Snadné přidání nového datasetu

Zasedání zastupitelstev 8696b8764f7890d4ca401814939f40f5


ID jednání8696b8764f7890d4ca401814939f40f5
JednáníZáznam z 30. jednání zastupitelstva Středočeského kraje ze dne 2024. 01. 29
Další jednání města/kraje Středočeský kraj
Datum jednání24.01.2029
Odkaz na audiohttps://somedata.hlidacstatu.cz/mp3/zasedani-zastupitelstev/8696b8764f7890d4ca401814939f40f5.mp3
Délka audio záznamu05:58:41
Přepis audio záznamu (vznikl díky velké pomoci od Ondřeje Klejcha z University of Edinburgh.)

Stačí kliknout na větu v textu a spustí se audiozáznam z daného místa. V Safari na OSX zlobí posun v souboru, doporučujeme Chrome

Upozorňujeme, že přepisy záznamu neanonymizujeme ani nijak neupravujeme.

    Mluvčí 19:  Tak prosím o stišení v sále, děkuji vám.
Mluvčí 19: Tak vážené dámy, vážení pánové, já se vás dovoluji přivítat na letošním prvním zasedání zastupitelstva v roce 2024 a je to zasedání zastupitelstva kulaté jubilejní 30.
Mluvčí 19:  Chtěla bych vás informovat, že během celého jednání zastupitelstva středočeského kraje je snímána obrazová a zvuková stopa, která je za účelem informování veřejnosti a kontroly činnosti zastupitelstva online přenášena na internetových stránkách středočeského kraje.
Mluvčí 19: A dále vás žádám, abyste při každém odchodu z jednacího sálu vyjmuli kartičky z hlasovacího zařízení.
Mluvčí 19:  Z dnešního jednání se omluvili.
Mluvčí 19: Za ANU 2011 inž.
Mluvčí 19: Jaroslava Pokorná Jarmanová, inž.
Mluvčí 19: Drahomír Blažej, za ODS nechybí nikdo, za starosty nemám nahlášeno.
Mluvčí 19: Aha, nemám nahlášeno, tak, chybí paní Jarm... Tak jsme neměli nahlášeno.
Mluvčí 19:  Tak, za ODS paní Jarmila Smotlachová a pan Luděk Štíbr, za starosty Ondřej Lochman a Zdeněk Vo, za Českou Pirátskou stranu Jan Lička a Milan Zelený.
Mluvčí 19: Za spojence zatím chybí Jan Jakob, ale má chvíli spoždění a poté budou nějaké předčasné odchody, ale možná to budeme stíhat a předčasné možná nebudou.
Mluvčí 19:  Takže by mělo být registrováno 56 zastupitelů a to číslo souhlasí s těmi, kteří mají opravdu vloženy hlasovací karty.
Mluvčí 19: Konstatuju, že v zasedacím sále z celkového počtu 65 členů zastupitelstva přítomno 56 členů zastupitelstva, jde o nadpoloveční většinu a naše zasedání je tímto usnášení schopné.
Mluvčí 19:  Tak, dříve než přejdeme k projednání programu, dovolte mi, abychom přistoupili ke složení slibu nového člena zastupitelstva v středu českého kraje.
Mluvčí 19:  31. prosince roku 2023 odstoupil z funkce člena zastupitelstva pan Petr Tomáš a od 9. ledna 2024 nastoupil jako nový člen zastupitelstva středočeského kraje náhradník skandinátní listiny Piráti pan magistr Petr Chaluš.
Mluvčí 19: Podle ustanovení paragrafu 33 odstavec 2 a odstavec 3 zákona o krajích nový člen zastupitelstva na prvním zasedání jehož se zúčastní skládá slib.
Mluvčí 19:  Já bych si dovolila přečíst zákonný text slibu a požádala bych moc pana Chaluše, jestli by přistoupil sem k pultíku a já přečtu ten text a pak jestli byste ho svým prohlášením slovem slibuji a svým podpisem složil a prosím vás všichni zastupitelé, zda byste povstali.
Mluvčí 19:  Tak, já bych si dovolila přečíst slib.
Mluvčí 19: Slibuji věrnost České republice, slibuji na svou čest a svědomí, že svoji funkci budu vykonávat svědomitě v zájmu kraje a jeho občanů a řídit se ústavou a zákony České republiky.
Mluvčí 31: Slibuji.
Mluvčí 19:  Tak, děkuji vám.
Mluvčí 19:  Nyní přistoupíme k ověření zápisu z minulého zastupitelstva středu Českého kraje.
Mluvčí 19: Zápis minulého jednání zastupitelstva kraje byl ověřen, byl řádně vyvěšen na úřední desce a nebyly vzneseny žádné připomínky.
Mluvčí 19:  Nyní bychom probrali volbu ověřovatelů zápisu ze zasedání a navrženi jsou za starosty Petr Halada, za ODS Pavel Pavlík, za Českou Pirátskou stranu Jiří Snížek, za spojence Václav Švenda, za ANO 2011 Irena Bartoňová-Pálková.
Mluvčí 19: Já si tedy dovoluji zahájit hlasování.
Mluvčí 19: Jestli nemá někdo nějaký jiný návrh, nepředpokládám, tak spouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 57 zastupitelů a bylo to jednomyslné, bod byl přijat.
Mluvčí 19: Dalším bodem je mandátová a volební komisa a její zvolení.
Mluvčí 19: Navrženi jsou za starosty Luděk Jeništa, za ODS Petr Vychodil, za Českou Pirátskou stranu Milan Krch, za spojence Jana Krumholcova a za ANO 2011 Adriana Gabrielova.
Mluvčí 19: Předpokládám, že není žádný jiný návrh?
Mluvčí 19:  Nevidím, tak pokud není, spouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19: Hlasovalo 56 zastupitelů, probilo 55 a jeden zastupitel se zdržel, bod byl tedy přijat.
Mluvčí 19:  Nyní zvolíme návrhovou komisy.
Mluvčí 19: Za starosty je navržen Filip Kořínek, za ODS Josef Pátek, za Českou Pirátskou stranu Petr Procházka, za spojence Václav Švenda a za ANO 2011 Martin Draxler.
Mluvčí 19: Předpokládám, že není žádný jiný návrh.
Mluvčí 19: Nevidím, takže spouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 56 zastupitelů, probilo 55 a zdržel se jeden zastupitel.
Mluvčí 19: Nyní schválíme zapisovatele a skrutátorky.
Mluvčí 19: Zapisovatelka je Eva Jaklová a Pavel Dibelka.
Mluvčí 19: Skrutátorky Alena Kompert, Martina Krajíc, Zuzana Machovcová a Martina Rybišarová.
Mluvčí 19: Tady předpokládám, že není žádný jiný návrh a proto si dovolím spustit hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 55 zastupitelů a bylo to jednomyslné, všichni byli pro.
Mluvčí 19: Dalším bodem je jednání je schválení programu jednání a já tady mám na zařezení návrhy dvou materiálů.
Mluvčí 19: Do programu tedy navrhuje zařadě tyto materiály.
Mluvčí 19: Prvním materiálem je vyhrazení se pravomoce pro poskytování věcných a peněžitých darů, poskytování dotací a návratných finančních výpomocí, zdání se práva a prominutí dluhu,
Mluvčí 19:  a zastavení movitých věcí nebo práv.
Mluvčí 19: Je to tisk číslo 0111, 2024, zrůzné pořadové číslo 109 a dále je to tisk informace o odvolání Martina Hermana z funkce
Mluvčí 19:  KSUS, asi dozorčí rady KSUS, tisk číslo 112, 2024 různé, pořadové číslo 110, a pak je návrh na vyřazení bodů z programu jednání a to je úplatné nabití pozemku pod silnicí v K. Úlobeč, Umšena, je to majetek, úplatná nabití nemovitostí a je to pořadové číslo 79.
Mluvčí 19: Samozřejmě budeme o tom diskutovat jednotlivě a i hlasovat o programu jednotlivě nejdřív o těchto bodech na zařezení.
Mluvčí 19:  Takže první zahajují diskuze k tomu prvnímu bodu a to je vyhrazení si promoci pro poskytování věcných a peněžitých darů a první se hlásí Lucie Církla-Chocholová, prosím.
Mluvčí 20: Dobré ráno vážené zastupitelky, vážení zastupitelé, my tedy předkládáme ten zmiňovaný první bod,
Mluvčí 20:  a žádáme o jeho zařazení a zároveň se tedy omlouvám zastupitelům o jeho zařazení na poslední chvíli, nicméně tento materiál nepřináší pro zastupitelstvo v podstatě žádnou revoluci a vznikl v souvislosti se změnou zákona o krajích od nového roku a ta se týkala právě i změny limitů
Mluvčí 20:  pro materiály projednávané radou potažnou zastupitelstvem.
Mluvčí 20: Zastupitelstvo bydle této změny již nemělo projednávat záležitosti ve věci poskytování věcných a peněžitých darů od 100 tisíc, ale až od 500 tisíc.
Mluvčí 20:  a hranice pro rozhodování o dotacích a návratní finanční výpomoci či vzdání se práva nebo promenutí dluhu, či zastavení movitých věcí nebo práv se posunula z 200 tisíc na 1 milion korun.
Mluvčí 20: Předložení tohoto návrhu nás vedly v podstatě dvě věci.
Mluvčí 20: První je, že vnímáme velmi dobrou praxi, kterou zastupitelstvo má v podobě zřízených výborů jako pléna, kde dochází opravdu
Mluvčí 20:  odborné a informované diskuzy ohledně předkládaných bodů.
Mluvčí 20: A vím, že takovéto diskuze probíhají jak na výboru pro tělových hova sport, na výboru sociálních věcí, na finančním výboru.
Mluvčí 20: A právě možnost té debaty nad materiály na těchto odborných platformách je něco, co vnímáme jako přínosné.
Mluvčí 20: A druhým tím důvodem pro předložení nebo zařazení tohoto materiálu na program je větší míra transparentnosti při nakládání s veřejnými prostředky,
Mluvčí 20:  a navázání tak na trend vlastně otevřenosti, ke které jsme se zavázali a který je pro nás důležitý a samozřejmě také umožnit zapojení veřejnosti vlastně skrze jednání zastupitelstva a umožnit veřejnosti k těmto bodům vystupovat.
Mluvčí 20: Takže tento materiál není veden žádnou jinou motivací než je otevřenost a pokračování v té nastavené dobré praxi.
Mluvčí 20: Nic víc a nic míň.
Mluvčí 20: Děkuji za pozornost.
Mluvčí 19:  Tak děkuji, nyní se hlásí Michal Kašpar, potom Tomáš Havlíček, prosím.
Mluvčí 36: Tak děkuji za slovo, hezké dopoledné dámy a pánové, já mám jenom krátký komentář ke dvou bodům, které jsou navydrženy na zařazení, jeden je teď, o kterém mluvila paní kolegině Chocholová s tím, že my určitě nemáme problém se o těch limitech bavit, nemáme problém, aby ve stejné výši to stále třeba chodilo do výborů, do komisí, nicméně ten zákon víceméně jako
Mluvčí 36:  neměně, furt jde dál, tady nebylo žádné jiné usnesení zastupitelstva, které by měnilo ty limity, ty limity byly změněny zákonem a proto si myslím, že ještě by bylo vhodné to nějakým způsobem v klubech prodiskutovat, protože samozřejmě je otázka toho milionu,
Mluvčí 36:  ten limit těch původních 200 tisíc byl nastaven už před mnoha lety, vyvíjela se nějakým způsobem inflace, takže realná hodnota těch 200 tisíc samozřejmě je tady úplně jiná, než byla před těmi lety, takže my bychom spíše za náš klub byli proto to prodiskutovat na příštím zastupitelstvu s tím, že se té diskusii určitě nebráníme, určitě chceme, aby to všechno fungovalo, tak já to fungovalo dosud, je otázka, jak nastavit ty limity, ale myslím si, že by bylo vhodné to ještě řádně probrat tedy na příští zastupitel
Mluvčí 36:  No a potom jenom krátkou informaci, tady ten bod, který předkládá pan doktor Bezděk o odvolání Martina Hermana z funkce Krajské zprávy udržby silnic.
Mluvčí 36:  kdy vlastně chce znát nějaké konkrétní důvody.
Mluvčí 36: Přiznám se, že tomu úplně nerozumím, protože tak, jak probíhala diskuze na minulém zastupitelstvu, tak pan radník Bendl ty důvody i napsal, dokonce jsou i přílohou tohoto materiálu.
Mluvčí 36: Myslím si, že tam jsou poměrně pregnantně napsány, takže nevidím důvod, aby jsme tady to, co se už jednou řešilo a podle mě tím přípisem pana radního Bendla vyřešilo, řešili znova.
Mluvčí 36: Děkuji.
Mluvčí 19: Tak děkuji Tomáš Havlíček.
Mluvčí 02:  Tak děkuji za slovo, hezký den.
Mluvčí 02: Já taky jenom stručním komentář za náš klub ohledně změny limitů.
Mluvčí 02: Souhlasíme s tím, aby se to podarilo na příštím zastupitelstvu, zároveň samozřejmě bychom byli rádi, aby se to probralo i s opozicí,
Mluvčí 02:  nemá smysl, abychom měnili nějaké limity na 6 měsíců, takže měla by na tom být nějaká většinová schoda.
Mluvčí 02: Určitě to má své pro a proti, obě dvě ty varianty.
Mluvčí 02: Co se týče materiálu Roberta Bezdíka, tak mám za to, že to zdůvodnění, které poslal pan radník Bendl, tak je celé dostatečné, nicméně máme tady bod zpráva z dozorčí rady KSUVS, kde věřím, že nějaká diskuze nastane, tak bych to spojil s tímto bodem a nezařadl, abych to na program jednání děkuju.
Mluvčí 19:  Tak děkuji.
Mluvčí 19: Robert Bezděk.
Mluvčí 28: Děkuji moc.
Mluvčí 28: Pokud se týká ten první záležitost, to znamená návrh ze strany Pirátů, já vítám to, že k tomu bude vedena určitá širší rozprava.
Mluvčí 28: Vychází to ze zákona, ten zákon do určité míry měl zcela jistě nějaké odůvodnění, ale vítám, že k tomu bude rozprava a nedomnívám se, že bychom byli schopni v této podobě to podpořit v této chvíli.
Mluvčí 28:  Pokud se týká druhého materiálu, který předkládám já, já jsem 12. prosince obdržel od pana doktora Bendla dopis.
Mluvčí 28: Ten dopis máte možnost se všichni s ním seznámit.
Mluvčí 28: Z mého pohledu je napsán velice obecně a z toho důvodu my žádáme, aby byly
Mluvčí 28:  nám posknuty zcela konkrétní případy a konkrétní informace, kdy došlo ze strany pana Hermana k porušení těch jeho povinností.
Mluvčí 28: Tam je uveden pouze jeden konkrétní případ a ten je, řekněme, poněkud dubiozný.
Mluvčí 28: Pokud máme objektivně, transparentně a zhlavně nestraně posoudit vytýkané porušení ze stran, kterému měl dojít ze strany pana Hermana,
Mluvčí 28:  Máme za to, že ten dopis pana radního Bendla by měl být koncipován poněkud jinak, měl by obsahovat konkrétní záležitosti.
Mluvčí 28: Proto je to takto navrhováno.
Mluvčí 28: Děkuji.
Mluvčí 19:  Tak, děkuji.
Mluvčí 19: Nikdo jiný se do diskuze nehlásí, takže já si teď dovolím hlasovat o těch jednotlivých bodech samostatně.
Mluvčí 19: Takže první hlasujeme o zařazení tisku, který předkládají Piráti a týká se změny pravomocí pro poskytování věcných peněžitých darů a tak dále a tak dále.
Mluvčí 19: Je to tisk č.111.2024.
Mluvčí 19: Tak, jste připraveni?
Mluvčí 19: Spouštím hlasování, kdo je pro zařazení, kdo je proti, kdo se zdržel.
Mluvčí 19:  Hlasovalo 56, probilo 10, proti 10, zdržilo se 36, takže ten bod nebyl zařazen do tohoto jednání zasedání zastupitelstva.
Mluvčí 19: Dalším bodem bude hlasovaní informace o odvolání Martina Hermana z funkce člena Dozorčí rady Krajské zprávy a udržby silnic.
Mluvčí 19: Tak spouštím hlasování, kdo je pro zařazení, kdo je proti, kdo se zdržel.
Mluvčí 19:  Hlasovalo 56, probilo 13, proti 29, zdrželo se 14, takže bod nebyl přijat a nebyl zařazen.
Mluvčí 19: Dalším bodem je návrh na vyřazení bodu z programu jednání, to je úplatné nabití pozemků pod silnicí v K. Ulobeč umšená.
Mluvčí 19: Pořadové číslo 79, dovoluji se jich zpustit hlasování, kdo je pro vyřazení, kdo je proti, kdo se zdržel.
Mluvčí 19:  Hlasovalo 56, probilo 55 a zdržel se jeden zastupitel, takže bod byl vyřazen a nyní hlasujeme o programu jako takovém jako celku.
Mluvčí 19: Tak prosím, spouštím hlasování, kdo je pro schválení programu, kdo je proti, kdo se zdržel.
Mluvčí 19:  Hlasovalo 56, probilo 55, jeden zastupitel se zdržel.
Mluvčí 19: Takže program byl přijat tedy.
Mluvčí 19: Tak a nyní je bod volba člena kontrolního výboru zastupitelstva.
Mluvčí 19: Je to bod, který je volební a já bych tedy požádala volební komisy, aby opustila sál a domluvila se, kdo bude předseda a kdo předloží tento bod. www.arkance-systems.cz Titulky vytvořil JohnyX
Mluvčí 19:  Dnes probíhá nějaké asi dlouhé, tedy volební martyrium.
Mluvčí 19: Nikdo nechce předsedat volební komisy.
Mluvčí 19: Tak, kdo to bude z vás?
Mluvčí 19: No, to bylo napínavé.
Mluvčí 19: Tak, vítám Lučka Jeništu a poprosím ho, aby přednesl náš volební bod.
Mluvčí 12:  Dobré dopoledne.
Mluvčí 12: Nebyl to boj o předsednictví, ale čekali jsme na ten materiál, který měl být na stole a nebyl.
Mluvčí 12: Takže návrchu snesení zní zastupitelstvo kraje po projednání volí ke dni 30. ledna 2024 do funkce členky kontrolního výboru zastupitelstva středočeského kraje Martu Martinovou.
Mluvčí 19:  Tak, děkuji.
Mluvčí 19: A jestli tedy není žádný jiný návrh, tak bych se dovolila spustit hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Tak, hlasovalo 57 a probilo 57 zastupitelů.
Mluvčí 19: Děkuji, přejdeme k dalšímu budu a já vás teď poprosím o vteřinu strpení nějaké technické organizační záležitosti.
Mluvčí 19:  Tak děkuji a nyní přejdeme tedy k dalšímu bodu a to je stanovení odměn za výkon funkce neuvolněným členům zastupitelstva středočeského kraje.
Mluvčí 19: Je to tedy v souvislosti se změnou vlastně vyhlášky, kterou vyhlašuje ministerstvo vnitra s dělením ve sbírce zákonů.
Mluvčí 19: Je to změna tedy výše základny pro výpočet odměny členů zastupitelstva.
Mluvčí 19:  Odměna je tedy říkám podle zákona.
Mluvčí 19: Zastupitelstvo Středočeského kraje předkládá návrh usnesení, který předpokládá přiznat neuvolněným členům zastupitelstva Středočeského kraje odměny v uvedené výši s účinností od 1.2.2024 a je to tedy podle toho, co vyšlo ve sbírce.
Mluvčí 19: To znamená, neuvolněný člen zastupitelstva zvyšuje se odměna na 8197, neuvolněný člen výboru komise zvláštního orgánu 9802,
Mluvčí 19:  předseda výboru komise zvláštního orgánu 11 450, člen Rady kraje 19 646, náměstek Hejtmana 83 200 a Hejtman 98 229 v případě tedy neuvolněných.
Mluvčí 19: Takže v případě budoucích změn v obsazení jednotlivých funkcí se budou poskytovat odměny ve shlálené výši od toho prvního dne zvolení do příslušné funkce.
Mluvčí 19:  a v případě nástupu náhradníka poskytovat odměny odedne složení slibu na zasedání zastupitelstva.
Mluvčí 19: Je k tomu nějaká diskuze?
Mluvčí 19: Pan Bezděk, prosím.
Mluvčí 28: Já se velice omlouvám, já jsem se to teď nenásobil a vyšlo mi to
Mluvčí 28:  V případě člena zastupitelstva na 8196 korunt 30 haléřů, já nevím, jestli by se nemělo zaokrouhlovat o korunu na korunu dolů.
Mluvčí 28: Já nevím, kde to je, jako opravdu, jestli to je v tom.
Mluvčí 28: Na korunu na horu.
Mluvčí 28: Já nevím, kde to je, asi pan ředitel mi na to odpoví.
Mluvčí 28: Jo.
Mluvčí 19:  Já si myslím, že je to v pořádku, že v tom zákoně je to také, že je to ve prospěch zaměstnance nebo ve prospěch toho neuvolněného člena na koruny nahoru.
Mluvčí 19: Tak, já bych si tedy dovolila, jestli není žádná diskuze další, tak spustit hlasování.
Mluvčí 19: Tak kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 53 zastupitelů, probilo 52 zastupitelů a jeden zastupitel se zdržel, takže bod byl přijat.
Mluvčí 19: Dalším bodem je poskytnutí příspěvku Rade asociace krajů České republiky pro rok 2024 z rozpočtu středočeského kraje.
Mluvčí 19: Všechny kraje bez ohledu na velikost dosud platily 1 milion korun na rok.
Mluvčí 19:  V současné době je tedy žádáno, aby středu Český kraj poskytl asociace krajů částku 1,1 milion 200 tisíc korun.
Mluvčí 19: To navýšení finančních prostředků bylo schváleno v Radě kraje jednomyslně, to znamená, máte v příloze žádost předsedy asociace Martina Kuby i předsedy i ředitele kanceláře asociace krajů,
Mluvčí 19:  A to navýšení bylo zejména proto, že vznikla nová pozice odborného pracovníka, který se bude zaobírat nejvíce a už v tom činí kroky nejvíce programovým obdobím evropských dotací pro rok 2028.
Mluvčí 19: Protože tuto činnost a vlastně vyjednávání ohledně prostě evropských peněz
Mluvčí 19:  vždycky dělala pracovní skupina, která ale byla složená ze zaměstnanců jednotlivých krajů, většinou to byly vedoucí odboru dotační politiky nebo dotací, v každém kraji se to jmenuje jinak, někde to byl odbor financí atd.
Mluvčí 19: Ale oni to dělají opravdu při své pracovní činnosti, nejsou na to specialisté a teď je tedy najátý člověk, který opravdu bude řešit pouze tyto záležitosti.
Mluvčí 19:  Takže vám tedy předkládám žádost o navýšení na milion dvěsti tisíc.
Mluvčí 19: Tak spouštím diskuzi.
Mluvčí 19: Pan Bezděk.
Mluvčí 28: Děkuji, paní Hedmanko.
Mluvčí 28: Já nevím, ke kakému jinému bodu bych doplnil ten můj návrh.
Mluvčí 28: Problem spočívá v tom, že alespoň pokud se týká opozice, tak my nemáme informace, podrobné informace, o tom, jaká je činnost našich jednotlivých zástupců právě v asociaci kraju.
Mluvčí 28:  Bylo by možné na příští zastupitelstvo, anebo přímo osobně, poskytnout tuhletu informaci o činnosti asociace krajů a našich zástupců v asociaci?
Mluvčí 19: Tak já bych jenom k tomu řekla stručně, že v rámci asociace každý hejtman vede jednu komisi, já vedu dvě komise, a to komisy školství a komisy pro IT ve veřejné zprávy a chytré kraje, protože hlavní město Praha v současné době
Mluvčí 19:  prostřincím pana primátora nevede žádnou komisi.
Mluvčí 19: Současně v každé komisi, kterých je tedy 14, je zastoupení ze všech krajů, takže jsou tam většinou přítomní náměstci nebo radní z těch jednotlivých krajů, někdy i máme samozřejmě grémium ředitelů, takže v rámci grémia ředitelů i ředitelé z jednotlivých krajů, ředitelé krajských úřadů.
Mluvčí 19:  A jinak musím říci, že veškeré informace poskytuje asociace krajů, která má na to kancelář, všechno je zveřejněno na webu asociace krajů, jsou tam všechny zápisy, jsou tam jednotlivá usnesení, takže myslím, že je to tam absolutně dohledatelné a rozhodně můžete mít přehled o tom, co se v rámci asociace krajů děje.
Mluvčí 19:  jestli to takto stačí.
Mluvčí 19: Prosím, pane bezděkuji.
Mluvčí 28: Děkuji.
Mluvčí 28: Pokud se týká organizační struktury s tím, jak jsem se známen, já jsem se ptal na to, jestli mi vy osobně poskytnete tuto informaci.
Mluvčí 28: Dozvěděl jsem se, že si ji mám vyhledat sám a že vy mi ji teda neposkytnete.
Mluvčí 28: Takže moc krát děkuji za tuto krásnou odpověď, pokusím se si to dohledat sám a pak se budu ptát jednotlivých zástupců, které jsou v těch jednotlivých komisích.
Mluvčí 28: Děkuji moc.
Mluvčí 19:  Já znova opakuji, že všechny zápisy jsou veřejné, jsou zveřejněny na webu Asociace krajů, jsou opravdu veřejné, takže si je můžete přečíst, ale nevím, jestli ode mě očekáváte, že tedy najdu, že vám je vytisknu a že vám je donesu do kanceláře, tak já myslím, že to jistě zvládnete sám, anebo že máte asistentku ke své činnosti a že vám to zajistí, takže budu ráda, když pak se budeme třeba bavit o konkrétních věcech.
Mluvčí 19: Tak, nyní se hlásí Jiří Snížek.
Mluvčí 09:  Děkuji za slovo, vážené kolegyně, vážení kolegové, hezké dopoledne.
Mluvčí 09: Já bych jenom chtěl říct to, co řekla Petra Pecková, že ona neřekla, že vám ty informace neposkytne, ona řekla, že ty informace jsou veřejné, že veřejně dohledatelné, kdo, kdy, jaké komise, rady, asociace krajů se za střelu Český kraj zúčastnil, co předkládal za usnesení a co se usnesat komise doporučila radě.
Mluvčí 09:  a co se usnesla Rada asociace krajů.
Mluvčí 09: Všechno je veřejné a není privilegován jenom zastupitelství Českého kraje, ale je to veřejně pro všechny lidi.
Mluvčí 19: Tak děkuji, Milan Vácha.
Mluvčí 15: Tak dobré ráno, já bych poprosil jen o objasnění a rozumím, nebo rozděl bych to na dvě části.
Mluvčí 15: Jedna je činnost kanceláře a administrativních pracovníků kanceláře asociace krajů a jejich činnost.
Mluvčí 15:  A druhá věc je to, co jste říkal, pane předsedo, že byste nás obšťastnil svojí návštěvou, že byste se doptával tak jenom, co bych měl jako si představit, protože já jsem v asociáci krajů samozřejmě ve své gesci také, to znamená, co by měl být ten materiál, který by vás uspokojil, jestli to je
Mluvčí 15:  jestli to jsou zápisy z jednání asociace krajů jednotlivých třeba školských komisí a to by vlastně vám poukázalo na to, co se tam děje, nebo co by to bylo, nebo jestli chcete něco nad rámec tohoto, tak děkuju.
Mluvčí 19:  Prosím, pan Bezděk.
Mluvčí 28: Děkuji, paní Hejtmanko.
Mluvčí 28: Vážené pane radní, já jsem dalek toho, abych vás jakkoliv občasňoval a pokud se týká odpověď paní Hejtmanky, abych si to našel sám, která byla potvrdzena panem náměstském Snížkem, tak samozřejmě touto cestou budu pokračovat a vyrám se.
Mluvčí 28: Děkuji moc.
Mluvčí 19:  Já bych ale měla také přesto jednu prozbu v souvislosti s tím, my máme jako středočeský kraj zastoupenou jediného zástupce ze strany středočeského kraje a to paní Pokornou Jermanovou v rámci výboru regionu v Evropské unii.
Mluvčí 19: Ona má vlastně hlájet naše zájmy ve výboru regionu
Mluvčí 19:  Já mám teda informace od jiných hejtmanů, popřípadně od hejtmanů našich partnerských regionů, jak francouzského, tak třeba bratislavského, že ta docházka není úplně příliš častá a vlastně já mám pocit, že my jako středočeši a středočeští zastupitelé absolutně nevíme,
Mluvčí 19:  Jaké zájmy paní Jermanová Pokorná ve výboru regionu hájí, co tam za středočeský kraj prosazuje, takže já jestli bych mohla požádat na dalším zasedání o nějakou stručnou zprávu nebo předložení písemné stručné zprávy, aby jsme věděli vlastně, co se tam tedy vůbec děje a jaké věci tam prosazuje, nebo jestli k tomu má nějaký mandát, jestli můžu poprosit.
Mluvčí 19:  Prosím dávám vám slovo.
Mluvčí 28: Děkuji paní Hejtmanko, jak dobře víte, paní inž.
Mluvčí 28: Pokorná Jermanová zde není, to znamená asi nepředpokládám, že by, nebo nejsem si jist, aby sledovala zasedání dnešního zastupitelstva, ale pokud mi tohle dovolíte, já i váš požadovek tlumočím v tom směru, že byste chtěla nějakou zprávu.
Mluvčí 28: Není to problém.
Mluvčí 19:  Určitě děkuji moc, budu za to ráda na příští zasedání zastupitelstva.
Mluvčí 19: Tak a tím tedy jsme vyčerpali diskuzi a jestli můžeme spustit hlasování.
Mluvčí 19: Tak, kdo je pro poskytnutí příspěvku radia asociace kraju, kdo je proti a kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 51, probilo 51, nikdo nebyl proti, nikdo se nezdržil, bylo to jednomyslné, bod byl přijat.
Mluvčí 19: Dalším bodem jsou pravidla roku 2024 pro poskytování individuálních účelových dotací a darů z rozpočtu středočeského kraje ze středočeského fondu Hate Monkey.
Mluvčí 19: V podstatě na těch pravidlech se nic nezměnilo od loňského roku, je tam tématické zadání podpora Hate Monkey, tématické zadání zmírnění následku živelních katastrof, humanitární pomoc,
Mluvčí 19:  pomoc mimořádné nouzy a akorát jsme snížili počet financí, takže je tam alokováno 11 milionů korun.
Mluvčí 19: Vždycky to probíhá tak, trochu jinak, než to probíhalo dříve, takže vždycky to probíhá tak, že když přijdou ty žádosti, tak k nim napíše nejprve
Mluvčí 19:  doporučení odbor kanceláře Hejtmanky, pak to jde na jednotlivé další odbory, které jsou gesčně příslušné té žádosti, takže se zjišťuje, jestli třeba o podobnou žádost nebylo požádáno v jiném programu, nebo jestli nebyla uspokojena z jiného programu, nebo jestli nebyla třeba vyřazena kvůli nedostatku
Mluvčí 19:  třeba podkladů v jiném programu, takže tam jsou potom doporučující stanoviska těch jednotlivých gestcí ze strany úředníků a potom to jde k vyjádření všem radním a následně teprve do rady k jednání a hlasování.
Mluvčí 19: Tak, spouštím diskuzi.
Mluvčí 19:  Diskuze není, takže uzavírám diskuze a spouštím hlasování o pravidlech pro rok 2024.
Mluvčí 19: Kdo je pro, kdo je proti, kdo se zdržel.
Mluvčí 19:  Hlasovalo 52 zastupitelů, pro byli všichni, bylo to jednomyslné, takže program byl přijat.
Mluvčí 19: Dalším bodem programu je program 2024 pro poskytování dotací z rozpočtu středočeského kraje ze Středočeského fondu podpory v časné přípravy projektu a vzor veřejno-právní smlouvy o poskytování dotace v rámci programu 2024 a já předávám slovo Michaelovi Kašparovi.
Mluvčí 36:  Tak děkuji paní Hejtovánku za slovo, ještě jednou dobré dopoledné dámy a pánové, tak jak bylo řečeno, tak já předkládám program 2024 ze Střehu Českého fondu včasné přípravy projektů a vzoru jeřejno-právních smlouvy o poskytnutí rotace, je to už dlouholetý program, který se zabývá právě přípravami projektů, které by pak následně měly být spolufinancovány nebo kofinancovány z národních a evropských zdrojů s tím, že ten program je zcela totožný jako v landském roce, jediná změna, která tam je
Mluvčí 36:  jestli jste se podívali, je tam taková tabulka, kde maximální výše dotace na ty jednotlivá dílčí opatření byla 200 tisíc, i po komunikaci s Komisi pro spolupráci městy bylo to zvýšeno o 50 tisíc korun, takže tentokrát to není 200, ale 250 tisíc korun.
Mluvčí 36: A jinak je stejný jako v minulých letech.
Mluvčí 36: Tak prosíme si, jsou nějaké dotazy.
Mluvčí 19:  Tak hlásí se pan Bezděk, prosím pane doktore.
Mluvčí 28: Děkuji paní Hitmanko, děkuji panu náměstkovi, že právě upozornila tady tuto částku.
Mluvčí 28: Já se ze své praxe obávám, že ta maximální výše dotace, celková míše podílu, že jsou i přesto nízké.
Mluvčí 28: Pokud si vezmeme inflaci, která narostla, pokud si vezmeme energetickou inflaci, pokud si vezmeme ceny prací podle Úrsu, tak se obávám ta částka
Mluvčí 28:  200 maximální výše dotací, ať už počítám od dotace 250 tisíc, je podle mě nízká.
Mluvčí 28: Když si vezmu rozpočet středu Českého kraje, který má bezmála 49 miliard, možná bude mít 50 miliard, jak jste říkal, jako má se rozdělit miliarda a půl, tak se domnívám, že bychom mohli v tomto směru i tuto čásu ještě navýšit.
Mluvčí 28: Myslím si, že by to nic tomu nebránilo a naopak by to podpořilo rozvoj v obcích.
Mluvčí 19:  Tak děkuji, pan Kašpár.
Mluvčí 36: Samozřejmě tak navýšit můžeme částku v jakékoliv dotaci, to každopádně.
Mluvčí 36: Z těch zkušeností, co máme třeba z lenského a předlenského roku, tak většinou, nebo v drtivé většině to bylo tak, že žádali o tu částku do 200 tisíc korun, takže teď i v návaznosti na inflaci, kdybychom jenom reflektovali o inflaci, tak jsme kolem 10%.
Mluvčí 36:  To znamená, že by se navyšelo z 200 na 220, my jsme to navyšeli o 250, to znamená to navýšení tam bylo vlastně o 25%, takže já si myslím, že v tuhle chvíli je to dostačující.
Mluvčí 36: V volnském roce to tak bylo a bylo to nižší o těch 20% zhruba.
Mluvčí 19:  Tak děkuji, pan Bezděk.
Mluvčí 28: Já se právě, protože znám ty projekty, já se právě obávám, že zhledem k tomu, že jsme tam měli právě takhle nízký limit, to znamená těch 200 tisíc, ty obce to využívali právě v tom, v tom limitu.
Mluvčí 28: Pokud bychom to navýšili, já si tady dovolu učinit protinávrh, který potom následně řekněme specifikou písemně, aby tam maximálně výšly dotace,
Mluvčí 28:  a byla minimálně tříset tisícová a současně myslím si, že nic nebrání tomu, aby současně došli k navýšení podílu střeho Českého kraje.
Mluvčí 28: Tam bych vycházel, říkáme, z vašeho podpočtu, to znamená, že za poslední dva roky byla inflace kumulovaná kolem 25%, to znamená, kdybychom vzali 25% k tý částce 50%, která byla už předtím, pokud si dobře pamatuji,
Mluvčí 28:  tak bych hovořil o tom, že by to mohla být částka něco kolem 65%.
Mluvčí 28: Nešlo by to takhle, pane náměstku?
Mluvčí 19:  Tak prosím pan Kašpar.
Mluvčí 36: Tak jestli mohu, tak ona se celková alokace navýšila toho fondu, ta byla 10 milionů, tentokrát je 11, to znamená navýšila se o 10% tak jako většina ostatních fondů.
Mluvčí 36: Já si myslím, že to je takové dostatečné, bylo to projednáno i s komisí, myslím si, že to je dostatečné, ty žádosti z těch minulých let vypovídají o tom, že se pokryla ta částka, ono je to příprava na menší projekty nebo třeba i na různé hydrogeologické průzkumy.
Mluvčí 36:  Není to všude 250, když se podíváte například na projektovou dokumentaci na vodovodní a kanonistační infrastrukturu, je tam 500 tisíc, to znamená ten limit není všude 250 tisíc.
Mluvčí 36: Bylo to projednáno s komisí a si myslím, že ta částka je dostatečná takhle v tuhle chvíli.
Mluvčí 19: Tak děkuji, pan Halada.
Mluvčí 06:  Dobrý den, děkuji za slovo.
Mluvčí 06: Komise pro spolupráci s městy a obcemi tento materiál projednala a v žádném případě neměla žádný podmět k tomu, aby ty jednotlivé alokace byly navýšeny a bylo to napříč všemi členy komise.
Mluvčí 19: Tak ano, tak už není žádná diskuze, takže bych si ji dovolala ukončit a spustila bych hlasování o tomto bodu.
Mluvčí 19: Je, pardon, vy jste měl protinávrh.
Mluvčí 19:  Chcete ho, tak pardon, jestli jste měli protinávrh, tak jestli ho budete specifikovat, dávám vám slovo.
Mluvčí 28:  Děkuji paní Hedpanko.
Mluvčí 28: Pan náměstek se vyhářil vyhrat se pregnantně a pan předseda komise takté se vyhářil pregnantně.
Mluvčí 28: Jednal by se o formální návrh, jak jsem pochopil, koalice se usnesla na těchto číslech, takže nechci vyvolávat zbytečné hlasování v tom směru proti mému návrhu.
Mluvčí 28: Jsem rád, že aspoň tato částka jak si obcím jde a že došlo k určitému zvýšení.
Mluvčí 28: Více domnívám, že to zvýšení je ryze marginální.
Mluvčí 28: Děkuji.
Mluvčí 19:  Děkuji, pane doktore, tak znova, jestli můžeme a jsme připraveni spustit hlasování, tak znova spoustím hlasování o tomto bodu.
Mluvčí 19: Tak, kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19: Hlasovalo 54, probilo 50, zdržely se 4 zastupitelé, bod byl tedy přijat.
Mluvčí 19:  Dalším bodem je vyhodnocení programu 2023 na podporu bezplatného školního stravování ve středočeském kraji pro děti, žáky a studenty trpící potravinovou nebo materiální deprivací pro 2. pololetí roku 2023-2024.
Mluvčí 19: Prosím pane náměstku.
Mluvčí 36: Tak děkuji, tohle je řekněme už standardní bod na 2. pololetí.
Mluvčí 36: Tentokrát jsou dva materiály za sebou.
Mluvčí 36: Jeden materiál, ten první se týká nekrajských organizací školských, druhý materiál se týká krajských
Mluvčí 36:  V tom prvním materiálu pro 2. poletí bylo přijato 28 žádostí, máte je tam všechny v příloze i jaké jsou podpory, jenom připomínám, že to je ta dotace na materiální potravinovou deprivaci, kde 90% se platí s BPSV, 10% příspívá kraj, z 28 žádostí 27 splnilo, tedy pokud schválíme ten materiál, bude podpořeno 229 dětí, žáku a studentů v celkové výši dotace 9158 Kč.
Mluvčí 19:  Tak spouštím diskuze.
Mluvčí 19: Kdo se hlásí do diskuze?
Mluvčí 19: Nikdo se nehlásí, takže se dovolím ukončit diskuze a spustit hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 55 zastupitelů a bylo to jednomyslné, takže všichni hlasovali pro odbil přijat.
Mluvčí 19:  Dalším bodem je vyhodnocení výzvy předkládání žádosti o poskytnutí fondů, jo ano, zřízené příspěvkové organizaci Středočeského kraje na podporu bezplatného školstvního ztravování ve Středočeském kraji pro děti, žáky a studenty trpící potravinou nebo materiální deprivací pro druhé poluletí roku 2023-2024, ale je to vyhodnocení výzvy, tak prosím.
Mluvčí 36:  Tak děkuji, jak jsem již avizoval, tak toto je druhý bod, který je víceméně obdobný, akorát se tentokrát týká těch našich organizací, to znamená škol zřizovaných Střehočeským krajem.
Mluvčí 36: Zde bylo tedy splněno 6 žádostí, mělo by se podpořit 32 dětí a ta částka podpor je 162 tisícto korun, zase o 95% MBSV, 10% Střehočeský kraj, děkuji.
Mluvčí 19: Tak ano, kdo se hlásí do diskuze?
Mluvčí 19:  Někdo, ukončuji diskuzi, uzavírám a zpouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Tak, hlasevalo 55, probilo 55, nikdo se nezdržel, nikdo není proti.
Mluvčí 19: Tak, bod byl přijat.
Mluvčí 19: Dalším bodem je Středočeský fond obnovy Venkova a prosím, změna dotace, prosím pane Kašparé.
Mluvčí 36: Tak děkuji, zde se jedná o administrativní změnu, kdy obec Měchenice obnova vodovodu získala ze Středočeského fondu obnovy Venkova dotaci ve výši 835 tisíc,
Mluvčí 36:  obec žádala o investiční dotaci, ovšem při podávání žádostí následně zjistila, že bude dělat ten projekt trochu jinak.
Mluvčí 36: Ten projekt byl žádán na důstavu kanalizace, ale vzhledem k rozsálosti celého projektu vlastně předělávala i vodovod.
Mluvčí 36:  náklady zůstaly zařazené v investičních výdajích.
Mluvčí 36: Nicméně, po přeskoumání všech skutečností, obec dospěla k závěru, že v tomto případě se skutečně jednal o neinvestiční akci, protože se obnoval vodovod v tom stávajícím vedení, výběr na nového potrubí a nešlo o žádné kapacitní navýšení nebo změnu trasy.
Mluvčí 36: Tím pádem ve smyslu paragrafu 55. obst.
Mluvčí 36: 4 vyhlášky 410 lm 2.9 nedošlo k technickému zhodnocení a obec nás žádá
Mluvčí 36:  aby jsme ten typ dotace, která zůstává ve stejné výši, změnili z investiční na neinvestiční.
Mluvčí 36: Děkuji.
Mluvčí 18: Tak děkuji, hlásí se pan Bezděk.
Mluvčí 28: Děkuji paní Hedmanko.
Mluvčí 28: Pane náměstku, pokud tomu dobře rozumím, pokud bychom toto neodsouhlasili, tento materiál, tak by obec měchanice by musela vrátit ty finanční prostředky, je to tak, jo?
Mluvčí 28: Děkuji.
Mluvčí 19:  Tak ano, prosím, pane Kašpare.
Mluvčí 36: Ano, přesně tak to je.
Mluvčí 19: Tak opět pan Bezděk.
Mluvčí 28: A v měchenicích opravdu nevěděli, nebo to došlo k nějakému pochybení, nebo zkoumalo se to nějakým blíž, nebo jenom tak, jako říkali si, uvidíme, co bude, nevíte?
Mluvčí 36:  Vím, i v žádosti je to tam napsáno, popsali, že se jedná o administrativní chybu a omluvají se za to a byly by rádi, kdyby jsme přešli jenom z té investiční na jinou investiční dotaci, ale vodovod opravili, vyměnili, takže reálně ta práce odvedena byla.
