Snadné přidání nového datasetu

Zasedání zastupitelstev 8ea581b794a76140821226aa7cac651e


ID jednání8ea581b794a76140821226aa7cac651e
Jednání2019 - 1. zasedání Zastupitelstva města Děčín - 31.01.2019 (ANONYMIZOVÁNO)
Další jednání města/kraje Statutární město Děčín
Datum jednání31.01.2019
Odkaz na audiohttps://somedata.hlidacstatu.cz/mp3/zasedani-zastupitelstev/8ea581b794a76140821226aa7cac651e.mp3
Délka audio záznamu05:53:38
Přepis audio záznamu (vznikl díky velké pomoci od Ondřeje Klejcha z University of Edinburgh.)

Stačí kliknout na větu v textu a spustí se audiozáznam z daného místa. V Safari na OSX zlobí posun v souboru, doporučujeme Chrome

Upozorňujeme, že přepisy záznamu neanonymizujeme ani nijak neupravujeme.

     Konec. Díky za pozornost!
Mluvčí 10:  Jo, jo, jo. Děkuji. Děkuji za pozornost. Konec.Děkujeme.
Mluvčí 14:  Vážím se s většinou.
Mluvčí 14: Prosím, postavějte to tak, abyste měl pořádné poslanosti.
Mluvčí 15:  Vážené národní mladosti, vítá vás na první důležitosti, kterou jdeme se spětovat v dětskách.
Mluvčí 15: Nejprve jsme vás přišli v údobě, když přišla záznání z toho zasedaného města, které jsme přišli v údobě, které jsme přišli v údobě, které jsme přišli v údobě,
Mluvčí 15:  Toto zase zároveň bylo určitě smlávná výhoda, že to tam předvíjeme se své makarové transporty a výstřel na makarové výstřely.
Mluvčí 15: Materiály byly vyšší, že všechno, co zbytek bylo vyšší, zbytky byly vyšší.
Mluvčí 22:  A tím mohou odsazovat, že ještě za seznamy, ještě za seznamy stávala tvůj větší, větší návštěstství, kterou jsme na tom naši větší návštěstství oborovali, které je větší návštěstství, které je větší návštěstství, které je větší návštěstství, které je větší návštěstství, které je větší návštěstství, které je větší návštěstství, které je větší návštěstství, kter
Mluvčí 22:  Záleží příští lidství zároveň osvěstňovat svou dální většinu, kterou nalevňujeme na hlavné, nalevňujeme většinu většin, které se všechno odpovídají, protože všechno je všechno zpředává.
Mluvčí 16: Nemůžeme vědět, jestli se všechno všechno zpředává.
Mluvčí 15:  Nyní, když se stává konovná partie, kterou můžeme vědět, zase byste slyšeli, kde se stává konovná partie, kde se stává konovná partie, kde se stává konovná partie, kde se stává konovná partie, kde se stává konovná partie, kde se stává konovná partie, kde se stává konovná partie, kde se stává konovná partie, kde se stává konovná partie, kde se stává konovná partie, kde se stává konovná partie, kde se stává konovná partie, kde se stává konovná partie, k
Mluvčí 22:  Všechny z účastnění byly pro.
Mluvčí 15:  Tak jako naše zapisovatelku dnešního zasedání určeme paní Blanko Řežátkovou.
Mluvčí 15: Díky.
Mluvčí 15: A nyní mám návrh, aby návrhová komise pracovala ve složení pan Petr Látal, pan Milan Rozenkranz a pan Petr Tonsár.
Mluvčí 15: Má někdo proti tomuto návrhu něco?
Mluvčí 15: A navržení souhlasí?
Mluvčí 15: Díky.
Mluvčí 15:  Proto tedy nyní nechávám o tomto návrhu hlasovat.
Mluvčí 15: A konstatujícím to, že návrhová komise byla zvolena tak v té podobě, jak jsem ji přečetl.
Mluvčí 15: A to je jednohlasně.
Mluvčí 15:  Dnešní program se bude řídit pod jednání, které jste obdrželi v elektronické podobě.
Mluvčí 15: Včera jste dodatečně všichni elektronicky na portál zastupitele obdrželi doplňující materiál č.
Mluvčí 15: 19.01.04.15, který se týká plavivního stupně dičín.
Mluvčí 15: Je tomu tak.
Mluvčí 15: A dále ještě současně jste obdrželi úpravu materiálu 19.01.04.10, přeložka silnice 1.13.
Mluvčí 15:  Máme.
Mluvčí 15: Všichni obdrželi.
Mluvčí 15: Má někdo připomínku k tomuto návrhu o doplnění a úpravě bodů pane Chmelíku?
Mluvčí 24: Dobrý den, dámy a pánové.
Mluvčí 24: Já bych se chtěl zeptat pana náměstka Rašky jako překladatele toho mimořádného návrhu, proč byl tento materiál
Mluvčí 24:  předložen na poslední chvíli, v den předsedávání zastupitelstva, je to poměrně, nebo je to jedna z nejdůležitějších staveb, která se u nás chystá a tak se chci ptat, jestli existují nějaké závažné důvody, proč takto narychle to téma máme projednávat.
Mluvčí 17: A dopřeju také všem hezké poleté.
Mluvčí 17:  Ten materiál ve svém doporučení je deklaratorní.
Mluvčí 17: My jsme v minulosti i v minulém volebním období přijímali usnesení, že ve věci přeložky 11.13 i ve věci plavebního stupně v případě, že se objeví jakákoliv
Mluvčí 17:  zásadní informace, že bude tato informace předložena na veřejném zasedání zastupitelstva města, poněvadž obě dvě tyto záležitosti jsou celá zásadní pro budoucí rozvoj nejenom našeho města, ale i celého spádového území.
Mluvčí 17: Navíc se významně personálně oměnilo zastupitelstvo jako takové,
Mluvčí 16:  a tudíž bychom rádi znamenat osudskou linii, kteří se zeptávají s tímhle personelem, co služí zastupnitelstvem a nezastupnit velice cílí, který se cítí, který se cítí, který se cítí, který se cítí, který se cítí, který se cítí, který se cítí, který se cítí, který se cítí, který se cítí, který se cítí, který se cítí, který se cítí, který se cítí, který se cítí, který se cítí, který se cítí, který se cítí, který se cítí, kter
Mluvčí 16:  Kdyby to bylo připomenáno, že v daném návaznosti jsme se takovou návaznosti uklidovali, kterou se zjistili, že vůbec neznamená to, co se žijí.
Mluvčí 16: Nerozumíme o tom, co se stavějeme nebo nestavějeme, ale rozumíme tuto úkolu určitě, která se určitě povoluje za určitou deklaraci, jak to zastupit a takové, tak se řešit pro většinu schodů předřebnosti. A tohle je spolu.
Mluvčí 22:  Já to doznačím, měli nábojů, přesně jsou mi úplně není jasný ten zpět na to přesložení toho materiálu, které bylo vzpět na poslední chvíli, proč nám to nebylo přesložený, vždyť já nevím, proč člověk musí těkat na nové zpět.
Mluvčí 22: Je to právě proto, že věřím, že je to docela opravdu zpětný zpět, protože jsme si měli lidi čas zpátky vzpátce na to, co je ve vrdu, řeknout.
Mluvčí 22:  Proto mohli jsme, jestli by nebylo možné, ten kapitán vztáhnout.
Mluvčí 22: Proto tohle se hraje na přežení důvodní vnitřních schíz.
Mluvčí 22: A jsme se představili v této přežení, aby jsme si ty věci, které projevujeme, napsali.
Mluvčí 22: A třeba nemusíme tady probružovat, protože tohle se hraje na vnitřních schíz.
Mluvčí 04:  Já se tady dobře připomínuji panu Hrmelinkovi a chtěl bych říct na to, že právě proto, že jste tady řádaný, tak jestli by nebylo možné, aby byl při řízení průsozu do balení na základě nějakých strojných písněních pod okladou, byl bych způjřádan sebe na náš.
Mluvčí 04:  a aby určitě návazky se smohly být vždycky vydelizované.
Mluvčí 04: Aby mohlo být těch důležitostí změnit se a pokud se se tady budou dělat nějaké zůstat do nohy.Děkuju.
