Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u varujícího počtu 35 smluv z 75 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,47.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2019.
Tzn. že hodnota parametru 0,4667 odpovídá 46,67 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Zásadní nedostatky u 5 smluv z 75 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,07.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2019.
Tzn. že hodnota parametru 0,0667 odpovídá 6,67 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 14 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,19.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2019.
Tzn. že hodnota parametru 0,1867 odpovídá 18,67 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2019.
Tzn. že hodnota parametru 0,0133 odpovídá 1,33 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2019.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Zakázky se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
KAVE Bau s.r.o. |
2 |
13 410 744 Kč |
|
|
HALKO stavební společnost, s.r.o. |
7 |
11 213 746 Kč |
|
|
BETVAR a. s. |
1 |
11 107 083 Kč |
|
|
FORTEX - AGS, a.s. |
2 |
8 554 344 Kč |
|
|
Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s. |
4 |
6 052 642 Kč |
|
|
František Janek |
4 |
5 761 880 Kč |
|
|
ZEPRIS s.r.o. |
2 |
3 837 391 Kč |
|
|
Arte spol.s r.o |
2 |
3 324 422 Kč |
|
|
M B - S V I N G s.r.o. |
2 |
3 324 422 Kč |
|
|
VIS - Vodohospodářsko-inženýrské služby, spol. s r.o. |
2 |
3 324 422 Kč |
|
|
František Pokorný |
2 |
3 324 422 Kč |
|
|
INGUTIS, spol. s r. o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
T4 Building s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
Opravy poklopů s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
Ing. Pavel Fliedr |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
Ing. Mgr. Hana Vanclová |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
ARITMET s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
DISA s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
MOKADO, s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
Lovochemie, a.s. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
Divadlo Nymburk s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
VCES a.s. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
Ivan Doležal |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
Endress + Hauser Czech s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
GDF spol. s r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
BELZA-GEO s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
Prometheus Nymburk, s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
POKLOPSYSTEM s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
Geodézie Nymburk s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
TopolWater, s.r.o. |
1 |
1 522 461 Kč |
|
|
Dlažba Vysoké Mýto, s.r.o. |
1 |
1 250 731 Kč |
|
|
PEMI stavební a obchodní společnost s.r.o., |
1 |
1 235 060 Kč |
|
|
LK Pumpservice, s.r.o. |
1 |
1 117 297 Kč |
|
|
KOBIT, spol. s r.o. |
1 |
1 073 754 Kč |
|
|
Jiří Hejna |
1 |
1 037 243 Kč |
|
|
SKL RECYKLOSTAV s.r.o. |
2 |
1 034 840 Kč |
|
|
STROJSERVIS Praha, s.r.o. |
2 |
930 364 Kč |
|
|
Prostav, s.r.o. |
1 |
599 441 Kč |
|
|
FONTANA R, s.r.o. |
1 |
447 700 Kč |
|
|
BOHEMIA Poděbrady s.r.o. |
1 |
300 079 Kč |
|
|
Jan Konvalinka |
2 |
264 080 Kč |
|
|
Louda Auto a.s. |
1 |
240 000 Kč |
|
|
G-servis Praha spol. s r.o. |
1 |
211 750 Kč |
|
|
CENTIN, a.s. |
2 |
119 790 Kč |
|
|
Martin Pudil |
1 |
102 643 Kč |
|
|
6831875 |
1 |
50 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Vodovody a kanalizace Nymburk, a.s. v 2019 ve výši 1 662 211 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s. |
3 |
|
|
Arte spol.s r.o |
2 |
|
|
M B - S V I N G s.r.o. |
2 |
|
|
HALKO stavební společnost, s.r.o. |
2 |
|
|
VIS - Vodohospodářsko-inženýrské služby, spol. s r.o. |
2 |
|
|
František Pokorný |
2 |
|
|
INGUTIS, spol. s r. o. |
1 |
|
|
T4 Building s.r.o. |
1 |
|
|
Opravy poklopů s.r.o. |
1 |
|
|
Ing. Pavel Fliedr |
1 |
|
|
Ing. Mgr. Hana Vanclová |
1 |
|
|
ARITMET s.r.o. |
1 |
|
|
DISA s.r.o. |
1 |
|
|
MOKADO, s.r.o. |
1 |
|
|
Lovochemie, a.s. |
1 |
|
|
Divadlo Nymburk s.r.o. |
1 |
|
|
VCES a.s. |
1 |
|
|
Ivan Doležal |
1 |
|
|
ZEPRIS s.r.o. |
1 |
|
|
Endress + Hauser Czech s.r.o. |
1 |
|
|
GDF spol. s r.o. |
1 |
|
|
BELZA-GEO s.r.o. |
1 |
|
|
Prometheus Nymburk, s.r.o. |
1 |
|
|
POKLOPSYSTEM s.r.o. |
1 |
|
|
Geodézie Nymburk s.r.o. |