Mluvčí 19: Tak děkuji, už nikdo další se do diskuze nehlásí, dovolilo bych si ji tedy ukončit a spustit hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 55 a bylo to jednomyslné, takže bod byl přijat.
Mluvčí 19: Dalším bodem je poskytnutí dotací dla programu 2124 pro poskytování dotací na rozvoj obcí do 2000 obyvatel z rozpočtu Středu Českého kraje ze Středu Českého fondu obnovy venkova.
Mluvčí 19: Prosím, pane náměstný.
Mluvčí 36:  Tak děkuji, to je bod, který nám tady bude probíhat až do června, kdy tedy fond končí podávání žádostí, respektive ještě se budou vyhrnocovat, takže možná ještě v září nám nějaká přijde, s tím, že tady máte zase v tabulce obět všechny dotace z fondu obnovy Venkova, je to ten fond, jak jsem říkal, který končí v letošním roce, tentokrát se jedná o 50 žádostí, všechny tam jsou vypsány a ta celková výše dotace všech 50 žádostí je 24 milionů korun, 73 tisíc a 907 korun.
Mluvčí 36:  Děkuji.
Mluvčí 19: Ano, děkuji.
Mluvčí 19: Hlásí se někdo do diskuze?
Mluvčí 19: Nehlásí, takže uzavírám diskuze a spouštím hlasování, kdo je pro, kdo je proti, kdo se zdržel.
Mluvčí 19:  Hlasovalo 54 zastupitelů a bylo to jednomyslné, všichni byli pro, bod byl přijat.
Mluvčí 19: Dalším bodem je poskytnutí dotací podle programu 2023 pro poskytování dotací z rozpočtu středočeského kraje ze středočeského infrastrukturního fondu v rámci tématického zadání podpora rozvoje základních škol, navýšení kapacity.
Mluvčí 19: Prosím, pane náměstku.
Mluvčí 36:  Tak děkuji, zde se jedná o další dotaci z toho nového fondu, který jsme zavedli vlastně v loňském roce, kdy se jedná o navýšení kapacit.
Mluvčí 36: Tentokrát je žádatelem obec chrášťany na Praze západ a cílem projektu je přestavba bývalé administrativní budovy na druhý stupeň.
Mluvčí 36:  Upravami, které vzniknou, vzniknou 4-kmenové třídy, to znamená dojde o navýšení o 100 žáků, tím samozřejmě jednoznačně splňují ty limity našeho programu, který je od 50 žáků výše.
Mluvčí 36: Pro zajímavost, tak je to administrativní budova z roku 20, kterou vůbec Hráščany koupila v předlohinském roce, v roce 2022 a kromě těch štyřstří tam budou vybudovány nadále i dvě odborné učebny, kuchyně s jídelnou a dojde i k navýšení kapacity jídelny.
Mluvčí 36:  Kdyby vás zajímaly celkové náklady projektu, tak ty jsou 30 milionů 820 tisíc korun, z čeho žádost na střeločeské kraje o 10 milionů korun a vlastní zdroje obce jsou 20 milionů 820 tisíc korun.
Mluvčí 36: Děkuji.
Mluvčí 19: Děkuji.
Mluvčí 19: Hlásí se někdo do diskuze?
Mluvčí 19: Pan Bezděk.
Mluvčí 28:  Děkuji panu náměstku, zcela jistě podporujeme tuto myšlenku a myslím si, že ten projekt, jak vznikl, má svého podstatnění.
Mluvčí 28: Chtěl bych o všem upozornit, že problémy s navýšením kapacity nejsou vlastní pouze regionům Praha východ a Praha západ, ale chtěl bych upozornit na ty okrajové regiony a tam bychom možná měli napříště upnout svoji pozornost.
Mluvčí 28: Děkuji.
Mluvčí 19:  Tak trošku nevím, co na to říct.
Mluvčí 19: Dobře.
Mluvčí 19: Tak, prosím, Michal Kašpár.
Mluvčí 36: Tak děkuji, já jsem vyhrál soutěž v rychlem mačkání přihlašovacího tlačítka.
Mluvčí 36: Jen jsem chtěl říct, že ten program samozřejmě je pro celý střou Český kraj.
Mluvčí 36: Ten není mířený jenom pro ty regiony.
Mluvčí 36: Tak tenhle ten je?
Mluvčí 36: Dobře, tak ho mě doplní pan kolega Vácha.
Mluvčí 19:  Jenom bych chtěla říct, že nemáš rychlé mačkání, ale přednostní právo.
Mluvčí 19: Tak, Petr Halada a Michal Vácha, Milan Vácha.
Mluvčí 06: Děkuju za slovo, já bych pana náměstka také chtěl upozornit, že není rychlejší, ale že má červený vykřičník.
Mluvčí 06: A z toho důvodu je dřív.
Mluvčí 06:  Takže já jsem se v Chráštěnech byl podívat, setkal jsem se s panem starostou a musím konstatovat, že oni nemají jinou možnost, jak to školu tam rozšířit, protože nemají žádné pozemky a díky tomu, že koupili tuto administrativní budovu, tak se jim podaří tu kapacitu navýšit, takže je to naprosto smysluplný projekt.
Mluvčí 06: Děkuju.
Mluvčí 18: Milen Vácha.
Mluvčí 15:  Děkuji za slovo, o Hrášťanech rozhodně není pochyb, byď samozřejmě to úplně nezapadá do toho konceptu rozvoje škol, protože vzniká malá škola, ale ta situace je tak zoufalá, že to vyžaduje výjimečné kroky, to jsme si už popisali minule.
Mluvčí 15: Já bych navázal na pana kolegu Bezděka, je to přesně, jak jsme si říkali, když jsme to schvalovali.
Mluvčí 15: My bohužel jsme vytipovali, nebo bohužel, snažili jsme se vytipovat lépe lokality, kterých se to týká,
Mluvčí 15:  To znamená, nepřekrýváme se zcela s těmi, které detekovalo ministerstvo školství.
Mluvčí 15: Já jsem bohužel teda jenom pro vaši představu z ministerstva školství vyšel dokument, který vlastně přílohou poskytování dotace ministerstva školství a tam jim například beroun,
Mluvčí 15:  dopadl tak, že na té stupnici 9.10 jim vyšel postižení na 4, což je naprosto nevýdané, protože my samozřejmě z těch odvolacích řízení vidíme, že Berun je jednoznačně postižen.
Mluvčí 15: Kvůli tomu jsme ho do toho našeho balíku zahradili.
Mluvčí 15:  a musíme řešit s ministerstvem školství, čím je to dané.
Mluvčí 15: Ono je možná dáno tím, že historicky školy, základní školy, nebyly ochotny hýbat ze svoji schválenou kapacitou a díky tomu od stolu nám to vypadá tak, že může mít nějaká poloprázdná škola nebo škola, která má na konci berou na velkou kapacitu historicky schválenou na vyšší a nám nevypadne jako ohrožená.
Mluvčí 15:  Takže já jsem říkal, že ten dokument bude živý, pokud máte jakékoliv poznatky i z těch periferních oblastí, kde by k tomu mělo docházet, tak určitě to rádi probereme.
Mluvčí 15: Nevíme o tom, že by tam v těch vyloženě periferních, není to jenom Praha Východ, Praha Zápa, tam jsou samozřejmě napsané i jiná ORPčka, ale pokud něco máte, tak to určitě dejte, protože nás to samozřejmě zajímá, kde nastává problém s kapacitou základních škol.
Mluvčí 19:  Tak, děkuji.
Mluvčí 19: Pan Bezděk, dávám hned slovo, jenom bych také chtěla říci, že s panem starostou Chrášancem jednala několikrát a opravdu oni nemají jinou možnost a zadlužila se ta obec, z úspory vybrala, bere si úvěr a myslím, že dělá opravdu krok s právným směrem a zodpovědně se chce postarat o své děti.
Mluvčí 19: Tak, pan Bezděk.
Mluvčí 28:  Děkuji paní Hejtmankovi, já plně souhlasím s tím, co říkáte.
Mluvčí 28: Myslím si, že ta situace v Kráštěnech vyžadovala určité řešení a to řešení je velice elegantní.
Mluvčí 28: Beru současně pana radinu za slovo a velice rád v tom směru, jak osobně, tak prostřednici musadních zastupitelů se pokusíme navrnout nějaká řešení nebo revytipovat nějaké lokality.
Mluvčí 28: Děkuji moc.
Mluvčí 19:  Tak děkuji, hlásí se ještě někdo do diskuze, nevypadá to tak, tak uzavírám diskuze a zpouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19: Tak hlasevalo 54 a bylo to jednomyslné, bod byl jednomyslně přijat.
Mluvčí 19:  Já děkuji tedy panu náměstkovi Kašparovi za jeho body a předávám slovo panu radnímu Boreckému a hned prvním jeho bodem je smlouva o spolupráci na projektu Cyklosteska Greenway jezera u Sekloukov, hranice kraje Bakov nad jezerou, prosím.
Mluvčí 33: Dobré dopoledne dámy a pánové,
Mluvčí 33:  Já tu dneska vlastně zastupuju do pravu jako celek, protože kolega Bendl pro vás dneska nic nemá výjimečně, ale o to hezčí, mé čtyři body jsou, tak tím prvním bodem je slouva o spolupráci s městem Měchalovo hradiště, je to nabudování dalšího úseku páteřní krajské cyklosterské Greenway Jizera.
Mluvčí 33: Principem slouvy vlastně je, že Měchalovo hradiště nám předává dokumentaci
Mluvčí 33:  pro územní rozhodnutí a stavební povolení.
Mluvčí 33: My ji dopracujeme na dokumentaci pro provedení stavby.
Mluvčí 33: Město Měchovo hradiště nám zároveň převádí potřebné pozemky.
Mluvčí 33: A my tam následně doufejme během letošního roku postavíme další úsek cyklosterských rým ve jezera.
Mluvčí 33: A s městem Měchovo hradiště budeme spolupracovat i na těch dalších úsecích Loukov, ranice kraje Abakov nad jezerou.
Mluvčí 33:  Vlastně díky spolupráci s městama se nám teď daří některé úseky cyklosteze posovat i dopředu.
Mluvčí 33: Tady velice podobně to funguje i s Mladou Boleslaví a doufám, že budeme schopni brzo přeníst i podobnou smlouvu s Mladou Boleslaví a to samé se týká třeba dalších úseků, které ve středních Čechách máme.
Mluvčí 33: Takže není to nic, co byste už principiálně neznali, smlouva je přiložená, je velice jednoduchá,
Mluvčí 33:  Takže tolik za mě k tomuto bodu a spíš jestli jsou nějaké otázky.
Mluvčí 19: Tak děkuji pan Čmolík.
Mluvčí 13: Dobré dopoledne paní Hejtmanko, kolegyně, kolegové.
Mluvčí 13: Já si zde dovolím zastoupit pana předsedu Andřeja Lochmana, který dnes není přítomný, abych vás seznámil se závěry výboru pro dopravu.
Mluvčí 13:  kde u následujících tří bodů byly všechny přijaty jednomyslně, u toho posledního proběhla nějaká diskuze a někteří kolegové z klubu Ano se zdrželi, ale k tomu se asi následně dostaneme.
Mluvčí 13: Děkuji.
Mluvčí 19: Pan Bouška, prosím.
Mluvčí 07:  Hezký den, já mám dotaz, který se týká těch konkrétních pozemků, kterých se tady mluví.
Mluvčí 07: On tady není Ondra Ochman, možná to budete vědět vy.
Mluvčí 07: Tam vlastně, jak to jde přes tu společnost Horsk-Kněžmost, tak já jsem žil v tom, že už je to tam nějak domluvené a tady vidím větu, že se bude vyvíjet maximální úsilí, aby se k těm pozemkům nich o hradišti dostalo, tak jenom tak to vypadá.
Mluvčí 19:  Tak Petr Borecký.
Mluvčí 33: Já měl teďka kliku, že jsem nemusel s někým soutěžit v klikání, byl jsem na to sám.
Mluvčí 33: Ono to domluvené je, jenom to neproběhlo všechno papírově, to znamená nejsou převody v katastru a podobně, čili domluvené to je, ale papírově to není dokončené, proto to je v tom dokumentu uvedeno.
Mluvčí 19:  Tak děkuju.
Mluvčí 19: Tak žádná další diskuze není a tudíž bych diskuzi ukončila a spustila hlasování, kdo je pro, kdo je proti, kdo se zdržel.
Mluvčí 19: Tak hlasovalo 54 a bylo to jednomyslné, bod byl tedy přijat.
Mluvčí 19:  Dalším bodem je smlouva o spolupráci na projektu výstavba parkovacího domu.
Mluvčí 19: Hostivec, prosím.
Mluvčí 33: Tak děkuju za slovo.
Mluvčí 33: Tento další bod se vlastně týká výstavby dalšího parkovacího domu z krajské plánované sítě P plus R parkovišť a parkovacích domů.
Mluvčí 33:  Tentokrát je v Hostivici.
Mluvčí 33: Ten projekt je poměrně jednoduchý, co se týká samotného fungování, ale velmi složitý, co týká samotné přípravy.
Mluvčí 33: Vlastně ta příprava běží už dva a půl roku.
Mluvčí 33: Tam největší komplikací, jakožto konec koncu skoro u všeho, jsou pozemky, protože nejde jenom o pozemky města Hostivice, ale i o pozemky Českých tráv.
Mluvčí 33: Potom pozemky letiště Praha a pak do toho ještě zasahují požaravky armády.
Mluvčí 33:  Všechno toto se povedlo vyřešit a takže teďka tady máme na stole smlouvu o spolupráci mezi městem Hostěvice a střehočerským krajem.
Mluvčí 33: Principem té smlouvy je, že město Hostěvice poskytne své pozemky, které se vlastně nachází severně od nádraží Hostěvice a budoucího rozšířeného nádraží Hostěvice, na kterých my vybudujeme parkovací dům pro 480 aut.
Mluvčí 33:  s tím, že tam bude návaznost jak od dálnice D6, tak zároveň tam bude návaznost od města Hostěvice.
Mluvčí 33: A tam jsou části té smlouvy i závazek města Hostěvice, že do budoucna žádným případem neomezí přístup pro auta do 3,5 tuny k tomuto parkovacímu domu, protože tam, kdo to znáte,
Mluvčí 33:  tak se vlastně jde přes centrum města a potom se to tam podíždí.
Mluvčí 33: Pokud všechno dopadne dobře, tak my bychom měli být schopni dostat letos určitě územní rozhodnutí, nevím jestli dostaneme stavební povolení na tento parkovací dům, peníze na něj jsou alokovány ježe stávajícím programu ITI pro pražskou metropolitní oblast.
Mluvčí 33:  Takže v zásadě dořešíme-li projektovou přípravu, tak by nic nemělo bránit tomu, abychom tento projekt realizovali.
Mluvčí 33: Jinak pokud se týká ještě tohoto projektu, tak on je samozřejmě i úzce související s výstavbou nové železniční trati Kladno Praha.
Mluvčí 33: Tento úsek, tzn.
Mluvčí 33: Kladno a švileslavý tzv.
Mluvčí 33: Malý Prah,
Mluvčí 33:  Velký prak, to znamená ten úsek od Veleslavína na Masarykovo nádraží, to ještě nějakou doubu potrvá, než se zrealizuje.
Mluvčí 33: Ale v každém případě tady toto je laděno i se zprávou železnic, aby nám to všechno časově navazovalo na jejich výstavbu.
Mluvčí 33: Tak jsem připraven k dotazům.
Mluvčí 19: Děkuji, zpouštím diskuzi.
Mluvčí 19:  Nikdo se nehlásí do diskuze, uzavírám diskuze a spouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 52 zastupitelů a bylo to jednomyslné, bod byl přijat.
Mluvčí 19: Dalším bodem je smluva o společném postupu zadavatelů před centralizovaném zadání o zmocnění centrálního zadavatele a poskytnutí dotace na projekt rekonstrukce Polapské cyklostesky Úsek Lázně Toušeň, Kostelec nad Labem, prosím.
Mluvčí 33: Tak děkuji za slovo.
Mluvčí 33: Tento Úsek cyklostesky, Kostelec nad Labem, Brandýs nad Labem, Lázně Toušeň mnozí už znáte.
Mluvčí 33:  Je to existující cyklostezka, která byla už v minulosti postavená, nicméně její technický stav je dnes takový, že je prakticky nesízná.
Mluvčí 33: A nesízná jak na kole, tak i normálníma koloběžkama, případně na bruslých.
Mluvčí 33:  Je to proto, že ten povrch mezi tím zateleta zdegradoval natolik, že kombinace povětrnostních jevu plus kořenu způsobila, že ta cyklostezka je spíš testováním chrupu zúčastněných, než cyklostezku jako takovou.
Mluvčí 33: Takže my jsme se domluvili s obcema, které vlastně tu cyklostezku stavili a v její vlastnictví formálně ještě dneska je.
Mluvčí 33:  že tu cyklostezku kompletně opraví a zrekonstruují s tím, že si to vezme na starosti koordinační město Brandýs nad Labem, které bude celou akci koordinovat a centralizovaně zadávat.
Mluvčí 33: Obce tuto cyklostezku během letošního roku zrekonstruují, dořeší potom majetko právní záležitosti mezi sebou a celý ten úsek cyklostezky převedou na středočeský kraj.
Mluvčí 33:  Tato cyklostezka je součástí páteřní sítě cyklostezek třeba Českého kraje, je to vlastně Lapská cyklostezka, takže podařili se letos doplnit nebo respektive opravit tento úsek plus dostavět ten úsek mělník Tuháňko z Likli.
Mluvčí 33:  tak bychom během letošního roku mohli nabídnout středočechům, ale i sobě, co jezdíme na kole, součtu 30 km souvislé cyklosterský podel, aby vlastně od Brandýsa až do Mělníka.
Mluvčí 33: Tak toč za mě vše.
Mluvčí 19: Děkuju.
Mluvčí 19: Hlásí se někdo do diskuze?
Mluvčí 19:  nehlásí, tak uzavírám diskuze, zpouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  hlasovalo 52 zastupitelů a bylo to jednomyslné, všechno bylo, bod byl tedy jednomyslně přijat.
Mluvčí 19: Dalším bodem je závěrečná zpráva o nadlimitních veřejných zakázkách na akci Výběr dopravce pro uzavření smlouvy o veřejných službách v připravě cestujících v rámci PIT na území středočeského kraje, respektive na území středočeského kraje a hlavního města Prahy, prosím.
Mluvčí 33: Tak, děkuji.
Mluvčí 33:  Tento materiál jsem vám už sliboval, až vám předložím.
Mluvčí 33: My jsme čekali, až bude všechno ještě formálně dokončeno v Praze.
Mluvčí 33: Jedná se vlastně o souhornou zprávu o historicky největší zakázce středočevského kraje na autobusové dopravce.
Mluvčí 33: Tato zakázka, která byla soutěžená společně s hlavním městem Prahou, byla vlastně soutěžená pro období prosinec 24,
Mluvčí 33:  až prosinec 2034.
Mluvčí 33: Bylo vlastně soutěženo v období červene 2022 až srpen 2023.
Mluvčí 33: Přičemž zastupitost Spolstřeho Českého kraje samonáctnou zasedání v roce 2021 schválilo, aby tato soutěž byla vůbec vypsána.
Mluvčí 33: V červnu 2022 bylo schváleno vypsání této soutěže a jednotlivých oblastí, včetně
Mluvčí 33:  vzoru smluv.
Mluvčí 33: Ty vzory smluv obsahovali i výchozí finanční modely pro celou soutěž.
Mluvčí 33: A v červenci 2022 se celá soutěž rozděla s tím, že poslední část nabídek nabídkového řízení probíhala do srpna roku 2023, na češpak následovalo finální vyhodnocení a podpis smluv s jednotlivými býherci soutěže.
Mluvčí 33:  kdy zastupitelstvo středočeského kraje toto vlastně odsouhlasilo na svém zasedání v září 2023.
Mluvčí 33: Celkem byl středočeský kraj rozdělen na 4 a 40 oblastí, kdy 9 oblastí bylo zadáno napřímo, to je z toho důvodu, že tam třeba pokračovaly linky dopravního podniku hlavního města Prahy.
Mluvčí 33:  A těch zbývajících 35 oblastí bylo rozděláno na 24 společných, kde soutěžil ROPIT a IDSK, respektive Vestřehočeský kraj a Praha.
Mluvčí 33: A 11 zadávacích řízení se týkalo pouze dopravní obslužnosti ve Vestřehočeském kraji, což byly převážné jako je ty krajové oblasti, které nezajižděly do Prahy.
Mluvčí 33: My jsme održeli celkem 191 nabídek, což v průměru znamenalo 5,5 nabídky na každou soutěženou oblast.
Mluvčí 33:  Bylo vyloučeno celkem devět dopravců, to poslední vyloučení bylo pro oblast Uvalska, kde se výherce sám té oblasti vzdal, protože nebyli schopni nakonec zabezpečit svoji činnost.
Mluvčí 33: Jenom pro Sumář bylo soutěženo 85 milionů linkových kilometrů za více než 3 miliardy korun ročně.
Mluvčí 33:  Takže když to vynásobíte počtem let, tak to je 30 miliard v souhrnu, z toho zhruba 22 miliard připadá na středočeský kraj pro období příštích 10 let od posledce 2024.
Mluvčí 33: Když to srovnáme k cenové hladěně roku 2021, tak se jedná fakticky o úsporu 400 milionů kron ročně z výdajů na dopravní obslužnost autobusové dopravě.
Mluvčí 33: Nicméně
Mluvčí 33:  Samozřejmě ty ceny se pravidelně budou upravovat podle toho výchozího finančního modelu, kde ten výchozí finanční model sleduje několik úkazatelů, jako jsou vývoj palivové inflace, vývoj vzdorových nákladů, odpisy autobusu a podobně.
Mluvčí 33: Takže samozřejmě ty nominální částky se v průběhu příštích deseti let budou pochopitelně lišit.
Mluvčí 33:  Ale o ně se můžou lišit směrem nahoru i směrem dolů, to závisí třeba zrovna především podle vývojce paliva.
Mluvčí 33: I když buďme upřímní, byť v některých letech ceny paliva mohou poklesnout, tak celkově spíš v těch příštích 10 letech očekáváme v průměru nárůst.
Mluvčí 33:  Jinak pokud se týká soutěžitelů, tak nejúspěšnějším byla skupina Arriva, ta vyhrála 14 oblastí i pod sledecenství seřivních společností, druhá nejúspěšnější byla skupina ČSAD, respektive ČSAD vlastního společnosti ICOM a do systému nám přibyly i nové firmy jako je Umbrella, Zdar nebo Transdev.
Mluvčí 33:  Jinak samotná soutěž proběhla bez jediného napadení u soudů nebo u úrodů pro ochranu hospodářské soutěže, což v kontextu České republiky také není úplně obvykle, jenom to svědčí o tom, že byla ta soutěž dobře připravena a tady mi nezbývá, než poděkovat za prvé týmu ze IDSK a z ROPIDu, který vlastně celou soutěž fyzicky připrahoval a pak následně
Mluvčí 33:  ve spolupráci s právní kanceláří HV Partners administroval.
Mluvčí 33: A chtěl bych tady poděkovat i kolegům z Výboru pro dopravu i z zastupitelstva, kteří k celé té záležitosti přistupovali velmi věcně, ať už to byly zastupitelé za jakoukoliv politickou stranu a tomu jsem velmi rád.
Mluvčí 33: Jinak my ty zkušenosti, které jsme získali z autobusové soutěže, teď využíváme pro přípravu železniční soutěže, to bude ještě větší soutěž,
Mluvčí 33:  Tu bychom rádi vyhlásili v prvním pololetí letošního roku, nicméně ten její doběh bude samozřejmě už v příštím volebním období a musíme to skutečně udělat co nejdřív, já bych opravdu chtěl, aby to bylo letos první poloveň roku a to i z toho důvodu, že dnes již z předběžných tržních konzultací u výrobců vlaku víme, že ty dodávky nových vlaků potrvají
Mluvčí 33:  v průměru čtyři až pět let, takže pokud se to má stihnout bez nějakých zádrhelů, tak bude potřeba, aby to proběhlo včas a co nejdříve.
Mluvčí 33: Takže tolik za mne a jsem připraven na případné dotazy.
Mluvčí 19: Tak děkuji, hlásí se pan Petr Thiel.
Mluvčí 05:  Dobrý den, dámy a pánové, jak již tady bylo avizováno panem místopředsedou Šmolíkem do Pravního výboru, tak členové toho výboru do Pravního za ano se zdrželi.
Mluvčí 05:  Při tomto hlasování nebylo to z důvodu, že bychom nějak spochybňovali ty výsledky výběrového řízení, ale měli jsme tam nějaké dotazy na indexaci.
Mluvčí 05: Bylo nám přísledkeno, že dostaneme od zástupců od IDSK k tomu nějaké vysvětlení.
Mluvčí 05: Znovu opakuju, že to nebylo kvůli tomu, že bychom spochybňovali nějak ty výsledky výběrového řízení.
Mluvčí 05: Jenom to bylo tou indexací.
Mluvčí 05: Děkuji.
Mluvčí 28:  Děkuji paní Hitvánko, děkuji panu radnímu za úvod k tomu materiálu.
Mluvčí 28: Předpokládám, že tento materiál byl už schválen hlavním městem Prahou, protože to byl ten důvod, proč minule byl stažen.
Mluvčí 28: Je to tak?
Mluvčí 33: Tak přímo tento materiál ne, protože hlavní město Praha má zase nějaké svoje formy, ale ano, bylo tam nějaké podoby projednáno.
Mluvčí 28:  Je, já jsem chtěl předejít tomu.
Mluvčí 28: Já mám pár věcí, jeden dotaz, který to znamená, on se to dotýká pravě hlavní města Prahy.
Mluvčí 28: První věc je, tam jsou takové dva červené sloupce, hodnota vysoutěžené zakázky celkem a vedle je hodnota vysoutěžené zakázky pro střehočeský kraj.
Mluvčí 28: To znamená, když to přiložím zjednodušeně, tak
Mluvčí 28:  celkem bude platit jak Střehočeský kraj, tak i Praha a v tom druhém sloupce pouze Střehočeský kraj.
Mluvčí 28: Mě by zajímalo, podle čeho ten klíč je nastaven a kde ten klíč prosim najdu, to znamená, co bude platit Praha, co bude platit Střehočeský kraj.
Mluvčí 28: To znamená, kde najdu klíč, jak jste dostali k těm dvěma sloupcům, to je první dotaz.
Mluvčí 28:  Druhý dotaz, kde si mohu položit je, vy jste hovořili, že to jsou ceny z roku 2021, v pořádku, vycházelo to, protože v té době se dělalo výběrové řízení, nebo potažmo to kolereluje s výběrovým řízením, ale znamená to tedy, že už v roce 2024, potažmo 1.1.2025 budou drženy tyto ceny, anebo teda už v té chvíli budeme platit
Mluvčí 28:  tříletá indexace, jestli dobře počítám, o něco víc.
Mluvčí 28: Děkuji.
Mluvčí 19: Tak, pan Borecký.
Mluvčí 33: Takže pokud té první otázce, to znamená podle jakého klíče, byly rozdělovány podíly na jednotlivých linkách, tak to vlastně najdete už té samotné zadávací dokumentaci, která byla spolována zastupitelstvem v červnu 2022.
Mluvčí 33:  kde byly nastaveny principy dělení těchto nákladů.
Mluvčí 33: Primárně to vychází z toho, že se propočítávají kilometry, kolik ty jednotlivé linky ujedou na území středočeského kraje a kilometru, kolik ty jednotlivé linky ujedou na území hlavního města Prahy.
Mluvčí 33: Takže to je k otázce číslo jedna.
Mluvčí 33: K otázce číslo dva, pokud se týká toho výchozního finančního modelu,
Mluvčí 33:  tak cenová hladina roku 2021 byla vzata jako poslední stabilní cenová hladina pro výkon autobusových dopravců, protože v roku 2022, jak asi všichni víte, díky válce na Ukrajině a díky rozpravdovatelských řetězců,
Mluvčí 33:  se totálně rozkolístal trh jednak z palivy a jednak z dodávky autobusu a náhradních dílů, takže by to pýrazně zkreslovalo soutěž a bylo by prakticky nemožné určit stabilní cenovou hladinu, proto byla určena cenová hladina roku 2021.
Mluvčí 33: A tím pádem, pokud vezmu vaši otázku, co se týká té reálné cenové hodnoty, tak pochopitelně autobusový dopravci začnou jezdit v prosince 2024,
Mluvčí 33:  Čili k tomuto datu se přepočítá skutečná cena nákladu, nebo respektive ceny výkonu, ceny dopravního výkonu, za který oni budou jezdit, co znamená, spočítá se vývoj mest, difference ve vývoji mest v řeču dané oblasti,
Mluvčí 33:  pro rok 2021-24, pak vývoj ceny paliva a pak vývoj odpisů u těch prostředků, které jsou používány pro dopravu, čili autobusu a z toho vyleze ta finální cena roku 2024, čili ona pochopitelně nebude identická s tím, co bylo vysoutěženo.
Mluvčí 33:  ale je naprosto jasně dáno, podle jakých pravidel a jakých vzorů je to počítáno a platí to vlastně pro všechny autobusevé dopravce, jak na území Prahy, tak třeba Českého kraje.
Mluvčí 33: Zcela otevřeně, kdyby to nebylo soutěženo, protože už dneska my jsme schopni ty ceny zadat do modelu a vyjedou nám z toho ty výchozí ceny za prodané období, tak už na to chvilku víme, že ta cena by byla minimálně součástí o 400 milionů korun více.
Mluvčí 19:  Pan Bezděk?
Mluvčí 28: To znamená, teoreticky, pokud mám třeba tu částku souhrnou 2,684,842 milionů a nějaké drobné, když to teda vynásobujem souhrnou inflací kolem 25%, tak to asi se bude blížit k té reálné částce asi tak.
Mluvčí 28: Já nevím, jak to přesně, protože inflace, kumulovaná inflace za tři roky,
Mluvčí 28:  Plus k tomu nárůst energii.
Mluvčí 28: To znamená, že si myslíte, že to bude ještě horší, ano?
Mluvčí 33: Tak.
Mluvčí 33:  Jestli můžu, já si nic nemyslím, ono to je dáno tím finančním modelem a tady znova opakuju, ono to není závislé na tom, jaká byla souhrná inflace, ona se nesleduje inflace jako celek, sleduje se inflace v oblasti dopravy, to znamená ta vozovka dopravní inflace, čili nejedná se o celkový CPI index jako republiku,
Mluvčí 33:  Pak se sleduje vývoj mest řidičů, což jak víme v uplynulých třech letech nebylo tak dramatické.
Mluvčí 33: Ceny paliva, když si sravnáte rok 2021 a 2024 leden, tak tamta diference po tom skoku v roce 2022 není prakticky žádná.
Mluvčí 33: A poslední, pokud se týká odpisů, tak tam k určitému nárůstu dojde, ale netroufil bych si taky jako věří, že to bude 25%, ono to může být iméně.
Mluvčí 19:  Tak děkujeme, někdo další do diskuze se nehlásí, dovolilo bych si diskuzi tedy ukončit a spustit hlasování o tomto důležitém bodu.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 52 zastupitelů, probilo 40 a zdržilo se 12, takže bod byl přijat.
Mluvčí 19: Dalším bodem je, a já děkuji panu radnímu Boreckému a přichází na řadu pan radní Hrabánek a dalším bodem je změna zřizovací listiny Příspěvkové organizace domů v Kladnoš vermov.
Mluvčí 08:  Tak děkuji za slovo paní Hejtmanko, dobré dopovědné dámy a pánové, já si dovolím předložit sérii materiálů, které se týkají změn zřizovacích listin.
Mluvčí 08: Prvním je změna zřizovací listiny domovkladnošvermov, kdy při provádění pasportizace majetku bylo zjištěno, že ve zřizovací listině této příspěvkové organizace není uvedena změna pozemků a stavby
Mluvčí 08:  vznikla v důsledku demolice budovy.
Mluvčí 08: Tato budova byla v minulosti odstraněná a vymazána z katastru nemovitostí, ale nemáme ji ve zřizovací listině.
Mluvčí 08: Nápravou by měl být dodatek číslo 4, který předkládám a který by měl uvéct do souladu právě zřizovací listinu se stavem zapsaným v katastru nemovitostí.
Mluvčí 19:  Tak děkuji, Pavla Štrobachová.
Mluvčí 21: Dobré dopoledne všem, já bych chtěla potvrdit, že tak jako tento, tak následující tři body jsou v podstatě administrativní nápravou skutečného stavu, takže všechny zřizovací listiny uvádějí do souhladu stávající stav s údají na katastrálním úřadě.
Mluvčí 21: Výbor tyto body projednal a doporučil zastupitelstvu ke shválení.
Mluvčí 19:  Tak děkuji.
Mluvčí 19: Hlásí se někdo do diskuze?
Mluvčí 19: Nehlásí.
Mluvčí 19: Uzavírám diskuze a spouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 48 zastupitelů, probilo 47, jeden se zdržel, bodbel přijat.
Mluvčí 19: Dalším bodem je změna zřizovací listiny Příspěvkové organizace Centrum Rožmital pod Třemšínem.
Mluvčí 19: Prosím, pane radní.
Mluvčí 08: Tak děkuji za slovo.
Mluvčí 08: Tentokrát opět napravujeme chyby nebo věci, které nebyly řešeny v rámci předchozích změn zřizovací listiny.
Mluvčí 08:  Při provádění pasportizace se zjistilo, že nejsou uvedeny v katastronemovitosti, nebo respektive v katastronemovitosti jsou uvedeny, ale nejsou uvedeny změny ve zřizovací listině.
Mluvčí 08: Středočeský kraj v minulosti
Mluvčí 08:  daroval městu Rožmital pod Třemšínem pás okolobitových domů, zároveň Středočeský kraj zase získal z původního vlastnictví města Rožmital pod Třemšínem pozemek a toto všechno je potřeba uvézt do souladu.
Mluvčí 19: Tak děkuji, hlásí se někdo do diskuze?
Mluvčí 19:  Není tomu tak, uzavírám diskuzi, způjštím hlasování, kdo je pro, kdo je proti, kdo se zdržel.
Mluvčí 19: Hlasovalo 50 zastupitelů, pro bylo 49, jeden se zdržel, bod byl přijat.
Mluvčí 19: Dalším vhodem je změna zřizovací listiny příspěvkové organizace Domů sedlčany.
Mluvčí 08:  Tentokrát při pasportizaci bylo zjištěno, že ve zřizovací listině domova v Sedlčanech není uvědená stavba bez čísla popisného.
Mluvčí 08: Jedná se o stavbu spojovacího krčku.
Mluvčí 08: Toto potřebujeme opět uvést do souladu s měnou zřizovací listiny formou dodatku číslo 6.
Mluvčí 19: Tak děkuji.
Mluvčí 19: Hlásí se někdo do diskuze?
Mluvčí 19:  Nehlásí, takže ukončuji diskuzi a zpouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19: Hlasovalo 50 zastupitelů a bylo to jednomyslné, všichni byli pro.
Mluvčí 19: Bod byl přijat.
Mluvčí 19: Dalším bodem je změna zřizovací listiny Příspěvkové organizace domov.
Mluvčí 19: Krajánek, prosím.
Mluvčí 08:  Tak v této zřizovací listině není uvedená změna pozemků, vznikla sloučením pozemků, které jsou vedené na listu vlastnictví.
Mluvčí 08: Sloučení pozemků bylo provedeno při úplné revizi katastru nemovitostí v katastrálním území Jesenice u Rakovníka.
Mluvčí 08: A my opět dodatkem číslo 4 bysme tuto formální chybu napravili.
Mluvčí 19:  Tak děkuji, hlásí se někdo do diskuze?
Mluvčí 19: Nehlásí, uzavírám diskuze, spouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 50 zastupitelů a bylo to jednomyslné, všichni byli pro.
Mluvčí 19: Tak a dalším bodem je bod 24, rozdělení dotace na poskytování sociálních služeb v roce 2024 a mám tady dvě věci.
Mluvčí 19: Zaprvé tady mám přihlášku do diskuze, takže hned jak odůvodní pan radní celý ten
Mluvčí 19:  celý ten materiál, tak já dám k dispozici mikrofon, nevím, jestli ho tam máte.
Mluvčí 19: Ne?
Mluvčí 19: Takže pán půjde dovnitř.
Mluvčí 19:  Tak prosím, musíte zařídit, je přihláška, jedna přihláška do diskuze, takže buď musíte zařídit, aby pán dostal mikrofon a nebo šel dovnitř a mluvil tady u mikrofonu a druhý je pozměňovací návrh paní inženýrky Ilony Chrtové.
Mluvčí 19: Takže nejprve tedy dávám slovo panu radnímu, potom dám slovo paní Chrtové na pozměňovací návrh a potom dám ještě prostor diskuze, prosím.
Mluvčí 08:  Tak děkuji za slovo.
Mluvčí 08: Předkladám zastupitelstvu ke schválení rozdělení dotace na poskytování sociálních služeb v roce 2024.
Mluvčí 08: To rozdělení probíhá na základě informací, které nám byly zaslány 27. prosince 23.
Mluvčí 08: Ministerstvem práce a sociálních věcí.
Mluvčí 08:  kde jsme se dozvěděli informaci, že středočeský kraj v tuto chvíli obdrží finanční prostředky ve výši 2,721,570 miliardy.
Mluvčí 08: Jedná se o finance, které pro úplnost a pro vaši představu jsou v obdobné výši, jako byly v loňském roce.
Mluvčí 08:  My jsme v souladu s Pravidlej dotačního řízení Středečeského kraje rozhodli o tom, že ponecháme část prostředků s celkové alokace v rezervě.
Mluvčí 08: Jedna částka je 272 157 000, což je 10 % na dofinancování sociálních služeb z důvodů schválené novely vyhlášky
Mluvčí 08:  takzvané úhradové vyhlášky, dalších 20 milionů tradičně ponecháváme jako rezervu na financování nových sociálních služeb a dalších 20 milionů ponecháváme jako rezervu na kompenzaci rozdílu mezi úhradou za službu a povinného zůstatku příjmu osob.
Mluvčí 08:  Co se týče rozdělení této dotace, tak Středočeský kraj obdržel 553 žádostí o dotaci.
Mluvčí 08: Po zhodnocení všech těch žádostí budeme rozdělovat 551 žádostem finance v celkovém objemu v tuto chvíli 2,409,413 milionů korun.
Mluvčí 19:  Tak děkuji, teď předávám, tak mám paní Jaroslavu Němcovou, Pavlu Štrobachovou, tak jestli paní Ilana Hrtová, ne?
Mluvčí 19: Tak paní Jaroslava Němcová se hlásí.
Mluvčí 22: Za mě dobrý den, vážené dámy, vážení pánové.
Mluvčí 22:  No to čtení je velmi smutné, jak nám tady představil pan radní hrabánek, vím, že s tím vůbec nic neudělá, vím, že výbor to samozřejmě schválil rozdělení, protože jsou jasné pravidla a nic jiného nezbývá.
Mluvčí 22: Ten přístup v tom, že dostaneme téměř stejné peníze jako v minulem roce,
Mluvčí 22:  tak jenom odpovídá tomu, vlastně jakou prioritou pro tuto vládu jsou sociální služby.
Mluvčí 22: Není asi potřeba o tom moc mluvit, pokud dostanou sociální služby stejné peníze.
Mluvčí 22:  při tomto navyšování inflace, při tomto navyšování energie a dalších provozních nákladů, tak je to prostě opravdu tristní.
Mluvčí 22: My s tím asi nic moc neprovedem, nicméně nedá mi to.
Mluvčí 22: Chci se zeptat, jako v iniciativu, náš kraj, protože jsme největší kraj, zdaleka nemáme největší směrné číslo.
Mluvčí 22: Já jsem se bavila s paní náměstkyní na Maposovo, jestli
Mluvčí 22:  v tomto volebním období vůbec, kdy přijde na pořad dne, kdy přijdou na pořad dne sociální služby a změna zákona.
Mluvčí 22: Říkala mi, že asi v toto volební období sociální služby tak důležité nejsou, je mnohem víc jiných.
Mluvčí 22: Brambor v ohni, jak jsem dostala informaci, tak já se chci zeptat, jestli bychom neměli jako největší kraj iniciovat opravdu nějakou rychlou změnu nebo dofinancování.
Mluvčí 22:  Protože v případě, že k tomu nedojde, tak zcela jistě musíme připravit docela velký objem peněz a to nevím, jestli pan rádník už projednával s panem náměstkem na dofinancování minimálně našich přísvědkových organizací.
Mluvčí 22:  příspěvkem na provoz.
Mluvčí 22: Takže budu ráda, pokud pan radník se zamýšlel nad tím, co náš kraj iniciuje na Mlposova, jestli už jednáme, nejednáme nebo budeme konečně jednat a minimálně o změně směrných čísel, protože víme, že i když jsme zdaleka největší kraj, tak to směrné číslo nemáme nejvyšší.
Mluvčí 22: Děkuji.
Mluvčí 19:  Děkuji.
Mluvčí 19: Tak hlásí se s přenosním právem pan Bezděk a pan Martin Hrabánek.
Mluvčí 19: Můžu dát nejdřív prostor panu Hrabánkovi, aby reagoval?
Mluvčí 19: Nebo vám, jo?
Mluvčí 19: Dobře, tak jo.
Mluvčí 28:  Děkuji, já budu velice stručný.
Mluvčí 28: Podepisuji si po to, co řekla paní kolegině Němcová.
Mluvčí 28: Pane radní, ta situace je mnohem horší, než jste tak nějak uvedl.
Mluvčí 28: Vy jste tak nějak, když to srovnáváte, a řekla jste, dostali jsme stejné peníze, ale ty potřeby, ty potřeby jsou přibližně o půl miliardy vyšší, než byly loňského roku.
Mluvčí 28:  Právě tohle si myslím, znovu si dovoluji nás apelovat a podepisuji se pod to, co řekla paní Němcová, já nechci opakovat to, co řekla.
Mluvčí 28: Ale myslím si, že v tomhle směru by kraj měl být mnohem aktivnější právě vzhledem k vlastním zdrojům a k možné sanaci potřeb jednotlivých poskytovatelů.
Mluvčí 19: Děkuji, teď se hlasí Martin Hrabánek, prosím.
Mluvčí 08:  Tak já si dovolím také krátce reagovat.
Mluvčí 08: Já jsem konstatoval fakta, to znamená kolik financí máme teď v tuhle chvíli přiděleno.
Mluvčí 08: Tím jsem nekonstatoval to, že jsem úplně nadšený a spokojený z toho, kolik peněz dostáváme.
Mluvčí 08:  Ono je potřeba všechno zasadit, ale také trošku do té reality a celkově do státního rozpočtu, takže nechci být úplně tak příkrý v tom hodnocení, jestli sociální služby jsou někde na okraji zájmu.
Mluvčí 08: Pravdou je, že v tuhle chvíli zatím se povedlo navýšit rozpočty ve zdravotnictví, před náma je možná školství a uvidíme, jakým způsobem se bude vyvíjet sociální oblast.
Mluvčí 08:  Co se týče těch financí, my samozřejmě na asociaci krajů upozorňujeme na to, že peněz pro střehočeský kraj není dostatek, stejně tak upozorňujeme na to, že směrné číslo není spravedlivé.