Mluvčí 16: Je to naprosto legitimní návrh, já si řeknu, že to nejsou části toho, že to je návrh.
Mluvčí 16: Třeba vznikneme s tím záležitostí, které můžeme vzniknout a nebo nechceme vzniknout.
Mluvčí 16:  a to budeme taky představovat a nástupujeme určanům, kteří se tady sedí, nebo i těch, kteří se budou blízké přítomností vymlát na zvuk můjho krtobudlást a všechno, co se dá, nebo třeba to, co bychom měli na nápadu představství.
Mluvčí 16: Máme takové kontextici, která rezonuje v množství způsobů řík,
Mluvčí 16:  Zaujímáme stejný postoj, jako zaujal zastupitelstvo v Dubnu roku 2014.
Mluvčí 17: Zda podporuje realizaci plavebního vodního stupně dětšín
Mluvčí 17:  nebo nepodporuje.
Mluvčí 17: A bavíme se o tom, jestli v případě, že podporuje, pověřujeme pana primátora, aby v dané věci jednal se všemi zainteresovanými, já bych si dovolil na prvním místě především jmenovat ministra životního prostředí.
Mluvčí 17: V dané záležitosti asi všichni vnímáme také to, v jakém stavu v současné době z pohledu
Mluvčí 17:  vlivu stavby na životní prostředí, uvažovaného záměru vlivu stavby na životní prostředí se současné době ta situace nachází.
Mluvčí 17: A my nerozhodujeme, my nebudeme stavět, my nebudeme financovat pouze, bychom měli říct, zase přejeme a chceme, aby takováto investice v duchu již přijatého usnesení z roku 2014 platí i pro rok 2019.
Mluvčí 17:  Trtivá většina z vás se k této záležitosti vyjadřovala v rámci svých volebních programů, diskuzích, forech se svými voliči, straníky a dalšími a rozhodně já si nemyslím, že tady řešíme nějakou krucinální záležitost, na kterou potřebujeme speciální seminář a další.
Mluvčí 17: Každopádně respektuji tuto záležitost, ale diskutujeme tu věc, kterou v případě, že byste akceptovali, jsme mohli diskutovat jako konkrétní bod programu dnešního jednání, aby
Mluvčí 17:  Každý věděl, co je předmětem a jaké je třeba doporučení rady, ale je to skutečně jenom na nás, pokud demokratická většina rozhodne, že tento program, nebude rozšířeno tento bod, no tak nebude, bude předmětem některého z nejbližších zasedání zastupitelstva, třeba už i únorového.
Mluvčí 17: Nepovažuji to ale za tak zásadní v této chvíli, abychom v uvozovkách tuto diskuzi rozšířovali o další minutář.
Mluvčí 15: Pane Chmalíku,
Mluvčí 24:  Já tady v toto chvíli nechci diskutovat o Jezu, protože diskutujeme o programu tohoto zasedání a myslím, že pokud tu diskuzi posuneme o měsíc, že se opravdu nic nestane.
Mluvčí 24: Pokud pan náměstek Raška nebude chtít stáhnout jako předpalat tento návrh, tak bych poprosil pana predsedajícího, aby dal o tom hlasovat, jestli ten návrh stáhneme, tento podstáhneme nebo ne.
Mluvčí 05:  Dobrý den dámy a pánové, já bych jenom chtěla podpořit návrh obou pánů, protože se domnívám, že já jsem v tom roce 2014 tady seděla a byla jsem jedna z těch, kteří se rozhodovali, ale já se domnívám, že od té doby je ta situace poněkud jiná, že se celá záležitost posunula, že je tam spousta dalších informací, dalších
Mluvčí 05:  faktů, které by bylo potřeba zvážit a potom se skutečně přikládám k tomu, abychom, pokud bychom chtěli nějak rozhodnout, byť jak sami říkáte, je to irrelevantní, protože stavba není města, tak bych byla ráda, abychom si všichni ujasnili ty dopady a ty pozitiva a negativa.
Mluvčí 05: Děkuju.
Mluvčí 15: Pan Anděl.
Mluvčí 21: Dobré odpoledne, dámy a pánové, já bych se do tohoto rád vložil v tom,
Mluvčí 21:  že nevidímám tohleto doplnění toho materiálu nebo jeho modifikaci jako nějaké nové předložení dodatečné bez projednání.
Mluvčí 21: Protože Rada dala původně v tom materiálu, který jste dostali k dispozici, doporučení přihlásit se k tomu, co bylo jako kontinuita doteď.
Mluvčí 21: Teprve ve chvíli, kdy Rada skončila a materiály byly rozeslány.
Mluvčí 21:  tak jsme dostali informaci, jak vlastně dopadl ten proces EIA vzhlediska jeho napadnutí toho rozhodování krajským úřadem.
Mluvčí 21: Proto, abychom si nezabouchli vrata k dalšímu řešení, tak se tam modifikovala jedna jediná věc v celém tom materiálu a to ta, že se nadále nebudeme zabývat jenom tou chrochovickou variantou,
Mluvčí 21:  že to napadnutí té EI vlastně vrací zpátky všechny ty varianty.
Mluvčí 21: A nám šlo jenom o to, abychom řekli, že pokud se to vrací zpátky, budeme se znovu zabývat jakýmikoliv dělatelnými věcmi.
Mluvčí 21: Proto si myslím, že pojďme se bavit o tom v programu přímo a nevyřazujme to.
Mluvčí 15: Díky, pane Chmelíku.
Mluvčí 24:  Pardon, já nevím, jestli jsme si rozuměli, mě jde o bod týkající se plavebního stupně nikoliv o přeložku 1 lomena 13.
Mluvčí 15: Rozuměli.
Mluvčí 15: Vnímám to.
Mluvčí 15: Pojďme tedy hlasovat o programu tak, jak byl předložen a až kdy jdeme k tomuhle snů bodu, tak pojďme hlasovat o jeho stažení.
Mluvčí 15: Paní Cermonová.
Mluvčí 05:  Tak ještě jednou dobrý den, pokud tedy hlasujeme v této chvíli o programu, tak bych chtěla, aby zastupitelstvo vsunulo další bod, který se týká zahájení, zasedání zastupitelstva města.
Mluvčí 05: Já tady mám návrh tedy jakéhosi usnesení, což samozřejmě je od slova navrhovat, takže potom záleží na tom, nad čem se dohodneme, usneseme, ale základní je, rol té mé řádosti je,
Mluvčí 05:  Bychom rádi, aby byl zařazen bod, ze kterého vyplývá, že vyzýváme primátora města, aby svolával jednání zastupitelstva města v místě a čase historicky obvykle.
Mluvčí 05: To znamená 15 hodin, poslední čtvrtek v měsíci místo jednání SPKD.
Mluvčí 05: Pokud to nebude mimořádná událost, ve smyslu definice zákona č.
Mluvčí 05: 239 lm2 tisíce sbírky o integrovaném záchranném systému v platném změní, to je škodlivé působení sil atd.
Mluvčí 05:  Důvodem je zejména zájem veřejnosti o aktivní účast na konání zastupitelstva města.
Mluvčí 05: Já jsem chtěla jenom říct, že jsme se tady včas sešli akorát já a pan docent Šenkýř, jinak jsem přesvědčena o tom, že to dělá jisté problémy, nejenom nám zastupitelům, ale především nám jde o to, abychom byli vstřícní k občanům a v tom případě, pokud by si občan chtěl jenom vyřídit vlastní záležitost, tak si už musí brát volno.
Mluvčí 05:  Já se domnívám, že to minulé zastupitelstvo jako zahajovací bylo dlouhé, protože mělo celou řadu bodů a také proto, že tady právě noví zastupitelé chtěli prezentovat svoje názory a postoje a že snad v těch příštích jednáních to zastupitelstvo by ani tak dlouhé být nemuselo.
Mluvčí 05: Takže vzhledem k tomu, že jak říkám, by to zasedání mělo být
Mluvčí 05:  především pro naše občany, kteří mají tady možnost se s námi setkat a nějakým způsobem s námi diskutovat, tak bychom to mohli vrátit zpátky.
Mluvčí 05: Na to je třetí hodinu.
Mluvčí 05: Děkuji.