1 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Vodovody a kanalizace Nymburk, a.s. v 2019 ve výši 1 662 211 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů se objevuje v 6 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,22.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Doprava a poštovní služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
KOBIT, spol. s r.o. |
1 |
1 073 754 Kč |
|
|
STROJSERVIS Praha, s.r.o. |
2 |
930 364 Kč |
|
|
Louda Auto a.s. |
1 |
240 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Vodovody a kanalizace Nymburk, a.s. v 2019 ve výši 1 662 211 Kč
|
Obor Zdravotnictví
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
František Pokorný |
2 |
3 324 422 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Vodovody a kanalizace Nymburk, a.s. v 2019 ve výši 1 662 211 Kč
|
Obor Stavebnictví
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 21, tj. 44,44 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
KAVE Bau s.r.o. |
2 |
13 410 744 Kč |
|
|
HALKO stavební společnost, s.r.o. |
7 |
11 213 746 Kč |
|
|
BETVAR a. s. |
1 |
11 107 083 Kč |
|
|
FORTEX - AGS, a.s. |
2 |
8 554 344 Kč |
|
|
František Janek |
3 |
5 384 214 Kč |
|
|
Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s. |
3 |
4 390 432 Kč |
|
|
ZEPRIS s.r.o. |
2 |
3 837 391 Kč |
|
|
M B - S V I N G s.r.o. |
2 |
3 324 422 Kč |
|
|
VIS - Vodohospodářsko-inženýrské služby, spol. s r.o. |
2 |
3 324 422 Kč |
|
|
INGUTIS, spol. s r. o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
T4 Building s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
Opravy poklopů s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
Ing. Pavel Fliedr |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
Ing. Mgr. Hana Vanclová |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
ARITMET s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
VCES a.s. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
Ivan Doležal |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
BELZA-GEO s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
POKLOPSYSTEM s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
Geodézie Nymburk s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
TopolWater, s.r.o. |
1 |
1 522 461 Kč |
|
|
Dlažba Vysoké Mýto, s.r.o. |
1 |
1 250 731 Kč |
|
|
PEMI stavební a obchodní společnost s.r.o., |
1 |
1 235 060 Kč |
|
|
Jiří Hejna |
1 |
1 037 243 Kč |
|
|
SKL RECYKLOSTAV s.r.o. |
2 |
1 034 840 Kč |
|
|
Prostav, s.r.o. |
1 |
599 441 Kč |
|
|
BOHEMIA Poděbrady s.r.o. |
1 |
300 079 Kč |
|
|
G-servis Praha spol. s r.o. |
1 |
211 750 Kč |
|
|
Martin Pudil |
1 |
102 643 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Vodovody a kanalizace Nymburk, a.s. v 2019 ve výši 1 662 211 Kč
|
Obor Energie
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
MOKADO, s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
Lovochemie, a.s. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Vodovody a kanalizace Nymburk, a.s. v 2019 ve výši 1 662 211 Kč
|
Obor Kancelář
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Prometheus Nymburk, s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Vodovody a kanalizace Nymburk, a.s. v 2019 ve výši 1 662 211 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Arte spol.s r.o |
2 |
3 324 422 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Vodovody a kanalizace Nymburk, a.s. v 2019 ve výši 1 662 211 Kč
|
Obor Jiné služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
DISA s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
|
Endress + Hauser Czech s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Vodovody a kanalizace Nymburk, a.s. v 2019 ve výši 1 662 211 Kč
|
Obor Dary a dotace
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Divadlo Nymburk s.r.o. |
1 |
1 662 211 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Vodovody a kanalizace Nymburk, a.s. v 2019 ve výši 1 662 211 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 10,18
|
|
Počet bodů 10,18 znamená pro Vodovody a kanalizace Nymburk, a.s. celkově
907. místo z 997.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,4667 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0667 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0381 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0156 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0133 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených o víkendu či svátku |
+ 0,0133 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1867 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,2174 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
1,018
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
10,18
|
|
Výsledný K-Index
|
10,178 |
|