Mluvčí 08:  Nicméně u směrného čísla to, že není spravedlivé, to víme v podstatě od začátku, kdy bylo takto nastaveno a nikdy se v minulosti nepodařilo dosáhnout dohody a je to podobný případ.
Mluvčí 08: Prostě na shodě o tom, že by směrná čísla měla být předělána, musí být shoda prakticky u všech zástupců krajů, což se asi nikdy nepodaří.
Mluvčí 08:  Takže proto to smírné číslo v tuhle chvíli jiné nebude.
Mluvčí 08: My jsme měli teď minulý týden asociaci krajů, já jsem tam upozorňoval na určitá specifika, na to, že jsme nejvyšším krajem, máme největší počet obyvat rozlohu atd.
Mluvčí 08: Atd.
Mluvčí 08: Ale prostě v tuhle chvíli
Mluvčí 08:  ze státního rozpočtu jsou přiděleny příspěvky.
Mluvčí 08: Takovýmto způsobem já samozřejmě budu jednat dál.
Mluvčí 08: V tomto duchu i kolegině Ilona Hrtová připravila doplnění usnesení z jednání výboru, na kterém vy jste nebyla, tak nevím, jestli máte tu informaci o tom, že výbor se shodnul na to usnesení, které právě reflektuje to
Mluvčí 08:  že objem finančních prostředků pro středočeský kraj není dostatečný i s ohledem na zvýšení všech nákladů, které v tuto chvíli jsou, ale to usnesení vám tady kolegyně přečte.
Mluvčí 08: Co se týče toho, jestli kraj bude nějakým způsobem reflektovat a snažit se zvýšit financování pro sociální služby, já myslím, že už jsme to udělali.
Mluvčí 08: My jsme to udělali tím, že jsme historicky
Mluvčí 08:  absolutně nejvíce peněz přidali do humanitárního fondu, kde jsme oproti roku Loňskému, kde bylo tuším 55 milionů, jsme se dostali na 85 milionů.
Mluvčí 08:  razantní navýšení humanitárního fondu, který tady nikdy v takové výši nebyl a pokud si vzpomínám dobře, když jsem nastupoval já do funkce radního, tak humanitární fond měl 35 milionů korun, teď se dostáváme na 85 milionů.
Mluvčí 08:  Humanitární fond slouží pro nekrajské organizace, to je pravda.
Mluvčí 08: Nedomnívám si, že bychom měli úplně v tuhle chvíli velký problém, co se týče našich krajských organizací.
Mluvčí 08: Tady si dovolím trošku nesouhlasit, když srovnám uzávěrky za loňský rok a to, jakým způsobem hospodaří.
Mluvčí 08: Nevidím tam, že by naše organizace
Mluvčí 08:  se dostali do nějakého krizového stavu.
Mluvčí 08: Něco jiného je u ostatních poskytovatelů a právě tak se snažíme a v tom musím velmi poděkovat výboru pro sociální věci, tak se snažíme
Mluvčí 08:  spíše přerozdělovat a finance připravovat pro nepobytové služby, protože tam cítíme, že by mohl nastat větší problém.
Mluvčí 08: Pobytové služby si dokážou prostřednictvím dalšího financování, úhradové vyhlášky přijít dalším prostředkům, ale u těch nepobytových tam ten problém cítíme.
Mluvčí 08: Proto jsme se shodli na tom, že v rámci dofinancování, kde máme dalších 10%,
Mluvčí 08:  celkově s alokace, tak budeme přednostně se snažit pomáhat právě těm terénním službám.
Mluvčí 19: Tak děkuji.
Mluvčí 19: Teď se hlásí Pavla Štrobachová, Ilona Chrtová, Jaroslava Němcová.
Mluvčí 19: Prosím, Pavla Štrobachová.
Mluvčí 21:  Tak já bych chtěla potvrdit v podstatě všechno, co tady bylo řečeno.
Mluvčí 21: Každý řečník má samozřejmě velký díl pravdy a téma, které tady projednáváme dneska, tak to se opakuje prostě celá léta.
Mluvčí 21: A pokud stát nezmění financování sociálních služeb, tak aby to byl mandatorní výhled jako třeba školství, tak ty diskuze budou probíhat i v následujících letech.
Mluvčí 21:  Výsledkem jednání sociálního výboru, kde byla teda bouřlivá diskuze na toto téma, nebo bohatá se spíš dá říct, je materiál nebo apel, který tady přednese Ilona Chrtová.
Mluvčí 21: Výbor teda doporučuje schválit rozdělení dotací, alespoň tak, jak v té výši, tak co máme, protože víc rozdělit nemůžeme.
Mluvčí 21:  Takže žádáme o schválení.
Mluvčí 21: Děkujeme.
Mluvčí 19: Tak Ilona Chrtová.
Mluvčí 19:  Dobrý den, děkuji za slovo.
Mluvčí 23: Já jsem si myslela, že jsem v pořadí a že budu vyvolána, proto jsem se nehlásila a došla na mě takhle řada později.
Mluvčí 23: Já jenom bych chtěla k tomu upřesnit, protože předcházející dvě diskutující kolegyně na jednání výboru nebyly, ale určitě byly informovány
Mluvčí 23:  Já jsem třeba paní předsedkyni výboru informovala o různých věcech, co na výboru posledním probíhalo.
Mluvčí 23:  Musím k tomu konstatovat, že vlastně průřezově všichni přítomní členové výboru jsme se po dlouhé bohaté diskusi shodli na tom, že situace je stejná jako v minulých letech.
Mluvčí 23: Pravidla, podle kterých se rozdělovalo a navrhuje se, jsou daná, byla předemdaná a těžko lze vstupovat do těch různých vzorců a výpočtu, které byly předemdané, neboť by se popřela pravidla, se kterými se do toho vstupovalo.
Mluvčí 23:  Schodli jsme se všichni přítomní členové na tom, že podáme návrh, který tady máte a není v podstatě myšlen jako pozměňující návrh, že by měnil něco na předloženém návrhu, ale spíše takové doplnění a apel, abychom všichni zastupitelé mysleli na to, že může nastat obtížná situace, že se některý poskytovatelé
Mluvčí 23:  mohou, neznamená to, že musí a dostanou, ale že se mohou dostat do obtížné situace, která potom bude na kraji jako na tom, kdo zřizuje síť a na koho potom padá případná zodpovědnost, kdyby přestal někdo služby poskytovat.
Mluvčí 23: Takže prosím, tento můj návrh, to je návrh z výboru,
Mluvčí 23:  na kterém se výbor jednomyslně shodl všemi hlasit přítomných členů a považujeme ho za doplnění toho navrženého snesení.
Mluvčí 23: Děkuji.
Mluvčí 19: Děkuji.
Mluvčí 19: Teď s přednostním právem Luce Cirkva Chocholová.
Mluvčí 20:  Dobrý den, ještě jednou.
Mluvčí 20: Já za nás mohu doplnit, že my ten návrh určitě podpoříme, přestože má, jak si spíše, deklaratorní charakter, ale domnívám se, že dát takto silný mandát zastupitelstva panu Hrabánkovi, myslím, že mu pomůže v dalších jednáních.
Mluvčí 20: Takže za nás v tom vidíme i to, že bude nějak potom posílena jeho
Mluvčí 20:  jeho vyjednávací pozice.
Mluvčí 19: Tak teď Jaroslava Němcová, pak už bych pustila diskutujícího, prosím.
Mluvčí 22: Tak určitě jenom pro doplnění.
Mluvčí 22: Děkuji moc, já jsem informaci dostala, s paní Hrtovou naprosto souhlasím, jenom pro doplnění.
Mluvčí 22: Tak, jak říká, že může nastat
Mluvčí 22:  těžká situace tak velmi pravděpodobně nastane, protože pokud se podíváme i na to, že z navýšených příspěvků na péči poskytovatele sociálních služeb, kteří jsou zařazeni v síti ve středních Čechách, obdrží navíc asi 178 milionů korun.
Mluvčí 22: Ty požadavky jsou mnohonásobně vyšší o několik stovek milionů korun a v případě, že se nic nestane,
Mluvčí 22:  Jsme teda jako kraj, nebo pan námister Kašpar, připraveni tu sít, protože ze zákona jsme povinni zajistit dostupnost sociálních služeb nějakým způsobem ještě navýšit třeba humanitární fond nebo podobně, protože chybí nám řádově někde kolem 300 milionů korun do sítě v letošním roce, když odečteme příspěvky, navýšené příspěvky na péči, které poskytovatelé obdrží.
Mluvčí 22:  Dezajména o terénní služby a tak dále, protože mám informace z některých obcí, ze dvou konkrétně, kde se hovoří o tom, že pokud nedostanou vyšší peníze, tak budou nuceni třeba pečovatelské služby zrušit.
Mluvčí 19: Tak děkuji, pan Mezděk.
Mluvčí 28: Děkuji, pání Hejtmanko, já rovnou navážu to, co řekla paní Němcová.
Mluvčí 28:  Jestli si dobře pamatuji, a myslím, že dokonce i dneska jsem to zmiňoval, budeme tady rozdělovat přebytek ospodaření zloňského roku, nebo máme dostat a predikce pana náměstka jsou ohledně miliardy šestiset milionů.
Mluvčí 28:  A ta částka, která tam je, samozřejmě ten rozdíl mezi celkovým požadavkem a tím, co bylo uspokojeno, velice pravděpodobně nebude uspokojeno, protože ten rozdíl je jedna miliarda čtyrista milionů, ale přikláním se tomu, co tady bylo naznačeno paní Němcovou, že právě s přebytkou hospodaření bychom měli vytvořit ať už nějakým způsobem doplnění tohoto fondu,
Mluvčí 28:  podpořit právě poskytovatele a tou velkou částkou.
Mluvčí 28: Já nevím, jak se podařilo vyčerpat ty loňské fondy, ty investice, investice se nám nedaří čerpat, tak jak si představujeme, kdyby nebyla doprava, tak jsme na tom velice bídně, ale zde je opravdu podpora velice žádoucí.
Mluvčí 28: Nevím, jak silný mandát je, že zastupitelstvo Střeličeského kraje pro pojednání bere na vědomí,
Mluvčí 28:  bere na vědomí je formulace, která neznamená, že souhlasí nebo nesouhlasí, ale pouze bere na vědomí, že někdo něco předložil.
Mluvčí 28: Domnívám se, že mnohem silnější mandát by bylo, kdyby zastupitelstvo zcela jasně deklarovalo nedostatek finančních prostředků.
Mluvčí 28: To znamená, že ten pozměnovací návrh pozměnovací návrhů je souhlasí s připomínkou výboru sociálních věcí.
Mluvčí 28: Nikoliv bere na vědomí.
Mluvčí 28: Děkuji moc.
Mluvčí 19: Děkuji, Martin Hrabánek.
Mluvčí 08:  Já jenom jsem chtěl reagovat.
Mluvčí 08: Samozřejmě můžeme se bavit o tom, že s přebytkou ospodaření budeme peníze v podstatě rozdávat do všech oblastí.
Mluvčí 08: Já bych tuhle chvíli asi se toho trošku zdržel a v té soutěži o to, kdo z nás radních urve další peníze, bych počkal.
Mluvčí 08: Víte, že každoročně tady hovoříme o tom, že peněz je nedostatek.
Mluvčí 08:  Bavíme se o tom, jestli bychom neměli mi jako kraj ještě dál navýšit.
Mluvčí 08: Já jsem řekl, že my jsme v tuhle chvíli navýšili humanitární fond výrazně vyšší částkou než v minulosti.
Mluvčí 08: Stejně tak jsem řekl, že asociace krajů jednáme o financování.
Mluvčí 08: Dokonce je připravena další pracovní skupina, která by měla zvažovat možnosti, jak financovat sociální služby v budoucnu.
Mluvčí 08:  Zároveň stejně tak by jsem se chtěl ohradit proti tomu, že by pečovatelské služby měly v tůle chvíli končit.
Mluvčí 08: Všichni jako zastupitelé víme, že teď rozdělujeme část financí a že si necháváme 10% celkových finančních prostředků plus další rezervu
Mluvčí 08:  si necháváme na celou oblast.
Mluvčí 08: Já jsem to tady říkal, kolik peněz je to, kolik stovek milionů to je v tuhle chvíli a ty finance poté rozdělujeme a nemusíme je rozdělovat úplně rovným dílem mezi všechny poskytovatele, ale můžeme vybrat některou službu, která v tu chvíli cítíme, že je podfinancovaná.
Mluvčí 08: Jestli si vzpomínáte,
Mluvčí 08:  tak v volinském roce jsme měli podobné pochybnosti u azylových domů a myslím, že se nám je podařilo v rámci rezervy a dotačního řízení dofinancovat.
Mluvčí 08: V letošním roce jsme ten koeficient upravili tak, aby azylové domy už se do podobné situace nedostaly,
Mluvčí 08:  a dostávají už v tuhle chvíli více prostředků, než dostali v loňském roce.
Mluvčí 08: A my ten koeficient, který je částečně dán ze státu, tak my ho různě upravujeme a část prostředků si ještě necháváme tak, aby jsme pomohli těm službám, které
Mluvčí 08:  v tom roce, daném roce, jsou na tom hůře.
Mluvčí 08: My víme v tuhle chvíli už najisto, že budeme chtít spíše prioritizovat sociální služby terénního charakteru, kam právě pečovatelská služba patří.
Mluvčí 08: Takže předpokládám, že z toho krajíce, který jsme si tam nechali, takže velká část financí právě bude
Mluvčí 08:  pro terénní služby.
Mluvčí 08: I hele, já to ještě jednou zopakuju, nechali jsme si 10% na dofinancování, což je 272 milionů korun.
Mluvčí 08: A ty předpokládám, že budou především do terénních služeb.
Mluvčí 19: Tak, s přednostním právem pan Bezděk, pak paní Němcová.
Mluvčí 28: Omlouvám se paní Němcové, pane radní,
Mluvčí 28:  Vy jste si nechali 10%, ale i s tíma 10% ten rozdíl je 40% v rámci toho rozdílu oproti loňskému roku.
Mluvčí 28: V Loňi to bylo 1 miliarda, ten rozdíl mezi potřebama a reálným, to, co jste poskytli dotaci, teď to je 1,4 miliarda.
Mluvčí 28: To znamená, že já si myslím, že obávám se, že ten váš postup,
Mluvčí 28:  Možná se plně nechápeme.
Mluvčí 28: Ten náš postup v tomto směru, myslím, že je nedostatečný.
Mluvčí 28: Samozřejmě, myslím, že bychom měli dál působit na vládu, aby dala více finančních prostředků a současně bych se nezříkal toho žádat po panu náměstkovi Kašparovi, aby jednou z těch priorit, opravdových priorit, byla ta sociální oblast.
Mluvčí 28:  protože ten rozdíl, který tam je mezi potřebami a toho, co dostanou poskytovatele, je opravdu veliký.
Mluvčí 28: Děkuji.
Mluvčí 19: Tak děkuji.
Mluvčí 19: Tak nyní Martin Hrabánek s přednostním právem.
Mluvčí 08: Já jenom, abychom si rozuměli, rozdíl mezi potřebami je každoročně přes miliardu a různě osciluje podle toho, kolik
Mluvčí 08:  si daní žadatelé, cení, kolik by za tu službu potřebovali dostat, ale ten rozdíl je rok od roku stejný, obdobný a nedá se podle něho úplně modelovat tu skutečnou potřebnost.
Mluvčí 08: Nerad bych, abychom tohleto číslo brali jako to, od kterého se odpíchneme.
Mluvčí 08:  Zároveň s panem náměstským Kašparem určitě budeme se bavit i o tom případně a proto máme rezervy, aby se v případě, že dojde k problémům, tak aby se daly využít.
Mluvčí 08: Ale nerad bych, aby jsme teď tady střílili nějaká čísla, kolik kdo z nás radních
Mluvčí 08:  v tuhle chvíli potřebujeme a kolik bychom navýšili.
Mluvčí 08: Nechme to jako rezervu, zároveň vnímám i to, že i díky případnému hlasování projevíme jako kraj vůli celkově jako všichni zastupitelé, že se nám zdá, že by sociálně oblast od státu měla získat další prostředky.
Mluvčí 19:  Tak děkuji, tak nyní se hlásí Jaroslava Němcová, Pavla Štroubachová, Jiří Snížek a pořád říkám, máme přihlašeného jednoho diskutujícího z hrad veřejnosti.
Mluvčí 22: Tak Jaroslava Němcová.
Mluvčí 22: Takže já už opravdu dneska naposled, jenom abychom si to schrnuli, pane náměstku, teda pane radní.
Mluvčí 22: Vy říkáte, že máte rezervu, tu rezervu máte z nominálně stejné částky, jako byla v minulém roce, to nejsou peníze navíc.
Mluvčí 22:  Ta stejná částka, jako v minulém roce, nominálně stejná částka, má pokrýt obrovské náklady a navýšení nákladu na sociální služby.
Mluvčí 22: Pokud hovoříte o rezervách dalších, to znamená tyhle ty rezervy jsou bezpředmětný, nebo tahle ta rezerva.
Mluvčí 22:  Pokud hovoříte o humanitárním fondu, tak byl 35 milionů korun ale v letech, kdy se z roku 17 na 18 navýšili nominálně sociální služby, kdy jsem byla na ministerstvu o 23%.
Mluvčí 22: To znamená, situace byla naprosto odlišná od situace, která je dnes.
Mluvčí 22:  ty peníze z ministerstva práce byly daleko daleko vyšší.
Mluvčí 22: Takže já jsem jenom chtěla říct a potrhnout, že nám budou chybět na zajištění stejného objemu služeb jako v minulém lice.
Mluvčí 22:  několik stovek milionů korun.
Mluvčí 22: Vůbec nehovořím o potřebách, o tom, jak se počítají, to vím velmi dobře, jak se zadávají, ale reálně nám budou chybět několik sto milionů korun.
Mluvčí 22: Proto jsem jenom apelovala a apeluju na vás, abyste nestal jako jeden v řadě ze všech radních, ale že se, a doufám a pevně věřím, že se budete rvát jako lev, protože bude velký průšvih, omlouvám se za to slovo, pokud ty peníze z rezervy pan nám.
Mluvčí 22: m. Kašpar prostě nevyčlení.
Mluvčí 22: Děkuji.
Mluvčí 18:  Tak, Michal Kašpar.
Mluvčí 36: Já jenom velmi stručně.
Mluvčí 36: Já si myslím, že když ty peníze budou zejména pro naše organizace potřeba, tak samozřejmě se je vyčlení a úplně to jako není o tom, jestli pan náměstek Kašpar vyčlení nějaké peníze.
Mluvčí 36: Je to o tom, jestli zastupitelstvo kraje vyčlení a schválí ty peníze.
Mluvčí 36: Takže samozřejmě, pokud to bude potřeba, tak jistě jsme připraveni tam ty peníze navrhnout pro to, aby to zastupitelstvo schválilo.
Mluvčí 36: Děkuji.
Mluvčí 19: Tak, Pavla Štrobachová.
Mluvčí 21:  Já jsem chtěla jenom potvrdit to, co tady říkal pane radní, že v podstatě ta diskrepance mezi žádostmi a rozdělenou částkou je v podstatě každý rok stejná, protože je naprosto jasné, že pokud organizace vytváří žádost, tak každý tam napíše maximum, co by požadoval.
Mluvčí 21:  A v tuto chvíli bych opravdu se přimlouvala za to, abychom k tomu přistupovali s chladnou hlavou, až budeme mít vyučtování úplnulého roku, kdy budeme vědět přímé náklady organizací a jejich potřeby.
Mluvčí 21: Abychom teďka neříkali, budeme potřebovat 100 milionů, 200 milionů, 300 milionů.
Mluvčí 21:  Víme, že nikdy kraj nenechal organizace na holičkách, když to potřebovali, ale samozřejmě je tam více zdrojové financování a uvidíme, jaký podíl vlastně bude znamenat zvýšená uhrada od uživatelů služeb.
Mluvčí 21: Takže počkejme, až budou vyučtování, až budou jasná čísla a potom je jistě vhodné o tom jednat.
Mluvčí 19:  Děkuji, Jiří Snížek.
Mluvčí 09:  Děkuji za slovo.
Mluvčí 09: Já tu debatu vítám.
Mluvčí 09: My jsme tady právě proto, abychom určili, jako zastupitelstvo, které oblasti a jak jsou důležité.
Mluvčí 09: A mám dvě konkrétní informace.
Mluvčí 09: Dluhová služba je tedy to, co platíme na úrocích, koukám se do monitoru státní pokladny, to, co platí Středočeský kraj za rok 23, 102 milionů.
Mluvčí 09: To znamená, to platíme jenom za to, že nám někdo ty peníze pučí a 2,2 miliardy je dluh aktuální Středočeského kraje.
Mluvčí 19:  Tak děkuji a už se nikdo tedy další nehlásí a já bych teda poprosila, jestli můžeme dát slovo panu Jiřímu Holovčákovi, prosím.
Mluvčí 19: Tak jestli budeme slyšet, prosím jestli promluvíte do mikrofonu.
Mluvčí 19: Ano, dobrý den, slyšíme vás.
Mluvčí 00:  Dámy a pánové, jmenuji se Jiří Holovčák, jsem ředitel speciální pečovantovské služby.
Mluvčí 00: Možná si mě někdo pamatuje, vystupoval jsem tady minulý rok na to samé téma, ale to bylo rozdělení dotací na sociální služby na minulý rok.
Mluvčí 00: Minulý rok dopadl pro nás
Mluvčí 00:  Dobře, chybějící finance jsme se hnedali v tu dobu, to bylo 600 tisíc mínus.
Mluvčí 00: Když jsem se podíval na rozdělení dotací, na návrhy rozdělení dotací na tento rok z Kářského úzadu, je to pro nás mínus 1 100 000 Kč.
Mluvčí 00:  což oproti žádosti činí rozdíl jednu cetinu financí.
Mluvčí 00: Takže jsme na dvou cetinách financí z krajského úřadu.
Mluvčí 00: Nehledně na to ještě čekáme na výsledky dotací z města.
Mluvčí 00:  z města.
Mluvčí 00: V současné době, když jsme se podívali na ty výsledky pro nás, přemýšlíme, jestli má vůbec cenu pokračovat po skytování pečovatevské služby, nebo to, nebo prostě skončit, vyplatit do městnance, protože
Mluvčí 00:  odstupné bude činit plus mínus pro nás milion korun.
Mluvčí 00: V současné době jsme zafinancovaní, řeknu, dokonce září.
Mluvčí 00: Takže rok od roku, když se takhle vyjádřím,
Mluvčí 00:  je ta sekera pro nás 13 dní větší.
Mluvčí 00: Tady, jak jsem slyšel paní Němcovou, jak řekla, že úřednice s Ministerstvem práce sociálních věcí podprdila, nebo řekla, že sociální služby nesou prioritou, nebo prioritou pro Ministerstvo práce sociálních věcí,
Mluvčí 00:  My na různých setkáních s úředníky Ministerstva práce a sociálních věcí a s ministrem panem Jorečkou slyšíme opak.
Mluvčí 00: Takže z výsledku dotací to tak asi nevyplývá.
Mluvčí 00: Já chápu, že jak tady bylo řečeno, že jsou daná pravidla pro vzdělení dotací,
Mluvčí 00:  To chápu, je to každý rok, dělám v pečovatelské službe více než 20 let, ale chci se zeptat, přes daná pravidla, co s tím uděláte?
Mluvčí 00: Protože takhle ty sociální služby skončí a prostě to, co poskytujeme,
Mluvčí 00:  těm lidem prostě už nebude.
Mluvčí 00: Jako jestli chcete, aby skončily sociální služby, tak to řekněte hovno a nemusíme být tady.
Mluvčí 00: Děkujeme.
Mluvčí 19: Tak, my děkujeme vám, pane Holovčáku.
Mluvčí 19: Ano, pamatujete jsme si, Lonista tady byl také.
Mluvčí 19: Já předávám na reakci slovo tedy panu radnímu Hrabánkovi.
Mluvčí 08:  Tak děkuji za slovo.
Mluvčí 08: Pane Holovčáku, já si dovolím jenom malinko, nevím jestli vás uklidním, ale malinko k vaší dotaci.
Mluvčí 08: Vy jste v roce 2023, jste dostali dotaci dvě miliony pětset třicet tisíc, plus mínus, nějaké drobné.
Mluvčí 08:  V roce 2024, v tuhle chvíli, máte 2 miliony 250 tisíc, je to nižší částka než v volenském roce, ale je potřeba počítat s tím dofinancováním, které je těch 10% celkových nákladů.
Mluvčí 08: I kdyby došlo k tomu, že zastupitelstvo řekne, že
Mluvčí 08:  Pečovatelská služba není úplně prioritní, o čemž to já pochybuji, ale i kdyby došlo k tomu, tak minimálně na stejnou částku jako v loňském roce se dostanete, protože těch 10% je vlastně to, co vám oproti loňskému roku chybí.
Mluvčí 08:  Já si myslím, že ta částka bude vyšší, protože jsme už diskutovali i na výboru a všichni jsme se shodli a věřím tomu, že i zastupitelé, že pro nás teď je důležité mezi priority zařadit pečovatelské služby, terénní služby a jim navýšit financování ne o těch 10%, ale o výrazně výš v jejich případě.
Mluvčí 08: Takže myslím si,
Mluvčí 08:  Ta částka, kterou vy dostanete, bude vyšší než v loňském roce.
Mluvčí 08: Zároveň znovu upozorňuji na humanitární fond, který je navýšen o další prostředky s tím,
Mluvčí 08:  proběhne diskuze na výboru, aby jsme upravili i parametry humanitárního fondu, nejenom že humanitární fond díky té dalekovýšší část se bude rozdělovat peníze pro víc žadatelů, ale zároveň pravděpodobně by mohlo dojít i k tomu, že zvýšíme alokaci na jednotlivé žádosti, která už nebude odstupňovaná, jak bylo 600, 500, 400, podle typů služeb,
Mluvčí 08:  a jejich priority prostředočeský kraj, ale bude výrazně vyšší a teď v tuhle chvíli neumím říci, jestli to bude od 800 tisíc, to bude na základě nebo zejde zjednání, které budeme mít s pracovníky úřadu a zároveň s členy
Mluvčí 08:  výboru pro sociální věci.
Mluvčí 08: Takže já předpokládám, že vy dostanete určitě v tomto roce vyšší částku než v volinském roce a ještě znovu upozorňuji na humanitární fond, z kterého se dá zase získat
Mluvčí 08:  další financování pro sociální služby.
Mluvčí 08: Pokud budete potřebovat pomoc s vyplněním žádosti v humanitárním fondu, protože já nevím, jestli jste byl úspěšným žadatelem v minulém období, tak určitě mě neváhejte kontaktovat a já vám přidělím pracovníka, který vám s žadatelstvím v humanitárním fondu pomůže.
Mluvčí 19:  Tak děkuji, hlásí se někdo další do deskoze ještě?
Mluvčí 19: Můžu se přihlásit?
Mluvčí 00: Ano určitě, pane Hlavčáku, prosím.
Mluvčí 00: Já bych chtěl reagovat na pana radního Hrabanka.
Mluvčí 00: Minulý rok má pravdu, že jsme dostali dotazy 2 500 200 korun, ale žádost byla koncipovaná na 3 000 14 000, což jsme vlastně dofinancovali.
Mluvčí 00:  co se nám podařilo dofinancovat z velké části z humanitárního fondu ve výši 400 tisíc korun.
Mluvčí 00: 400 tisíc korun.
Mluvčí 00: Vím, že existuje humanitární fond, každý rok podáváme.
Mluvčí 00: Do minulého roku jsme byli vždy úspěšní, ale vím také, že
Mluvčí 00:  dotace z humanitárního fundu není nároková, takže prostě za druhé nevíme, jestli ji obdržíme, to za prvé, za druhé humanitární fond ještě nebyla, jako humanitární fond nebyla otevřený, to za druhé a chci se zeptat, já jsem myslel,
Mluvčí 00:  Doteďka jsem věděl, že na universiteční dotace se může řádat ve výši 400 tisíc korun, což jsem se, jak jsem se teď dověděl, se to zvíčilo o asi 600 tisíc korun.
Mluvčí 19: Tak, Martin Hravánek znova.
Mluvčí 08:  Ano, já jsem chtěl jenom reagovat na těch 400 a 600.
Mluvčí 08: Já jsem tady říkal, že podle typu služeb dostávají žadatelé 600, 500 nebo 400.
Mluvčí 08: Je to podle toho, jaký typ služeb je prioritizován v rámci toho balíčku.
Mluvčí 08: To znamená, některé ty služby z humanitárního fondu mohou dostat 600,
Mluvčí 08:  v tuhle chvíli některé 500, některé 400.
Mluvčí 08: Celou tu alokaci věřím, že se podaří navýšit, tak jak mám informace, jak probíhala diskuze i na výboru.
Mluvčí 08: Zároveň může dojít možná i třeba k posunům, který typ služeb v které té škatulce bude a o kolik bude moc žádat.
Mluvčí 08:  Pro mě dobrá zpráva je, že jste úspěšný žadatel, tak věřím tomu, že tomu bude i v letošním roce, že dostanete ještě další finance ze středu Českého kraje, tak jak jste je dostali oni, jak jste sám říkal, dostal jste část
Mluvčí 08:  financí standardní dotace plus dostal jste další dofinancování vašich služeb z humanitárního fondu.
Mluvčí 08: Takže to doporučuji určitě i letos.
Mluvčí 08: Zároveň znovu říkám, že předpokládám, že v letošním roce dostanete v rámci dofinancování sociálních služeb vyšší částku, než jste dostal v letošním roce.
Mluvčí 19:  Tak děkuji.
Mluvčí 19: Teď Miroslav Samaš, Jaroslava Němcová, prosím.
Mluvčí 35: Děkuji za slovo paní Hedmanko.
Mluvčí 35: Přeji vám všem hezký den.
Mluvčí 35: Tohle je teda mimo mý oblast GSC, kterou se zabývám, což je spíš bezpečnost, nicméně mám spoustu informací od přímo terénních pracovníků sociální péče.
Mluvčí 35:  že dochází k obrovskému nárůstu klientů.
Mluvčí 35: Je to z důvodu toho, že se zvyšuje věk obyvatelstva, to znamená, že se prodlužuje ta péče u těch osob a další věc je ta, že spousta klientů odchází z nemocnic do domácí péče po zákrocích a tam je potom potřeba provádět různé medicace, převazy,
Mluvčí 35:  injekce, sledování různých přístrojů, takže já si myslím, že do toho odvětví bude potřeba skutečně v budoucnu nalít spodstatně víc peněz, jo, protože pořád je to teda v tý krabice ty sociální péče, takže já si myslím, že jakákoliv, jakékoliv zvednutí financí v tomhle balíčku bude v budoucnu potřeba.
Mluvčí 35: Děkuju.
Mluvčí 19: Martin Hrabánek.
Mluvčí 08:  Já s váma i souhlasím, musím říct, že to byla jedna z priorit, kterou jsme si dávali jako naše koalice a za tu dobu, co se tady staráme společního kraj,
Mluvčí 08:  tak jsme navýšili počet úvazků terénních služeb o více než 150 úvazků.
Mluvčí 08: To přesné číslo teď nejsem schopný říct zlavy.
Mluvčí 08: A dosáhli jsme toho, že pečovatelská služba od 1.1. tohoto roku
Mluvčí 08:  poskytuje služby 365 dní v roce od 7. do 19.
Mluvčí 08: To tady také nikdy nebylo, že by veškerá pečovatelská služba poskytovala služby v takovém rozsahu.
Mluvčí 08: Měli jsme to rozstříštěné, některé pečovatelské služby poskytovaly menším rozsahu a my v tuhle chvíli máme, že všechny pečovatelské služby, které
Mluvčí 08:  dostávají dotace, tak poskytují takto služby.
Mluvčí 08: Takže s váma naprosto souhlasím a myslím si, že i do budoucna by to měla být jedna z těch nejvyšších priorit.
Mluvčí 19: Tak paní Jemcová.
Mluvčí 22: Já už jenom dověte krátký, přesně toto jsem měla na mysli, pane náměstku Kašpare.
Mluvčí 22:  Přesně takové to organizace, které nejsou naše příspěvkové organizace, ale jsou v sítí, kteří určitě se obrátí na humanitární fond, kterých, aby byly úspěšnými řadateli, tak bude tam potřeba ta dotace mnohem vyšší než 85 milionů korun.
Mluvčí 22: Děkuji.
Mluvčí 19: Tak děkuji.
Mluvčí 19: Kdo další se hlásí do diskuze?
Mluvčí 00: Nikdo?
Mluvčí 00: Můžu jest těch chviličků?
Mluvčí 19: Ano.
Mluvčí 00: Já je poslední věc.
Mluvčí 00:  po poslední větu.
Mluvčí 00: Doufám, že se finance na sociální služby podaří navýšit a prostě, aby jsme vlastně měli podmínky pro poskytování sociálních služeb všichni, protože se to netýká jenom nás, ale týká se to všech.
Mluvčí 00:  Jak jsem se díval do toho návrhu, jeden poskytovatel tam je asi na 50% žádosti, my jsme na 66%.
Mluvčí 00: Doufám, pevně věřím, že se to zlepší, aby ty lidi, o které se staráme,
Mluvčí 00:  vlastně nemuseli řečit svoji svítelnou situaci nějakým jiným způsobem.
Mluvčí 00: A děkuji za vyslyšení.
Mluvčí 19: Tak děkuji, Adriána Gabriélová.
Mluvčí 17:  Dobrý den, já bych se ještě chtěla zeptat, už tady byla dneska řeč několikrát o asociaci krajů, jestli je nějaký výstup z asociace krajů, jestli v tomto směru tlačí na ministerstvo.
Mluvčí 17: Prostě tak, jestli je nějaký výstup.
Mluvčí 17: Jednotný za všechny kraje, protože to už nějaká síla je než jeden kraj.
Mluvčí 19:  Já nevím, jestli pan radník na komisi sociálních věcí asociáce krajů, jestli to projednávali, já teď z poslední doby si neuvědomuji nějaké podobné usnesení v rámci asociáce.
Mluvčí 08: My jsme především projednávali celkově financování, nejenom s ohledem na tento rok a na dotaci, ale bavili jsme se o tom, že potřebujeme
Mluvčí 08:  víceleté financování a já to tady říkám asi opakovaně, ale na tom posledním jednání, které bylo teď ve čtvrtek, tak jsme opět připravili pracovní komisi, která by se měla ale podívat i na to, jakým způsobem by mělo dojít k vícezdrojovému financování.
Mluvčí 08: Na tom se zatím nedokážeme úplně shodnout, ale všichni cítíme, že pokud má být
Mluvčí 08:  financování sociálních služeb, takové to moderní, hezké české slovo, udržitelné, tak bude potřebovat, aby se na financování podíleli, my tady mluvíme o kraji, ale budeme se muset bavit i o obcích, a z mého pohledu by, pokud by k tomu mělo dojít, tak by mělo být jasně definováno, kolik financí má jít ze státního rozpočtu, kolik z krajského a kolik
Mluvčí 08:  jaké procentoz obecního rozpočtu, aby jsme už příště předešli těm debatám, jestli Střehočeský kraj dává dostatek a dofinancovává, anebo je to stále málo a takové podobné debaty jsou i na těch obcích, takže za mě by skutečně bylo ideální, aby byla nastavená jasná pravidla financování, aby se řeklo, kolik peněz bude, dejme tomu, na občana,
Mluvčí 08:  A teď je otázka, jestli to bude na občana staršího, nebo jestli to bude na všechny občany.
Mluvčí 08: Prostě ten model by měl vzniknout zejít z toho jednání pracovní komise, o kterém jsem tady před chvílí už hovořil.
Mluvčí 19: Tak děkuji.
Mluvčí 19: Děkuji.
Mluvčí 19: Někdo další se hlásí do diskuze?
Mluvčí 00: Můžu poslední otázku poslouchat?
Mluvčí 00: Ano.
Mluvčí 00: Pane Rabanku, prosím vás.
Mluvčí 00:  Vy jste tady říkal, že je tady humanitární fond.
Mluvčí 00: Můžete mi říct, v jakém časovém horizontu bude otevřeno podávání žádosti, protože doteď není zpřístupněné žádosti.
Mluvčí 00: Jsou jiné fondy zpřístupněné, ale humanitární.
Mluvčí 00:  Humanitární fond zatím ne.
Mluvčí 08: Humanitární fond je vždycky později, ten není tak jako třeba kultura, která je tuším už na konci roku vyhlášena.
Mluvčí 08: Humanitární fond je později.
Mluvčí 08: My jsme tady zavedli vlastně systém
Mluvčí 08:  bez úročných půjček, to znamená, můžeme na začátku roku pomoct s financováním a překlenout to období pro financování sociálních služeb.
Mluvčí 08: Já vám teď to datum nemůžu říct, protože tak, jak jsem vám avizoval, získali jsme výrazně víc financí do humanitárního fondu a my musíme správně nastavit pravidla tak, aby
Mluvčí 08:  veškerý žadatelé mohli získat tu maximální možnou podporu, protože upřímně, tak jak tady bylo řečeno, že tam bude velké množství žadatelů a ten humanitární fond nám nebude stačit, tak když bych to přirovnal k letošnímu roku,
Mluvčí 08:  a počtu žadatelů, kteří byli neuspokojeni a tuším, že těch žadatelů v humanitárním fondu v té jedné odnoži, která se týká právě i vás, tak bylo 20 neúspěšných žadatelů a přitom, když bych to vynásobil tou maximální výši, tak byste nám tam ještě peníze zůstali.
Mluvčí 08: Proto chceme nastavit
Mluvčí 08:  ten humanitární fond.
Mluvčí 08: Vnově chceme zvýšit i ty finanční prostředky pro jednotlivé žadatele, aby ten humanitární fond byl pokud možno vyčerpán rovnoměrně s tím, aby ten překriv těch neúspěšných žadatelů byl zase v takovéhle nízké části.
Mluvčí 08: Protože například v humanitárním fondu, který je
Mluvčí 08:  ta část zaměřená na rodinnou politiku, tak tam ani všichni žadatelé nevyčerpali tu alokovanou částku.
Mluvčí 08: Nám tam ještě zbyly finance.
Mluvčí 08: Tak proto říkám, že bychom měli navýšit tu částku, kterou by jednotliví žadatelé mohli získat tak, aby ten humanitární fond skutečně pomohl pokud možno co největšímu spektru žadatelů.
Mluvčí 19:  Tak, děkuji.
Mluvčí 19: Tím pádem bych se dovolila ukončit diskuzi.
Mluvčí 19: Už se nikdo do ní ani nehlásí, takže ji ukončuji.
Mluvčí 19: Děkuji moc panu Holovčákovi za účast a já bych vás vyzvala tedy k hlasování o tomto bodu.
Mluvčí 19: Takže spouštím hlasování.
Mluvčí 19: Pardon, je pozměňovací návrh, takže musíme hlasovat nejdřív o pozměňovacím návrhu a potom o bodu samotném.
Mluvčí 19: Prosím?
Mluvčí 19:  Ano.
Mluvčí 28: Já jsem měl pozměňovací návrh k pozměňovacímu návrhu, protože aby ten povoár, aby ten mandát pana radního hra banka byl silný, tak namísto bere na věnomí, tak tam navrhuji, aby ten pozměňovací návrh paní kolegyně
Mluvčí 28:  Chrtové byl zastupitelstvo Střehočeského kraje po projednání soulasí s připomínkou výboru.
Mluvčí 28: Asi tak.
Mluvčí 28: To znamená, aby tam byl jasně vyložen soulas.
Mluvčí 28: Myslím si, že to odpovídá té diskuzi, kterou jsme tady dnes měli.
Mluvčí 19: Tak, takže první hlasujeme...
Mluvčí 19:  údernější mandat.
Mluvčí 19: Tak první hlasování bude o pozměňovacím návrhu, pozměňovacího návrhu a teď teda jako pak nevíme, jestli teda se hlasuje ještě o tom pozměňovacím návrhu.
Mluvčí 19:  Hlasuje se tedy o pozměňovacím návrhu, pozměňovacího návrhu.
Mluvčí 19: Takže spouštím hlasování o pozměňovacím návrhu, pozměňovacího návrhu, který předkládá pan Bezděk.
Mluvčí 19: Prosím, kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Tak hlasovalo 55 zastupitelů, probilo 52, tři se zdržily, takže pozměňovací návrh, pozměňovacího návrhu byl přijat.
Mluvčí 19: Tak děkuji, dále tedy nahlasujeme.
Mluvčí 19: Dalším bodem je bod 25, aktualizace konceptu projektu POSES, pomoc seniorům a zdravotní... No ale když je pozměňovací návrh, tak se nehla...
Mluvčí 19:  Tak teď se ptám teda, když je pozměnovací návrh, tak se normálně standardně nehlasuje už, ale tady on nebyl ve všech ohledech, on byl jenom v jednom oká, tak ještě tedy o tom zbytku.
Mluvčí 19: On by měl být totiž ten pozměnovací návrh jako podle mě měnit jako všechny ty věci.
Mluvčí 19: Takže hlasujeme ještě, chcete něco říct k tomu pane Bezdiku?
Mluvčí 28:  Já si dovolím, ten problém byl v tom, že jste to nedostali písemně, byl to pozměňovací návrh, pozměňovacího návrhu, to znamená ten pozměňovací návrh tak, jak byl mnou předmět.
Mluvčí 28: Pozměňovací návrh, pozměňovacího návrhu byl tak, jak je původně navrhováno, v celém celé to usnesení, body 1 až 5, pardon, jestli se dobře pamatuji, plus ta změna, kterou navrhuji teď.
Mluvčí 28: Je to jasné?
Mluvčí 28: Ne.
Mluvčí 19:  Ano, to jde o to, jestli jste dal pozměňovací návrh k návrhu paní Chrtové, tak ten nebyl úplný, anebo jestli jste dal pozměňovací návrh k tomu bodu jako takovému, tak to my nevíme, protože jste ho nedal písemně.
Mluvčí 19:  Já bych možná ještě nechala radši schválit ten původní bod pana Hrabánka ve změní pozměňovacího návrhu vašeho, který prošel.
Mluvčí 19: Tak, ano?
Mluvčí 19: Tak, jsme s tím všichni srozuměni a organizační ví, jak to pak bude.
Mluvčí 19: Dobře.
Mluvčí 19: Tak prosím, ještě hlasujeme tedy o tom původním ve změní toho pozměňováku pana Bezděka.
Mluvčí 19: Tak, kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdřel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 55, probilo 53, zdržely se 2.
Mluvčí 19: Nyní tedy dalším bude mi aktualizace konceptu posezu pomoc seniorům a zdravotně postiženým.
Mluvčí 19: Prosím, pane radní.
Mluvčí 08:  Tak děkuji za slovo.
Mluvčí 08: Tento materiál se týká navyšení stanoveného normativu celkových nákladů na provoz jednoho kontaktního místa na kalendářní rok a zároveň změny poměru kofinancování mezi středočeským krajem a faktickým realizátorem.
Mluvčí 08:  Ta změna se týká celkové výši ročních nákladů, která je navýšená o 100 tisíc z původních 500 na 600 tisíc a zároveň změna se týká poměru kofinancování, kde byl změněn ten původní poměr 60 na 40 na nových 70 třicet s tím, že 70 % nákladů hradí Středočeský kraj a 30 % realizátor.
Mluvčí 08:  V té změně jsme došli právě tím, že často komunikujeme, setkáváme se i se zástupci posezů, měli jsme takové společné setkání, kde jsme hodnotili celkově projekt Poses, který je tady od roku 2018 a za tu dobu bylo uskušitečněno asi 70 tisíc aktivit celkově
Mluvčí 08:  v posezech, možná že v tuhle chvíli už to bude dokonce k 80 tisícům, protože ta čísla velmi rychle rostou.