Mluvčí 15: Díky za návrh.
Mluvčí 15: Vnímám to, jako vy, jako dost zásadní věc a stejně tak, jako jsme teď před chviličkou diskutovali o závažnosti pro jednání bodu plavimího stupně,
Mluvčí 15:  a s návrhem tento materiál vztáhnout, tak já bych samozřejměl okamžitě návrh ten váš materiál vztáhnout.
Mluvčí 15: Protože je tak zásadní, abychom se o něm taky pobavili jako o tom JISU.
Mluvčí 15: To znamená, má smysl ho tam vůbec navrhovat.
Mluvčí 15:  Nechápete?
Mluvčí 15: Tak znova, teďka byl návrh, že je hodně zásadní si povídat o Jezu a navrhujete stáhnout tento materiál, projednat a dát ho zařadit na podprogramu příští v některých zastupitelstv.
Mluvčí 15: A já říkám, že ten váš navrhněný bod v ní mám stejně zásadně, proto v případě, že ho zchválíme v programu, nejsem proti, tak potom budu navrhovat, pojďme tenhle materiál stáhnout a diskutovat o něm příště.
Mluvčí 15: A mezi tím si udělat nějaký seminář, debatu,
Mluvčí 05:  Můžu?
Mluvčí 05: Zásadnost obou věcí samozřejmě nepopírám, rozdíl je v tom, že jeden je zařazen z těch bodů, druhý není zařazen a z toho, co mi říkáte, tedy vyplývá, že oba vypustíme?
Mluvčí 15: Je to můj návrh.
Mluvčí 15: Pojďme o tom hlasovat tedy.
Mluvčí 27: Dobře.
Mluvčí 15: Takže pojďme tedy hlasovat o programu tak, jak byl navržen.
Mluvčí 15:  Nebo... Dobře, pojďme hlasovat o tom doplnění o bod.
Mluvčí 15: Vy máte nějaké číslo?
Mluvčí 15: Jsme na to připraveni zařadit tento bod.
Mluvčí 15: Máme pro ně číslo.
Mluvčí 15: Někdo další ještě do té diskuze o programu, než začneme hlasovat?
Mluvčí 15:  Ano, pane Chmelíku?
Mluvčí 24: Já se omluvám, jenom bych byl rád, aby bylo opravdu jasné, o čem budeme lasovat, protože teď se tam míchají ty návrhy, tak aby to bylo dostatečně jasné, o čem lasujeme.
Mluvčí 15: Já jsem pouze činil pokus paní Cermunové zkusit sugerovat, aby to doplnění vůbec nenavrhovala, že si o ním popovídáme a třeba potom ten návrh dáme do příštího zastupitelstva.
Mluvčí 15:  je jí, nebo stáhneme ten, který upravuje Dubuna.
Mluvčí 15: Ten už jsme si odsouleseli.
Mluvčí 15: Takže pojďme tedy hlasovat o doplnění o ten bod, který má číslo a nejprve ještě pan docent Šenkýř.
Mluvčí 31: Dovolte pár poznámek.
Mluvčí 31: Aj to nezní neskromně, co tě řeknu.
Mluvčí 31: Patřili jsem k těm v minulosti, který se úporně snažili a prosazovali výstavbu nového mostu.
Mluvčí 31:  kdyby nebyl mohý most, město Děčín je v dopravně infarktové situaci.
Mluvčí 31: Proč to říkám?
Mluvčí 31: Zděska určité zkušenosti.
Mluvčí 31: Více jak 25 let se tady v diskuze v různých orgánech diskutuje, kudy vést dániční přívaděč, se kterým se původně počítalo.
Mluvčí 31: Je to více jak 25 let.
Mluvčí 31: To je neunosné.
Mluvčí 31: Jestli to dneska budeme projednovat nebo příště,
Mluvčí 31:  To už vidím podružné, ale neodkládejme to, protože usnesení pověřuje našeho primátora, aby se toho ujala.
Mluvčí 31: My to tu nerozhodneme.
Mluvčí 31: Ale nedělejme si iluze, že v Praze někoho bude bolet hlava z toho, že my tu máme dopravní zácpy.
Mluvčí 31: Tady se musí vyvět iniciativa od nás.
Mluvčí 31: A kterou variantu vždycky se to někoho dotkne.
Mluvčí 31:  a nech to posoudí zejména odborníci, čili jestli to dneska stáhneme, tak se přimlouvám, ať to co nejdříve nastolíme znova a to je na příštím zastupitelstvu.
Mluvčí 31: Neodkládejme to, už se více než 25 let tady dohadujeme, kterým úsekem vlastně to má vést.
Mluvčí 31: Všechno z mé strany.
Mluvčí 15:  Děkuji.
Mluvčí 15: Já to zkusím uvést na pravou míru, jestli jste to správně vnímal.
Mluvčí 15: Návrh o stažení se netýkal bodu programu, který byl pouze doplněn, ale bodu, který byl předložen včera.
Mluvčí 15: Takhle jste to?
Mluvčí 15: Vnímali jsme to všichni stejně, to znamená, měl někdo připomínku k bodu, který upravuje, nebo kde byl navržena změna úsnesení ve věci přeložky 1 lomina 13?
Mluvčí 15:  Asi ne.
Mluvčí 15: K Jezu byla ta připomínka, ten návrh.
Mluvčí 15: Pane Chmaníku.
Mluvčí 24: Já bych chtěl poprosit, aby to bylo opravdu jasné, aby jsme hlasovali, to bude zvlášť, aby jsme hlasovali o tom, jestli vypustíme ten dodateční bod ohledně Jezu na Laby a odložíme ho o měsíc a další hlasování o tom, jestli vřadíme nebo nevřadíme bod týkající se počátku
Mluvčí 24:  zasedání, našeho zasedání.
Mluvčí 17: Pan Raška?
Mluvčí 17: Byl jsem kolegou Chmelíkem odsloven, abych materiál týkající se plebebního vodního stupně Děčín stáhnul.
Mluvčí 17: Je slušná odpověď, já to samozřejmě nenavrhuji, já bych byl rád, aby byl součástí dnešního programu jednání.
Mluvčí 17:  Každopádně je legitimní, abychom hlasovali o návrhu Hany Cermonové na to, abychom doplněli program dnešního zasedání o bod, diskuze nebo termíne nebo čas zahájení veřejných zasedání našeho zastupitelstva.
Mluvčí 17: Doporučuji za sebe, abychom hlasovali o tomto návrhu, zda bude doplněn a pak se vrátili k programu jako celé.
Mluvčí 15:  Když nikdo.
Mluvčí 15: V tom případě tady nejprve budeme hlasovat o doplnění.
Mluvčí 15: Jsme na to připraveni.
Mluvčí 15: Takže hlasujeme o doplnění, kdo je pro doplnit dnešní program o návrh paní Cermonové.
Mluvčí 15: Díky.
Mluvčí 15: Kdo je proti?
Mluvčí 15:  Kdo se zdržel?
Mluvčí 15: Tak, lasovali všichni.
Mluvčí 15: Budeme doplňovat tento bod jako poslední na dnešním zastupitelstvu.
Mluvčí 15: Dobře.
Mluvčí 15: A nyní... Nyní můžeme lasovat užho programu.
Mluvčí 15: Usnesení bylo přijato.
Mluvčí 15:  Jsme připraveni na další hlasování, neboli zpátky se vracíme na začátek.
Mluvčí 15: Budeme teď hlasovat o programu dnešního zastupitelstva v té pozměněné podobě, doplněné o ten bod paní Cermonové.
Mluvčí 15: Kdo je pro?
Mluvčí 15:  Tak program byl tímto schválen, v této doplněné verzi.
Mluvčí 15: Poprosím vás o takovou malou službu.
Mluvčí 15: Je tady pan Přemysl Vonka, je tělesně handicapován a má takovou prosbu, abysme s ohledem na jeho zdravotní stav
Mluvčí 15:  nebyli ochotni začít jeho bodem do diskuze, který bude krátký, bude to pozvánka na jedno sportovní útkání, takže bychom nejprve dali jemu slovo, abychom ho tady netrápili a potom se vrátili dál k programu.
Mluvčí 15: Má někdo s tímto, nebo nesouhlasí s touto změnou?
