 Kč |
|
|
IRESOFT s.r.o. |
1 |
72 588 Kč |
|
|
CNG realizační cz, s.r.o. |
1 |
70 862 Kč |
|
|
MARO s. r. o. , obchod a projekce |
1 |
67 233 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Sociální služby města Pardubic v 2025 ve výši 399 605 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 4,11
|
|
Počet bodů 4,11 znamená pro Sociální služby města Pardubic celkově
373. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0641 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0478 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0128 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0385 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1282 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1191 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,411
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
4,11
|
|
Výsledný K-Index
|
4,105 |
|