Mluvčí 08: No a protože za tu dobu od toho roku 2018 nikdy nedošlo k tomu zvýšení té celkové čásky z těch 500 tisíc,
Mluvčí 08:  tak si dovolím navrhnout, aby jsme ji zvedli na 600 tisíc, protože zároveň chceme udržet ten minimální standard, který máme v rámci těch posezů nastavený.
Mluvčí 08: A protože jsme nechtěli, aby to šlo k tíži například obcí, které takovýmto způsobem dofinancovávají ten posez a víme o těch realizátorů, že ne vždy
Mluvčí 08:  je vůle i dostat se k té úplně maximální částce, tak proto jsme si řekli, že když rozhodneme o celkovém navýšení těch financí, tak by to nemělo jít právě k tíži i těch ostatních, aby jsme za ně nerozhodovali o tom, že musí zvednout ten podíl a proto jsme upravili ten podíl na 70 ku 30.
Mluvčí 08: V rámci financí kraje jsme na to mysleli ještě,
Mluvčí 08:  předtím než jsme došli tady k té úpravě a finanční prostředky na jednotlivé posezy jsme alokovali v rámci rozpočtu.
Mluvčí 08: V tuhle chvíli máme sedm posezů a věřím tomu, pane Bezděku, že nakladně dotáhneme ten osmý, protože nakladně jste určitě na to při chystaní a budeme moci
Mluvčí 08:  to bílé místo, které Kladensko má, tak budeme moci rozšířit a úspěšně zařadit další poses.
Mluvčí 19: Tak děkuji, pan Bezděk se hlásí s přednostním práve.
Mluvčí 28: Děkuji, paní Hejtvánko.
Mluvčí 28: Samozřejmě poděkování v tomhle na první místě se patří paní Němcové, která se je, teď to řeknu obrazně, matkou a byla to její myšlenka,
Mluvčí 28:  Samozřejmě poděkování na druhém místě patří i vám, pané radni, že jste si uvědomil tu situaci, která byla, na kterou jsme mi upozorňovali a za třetí budu děkovat všem, kteří zvednou ruku pro to, aby tuto myšlenku podpořili do budoucna.
Mluvčí 28: Myslím si, že z naší strany nemáme jinak, než to podporujeme a pokud se týká kladna, tak uvidíme, co bude.
Mluvčí 28: Děkuji moc a podporujeme tento projekt i nadále.
Mluvčí 18:  Tak děkuji, paní Štrobachová.
Mluvčí 21: Já bych k tomu chtěla jenom dodat, že posezy si vybudovali pevné místo v síti poskytovatelů vlastně těch poradenských služeb a teréních, takže jedně dobře a budou velmi rádi, že ta částka byla navýšená podpory a budeme se těšit na kladenský poses.
Mluvčí 21: Doufám, že se dočkáme.
Mluvčí 21:  Třeba i já někdy budu se tam chtít na něco zeptat.
Mluvčí 21: Takže výbor doporučuje ke shválení.
Mluvčí 19: Tak děkuji.
Mluvčí 19: Tím pádem už se nikdo další nehlásí do diskuze a já se dovoluji tedy ukončit diskuze a spustit hlasování.
Mluvčí 19: Tak prosím, kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti a kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Tak hlasovalo 50, probilo 49, zdržel se jeden zastupitel.
Mluvčí 19: Tak dalším bodem je program podpory rodinné politiky středu Českého kraje na rok 24 až 26, prosím pane radní.
Mluvčí 08:  Tak předkládám program podpory rodinné politiky na období 24-26.
Mluvčí 08: Tento koncepční dokument je navazujícím dokumentem na předchozí program podpory rodinné politiky, který byl jako první v našem volebním období a vůbec první prostřed český kraj.
Mluvčí 08: Byl vypracován podle metodiky Ministerstva práce a sociálních věcí a tak jako tradičně se dělí na teoretickou
Mluvčí 08:  strategickou část, ve které jsou navržena jednotlivá opatření.
Mluvčí 19: Tak děkuji, pan Bezděk s přednostním práv.
Mluvčí 28: Děkuji, paní Hejtpanko.
Mluvčí 28:  Doufám, že mi paní předsedkyně odpustí, že jsem ji předběhal.
Mluvčí 28: Samozřejmě tento materiál my ze strany hnutí podporujeme.
Mluvčí 28: Mám ovšem i další doporučení a to doporučení se týká opatření, které se týká nového dotačního programu pro podporu služeb pro rodiny předskolní a školního věku pro školská zařízení, teda myšlenou pro děti v mateřských školách a první vstupních základních škol.
Mluvčí 28:  Střehočeský kraj sice není standardním zřizovatelem mateřských škol a základních škol, až tedy na výjimky, ale tato školská zařízení by určitě uvítala dotační pomoc ze strany Střehočeského kraje právě pro podporu takových aktivit, jako je prevence, zvyšování kapacit předscholních a školních zařízení, družiny, kroužky, podporu domů dětí a mládeže.
Mluvčí 28:  Takže to je, řekněme, návrh do budoucna, kde bych doporučoval se tomu ještě nějak věnovat, jestli je to možné.
Mluvčí 28: Děkuji.
Mluvčí 19: Děkuji, Pavla Štrobachová.
Mluvčí 21: Jenom v krátkosti bych chtěla dodat, že
Mluvčí 21:  Program podpory rodinné politiky v podstatě zahrnuje všechny věkové skupiny od narození až k tomu konci a vzhledem k tomu, že na něm spoluprácovali všechny odbory, ať už je to doprava, školství, zdravotnictví atd., i výstavba samozřejmě atd., tak jsou tam velmi zajímavé statistiky.
Mluvčí 21: Kdyby jste někde měli čas a chuť, tak se tam můžete dovědět spoustu zajímavých věcí, které se týkají třeba i vaší specializace.
Mluvčí 21:  výbor doporučuje ke shválení.
Mluvčí 21: Děkujeme.
Mluvčí 19: Tak, Lucie Církva-Chocholová, prosím.
Mluvčí 20: Dobrý den, my jsme tento materiál projednávali na výboru pro památku o péči kultury a cestovní ruch, samozřejmě s ohledem na cíle, které tam byly dofinované v oblasti kultury a cestovního ruchu.
Mluvčí 20: A s tímto ohledem jsme k tomu dali jednoznačné stanovisko, že doporučujeme zastupitelstvo ke shválení.
Mluvčí 19:  Tak děkuji, někdo další se nehlásí, takže si dovoluji ukončit diskuzi a spustit hlasování.
Mluvčí 19: Tak prosím.
Mluvčí 19: Spouštím hlasování, kdo je pro, kdo je proti, kdo se zdržel.
Mluvčí 19:  Hlasovalo 49 a bylo to jednomyslné, všichni byli pro, bod byl tedy schválen tak.
Mluvčí 19: Další bod, pan radník, prosím.
Mluvčí 08: Tak, děkuji za slovo.
Mluvčí 08: Další materiál, který předkládám ke schválení je návrh změn v síti sociálních služeb, v síti sociálních služeb Středočeského kraje, pardon, platných 1.1.2024.
Mluvčí 08:  Tato aktualizace je předložena jenom v jedné variantě, důvodem proto je, že je začátek roku a ona odráží vlastně jenom ty nutné změny v síti, které byly dlouhodobě strategicky předjednané.
Mluvčí 08: Máte tam celkem, já si dovolím rozdělit, 9 navrhovaných změn,
Mluvčí 08:  které vlastně doplňují tu aktuální síť a tentokrát činí úsporu ve výši 4 milionů a pak jsou tam další dvě změny, které
Mluvčí 08:  Naopak by tu úsporu vlastně zase měly v podstatě dostat do prakticky asi nulových hodnot, protože nedá se úplně teď přesně odhadnout ten objem finančních prostředků.
Mluvčí 08: Ty změny se týkají v počtu lůžek pro osoby s chováním náročným na péči.
Mluvčí 08: Tam dokážeme odhadnout ve chvíli, že to bude 2,4 milionu z těch 4 milionů, které jsme úspořili.
Mluvčí 08:  Další jedenáctou změnou jsou lůžka pro děti, u nichž je vykonávaná ústavní výchova.
Mluvčí 08: Tam bychom chtěli zařadit 25 lůžek a je to vlastně možnost tímto způsobem kompenzovat poskytovateli ztrátu, která vznikla nevybranými úhradami od klientů, kteří jsou v té ústavní péči.
Mluvčí 08:  Za mě ten materiál celkově bude nulitního charakteru, ale je rozdělena těch devět opatření, která dá se říct, že generují úsporu a ty další dvě, kterou tu úsporu zase využíváme.
Mluvčí 19: Tak, děkuji.
Mluvčí 19: Pavla Štrobachová, prosím.
Mluvčí 21:  Zde bych chtěla jenom podotknout, že tady na těch změnách je vidět, že na jedné straně sice jsou nárůsty, na druhé straně minusy, takže nezatěžuje výdajovou částku vstřel českého kraje tyto změny a výbor doporučuje ke shválení.
Mluvčí 19: Tak děkuji, hlásí se někdo další do diskuze?
Mluvčí 19: Nehlásí, tak se dovoluje diskuzi ukončit a zpustit hlasování.
Mluvčí 19:  Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19: Hlasovalo 50, probyl 50, bylo to jednomyslné, bod byl tedy přijat.
Mluvčí 19: Další bod, pane radní?
Mluvčí 08:  Tak další materiál, který předkládám k projednání je žádost společnosti Medicum a já zde předkládám návrh na vydání příslibu pověření k poskytování služby obecného hospodářského zájmu pro tento spolek, o kterém jsem mluvil.
Mluvčí 08: Poskytovatel v rámci výzvy Národního plánu obnovy předkládá
Mluvčí 08:  žádost o projekt Domov Labe, domov pro osoby se zdravotním postižením, se zaměřením na pacienty s parkinsonovou nemocí a plánuje vybudování domova pro osoby s tímto zdravotním postižením.
Mluvčí 08: Dá se říct, že ze veškerých statistik, které v poslední době máme, tak se ukazuje nástoupající trend výskytu tohoto onemocnění v populaci.
Mluvčí 08:  Také je potřeba říci, že současná nabídka pobytových služeb pro osoby s parkinsonovou nemocí se omezuje na pacienty v důchodovém věku, kteří jsou v lepším případě umístěni do specializovaných oddělení pro parkinsoniky v domovech seniorů a v horším případě na oddělení z pacienty s Alzheimerovou chorobou, což je pro ně extrémní psychickou zátěží,
Mluvčí 08:  Parkinsonová nemoc jako taková neumezuje ty nemocné jejich duševní schopnosti.
Mluvčí 08: U osob v produktivním věku je situace ještě složitější, protože pobytové sociální zařízení pro tuto cílovou skupinu v České republice vůbec neexistují.
Mluvčí 08:  Ten Domov Lab, který by mohl vzniknout, pokud získá dotaci, tak by mohl být unikátním zařízením, které kromě toho, že bude poskytovat vlastně tuto službu, která tady není, tak by mohl být i takovým referenčním místem, tak aby se tam mohli případně další inspirovat a učit se.
Mluvčí 08: Rozsah toho pověření je
Mluvčí 08:  přislíben ve výši 18 lůžek.
Mluvčí 08: Na výboru pro sociální věci byla poměrně dlouhá, zajímavá diskuze.
Mluvčí 08: Na konec, a možná o tom bude mluvit Jelena Hrtová, ten poměr hlasování byl 10, 10 ku 2, to znamená 10 členů výboru bylo proto, aby jsme udělili ten souhlas.
Mluvčí 08: Já jsem zároveň, protože vnímám, že je to něco nového, tak
Mluvčí 08:  jsme ještě získali od pana profesora doktora Roberta Jecha přednosti neurologické kliniky 1. lékařské fakultní univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, tak jsme ještě dostali doporučující stanovisko, kterém mimo jiné, kde nejenom hodnotí ten počet lidí, kteří v současné době o nemocní
Mluvčí 08:  touto nemocí, ale zároveň tam v tom posledním odstavci píše v České republice bohužel do posud neexistuje žádné pobytové zařízení pro pacienty s Parkinsonovou nemocí mladších 65 let.
Mluvčí 08: Domov je svou koncepcí výjimečný
Mluvčí 08:  a dle mého názoru má potenciál stát se v budoucnu i metodickým centrem pro poskytování specializované pobytové péče.
Mluvčí 08: Malé zařízení rodinného typu, které již při projektování zohledňuje specifika péče o pacienty s tímto onemocněním, je v souladu se současnými poznatky a trendy péče o tyto pacienty.
Mluvčí 08: Rád bych projekt podpořil a v případě jeho realizace
Mluvčí 08:  jsem připraven nad ním převzít odbornou záštitu.
Mluvčí 08: Tolik konec citace.
Mluvčí 19: Tak děkuji, hlásí se Michála Mandáková.
Mluvčí 24: Já v tom kontextu debaty, která tady teďka proběhla, mám k tomuhle bodu několik dotazů.
Mluvčí 24:  jednak jakou službu to zařízení bude poskytovat, sociální nebo odlehčovací službu, zdravotní službu, jak bude toto zařízení personálně zajištěno, to znamená, kolik tam bude personálu, bude tam lékař, či nebude.
Mluvčí 24: Mně ten projekt připadá naprosto nedopracovaný, 18 služek prostředu Český kraj není mnoho a já vlastně pracuji s těmi to
Mluvčí 24:  neboť jsem ambulantní neurolog, takže s těmito klienty, kteří mají parkinsonovou chorobu, pracuji a nemám pocit, že by jejich umístění v pobytové službě bylo nedostatečné.
Mluvčí 24: Vzhledem k tomu, že je tady preference terénních služeb, a to tady zaznělo,
Mluvčí 24:  tak si myslím, že ty klienty a naší prioritou by mělo být zachování těch klientů co nejdelší dobu ve vlastním sociálním prostředí toho klienta.
Mluvčí 24: A já tady můžu jako místopřísezně prohlásit, že klienti, kteří jsou natolik postižení a mají pokročilou formu Parkinsonovi nemoci, tak mají už i kognitivní deficit, to znamená,
Mluvčí 24:  že většinou jsou umístěny do domovů se zvláštním režimem.
Mluvčí 24: Já bych při
Mluvčí 24:  aby v podstatě při uzavírání nějaké takovéto dohody byla velmi obezřetná a to vzhledem k tomu, že teď jsme se tady bavili, že finanční prostředky na ty pobytový služby jsou omezené a teď dáváme příslip dalšímu zařízení, to je jedna věc,
Mluvčí 24:  Druhá věc je to, že velmi v současné personální situaci v sociálních službách a zdravotnictvích velmi důrazně varují nad dalším rozmělněním zdravotnického personálu.
Mluvčí 24: Takže to je asi za mě.
Mluvčí 19: Tak děkuji.
Mluvčí 19: Pavla Štrobachová, pak paní Krtová.
Mluvčí 21:  Tak jak pan radník říkal, na výboru byla bohatá diskuze, přesto hlasování dopadlo pro tento návrh a já avizuji, že se zdržím.
Mluvčí 21: Děkuji.
Mluvčí 19: Tak paní Chrtová.
Mluvčí 23:  Dobré poledne, děkuji za slovo, já bych jenom chtěla k tomu doplnit, že by se mělo jednat o malokapacitní sociální službu 18 lůžek, takže to potom naplňuje i veškeré parametry sociální služeb, tak jak do budoucna je všechny, nejenom naše, ale i republikové strategie.
Mluvčí 23:  vidí a pak bych ráda upozornila na to, že jeden pohled je z hlediska zdravotní péče a potom sociální a to by se podle mého názoru mělo potkávat na takovém zdravotně sociálním pomezí.
Mluvčí 23: Určitě máte zkušenosti třeba ze svého okolí s lidmi, kteří jsou dlouhodobě hospitalizovaní, kde se jim zajisté dostává zdravotní péče velmi dobré,
Mluvčí 23:  není tam to sociálno, v případě Parkinsoniku to mohou být i mladší lidé a ve všech domovech pro zdravotně postižené je samozřejmě i personál zdravotní, takže tam ta zdravotní stránka je zajištěna a tady by k tomu přispíval ještě ten pohled sociální, který tu kvalitu života velmi výrazně změní směrem k tomu, že ji zvýší a dá tomu životu úplně jiný rozměr a kvalitu.
Mluvčí 23: Děkuji.
Mluvčí 19:  Tak, Robert Bezděk.
Mluvčí 28: Děkuji paní Hytmanko, ten projekt de facto by měl být záhájen po pozítří.
Mluvčí 28: Chtěl jsem se zeptat pana radního, jestli se vůbec někdo tam byl kouknout.
Mluvčí 19: Pan radník Hrabánek.
Mluvčí 08:  Tak jestli se nepletu, tak podívat se tam byli z odboru, kteří dlouhodobě ten projekt diskutovali.
Mluvčí 08: Já jsem měl jednání s těmi žadateli tady na krajském úřadě, kde mě představovali ten projekt.
Mluvčí 08: Je to předělání vlastně, v současné době je tam taková vila a její předělání a přístavba s tím, že samozřejmě jeden pohled může být a to, co tady říkala kolegině,
Mluvčí 08:  že vydáváme příslip a že vlastně dal zařazujeme další službu, ale my to děláme takhle opakovaně, jestli si vzpomínáte, tak jsme to dělali v nedávné minulosti, myslím Charita Kralupy nad Vltavou, potom jsme vydávali příslip u dalšího organizace, která byla v Poděbradech.
Mluvčí 08: Já si myslím, že tu sít nemůžeme úplně zakonzervovat, hermeticky uzavřít,
Mluvčí 08:  I s ohledem přesto, že je málo peněz, tak prostě musíme některé kapacity uvolňovat.
Mluvčí 08: Tady přiznám se, já nejsem úplným odborníkem, ale pro mě záštita určitých lidí, kteří v této oblasti, já jsem tady citoval pana profesora, tak záštita těchto lidí je pro mě celkem jasným signálem.
Mluvčí 08:  že by stálo za to možná se stát průkopníky v této oblasti a možná být prvním krajem, který odevře takovouto kapacitu s tím,
Mluvčí 08:  Oni pokud mají získat dotaci, tak tam budou muset všechny ty věci, o kterých vy mluvíte, tedy zajištění provozu a jakým způsobem to budou chtít organizačně zvládnout, tak to je součástí toho dotačního řízení.
Mluvčí 08: A jinak by ani to dotaci nemohli získat, pokud ten jejich projekt bude šitý horkou jahlou, tak předpokladem, že žádnou dotaci nezískají, ale co já mám informace, tak o něho skutečně
Mluvčí 08:  velmi pečlivě připravují, konzultují ho a ta záštita i tady té odborné veřejnosti je pro mě
Mluvčí 08:  celkem jasným signálem, že bychom měli jim dát tu šanci, aby se mohli udílet o dotační titul a pokud získají dotaci, tak oni pak musí splnit všechny podmínky, které v rámci dotačního řízení i v naší síti musí splnit jakýkoliv další žadatel, takže budou muset
Mluvčí 08:  splňovat všechny podmínky tak, aby ta služba byla provozována v rámci podmínek a parametrů naší krajské sítě.
Mluvčí 19: Pan Bezděk.
Mluvčí 28: Omluvám se, paní ruchoduce mandátové, ani ženice Němcové.
Mluvčí 28: Já nejsem velkým příznivcem moderních technologií, sami dobře to víte, organizační se na to přesvědčilo zrovna dneska, ale vyhledal jsem si na Google
Mluvčí 28:  nebo Google Maps, tady kolega s modami upřesní, adresu obříství 165 a doporučoval bych to každému z vás, kdo má před sebou notebook.
Mluvčí 28: Je tam nad vyběhlami adresa a vyběhlami snímek, který byl podle toho pořízen před třeba dny a to rozhodně nesvědčí o tom, že za tři dny by tam měl být zahájen projekt
Mluvčí 28:  realizován projekt Domov Labe, Domov po osoby se zdravotním postižením a zaměřením pro osoby s Parkinsonovou nemocí.
Mluvčí 28: Proto jsem se vás ptal, jestli by tam někdo byl, nebo jestli je to kvůli tomu jenom, aby dostali finanční prostředky z dotace v Evropské unii, abychom tohle vysvědčili.
Mluvčí 28: Proto se ptám, ale tohle, co jsem viděl na tom snímku,
Mluvčí 28:  má hodně daleko k tomu, aby za dva, tři dny tam byla zahájena jakákoliv činnost.
Mluvčí 19: Já samozřejmě nevím, jak starý je to snímek, tam jsou obvykle starší snímky, ale Martin Hrabánek, prosím.
Mluvčí 08: Pane doktory, já nevím, jestli si dobře rozumíme.
Mluvčí 08: Oni od nás teďko chtějí příslip, že budou v budoucnu zařazeni do sítě.
Mluvčí 08: Ta budoucnost je tuším rok 26,
Mluvčí 08:  A oni teď chtějí podat žádost o dotaci.
Mluvčí 08: K ní musí předložit projekční přípravu.
Mluvčí 08:  a co by tam chtěli v podstatě a jakým způsobem provozovat.
Mluvčí 08: A neznamená to, že tam teďko má být postaveno.
Mluvčí 08: Oni opravdu pokud nedostanou dotaci, tak prostě celý ten projekt padá, protože to si nebudou moct dovolit za své peníze rekonstruovat ten objekt, který prostě v tuhle chvíli nesplňuje žádné parametry.
Mluvčí 08: Suhovasím s váma, teď by se tam nedalo provozovat asi vůbec nic, možná kromě
Mluvčí 08:  nějaké formy bydlení, ale nechci říct ani jaké, ale oni zažádají dotaci, pokud jejich projekt bude úspěšný, tak v Národním plánu obdovy by mohly získat financování, pak by samozřejmě došlo k té rekonstrukci, nabírání zaměstnanců atd.
Mluvčí 08: a finální podobou by byla jejich žádost
Mluvčí 08:  o zařazení do sítě sociálních služeb a teprve poté by došlo k naplnění celých těch myšlenek toho projektu.
Mluvčí 19:  Michal Mandáková, Jaroslav Němcová.
Mluvčí 24: Ještě v reakci na paní Chrtovou.
Mluvčí 24: Pacienti s parkinsonovou chorobou mají minimálně jednou za dva roky nárok na lázeňskou péči, tak pokud jsou dobře léčení a vedení, tak v podstatě mají tyhle možnosti.
Mluvčí 24:  nebo lůškovou rehabilitační péči až v delce dva měsíce.
Mluvčí 24: Takže si myslím, že nemusí být v těch nemocnicích a pokud já mám zkušenost ze svými pacienty a mám jich asi pět v současné době, které jsou ve věku po 60 let, tak se ta péče dá zvládnout terénní službou v tom domácím prostředí, protože ti mladí pacienti to domácí prostředí prostě preferují.
Mluvčí 24:  A pokud se bavíme o těch finančních prostředcích, tak já bych třeba se chtěla zeptat i, jestli teda prostě i ve spolupráci třeba s panem profesorem máme spoustu našich krajských zařízení a proč tam mají jako sociálních služeb pobytových, proč tam mají být umístěni ty bezdomovci a proč ne zpracovat nějaký projekt pro už naše krajské zařízení, teď přece středočeský kraj,
Mluvčí 24:  by určitě našel 18 slůžek pro tyhle klienty.
Mluvčí 19: Tak Martin Hrabánek.
Mluvčí 08: Já nevím, jestli jsou v našich zařízení bezdomovci, to neumím takhle úplně charakterizovat.
Mluvčí 08: Já bych asi zopakoval jednu věc, kterou jsem tady říkal.
Mluvčí 08: Pro tyto osoby s parkinsonovou nemocí
Mluvčí 08:  slouží naše pobytové služby, ale nejsou specializované a jsou pro osoby starší 65 let.
Mluvčí 08:  Parkinsonová nemoc, tak jak tady v těch přiležitých materiálech máte, se začíná objevovat čím dál častěji u lidí od 40 let věku.
Mluvčí 08: Takže ty se do pobytového zařízení prostě nedostanou, i kdyby jsme měli volný chlůžek přehršel.
Mluvčí 08: A toto je prostě jeden pohled na věc, že by tady mohlo vzniknout jedno specializované zařízení, které tady v celé České republice zatím není.
Mluvčí 08:  Odborníci se shodují, že by jeho přínos mohl být poměrně velký a že by takto mohli potom v budoucnu vznikat i další zařízení a chtějí na tom spolupracovat, jak jsem vám tady i citoval přednostům.
Mluvčí 08:  neurologické kliniky a my vydáním přístupů jenom jim umožníme, aby ten svůj sen a ten svůj záměr dál snili a snažili se ho zrealizovat v prostředí České republiky, aby měli šanci získat dotaci a aby případně potom jednou v budoucnu další zastupitelstvo
Mluvčí 08:  průběhu volebního období, nejdříve v roce 26, a myslím si, že to může být třeba ještě později, tak aby mohlo rozhodnout o tom, že je zařadí do sítě sociálních služeb.
Mluvčí 19: Tak, paní Jaroslava Němcová.
Mluvčí 22:  Já velice děkuji za doplnění paní doktorky Mandíkové.
Mluvčí 22: Abychom si tady řekli jednu věc o pacienty s tímto onemocněním, jak dokládá paní doktorka, která se o ně stará, tak samozřejmě ten systém se postará a ty v tom systému opečování jsou.
Mluvčí 22:  A my tady chceme teď schválit nebo přislíbit dotaci někomu, kdo teprve nějaké zařízení postaví.
Mluvčí 22: Upozorňuji na to, že stejně přijdou třeba s cerebrovaskulárními onemocněními, anebo po úrazech atd.
Mluvčí 22: atd.
Mluvčí 22: Já bych se chtěla zeptat, když takto nesystémově zvolíme zrovna jednu konkrétní službu, protože těch služeb, kterých chybí, je daleko více v tom systému, tak
Mluvčí 22:  O kolik peně se jedná ten příslibe, kolik bude stát a to asi pan Hrabánek určitě ví, v tomto roku 26, kdy už teď schválíme někomu, kdo teprve bude stavět, a ještě ani nevíme, jestli bude mít peníze na to, zda to zařízení postaví, tak o kolik se bude jednat, o jakou částku, protože to pak je výborné podnikání a přejeme hodně úspěchu.
Mluvčí 22: Takže kolik ta částka bude činit, protože už teď určitě víte,
Mluvčí 22:  z toho sociálního, o které službi se jedná a v jakým rozsahu to bude.
Mluvčí 22: A zároveň předpokládám, že máte informaci, jestli se bude jednat i o zdravotnické zařízení, protože na to se ptala paní doktorka a to zapadlo, protože lidé s Parkinsonovou nemocí jsou určitě lidé, kteří musí být ve zdravotnickém zařízení, pokud budou v pobytovém zařízení, že potřebujou, pokud se dostanou do pobytového zařízení, tak jsou odkázani na nepřetržitou péči.
Mluvčí 22: Děkuji moc.
Mluvčí 19:  Děkuji.
Mluvčí 19: Martin Hrabánek znova.
Mluvčí 08: Tak já bych si neodvážil o žádné službě říct, že je to výborné podnikání.
Mluvčí 08: To až mě skoro z toho zamrazilo a přijde mně to nefér úplně hodnocení úči sociálním službám.
Mluvčí 08: Nepovažuju to za výborné podnikání.
Mluvčí 08:  považuji to, vy říkáte nesystémový krok, já zase říkám, že dotační politika Evropské unie říká, pokud chcete získat dotaci, musíte být v systému sociálních služeb, buď už zahrazený a nějakou službu dělat, anebo musíte mít
Mluvčí 08:  příslip toho, že v budoucnu, pokud splníte všechny podmínky, tak vás do té sítě zařadí.
Mluvčí 08: Toto je ten druhý případ.
Mluvčí 08: Takových případů jsme tady měli několik, už se vám tady říkal.
Mluvčí 08:  Kralupy nad Vltavou, předtím to bylo v Kolíně, poté to bylo v Poděbradech a takovýmto způsobem my dáváme příslip všem těm službám, které se ucházejí o dotační titul SVU, který my nefinancujeme.
Mluvčí 08: Abych vám řekl, kolik peněz dostanou v roce 2026 od Střehočeského kraje, tak to vám neumím říct,
Mluvčí 08:  ani při svém nejlepším snaze, tak vám to nedokážu vypočítat.
Mluvčí 08: Ta dotační politika Středočeského kraje, o které jsme mluvili před chvilinkou, je odvislá od státního rozpočtu, je odvislá od toho, jak nastavíme my, nebo budoucí zastupitelé, parametry toho, kolik financí budou moci získat.
Mluvčí 08:  Já opravdu jako by to neumím říct, kolik Střehočeský kraj bude v roce 2006 se finančně na tom podílet, na tom, aby takováhle služba tady byla.
Mluvčí 19:  Tak ještě Jaroslava Němcová, prosím.
Mluvčí 22: Tak to bylo velice unfair, pane radní.
Mluvčí 22: Omlouvám se moc, pokud máme 18 služek pobytového zařízení, tak určitě rozhodně víme, alespoň průměrem, pokud víme, o které služby sociálně budou žádat, tak alespoň průměrně orientačně budeme vědět, kolik do ty sítě zařadíme nového zařadatele.
Mluvčí 22: To přece úplně orientačně spočítat umíme.
Mluvčí 22:  A pokud jsem hovořila o podnikání, tak jsem hovořila samozřejmě v tom smyslu, a rozhodně jsem předpokládala, že to tak bude pochopeno, že pokud tady schvalujeme někomu, kdo má ruinu, ještě ani není v síti poskytovatelů sociálních služeb a ještě není ani registrován jako poskytovatel sociálních služeb a dopředu mu schvalujeme to, že ho zařadíme do sítě, víme velmi dobře, jaké mají problémy se zařadením mnoho poskytovatelů, který už jsou,
Mluvčí 22:  registrovaný a my tak to dopředu schvalujeme.
Mluvčí 22: Proto hovořím o výborném podnikání, to bylo v Uhuzovkách.
Mluvčí 22: Omlouvám se moc a takto to bylo přesně myšleno, jak jsem to řekla.
Mluvčí 22: Pokud to je tak, jak říká pan nám městek Hrabánek, tak já bych si dovolila
Mluvčí 22:  navrhnout doplnění toho bodu, pozměňovací návrh a můžeme, dovolím si navrhnout, aby středočeský kraj, zastupitele středočeského kraje,
Mluvčí 22:  schvalovali všechny takto položené žádosti, jako jsme dostali tady tu dneska.
Mluvčí 22: Protože pokud se někdo přihlásí, bude žádat bojovské peníze, najde ruinu, tak bude mít automaticky jednu část peněz, příjmových peněz, když zprovozní službu, tak abychom ty podmínky nastavili stejně pro všechny.
Mluvčí 22: Takže pokud je tomu tak, jak říká pan rádní hrabánek,
Mluvčí 22:  tak si dovoluji navrnout, abychom odsouhlasili to, že budeme stejně postupovat u všech řadatelů.
Mluvčí 22: Děkuji.
Mluvčí 19: Tak, Martin Hrabánek a prosím, hlásí se tady do diskuze.
Mluvčí 19: Teď přišla paní inženýrka Romana Skála Rosenbaum, ředitelka Parkinson Help a podala přihlášku do diskuze.
Mluvčí 19: Takže dám prostor panu Hrabánkovi a pak dám prostor paní inženýrce, prosím.
Mluvčí 08: Tak, paní Němcová, ještě jednou se pokusím možná
Mluvčí 08:  míň bez emocí, my je nezahrazujeme do sítě, my jim vydáváme přísly k tomu, že po realizaci projektu, to znamená až zrealizují ty dotační
Mluvčí 08:  podmínky, splní dotační podmínky, takže se mohou v rámci žádného připomínkování k nám přihlásit a my jim akorát garantujeme, že pokud budou splňovat všechny podmínky, tak je poté zařadíme.
Mluvčí 08: Vy jste mluvila o tom,
Mluvčí 08:  že by bylo dobré, aby to takhle v budoucnu bylo u všech a že tady dáváte pozměňovací návrh.
Mluvčí 08: Já si osobně myslím, pokud mluvíte jenom o sociální oblasti, tak se vlamujete do otevřených dveří, protože toto se tady děje.
Mluvčí 08: Já jsem tady uvedl tři příklady, na které jsem si teď vzpomněl.
Mluvčí 08: To znamená, myslím, že to byla Charita Kralupy, vím, že to bylo určitě v Poděbradech, kteří také žádali, to bylo dokonce, myslím, na minulém zasedání zastupitelstva,
Mluvčí 08:  Předtím to byly v Kolíně, jestli se nepletu, tak se jmenují Prostor Plus, ale to by věděl kolega, pan starosta z Kolína.
Mluvčí 08: A tím jsme stejným způsobem vydali příslib, že pokud získají dotaci a postaví, a v tom Kolíně to bylo tuším dokonce nový objekt, nebo v podstatě
Mluvčí 08:  nějakým způsobem opraví stávající objekt, takže také zařadíme do sítě.
Mluvčí 08: Takže v sociální oblasti se toto děje, protože aby získali ten příslip, tak o tom musí rozhodovat zastupitelstvo.
Mluvčí 08: Kdybychom to chtěli nějak obcházet, tak ani tuhle žádost přece nedáváme.
Mluvčí 08: Prostě takto postupujeme standardně už v několik zastupitelstvech, protože dotační podmínky Evropské unie si to vyžadují a tak si to přejí.
Mluvčí 19:  Tak, paní Němcová ještě a pak bych dala teda prostor paní Skálové, prosím.
Mluvčí 19: Ano, pardon, pardon, pardon, tak.
Mluvčí 22:  Takže opravdu schvalujeme Biankošek někomu, kdo postaví zařízení, bez toho, abychom věděli, jestli se od těch 18 pacientů nepostarají naše třeba příspěvkové organizace, anebo poskytovatele pobytových služeb, které máme v sítí, protože takovou žádnou analýzu ani informaci jsme tady neslyšeli.
Mluvčí 22: Takže schvalujeme dopředu Biankošek, protože jinými slovy
Mluvčí 22:  Jestli jste řekla, pane radní, a omlouvám se, že pokud splní všechny podmínky a registrují si jako poskytovatel sociálních služeb, tak budou zařazení přímo do sítě poskytovatelů.
Mluvčí 22: To znamená, rovná se s nárokem na dotaci.
Mluvčí 22: Pokud to je jinak, tak mě pro Bůh opravte.
Mluvčí 22:  bez nějaký analýzy toho, jestli ty lidi se umíme dneska postarat, neumíme, kde je jaká potřebnost, tak jak to běžně předkládáte, když schvalujeme navýšování jakékoliv kapacity.
Mluvčí 19: Opět Martin Hramánek.
Mluvčí 08:  Tak, vy jste říkala, že bez analýzy, jestli je pobereme do našich zařízení, tak já ještě jednou zopakuju, že do našich zařízení přijímáme klienty od 65. věku, to znamená 40-letí lidé, kteří onemocní touto nemocí, 50-letí lidé, 60-letí lidé,
Mluvčí 08:  tak nemají šanci se do toho zařízení dostat prostě.
Mluvčí 08: Takže tady ta analýza vám asi úplně nepomůže a analýz můžeme udělat desítky, stovky a můžeme se o tom bavit ještě hodně dlouho, ale prostě my ve střednědobém plánu sociálních služeb máme i tuto skupinu vydefinovanou, že bychom se o ně měli snažit postarat.
Mluvčí 08:  Tady máme jednoho prvního žadatele, který by chtěl něco takového udělat, tak to můžeme maximálně to zamítneme, jejich projekt spadne, vynaložené úsilí prostě nebude uděláno a možná, že za pár let si někteří z nás pomeneme na to, že tady mohlo vzniknout ve Středních Čechách zařízení, které se bude právě na tuhletu klientelu orientovat.
Mluvčí 08: Co se týče financí, o který vy jste mluvila,
Mluvčí 08:  tak letos je průměr 276 tisíc na jedno lůžko DOZP.
Mluvčí 08: Pokud si to vynásobíte, tak se dostanete k letošní dotaci, kolik by případně na jednoho klienta taková deorganizace mohla získat, pokud splní všechny podmínky, které upřímně v rámci jak Evropské unie, tak v rámci našeho dotačního řízení nejsou úplně tak jednoduché.
Mluvčí 19:  Tak, pánové, hlásí se vás opravdu ještě hodně.
Mluvčí 19: Teď pan Petr Vychodil, Pavel Pavlík, Jiří Znížek, Jaroslava Němcova.
Mluvčí 19: Já bych poprosila, jestli by vám to nevadilo, že bych dala teď kon prostor paní inženýrce Romana Skála-Rosenbaum, která je ředitelkou Parkinson Help, možná
Mluvčí 19:  má nějaké další informace k tomu projektu a může nám k tomu něco říct a pak diskutujeme dále třeba už s dalšími informacemi.
Mluvčí 19: Pani inženýrko, máte prostor, prosím.
Mluvčí 01: Dobrý den, děkuji za slovo.
Mluvčí 01: Já jsem jenom chtěla říct tyhle tématice.
Mluvčí 01: Já mám Parkinsonovou nemoc od 30 let, takže mám Parkinsonovou nemoc přes 25 let už.
Mluvčí 01: A v podstatě není zařízení, které mě přijalo, protože mi není 65 let.
Mluvčí 01:  Nechápu, proč já, když mám kognitivní deficit, to nemám žádný, bych měla být prostě s regimentálním postižením.
Mluvčí 01: To prostě nepřipadá v úvahu, protože s mentálním postižením, jako já, se nemám se na to říct.
Mluvčí 01: A to je pro mě traumatické a ten můj životní přístroj prostě bude okamžitě párat dolů.
Mluvčí 01: Jo, to je prostě nejediná alternativa.
Mluvčí 01:  Další věc je, že jste říkali, že to je rodina.
Mluvčí 01: Ano, je to rodina, protože ten objekt je jejich a ještě to nepodali demolici.
Mluvčí 01: A na to se přistá demolici a tam se postaví nový objekt.
Mluvčí 01: Takže nevím, co je na tom špatného.
Mluvčí 01: Když si koupíte nějaký objekt a taky je na začátku k demolici, tak vám to nikdo neříká, že to je prostě špatný, že se to musíte udělat.
Mluvčí 01: My jsme kvůli tomu projektu byli v Německu na jedný klinice, byli jsme i
Mluvčí 01:  V domově seniorů Hájů, to je parkinsonský domov seniorů v Praze, je to jediný parkinsonský domov seniorů v Praze.
Mluvčí 01: Těm přijímají lidi od 65 let.
Mluvčí 01: Já mám známých, kteří jsou pod 65 let a už prostě do doba nezvládají.
Mluvčí 01: Takže se tím musí přesvědčovat, třeba maminka se tím musí přesvědčovat.
Mluvčí 01:  Ale proč se maminka má na trpětku s domů, že maminka má taky manžela.
Mluvčí 01: A potřebuje se o nich starat.
Mluvčí 01: A zároveň se stará o to dítě, který vlastně už rozpělí a nemůže samou.
Mluvčí 01: A to, že má někdo pět klientů a jsou v dobrém stavu, nebo že já to někam jinému.
Mluvčí 01: Kam mě dáte ty lidi?
Mluvčí 01: Máte 18 lidí, který mějí 40 až 50 let, jsou v produktivním věku, ale nemůžou být doma sami, potřebují nějaký backup.
Mluvčí 01: Kam mě dáte?
Mluvčí 01: Doma seniorů prostě prominentárně postižený, proč?
Mluvčí 01:  Nyní se mi tam je posížení.
Mluvčí 01: Děkuji.
Mluvčí 19: Děkuji paně inženýrko.
Mluvčí 19: Tak, nyní podle přihlášek Petr Vychodil, Pavel Pavlik, Jiří Snížek.
Mluvčí 19: Tak prosím.
Mluvčí 11: Dobrý den vám všem.
Mluvčí 11: Budu sice srovnávat nesrovnatelné, ale téhleté místnosti mnohokrát zaznělo, že se podcenila příprava kapacity škol, školek, střední školu a učiliště.
Mluvčí 11: Nejde to náhodou o něco podobného?
Mluvčí 11:  My děláme třeba tohleto do budoucna.
Mluvčí 11: Další biankošek, můžeme to tak nazvat, ale ten zápis přece bude, až dostanou dotaci a kdo víc kontroluje dotace kraj a nebo poskytovatel dotace z Evropský.
Mluvčí 11: Řekněme si narovinu, že podmínky od nás z kraje, co připravujeme, jsou jedny z nejjednodušších a jedny z nejtěžších, jsou šáhnout na evropské peníze.
Mluvčí 11:  No a když to něco bude opravdu v tom roce 26 nebo 28 stát, tak to přece bude těm potřebným, těm nemocným.
Mluvčí 11: Takže prosím, řešíme hodinu věc, která je opravdu pro dobro.
Mluvčí 11: Děkuji.
Mluvčí 19: Pavel Pavlík.
Mluvčí 26:  Dobré odpoledne dámy a pánové, tady kolega vychodil, mi trošku vyfouknul vítr splachet, ale my se tady bavíme o tom Biancošeku případně, a já teda si dovolím to dát douvozovek, aspoň jsem tak pochopil to druhé vyjáření kolegyně Jemcové, že to je super biznis nebo dobré podnikání nebo výnostné, výhodné, já už se to nepamatuji přesně.
Mluvčí 26:  Já vás požádám, kolegové a kolegyně, abyste si přečetli materiál, který je součástí tohoto bodu.
Mluvčí 26: A sice materiál, který se jmenuje Vyjádření objednatelé služeb poumy služedatele pověřit výkonem služby obecného hospodářského zájmu.
Mluvčí 26: Je to příloha k odprojednávanému materiálu.
Mluvčí 26: Zde se na konci odstavce prvního píše
Mluvčí 26:  že je tam předcházející text, bude za předpokladu souladu sociální služby s aktuálně střednědobým plánem rozvoje sociálních služeb zařazen do sítě.
Mluvčí 26: To znamená, v momentě, kdy se bude jednat o zařazení, to musí být v souladu.
Mluvčí 26: Toliko k tomu, Biankošeku.
Mluvčí 26: Děkuji.
Mluvčí 19: Děkuji, Jiří Snížek.
Mluvčí 09:  Děkuju za slovo, já jenom trošku formálně, ten tisk je tedy projednán a doporučen výborem, aby jsme ho přijeli, je projednán v radě kraje.
Mluvčí 09: Dovolím si tedy odcitovat článek 11 odstavec 14, teda našeho jednacího řádu zastupitelstva a poprosil bych kolegy a kolegyně, aby se tím řídili.
Mluvčí 09:  Pozměňovací návrhy mohou být předkládány i v průběhu jednání zastupitelstva, nejpozději do ukončení rozpravy k projednávané věci a má z nich být zřejmé, na čem se má zastupitelstvo usnést.
Mluvčí 09: Návrhy musí být poté neprodleně doručeny v písemné formě předsedajícímu a návrhové komisy.
Mluvčí 09: Předsedající, případně návrhová komise, může požádat člena zastupitelstva
Mluvčí 09:  aby svůj návrh zpřesnil.
Mluvčí 09: Já prosím, abysme se tím řídili.
Mluvčí 09: Já myslím, že pak to bude efektivnější, to naše jednání.
Mluvčí 09: Děkuju.
Mluvčí 19: Tak, děkuji.
Mluvčí 19: Kdo další se hlásí do diskuze?
Mluvčí 19: Nikdo?