Mluvčí 15: Zdá se, že ne, tak pane Vonko, prosím.
Mluvčí 03:  Vážení, vážení zastupitele, děkuji vám za tři věci.
Mluvčí 03: Už mi dlouho se nestalo, že by mi mikrofon přines Anděl a potom taky, že jste mě zařadili a nemusím tady čekat, i když pochopitelně bývalý čas, když jsem vydržela do konce,
Mluvčí 03:  a to i když jsem byl v opozici, protože vidím tady spoustu očí, které měli to štěstí mě dosud nevidět, tak bych se jenom krátce představil.
Mluvčí 03: Jmenuji se Přemysl Vonka, jsem senior a vzpomněl jsem si tady, pan Šenkyř hovořil před 25 lety, já si vzpomínám příští rok, to bude už 30 let, kdy v tomto sále
Mluvčí 03:  dost i mojí zásluhou vznikla ekologická radnice a vlastně jsme porazili ten krám občanské fóru.
Mluvčí 03: Myslím si, že se ty lesy okolo, ono to bylo jako pomalu dneska našumavě, ale tady ty lesy začínaly, to prostě bylo všecko uschlé od
Mluvčí 03:  Komutova přes Komáří, Věžičku, Sněžník až nahoru na Jedlovou.
Mluvčí 03: Takže ty lesy jsou zelené, ale asi vás zase bude tenhle ten problém znova čekat, tak vám přeji hodně, hodně, hodně zdaru.
Mluvčí 03: Potom ještě, co bych tady chtěl teda zmínit a trošku vás poveselit, je taky to, že jsem potom, když jsem byl v opozici,
Mluvčí 03:  tak jsem tady často nevydržel sedět a utíkal jsem ke koním na Libverdu, kde jsem bomnovil stáje a začínal dědat a je tam ten, postavili jsme tam s mým klubem ten parkour.
Mluvčí 03: Kam i pan primátor Raška chodil na cenu města, děčí na parkourovém ježdění.
Mluvčí 03: A bylo to hezké.
Mluvčí 03: Město na to tenkrát přispělo půl milionem korun na písek.
Mluvčí 03:  A teď k věci, proč teď jsem tady.
Mluvčí 03: Posledních pět let jsem pracoval u paní primátorky v její pracovní skupině Dobré adresa, kde jsme projednávali a řešili problémy vzniklé v těch lokalitách.
Mluvčí 03: Budu si teď muset dávat dost pozor na jazyk, abych nebyl nasčen
Mluvčí 03:  že nejsem politicky korektní, ale pracoval jsem a snažil jsem se teda v nějak porozumět té romské problematice.
Mluvčí 03: Město mi v tom pomohalo a uspořádali jsme mimo jiné tež žákovské turnaje vkopané, zálové kopané, první byly v Libouchci,
Mluvčí 03:  To jsem financoval já sám.
Mluvčí 03: Druhý a třetí ročník byli v Děčíně ve sportovní hale, tam mi pomáhalo město, za což vám děkuju, to je moje druhé poděkování městskému zastupitelstvu.
Mluvčí 03: A já vás dneska zvu na pátý ročník, mám tady krásný plagátek, bohužel ho nemůžu zvednout, protože bych upadl.
Mluvčí 03: Pane Zdobínský, prosím vás, zvedněte ten, nebo tady ta slečna krásná.
Mluvčí 03:  No jo, to je ona o kamuri.
Mluvčí 03: No, zvedněte to.
Mluvčí 03: Tady máte, je tam i fotografie.
Mluvčí 03: To už je snímek ze třetího ročníku, je tam pani primátorka, která na všech těch ročnících dělala výkop.
Mluvčí 03: Slavnostní.
Mluvčí 03: Takže aby tradice byla dodržena, to by bylo teda úplně nádherné.
Mluvčí 03: Proto vás srdečně na to zvu.
Mluvčí 03: A chci vám říci jenom jedno.
Mluvčí 03:  že se mi podařilo, že tento ročník financují čtyři osoby.
Mluvčí 03: Patrik Herát, Pavel Horvát, Milán Horvát a Přemysl vonka.
Mluvčí 03: Město o podporu nežádáme.
Mluvčí 03: Podařilo se mně velmi si cením toho, že se mi podařilo to, že si romští otcové uvědomili,
Mluvčí 03:  že jestliže chtějí mít něco ze svých dětí, musí také i oni do nich investovat.
Mluvčí 03: Ne jenom natahovat ruku ke státu, který je štědrý, leč bohužel dává peníze tam, kde by spíš se hodilo pár facek.
Mluvčí 03: Takže přátelé, já vám mnohokrát děkuji
Mluvčí 03:  Přeji Vám a těším se, že se tam s Vámi s některýma uvidím na tom turnaji.
Mluvčí 03: Je to pěkný, ty děti bojují a je to hezkej zážitek a můžeme si tam ještě popovídat o lecem, o lečem.
Mluvčí 03: No podívejte se, jak starý dědek koktá.
Mluvčí 03: No, takže už asi mi to končí.
Mluvčí 03: Zvu Vás velice srdečně na ten turnaj a přeji Vám
Mluvčí 03:  a hodně štěstí v tom, aby vaše práce zde byla ve prospěch města a jeho občanů.
Mluvčí 03: Děkuji vám za pozornost a děkuji za to, že jsem byl zazrazen a že pan Anděl mi přines.
Mluvčí 03: Anděl na to se člověku nestává.
Mluvčí 03: Děkuji.
Mluvčí 15:  Tak a Swify dovolím poděkovat za nás, za všechny, panu Wonkovi.
Mluvčí 15: A nyní, prosím, pojďme se vrátit k našemu sválenému bodu, nebo k našemu sválenému programu a budeme pokračovat bodem 19.01.03.01, návrh na změnu rozpočtu.
Mluvčí 15: Nikdo se nehlásí k tomuto bodu?
Mluvčí 15:  A pán Děl?
Mluvčí 21: Ještě jednou dobré odpoledne.
Mluvčí 21: Já bych vám chtěl říci, že tehle ten bod navazuje na usnesení minulého zastupitelstva, kde jsme rozhodli, že budeme pokračovat v čerpání toho nedočerpaného úvěru.
Mluvčí 21: Jak víte, tam bylo číslo, tuším 62 milionů nedočerpaných.
Mluvčí 21: My teď zapojujeme 48 milionů,
Mluvčí 21:  Je to sníženo o to, že dáváme rovnou stranou ty peníze, které potřebujeme na splácení toho zůstatku.
Mluvčí 21: To znamená, že pokrýváme vlastně o něco menší část a rovnou ponecháváme stranou to, abychom měli pokryté splátky a náklady dluhové služby na celou dobu splácení, pakliže bychom přesně dodrželi splátkový kalendář.
Mluvčí 15:  a neheritací?
Mluvčí 29: Já bych chtěl podat informaci o tom, že tímto návrhem se zaobíral finanční výbor na svém prvním letošním zasedání a koneckonců, když už jsme byli u toho, abychom podpořili pro prolongaci smlouvy úvěrové, tak pochopitelně i v tomto případě jsme přijali ustesení podporující tuto změnu rozpočtu.
Mluvčí 29:  Dovolím si přečíst usnesení číslo 2, lomeno 1, lomeno 2, 12.
Mluvčí 29: Finanční výbor zastupitelstva města projednal návrh na změnu rozpočtu statutárního města Děčín na rok 2012 v návaznosti na uzavření dodatku ke smluvě u úvěru a doporučuje zastupitelstvu města shválit předložené rozpočtové opatření.
Mluvčí 29: Tolik citace.
Mluvčí 29: Chtěl bych tomu říct ještě jednu věc ale.
Mluvčí 29:  My samozřejmě vidíme, že město bude mít ještě možnost navýšit rozpočet o další položky, mimo jiné samozřejmě daňové výnosy atd.
Mluvčí 29: A velmi se těším na další materiál, který by měl být připraven do březnového zasedání zastoupitelstva, kde by ještě mělo dojít k dalšímu navýšení rozpočtu.
Mluvčí 29: Děkuji.
Mluvčí 15:  Díky.
Mluvčí 15: Nikdo další?
Mluvčí 15: V tom případě pojďme přistoupit do lasování.