Mluvčí 19: Tím pádem tedy.
Mluvčí 19: A ještě, ano, prosím ještě, paní inženýrko.
Mluvčí 01:  Mně jste obavili, že to budou řešit potom vaše terénní služby.
Mluvčí 01: Domínkám se, že to není tomu tak, protože oni sami chtějí školit vlastní sestry a ošetřatelský personál.
Mluvčí 01: Proto jsme byli v Německu a proto jsme byli i na klinice tady v Praze.
Mluvčí 01: A máme přislíbený, že zdravotní sestry, všeobecné fakultí nemocnici v Praze vyškolí personál.
Mluvčí 01: Takže tohle jsme taky ošetřovali už, že to nespadne na někoho jiného.
Mluvčí 19:  Tak děkuji, tak už se nikdo další do diskuze nehlásí, takže abych se dovolila tuto diskuzi ukončit a už hlasovat o tom bodu.
Mluvčí 19: Jste připraveni tedy o něm hlasovat, tak dovoluji se tedy spustit hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Tak, bod bohužel nebyl přijat, hlasovalo 45, zastupitelů probilo 29, proti nebyl nikdo a zdrželo se 16, takže bod přijat nebyl.
Mluvčí 19: Tak, mě mi tedy lítono, tak možná třeba ještě požádat o nějaké dopracování nebo něco, pan radní asi, prosím.
Mluvčí 08:  Já si myslím, že tady už žádné dopracování asi těžko bude možné, protože jsou určité lhuty pro dotační řízení a prostě v tuhle chvíli oni dostali jasný signál, že my jako středočeši o takovouhle službu teď v tuhle chvíli nemáme zájem.
Mluvčí 08: No tak je mi to líto, ale víc už asi udělat nemůžeme.
Mluvčí 08: Tak.
Mluvčí 19:  Přejdeme tedy k dalšímu bodu.
Mluvčí 19: Dalším bodem je rozpočtová úprava a předávám slovo opět panu radnímu Hrabánkovi.
Mluvčí 08: Tak další materiál, který předkladám je rozpočtová úprava převod finančních prostředků na smluvu o přidělení individuální účelové neinvestiční dotace organizaci Ruach ve výši 7 688 000.
Mluvčí 08:  Tyto finanční prostředky budou, pokud to schválíme, využity na financování sociální služby, odlehčovací služba a odborné sociální poradenství.
Mluvčí 08: Organizace na základě administrativní chyby, kterou podpisuje v přílohách, nepodala řádně žádost o dotaci.
Mluvčí 08: Domnívala se, že žádost podala, ale neodklikla ji v našem systému.
Mluvčí 08:  a tudíž se nemohla usilovat o to, aby získala finance v rámci standardního dotačního řízení.
Mluvčí 08: My, když jsme to zjistili na odboru, když jsme dostali od nich i jejich vyjádření, jejich zprávu,
Mluvčí 08:  Tak jsme se první, co jsme se podívali, tak jsme se podívali na to, jakým způsobem organizace funguje a druhou věcí, kterou jsme zjišťovali a to bylo poměrně jednoduché, že na Benešovsku je situace poměrně
Mluvčí 08:  složitá, co se týče pobytových služeb.
Mluvčí 08: Víte, že tam máme, já to říkám dlouhodobě, že to je místo, které je nejhůř pokryto pobytovými službami, na něcelých 13 000 obyvatel, tam máme 111 služek, takže v přepočtu podle koeficientu počet seniorů na jedno lůžko je 116.
Mluvčí 08: Když se podíváme
Mluvčí 08:  Na druhý protipol, třeba Sedlčansko, tak tam nám vychází 17 seniorů na jedno lůžko.
Mluvčí 08: Takže ten rozdíl je diametrálně jiný.
Mluvčí 08: Terénní služby, odlehčovací služby pomáhají právě v této lokalitě, aby jsme vůbec celkově poskytli služby klientům.
Mluvčí 08: Proto jsme i na odboru
Mluvčí 08:  se snažili připravit individuální účelovou neinvestiční dotaci.
Mluvčí 08:  která, řekněme si, otevřeně je nesystémová, slouží k tomu, aby jsme zachránili tuhle službu předtím, aby skončila, slouží k tomu, aby jsme jejich pochybení, které doufám, že bude jednorázové, protože v případě, že by ho opakovali, tak budou mít smůlu už v příštích letech, ale tak, abychom jim pomohli zajistit finance na jejich službu.
Mluvčí 19:  Děkuji, Pavla Štrobachová.
Mluvčí 21: V krátkosti bych doplnila, že se jedná o organizaci, která poskytuje bohulibé služby, ať už je to domácí hospit.
Mluvčí 21:  Domácí péče, odlehčovací služby a poraden stojí, takže organizace má dlouholeté zkušenosti a poskytuje kvalitní služby, takže výbor doporučuje k schválení a podporujeme toto.
Mluvčí 21: A stejně tak jako poslední bod ze sociální oblasti, který bude následovat, takže děkujeme.
Mluvčí 19: Děkuju, Jaroslava Němcová.
Mluvčí 22:  My jsme o tom na klubu docela dlouho diskutovali, určitě o podobnou formální chybu, nebo se stane taková formální chyba, téměř každý rok schválujeme tím, že se jedná o dlouhodlotého poskytovatele a stejně i kdybychom to neschválili, tak ty peníze bychom museli přerozdělit i jiným poskytovatelům a tu službu zajistit jako kraj, tak budeme hlasovat pro.
Mluvčí 19: Pan Bezděk.
Mluvčí 28:  Děkuji paní Etmánko, já navazuju na to, co řekla paní Němcová, my jsme o tom diskutovali, ale ještě mi chybí určitá věc, samozřejmě nemůžeme ovlivnit chyby druhých, kteří to zmátají, došlo k určitému pochybení, ale je tady nějak možno ze strany Střehočeského kraje, protože tohle není poprvé, myslím, že i Milonského roku byly takovéhle problémy, nějak pomoci, metodicky pomoci právě jednotlivým žadatelům.
Mluvčí 28: Děkuji moc.
Mluvčí 19:  Martin Hrabánek.
Mluvčí 08: Já úplně už nevím, jakou formu metodické pomoci bychom mohli udělat, protože my prvně děláme online seminář, kde mohou se zeptat, jakým způsobem vyplnit žádosti.
Mluvčí 08: Dále mohou individuálně, a někteří chodí individuálně, chodit na odbor, nechávat si ještě před tím, než tu žádost podají, nechávat si ji zkontrolovat, aby zažádali správně.
Mluvčí 08:  Já si myslím, že tohle jsou bohužel chyby, ke kterým dochází a máte pravdu, že k těm dochází i každoročně, protože v systému 560 poskytovatelů se stává, že někdo tu žádost odešle špatně nebo ji vůbec nevyplní, zapomene na termín pro podávání žádostí.
Mluvčí 08: To bohužel tak je a s tím se asi budeme setkávat i v dalších letech.
Mluvčí 19:  Tak, hlásí se někdo další do diskuze?
Mluvčí 19: Není tomu tak, nehlásí se.
Mluvčí 19: Tak, ukončuji tímto diskuzi a zpouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19: Tak, hlasovalo 47, probilo 46 a jeden zastupitel se zdržel.
Mluvčí 19:  bod byl tedy přijat.
Mluvčí 19: Tím pádem je to všechno nebo ještě máte jeden ještě, prosím.
Mluvčí 08: Tak poslední materiál, který předkládám k projednání je rozdělení dotace z dotačního programu Středočeského kraje poskytnutí finanční podpory v rámci projektu Podpora vybraných druhů sociálních služeb ve Středočeském kraji 4, který je financován nebo spolufinancován z operačního programu Zaměstnánost Plus
Mluvčí 08:  My bychom v rámci tohoto dotačního titulu měli rozdělit celkovou čásku 572 milionů s tím, že se jedná především o finance z Evropské unie.
Mluvčí 08:  plus ze státního rozpočtu, to je 90% podílu a kofinancování z rozpočtu středočeského kraje je 10%.
Mluvčí 08: Obdrželi jsme celkem 23 žádostí o dotaci na poskytnutí sociálních služeb na období 1.1.24 až 30.1.12.25.
Mluvčí 08:  v celkovém objemu 414 milionů.
Mluvčí 08: Celkem bylo vybráno 23 žádostí s tím, že pro rok 2024 oni dostanou část, ten první podíl 171 milionů 628 tisíc.
Mluvčí 19: Tak děkuji.
Mluvčí 19: Kdo se hlásí do diskuze?
Mluvčí 19:  Nikdo se nehlásí, tak tímto diskozi ukončuji a způjštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Takhle se bylo 47 zastupitelů a bylo to jednomyslné, všichni byli pro.
Mluvčí 19: Tak bod byl přijat.
Mluvčí 19: Tím pádem skončili body pana radního hrabánka a já navrhuji, abychom se teď dali pauzu na oběd.
Mluvčí 19: Je 13.17, myslíte si, že byste se stihli na oběd vat do 14 hodina?
Mluvčí 19: Sešli bychom se zase ve 14 hodin.
Mluvčí 19: Necelá tři čtvrtě hodinka, ano.
Mluvčí 19: Takže ve 14 hodin zde budeme začínat.
Mluvčí 19: Děkuji moc.
Mluvčí 19:  Tak, 41 zastupitelů je registrováno.
Mluvčí 19: Tak bych prosila ještě, jestli mě slyší v předsálí, ti, co jsou ještě tam, tak aby přišli zpátky do svých lavec, vložili kartičky do hlasovacích zařízení a mohli bychom pokračovat.
Mluvčí 19: Tak, dalším bodem je rozdělení dotace z dotačního programu Středočeského kraje podpor... Ne, pardon, to jsem vzala ještě starý, tak tady
Mluvčí 19:  Tak, teď už je na programu pan radník Milan Vácha a poskytnutí individuálních neinvestičních dotací z rozpočtu středočeského kraje na provoz a činnost sportovních centr mládeže v roce 2024, prosím.
Mluvčí 15: Tak nic.
Mluvčí 15: Jo, teď se to povedlo zrovna.
Mluvčí 15: Ještě jednou dobré popolení.
Mluvčí 15:  Tak jak říkala paní Hejtmanka, máme tady stejně jako každý rok individuální dotace pro naše SCM.
Mluvčí 15: Proběhlo jednání, výbor, možná předám i slovo panu předsedovi, jestli by mě když tak nedoplnil, 13.12., kde doporučil rozdělení tak, jak je uvedeno v přílohách.
Mluvčí 15:  Bylo to postoupeno i finančním výboru, který to projednal.
Mluvčí 15: Já ještě bych poprosil jenom finanční organizační, máme tady jeden překlép, poslední řádek na první straně, je tam Sportovní centra mládeže pro rok 2023, správně má být 2024, takže jenom prosím o úpravu, jinak ten tisk je tak, jak by měl být.
Mluvčí 15: Děkuji.
Mluvčí 19: Tak děkuji Jiří Havalka.
Mluvčí 27:  Já děkuju za slovo, paní Hejtmanko, dobrý den všem, jenom chci říct, že výbor se tím opravou zabýval poměrně obšírně, nakonec došel k řešení, které je tady předkládáno a navrhováno a k tomu řešení došel jednomyslně.
Mluvčí 27: Děkuji za pozornost.
Mluvčí 19: Martin Draxler.
Mluvčí 39: Dobré odpoledne, já bych jenom v tomhle bodě chtěl nahlásit možný střed zájmu, děkuju.
Mluvčí 19: Ano, tak ještě někdo další, kdo se hlásí do diskuze?
Mluvčí 19:  Není tomu tak, tak uzavírám diskuze a zpouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19: Hlasovalo 47 zastupitelů, probilo 46 a jeden se zdržel.
Mluvčí 19: Dalším bodem jsou změny zřizovacích listin při zpěvkových organizacích zřizovaných středočeským krajem.
Mluvčí 19: Prosím.
Mluvčí 15:  Tak děkuji za slovo.
Mluvčí 15: Já na rozdíl od sociálu to mám v jednom bodě, tak znamená máme pět změn zřizovacích listin.
Mluvčí 15: Tři z těch změn jsou více méně formální, je to vymezení nemovitého majetku.
Mluvčí 15: A jaké si narovnání, jedno je změna názvů, tak je formální, historický, spíše nonsense.
Mluvčí 15:  To, co je trochu zajímavé, je vymezení činnosti.
Mluvčí 15: My jsme na naší střední průmyslové škole v minulosti by pověděli smluvu paní doktorce, která po revoluci nějakým způsobem obývala naše historické stravovací zařízení.
Mluvčí 15: Díky tomu jsme měli my naši průmyslováckou jídelnu pronajatou ve vnitrobloku v nedaleké, v docela blízkosti nicméně,
Mluvčí 15:  po vypovězení smlouvy se zrekonstruovala a upravila ta původní jídelna a teď máme rozšíření očinnost školní jídelny.
Mluvčí 15: To je ten bod číslo čtyři a pátý bod, ten je také možná pro někoho zajímavý.
Mluvčí 15: Máme historický areál v bezdědicích, je to okres Mladá Boleslav a tam došlo k tomu,
Mluvčí 15:  Po těch mnoha desítkách let se areál, který byl využíván zejména pro pořádání dětských táborů, postupně vybydlil, je tam asbest, v podstatě DDMK není schopno ho financovat a my jsme se rozhodli, že je zbytečné, aby kraj do toho investoval desítky milionů nebo peníze vřádek desítek milionů korun na to, aby se tam poskytovali vnitřně dotované
Mluvčí 15:  pobytové zájezdy pro děti, když se to v jiných částech neděje.
Mluvčí 15: Jinými slovy je to určitá nespravedlnost.
Mluvčí 15: Na druhou stranu o ten areál by mohl projevit zájem uchazeč, který se ucházel i o vrh Bělá, který organizuje právě podobné pobyty pro děti.
Mluvčí 15:  Takže teď tímto změnou zřizovací listiny převádíme tento majetek na odbor majetku Kliborovi Lesákovi.
Mluvčí 15: Tak jestli máte někdo nějaké dotazy, jsem připraven.
Mluvčí 19: Tak děkuji, spouštím diskuze.
Mluvčí 19: Nikdo se nehlásí do diskuze.
Mluvčí 19: Irena Bartoniová Pálková, ano prosím.
Mluvčí 10:  Dobrý den, děkuji mnohokrát.
Mluvčí 10: Pane radní, já mám jenom dotaz k té poslední části.
Mluvčí 10: Když to převedeme na ten majetek, je někde záruka, se ptám, že to bude použito zase pro ty
Mluvčí 10:  ty aktivity těch dětí, anebo je to převod prostě do naší zprávy majetku s tím, že se to může třeba prodat komukoliv.
Mluvčí 19: Pan radník.
Mluvčí 15:  Tak rozhodně nebudeme odbor majetku nějakým způsobem zavazovat, pokud se najde uplatnění pro tábor nebo jiné rekreační středisko, ale naše DDM ho nadále využívat nebude.
Mluvčí 15: Tady opravdu je potřeba se zamyslet nad tím, že docházelo k vnitřní dotaci a to by stejně tady mohly kolegové skládna nebo z jiných
Mluvčí 15:  se ptát, proč středočeský kraj vlastně za náklady, které nezohledňují opotřebení, poskytují v Mladé Boleslavě.
Mluvčí 15: To znamená, ano, nebudeme to nikterak podmínit a věřím, že pan kolega Lesák s tím naloží, jak uzná za vhodné.
Mluvčí 19: Tak, pan radní Lesák.
Mluvčí 41:  Dobré, odpoledne.
Mluvčí 41: Tak my máme v komisi majetku a i v odboru majetku jasně nastavená pravidla, jak jednat s takzvaným zbytkovým majetkem.
Mluvčí 41: Pokud nám někdo z odboru vrátí jakoukoliv budovu nebo jakýkoliv areál, tak my v první řadě zjišťujeme, jestli by ho nevyužil jakýkoliv jiný odbor, třeba například pro deinstitucionalizaci sociálních služeb nebo dětských domovů a podobně.
Mluvčí 41:  Pokud zde nikdo takový se neobjeví na úřadě, oslovujeme příspěvkové organizace, zdali nemají nějaké projekty, které by rádi zrealizovali, případně dotačních titulů.
Mluvčí 41: Pokud ani zde ne, tak oslovujeme obce, jestli by nechtěli využít například pro základní školství nebo pro sociální objekty zřízené obcemi nebo městy.
Mluvčí 41: A pokud ani tady ne, tak teprve potom jdeme do prodeje těchto majetků.
Mluvčí 41:  Takže takto postupujeme v každém případě, který máme a pokud se neobjeví nikdo, kdo by to nechtěl využívat pro nějaké školské zařízení, tak ve finále dojde k tomu prodeji nebo pro sociální zařízení s využitím kraje nebo obcí, tak ve finále dochází k tomu prodeji.
Mluvčí 41: Zatím jsme pro většinu těch objektů našli uplatnění hlavně právě při převodu pro obce.
Mluvčí 41: Například rozšíření základních škol, rozšíření mateřských škol a tak dále.
Mluvčí 41:  Takže podle těchto pravidel postupujeme s každým tím majetkem, který je nám vrácen do zbytkového majetku.
Mluvčí 19: Tak děkuji, hlásí se paní Krumholcová.
Mluvčí 16: Dobré odpoledne, já bych jenom chtěla připomenout, že tento areál byl hojně využíván právě ekocentrem a domovem ládeže pro organizování letních táborů a probíhalo tam spousty turnusů,
Mluvčí 16:  účastníci se tam opakovaně vraceli a bylo to velmi oblíbené pro děti a pro rodiny z našeho promyslového města.
Mluvčí 16: Pokud by byla jakákoliv možnost tento areál zachovat a nabídnout krajskému uskupení k pořádání těch táborů, tak by to bylo jistě asi záslužné.
Mluvčí 16: A tímto bych chtěla vyjádřit podporu další spolupráci, protože
Mluvčí 16:  Zrovna s naším městem není ta spolupráce úplně ideální v tomto ohledu.
Mluvčí 16: Děkuji za pochopení.
Mluvčí 41:  Tak skutečně pokud o to bude mít město nebo obec zájem, tak ať se nám ozve, můžeme si udělat jednání, říci si, k čomu by to mělo sloužit, jak by to mělo sloužit, ale skutečně při momentálním aho máme ho to víc jak 75% pasportizace majetskou středočeského kraje.
Mluvčí 41:  a skutečně nejsme tak bohatí, abychom si mohli nechávat objekty, které se používají třeba měsíc, dva měsíce v roce a delší dobu nebyly udržovány.
Mluvčí 41: Takže uvítáme, když bude mít jakákoliv obec nebo organizace případně, která se stará o děti a chtěla by to dále provozovat.
Mluvčí 41:  tak určitě s ním jednat budeme, ale z těch 1070 budov plus dalších budov nezapsaných a pronajatých skutečně to, co nebudeme využívat, nemůžeme dále dotovat.
Mluvčí 41: Momentálně už jsme se dopočítali k nějakým 19 miliardám, které máme jako dluh na majetku.
Mluvčí 41:  Teď děláme EPC projekty, photovoltaiky a vždycky se snažíme, aby ty peníze do těch budov byly vloženy celkově, protože ani tyto energeticky úsporné projekty se nevyplatí instalovat na budovy, které jsou ve špatném stavu.
Mluvčí 41: Takže to je potřeba vždycky zhodnotit tohleto a ty budovy, které nám zůstávají a nemáme pro ně využití, tak je samozřejmě nutné, aby pro ně našel využití někdo jiný a ty peníze, které utržíme, abychom vrazili do těch budov, které nám zůstávají pro další činnost.
Mluvčí 19:  Děkuji.
Mluvčí 19: S přednostním právem paní Krumholcová.
Mluvčí 16: Ještě pro upřesnění vzhledem k tomu, že ekocentrum je právě zřizované městem a ta spolupráce je tam bohužel složitá, tak domnívám se, že s krajem ta dohoda většinou bývá příznivější a ekocentrum tam vynaložilo i svoje prostředky a svoji vlastně své pomocí ty objekty upravovali a opravovali, takže v tomto ohledu
Mluvčí 16:  se snažili za sebe udělat maximum, protože to bylo ku prospěchu dětí a rodin.
Mluvčí 16: Čili jenom tomto jsem chtěla uvést trošičku na prvou míru, takže děkuji za pochopení.
Mluvčí 19: Pani Bartoňová Pálková.
Mluvčí 10: Děkuji ještě jednou.
Mluvčí 10: Já bych se zeptala, jestli jsme řešili, jestli by se tam nedalo řešit taky nějaké skapacitnění našich
Mluvčí 10:  škol, protože upřímně řečeno hledáme každé místo a tady se, my jsme to na výboru neměli, neprojednávali, takže jsme se o tom nemohli bavit a mě by zajímalo, proč tedy, jestli se to vůbec nějakým způsobem řešilo dřív, nežli se to rozhodlo, že se to vrátí do majetku.
Mluvčí 10: Děkuji.
Mluvčí 19:  Pan radní vácha?
Mluvčí 15: Tak předně ten mechanismus je takový, že příspěvková organizace pokud nevidí uplatnění nakládání se svým majetkem, který má svěřený, tak nám ho nabízí autonómně.
Mluvčí 15:  jinými slovy na základě žádosti, my to přebíráme zpátky jako zřizovatel to předně a jinak ty bezdědice svojí lokalitou nejsou vhodný pro žádnej typ našeho zařízení, je to opravdu odlehlá rekreační oblast, je to hezký, ale není to pro ani základní školu jako lokálního charakteru, takže ne.
Mluvčí 19: Tak děkuji, hlásí se někdo další do diskuze?
Mluvčí 19:  Není tomu tak, ukončuji diskuzi a zpouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19: Tak, hlasovalo 48, probilo 46 a dva se zdrželi.
Mluvčí 19:  To je tedy, jestli se napletu všechno od Milana Váchy a dalším bodem je už Václav Švenda a kultura, dodatek číslo jedna ke zřizovací listině Hornětského muzea Příbram, prosím Bašku, máte slovo?
Mluvčí 32:  Dobré odpoledne, navazuji na kolegu Váchu, také předkládám návrh na změnu zřizovací listiny, kterou jsme schválili původně 18.2.
Mluvčí 32: 2019 a ta změna spočívá v tom, že rušíme původní přílohu číslo 1, nahrazujeme ji novou přílohou a důvodem této změny je náprava zjištěných nesrovnolostí výměr u některých pozemků v katastrálním území Vysokých Lumec.
Mluvčí 32:  uvedený v původní příloze č.
Mluvčí 32: 1 a také doplnění přichybějících pozemku.
Mluvčí 32: Takže si vás všechny dovolím poprosit o hlasování ve prospěch změny zřizovací listiny Hornětského muzea Příbram.
Mluvčí 32: To je ode mne na úvod všem.
Mluvčí 32: Děkuji.
Mluvčí 19: Děkuji panu radnímu, dávám slovo Lucie Cirke-Chocholové.
Mluvčí 20:  Tyto body předkládané v oblasti kultura, památkova péča, cestovní ruch, výbor na svém jednání projednal a doporučil zastupitelstvu ke schválení.
Mluvčí 19: Děkuji.
Mluvčí 19: Je někdo další, kdo se hlásí do diskuze?
Mluvčí 19: Není tomu tak, tak ukončuji diskuzi a zpouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 48, probilo 48, bylo to jednomyslné.
Mluvčí 19: Dalším bodem je souhlas s prodejem objektu HNK na Stráži v Černošicích do vlastnictví paní Ireny Delaf.
Mluvčí 19: Dávám slovo panu radnímu.
Mluvčí 32: Vážení kolegové, zde se jedná o souhlas s prodejem objektu HNK na Stráži a návrh na uzavření dodatku číslo 1 k veřejnou správní smluvě o poskytnutí dotace na obnovu památek.
Mluvčí 32:  Předmětem toho dodatku číslo jedna je dohoda o převodu práv a převzetí závazků ze smlouvy ze dne 9.12.2020.
Mluvčí 32: Zastupitelstvo středočeského kraje 20.12.2020 rozhodlo o poskytnutí dotace
Mluvčí 32:  Na opravu fasádního pláště hájovny stavající majitelé se rozvádějí a hájovnu prodávají z důvodu vypořádání majetku.
Mluvčí 32: Nová budoucí majitelka by ráda v obnově nemovité kulturní památky pokračovala.
Mluvčí 32: To je ode mne na úvod vše.
Mluvčí 32: Děkuji.
Mluvčí 19: Děkuji.
Mluvčí 19: Kdo další se hlásí do diskuze?
Mluvčí 19: Nikdo?
Mluvčí 19: Tak ukončuji rozpravu a zpouštím hlasování.
Mluvčí 19:  Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlásoval 48, probilo 47, 1 se zdržel, bod byl přijat.
Mluvčí 19: Dalším bodem je dodatek číslo 2 k Veřejnoprávní smlouvě o poskytnutí individuální účelové neinvestiční dotace z rozpočtu středočeského kraje na rok 2023 pro post Belum, zapsaný ústav.
Mluvčí 19: Prosím, pane radní.
Mluvčí 32:  Zde Postbilum požádalo dne 20.12.2023 o prodloužení realizace části projektu a to do 29.1.2024 a to pouze v rámci realizace aktivit jednoho ze článků, jedná se o uspořádání 20 zážitkových workshopů paměti národa pro školní třídy.
Mluvčí 32:  Zbývalo ke dní podání uskutečnit pět workshopů, které nemohly by se uskutečnit ze zdravotních důvodů či následných zrušení programu ze strany škol.
Mluvčí 32: Takže ty zbylé workshopy se Post Bellum zavazuje uskutečně do 29. února.
Mluvčí 32: Děkuji.
Mluvčí 19: Tak, děkuji.
Mluvčí 19: Hlásí se někdo do diskuze?
Mluvčí 19: Není tomu tak, ukončuji diskuze, zpouštím hlasování, kdo je pro.
Mluvčí 19:  Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 45 a bylo to jednomyslné, všichni byli pro.
Mluvčí 19: Děkuju pane radní a dalším bodem je bod pravidla 24 pro poskytování darů z rozpočtu středočeského kraje ze středočeského fondu životního prostředí a zemědělství v rámci tematického zadání výsadba stromů a předávám slovo paní radní Skopalíkové.
Mluvčí 38:  Dobrý den, tak stejně jako v předešlých letech, tu máme Fond životní prostředí a zemědělství, tentokrát tematické zadání výsadba stromů.
Mluvčí 38: Jsou to dary pro obce.
Mluvčí 38: Máme připraveno, jako v minulých letech, 2 miliony korun.
Mluvčí 38: Pravidla se učina pro zlepšování životního prostředí v obcích, prostřednictvím podpory následné péče o vysazené stromy, které byly vysazené z veřejných prostředků.
Mluvčí 38:  jako to bývalo dříve, tak máme 1500 Kč na jeden vysazený strom na právě tu následnou péči.
Mluvčí 38: Mělo by to být vyhlášeno pro přihlašování obcí od 1.3. do 30.9.
Mluvčí 19: Tak, pan Jiránek, prosím.
Mluvčí 04: Děkuji, dobré odpoledne.
Mluvčí 04: Výbor pro životní prostředství a zemitelství tento materiál projednal a doporučil zastupitelstvu ke zchválení.
Mluvčí 19: Tak, děkuji.
Mluvčí 19: Hlásí se někdo další do diskuze?
Mluvčí 19:  Nevidím, nehlásí.
Mluvčí 19: Ukončuji diskuzi a zpouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 47, probilo 46 a zdržel se jeden zastupitel, bod byl přijat.
Mluvčí 19: Děkuji paní rední Skopalíkové, předávám slovo panu radnímu, panu náměstkovi Pavlíkovi a je to individuální návratná finanční výpomoc pro sbor dobrovolných hasičů Rostoky na dostavbu stánoviště zdravotnické záchranné služby Rostoky.
Mluvčí 26: Tak dobré, odpovedné dámy a pánové,
Mluvčí 26:  Prvním materiálem, který předkládám pro jednání zastupitelstvů, je individuální návratná finanční výpomoc pro sbor dobrovolních asičů Rostoky a konkrétně na dostavbu stanoviště Středočeské zdravotnické záchranné služby právě v Rostokách u Prahy.
Mluvčí 26: Tak, jak je uvedeno v předkládací správě, nebo v důvodové správě, projekt Prvnotní myšlenka vznikl na přelomu roku 2015 až 2016,
Mluvčí 26:  V lednu 2017 Sbor dobrovolných hastičů Rostoky obdržel stavební povolení a zároveň od středočeské záchranky minimální prostorové a technické požadavky pro budoucí stanoviště.
Mluvčí 26: Na úvod bych chtěl říct, že současné stanoviště záchranky v Rostokách u Prahy je v nezrekolodovaném bytě 3 plus 1,
Mluvčí 26:  Záchranka sanitka nám stojí na parkovišti u restaurace a připojení prodlužovací šňůrou, vedenou původně po zemi, nyní vzduchem, zavěšenou na dřevěné konstrukci, takže super zdravotnictví 21. století.
Mluvčí 26: Z tohoto důvodu vlastně tři roky
Mluvčí 26:  Tři roky jednám s hasiči v Rostokách a vím, že i můj předchůd se s nimi jednal o tom, abychom se nějakým způsobem posunuli, abychom skutečně záchránku v Rostokách měli umístěnou v prostředí, které je odpovídající současné době.
Mluvčí 26: V průběhu výstavby sborem dobrovolných hasičů došlo k tomu, k čemu došlo na stave v mým trhou, zdražili se materiály,
Mluvčí 26:  a zjistilo se, že vlastně původně schválený rozpočet, který oni investovali ze svých vlastních prostředků, je neroztačující.
Mluvčí 26: Původně se obrátili na záchránku s tím, abychom podepsali smluvu o smluve budoucí, neboť toto mělo být i dostatečné pro sednání úvěru s bankou.
Mluvčí 26: Nicméně to se nepodařilo.
Mluvčí 26: Hledali jsme další možný způsob vyřešení.
Mluvčí 26: Jako nejoptimálnější se nám jeví
Mluvčí 26:  poskytnutí návratné finanční výpomoci se způsobem odbydlení této částky, tak jak je předloženo v tomto materiálu.
Mluvčí 26: Děkuji.
Mluvčí 19: Tak děkuji, paní Mandáková.
Mluvčí 24: Dobrý den, ještě jednou, já bych chtěla deklarovat, že Výbor pro zdravotnictví tento bod projednal a jednomyslně schválil.
Mluvčí 19: Tak, pan Bezděk.
Mluvčí 28:  Děkuji paní Edmanko, děkuji i panu náměstkově a můu potvrdit, že s tímto materiálem se nesetkávám poprvé.
Mluvčí 28: Už v minulém volebním období jsem se snažil, aby združení dobrovolních hasičů v Rostokách nějakým způsobem bylo aktivnější, bohužel se tak nestalo.
Mluvčí 28:  a nechci rozebírat, proč jsem rád, že ta záležitost se nějakým způsobem pohnula, předpokládám, že na to má velký vliv paní Mádlová.
Mluvčí 28: Takže za tady té situace se spíše otázkou je, jestli tato individuální návratná finanční výpomoc, to znamená ten způsob, jakým je tady poskytována dotace,
Mluvčí 28:  a následné odbydlení je na místě nebo není na místě.
Mluvčí 28: My jsme se v minulosti vždycky snažili, abychom využívali v maximální možné míře vlastní nemovitosti, které tam máme, byť bychom museli stavit na zelené louce.
Mluvčí 28: To je první cesta.
Mluvčí 28: Pan doktor Rusý patrně vyhodnotil situaci úplně jinak, zvolila se ta jednodušší cesta, kde je možno pomoci,
Mluvčí 28:  Združení doborovolních hasičů a samotně i obci Rostoky.
Mluvčí 28: Ale otázkou je, do jaké míry je to logická získa ostatních programů.
Mluvčí 28: Vemte si tisk 035.
Mluvčí 28:  které dnes bychom měli znova posuzovat, to je kofinancování nebo dotace pro jednotky SDH, nebo dotace pro podpory spolků a veřejně prospěšných organizací, což je přesně jedna z těchto věcí.
Mluvčí 28: Tam podle mě stačilo jenom změnit ten program, doplnit možnost poskytnout dotace právě z tohohle programu.
Mluvčí 28:  To znamená, já v zásadě budu podporovat, abychom tam vybudovali stanoviště záchranné služby, ale myslím si, že toto by se nemělo stát vůbec pravidlem.
Mluvčí 28: Buď budem podporovat a řádně podporovat hasiče, anebo budeme řádně podporovat záchranku.
Mluvčí 28: Takhle to vidím já.
Mluvčí 28: Další věc, já pevně věřím, že tedy jaksi co nejdřív tam bude to stanoviště záchranné služby fungovat.
Mluvčí 19:  Tomáš Zmudá?
Mluvčí 34: Díkuji, já mám dva dotazy k tomuto tisku.
Mluvčí 34: První se jedná ohledně ceny dostavby té části, kterou my potřebujeme pro tu záchránku, kdy město Rostovky si nechalo zpracovat ználecký posudek a rozpočet na dostavbu.
Mluvčí 34: Vyšlo to na konci roku 2022 na 4,7 milionů bez DPH.
Mluvčí 34: My nyní dáváme tedy návratnou finanční výpomoc 2,5 milionů korun, tak mě zajímá, jestli za těch 2,5 milionů to dokáží dostavět.
Mluvčí 34:  A druhý dotaz je, že jsou informace, že tam mohly být problémy se statikou, tak jestli byste to mohli objasnit, prosím, děkuji.
Mluvčí 19: Pan náměstek, prosím.
Mluvčí 26: Tak já začnu odzadu.
Mluvčí 26: Ano, problémy se statikou tam byly mezi projektantem původním a původní realizační firmou, tam došlo k nějakému vzájemnému trestnímu oznámení.
Mluvčí 26:  Nevím, v jaké je to dneska fázi, protože nemám samozřejmě přístup do databáze policejních šetření, ale podle dokumentů, které mám k dispozici, tak 27. garáž, kde je uskladněna nebo ugarážována hasičská technika, to znamená ten největší podlohová plocha při zemí je zkoloudována s nabitím právní účinnosti.
Mluvčí 26:  Takže předpokládám, že z tohoto důvodu, pokud je to skloudováno, tak tam žádný problém v současné době se statikou není.
Mluvčí 26: Co se týká té, a teď se omlouváme,
Mluvčí 26:  Prospočet.
Mluvčí 26: Sám jste říkala, že to bylo na konci roku 2022, žádost byla podaná v roce 2023, mezi tím tam došlo, a to mě tak možná asi pan kolega Jakob doplní, mezi tím tam došlo k nějaké částečné realizaci ze strany sboru dobrovolných jasičů a toto je částka, kterou oni požerují k tomu, aby ta část budovy, která je určena pro záchranku, byla dokončena.
Mluvčí 26:  jestli takto stačí a pan doktor Bezděk, pokusím se odpovědět.
Mluvčí 26: Vy jste tam říkal, že byste rád, aby se to nestalo pravidlem, právě proto je to individuální záležitost.
Mluvčí 26: Tady je totiž problém v tom, že stavebníkem, investorem je Združení dobrovolných asičů jako SDH, několik je SDH, na kterých se vztahují té dotační tituly, o kterých jste hovořil.
Mluvčí 26:  My jsme zvažovali, ale my jsme zvažovali všechny varianty, tato varianta nám vyšla jako uplněný, optimálnější za prvé, za druhé.
Mluvčí 26: K tomu, proč jsme přistoupili na to dokončit to takto, tak jak to je rozestavěno, tak je to z toho důvodu, že právě už to bylo rozestavěno v tom roce 2021, když jsem se tam byl poprvé podívat na jaře, tím, že byl ještě snih nebo poprašek snihu.
Mluvčí 26:  A přišlo mi smysl, nebo přišlo nám, mně i záchrance, smyslu plnější pokračovat v rozestaveném projektu, ale souhlasím s váma, jinak tam, kde máme pozemky a není kopnuto, tak je lepší stavit na vlastním.
Mluvčí 26: Jestli tak, to stačí.
Mluvčí 19: Děkuju.
Mluvčí 19: Tak děkuji, Jan Jákob, prosím.
Mluvčí 37:  Jakob, prosím krátce.
Mluvčí 19: Pardon, že jsem byla trošku delší než obykle dívám.
Mluvčí 37: Já se to užívám ve sněmovně, vždycky děkuju.
Mluvčí 37: Omlouvám se.
Mluvčí 37: Stručně k tomu, proč se to týká dobrovolných asičů, zrostok, ona je to poměrně specifická situace,
Mluvčí 37:  kdy právě ten sbor dobrovolných hasičů měl historicky nějaké majetky, pozemky a chtěli mít objekt ve svém vlastnictví, tudíž nemohli využívat dotačních prostředků.
Mluvčí 37: Bychom různé modely v spolupráci s městem
Mluvčí 37:  s městem hledali, ale v nich nebyla tahle jich podmínka toho, aby oni potom byli vlastníky toho objektu, nikdy splnitelná.
Mluvčí 37: Proto na specifickou situaci se ledá specifické řešení, kdy oni ten objekt už staví v zásadě své pomocí, byla tam jedna společnost,
Mluvčí 37:  několik let a ty okolnosti předchozích let jim v tom nenahrávali.
Mluvčí 37: Město Rostocku je dlouhodobě také v tomto, pomáhá každý rok, vydává příspěvek na nějakou dílčí část.
Mluvčí 37:  která se posune a to odpovídám částečně na ten dotaz, my jsme si i ve spolupráci s nimi jako město, náš odbor zprávy a rozvoje města tak neprověřoval i ty náklady na tu
Mluvčí 37:  část celkovou, ale i část, která by měla být pro středočeskou záchranku, tak já můžu potvrdit, že v tuto chvíli ta část kám odpovídá.
Mluvčí 37: V mezičase byly udělány například otvory a jejich výplně, tedy okna, dveře, které jsou taky specifické trochu v tomto objektu.
Mluvčí 37: Já pevně věřím, že si jim
Mluvčí 37:  to dílo podaří tak, aby kromě tedy té části, kde už je hasičský vůst, té zkolaudované garáži, kterou si vlastně pronajímá město, být pro svoji jednotku sboru dobrovolných hasičů, je to trošku jako je krkolomné.
Mluvčí 37:  ale je to tak, že v řádu měsíců by mohlo to tež dojít ze strany kraje, já pevně věřím, že se jim to podaří a že ten objekt po poletech průběžné výstavby najde své určení a nakonec ji to spojení je si myslím celkem
Mluvčí 37:  celkem logické a zajímavé, takže děkuji za podporu.
Mluvčí 19: Tak děkuji.
Mluvčí 19: Kdo další sehlásí do diskuze?
Mluvčí 19: Nikdo, takže ukončuji diskuze, způjčím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 48, probilo 47, jeden zastupitel se zdržel, takže bod byl přijat.
Mluvčí 19: Dalším bodem je program 2024 zdravotnictví pro poskytování investičních dotací z rozpočtu středočeského kraje poskytovatelům akutní lůžkové péče na území středočeského kraje.
Mluvčí 19: Prosím pane náměstku.
Mluvčí 26: Děkuji za slovo.
Mluvčí 26: Tak tento program je vlastně standardním programem, který už vlastně vyhlašujeme po čtvrté.
Mluvčí 26:  Jedná se o podporu nekrajských zdravotnických zařízení, poskytujících akutní louškovou péči v oblasti minimálně interních oborů.
Mluvčí 26: De facto se v tomto programu toho příliš oproti minulosti nezměnilo.
Mluvčí 26: Máte celý popis v přiloženém materiálu a tady vás poprosím o podporu.
Mluvčí 26: Je to v souvadu s naším zájemem, abychom
Mluvčí 26:  podporovali rozvoj zdravotnictví na území celého středu Českého kraje.
Mluvčí 26: Děkuji.
Mluvčí 19: Tak, pan Bezděk.
Mluvčí 28: Děkuji paní Hetmanko, děkuji i panu náměstkovi, že řekl, že se v tom programu v zásadě nic nezměnilo oproti minulým letem a myslím si, že to je chyba.
Mluvčí 28: První věc, která je, že se nezměnila aktuálnost té přílohy.
Mluvčí 28: Ta příloha odpovídala situaci, myslím, ze začátku 2021-2022,
Mluvčí 28:  a možná v té době mohla být i aktuální.
Mluvčí 28: Teď je to pojato v zásadě jenom tak ryze obecně, že máme další program, ten vypadá úplně stejně, jak bylo předtím.
Mluvčí 28: To, co já vidím za mnohem důležitější je, že ze strany střehočeského kraje nedochází ani k vyhodnocení efektivity vynaložených prostředků v tomto směru.
Mluvčí 28: Jinými slovy, my nevíme, jestli to, co si ty nemocnice pořídily za ty peníze, bylo vynaloženo ryze SF efektivně.
Mluvčí 28:  My tady na straně Střeho Českého kraje potažmou krajského úřadu kontrolujeme pouze, zda to bylo zakoupeno, ale jestli je to užíváno nebo není užíváno, to já vidím jako určitý problém a do budoucna.
Mluvčí 28: Pokud vůbec v této podobě takovýto program bude existovat, měli bychom se právě zaměřit na efektivitu vynaližených prostředků.
Mluvčí 28: Děkuji moc.
Mluvčí 19: Tak, pan náměsták.
Mluvčí 26:  Já možná dám asi nejříchejště přednost pani předsedkyni výboru, teda, že bych pak zareagoval najednou.
Mluvčí 19: Dobře, paní Mandáková, děkuji.
Mluvčí 24: Já bych chtěla říct, že k tomuto budu proběhla diskuze na výboru pro zdravotnictví a v podstatě bylo řečeno, že do budoucna bude ta příloha týkající se
Mluvčí 24:  vlastně vybavení, které lze z tohoto programu pořídit pro jednotlivá zdravotnická zařízení, že ta příloha bude upravena.
Mluvčí 24: Zatím se řídí pokyny ministerstva.
Mluvčí 24: Program byl vlastně většinou hlasů ve výboru schválen 9-3.
Mluvčí 19: Tak, Martin Hrabánek, prosím.
Mluvčí 08:  Já bych chtěl nahlasit potenciální střed zájmu a potvrduji, že jsme efektivně využili dotaci ze středu Českého kraje.
Mluvčí 08: Děkuji za ní, protože si myslím, že pro nemocnici, já tuším, že to bylo útrazůkové vybavení.
Mluvčí 08:  že to skutečně nám ta dotace pomohla a jsem za ní rád a myslím si, že je to v podstatě i v dalších humanitárních fondech také přispíváme třeba v sociální oblasti na různé takovéhle věci, takže já jsem za to rád, že i zdravotnictví v tomto ohledu pomáhá i svým nekrajským zařízením.
Mluvčí 19:  Pana Městek.
Mluvčí 26: Tak já tady potvrduji slova kolegy Hrabánka, jenom matně, když si vzpomenu, tak to bylo zobrazovací zařízení, pardon, jo, zobrazovací zařízení v Říčanech, hluška v Brandy se nad Labem a to jsou jenom matně projekty, o kterých si pamatuju, které své opodstatnění 100% měly.
Mluvčí 26:  Pane doktore, co se týká přílohy, příloha je obsaná v podstatě z projektů, z programů europáckých a React EU v té době.
Mluvčí 26: Podle informací i na základě jednání Výboru pro zdravotnictví minulý týden jsme zjišťovali, tak zatím není plánovaná ani na centrální úrovni žádná změna.
Mluvčí 26: Z tohoto důvodu je to tak.
Mluvčí 19: Tak děkuji, pan Bezděk.
Mluvčí 28:  Jenom abych doplnil, ta efektivita je o něčem úplně jiným, než že tam dostanu nějaký přístroj, ale to je záležitost širší diskuze o efektivitě zdravotnictví a efektivitě financování zdravotnictví a investic do zdravotnictví.
Mluvčí 28:  která rozhodně asi přesahuje dnešní den.
Mluvčí 28: To, co jste říkal vy, pane náměstku, je samozřejmě pravda, ale tohle je program Střehu Českého kraje, to znamená, my jsme od toho, abychom případně mohli sami rozhodnout o to, co budeme, řekněme, financovat nebo ne, co bude mít prioritu, co si myslíme atd.
Mluvčí 28: To je jenom můj komentář.
Mluvčí 28: Jinak já nechci znova říkat to, co jsem tady říkal minule, předminule a před předminule.
Mluvčí 28: Děkuji.
Mluvčí 19:  Tak, paná Městek.
Mluvčí 26: Poslední krátká reakce.
Mluvčí 26: Vím, že jsme se o tom bavili už na výboru pro zdravotnictví.
Mluvčí 26: Předpokládám, pokud tento program bude pokračovat i v budoucích letech, tak určitě ta diskuze k tomu, k té příloze číslo jedna, myslím, že to je jedna, teď se to zhlavně nepamatuji, to znamená to potenciální technické vybavení nebo zdravotnické vybavení, tak určitě podrobíme diskuzi.
Mluvčí 26: Děkuji.
Mluvčí 19:  Tak děkuji.
Mluvčí 19: Kdo další se hlásí do diskuze?
Mluvčí 19: Nikdo?
Mluvčí 19: Tak ukončuji rozpravu a zpouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 50, probilo 44, dva byly proti, čtyři se zdržily, takže bod byl přijat.
Mluvčí 19: Tak a to je všechno se zdravotnictví.
Mluvčí 19: Aha, tak ten alemet tady chybí, tak předávám slovo znova.
Mluvčí 26: Tak je to materiál pořadové číslo 38, tisk 0094 a je to program 24 pro poskytování dotací z rozpočtu středočeského kraje
Mluvčí 26:  se středčeského humanitárního fondu v rámci tematického zadání zdravotnictví.
Mluvčí 26: Tímto materiálem vás žádám o schválení humanitárního fondu tematické zadání zdravotnictví.
Mluvčí 26: Fond vychází z loňského ročníku, to znamená podpora tečovatelské péče a paliativní péče a zároveň je rozšířen o poskytování paliativní péče lůžkovou formou, to znamená hospicovou.
Mluvčí 26:  V tomto směru je program Humanitární fond pro program zdravotnictví navýšen oproti minulosti o 3 miliony korun, tudíž v souvladu s rozpočtem středočeského kraje bude rozdělováno podle pravidel maximálně 10 milionů korun.
Mluvčí 26: Pravidla jsou přílohou číslo 1 tohoto materiálu.
Mluvčí 19:  Děkuji, pan Bezděk s přednostním právem.
Mluvčí 28: Děkuji, paní Hytmanko, děkuji vám, pane náměstku.
Mluvčí 28: Osobně jsem velice rád, že se pokračuje v tomto projektu, který jsme zahájili a vítám i to, že částka, která jde na služby, které by měly být kryty tímto projektem, se několika násobně navýšila oproti tomu původnímu, když se s tím začínal.
Mluvčí 28: Mám však ještě nějaké připomínky a ty se týkají právě ustanovení článku 5
Mluvčí 28:  toho programu a to je záležitost, že de facto my počítáme, nebo tak jak je to navrženo, takže se počítá s tím, že budou dotovány i
Mluvčí 28:  subjekty, které nemají sídlo ve středních Čechách, ale poskytují péči pacientům, kteří mají trvalý pobyt na území 3. českého kraje.
Mluvčí 28: A to poměkud nešťastně řečeno, čas je tam buď 20 pacientů, anebo 20% pacientů, anebo 30 unikátních pacientů.
Mluvčí 28:  Já se domnívám, že tam by mělo být, spíš dosahuje nejméně 20% z celkového počtu všech hospitalizovaných pacientů.
Mluvčí 28: Je to na straně 5, druhý řádek zhora v přílohy číslu 1 usnesení.
Mluvčí 28:  Osobně se ale však myslím, že spíš by mělo být, tohle je kriterium, by mělo být vázáno na konkrétní osoby, to znamená neměli bychom hovořit o 20, tak jak je přesně 20, nebo nejméně 20, jak tady hovořím já a navrhuji.
Mluvčí 28:  Což možná jenom došlo k tomu, že tam to slovo vypadlo.
Mluvčí 28: Plédoval bych, pokud to chcete schvalovat v této podobě o doplnění toho slova tam.
Mluvčí 28: Ale měli bychom to dávat prostě na tzv.
Mluvčí 28: kapitačním principu.
Mluvčí 28: To znamená, pokud tam je pacient ze střehu Českého kraje, tak k tomu bychom měli dát nějakou konkrétní částku.
Mluvčí 28:  Takže první věc je příroda číslo 1, článek 5, odstavec 2, strana 5, druhý řádek.
Mluvčí 28: Spíš by tam mělo být nejméně 20% z celkového počtu.
Mluvčí 28: Protože to mi dává potom logiku, ale pokud řekneme jenom strikně 20%, tak to není ani 1,20 a ani 19.
Mluvčí 28: Takže nejméně 20%, prosím.
Mluvčí 18:  Tak, Michal Mandáková.
Mluvčí 24: Ano, i k tomuto bodu proběhla na výboru pro zdravotnictví diskuze, byl většinou hlasů schválen.
Mluvčí 24: Děkuju doktoru Bezděkovi, určitě všichni chápem, že se jedná o minimálně 20 % občanů středočeského kraje, který jsou v hospicové péči.
Mluvčí 24:  hospicu v jiném kraji.
Mluvčí 24: Je to z toho důvodu, anebo přistoupili jsme k té úpravě toho materiálu z toho důvodu, že vlastně středočeský kraj má pouze
Mluvčí 24:  jeden lůžkový hospic, a to je hospic Dobrého pastíře v Čerčanech.
Mluvčí 24: A vlastně, když se podíváte na rozlohu středočeského kraje, tak vlastně z jiných koutů ti pacienti taky někam musí.
Mluvčí 24: A smyslem paliativní péče, to znamená péče umírající, je to, aby ten klient byl co nejblíže rodině, nebo naopak, aby ten hospic byl co nejblíže té domácnosti toho klienta.
Mluvčí 24:  Takže vzhledem k tomu, že odbor zdravotnictví mapoval situaci v jednotlivých hospicech mimo území středo Českého kraje, tak k tomu přistoupil a já si myslím, že je to úplně legitimní, pokud se zařízení stará o naše pacienty a o naše klienty, tak je potřeba je dotovat.
Mluvčí 24: Za mě je to určitě levnější, než řizovat nový lůžkový hospic na území středo Českého kraje.
Mluvčí 24:  Tahleta varianta bych řekla, že je přijatelnější i finančně, i lidsky.
Mluvčí 24: Protože ti lidé jdou tam, kde mají v podstatě nejblíž.
Mluvčí 24: Děkuji.
Mluvčí 19: Děkuji.
Mluvčí 19: Pan máměstek Pavlík.
Mluvčí 26:  Tak já děkuji pani přesvedkyni výboru.
Mluvčí 26: Pokusím se vypořádat s vašimi připomínkami, tak začnu u té jednodušší, vzhledem k tomu, že u druhé odrážky, kde je napsáno 30 unikátních pacientů, je napsáno alespoň 30 unikátních pacientů.
Mluvčí 26: Myslím si, že není problém do té předchozí odrážky napsat, kde dosahuje alespoň 20%.
Mluvčí 26: Tak to bych teda navidoval hlasovat o tomto programu.
Mluvčí 26:  O kapitačních platbách verjte to tak, že tohle je první rok podpory Lůžkové hospicevé péče.
Mluvčí 26: Program nebo to rozšíření humanitárního fondu je předkládáno i z toho důvodu, že když jsme tady v voňském roce, tuším, že někdy na březnovém, dubnovém, teď už si to zlavě nepamatuju, možná květnovém zastupitelstvu, schvalovali individuální dotaci pro hospice Dobrého pastýře v Čerčenech,
Mluvčí 26:  Myslím, že dokonce i na vaší připomínku jsem slíbil, že se pokusíme to systémově začal členit do palliativní péče, tak je to i jeden z důvodů, proč rozšířujeme ten program.
Mluvčí 26: Ale nemůžeme to omezit na to, aby to byl jenom prohospis dobrého pastýře, protože si myslím, že skutečně jsou a podle dat, která máme, když jsou získaná,
Mluvčí 26:  získaná přímo, tak skutečně středočeští pacienti jsou i v těch lůžkových zařízeních mimo území středočeského kraje, stejně tak jako v hospice Dobrého pastýře v Čerčanech jsou zase pacienti například z Prahy nebo zejména z Prahy.
Mluvčí 26: Myslím, ty, který nejsou středočeský tak.
Mluvčí 19:  Tak, pan Brzděk.
Mluvčí 28: Děkuji, paní Etmanko, děkuji vám, pana náměstku, že jste vyhověl tomu mému požadavku.
Mluvčí 28: Já to plně chápu, že tento materiál je určitý dalším krokem a určitě jaksi znova se o něm bude diskutovat, třeba i v tom směru, jak jsem naznačil já.
Mluvčí 28:  To znamená, beru to jako provizorní záležitost a zakřekněme za příští rok, nebo příští rok se vyhodnotí, jak je to plněno, protože je tady, teď já se nechci dotknout kohokoliv, ale tyto částky, to znamená tyto části 20% nebo 30%,
Mluvčí 28:  nejméně 20 % nebo nejméně 30 unikálních pacientů, to došlo k tomu, řekněme, pouhým odhadem stanovený.
Mluvčí 28: Podle mě, já jsem dostal nějaké materiály z odboru zdravotnictví, bohužel mi nebyli do dneška rozklíčovány, ale předpokládám, že v této podobě, jak jste přistoupil na ten můj návrh, myslím si, že to mohu podpořit já a i moji kolegova.
Mluvčí 28: Děkuji moc.
Mluvčí 19:  Tak hlasí se někdo další?
Mluvčí 19: Nehlásí.
Mluvčí 19: Tak ukončuji diskuzi a zpouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  hlasovalo 50 a bylo to jednomeselé.
Mluvčí 19: A teď já děkuji tedy panu náměstkovi Pavlíkovi za jeho zdravotnictví a předávám slovo panu radnímu Lesákovi, na kterého se všichni těšíme.
Mluvčí 41:  Tak já děkuji ještě jednou dne za slovo, jsem rád, že se na mě všichni těší.
Mluvčí 41: A na začátek bych navrhl sloučit body 40 až 54 jednásob bezúplatné nabití pozemků
Mluvčí 19:  Tak děkujeme a já dávám hlasovat o sloučení bodů 40 až 54.
Mluvčí 41: Až 54.
Mluvčí 19: Tak kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Jednomyslně všech 45 zastupitelů bylo prosloučení.
Mluvčí 19: Tak prosím.
Mluvčí 41: Pod číslo 40 bezúplatné nabití pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Vlkančice, pod celnicí 2. třídy od Úřadu pro zastupování státu.
Mluvčí 41: Pod 41 bezúplatné nabití pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Kotopeky, pod celnicí 3. třídy opět od Úřadu pro zastupování státu.
Mluvčí 41:  2.
Mluvčí 41: Bezúplatné nabití pozemků v K.U.
Mluvčí 41: míšek Podbrdy pod selnicemi 3. třídy od Úřadu pro zastupování státu.
Mluvčí 41: Bod 43.
Mluvčí 41: Bezúplatné nabití pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Horka u Bakova nad Jizerou pod selnicí 3. třídy opět od Úřadu pro zastupování státu.
Mluvčí 41: Bod 44.
Mluvčí 41: Bezúplatné nabití pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Polepy u Kolína pod selnicí 3. třídy opět Úřad pro zastupování státu.
Mluvčí 41: Bod 45.
Mluvčí 41: Bezúplatný převod pozemků v K.U.
Mluvčí 41:  u Čeradice u Pátečku, opět je to nabití pozemků po celnicí třetí třídy od Úřadu pro zastupování státu.
Mluvčí 41: O 46 bezuplatné nabití pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Bakov nad jezerou, po celnicí druhé třídy opět od Úřadu pro zastupování státu.
Mluvčí 41: O 47 bezuplatné nabití pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Hračany u Žehuně,
Mluvčí 41:  Opět se jedná od Úřadu pro zastupování státu, tentokrát to nejsou pozemky Podsilnicí, ale pozemky, které jsou součástí přírodní památky Žehuňsko-Báň, které zřizuje středočeský kraj a zajišťuje i jejich údržbu.
Mluvčí 41: Od 48 bezuplatné nabití pozemku K.U.
Mluvčí 41: Lety u Dobřichovic
Mluvčí 41:  Zde se jedná o bezúplatné nabití pozemků od obce Lety.
Mluvčí 41: Na pozemcích leží stavební objekty, které jsou v súčasti projektu kolizní místo v Letech, křižovatka Prezská a Řevnická na Kovárně.
Mluvčí 41: Převod těchto pozemků kraj je podmínkou pro poskytnutí příspěvku na realizaci stavby ze strany SFDI.
Mluvčí 41:  BOT 49 Bezúplatné nabití pozemků v KAU Bělá pod Bezdězem.
Mluvčí 41: Jedná se o nabití pozemků v souvislosti s dokončením stavby 3.25.2019 z Bezděz, rekonstrukce mostu od města Bělá pod Bezdězem.
Mluvčí 41: BOT 50 Bezúplatné nabití pozemků a stavby komunikace v KAU Český Brod.
Mluvčí 41: Jedná se o rozšíření komunikace a odbočovací pruh a stavu přechodu od obchodního centra Pila a bezúplatné nabití pozemků od města Český Brod.
Mluvčí 41:  Bot 51.
Mluvčí 41: Bezuplatné nabití pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Kolín dná se pod silnicí 2. třídy od Ministerstva obrany.
Mluvčí 41: Bot 52.
Mluvčí 41: Bezuplatné nabití pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Nučice u Rudné pod silnicí 3. třídy od zprávy Železnic.
Mluvčí 41: Bot 53.
Mluvčí 41: Bezuplatné nabití pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Bylany u Kotné hory
Mluvčí 41:  po celnici 3. třídy od povodí Labe a od 54 bezúplatné nabití nemovitostivka u jesenice u Rakovníka.
Mluvčí 41: Jedná se o nabití nemovité věci a to po zemku parceln č.
Mluvčí 41: 59 o výměře 358 m2.
Mluvčí 41: Jedná se o zastavěnou plochu nádvoří, jehož součástí je stavba jesenice ČP11 Rodiny Dům
Mluvčí 41:  nabýváme od Úřadu pro zastupování státu pro potřeby muzea TGM Rakovník, obě bude složit jako depozitní prostor pro uložení sbírkových předmětů evidovaných v Centrální evidenci sbírek.
Mluvčí 41: Tak prosím dotazy.
Mluvčí 19: Tak děkuji Zdeněk Wolf, prosím.
Mluvčí 25:  Dobrý den, tak já v rámci tohoto majetkového okienka bych chtěl říct, že body, které jsou předkládány odbore majetku, tak byly komisí buď vzaty na vědomí, to je v případě těch bezúplatných převodů, nebo projednány a schváleny.
Mluvčí 25:  Většinou jednání komise probíhá nebo ústí v závěr, že ta usnesení jsou jednomyslná.
Mluvčí 25: Tady, co jsou předkládány body, tak většinou znějí pozitivně.
Mluvčí 25: U jednoho případu se nedoporučuje prodej, majetková dispozice a to je z toho důvodu, že tam nesouhlasla obec.
Mluvčí 25:  Já chci tady říct, že vždy si vyžádujeme stanovisko obce, když dochází k majetkové dispozici s nemovitým majetkem střehočeského krajevěm katastru.
Mluvčí 25: Děkuji za pozornost a děkuji za poprožení těchto bodů.
Mluvčí 19: Děkuji.
Mluvčí 19: Hlásí se někdo další do diskuze?
Mluvčí 19:  nehlásí, tak ukončuji diskuzi a zpouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19: Hlasovalo 40 zastupitelů a jednomyslně všichni byli pro.
Mluvčí 19: Tak, od bodu 55, pane radní, jak to bude dál?
Mluvčí 41:  Nyní bych navrhl sloučit body 55 až 71.
Mluvčí 41: Jedná jsou bezuplatné a budoucí bezuplatné převody po zemku.
Mluvčí 19: Tak.
Mluvčí 19: Pardon, 55 až 71.
Mluvčí 19: To je super.
Mluvčí 19: Tak.
Mluvčí 19: Poleradek.
Mluvčí 19:  Takže teď dávám hlasovat o sloučení 55 až 71 číslo 087.
Mluvčí 19: Kdo je pro sloučení?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19: Hlasovalo 41 zastupitelů a bylo to jednomyslně sloučeno.
Mluvčí 19: Prosím, máte slovo.
Mluvčí 41:  Pod 55 bezúplatný převod pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Vlačice, podchodníky obci Vlačice.
Mluvčí 41: Pod 56 bezúplatný převod pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Horčábsko, bezúplatně pod místní komunikací obci Horčábsko.
Mluvčí 41: Pod 57 bezúplatný převod pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Zámostí u Rožďalovic.
Mluvčí 41:  bezúplatně pozemky pod chodníky městu Roždělovice.
Mluvčí 41: Pod 58 bezúplatný převod pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Cerhovice a K.U.
Mluvčí 41: Třenice pod místní komunikací a chodníkem městy jsou Cerhovice.
Mluvčí 41:  Od 59 bezúplatný převod pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Obořiště, pozemky jsou částí veřejného prostranství před budovou pošty a převijádí se obci Obořiště.
Mluvčí 41: Od 60 bezúplatný převod pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Hlavenec, podchodníkem obci Hlavenec.
Mluvčí 41:  Pod 61 bezúplatný převod pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Pišeli, podchodníky městu Pišeli.
Mluvčí 41: Pod 62 bezúplatný převod pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Roždělovice, podchodníky a veřejnou zelení městu Roždělovice.
Mluvčí 41: Pod 63 bezúplatný převod pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Zlatníky Uprahy a K.U.
Mluvčí 41: Hodkovice u Zlatníků, podchodníky obci Zlatníky Hodkovice.
Mluvčí 41: Pod 64 bezúplatný převod pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Paninské Břežany,
Mluvčí 41:  Jedná se o pozemek pod sakrální stavbou do vlastnictví obce Panenské Břežany.
Mluvčí 41: Pod 65 bezúplatný převod pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Svídnice u Dymokur.
Mluvčí 41: Převod pozemků v obci Dymokury jedná se o travní pásy podel komunikace.
Mluvčí 41: Pod 66 bezúplatný převod části pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Nové Strašecí pod parkovacím pásem a chodníky městu Nové Strašecí.
Mluvčí 41:  Od 67 majetko-právní vypořádání pozemku a stavy v K.U.
Mluvčí 41: Mnichovice u Říčan, jedná jsou bezúplatný převod pozemku a stavy vybudovaný v rámci investičních akcí 2,508 Mnichovice, chodník, nahrazení lávky a 2,508 Mnichovice, rozšíření nahrázy, dešťová kanalizace veřejné osvětlení komunikace pro pěší a sadové úpravy.
Mluvčí 41:  BOT 68 – Budoucí bezúplatný převod pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Šestudy u Weltrus.
Mluvčí 41: Jedná se o pozemky pod stavbou skladu zahradního náření a techniky, včetně oplcení a parkování u obecního úřadu obci v Šestudy.
Mluvčí 41: BOT 69 – Budoucí bezúplatný převod části pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Postřižín, podchodníkem obci Postřižín.
Mluvčí 41: A BOT 70 – Budoucí bezúplatný převod části pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Horoušany, podchodníkem obci Horoušany, investor je obec.
Mluvčí 41:  a bod 71.
Mluvčí 41: Budoucí bezúplatní převod pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Polerady u Prahy.
Mluvčí 41: Převod pozemků pod chodníkem obci Polerady.
Mluvčí 41: Prosím, dotazy.
Mluvčí 19: Tak, děkuju.
Mluvčí 19: Hlásí se někdo do diskuze?
Mluvčí 19: Není tomu tak?
Mluvčí 19: Tak bych se dovolila diskuze ukončit a spustit hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 39 zastupitelů a bylo to jednomyslné, všichni byli pro.
Mluvčí 19: Bylo schváleno.
Mluvčí 19: Tak, dále, od 72 k dále, prosím.
Mluvčí 41: Nyní navodují sloučit body 72 až 74 bez úplatní převod a nabití po zemku.
Mluvčí 19: Dovolím se dát hlasovat o sloučení bodů 72, 3 a 4.
Mluvčí 19: Spouštím hlasování, kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 39 zastupitelů a bylo to jednomyslné, body byly sloučeny.
Mluvčí 19: Prosím, pan radník.
Mluvčí 41: Bot 72, bezúplatný převod a bezúplatné navětí pozemků v kálu Kutná hora, my zde dáváme pozemky podchodníky město Kutná hora a město Nám pozemky podselnicí 3. třídy.
Mluvčí 41:  Pod 73 bezúplatní přelota nabití pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Jivy na Uhořovic.
Mluvčí 41: Zde mi dáme pozemky podchodníky, obci a obecnám pozemky podselnicí 2. třídy.
Mluvčí 41: Pod 74 bezúplatní přelota nabití pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Dymokury.
Mluvčí 41: Opět mi obci podchodníky a obecnám podselnicí 2. třídy.
Mluvčí 41: Prosím dotazy.
Mluvčí 19: Děkuji.
Mluvčí 19: Kdo se hlásí do diskuze?
Mluvčí 19:  Nikdo se nehlásí, dovolila bych se diskuzi ukončit a spustit hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Takhle jsou o 40 zastupitelů a jednomyslně body byly přijaty.
Mluvčí 19: Prosím, od bodů 76.75.
Mluvčí 41: Směra pozemků v K. Údělové u Prahy jedná se o směru pozemků se společností Comexim Group.
Mluvčí 41: Vypořádání pozemků se navoduje v rámci stavby Vícehočilová hala, dopravní řešení a likvidace dešťových vod.
Mluvčí 41:  Směná smlova je navahována s finančním vyrobnáním rozdílu znaleckých posudků.
Mluvčí 41: Pozem extračeského kraje byl oceněn na 16 812 a pozem ke společnosti na 7 133 korun.
Mluvčí 41: Komise Směrdu poručila s tím, že jde k doplatku rozdílu v cenách.
Mluvčí 41: Prosím, dotazy.
Mluvčí 19: Tak, diskuzi otevírám, diskuzi uzavírám a zpouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19:  Kdo je proti, kdo se zdržel?
Mluvčí 19: Hlasovalo 42 zastupitelů a bylo to jednomyslné.
Mluvčí 19: Všichni byli pro.
Mluvčí 19: Tak, prosím.
Mluvčí 41: Bot 76, směra pozemků v K. U. Pičín.
Mluvčí 41: Jedná se o směru pozemků mezi Českým krajem a panem Soukupem.
Mluvčí 41:  Znalecký posudek ocenil pozemky a rozdíl je ve výši 11 810 Kč ve prospěch Střehočeského kraje.
Mluvčí 41: Na pozemku Střehočeského kraje se nachází kůlna a pozemky pana soukupa jsou zastavěny silnicí.
Mluvčí 41:  V návru krajské spravy uvede na směr na bezfinanční vypořádání, nicméně komise po ocenění těchto pozemků doporučuje směru s finančním vypořádáním 11 810 Kč ve prospěch středočeského kraje.
Mluvčí 41: Prosím dotazy.
Mluvčí 19: Tak prosím, spouštím diskuzi.
Mluvčí 19: Uzavírám diskuzi a spouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  43 zastupitelů hlasovalo a bylo to jednomyslné, všichni byli pro.
Mluvčí 19: Tak prosím 77 dál.
Mluvčí 41: Nyní navrhuji sloučit body číslo 77 až 80 pro D pozemků.
Mluvčí 19: Tak dovolím se dát hlasovat o sloučení bodů 77 až 80.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  43 zastupitelů hlasovalo a bylo to jednomyslné.
Mluvčí 19: Všichni byli pro.
Mluvčí 19: Prosím.
Mluvčí 41: V roce 1977 prodej pozemků K.U.
Mluvčí 41: Jažlovice o prodeje požádala společnost Yamazaki Mazak Central Europe za účelem upravy pozemků a zpředradění selniční situace.
Mluvčí 41: Znalécký posudek ocenil pozemek následně cena zjištěná 556 tisíc, cena obvyklá 1 300 000.
Mluvčí 41:  Žedatelé posudku za slavisová stanoviska, ve kterém žádají o stanovení ceny, která bude ke ceně zjištěné.
Mluvčí 41: Komise pro majetek toto doporučila a doporučila prodej za cenu zjištěnou 656 Kč za metr čtvereční, což je 1 300 000 Kč, tudíž ta vyšší cena.
Mluvčí 41:  Od 1978 prodej pozemků v K.U.
Mluvčí 41: v Ševili, o prodej pozemků požádali manželé Havalkovi a to z důvodu, že se jedná o pozeme, který tvoří vstup na jejich pozemky.
Mluvčí 41: Znalecký posudek ocenil na 399, komise doporučila prodej za 500 Kč za metr, žedatelé souhlasí.
Mluvčí 41:  Bot 79, prodej pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Rakovník.
Mluvčí 41: O prodej pozemků požádali SEŽ.
Mluvčí 41: Potřebuje SEŽ pro veřejně prospěšnou stavu přejezdu.
Mluvčí 41: Znalecký posudek ocenil na 120 tisíc korun, tudíž zde mezi SEŽ a KRM vždycky za znalecké posudky, takže doporučujeme prodat za znalecký posudek.
Mluvčí 41:  a bod 80 prodeje pozemků v K.U.
Mluvčí 41: Martínice u Dolních Královic.
Mluvčí 41: O prodeje pozemků požádal pan Hrát jako důvod uvádí zvětšení zahrady.
Mluvčí 41: Měl vypracovat znalecký posude, který ocenil částkou 71 Kč za metr čtvereční, ale
Mluvčí 41:  Oslovili jsme obec a obec se vyjádřila k prodeji, postavila k prodeji negativně s tím, že v místu tomto pozemku je plánováno uložit vodovod, tudíž zde komise nedoporučila prodej tohoto pozemku a budeme hlasovat proto, abychom neprodávali pozemek u tohoto bodu.
Mluvčí 41: Tak prosím dotazy.
Mluvčí 19: Tak děkuji, kdo se hlásí do diskuze?
Mluvčí 19:  Nikdo se nehlásí, takže ukončuju diskuzi a zpouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19: Hlasovalo 45 zastupitelů, probilo 44 a jeden se zdržel.
Mluvčí 19: Bot byl přijat, prosím.
Mluvčí 41:  Nyní navrhuji sloučit body 81 až 92, přičemž bod 91 byl ztažen z programu a jedná jsou uplatné nabití pozemků pod silnicemi.
Mluvčí 19: Tak děkuji, otevírám diskuzi.
Mluvčí 19: Ukončuji diskuzi, otevírám hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 46, probilo 45 a jeden se zdržel, podbil přijat.
Mluvčí 19: Prosím.
Mluvčí 41: Bot 81, jedná úplatné nabití po zemku pod slincí v K.O.
Mluvčí 41: Chmeliště, vlastník požaduje 100 Kč, jedná slincí třetí třídy komise doporučuje za 100 Kč.
Mluvčí 41: Bot 82, úplatné nabití po zemku pod slincí v K.O.
Mluvčí 41: Lobeč umšená, je to slince druhé třídy a vlastník souhlasí s cenou 100 Kč.
Mluvčí 41:  Bot 83, uplatné nabití po zemku pod silnicí v Kau Lobeč umšená, opět se jedná o silnici 2. třídy a opět vlastník souhlasí s cenou 100 Kč.
Mluvčí 41: Bot 84, uplatné nabití po zemku pod silnicí v Kau Nesperská Lhota, jedná se o silnici 3. třídy, vlastníci požadují 100 Kč, komiset odporučuje, takže 100 Kč za m2.
Mluvčí 41:  Mod 85 uplatné nabití pozemku Podslenící v K.U.
Mluvčí 41: Machovice.
Mluvčí 41: Jedná se o pozemky Podslenící 3. třídy.
Mluvčí 41: Pozemek je tvořen dle geometrického pránu díly pozemku jednotlivých vlastníků.
Mluvčí 41: Paní Smitková souhlasí s cenou 60 Kč, ostatní požadují 100 Kč.
Mluvčí 41: Jedná se dohromady o 1754 metrů.
Mluvčí 41: Komis se takto majetkové vypořádání doporučuje.
Mluvčí 41: Mod 86 uplatné nabití pozemku Podslenící v K.U.
Mluvčí 41: Vínec.
Mluvčí 41:  Jedná se ideální čtyři-dvanáct diny pozemku pod celincí třetí třídy za šedesát korun metr čtvereční.
Mluvčí 41: Pod osmdesát sedm upletné nabití pozemků pod celincí K.U.
Mluvčí 41: opět výnec.
Mluvčí 41: Tentokrát výnec dvě pod celincí třetí třídy a opět za cenu šedesát korun za metr čtvereční.
Mluvčí 41: Pod osmdesát osm upletné nabití pozemků pod celincí K.U.
Mluvčí 41: z Vojšovice
Mluvčí 41:  Celince 2. třídy za 100 Kč.
Mluvčí 41: Vod 89 uplatné nabití podcelnicí v K.U.
Mluvčí 41: Sedlec u Benátek nad Jizerou, jedná se o ideální polovinu pozemku podcelnicí 3. třídy za cenu 60 Kč.
Mluvčí 41:  Vod 90 uplatné nabití pozemku pod silnicí v K.U.
Mluvčí 41: Sedlec, Ubrátek, Udyzeru 2, pod silnicí 3.
Mluvčí 41: 3D a opět za 60 Kč.
Mluvčí 41: Vod 91 byl stažen a vod 92 uplatné nabití pozemku v K.U.
Mluvčí 41: Český Brod, jedná se o nabití pozemku s vlastnictví města Český Brod,
Mluvčí 41:  za účelem výstavby centrálního depozitu pro regionální muzeum v Kolíně.
Mluvčí 41: Jedná se o pozemky a objekt sila.
Mluvčí 41: Navržená majetková transakce je pokračováním dřívejší spolupráce města Český Brod a Střehočeského kraje, kdy kraj městu prodal střední školu.
Mluvčí 41: V Liblicích a zpětně Český Brod nám již prodal pozemky pro výstavbu
Mluvčí 41:  záchrané stanice, výjezdu pro záchraná vozidla a nyní ještě po jednání s odborem kultury, kdy si odbor nechal prověřit tento nabízený pozemek, včetně objektu, zde je vhodný pro výstavbu nového depozitu pro muzea a nyní tedy navrhujeme jeho výkup za cenu 19 850 000 Kč mezináleckého posudku.
Mluvčí 41: Prosím dotazy.
Mluvčí 19:  Tak děkuji.
Mluvčí 19: Hlásí se někdo do diskuze?
Mluvčí 19: Nikdo se do diskuze nehlásí.
Mluvčí 19: Uzavírám diskuze a zpouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19: 45 zastupitelů hlasovalo a bylo to jednomyslné.
Mluvčí 19: Všichni byli pro.
Mluvčí 19: Prosím.
Mluvčí 41:  Pod 93 dodateční stropěk darovací smluvy s obcí kouty.
Mluvčí 41: V minulosti kraj daroval obci kouty.
Mluvčí 41: Objekt, který byl určen pro sociální účely, obec i provozuje v tomto objektu sociální účely.
Mluvčí 41: V druhé části tohoto objektu ještě žádá o to, aby kraj povolil vystavit obecní školku, tudíž by bylo to už nejen pro sociální účely, ale i pro účely školské.
Mluvčí 41:  Neviděli jsme v tom problém, když to bude využíváno pro děti.
Mluvčí 41: Doporučujeme rozšířit tuto smlouvu i na školství.
Mluvčí 41: Prosím dotazy.
Mluvčí 19: Tak děkuji.
Mluvčí 19: Kdo se hlásí do diskuze?
Mluvčí 19: Nikdo?
Mluvčí 19: Tak dovoluji se diskuzi ukončit a začít hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 45, probilo 44 a jeden se zdržel a bod byl přijat.
Mluvčí 19: Tak, děkuji.
Mluvčí 19: A to je vše, ano, od pana radního Lesáka.
Mluvčí 19: A dalším bodem je program 2024 pro poskytování dotací z rozpočtu středočeského kraje ze Středočeského fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS.
Mluvčí 19:  V letošním roce je v tomto fondu alokováno 81 milionů korun, protože středočeskí hasiči velmi uspěli zase v programu, který je financován ministerstvem vnitra a prostřednictvím generálního ředitelství hasičského záchranného sboru, takže opět tam bude kofinancování na pořízení nových cisternových automobilových stříkaček.
Mluvčí 19:  Potom opět kofinancování na pořízení nového dopravního automobilu nebo požárního přívěsu k hašení.
Mluvčí 19: Potom tam bude opět stavba nebo rekonstrukce požární zbrojnice.
Mluvčí 19: Pak je tam tradičně podpora spolku a veřejně prospěšných organizací působících na pole požární ochrany.
Mluvčí 19:  Pak je tam podpora akce schopnosti jednotek zboru dobrovolných hasičů a tam jsou dvě oblasti.
Mluvčí 19: Jedna je pro jednotky JPO 5 a ty jsou předurčené jednotky pro ochranu obyvatelstva, takže tam bude vybavění jednotek věcnými prostředky požární ochrany pro ochranu obyvatelstva, budou to takové vybavené přívěsy.
Mluvčí 19:  a pak je tam vybavení jednotek obcí věcnými prostředky požární ochrany.
Mluvčí 19: Jinak dál je vlastně ten program stejný, je zhodnocení stejné jako bylo a tak dále.
Mluvčí 19: Tak, spouštím diskuzi.
Mluvčí 19: Tak, pravděpodobně nebude diskuze, uzavírám diskuze a spouštím hlasování, kdo je pro schválení, kdo je proti, kdo se zdržel.
Mluvčí 19:  Hlasovalo 47 a bylo to jednomyslné, všichni byli pro.
Mluvčí 19: Tak dalším bodem je volba přísedících krajského soudu v Praze.
Mluvčí 19: Je to zase návrh na opětovné zvolení.
Mluvčí 19: Čtyř přísedících ke krajskému soudu v Praze, jedná se tentokrát o inž.
Mluvčí 19: Miloše.
Mluvčí 19:  Petíře, Ilonu Polákovou, Šimon Stejkoza a Věra Vokata.
Mluvčí 19: Kandidáti předložili veškeré doklady, které jsou povinné, předložili negativní výpis evidencery stříku trestu, negativní lustrační osvědčení,
Mluvčí 19:  a tak dále, splňují všechny podmínky.
Mluvčí 19: Předseda soudu vyjádřil ke kandidatuře všech kladné stanovisko, protože už opakují vlastně tu svoji funkci a ve funkci se plně osvědčili.
Mluvčí 19: Všechny ty doklady případně, že byste chtěli, tak vždycky můžete nahlédnout na legislativním oddělení.
Mluvčí 19: Tak, zpouštím diskuzi, uzavírám diskuzi a zpouštím hlasování.
Mluvčí 19:  Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19: Tak hlasovalo 47, zastupitelů probilo 46, jeden se zdržel, takže bod byl přijat a já gratuluju všem novým přísedícím Krajského soudu.
Mluvčí 19:  Dalším bodem je žádost o vyjádření předsedy krajského soudu v Praze ke kandidátům na funkci přísedících u tohoto soudu.
Mluvčí 19: Je to tentokrát návrh na vyžádání si vyjádření ke kandidátům magister et magister Petr Bidžovský, magister Petr Motyčka a Pavelo Ružička na funkci přísedících u tohoto soudu.
Mluvčí 19: Pan Bidžovský slouží u policie, v poslední době ve službě kriminální policie a vyšetřování dokončil
Mluvčí 19:  v roce 23 studiu magisterského oboru právo a právní věda a nyní studuje doktorský studijní program zaměřený na kriminalistiku, kriminologie, trestní právo.
Mluvčí 19: Vzhledem ke svému profesnímu zaměření chce přijít ve funkci přísedícího do kontaktu s realitou soudního řízení, aby od ní nebyl odtržen.
Mluvčí 19: Magister Petr Motyčka je advokatem, specializují se na oblastní trestní právo, který chce poznat činnost soudu také z pozice člena trestního senátu.
Mluvčí 19:  A Pavel Růžička je zaměstnance městského státního zastupitelství v Praze a má zájem získané zkušenosti tež v oblasti trestního práva získat, tedy aby se jako přísedící trestního senátu soudu rozšířil své procesní znalosti.
Mluvčí 19:  Žádný z kandidátů dosud nevykonával tuto funkci a podklady jmenovaných jsou opět uloženy k případnému nahlédnutí na legislativním oddělení, takže my konstatujeme, že předložili tedy všechny dokumenty a žádáme předsedu krajského soudu, aby se vyjádřil k navrženým kandidátům tak.
Mluvčí 19: Pan Vezděk.
Mluvčí 28:  Děkuji, já si spíš myslím, že je škoda, že tady není pan magister Černý, protože on tady je zpracovatel, paní Hejtmanko, to znamená, my tady nemáme jakoukoliv možnost si ověřit tu zkušenost, teda to, že byly splněny, to znamená, máme bez zbytku věřit tomu, že byly splněny.
Mluvčí 19:  Pane doktore, nezlobte se, ale nikdy tady pan Černý nebyl, vždycky to celé 4 roky děláme takto, dělali jste to tak úplně stejně i vy a já doufám, že když pan předseda krajského soudu v Praze žádá o to, aby my jsme se k ním vyjádřili,
Mluvčí 19:  takže prostě samozřejmě jako je ověřeno, že ty dokumenty předložili všechny a už jsme se tady na toto téma několikrát bavili v minulosti a vždycky jsem říkala, že se můžete samozřejmě podívat, když budete mít zájem na veškeré dokumenty, které jsou na legislativním odboru.
Mluvčí 19: Prosím, dávám vám slovo.
Mluvčí 28: Děkuji paní Entmanko, tedy vy jste se seznámili s těmi podklady, vy osobně jste se seznámila s těmi podklady, které byly uloženy na legislativním odboru a jsou pořádku, ano?
Mluvčí 19:  Já ty podklady neposuzuju, já k tomu mám zpracovatelé, je to podepsáno několika lidmi, když to putuje samozřejmě do košilky a samozřejmě při poradách to projednáváme.
Mluvčí 19: Jestli se chcete s těmi doklady seznamovat, klidně se s nimi můžete seznamovat.
Mluvčí 19: Já nemám důvod nevěřit legislativnímu odboru a panu předsedovi krajského soudu.
Mluvčí 19:  Prosím, chcete ještě k tomu něco?
Mluvčí 28: Pani Hytmanko, pokud byste se seznámila s tím tiskem, tak byste zjistila, že já tady hovořím o legislativním oddělení krajského úřadu, nikoli o krajském soudu.
Mluvčí 19:  Já nevím, co mám teda ověřovat jako práci všech úředníků, nebo co po mě chcete, pane doktore?
Mluvčí 19: Prostě, jestli máte problém a nevěříte předloženému materiálu, bavíme se tady potom už po několikáté, můžete si prostě bez problému dojít na odbor legislativní a na ty podklady se podívat.
Mluvčí 19: Pro zastupitele kraje středočeského jimž jste, to není nic ta jiného.
Mluvčí 28:  Prosím.
Mluvčí 28: Pokud byste mě poslouchala velice dobře a nezvyšovala na mě hlas, tak byste zjistila, že jsem se ptal vás jakožto předkladatele a já předpokládám, že je automatické, že předkladatel se s těmi materiály seznámil.
Mluvčí 28: Proto jsem se vás ptal, zda jako předkladatel jste se s tím seznámila a zda se stotožňujete s tím, co zpracovatel, to znamená magister Černý, který jste říkali, že sem nechodí, jako řekl správně.
Mluvčí 28: Děkuji moc.
Mluvčí 19:  Ano, zcela se s tím stotožňuji.
Mluvčí 19: Ano, pokud bych se s tím nestotožňovala, tak bych tento materiál nepředkládala.
Mluvčí 19: Jste s tím takhle v pořádku srozuměn?
Mluvčí 19: Můžeme dát hlasovat, nebo ještě někdo další bude diskutovat o tomto materiálu?
Mluvčí 19: Ne?
Mluvčí 19: Tak ukonču i diskuzi a zpouštím hlasování.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 49 zastupitelů, probilo 48, jeden se zdržel, bod byl přijat.
Mluvčí 19: Dalším bodem je plán práce na první pololetí roku 2024 a týká se to výboru proti lovýchovu a sport, zastupitelstva středu Českého kraje a předávám slovo panu Jiřímu Havelkovi.
Mluvčí 27:  Já děkuji za slovo paní Hejtmanko, kolegům ze zastupitelstva předkládám zprávu za rok 2023 a návrh pánů práce pro první pohletí roku 2024.
Mluvčí 27: Pokud se někdo z kolegů chce něco zeptat, budu se pokusit být schopen zodpovědět jeho dotaz.
Mluvčí 27: Děkuji.
Mluvčí 19: Tak děkuji, Petr Vychodil.
Mluvčí 11:  Dobré odpoledne všem.
Mluvčí 11: Dovolte mi, abych vás požádal o pocit, který prožívá každý měsíc Libor Lesák, kdy se paní Ejtmanka na něj usmívá.
Mluvčí 11: Proto si dovolím dát návrh sloučit vody 97 až 107.
Mluvčí 19:  Dobře, tak počkejte, tak já to musím tedy přečíst, čeho se to týká.
Mluvčí 19: Tak, 97, takže to je plán práce, výbor pro tělovýchovu a spor, 98, výbor pro vzdělávání a zaměstnanost a výchovu, pak výbor pro zdravotnictví, teda pro dopravu, pak výbor pro zdravotnictví, výbor pro životní prostředí, finanční výbor,
Mluvčí 19:  A pak už je zpráva, takže do 102.
Mluvčí 19: Pak už je zpráva o činnosti.
Mluvčí 19: Chcete sloučit i zprávu?
Mluvčí 19: Dobře.
Mluvčí 19: Pak je zpráva o činnosti výboru památkové péče, pak je
Mluvčí 19:  správa o činnosti, o činnosti výboru pro kulturu, teda výboru sociálních věcí, kontrolního výboru a tak dále a tak dále.
Mluvčí 19: A pak je správa předsedy dozorčí rady, krajské zprávy, tady nás nebude chít být sloučena, ano.
Mluvčí 19: Tak, tak dobře, takže vydáváte návrh až do bodu číslo 107, jo?
Mluvčí 19:  Tak budeme o tom hlasovat, tak můžete se proti tomu vymezit, že někdo si to chce jako svoje odprezentovat, ale tak dávám hlasovat o sloučení od bodů tedy 197 až do 107.
Mluvčí 19: Tak, kdo je pro, kdo je proti, kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 46 zastupitelů, probilo 42 a zdržili se 4.
Mluvčí 19: Bot byl vzloučen, slavíte úspěch.
Mluvčí 19: A teď ale už vážně.
Mluvčí 19: Správa předsedy dozorčí rady Krajské zprávy o údržbě silnic pro zastupitelů.
Mluvčí 19: Jo, aha, pardon, pardon, ježiš.