Mluvčí 15: Tak, kdo je pro?
Mluvčí 15: Usnesení bylo přijato.
Mluvčí 15: Tak, další bot.
Mluvčí 15:  Tedy zde máme 19.01.04.02.
Mluvčí 15: Zastupitelstvo města projenolo žádost o poskytnutí účelové dotace na výstavbu čistýrny a rozhodlo, tak jak navrhuje rada, má k tomuto bodu o poskytnutí dotace, bod 04.02.
Mluvčí 15: Nikdo se nehlásí, pojďme tedy přistoupit k hlasování.
Mluvčí 15:  Pane Brýško, mluvám se.
Mluvčí 15: Už vidím.
Mluvčí 15: Pane Brýško.
Mluvčí 14: Já jenom mluvím, že jsme přeskočili bod 01 ještě k pravomoce ředitele městské policie.
Mluvčí 15:  Všem se omlouvám, trošku jsem tady zašantročil jedničku, jak si tady s tím hraju, tak znova se všem omlouvám.
Mluvčí 15: Pojď, mohli jsme teda odlasvat klidně dvojku, pak se k jední se vrátit, ale... jo, ale vrátíme se asi na místo.
Mluvčí 15: Pane Chmelíku, ty těž.
Mluvčí 24: Moje připomínka byla stejná jako pane kolegy Brejšky.
Mluvčí 15: Díky, že mě tak pěkně hlídáte.
Mluvčí 15: Tak pojďme tedy zpátky, paní Řešátko, a i vám se omlouvám.
Mluvčí 15:  19.01.04.01 Jednalo se o návrh na svěření pravomocí jednat v pracovně právních stazích čekatelů, strážníků a dalších zaměstnanců, řediteli městské policie, panu Horákovi, nebo vůbecně řediteli městské policie, který v tu chvíli bude ředitel.
Mluvčí 15: K tomuto vodu.
Mluvčí 15: Nikdo?
Mluvčí 15: Pojďme tady přistoupit v hlasování.
Mluvčí 15:  Díky.
Mluvčí 15: Usnesení bylo přijato.
Mluvčí 15: A nyní tady pojďme zpátky k bodu 19.1.04.02.
Mluvčí 15: To je poskytnutí dotace.
Mluvčí 15: Načistí jednou odpadní hvod.
Mluvčí 15: Nikdo se nehlásí.
Mluvčí 15: Pojďme tady přistoupit k hlasování.
Mluvčí 15:  K usnesení přijeto.
Mluvčí 15: Další bod obdobný 19 01 04 03.
Mluvčí 15: Další žádost o poskytnutí účelové dotace.
Mluvčí 15: K tomuto bodu nikdo.
Mluvčí 15: Pojďme hlasovat.
Mluvčí 15:  Usnesení bylo přijato.
Mluvčí 15: Další bod programu 19.01.04.04, taktéž žádost o poskytnutí účelové dotace.
Mluvčí 15: Žádný diskutující, hlasujme tady.
Mluvčí 15:  Usnesení přijato, pojďme k dalšímu bodu 19.01.0405 a jedná se o žádost o proměnutí pohledávky.
Mluvčí 15: K tomuto bodu nikdo, přistup hlasování prosím.
Mluvčí 15:  Tak to je šusnesení přijato dalším bodem 19.01.04.06.
Mluvčí 15: Opět projednání, tentokrát to je o prominutí pohledávky za pronájem nebytového prostoru.
Mluvčí 15: A návrh, tak jak ji vidíte, zní Neprominout.
Mluvčí 15: Tento nájem s příslušenstvím, nikdo se nehlásí do diskuze.
Mluvčí 15:  Pojďme tady hlasovat o dépro neprominutí.
Mluvčí 15: Opět stejně usnesení přijato.
Mluvčí 15: Pod 19.01.04.07.
Mluvčí 15: A to je, vezměme na vědomí, zápis zasedání finančního výboru z 3. prosince, to znamená to poslední loňské zasedání finančního výboru.
Mluvčí 29:  Já bych pouze chtěl připomenout, že veškeré body obsahu zápisu 9 z roku 2018 zasedání finančního újberu byly v podstatě projednány a vysvětleny v minulém zasedání zastupitelstva a dnes je tento bod zařazen pouze jako formální bod vzít na vědomý zápis jako celek.
Mluvčí 29: Děkuji.
Mluvčí 15:  Díky.
Mluvčí 15: Někdo další, pojďme tedy o tomto bodu hlasovat.
Mluvčí 15: Usnesení přijato.
Mluvčí 15: Další máme bod 19.01.0408 a to je zápis z 2. zasedání kontrolního výboru zastupitelstva z letošního ledna.
Mluvčí 15:  Tak, nikdo k tomu vodu?
Mluvčí 15: Ani k zápisu?
Mluvčí 15: Pojďme tady hlasovat.
Mluvčí 15: Usnesení přijato.
Mluvčí 15: Další bod pro jednání 19.01.04.09
Mluvčí 15:  kde se projednává přistoupení našeho statutávního města o pověření ústeckého kraje, o zajištění dostupnosti poskytování sociálních služeb a tak dále, jak máte předloženou materiálu.
Mluvčí 15: K tomuto bodu má někdo připomínku jiný návrh?
Mluvčí 15: Nikdo?
Mluvčí 15: Pojďme tedy hlasovat.
Mluvčí 15:  A nyní máme na řadě bod, který byl pozměněn před tímto zastupitelstvem, bod 19.0104.10, týká se přeložky silnice 1lm13 s tím, že změna byla provedena hlavně v tom doporučení rozhodnout o definitivní variantě vedení přeložky silnice 1lm13 na základně výsledku procesu vyhodnocení EIA.
Mluvčí 15:  A dále byl ten bod tak, jak byl původně navržen.
Mluvčí 15: Má někdo připomínku k tomuto pozměněnému návrhu?
Mluvčí 15: Pane Brejško?
Mluvčí 14: Dobré opoledne.
Mluvčí 14: Já bych chtěl jenom říct, že kvituju tu změnu, která právě v tomto bodě proběhla, protože ta původní myšlenka, že by se projednávala s příslušnými orgány pouze,
Mluvčí 14:  a výlučně chrochvická varianta se mi jevila jako řešení nešťastné i s ohledem na to, že nebyl dosud dokončen ten environmentální posudek E.A.
Mluvčí 14: A vítám, že došlo k té změně, že se budou projednávat všechny možné a přípustné varianty naraz s výlukou samozřejmě pastýřské, která je nespěslná.
Mluvčí 14: Děkuji.
Mluvčí 19: Pane rozankránci, vážení zastupité, vážení zastupitelky,
Mluvčí 19:  Já v podstatě s tím návrhem na usnesení problém sice nemám.
Mluvčí 19: Mám samozřejmě problém s tou důvodovou zprávou, která zůstala z té původní verze.
Mluvčí 19: To je první připomínka.
Mluvčí 19: A druhá připomínka je, že článek, který vyšel v Děčínském zpravodej, je naprosto zavádějící, kde se tvrdí,
Mluvčí 19:  zelená varianta malšovická nevyhovila pod mínkámi a takže je to materní veřejnosti a doufěme, že dnešní rozhodnutí zastupitelstva, kdy nebude preferovaná jenom jedna varianta, uvede na pravou míru a nebude ta řejnost matena zahádějícími informacemi v dětšinském zprávě.
Mluvčí 19: Děkuji.
Mluvčí 15:  Díky, nevidím dalšího přihlášeného, a vidím, hlouvám se, pan Raška.
Mluvčí 17: Rozhodně moje vystoupení neto polem není o tom, abych polemizoval s Rudolfem Bryškou nebo s Milanem Rosenkrantzem.
Mluvčí 17:  jenom na vysvětlenou v době, kdy rada se poprvé zabývala tímto materiálem, bylo datum 15. ledna a nebylo známé rozhodnutí orgánů kraje, tedy Krajského úřadu odboru životního prostředí.
Mluvčí 17: Budu rád, když samozřejmě všichni přítomní zastupitelé, pokud projeví zájem, tak se samozřejmě mohou seznámit s maximálním množstvím informací, které v této chvíli orgán města, tedy magistrát, k dispozici má.