Mluvčí 19: Máme jenom vzloučeno.
Mluvčí 19:  Tak, dobře, tak.
Mluvčí 19: Tak, tedy spouštíme hlasování o všech sloučených bodech, což jsou plány, práce a zprávy o činnosti.
Mluvčí 19: Tak, prosím, kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Tak ano, nebyla tedy diskuze, tak já prohlášuji toto hlasování za zmatečné, prosím vás pěkně, a diskutujeme.
Mluvčí 19: Ano, tak k těm bodům ke všem diskutujeme.
Mluvčí 19: Tohle nemáme nadzvičeno ohledně těchto bodů ještě.
Mluvčí 19: Tak prosím, kdo diskutuje?
Mluvčí 19: Chce někdo se zapojit do diskuze?
Mluvčí 19: Filip Kořínek?
Mluvčí 31:  Děkuji, já bych se rád zeptal, ale nemám tady před sebou, tak když tak mě pan Bezděk doplní, v plánu práce kontrolního výboru je něco o nějakých výjezdech kontrolního výboru, pochopil jsem to správně, sbírání podnětů.
Mluvčí 31: Prosím o vysvětlení, protože myslím, že taková činnost kontrolního výboru nebývá obvyklá.
Mluvčí 31: Děkuji.
Mluvčí 19: Tak dávám prostor panu Bezděkovi, prosím.
Mluvčí 28: Už se.
Mluvčí 28:  Tak já kde mám prostor?
Mluvčí 28: Jo, už mám prostor, dobře.
Mluvčí 28: Já děkuji kolegovi Kořinkovi, myslím, že to byl jeho dotaz.
Mluvčí 28: Otázka obvyklosti, myslím si, že je scéna na místě, aby některé věci byly kontrolovány přímo na místě, kde ta činnost je uskutečňována.
Mluvčí 28: Například, když se tady na mě hezky usmívá pan radní Vácha, dobře ví, že jsem kontroloval na místě nakládání straktory,
Mluvčí 28:  Ve středoklukách.
Mluvčí 28: To znamená, já nemohu vyloučit toho, že se pojedu třeba kouknout někam jinám.
Mluvčí 28: Do Nalžovic třeba bych se jel kouknout.
Mluvčí 28: A nebo bych se jel kouknout s ostatními členy pracovní skupiny, jak je nakládáno s majetkem střehočeského kraje, který je svěřen do hospodeření zdravotnické záchranné službě.
Mluvčí 28:  po případě, jak je to na IDSK.
Mluvčí 28: Takže ano, v tomto případě počítáme, že jednotlivé pracovní kontrolní skupiny by mohly se účastnit některých výjezdů a tyto výjezdy případně, pokud by byl zájem, tak mohou být i ve formě zasedání kontrolního výboru.
Mluvčí 19: Děkuji.
Mluvčí 19: Tak, Filip Kořínek.
Mluvčí 31:  Já mám nastudovanější kontrolní výbor města, obcí, tak se omluvám, pokud je to mojí neznalostí, ale mám za to, že kontrolní výbor, aspoň v tom obecním prostředí, kontroluje plnění usnesení zastupitelstva, usnesení rady a úkoly, plní úkoly, které byly uložené zastupitelstvem.
Mluvčí 31: A to, co byste popisoval, asi nezapadá ani do jedné z těch kolonek,
Mluvčí 31:  Je to tedy nějaká vlastní iniciativa kontrolního výboru?
Mluvčí 31: Ano, říkám a prior, že by to bylo špatně, ale chci si to vyjasnit.
Mluvčí 28: Prosím, pan Bezděk.
Mluvčí 28: Děkuji moc.
Mluvčí 28: To, co má dělat kontrolní výbor, je uvedeno v článku 1 odstavec 1 plánu činnosti kontrolní výboru a souhlasíme s váma, že tu první věc je kontrolovat plnění usnesení zastupitáctva a rady.
Mluvčí 28:  Pokud budu sedět v tomhle baráku a budu kontrolovat usnesení z tohohle baráku, aniž bych třeba příkladně, tam je pan Švenda, se na mě kouká, hezky, vyrazil do příbramy, tak bych nezistil, že došlo k porušení předpisů, teda porušení usnesení zastupitelstva a rady.
Mluvčí 28: To znamená, můj výklad, ustanovení článku 78 od stavec 5 zákona 129 2000 je, že máme možnost kontrolovat plnění usnesení zastupitelstva
Mluvčí 28:  a rady in rem, to znamená také konkrétní věci na konkrétním místě.
Mluvčí 19: Tak Michal Pánek.
Mluvčí 03: Tak dobré odpoledne, já tady jsem měl připravený dva body z finančního výboru, takže hlasováním se vlastně teda vlastně nedostanu ani ke slovu, tak abyste
Mluvčí 03:  věděli, že jsem tady, tak jsem si dovolil přihlásit do tohoto bodu.
Mluvčí 03: A jen bych poznamenal, tady jsem slyšel ten obsáhlý obsáhlý seznam míst, kam se chystá pan Bezděk, tak bych chtěl říct, že by bylo dobré, kdyby se třeba šel podívat také na
Mluvčí 03:  Domilovic, které se díká kauza RP Mladá, na kontrolování třeba ukládání odpadů, je škoda, že se tomu nevěnoval v době, kdy měl tuto věc na starosti.
Mluvčí 03: To si myslím, že by bylo přesně také na kontrolní výbor to zkontrolovat třeba i zpětně, tak to dávám jenom takový podnět, když už tady bude jezdit po celém kraji, tak aby zkontrolovali tuto drobnost, která stála kraji asi 110 milionů.
Mluvčí 19:  Tak děkuji.
Mluvčí 19: Chce se k tomu někdo vyjádřit ještě?
Mluvčí 19: Tak Petr Halada.
Mluvčí 06: Děkuji za slovo, já teda nepovažuji toto za drobnost, co pan pánek teď řekl.
Mluvčí 06: Já si myslím, že je to velmi vhodné, že bychom hlasování měli tedy uložit kontrolnímu výboru, aby tak činil.
Mluvčí 06: Děkuji panu pánkovi za podně.
Mluvčí 19: Tak děkuji, Libor Lesák.
Mluvčí 41:  Prosím pěkně, momentálně tuto činnost šetří policie České republiky.
Mluvčí 41: Toto šetří není u konce a od policie máme celkem jasně řečeno, že nemáme provádět v tomto území žádné další úkony a manipulovat s jakýmkoliv materiálem a prověřovat.
Mluvčí 41: Vy nadali nám, že jsme si nechali udělat vlastní průzkum toho území, takže do rozhodnutí policie nemáme s tímto územím nijak manipulovat.
Mluvčí 41:  rozhodnutí by mělo být v průběhu dubna.
Mluvčí 41:  tak já bych prosil zatím tam zbytečně nedělat další úkony, za které by nám mohla policie potom nějakým způsobem vyčinit.
Mluvčí 41: Děkuji.
Mluvčí 33: Petr Borecký.
Mluvčí 33: Jenom faktická poznámka, jak já jsem pochopil Petra Haladu a i Michala Pánka, tak to není o tom, že bychom měli v tom území v Milovici dělat nějaké sondy a průzkomy, ale že by se spíš kontrolní výbornil pověnovat tomu, jak představitelé kraje vykonávali svoji kontrolní a správní činnost
Mluvčí 33:  v tom období, kdy se řešily mluvy.
Mluvčí 33: Takhle jsem pochopil návrh Petra Haladea.
Mluvčí 19:  Já jenom jako říkám, že vzhledem k tomu, že pokud víme, tak byla ta kriminální policie s prohlídkou jiných prostor právě u pana doktora Bezděka v kanceláři, tak asi by byl v té věci on jako předseda kontrolního výboru podjatý a pravděpodobně by se nemohl takové z kontroly sám asi nějakým způsobem zúčastnit.
Mluvčí 19:  Na druhou stranu samozřejmě nic nám nebrání, abychom třeba sepsali nějaké věci, o kterých chceme, aby je kontrolní výbor prověřil a předložili je a dali je ke schvální do zastupitelstva.
Mluvčí 19: Určitě se tomu nebráním.
Mluvčí 19: Prosím, pan pánek.
Mluvčí 03:  Tak já jenom doplním, že ode mě to bylo míněno tak, že pan doktor Bezděk mi pomáhá na finančním výboru tím, že navrhuje třeba i body, které bychom měli jako finanční výbor projednat a tak já jsem mu to chtěl tímto oplatit.
Mluvčí 19: Tak navrhuji, že to zpracujeme písemně a předložíme ke schválení Filip Kořínek.
Mluvčí 31:  Ještě do toho snadba na bezděka.
Mluvčí 31: Otevřel jsem se ten plán práci kontrolního výboru.
Mluvčí 31: Já nejsem úplně rád, že jsme to sloučili všechno dohromady.
Mluvčí 31: Tady se píše něco o výjezdových zasedáních a setkávání s občany z Českého kraje.
Mluvčí 31: Znamená to, že pokud schválíme tento plán práce, tak vy to budete brát, takže zastupitelost posvětilo, že budete organizovat nějaká setkání s občany z Českého kraje ke sběru podnětů.
Mluvčí 28:  Prosím, pane doktorem.
Mluvčí 28: Pane zastupiteli, až do bodu 1.3. jedná se o v zásadě stejný materiál, který obsahuje plán činnosti kontrolovného výboru za předcházející léta.
Mluvčí 28:  Je samozřejmé, že pokud dojdu k nějaké kontrole, která bude kontrola na místě a pokud tam budou občané střeho Českého kraje, vemte si například, my jsme teď dostali podněty, které se týkaly vyřizování.
Mluvčí 28:  stížností, tak tyto posílám na krajský úřad a současně je vyhodnocujeme v souvislosti s možným porušením plnění usnesení zastupitéstva a rady.
Mluvčí 28: To znamená, že já se nebráním tomu, abych pokud dostanu konkrétní podnět od konkrétního občana, s kterým se setkám, abych tento podnět přešetřil, pokud spadá do působnosti kontrolního výboru.
Mluvčí 18:  Tak Filip Kořínek, prosím.
Mluvčí 31: Děkuji, to je za mě úplně v pořádku, jenom chápu to tak, že se nechystáte organizovat setkání s občany v rámci práce kontrolního výboru, je to tak?
Mluvčí 19: Tak pan Besděk.
Mluvčí 28: Já mám možnost jako zastupitel, stejnou možnost jako vy, se setkávat s občany z třeho českého kraje.
Mluvčí 28:  Pokud se budu setkávat jako zastupitel, tak logicky ty poděty dostanu.
Mluvčí 28: Ale abych organizoval setkání kontrolního výboru s občany středočeského kraje, bez jakéhokoliv konkrétního porušení, nebo pardon, kontrolej úsnesení, tak to považuji za nesmysl.
Mluvčí 19:  Nějaký závěr to bude mít, ne?
Mluvčí 19: Tak děkuji.
Mluvčí 19: Tak tímto je tedy diskuze ukončena.
Mluvčí 19: Pan Boloňský?
Mluvčí 14: Ještě promiňte, s ohledem na to, co bylo teď řečeno, tak vlastně ten odstavec Římská 2.3. je vlastně nadbytečný, protože pan doktor Bezřek řekl, že ty věci, které jsou uvedené v tom předchozím odstavci, vycházejí se zákona o krajích,
Mluvčí 14:  respektive z té interpretace toho zákona, to je možné aplikovat a přijmout, ale tím pádem ten odstavec, římská dvě, odstavec tři už je nadbytečný a mohlo by způsobit i rozdílné výklady.
Mluvčí 14: Já tady navrhuju jeho prsty vypustit.
Mluvčí 14: Děkuji.
Mluvčí 19: Tak ano, děkuji.
Mluvčí 19: Tak ještě někdo další sehlásí do diskuze?
Mluvčí 19: Pan Bezděk?
Mluvčí 28:  Já se obávám, že nadbytečný není.
Mluvčí 28: Jedná se o vyjádření aktuálních potřeb a podmětů, které musíme našim občanům zanechat.
Mluvčí 28: Pokud vy si přejete jaksi v tom směru, aby bylo cokoliv vypuštěno, já s tím nemám problém.
Mluvčí 28: V zásadě, pokud jde o plán činnosti kontrolního výboru, už si pamatuji, před třemi lety jste mi to dvakrát neschválili,
Mluvčí 28:  A za tady té situace, to já to vidím, má to zcela o podstatnění.
Mluvčí 28: Minule a předminule jste řekli, že s tím nemáte žůlvě žádný problém, schvalovali jste to.
Mluvčí 28: Nyní prostě se opakuje situace, kde chcete diktovat kontrolní výboru, co bude dělat, jak bude dělat, proč to bude dělat, s kým se má setkávat a jak se má ptát.
Mluvčí 28:  Pokud takto chcete zasahovat do činnostiho kontrolního výboru, mám za to, že kontrolní výbor bude postupovat ryze v dikci ustanovení článku se paragrafu 78 odstavec 5 zákona o krajích.
Mluvčí 19: Tak, chce ještě někdo k tomu říct nějaký názor?
Mluvčí 19: Nebo nechám hlasovat o protinávrhu?
Mluvčí 19:  Takže máme tady protinávrh na vypuštění, ale teď já přemýšlím, jak to uděláme, když jsme sloučili.
Mluvčí 19: Už je to sloučeno.
Mluvčí 19: Tak vzhledem k tomu, že je sloučeno, tak asi teď nevím,
Mluvčí 19:  Pravděpodobně by se musela udělat revokace sloučení a vyjmutí, tak co tedy si myslíte, že by se měla udělat?
Mluvčí 19: Tohle je informace z organizačního, tak od paní doktorky.
Mluvčí 19: Pardon.
Mluvčí 19: Prosím, máte slovo.
Mluvčí 04: Můžeme, já si myslím, že by se měla použít stejná procedura jako předchozí borech, to znamená hlasovat o pozměňovacím návrhu pana kolegy a pak hlasovat o celém sloučeném veznění přijatých pozměňovacích návrhů.
Mluvčí 19:  Tak já se zeptám právního, jestli je to možné.
Mluvčí 18:  Hlásí se Filip Kořínek.
Mluvčí 31: Děkuju, já podporuji návrh postupu, který řekl pan Jiránek, protože i kdybychom to úsnesení oddělili od těch sloučených, tak se nezmění jeho text, pouze se změní jeho příloha, takže není důvod to oddělovat a hlasovat zvlášť.
Mluvčí 31: V obou případech řešíme změnu změní přílohy.
Mluvčí 19:  Tak organizační a legislativně právní ano.
Mluvčí 19: Dobře, tak jestli jsou obě zesty možné, tak nechávám hlasovat tedy o pozměňovacím návrhu a to vyloučení toho bodu 3 z přílohy z plánu práce kontrolního výboru.
Mluvčí 19: Ano, je to všem jasné?
Mluvčí 19: 2.3, bod 2.3.
Mluvčí 19:  Ano?
Mluvčí 19: Mám přečíst, jak to zní, nebo máte někdo, jak to zní, ten bod?
Mluvčí 19: Prosím, pane náměstku.
Mluvčí 26: Můj návrh byl ten, že to je analogický, jako byla vlastně změna přílohy k humanitárnímu fondu, ale to už jste vlastně mezi tím, je to změna textu, ale to už jste mezi tím řekla, takže já jsem se odhlásil, jo, mezi tím.
Mluvčí 19:  Takže znova bod dvě, tři, vypuštění tohoto bodu dvě, tři, pozměňovací návrh.
Mluvčí 19: Tak hlasujeme o vypuštění tohoto bodu.
Mluvčí 19: Kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Hlasovalo 44, probilo 21 proti 1, zdržilo se 22, takže bod nebyl přiját, nebo ten pozmínivák nebyl přiját, takže teď hlasujeme o všech těch sloučených bodech a o všech těch návrzích, tak jak byly předloženy.
Mluvčí 18: Tak, kdo je pro?
Mluvčí 19: Kdo je proti?
Mluvčí 19: Kdo se zdržel?
Mluvčí 19:  Tak, hlasovalo 44, probilo 43 a zdržel se 1.
Mluvčí 19: Tak a teď je tedy další bod a to je zpráva předsedy dozorčí rady Krajské zprávy a udržby silnic pro zastupitelstvo v středu Českého kraje.
Mluvčí 19: Předávám slovo panu Kořínkovi.
Mluvčí 31: Děkuju, hezké odpoledne ještě jednou.
Mluvčí 31:  Já bych poprosil o organizační udělení.
Mluvčí 31: Já jsem si pro vás připravil několik slajdů, který graficky doprovodí, to se chystám říkat.
Mluvčí 31: Moje správa, můj bod má dvě části.
Mluvčí 31: Týká se vyjádření, vedení, krajské správy, udržby silných závěrům auditu a druhá část navazuje na již přijatou správu o činnosti dozorčí rady za minulý rok se speciálním důrazem na přesoutěžení.
Mluvčí 31:  Tak jeden slide je k tomu prvního bodu.
Mluvčí 31: Audit jste všichni viděli, ta závěrečná zpráva vám byla dostupná.
Mluvčí 31: Tady jsem si dovolil prezentovat hlavní části hlavní body vyjádření vedení krajské zprávy, kterému dozorčí rada uložila, aby se k těm jednotlivým závěrům auditu vyslovilo.
Mluvčí 31: Z pohledu, zda by ty zjištěné nedostatky byly možné i v současné době,
Mluvčí 31:  případně jaká opatření byla nebo ještě by měla být přijata.
Mluvčí 31: Tak tohle je skvěletí odpovědí a ono je to vlastně docela ilustrativní z toho pohledu, že v krajské zprávě údřežby silnic se za poslední rok, dva udělalo hodně dobré práce.
Mluvčí 31:  A současný systém, který je nastavený pro přípravu vaření zakázek i kontrolní mechanizmy, by zabránil tomu, že mnohá z těch zjištěných nedopatření z minulosti už by neměla v současné době nastat.
Mluvčí 31: Konkrétní závady, které ten audit zjistil, byly také prověřeny, případně reklamovány, pokud to bylo něco, o čem krajská zpráva ještě nevěděla.
Mluvčí 31:  Co je důležité říct, že byl velmi posílen aparat Krajské zprávy udržby silnic, její vnitřní funkce a schopnosti připravovat, realizovat a kontrolovat projekty.
Mluvčí 31: Aktuálně má čtyři manažery se znalostí veřejných zakázek a pět osob s právním vzděláním.
Mluvčí 31:  Aby nedocházelo k případům, kdy nějaká zakázka je vyhlášena těsně pod limitem, tak v těchto limitních případech raději krajská zpráva vyhlášuje zakázky v tom vyšším, náročnějším režimu.
Mluvčí 31: Na jedno z dalších zjištění auditní zprávy je tam komentář, že v současné době v krajské zprávě již nepracuje nikdo s vazbou na společnosti vydavatelů, což je jistě také růležitá věc.
Mluvčí 31: Krajská zpráva také zřídila funkci kontrola staveb, kontrola rozpočtů, metodika.
Mluvčí 31:  a používá nové moderní softwareové nástroje pro procesy kontrolu své činnosti.
Mluvčí 31: Tak to jsou všechno pozitivní zprávy, které se domnívám, že by zastupitelstvo mělo vědět.
Mluvčí 31: Poprosím o další slide.
Mluvčí 31: A hned ten další.
Mluvčí 31: Tím se dostáváme do části o činnosti dozadčí rady v minulém roce.
Mluvčí 31: KSUSKA je samozřejmě velmi důležitá příspěvkovka, tak mi dovolte, abych to využil k tomu, jak vás informoval
Mluvčí 31:  O práci dozorčí rady sešla se v loňském roce jedenáctkrát hosty.
Mluvčí 31: Velmi pravidelně byl pan ředitel Ksusky Aleš Čermák.
Mluvčí 31: O případě paná městek Lukáš Nykl dalšíhle tématu.
Mluvčí 31:  Celkem bylo přijato sedmu usnesení, z toho dvě se týkala Národní správě i NCOZ v počátku roku, ale pak už pět usnesení se týkalo přes soutěžení letní a zimní udržby, což už z toho je vidět, že to bylo vlastně hlavní téma celodeční práce dezertčí rady.
Mluvčí 31:  Další témata byl právě stav a posílení vnitřních kompetenci KSUSKy, klubkový audita přijata a opatření, kontrolní mechanizmy a pak konkrétní oblasti činnosti KSUSKy, jako cyklostezky, parkoviště B plus R, vysokorychlostní vážení, nová věc, která se bude zavádět, myslím, že na osmi místech kraje pro zlepšení ochrany krajských silnic.
Mluvčí 31: A pak občas konkrétní investiční a stavbní projekty a jejich kvalita.
Mluvčí 31:  V závěru roku došlo k odvolání jednoho člena a k rezignaci jednoho člena.
Mluvčí 31: Krátkou dobu dozorčí rada byla v počtu pěti členů.
Mluvčí 31: V závěru roku potom rada kraje nominovala nového člena za jednoho z těch, kteří ubyli.
Mluvčí 31: V téhle chvíli tedy máme šest členů.
Mluvčí 31: Poprosím další slide.
Mluvčí 31: Tak dostávám se už k tomu tématu přesoutěžení letní a zimní údržby.
Mluvčí 31:  10. listopadu 2022 bylo rozhodnuto Radou kraje o přesoutižení neboli o zadávacím řízení na letní a zimní údržbu na krajských silnicích.
Mluvčí 31:  Na konci března na své schůzi dozorčí rada konstatovala, že dosud nedostala nějaký písenný návrh, jak by to mělo probíhat a že tedy připraví vlastní doporučení.
Mluvčí 31: Dozorčí rada samozřejmě o tom nerozhoduje, je to orgán, který má iniciační kontrolní poradenskou funkci, poradní funkci.
Mluvčí 31: V dalším usnesení na stejné schůzi potom dozorčí rada, protože to bylo téma, která jsme diskutovali už opakovaně předtím, doporučila hlavní principy a harmonogram.
Mluvčí 31:  Hlavním principem rozhodně bylo to, že výběrové řízení je potřeba udělat tak, aby bylo transparentní a otevřené konkurenci.
Mluvčí 31:  a harmonogram tomu uspůsobit tak, aby do výběrového řízení měli možnost přihlásit se i firmy, které v současné době nemají techniku a personál v takové kapaciti, aby mohly v rychlém sledu nastoupit.
Mluvčí 31: Čili od začátku důležitým parametrem bylo to, aby výsledek výběrového řízení byl znám v dostatečném předstihu předtím, než ta firma bude nastupovat.
Mluvčí 31:  Tam se rozběhla práce vedení KSUSKY a v červnu potom dozorčí rada znovu zdorazňovala harmonogram a doporučila provedení předběžných tržních konzultací.
Mluvčí 31: To je zákonný nástroj, který má KSUSKA k dispozici nebo každý zadávatel k dispozici a který může zjistit zvažované parametry a podmínky zadávacího řízení jsou pro firmy splnitelné.
Mluvčí 31:  A samozřejmě to opět vysílá na trh signál, že to je otevřené řízení všem.
Mluvčí 31: Na konci srpna vedení KSUSKy předložilo dozoručí radě podklady na předběžné tržní konzultace a současně připravené podklady pro zadávací řízení.
Mluvčí 31:  A to nově pro jednu ucelenou oblast.
Mluvčí 31: Do té doby se diskutovalo o tom, že by to mohla nebo měla být cez mistrovství zhruba čtvrtina, cez mistrovství až třeba polovina.
Mluvčí 31: Roze se tá pokraji.
Mluvčí 31: Vedení KSUSKY po zvážení navrhlo, aby se přesoutěžila jedna ucelená oblast, že to celkově bude efektivnější, čili i pro KSUSKU a pro kraj hodnější.
Mluvčí 31: Dozorčí rada s tím souhlasila.
Mluvčí 31:  15.
Mluvčí 31: 9. byl předložen materiál odboru dopravy k zařezení do Rady kraje.
Mluvčí 31: Předpokládalo se, že na 5. října, ale tam se věci poněkud zadrhly a nedošlo k tomu ještě delší dobu.
Mluvčí 31: Proto na konci listopadu na své listopadové schůzi dozvrčí rada přijala usnesení, kde vyjádřila s nepokojím nad tím spožděním, apelovala na rychlejší postup, tak, aby se to stačilo.
Mluvčí 31: Důležité říct, že
Mluvčí 31:  V průběhu tohoto roku byla upřesněna informace o tom, jaká je vlastní výpovědní doba na ty smlouvy.
Mluvčí 31: KSUSKA má právo vypovědět ty smlouvy, kterých je 41, potom uvidíte na dalším slajdu, vždycky nejpozději 1. dubna a účinnost té výpovědi je 12 měsíců.
Mluvčí 31:  Proto je velmi důležitý harmonogram, protože jsme tímto celkem vázáni.1.
Mluvčí 31: 12.
Mluvčí 31: 2023 Rada Kres chvalila vyhlášení předběžných tržních konzultací.
Mluvčí 31: Pak došlo ještě k dalším posunům v tom harmonogramu.
Mluvčí 31: Nejdříve předběžné tržní konzultace byly vyhlášeny s celou tou dvou týdnů, s uzávěrkou 15. 12.
Mluvčí 31:  V zásadě ty firmy v rámci toho PTKčka odpovídají v takovém formuláře nebo dotazníků, jak jednotlivé parametry jsou schopné splnit, zda by potřebovaly krajské areály nebo nepotřebovaly k zajištění téčinnosti a řadu dalších otázek.
Mluvčí 31: Vzhledem k tomu, že myslím, že jedna nebo dvě firmy se na krajskou zprávu vrátily s tím, že lhuta je příliš krátká, tak krajská zpráva prodloužila tu lhutu do 2. ledna.
Mluvčí 31:  Trošku zádrhal nastal, když 20. prosince dostala krajská zpráva vedení krajské zprávy od odboru dopravy, respektive od pana náměstka, dopis, ve kterém bylo celé přesotěžení trošku pochybněno.
Mluvčí 31: Současně byl uložen pokyn prodloužit PTKčka neboli předběžné tržní konzultace do konce ledna, do 30. první a byl vysloven pokyn neodesílat výpovědi, pokud nebude k tomu souhlas pana náměstka.
Mluvčí 31:  Nicméně tento zádrhel se naštěstí podařilo v minulém týdnu vyjasnit a vyjednat.
Mluvčí 31: Došlo ke zkůzce, kde byla potvrzena dohoda, která pracuje s harmonogramem, ve kterém ve 2. až 3. týdnu února Hradek Kraje schválí usnesení.
Mluvčí 31: Poprosím další slide.
Mluvčí 31: Další slide, ano, prosím.
Mluvčí 31:  Takže předpoklad je, že ve druhém nebo třetím, řekněme 15. nebo 22. února, Rade kleje schválí vypsání té nadlimitní veřejné zakázky.
Mluvčí 31: Pardon, opravím se.
Mluvčí 31: Schválí usnesení, kterým uloží panu náměstkové Bendlovi a současně řediteli KSUSKy panu Čermákovi.
Mluvčí 31:  Vypsat to zadávací řízení a současně odeslat výpovědi stávajících smluv nejpozději s doručením do 1. dubna 2024, aby byl naplněn ten termín.
Mluvčí 31: Z tohoto jednání nám ještě zbývá, to na tom slajdu není, zbývá nám řešení jistá neshoda o komunikaci a kompetenciích mezi dozorčí radou, dvorem dopravy a vedením KSUSKy.
Mluvčí 31:  tak to je věc, ke které se dozorčí rada asi vrátí na své nadcházející únorové schůzy a věřím, že nakonec nějaké řešení také nalezneme.
Mluvčí 31: A na poslední bod, který je tam tučný, 1.4.
Mluvčí 31: 2025 by tedy měla nastoupit nová firma nebo někdo prostě s novou smlouvou, aby zajišťovala dodávku letní a zimní údržby
Mluvčí 31:  a jedná se o oblast Mníchovo hradiště.
Mluvčí 31: Poprosím o další slide.
Mluvčí 31: Tady pro vaši informaci, abyste trošku měli vhled do toho, jak vlastně vypadá současné zajištění té letní a zimní udržby.
Mluvčí 31: Myslím, že buď všechny nebo skoro všechny tyto smlouvy, kterých je celkem 41, jsou z let 2005 a 2008.
Mluvčí 31:  Koneckonců to samo o sobě už asi stačí, není potřeba dál zdůvodňovat, proč vůbec je potřeba soutěžit, ale těch důvodů je vícero, ty smlouvy samozřejmě nevěhovují ani svým obsahem, jinými požadavky, technologiemi atd.
Mluvčí 31:  Kraj má rozdělenou silniční síd do 4 oblastí, Kladno, Benešov, Kutná hora a Míchovo hradiště.
Mluvčí 31: Ve 2. sloubci máte uvedené firmy, které tam mají smlouvy a ve 3. sloubci té levé tabulky je počet smlův, čili počet cesmistroství.
Mluvčí 31: Máme celkem 40 cesmistroství v těch 4 oblastech a v jednom z nich jsou 2 smlůvy, protože je 41 smlův.
Mluvčí 31: Vpravo vidíte potom, kolik celkem smlův mají jednotlivé firmy.
Mluvčí 31:  Těch firm je myslím 11 statistí.
Mluvčí 31: Některé z těch firm jsou vzájemně provázané, takže reálně těch dodavatelů je o něco méně a trošku perlička je v tom zeleném rámečku.
Mluvčí 31: Existuje jakási společnost dodavatelů pro spoletňování silniční sítě ve středočeském kraji.
Mluvčí 31:  Zapsaný spolek, jehož statutární zástupci, další funkcionáři se shodují s představiteli některých z těch firm.
Mluvčí 31: Tak a poprostě, myslím, že poslední slide.
Mluvčí 31: Tady jenom graficky znázorněno, jak je kraj rozdělen a které oblasti se přes soutěžení má týkat.
Mluvčí 31: Předpoklad je, že následně by se potom soutěžili další oblasti.
Mluvčí 31: Pokud by se soutěžila jedna oblast za rok,
Mluvčí 31:  Tak to znamená, že zhruba pět až šest let od chvíli, kdy Rada kraje rozhodla o tom, že se mají činit neprodleně veškeré kroky k přesouděžení všech smluv, tak teprve o pěti nebo šesti letech by toto usnesení bylo naplněno.
Mluvčí 31:  A poslední slid, prosím.
Mluvčí 31: Tohle je návrh usnesení, který se samozřejmě shoduje, to jsem jenom zkopíroval to, co máte v podkladech.
Mluvčí 31: To, co jsem teď prezentoval, jsou spíš informace pro vás.
Mluvčí 31: To, co se usnesením navrhuje vzít na vědomí, je ta správa s vyjádřením, to je materiál, který zpracoval pan ředitel Čermák a je v podkladech jako příloha.
Mluvčí 31:  a druhým dokumentem k vzetí na vědomí je zpráva o činnosti, která schrnuje diskutovaná témata, přijatá usnesení, účast jednotlivých členů na těch sezeních dozorčí rady a která byla schválena dozorčí radou na její zkluzi minulou středu.
Mluvčí 31: Děkuju vám.
Mluvčí 19: Děkuji, zpouštím diskuzi.
Mluvčí 19: Pan Havlíček.
Mluvčí 02:  Tak děkuji za slovo.
Mluvčí 02: Jednak bych chtěl omluvit Karla Bendla, protože musel akutně s nějakým zdravotním problémem už během dopoledne k lékaři.
Mluvčí 02: Za další bych chtěl říct, že takhle se přeci nesoutěží věci, které jsou takto kontinuální jako údržba silnic.
Mluvčí 02: Tyto věci se soutěží tak, že se vypíše do zadávací řízení a ta smlouva se uzavře s odloženou účinností do výpovědi té stávající smlouvy.
Mluvčí 02:  Chápu, že je tam roční výpověď, že je tam podle mě nějakej termín, dokonce března výpovědi.
Mluvčí 02: Nicméně, když ty pravidla budou pro všechny stejné, tak k tomuto nějakému spochybnění nedojde.
Mluvčí 02:  a je to po tom situace, kdy může dojít k tomu, že ta údržba bude standardně probíhat dál, protože ve chvíli, kdy vy povíte tu smlouvu a z nějakého důvodu, což vidíme třeba i na kauze, že se nepodaří uzavřít smlouvu s mým dodavatelem, tak nastává dost velký problém.
Mluvčí 02: Zároveň
Mluvčí 02:  Máme stále nejnižší ceny v České republice, to je potřeba říct, že ta smlouva není nevýhodná.
Mluvčí 02: My máme programové prohlášení rady, že vypovíme nevýhodné smlouvy.
Mluvčí 02: Ve chvíli, kdy to vysoutižíte bez toho, aniž by běžela vedle toho ta výpověť, tak zjistíte vůbec, jaké ty tržní ceny jsou.
Mluvčí 02: Ono se také může stát, že ty ceny budou tak vysoké, že možná tu výpověť ani rada kraje dávat nebude.
Mluvčí 02: Ale uvidíme.
Mluvčí 02: Třeba budeme všichni překvapeni, tak nebo tak.
Mluvčí 02:  Nicméně rozhodně bych opravdu doporučoval, abychom nejdřív provedli teda výběr nového rodavatele a následně teprve vypovídali to stávající slovo.
Mluvčí 02: Děkuji.
Mluvčí 19: Tak, Martin Hermann, Petr Borecký.
Mluvčí 30: Tak, dobrý den, dámy a pánové.
Mluvčí 30: Já tu svoji diskuzi rozdělím na tři body.
Mluvčí 30:  První bod bych schrnul pod názvem Audit krajské zprávy o udržbe silnic.
Mluvčí 30: Já, a říkal jsem to i několikrát na dozorčí radě, které jsem byl ještě tehdy členem, s tímto auditem nesouhlasím a pokud bych to měl stručně schrnout, tak s ním nesouhlasím ze tří základních důvodů.
Mluvčí 30:  Za prvé jsem tam našel a seznámil jsem tady s tím i zastupitelstvo svého času pochybení už při jeho zadávání toho auditu, té veřejné zakázky.
Mluvčí 30: Za druhé tam byly pochybnosti i o průběhu té veřejné zakázky, to znamená ty reference a různé jiné pochybnosti.
Mluvčí 30:  A za třetí byly pochybnosti i o průběhu toho samotného auditu.
Mluvčí 30: My jsme se tady dozvěděli od ředitele KSUSKy o chování auditorů.
Mluvčí 30: Já jsem měl sám osobně problém a upozorňoval jsem na ně opět v rámci dozorčí rady s vynecháním osoby pana Jana Lichtenegra z tohoto auditu, které mi přijde úplně naprosto nepochopitelné s ohledem na to, které další osoby se zkoumaly a které se tedy nějakým zázrkem neskoumaly, byť byly
Mluvčí 30:  nějakým způsobem namočený do kauzy dozimetr.
Mluvčí 30: A na závěr tohodle oddílu v uvozovkách, tak bych chtěl připomenout, že tou zakázkou se zabýval i kontrolní výbor a myslím si, že na jednom z dalších zasedání zastupitelstva vás s tou zprávou kontrolní seznámíme.
Mluvčí 30: Dalším, u čeho bych se chtěl zastavit, tak je ono o přesoutěžení letní a zimní údržby.
Mluvčí 30:  V první řadě musím souhlasit s Tomášem Havlíčkem, že takhle se to skutečně soutěšit nedá a opět jsem na to upozorňoval v rámci rozhorčí rady.
Mluvčí 30: A on tady mluvil o riziku, že se můžeme taky odstnout bez dodavatele a já si myslím, že to riziko je velmi reálné, protože předpokládat, že to výběrové řízení dopadne nějakým způsobem bez větších komplikací, že bude jednoduché,
Mluvčí 30:  tak jenom si uvědomte, že výběrové řízení na prostý audit té krajské zprávy a udržely silnit, což byla malá zakázka do dvou milionů, trvalo možná tři čtvrtě roku.
Mluvčí 30:  A my si myslíme, že za rok vysoutěžíme takhle obsáhlou rámcovou smlouvu na údržbu.
Mluvčí 30: Já si myslím, že ty firmy se budou odvolávat, bude tam spousta námitek, nebude to jednoduché výběrové řízení.
Mluvčí 30: A co se týče cen, které tady Tomáš Havlíček naznačil, tak si myslím, že budou na 100% vyšší, než ty, za které ty firmy pracují dneska.
Mluvčí 30: Ale to už je politickou zodpovědností těch, kteří to výběrové řízení vyhlásí.
Mluvčí 30:  Je tam taky důležitý bod, který pan Kukorínek zmínil.
Mluvčí 30: Ten vítěz potenciální nebo tá soutěž bude končit až v příštěm volevním období.
Mluvčí 30: Takže já si myslím, že je hodně předčasné tady cokoliv k tomu říkat.
Mluvčí 30: A třetí věcí, kterou jsem se chtěl zavývat, tak je to moje odvolání z funkce v dozorčí radě KSUSKy.
Mluvčí 30:  My jsme sice dostali asi dvoustránkové vyjádření k tomu, proč mě dozorčí rada nebo respektive krajská rada odvolala z funkce dozorčí rady, ale v podstatě jsme se z toho nic nerozvěděli.
Mluvčí 30:  Je to plné obecných frází o strátě důvěry a o vynášení informací a já jsem tam osobně a nejsem sám našel pouze jediný konkrétní bod nebo jedinou konkrétní výtku a dovolte mi to tady přečíst přímo, aby nedošlo k nějaké dezinformaci.
Mluvčí 30:  Pan Bendl tam napsal.
Mluvčí 30: Dle mě dostupných informací Martin Hermann poskytil v ten určitý moment nevyřejné informace z Dozorčí rady KSUS médiím a současně odkaz na článek obsahující jeho výrok zveřejnil na svém profilu na sociální síti Facebook či na svůj blog.
Mluvčí 30: Kouklétně jde například o příspěvek na Facebooku ze dne 11.7.
Mluvčí 30: Uvedené obsahovalo informace, které se týkaly předmětu interního jednání Dozorčí rady,
Mluvčí 30:  jde o příklad, kdy pan Herman porušil výše uvedené povinnosti čtena dozorčí rady a porušil také důvěru.
Mluvčí 30: Pokud tohle má být ten důkaz o tom, že jsem vynášel nějaké informace z dozorčí rady, pokud tou informací mělo být to, že v auditní správě nebo respektive v jejím návrhu nebyl zminěn Jan Lichtnäger, na což jsem skutečně upozorňoval,
Mluvčí 30:  tak bohužel ho nemůžu brát jako relevantní, protože v tu dobu už byl 14 dní venku článek na servru Seznam zprávy.
Mluvčí 30:  kde o tom, že jméno pana Lichtenegra nebylo součástí tou auditu, už bylo veřejně informováno.
Mluvčí 30: Dokonce se tam k tomu vyjádřil i sám pan radník Bendl, který tam cituje z toho článku, máte pravdu, je to vada, řekl k tomu doslova s tím, že už vyzval auditory k nápravě.
Mluvčí 30:  Takže pokud tohle má být ten důvod, konkrétní důvod mému odvolání, tak je to prostě špatně a je to další z těch důvodů, pro které asi myslím, že to odvolání bylo účelové, že to byla nějaká msta či odděna v úvozovkách za moji kritickou činnost v dozorčí radě Krajské správy, kteří byli v Selnici.
Mluvčí 30: Pro tuto chvíli děkuju.
Mluvčí 19:  Já mám pocit, děkuji, že tady tisíckrát se říká věc pořád do kola, vysvětluje do kola, Ernst & Young k tomu dá vyjádření písemně do kola, máte písemné vyjádření auditu k tomu přílohy do kola, ale vy prostě asi neumíte číst, nebo prostě nevnímáte jako psaný text, nebo
Mluvčí 19:  Já nevím, takže opakujeme, že se zabývala audit i osobou Jana Lichtenegra celým obdobím jak jeho ředitelování, tak částí období předchozího ředitele.
Mluvčí 19: Prostě tím auditem se tou auditní činností neprokázala žádná vazba na Jana Lichtenegra a proto ten seznam osob, kterým vy neustále dokola operujete,
Mluvčí 19:  Není seznam osob, o kterých vybyl audit, ale seznam osob, na které se ukázaly a prokázaly nějaké vazby a je to jmený rejstřík.
Mluvčí 19: Já už nevím, co k tomu víc dodat.
Mluvčí 19: To už normálně smýšlející člověk pochopí ty argumenty, ale tady to pořád nepadá na úrodnou půdu.
Mluvčí 19: Tak, Petr Borecký, prosím.
Mluvčí 33:  Děkuji paní Hejtmanko, já mám tady několik komentářů jak k tomu, co řekl kolega Havlíček, tak k tomu, co řekl kolega Kořínek, i co řekl kolega Herman.
Mluvčí 33: Tak začnu od kolegy Kořínka, jak tam byla ta prezentace ohledně časového harmonogramu, která se týká soutěží.
Mluvčí 33:  tak já si dobře pamatuju najednání, na kterém jsme se domluvili a kde padl termín, že rada projedná a schválí toto ve třetím respektive čtvrtém týdnu v únoru, takže tohle to možná na té prezentaci ty informace nebo ta data byla dávána dohromady ještě předtím, než to jednání bylo, takže bych to rád tu informaci tady veřejně zaktualizoval.
Mluvčí 33:  Potom, co řekl kolega Havlíček, to znamená soutěžme, ale nevypovídejme, já tomu jeho postoj do určité míry rozumím, ale trošku se tím vracím dva a půl roku zpátky v čase, když jsme se bavili o autobusevé dopravě a autobusových dopravcích a tak je tady v Éteru znělo, že ty smlouvy byly dojednány před deseti lety, mají výhodné podmínky,
Mluvčí 33:  a že je to vlastně všechno velice fajn.
Mluvčí 33: A pak jsme to přesoutěžili a zjistili jsme, že nejenom, že jsme to vysoutěžili levnějc, ale ještě za lepších podmínek provozování pro cestující.
Mluvčí 33: Takže já nevědím důvod, proč by se totež nemohlo upakovat u smlouv, které jsou z roku 2005 až 2008.
Mluvčí 33: To znamená, ty smlouvy jsou dneska staré, jestli počítám správně.
Mluvčí 33:  16 let, jeho 16 až 19 let, takže za tu dobu se mnohé změnilo a já si myslím, že jedině správně, pokud se to vysoutěží.
Mluvčí 33: A zcela upřímně, pokud by se stalo, že by trh nabídl nějaké extrémně vysoké nebo nevýhodné ceny, tak máme před sebou pochopitelně další možnosti.
Mluvčí 33: Ta první možnost je
Mluvčí 33:  Buď zaprvé vzít výpověd zpátky, anebo zadruhé, k čemu bych se klonil já, se velmi vážně zamyslet nad tím, jestli nebudovat zpátky SUSKu se všema kapacitama, které by měla mít, aby SUSKa nebyla pouze prutokový ohřívač na peníze.
Mluvčí 33: Já mám tady z toho okolností velmi dobrou teďka zkušenost s radním pro dopravu na Vysočině, to je taky myslím kolega z ODS-ky,
Mluvčí 33:  kdy provozují jejich vysočinskou susku se všim všudy in house, včetně technologie, včetně služeb a velmi se to pochvalují, jak je to flexibilní a pro kraj výhodný systém, takže pokud s tím tady nemáme ve středních Čechách zkušenosti z Vysočiny, je tu nabídka, abychom se tím šli na to podívat a oni nám rádi dají veškeré informace a rádi nám dají know-how.
Mluvčí 33:  Potom bych se chtěl zastavit u toho, co řekl pan kolega Hermán, tak první věc mi sebrala z hrtů paní Heitmanka Pecková, která vysvětlila, jak se to mělo s tím auditem Ersenyank, takže už nebudu opakovat to, co bylo řečené, ale vezmu to druhé, to odvolání zezorčí rady.