Mluvčí 17:  Ale bavíme se o tématu, které se tady řeší, prosím vás, pěkně od 70. let minulého století.
Mluvčí 17: A já jsem rád, že dnes na zastupitelstvu potvrdíme deklaraci toho, co přijalo zastupitelstvo už v roce 2014.
Mluvčí 17: Před jí mám samozřejmě naše hlasování.
Mluvčí 17:  a je naprosto legitimní, že rada svoje stanovisko upravila při respektování rozhodnutí orgánů životního prostředí krajského úřadu
Mluvčí 17:  Ale zase mi potřeba také říct, že toto rozhodnutí už jednou orgán přijal v roce 2015, je rok 2019, opět vracíme dokumentaci EIA, která se zabývá třemi variantami, k dalšímu dopracování, přepracování a podobně.
Mluvčí 17: Jinými slovy, bavíme se tady o významné části našeho volebního období, kdy možná na jeho konci budeme opět seznámenit s nějakým stanoviskem odboru životního prostředí a opět naskakuje nám, když to řeknu, 35 let o dalších
Mluvčí 17:  o další 3-4 roky.
Mluvčí 17: Já doufám, že si všichni přejeme, aby už tato otázka byla jednou z pohledů dokumentace vlivu stavby na životní prostředí vyřešená, bylo jednoznačně řečeno i těmito orgány, jakou variantu s především z předkládaného technického řešení preferují.
Mluvčí 17:  Toto usnesení si myslím, že doufám na lezné podporu významné části přítomných zastupitelů, ale v dané chvíli opět o ničem nerozhodujeme, opět se budeme čekat na zpracovatelé dokumentace a budeme čekat na vyjádření orgánů, ani jeden z nich není ten, který má sídlo svého působení ve městě Děčíně, tedy v jeho
Mluvčí 17:  Tedy orgánu, který jehož se, když to řeknu přímo, problematika přeložky silnice 1. lobeno 13 v rámci jeho katastrálního území týká.
Mluvčí 17: Jim je to jenom nesmírně líto, poněvadž v dané chvíli opět se bavíme o nějakém dopravním jety, o který všichni více jak 40 let o něm hovoří a nikdo ho ještě dodneška, když to řeknu, na jeho levém břehu, na jeho levém břehu nedefinoval.
Mluvčí 17: Takže jenom krátký komentář k tomuto.
Mluvčí 17:  Pane Havlíku.
Mluvčí 11: Dobré odpoledne.
Mluvčí 11: Já se chci jenom zeptat, jestli to doporučení rozhodnout o definitivní variantě vedení té přeložky bude znovu hlasováno, anebo jestli teda bude svěřeno výsledku vyhodnocení TEI.
Mluvčí 11: Čili rozhodne EIA, nebo se bude znovu hlasovat, až bude k dispozici?
Mluvčí 15: Asi bych teď dal odpověď panu Raškovi a potom
Mluvčí 15:  Potom, jestli mohu požádat, až potom bych sem dal slovo vám, pane.
Mluvčí 31: Jenom slučně, já bych chtěl ocenit, že rada zadává takové usnesení, které odstartovává, řekli bych, kroky k tomu, abychom na konci volebního období mohli přijít s nějakým výsledkem.
Mluvčí 31: Je dobré, že se s tím přichádí na začátku volebního období a uvědomujeme si, že už uplynula dlouhá doba, kdy se o tom jenom hovoří.
Mluvčí 31:  Čili chtěl bych, abychom dali primátorovi vehementní podporu, aby se prosazovali zajmy města v uzavření této záležitosti.
Mluvčí 31: Vyřešení dálniční přípojky od Nového mostu, všechno.
Mluvčí 15: Díky.
Mluvčí 15: A teďka asi pan Raška odpoví panu Havlíkovi.
Mluvčí 17: Pane doktore, my se k této záležitosti doufám vrátíme ještě v tomto voletním období, to je moje přání.
Mluvčí 17:  a zcela jednoznačně dáme stanovisko, které pro všechny okolo bude pouze doporučující.
Mluvčí 17: Jak jste si určitě všimnul, tak i v příloze máte jako nejlepší definovanou variantu tu, kterou bychom chtěli v první části potvrdit, že nechcem.
Mluvčí 17: To je tunel pod plastickou stěnou.
Mluvčí 17: Ale ten, kdo o tom ve finále rozhodne, a já bych si strašně přál, aby to bylo co nejdřív, na základě všech, když to řeknu, informací, dokumentací a dalších záležitostí,
Mluvčí 17:  a bude investor a v konečné fázi orgány ochrany přírody v čele s Ministerstvem životního prostředí a Ministerstvem dopravy České republiky.
Mluvčí 15: Pane Brčáku.
Mluvčí 26: Abych chtěl říci jenom, že je ostuda tohohle státu, že dopustil prostě, aby to trvalo takhle dlouho a samozřejmě budu rád, když primátor
Mluvčí 26:  všichni, kteří k tomu mají jakkoliv možnost prolobovat nějakým způsobem zájem města, tak postrčí tu akci dopředu.
Mluvčí 26: Na všech instancích jde, to jenom jde.
Mluvčí 26: Děkuju.
Mluvčí 15: Pane pošto?
Mluvčí 02: Dobré odpoledne.
Mluvčí 02: Já bych taky jenom chtěl říct, že to vnímám jako deklaratorní, protože beru, že zmocnění primátora jednat je ze zákona, že tím dává zastupitelstvo najevo jenom
Mluvčí 02:  tu deklaraci k tomu a ohledně těch let, které to trvá, si myslím, že to je hlavní problém mezi vracením orgánů, který vypracovává EIA a ředitelství silnic a dálnic, které není schopno se vypořádat s připomínkami a s žádostmi, které je od zpracovatelů EIA.
Mluvčí 02:  že se doposíláno, aby mohli doplnit k jednáním.
Mluvčí 02: A myslím si, že i to, že to je tolik let, neznamená, že by se neměli brát v potaz všechny varianty, včetně některých variant, které se objevují nově se záměry, co se chystá v Ústní nad Labem, vysokorychlostní dráha, tunel při vězu do Ústní nad Labem a dále.
Mluvčí 02: To znamená, ať se jedá o všech variantách, které se podle současných
Mluvčí 02:  ukazatelů a současného stavu ukazují jako možné, a ne jenom z důvodu, že to trvá tolik let, že mezi orgány, mezi kterémi nepatříme, nedochází k vyjasnění nebo předložení všech podkladů, tak rychle rozhodnout o jedné z variant, která se možná už na základě nových skutečností nezdá nejlepší.
Mluvčí 02: Děkuji.
Mluvčí 15: Pane Raško?
Mluvčí 17:  Jste skutečně na seminář, Martine.
Mluvčí 17: Já si pamatuju, byl jsem toho přítomnej spolu s některými z vás, kdy se tady živě diskutovalo vedení přeložky 1L13 v těle sedráhy číslo 32.
Mluvčí 17:  a musím říct, že tam dopadla EIA, dokonce i ten, kdo ji posuzoval, postatoval, že EIA je v pořádku s tehdy platnými právními předpisy, který se týkala problematika dokumentace vlivu stavby na životní prostředí, ale stejně město Děčín obdrželo rozhodnutí Ministerstva životního prostředí, který se s tím vypořádal úplně lakonicky.
Mluvčí 17: Nejedná se o obchvat, ale o prutách městem,
Mluvčí 17:  Nesouhlasíme.
Mluvčí 17: Takže on je to kompilát, když to řeknu, článků jednoho řetězu, ale samozřejmě nejdůležitější je, podle našeho názoru a i podle určitě vašeho, je, abychom my si tady docházeli shodnout ve většinově, nejenom v zastupitelstvu, ale i ve veřejné mínění, kudy
Mluvčí 17:  trasovat přeložku 1 lomeno 13 na jeho levém a pravém břehu, což samozřejmě významně podpoří některou z těch do dneška již zpracovaných 25 variant, včetně podvariant v rámci té 10 vícek 30 let trvající diskuze.
Mluvčí 17: To je to nejpodstatnější.
Mluvčí 17: My bychom měli vyslat signál
Mluvčí 17:  Když to řeknu.
Mluvčí 17: A to bylo tím motivem té rady toho 15. ledna.
Mluvčí 17: Na základě informací, který v tý chvíli měla k dispozici.
Mluvčí 17: Nějaký signál k tomu, že už konečně a s mnou vitičíme.
Mluvčí 17: Máme představu, kudy bychom si uměli představit tu trasu.
Mluvčí 17: V této chvíli opět budeme čekat.
Mluvčí 17: A tohle je ta základní diskuze, Martiny nás teprve čeká a já doufám, že ji původeme my jako zastupitele a přál bych si ji, abychom ji vedli v tomhle voleným období.
Mluvčí 17: Nic víc, nic méně v této chvíli.
Mluvčí 15:  Díky.
Mluvčí 15: Z zastupitelů tady asi už další, diskutující není, mám tady přihlášeny dva občany dám přednost dálně.
Mluvčí 15: Prosím paní Marková, která se přihlásela k tomuto bodu.
Mluvčí 30:  Vážený pane primátore, vážené paní zastupitelky, není slyšet?
Mluvčí 30: Honza je pryč.
Mluvčí 30: Ano?
Mluvčí 30: Dobrý.
Mluvčí 30: Tak vážený pane primátore, vážené paní zastupitelky, vážení zastupitele,
Mluvčí 30:  Chtěla bych vyjádřit roztrpčení a nespokojenost tím, že obyvatele města nebyly informováni o tom, že je připravena a jak přeložce jednalo jméno 13 úseků dětšín D8 kníňice, zvaná nepřesně přivaděč.
Mluvčí 30: Datum odezdání příplmínek bylo do 27.12.2018 na městském úřadě, tedy Vánoční část.
Mluvčí 30:  Opravdu to stojí za ztrátu důvěry občanů?
Mluvčí 30: Spolky sdružené v těčnickém fóru tedy podali informace za vás.
Mluvčí 30: Připomínky byly odeslány rovnou na krajský úřad do 11.1.2019.
Mluvčí 30: Co je ještě horší, informace měl jen úzký okruh zastupitelů.
Mluvčí 30: Obrátila jsem se na větší skupinu zastupitelů telefonicky a oni také neměli
Mluvčí 30:  podle mého soudu přesné informace.
Mluvčí 30: To byl také záměr.
Mluvčí 30: Teprve 26.1.
Mluvčí 30: 30. po závěrečném datu odezdání připomínek je ve zpravodej číslo dvě zmínka o přivaděči.
Mluvčí 30:  Tou dobou, ale už je ji od 21.1.Eja vrácena k přepracování.
Mluvčí 30: Chybí kapitoly, vypořádání připomínek a další.
Mluvčí 30: Vrácena je už po druhé.
Mluvčí 30: Souhlasím s předsedou NKU panem Kallou.
Mluvčí 30: Ten po kontrole NKU vřel se do a myslím, že i v ministerstvu dopravy sdělil, že za zdržování dopravních staveb nemohou občané.
Mluvčí 30:  ale nekvalitní prací některé složky států.
Mluvčí 30: Zřejmě, když ta kontrola na ředitelství silnica dálnic nedopadla dobře, tak to možná budou oni.
Mluvčí 30: To není můj vymysl, to bylo sděleno v televizi v otázkách Václava Moravce, 27. první a 28. první, včeté jedna ve zprávách.
Mluvčí 30: Opravdu stálo zamlčení faktů za ztrátu důvěru občanů a kolegů.
Mluvčí 30:  Většínské forum spolupracovalo s městem a kresní hospodářskou komorou.
Mluvčí 30: Hledali jsme společně nejprůchodnější variantu, tak aby už bylo hotovo.
Mluvčí 30: Pražská firma AF Cityplan hodnotila Krochvickou, Zelenou, nyní nazývanou Malšovickou, ale je to jiná trasa než byla tenkrát kdysi v Malšovicích, a rozšíření jednalo jméno 62 Ústecké podle Labe.
Mluvčí 30:  Zástupce firmy na střelnici plné občanů vysvětloval výsledky.
Mluvčí 30: Pamatuje si to inženýr Aster z hospodářské komory, pamatuje si to inženýr Aděl.
Mluvčí 30: A tohle bylo jednání otevřené a to říkám společně s občany.
Mluvčí 30: A protože
Mluvčí 30:  Tady ve vašem programu, vaší koalice, vedoucí čtu, budeme podporovat vyšší míru rozhodování pro občany města.
Mluvčí 30: Budeme přímo vyhodnocovat podměty občanů z komunikace s jednotlivými odbory magistrátu.
Mluvčí 30: Budeme aktivně řešit vybudování dálničního přivadě ČEH.
Mluvčí 30:  a o vdvaděče, včetně v knářské spojky a informovat o stavu veřejnost.
Mluvčí 30: Takže tyto body se mi líbily, to, že se budeme moc vyjadřovat i nadále, to se těším a tohle teda byl podle mého soukromého názoru nějaký úlep.
Mluvčí 30: To je všechno a mám tady pár obrázků, protože
Mluvčí 30:  Mám totiž pocit, že tady se trvává asi řada lidí v omylu, že Chrochvická vede Chrochvicem a Chrochvická vede údolím potoka a vede hlavně želenicema.
Mluvčí 30: A tady na těch obrázcích by mělo být vidět, kudy.
Mluvčí 30: Já tomu říkám zjednodušejně ze sídliště do sídliště, protože přes další části města Studenec, Václavov, Letná
Mluvčí 30:  Horní Olbřichov se zase dotknul v hlukobě Výnovského sídliště podle těch údajů ve zdravotním dokumentu k EJ.
Mluvčí 30: To je ode mě všechno, pokud se ty obrázky podaří, budu ráda.
Mluvčí 30: Je to rychlá, krátká informace, jenom části toho takzvaně chrochovického přivaděče.
Mluvčí 30: Jde to, nejde to?
Mluvčí 30: Jo.
Mluvčí 15:  Prosím všechny o strpení a myslím, že nakonec tu techniku zvládneme a obrázky se podaří.
Mluvčí 15:  Pojďme tedy, mám návrh pokračovat dál, protože dalším ještě diskutujícím je přihlášený pan Astra, tak já bych dal jemu slovo a počkáme, než technika nám dovolí si prohlednout obrázky a po bloku pana Astra se k ním vrátíme.
Mluvčí 33: Dobré odpoledne, já bych chtěl říct, že tady zastupuju zájem zaměstnavatelů jako předseda okresního hospodářské komory
Mluvčí 33:  Mluví se tady o občanech ve fabrikách, které tady existují, pracují tisíce občanů, děčína, případně sokolí, takže záležitost přiva děče také zajímá, protože tak, jak se bude dařit firmám, bude se samozřejmě dařit i těm, kde v těch firmách pracují.
Mluvčí 33: Chtěl bych říct, že bych chtěl ocenit vedení města nebo nespočítající dneskou radu v tom,
Mluvčí 33:  že se odvolala prostě tenhle ten hodkej brambor z hednout a nějakým způsobem dospět k určitému řešení napojení města Děčína na dálnici D8.
Mluvčí 33: Já bych řekl, že ta otázka nestojí, kterou variantu vybrat, ale spíše jestli stavět nebo nestavět.
Mluvčí 33:  Tady se neustále vytahují prostě další argumenty, aby se dělaly studie, aby se bolili zase další prostě postupy a možnosti, aby se hlavně nestavělo.
Mluvčí 33:  A já oceňuji právě to za městskou radu, že se snaží prostě ukončit tento proces, protože já si myslím, že už tady vůbec nic nevymyslíme.
Mluvčí 33: Pokud se týká svalování viny na to, že to trvá tak dlouho na orgány, jako je ředitelství silnice a dálnice a ministerstvo dopravy, tak bych se jich chtěl trošku zastat.
Mluvčí 33: Já myslím, že většinu problémů se udělalo město děčín samo.
Mluvčí 33: Právě tím, že se nedokázalo rozhodnout
Mluvčí 33:  a že možná ten postup, který tady byl prováděn, nebyl zrovna nejracionálnější.
Mluvčí 33: Chtěl bych k tomu říct, že žádná z variant není ideální.