Mluvčí 33: Já bych jenom chtěl připomenout, že to je kompetence Krajské rady,
Mluvčí 33:  krajská rada v podstatě by ani nemusela vysvětlovat, proč někoho do dozorčí rady buď jmenuje nebo odvolává.
Mluvčí 33: V tomto případě krajská rada odvolala
Mluvčí 33:  A to, že pan Bendl dal vysvětlení o procetách dělo, tak si myslím, že to je vysvětlení, které, když se normální rozumný člověk podívá na to, jak se veřejně projevuje pan kolega Herman, jaké posty dává na sociální sítě, tak každý rozumný člověk si musí klást, jestli takový člověk má být člen dozorčí rady, což je orgán, který měl fungovat profesionálně.
Mluvčí 33:  Takže z tohletoho pohledu já považuji vysvětlení kolegy Bendla za naprosto pregnantní a pro rozumného člověka postačující a srozumitelné.
Mluvčí 33: Tolik za mě všechno.
Mluvčí 19: Pan Herman.
Mluvčí 30: Tak děkuju.
Mluvčí 30: Já se tady jenom pozostavím nad několika věcmi, které tady byly řečeny.
Mluvčí 30: Začnu u paní Hejtmanky, která se tady ohánila tím, že něco tady bylo stokrát řečeno a že jsem teda tak v úhozovkách
Mluvčí 30:  Nedůvtipný, že mi to nedojde.
Mluvčí 30: Ono je stokrát opakovaná, lež se prostě pravdou nestane.
Mluvčí 30: A pokud padlo řeč o firmě Ernst & Young, že se nějakým způsobem obhájela, no bo teď by se neobhájela, Ernst & Young vyhrála a já prostě ani s firmou Ernst & Young žádný problém nemám, prostě ona předložila nějaké reference a vy jste nepřišli na to, že byli zavádějící.
Mluvčí 30:  A prostě to je chyba.
Mluvčí 30: Pokud ona teď říká, že část těch referencí možná byla pravda a já mám k tomu stanovisko statutárního města zlým, to znamená v státní nebo veřejné instituce, že to tak nebylo, no tak prostě komu budu věřit?
Mluvčí 30: Asi té nezávislé instituci a ne té firmě, která se prostě obhajuje.
Mluvčí 30: Ale znovu říkám, já s tou firmou problém nemám.
Mluvčí 30: Já mám problém s tím, kdo ty reference schvaloval.
Mluvčí 30:  U toho Jana Lichtenegra, pokud se neobjevilo jeho jméno, nebo pokud auditoři nepřišli na nic a zkoumali tedy činností KSUSKy a nepřišli na nic zavádějícího nebo na nic podezřelého, tak mi potom vysvětlete, co tedy zkoumali, když měli k dispozici správu nějaké pracovní skupiny, která tady vznikla na odboru dopravy,
Mluvčí 30:  A ta prostě už ta samotná zpráva naznačuje nějaká pochybení nebo nějaké nesnovenosti z jeho působení.
Mluvčí 30: To prostě mi nejde, hlava mi to nebere.
Mluvčí 30: A znovu tedy s ohledem na to, které osoby byly v tom, mezi těmi relevantními osobami, jak se to jmenovalo, ten seznam těch lidí, uvedeny a které tam nebyly, tedy ten pan Lichtneger, tak mi to prostě hlava nebere po druhé.
Mluvčí 30: A
Mluvčí 30:  Co říct k tý dozorčí radě?
Mluvčí 30: Raději nic, pokud byste řekli, odvoláváme Hermana, protože se nám nelíbí, nebo odvoláváme Hermana, máme na to právo, tak bych to samozřejmě akceptoval.
Mluvčí 30: Pokud se ale schováváte za nějakou ztrátu lůvěd a vynášení informaci, tak to prostě akceptovat nemůžu.
Mluvčí 30: Děkuji.
Mluvčí 18: Tak Filip Kořínek.
Mluvčí 31: Děkuji, 4 rychlé poznámky.
Mluvčí 31: Ta zmíněná zpráva pracovní skupiny,
Mluvčí 31:  Mimo jiné konstatovala, že za pana Lichtenegra nebyly schvalovány investice, nebyly čerpány peníze.
Mluvčí 31: To byl třeba nedostatek tohoto druhu, ale to není věc, která by vyšla z auditu, který se zabýval prováděním zakázek.
Mluvčí 31: Nevyhlášenou zakázku audit nekontroluje.
Mluvčí 31: Zadůležité považuji to, že
Mluvčí 31:  Z pohledu té soutěže a cen určitě platí, co říkal pan radník Petr Borecký, problémem těch smluv, které jsou z let 2005-2008 je mimo jiné to, že některé položky v těch smluvách vůbec nebyly, prostě dneska jsme
Mluvčí 31:  I kdyby to nebylo z hlediska transparentnosti, zachování konkurenčního prostředí, žádného hospodaření, kdyby z těchto všech důvodů to nestačilo, proč je to potřeba přesoutěžit, tak jsou to i tyto čistě praktické, technické důvody u 16 až 19 let starých smluvů.
Mluvčí 31: Co je důležité, pokud by se někdo obával, jak to třeba dopadne, jestli se přihlásí dostatečný pošet uchazečů, aby vůbec soutěž proběhla,
Mluvčí 31:  Tak tam za důležitou informaci považuji to, že ředitelství silnice Dální skraje také soutěží podobný typ služeb, tak se tam hlásí nízké desítky firm.
Mluvčí 31: Tak věřím, že i u nás ta soutěž proběhne.
Mluvčí 31:  bude skutečně konkurenční a tím pádem ceny, které budou vysoutiženy, budou odpovídat tomu, co je na trhu v současné době aktuální.
Mluvčí 31: Pokud bychom měli vycházet z předpokladu, že ty ceny dneska jsou nějak super nízké a že situace na trhu neodpovídají, tak tím vlastně jedním dechem říkáme, že ty firmy za ně nemohou odvádět kvalitní práci, kterou kraj chce.
Mluvčí 31:  jsou to spojité nádoby.
Mluvčí 31: A poslední poznámka, ten harmonogram Petře, který byl na tom slajdu, ten schválila dozorčí rade jako doporučení asi hodinu předtím, než jsme měli to jednání, proto tam bylo 15.2.
Mluvčí 31: Na jednání jsme mluvili, co se pamatuji, o 2., 3. i 4. týdnu, trošku v tom byla najasnost, ale v zásadě, když to bude 2., 3. nebo 4. týden, tak jak je dohodnuto, tak je to v pořádku.
Mluvčí 31: Děkuji.
Mluvčí 19:  Děkuji.
Mluvčí 19: Tomáš Havlíček s přednostním právem.
Mluvčí 02: No tak, pane předsedo Kořínku, právě, že bychom měli tou kontrolu kvality donuky, ty firmy, jak to vypovědají sami, pokud by to tak bylo.
Mluvčí 02: Já jenom teda zopakuju, aby nebyly ty moje slova trošku dezimprintovány.
Mluvčí 02: Samozřejmě soutěžme, soutěžme, ať vidíme ty ceny, ať vidíme ten zájem, to je v pořádku.
Mluvčí 02: Jenom říkám, nevypovídejme tu smlouvu.
Mluvčí 02:  To, co říkáte, pane radní, že tu výpověď můžeme vzít zpět, kdyby ty ceny byly třeba vysoké, nebo byl jiný problém, kdyby se nedosoutěžilo, to je otázka, na to si nechte udělat nějakou právní analýzu, bylo to předmětem nějakého zadávacího řízení a nevím, jestli je možné, samozřejmě jednak ta výpověď zpět znamená souhlas obou stran.
Mluvčí 02:  A druhá věc je, jestli vůbec zákon o zadávání zakázek na tuhle situaci nemyslí, jak bude poslouzeno to, že někomu něco vypovíte, běží mu to tři švrtí ruko, pak řeknete, ne, ne, ne, ono vlastně platí a jedeme dál, jo.
Mluvčí 02: To úplně, jestli nejste mistý, jestli to bude 100% správně, to určitě prosím prověřte, než o té výpovědi vůbec budete hlasovat.
Mluvčí 02:  A vlastně SUSKA, no to věřím, že snad ne, to se vracíme hodně zpátky, nicméně, i kdyby se tak vedením kraje rozhodlo, v jakémkoliv formátu bude vládnout v námci nového volebního období, tak je to projekt na roky, určitě to nedopadne, takže když zjistíme, že nám v říjnu zkrachovala soutěž po námitkách a uhosu, takže za tři měsíce postavíme SUSKU, to fakt jako nepostavíme.
Mluvčí 19: Lebor Lesák.
Mluvčí 41:  audit, veřejný audit na jakoukoliv firmu, kterou provádí společnost, která je k tomu pověřená, není kontrola konkrétních osob, nelze zadat tak, že řekneme tak, teď se zaměř na frantu Pepu a Petra a ty sejmy,
Mluvčí 41:  tak to přece nefunguje.
Mluvčí 41: Tam bylo jasné vypsání té veřejné zakázky a ta auditorská společnost náhodným klíčem vybrala zakázky, které prověřovala a jasně řekla, že v těchto zakázkách, které byly prověřovány jméno pana Lichtenegra nemělo žádné souvislosti.
Mluvčí 41:  Takže takto probíhá veřejný audit, neže je zaměřen na konkrétní osoby, ale je zaměřen na tučnost celkovou.
Mluvčí 41: A jelikož při tom množství těch zakázek, které krajská zprávodlba silnic má, samozřejmě nelze zkontrolovat všechny zakázky, tak jsou vybírané náhodným klíčem, na který má ta auditorská společnost speciální program.
Mluvčí 41: Tak jenom toto jsem chtěl upřesnit.
Mluvčí 19: Děkuji, Dani Ránek.
Mluvčí 04:  Děkuji, já jsem si chtěl zeptat kolegy Kořínka, jestli na chvilku přestane psát a začne poslouchat.
Mluvčí 04: On tam zmiňoval smlouvy tuším na pronájem nějakých nemovitostí, které souvisí s tím prováděním té údržby, tak jsem si chtěl zeptat, jestli ty mají stejný termín výpovědi a stejný rytmus, aby nebyl nějaký zádrhal, že jestli jsem to dobře pochopil, tak máme dvě sary smlouv.
Mluvčí 04:  jedny na provádění údržby a jedny na nájem nějakého nemovitého manetku kraje, tak aby tam nebyl nějaký problém s tím, že některé firmy se třeba mohou cítit být znevýhodněný tím, že nemají stejné podmínky jako jiné firmy.
Mluvčí 04: Děkuji.
Mluvčí 18: Tak Filip Kořínek.
Mluvčí 31: Děkuji za tu otázku, jinak zvládal jsem psát i poslouchat hromady.
Mluvčí 31:  Ano, opravdu jsou dva druhy smluv.
Mluvčí 31: Na areály jsou najemní smluvy s výpovědní dobou 6 měsíců a v zadávací dokumentaci se předpokládá, že bude uvedeno, v současné chvíli tam je uvedeno, že ta vítězná firma si bude moci říct, zda ten areál si chce pronajímat nebo nechce.
Mluvčí 31:  pokud se ho bude chtít pronajmout, tak to bude za cenu dle znaleckého posudku, čili za cenu obyklou.
Mluvčí 31: Každopádně důležitá informace je 6 měsíční doba, takže je často vypovědět tak, aby ty firmy, které ten areál budou potřebovat, aby jim byl uvolněn, pokud to bude jiná firma, než která ho užívá dnes.
Mluvčí 19: Pan Herman,
Mluvčí 30:  Já už jenom krátce navážu na to, co říkal kolega Lesák, pokud v tom auditu, a věřím, že původní zadání asi nebylo, nebylo, aby prověřil ty konkrétní osoby, nicméně v té auditní správě, tak tam prostě je doslova uvedeno, že prověřované osoby byly konzultovány se zadavatelem, to znamená středočeským krajem, takže tam asi o nějaké konkrétní prověřované osoby šlo.
Mluvčí 30:  nebo sepletu, nebo ten nastřed do Český kraj teda jim žádné konkrétní prověřované osoby nezadal a Ernst & Young v té zprávě si tohle vymyslela.
Mluvčí 19: Můžu, jestli pane radní, tak já opět přečtu teda ten text, který je součástí té zprávy a vysvětluje to.
Mluvčí 19: V závěrečné zprávy uvádíme na straně 15 bodě C331 v první odrážce, že jsme se zaměřili na detekci vazeb
Mluvčí 19:  mezi vedoucími zaměstnanci KSUS, kteří byli po dohodě se zadavatelem vybráni k prověření.
Mluvčí 19: Pro upřesnění nevybírali jsme zaměstnance k prověření selektivně podle konkrétních jmen nebo podle instrukcí zadavatele, ale byly vybráni na základě vykonávání řídící funkce bez rozdílů, to znamená množina všichni zaměstnanci, kteří vykonávali řídící funkci,
Mluvčí 19:  s ohledem na výše zmíněný výsledek balančního testu dle předpisu pro ochranu osobních údajů.
Mluvčí 19: To znamená, že u těchto vedoucích, znova jako opakuju a vysvětluji, byly dány k dispozici všechny osobní údaje.
Mluvčí 19: U ostatních zaměstnanců, kteří vedoucí funkci nevykonávali, jsme pracovali s omezeným rozsahem některých dat.
Mluvčí 19: Dohodou bylo v tomto případě myšleno, že jsme respektovali přístup zadavatelek ochrany osobních údajů a k výsledkům balančního testu.
Mluvčí 19:  To je prostě celé, jenom jako výsledek toho, jací zaměstnavatele budou poskytnuti informace třeba včetně bydliště, data narození atd.
Mluvčí 19: a u jakých ne, to je celé.
Mluvčí 19: To je celé, prostě jako po dohodě ze zaměstnavatelem.
Mluvčí 19: Už to vysvětlili prostě písemně několikrát, je to tam jasně v tom auditu vysvětleno.
Mluvčí 19: Já nevím, jestli jako pořád to nestačí, pak už fakt nemám co dodat a už to odmítám znova číst, prosím.
Mluvčí 19: Tak, pan Lesák.
Mluvčí 41:  Já jsem chtěl říct to samé, co jste říkal.
Mluvčí 19: Milan Vácha.
Mluvčí 15: Já bych ještě, pane kolego, ale teďka opravdu jako čistě lidský.
Mluvčí 15: Když vznikala dozorčí rada, tak to byl orgán, kterýmu jsme dali důvěru, protože rada vystupuje směrem příspěvkové organizaci jako zřizovatelský a v podstatě ji říjí.
Mluvčí 15:  A vemte si, že my jsme teda dali důvěru těm, který jsme jmenovali jako rada a teď se děje to, že my máme třeba nějaký bod na jednání rady a my se z Praha.in a z vašeho Facebooku dozvíme, co se vlastně dělo na dozorčí radě.
Mluvčí 15: To znamená, my jsme za celou dobu, nebo já jako radník jsem nedostal za celou dobu jednu jedinou zprávu o průběhu auditu,
Mluvčí 15:  a dozvídám se to z Praha In.
Mluvčí 15: A těch náhodou tam bylo několik, to znamená, nezlobte se na nás, že my potom nemáme důvěru v takové organizaci, které jsme dali to právo jednat být u těch informací a výsledkem je to, že my se z novin dozvíme, jaký jsme neřádi.
Mluvčí 15: Tak to přece musíte pochopit, že tohle prostě není normální.
Mluvčí 15: A jenom co se týče těch cen z roku 2005,
Mluvčí 15:  aby to nezapadlo.
Mluvčí 15: Já opravdu, pokud by mi stavební firma řekla, že bude dělat za stejné peníze jako v roce 2005, tak buď to teda jako mě okrádali předtím, anebo mě odrbávají teď, ale ani jedna z těch variant není správná.
Mluvčí 15: A já si myslím, že je tu reálné riziko, že skutečně ta vysoutěžená částka bude vyšší než je nominální cena z roku 2005.
Mluvčí 15:  Ale zase se nebude dít to, čoho jsme byli svědky a co popisal i pani Janine Pánek v historii, že třeba s určitým pochopením někteří cestmistři budou chápat, že se to za ty 18 let starý ceny nedá dělat, takže se tam vykáže něco, co se fakticky neudělá a je to od začátku dokonce vylhané.
Mluvčí 15: Takže mě dává i smysl si opravdu po těch 18-19 letech si to ověřit znovu.
Mluvčí 15: Děkuji.
Mluvčí 19:  Tak, s přednostním právem Tomáš Havlíček.
Mluvčí 02: Jenom až jsme panem Vácho Fejerový, jsou tam inflašní doložky, vy to víte, jo, takže až jsme úplně Fejerový, kdo tu promladníku nezná, a my zrovna říkáme, soutěžme, soutěžme, jenom nevypovídeme tu stávající smlouvu ruchu, kdy nebudeme mít jasného rodavatele, podepsaného, který to bude dělat.
Mluvčí 19: Tak, Martin Hermann.
Mluvčí 30:  Tak jenom krátce, vy jste zmíněl pana Panka, on těch obvinění měl spoustu, podle něj se tam ztratilo 700 nebo 600 milionů, měl možnost ta svá obvinění prokázat, neudělal to.
Mluvčí 30: Pro mě to je úplně k ničemu taková informace.
Mluvčí 30: Pokud mě chcete vyhodit za to, že se něco objevilo v médiích, tak mě za to vyhoďte, mě to jako je jedno, já už jsem s tím v podstatě smířený, ale
Mluvčí 30:  Pokud to chcete odůvodnit tak, abyste obstáli před veřejností, tak budete muset přidat.
Mluvčí 30: A jinak to, co tady přečetla paní Hejtmanka, tak to v podstatě potvrzuje to, že Ernst & Young ty osoby po dohodě se zadavatelem nevybral.
Mluvčí 19: Pan Pánek.
Mluvčí 03:  Tak já děkuju panu Hermanovi, že mě znovu přinutil promluvit, takže vidíte, že jsem pořád ještě tady a musím zareagovat na jeho prohlášení, že jsem měl možnost něco prokázat a neprokázal.
Mluvčí 03: Pane Hermane, já budu jenom velmi stručnej, protože jsem tomu věnoval
Mluvčí 03:  několik let vlastně tady tomu, jak bych to řekl, prokazování, co je nebo není v pořádku v SUSCE a myslím si, že částka 670 milionů, která tam byla vyčíslená, tak odpovídala opravdu tomu, co se prokázalo.
Mluvčí 03: Svědčí o tom i to, že v podstatě
Mluvčí 03:  Tuto věc vyšetřovala Národní centrála proti organizovanému zločinu a jak víte, tato centrála se asi nevěnuje jen tak něčemu, že napíšete, tamhle zmizely peníze a najednou se týmy policistů zvednou ze židla a začnou něco někde šetřit.
Mluvčí 03:  Chází velmi rozsáhlé prošetření těch podnětů.
Mluvčí 03: Já jsem tenkrát si na to vzal pana doktora Tomáše Sokola, který napsal obsáhlé trestní oznámení, které tyto věci popisovalo.
Mluvčí 03: Nechci teď zaťažovat podrobnostma, ale byl bych rád, abyste mě nedával do souvislostí beznalostí věci o tom, že jsem něco mohl nebo nemohl prokázat.
Mluvčí 03:  Já bych tady pak musel mluvit třeba taky dlouho a nerad bych před těch v dělce hovoření třeba pana doktora Bezděka.
Mluvčí 26: Tak já děkuji panu Pánkovi a dalším přihlášeným je pan Hermann, prosím, máte slovo.
Mluvčí 30: Prošli jenom opravdu krátce, teď nezdržujeme.
Mluvčí 30: Pokud pan Pánek tady říká, že se prokázala strata 670 milionů a nic se nestalo,
Mluvčí 30:  tak mi ukažte ten orgán, který to má na svědomí.
Mluvčí 30: To by mi fakt zajímalo, kdo za prokázanou ztrátu 670 milionů nikoho neodsoudí.
Mluvčí 26: Tak já jsem se bál, že teď budeme vyvolávat toho, kdo bude ukazovat orgán, ale přihlásil se Michal Pánek, prosím, máte slovo, pane kolego?
Mluvčí 03:  No já, pane Hermane, nezlobte se, já teda dneska nebudu trestat ostatní zastupitele tím, že bych tady měl tu dlouhou přednášku, kterou jsem sice trošku hrozil, jo, ale
Mluvčí 03:  Prostě pokud si nastudujete ty dokumenty, které tam jsou, tak z toho to uvidíte jednoznačně.
Mluvčí 03: Já to neumím takhle vám představit za dvě minuty, ale to, že tam tato ztráta vznikla, to, že byl odvolán pan ředitel Dvořák, že byl odvolán pan ředitel Lichteneger,
Mluvčí 03:  Už samé tyto dvě věci svíčí o tom, že tam nějaký nepořádek byl a to, že teďka nikdo není ve vězení, to ještě neznamená, že se tam nic nedělo.
Mluvčí 03: Takže prokazování je velmi složitá a obtížná věc, když je to zpětně a je to udělané, dejme tomu, jako dobře, a to já jsem vždycky tvrdil,
Mluvčí 03:  Ty, jak bych to řekl, papíry tam jsou udělané vždycky dobře, jo?
Mluvčí 03: Takže nechci se použít do žádných podrobností, protože by to působilo teďka zmatečně tady ve velmi krátký době, ale prostě to, že tam docházelo minimálně k nehospodárnému jednání ve výši, která byla uvedená, dejme tomu těch 670 milionů, je prostě pravda.
Mluvčí 26: Tak, já děkuji.
Mluvčí 26:  Nikoho dalšího přihlášeného do diskuze nevidím, tudíž si dovolím diskuzi ukončit a budeme hlasovat o navrženém usnesení.
Mluvčí 26: Já ho pro jistotu přečtu.
Mluvčí 26: Zastupitelstvo kraje po projednání bere na vědomí zprávu Krajské zprávě udržby silnic s vyjádřením i hlavním závěrem auditu a zařím z K2 bere na vědomí zprávu o činnosti dozorčí rady.
Mluvčí 26: Velmi zjednodušeně nečtu do slova a do písmene.
Mluvčí 26: Zahajuji hlasování.
Mluvčí 26:  Usnesení nebylo přijato, přítomno 41 pro 30, zdrželo se 11.
Mluvčí 26: Tak postupujeme k dalšímu bodu jednání a to je zpráva o činnosti Rady Střeho Českého kraje od 16.11. do 11.1.2024.
Mluvčí 26:  Materiál má zhruba 340 stran.
Mluvčí 26: Já myslím, že jste všichni měli možnost se ho prostudovat.
Mluvčí 26: Nemám slov.
Mluvčí 26: A otevírám tedy rovnou diskuzi.
Mluvčí 26: Pan doktor Bezděk.
Mluvčí 28: Já děkuji a opravdu budu léce krátký, proto jenom požádám pana radního Boreckého, aby mě materiály, na které odkážu, poslal.
Mluvčí 28: Jedná se o materiály, které byly projednávány na
Mluvčí 28:  Raděje 14.12.2023 a byl to tisk, umám se, že ten tisk neznám, ale šlo o optimalizace a změny veřejné dopravy v systému Pražské integrované dopravy.
Mluvčí 28: Usnesení je 0.53.45
Mluvčí 28:  a další usnesení je 0544523, jedná se o schválení smluv a dodatků ke smluvy o zajišťování a financování dopravní obslužnosti.
Mluvčí 28: Jestli by byl tak hodný a požádal pana Šponara, aby mě poslal ty jednotlivé smluvy, které byly podepsány na základě těchto dvou usnesení stačí mi bohatě v elektronické podobě.
Mluvčí 28:  A pak mám ještě dotaz, který se týká veřejné zakázky malého rozsahu.
Mluvčí 28: Tak též bylo řešeno 14.12.2023 na vypracování studie na téma model prodeje jízdních dokladů a odbavení cestujících železniční osobní dopravě PET-PIT pro po roce 2029.
Mluvčí 28:  O co se vlastně jedná v tomto případě, jestli mi to můžete říci teď přímo, nebo jestli mi to potom poskytnete, já si patrně jsem schopen dohledat ten tisk, ale autentický výklad je samozřejmě vždycky lepší, než když si to člověk přečte a pak neví, co to je.
Mluvčí 28: Ale pokud chcete, bohatě se spokojím s tím, že to dostanu písemně.
Mluvčí 28: Děkuji.
Mluvčí 26:  Tak já děkuji za dotazy, byla přihlášena paní kolegně Pálková, ale jestli můžu dát odpovědět panu Boreckému, děkuju.
Mluvčí 33: Já děkuji paní Pálkové, že mi dala tu možnost.
Mluvčí 33: Tak pokud se týká toho usnesení z rady, tak veškeré vlastně dokumenty k tomu jsou přiloženy k tomu usnesení, tak já bych oprosil organizační, jestli by to panu Bezděkovi rovnou poslali, to bude asi bezproblémové.
Mluvčí 33:  Tak víte co, já si vás můžu poprosit, počkejte pane zástupník, já vás poprosím, jestli byste to poslal písemně, co přesně chcete a my vám to samozřejmě pošlem, to není žádný problém.
Mluvčí 28:  šlo o podepsané smlouvy.
Mluvčí 28: Ten tisk, ten materiál jsem schopen si dohledat, to není problém.
Mluvčí 28: Na základě toho byly schváleny návrhy dodatků a mně jde o to, že... Ano, přesně tak, přesně tak.
Mluvčí 28: A ty já nemám a v těch materiálich nejsou a organizačně tak tež nemá, měl by je mít pan Šponar.
Mluvčí 26: Tak já myslím, že jste si to už řekli, tak a prosím, paní Bartoně Vápálková, máte slovo?
Mluvčí 10:  Děkuji mnohokrát.
Mluvčí 10: Já bych poprosila asi pana radního váchu v rámci usnesení číslo 054 plnočka 41 lomeno 2023 Rady kraje ze dny 16.11.2023
Mluvčí 10:  došlo k uprávě závazného ukazatele přízběhkových organizací zřizovaných s cedročeským krajem, kapitula 05 školství.
Mluvčí 10: Já bych poprosila o nějakou více informací k tomu, co to bylo za závazný ukazatel, který byl upraven.
Mluvčí 26: Tak děkuji a poprosím pana radního Váchu a pak pana radního Boreckého.
Mluvčí 15:  Omlouvám se, ale možná jsem byl v listopadu důchem úplně nepřítomný, takže si úplně přesně nepamatuju, které závazné ukazatelty byly.
Mluvčí 15: Předpokládám, že to byly typicky úpravy, které zohledňovaly ceny energií, anebo tam byly ještě jedny, které zohledňovaly pomoc žákům z Ukrajiny.
Mluvčí 15: Ale radši prosím nás ty čísla všechny, který jste řekla, prosím pošlete a určitě to v té důvodové správě někde bude u toho usnesení.
Mluvčí 15:  Tady je kup.
Mluvčí 15:  Pani Bartoňová, Pálková.
Mluvčí 10: Mohu ještě, ještě jednu věc bych poprosila, pane radní, v rámci školství, byla to rozpočtová úprava číslo 788 lomeno 0523, když tak zase pošlu, abyste, abyste to viděl, a to rozpis finančních prostředků v rámci kapitoly 05 školství podpora vybraných oborů vzdělávání
Mluvčí 10:  ve středních školách řizovaných s třehočeským krajem, kde je zde psáno, že došlo k převodu finančních prostředků ve býši 2 932 888 Kč z účelového znaku 013, podpora vybraných oborů středních škol, což bylo zná, víte o co jde, to je to, o čem jsme se
Mluvčí 10:  dohadovali na účelový znak 008 provozní bída je škol a současně rozpis finančních prostředků a poskytnutí neinvestičních příspěvků pro školy zřizované středočeským krajem na podporované obory vzdělávání ve středních školách.
Mluvčí 10:  Já bych poprosila, tady jsou psané dvě přílohy číslo 1 a číslo 2, jestli by bylo možné dostat tyto přílohy a jestli byste mi mohl říci, jak k tomu došlo a proč se to převádělo.
Mluvčí 10: Děkuji.
Mluvčí 26:  Tak já děkuji, myslím, že už pan radník Vácha na to odpověděl, že připraví odpověď písemně.
Mluvčí 26: Děkuju.
Mluvčí 26: Dalším přihlášeným je pan kolega Borecký, prosím.
Mluvčí 33: Tak děkuji, pane náměstku, tak já jenom ještě se vrátím k dotazům pana kolegy Bezděka, takže k tomu prvnímu samozřejmě ty splouvy poprosím kolegu Šponada, aby vám poslal, to není žádný problém.
Mluvčí 33: K tomu dotazu číslo dva, který se týkal té zakázky
Mluvčí 33:  na prověření modelu prdejízní dokladů po roce 2029, tak se septal, tak to je zakázka, která souvisí s tím, že v současné době, jak jsem dneska už i uváděl, tak připravujeme soutěž na železniční dopravce.
Mluvčí 33: Součástí toho bude nákup vlaku MU400, teď v příštích třech letech bude probíhat
Mluvčí 33:  i upgrade vlaků na regionální železnici.
Mluvčí 33: A to, co vlastně ve spolupráci s Europu jdeme od roku 2029, připravujeme ke zpuštění, bude nový model elektronického odbavování cestujících, jak ve vlacích, tak v autobusech.
Mluvčí 33: A součástí toho je i vlastně implementace toho nového odbavovacího systému a ta studie, kterou dělá IDSK, nebude dělat IDSK,
Mluvčí 33:  tak má vlastně nám naznačit, jaké můžeme mít technické požadavky na výrobce vlaků, jaké můžeme mít požadavky na dodavatelé software ohledně přípravy toho nového odbavovacího systému, protože tam nejde jenom odstřel český kraj, ale i opravu a další kraje, které jsou zapojeny do systému PIT.
Mluvčí 26:  Tak já děkuji panu radní a přednostním vás jsem pan kolega Bezděk, prosím.
Mluvčí 28: Mluvám se své kolegyni, že ji přeskočím, bylo velice stručné, ačkoliv nevím, jestli tato pan radní bude schopen mi odpovědět.
Mluvčí 28: Přímo, vy jste říkal, že teda připravujete i v souvislosti s autobusy od roku 2024 různý model toho prodeje.
Mluvčí 28:  Můžete mi k tomu něco, jaké budou náklady tady toho, této přípravy a kdo ty náklady ponese, tady toho nového modelu pro zajištění nového modelu pro, jestli jsem to dobře pochopil, případně mi to vysvětlete, prosím.
Mluvčí 28: Omlouvám se paní Gabrielové.
Mluvčí 26: Já děkuji, jenom si dovolím upozornit, že jsme na hranici usnášení schopnosti pan kolega, ne, a teď podle přilášených paní Gabrielová, prosím.
Mluvčí 17:  Já bych se chtěla zeptat, v radě z 18. ledna jsem zaznamenala materiál, kdy byla přidělena individuální účelová dotace nábytkové bance.
Mluvčí 17: My jsme tady ten materiál měli v říjnu, byl stažen, myslím, ze zastupitelstva.
Mluvčí 17: Tady byl přidělen nábytkové bance, byla dotace 200 tisíc korun na 3 měsíce, prosinec až únor, vlastně 24, tak se chci zeptat, jestli kraj půjde touto cestou, že bude tu banku podporovat.
Mluvčí 17:  přes účelové dotace?
Mluvčí 26: Tak já jenom, protože tady paní kolegyně Skopelíková není a v tomto materiálu se vlastně zabýváme období 11.1. a myslím, že asi paní kolegyně Skopelíkovou požádáme, aby vám odpověděla písemně, ale nemyslím si, že by to tak mělo být.
Mluvčí 26: Bylo to pouze z toho důvodu, že to bylo rozflázováno v první části.
Mluvčí 26:  pokud si dobře vzpomínám, při jednání rady, jestli vám to zatím stačí takhle a případně, prosím, zašlete dotaz písemně paní radní Skopalíkové.
Mluvčí 17: Děkuju.
Mluvčí 17: Pak jsem se ještě chtěla zeptat rada se 4.1.
Mluvčí 17:  Je tam materiál, kde se poskytuje středu České centrále cestovního ruchu dotace, nebo nevím, jak to bylo nazvané, na holiday worth na stánek.
Mluvčí 17: Tak se chci zeptat, to je, myslím, akce, která je každoroční, s tím středu Česká centrále nepočítala ve svém rozpočtu, že se jí musí peníze dávat takhle zvlášť individuálně?
Mluvčí 26:  Tak já děkuji za dotazy.
Mluvčí 26: Přihlášena je paní kolegyně Cirkova-Chocholová s přednostním právem.
Mluvčí 20: Já jsem jenom chtěla doplnit, že paní radní Skopalíková ten materiál, který byl projednáván na radě, ponese i na zastupitelstvo.
Mluvčí 26: Dobře, děkuji.
Mluvčí 26: Další přihlášenou je paní kolegyně Bartonevá-Pálková, prosím, máte slovo.
Mluvčí 10:  Děkuji.
Mluvčí 10: Ještě jednou naposled.
Mluvčí 10: V rámci usnesení čísla 008.43.2023 Rady kraje ze dne 1.12.2023 jde o závěrečné vyučtování projektu Smart Accelerator 2 ve středočeském kraji Středočeského inovačního centra spolku a středočeského kraje za období realizace projektu v letech
Mluvčí 10:  2019 až 22.
Mluvčí 10: Vzhledem k tomu, že toto je uvedeno v příloži číslo 4 a 5, tak bych poprosila o ty přílohy, jestli by to bylo možné.
Mluvčí 10: Mám zase poslat písemně?
Mluvčí 26: Posluš.
Mluvčí 26: Já vás požádám, jestli byste požádal asi písemně.
Mluvčí 26: Děkuji moc.
Mluvčí 10: Děkuji, dobře.
Mluvčí 26: Tak dalším přivášeným, kolega Borecký.
Mluvčí 33:  Tak já jenom chci v našem seriálu odpovědět panu kolegovi Bezděkovi, pokud se týká nákladů na zavádění nového odbohovacího systému, tak ten samozřejmě budou v tomto daném příslušném procentuálním poměru sdílet IDSK a ROPIT, potažmo hlavně město Praha a střehočecký kraji.
Mluvčí 33:  Pokud se týká nákladu, jak vysoké ty náklady budou, tak ještě nevíme, protože to velmi závisí od toho, jaký model tarifního odbavování bude potom v roce 2029 zvolen.
Mluvčí 26: Děkuji a poprosím paní Gabrielovou, prosím, máte slovo.
Mluvčí 17: Jsem nedostala odpověď na ten stánek v středu České centrály cestovního ruku.
Mluvčí 26: Já jsem se snažil zachovat po řadí přihlášených, protože v tom začal být chaos.
Mluvčí 26: Teď se přihlásil teprve pan radník Švenda, teď vám odpoví před pádem, jestli to můžeme takto, ano?
Mluvčí 26: Děkuji.
Mluvčí 26:  Pan radník Švenda, prosím.
Mluvčí 32: Pani kolegině, máme to v rozpočtu kultury a je to udělané tak, že centrála tam má pravidelný příspěvek na provoz a na ty jednotlivé marketingové aktivity, jen na ty příspěvky schvalujeme z toho balíčku.
Mluvčí 32:  postupně tak, jak je mají připravené, jo, čili alokované v rozpočtu odborů kultury to máme, ale zvlášť jsou příspěvky na ropprovoz a zvlášť na jednotlivé marketingové aktivity.
Mluvčí 32: Centrála připraví aktivity požádá o uvolnění prostředků.
Mluvčí 26: Děkuji.
Mluvčí 26: Tak, já děkuji panu radnímu Švendovi, nevidím nikoho dalšího přihlášeného, tudíž si dovolím a ještě jednou paní Gabrielova, prosím.
Mluvčí 17:  Měla ještě další dotazy, jenom chtěla jsem se ještě zeptat, z rady ve čtvrtého první jsem objevila materiál, kdy pověřujete závazkem služby obecného hospodářského zájmu firmy PP Hospitals a Kliniku doktora Pirka, aby mohli požádat o projekt z Europu, ale nebylo tam napsáno, na co to mají.
Mluvčí 17: Nikde jsem to tam nedohledala, jestli to je na zkvalitnění služeb nebo nevím, nenašla jsem to v těch materiálech.
Mluvčí 26:  Tak to si dovolím vám odpovědět rovnou.
Mluvčí 26: První je PP Hospital Brandy s nadlebem nemocnice, která si žádá o dotaci, jestli se nepletuje to na kyberbezpečnost, je to klasická smluva hospodářského zájmu, kterou jsme schvalovali i pro ostatní v rámci React EU, jestli si vzpomínáte v loňském a předloňském roce.
Mluvčí 26: K ničemu nás tato smluva nezavazuje.
Mluvčí 26:  Byly tam dvě žádosti, jedna pro PP hospital byla schválená, pro kliniku doktora Pírka nebyla schválená, tudíž ta smluva obecného zprávského zájmu nebyla uzavřená, byla uzavřená pouze, nebo ten pověřovací akt, když to převedu do toho srozumitelného, bylo uzavřeno pouze pro PP hospital.
Mluvčí 26:  Já také děkuji.
Mluvčí 26: Nevidím nikoho dalšího přihlášeného.
Mluvčí 26: Poprvé, podruhé, potřetí.
Mluvčí 26: A tudíž si dovolím hlasovat o materiálu informace z rady.
Mluvčí 26: Hlasujeme o tom, že bereme na vědomí.
Mluvčí 26: Kdyby prosím pro, proti a nebo se zdrželo.
Mluvčí 26:  Stalo se to, co jsme očekávali, vzhledem k tomu, že registrováno 37 zastupitelů, tak materiál nebyl přijat.
Mluvčí 26: Prostě nebylo přijato úsnesení.
Mluvčí 26: Děkuji.
Mluvčí 26: A vidím přihlášeného pana kolegu Hermana, prosím.
Mluvčí 26: Asi předpokládám do různého.
Mluvčí 26: Takže do diskuze nebo do různého pan kolega Herman.
Mluvčí 30: Tak dobrý den, ještě jednou.
Mluvčí 30:  úvod tohohle snad posledního bloku, dneska jenom se podivil, co všechno tady dneska neprojde, vždyť třeba to poslední uslisení, opravdu za 8 let, co jsem tady, tak jsem tohle ještě nezažil a ta koalační spolupráce, i když je mi do toho houby se dá říct, tak jako vypadá teda fakt navenek děsně.
Mluvčí 30: A teď k tomu, co jsem chtěl říci.
Mluvčí 30:  Narážím na informaci z médií, ve které se objevilo, že ředitel úřadu, pan Louška, obchází kanceláře a kontroluje nábytek a v rámci téhle kontroly snad by měl zkoumat i skřínky jednotlivých zaměstnanců a oni prý to vnímají jako, nechci říct šikanu, ale prostě není jsou z toho úplně nadšeni.
Mluvčí 30:  A to je první věc, která mě tedy zaujala.
Mluvčí 30: A druhá věc, já se chci zeptat opravdu, top manažér, kterým by ředitel krajského úradu měl být, obchází kanceláře a kontroluje, jestli tam je skřínka navíc, nebo skřínka namíně, nebo rozbitá židla, nebo jestli je hezky vymalováno.
Mluvčí 30: Já si to vůbec nedohudu představit.
Mluvčí 30: Děkuji.
Mluvčí 26: Tak já děkuji za dotazy a vidím přihlášenoho pana ředitele.
Mluvčí 26: Pane ředitele, máte slovo.
Mluvčí 29:  Tak děkuju, přeji hezky dobrý podvečer.
Mluvčí 29: Článek 8 organizačního řádu krajského úřadu stanoví, že ředitel úřadu zejména schvaluje návrhy na zdokonalení řídících informačních a kontrolních systémů a materiálně technického vybavení úřadu.
Mluvčí 29: Neumím si představit, že bych o něčem rozhodoval bez velmi podrobné znalosti těch věcí.
Mluvčí 29: Jestli se tomu někdo podivuje, je mi ho líto, ale
Mluvčí 29:  Já, když o něčem rozhoduju, tak rád vím, o čem rozhoduju a doufám, že mi to nebude vytíkáno.
Mluvčí 29: Děkuji.
Mluvčí 29: Současně považuji za nutné jednou začat úřad projít celý, protože je důležitý s těma lidma mluvit, bavit se s nima o tom, jaký problémy řešej.
Mluvčí 29: Všem jim poděkovat za to, jak se ujaly digitalizace a likvidace té staré zátěže, kterou jsem přebral.
Mluvčí 29: Ten milion a půl spisů dokumentů a spisů, který se jim válel ve skříních, už zmizel.
Mluvčí 29:  Všichni na tom udělali obrovský kus práce a myslím si, že je na místě vrcholného manažera, který by všechny obešil a poděkoval jim za to, protože udělali obrovský kus práce.
Mluvčí 29: To, že nám díky tomu zbyly zhruba dvě třetiny nevyužitého nábytku, to je pravda.
Mluvčí 29: Ten budeme muset nějak zpracovat, vyházet, předat někam dál, ale to je už ta věc druhotná.
Mluvčí 29: Takže to jenom možná pro vysvětlení, doufám, že to bude pochopeno a děkuji vám za to, že to vnímáte.
Mluvčí 26:  Tak já děkuji panu řediteli, jen si dovolím upozornit na to, že jednání zastupitelstva Středečeského kraje je zhruba šestou minutu neusnášení schopné, tudíž diskuze je možná, ale bez jakéhokoliv závěru upozornuji na to z toho důvodu, že pokud bychom se měli dospět k nějakým výsostným závěrům s usnesením, tak toto možné není.
Mluvčí 26: Tak prosím, pan kolega Herman.
Mluvčí 30:  No, já si popravdě nedovedu představit, že manažer takovéhohle typu nedůvěřuje svým podřízeným a nedá ani na jejich
Mluvčí 30:  řekněme informace o počtu nějakého nábytku nebo skříněk, já zatím vidím spíš tu nedůvěru, anebo prostě zbytečný mikromanažment.
Mluvčí 30: Osobně si skutečný nedůvěr sestavit, že bych jako radní pro investice obcházel svoje úředníky, svoje podřízené a kontroloval jim každou zakázku, každý kroh, který udělají v rámci té zakázky a každou sebe menší s odpuštěním pitomost.
Mluvčí 30:  Nicméně já jsem v tom článku ještě zaznamenal jednu větu, která to asi všechno vysvětluje, protože tam pan příčitel říká, kontrola vybavení kanceláří a hledání jeho dalšího využití je pro vedení kraje jednou z periodyt letošního roku.
Mluvčí 30: Takže já děkuju za ozřímění toho, nad čem krajský úřad především zapracuje a jsem rád, že teda ty skřínky budou dobře využit i na konci volebního období.
Mluvčí 26: My jsme také rádi, že jste rád.
Mluvčí 26:  Dobře, dovolím si, nevidím nikoho dalšího přihlášeného, tudíž máme za sebou bod diskuze a různé vážené kolegyně, vážení kolegové.
Mluvčí 26: Děkuji vám za účast na jubilejním 30. zasedání zastupitelstva prvním letošním roce a dovolím si toto zasedání ukončit na shranou.
    

Záznam v JSON https://api.hlidacstatu.cz/api/v2/datasety/zasedani-zastupitelstev/zaznamy/8696b8764f7890d4ca401814939f40f5
Popis API

Databáze nově na Hlídači

Pokud máte tip na zajímavý zdroj dat, podělte se s ostatními. Anebo se koukněte na nápady ostatních.

Chybí vám zde nějaká data? Přidejte je a pomozte i ostatním, je to snadné.