Mluvčí 33: Tady je prostě těžké něco najít takového, které by vyhovalo všem a myslím si, že ta úvaha, která byla provedena ze strany rady, je racionální a je to prostě asi jedna z možností, která je realizovatelná.
Mluvčí 33:  Vzpomeňte si na to, když jsme teďka nedávno uvedli do provozu Brznickou spojku, nebylo to tak úplně jednoduché, tu zamrzlou stavbu rozhejbat.
Mluvčí 33: Tady, myslím, pan Cinko sedí, který tam tehdia za město, tedy nesmírně tomu pomohl.
Mluvčí 33: A všimli jste si všichni, jak to pomohlo provozu tady v Děčíně.
Mluvčí 33: To samé bude v případě, jestliže tady uskutečíme stavbu.
Mluvčí 33:  kterou nějakým způsobem pomůžeme prosadit.
Mluvčí 33: A pomůžeme ji především prosadit tím, že si řekněme, pro čemu fundíme.
Mluvčí 33: Tady byla zmíněna ta vrácená EIA.
Mluvčí 33: Ta varianta zelená tam byla na přání města většina dána dodatečně.
Mluvčí 33:  zkoumala se, jestli se na ní musí dělat EIA podle vyjádření ministerstva dopravy a otázka, jestli se město rozhodne pro variantu jinou, tak podle mého názoru se ta EIA nemusí vůbec dopracovávat.
Mluvčí 33: I tohleto zkoumá v současné době vedení ministerstva dopravy potažnou ředitelství silnic a dálnic.
Mluvčí 33: Včel bych
Mluvčí 33:  Potom popřát zastupitelstvů nebo respektive při tom hlasování bych vám doporučil, abyste mysleli nejenom na ty, kdo se ozývají, ale abyste hlavně mysleli na tu mlčící menšinu.
Mluvčí 33: Většinu, pardon, mlčící většinu.
Mluvčí 33: To je myslím taky důležité, prostě zvážit, že většina lidí prostě se nějakým způsobem nevyjádří, ale trpí tím, prostě, že doprava tady není vyřešená.
Mluvčí 33:  Pokud se týká zmíněných 40 let trvání rozhodování o tom přivadě, či možná, že bych zmínil to, že ta 1 lomero 13 je vlastně do určité míry, ono to úplně nekopíruje prostě tu trasu, ale tzv.
Mluvčí 33: sureckou dálnici, kterou začaly stavět Němci v roce 1939.
Mluvčí 33:  Byl bych rád, kdyby jsme prostě tu stavbu, napojení na D8, dokázali uspůtečit dříve, než bude 100. výročí zahájení tahleté stavby v roce 39.
Mluvčí 33: A k tomu, co tady bylo řečeno, prostě hledání dalších variant, ústí a tak dále.
Mluvčí 33: Já vám jenom řeknu prostě jednu větu, kterou mi řek ředitel oboru strategie ministerstva dopravy.
Mluvčí 33: Jestli chcete v děčině jednou něco mít, tak zapte pana Hausenblase.
Mluvčí 33: Děkuji za pozornost.
Mluvčí 15:  Díky.
Mluvčí 15: Podařilo se zprovoznit techniku fotografie.
Mluvčí 15: Ne?
Mluvčí 15: Tak dalším diskutujícím je pan Anděl.
Mluvčí 21: Děkuju za slovo.
Mluvčí 21: Já bych chtěl jenom říci, že nesouhlasím s paní Markovou, že se nejednalo s veřejností před návrhem usnesení pro dnešní zastupitelstvo města.
Mluvčí 21:  Na výstupu z toho jednání minulého zastupitelstva s občany se došlo v podstatě se třemi závěrům.
Mluvčí 21: Tím prvním, když to stručně vyhádřím, bylo to, že předem vyloučíme variantu tunelu pod pastýřskou stěnou.
Mluvčí 21:  To, jak víte, je obsaženo v dnes navrhovaném usnesení.
Mluvčí 21: Na tom se nic nezměnilo a doufám, že ani po hlasování se na tomto nic nezmění.
Mluvčí 21: Nejde totiž o obchvat, jak bylo řečeno, ale jde o průtah městem.
Mluvčí 21: Druhým závěrem té diskusy s občany bylo, že podpoříme výstavbu zelené trasy jako varianty, která je nejdražší, ale je nejšetrnější k občanům většína.
Mluvčí 21: O to jsme se pokusili,
Mluvčí 21:  A ve chvíli, kdy jsme měli na stole tu zamítavou EU, která v podstatě řekla, že v žádném případě nepřipadá v úvahu výstavba té zelené varianty, tak jsme v tom původním návrhu navrhli, že se teda dáme tou cestou jakékoliv jiné realizovatelné varianty.
Mluvčí 21: To totiž byl třetí závěr té diskuse s občany.
Mluvčí 21: Jestli si všichni dobře vzpomínáte,
Mluvčí 21:  tak tím třetím závěrem bylo, že pokud v dalším procesu projednávání se ukáže, že aspoň některá z těch posuzovaných variant, kromě té pastýřské, kterou jsme vyloučili, bude realizovatelná, takže město bude usilovat o to, aby byla realizována.
Mluvčí 21: A to přesně jsme respektovali i v tom usnesení, které bylo původně navrženo pro schválení tímto zastupitelstvem dnešním.
Mluvčí 21:  Naštěstí tedy kraj ten proces projednávání EI v podstatě vrací zpátky těmi svými připomínkami a proto my jsme upravili pouze to usnesení tak, že vlastně vracíme do hry všechny ty varianty, které budou realizovatelné.
Mluvčí 21: Takže já si myslím, že
Mluvčí 21:  My jsme se nespronevěřili tomu, že jsme nediskutovali s občany, protože se na tom, co jsme vydiskutovali tehdy, vůbec nic nezměnilo.
Mluvčí 21: Na štěstí.
Mluvčí 15: Mezitím se přihlásil ještě jeden diskutující, pan Štefan.
Mluvčí 30: Můžu maličkost?
Mluvčí 30: To máte pravdu, pane Anděli, a to bylo to minulé období.
Mluvčí 30: Minulá
Mluvčí 15:  Můžu vás, paní Marková, na chviličku zabrzdit, teďka se přihlásil do diskuze pan Štefan, dejme mu slovo, tak jak tady máme to pořadí, díky.
Mluvčí 06: Dobrý den, moje jméno je Jan Štefan, děkuji vám za projednávání tohoto bodu, děkuji vám za přístup.
Mluvčí 06: Myslím si, že nalezení koncenzu je ta největší hodnota, kterou my jsme tady schopni většině dosáhnout.
Mluvčí 06:  Moc bych se přemlouval, pokud by bylo možný příště takhle složitý téma dopředu nějak uchopit, abychom si nad tím přediskutovali v nějaký pracovní skupině nebo v něčem.
Mluvčí 06: Nemuseli bychom tady vét debaty nebo nemuseli by být tady takový na penalismus.
Mluvčí 06: Děkuju moc.
Mluvčí 06: Jenom ani jsem nechtěl reagovat, nicméně potřebuji dát na pravou míru některé skutečnosti, které tady ty věci zazněly.
Mluvčí 06:  ohledně toho vrácení a toho vlastně, kdo za to může, toho zdržování.
Mluvčí 06: Teď nejdůležitější důvod toho vrácení bylo to, že se řádně neprovedlo geologický průzkum.
Mluvčí 06: A krajský úřad proto konstatoval, že se dovrátil to projednávání těch záležitostí, protože tady máme největší problematický sesubný území v celé České republice.
Mluvčí 06:  a krajský úřad v tuhle chvíli to vrátil s pokynem, že musí být proveden předběžný geologický průzkum.
Mluvčí 06: Prosím teda, aby všichni občani odzvali na vědomí i ti, kteří se pasují jako zástupci nějakých podnikatelů.
Mluvčí 06: Děkuju moc za vaše projednání.
Mluvčí 15: Díky.
Mluvčí 15: Tak nyní si můžeme prohlédnout obrázky od paní Markové.
Mluvčí 15:  Pani Marková, mohla byste prosím k mikrofonu nám je okomentovat tady, abychom si tak neprohlíželi jenom bez snalosti toho, co chtějí říct.
Mluvčí 30: Tady je vidět záběr na sídliště.
Mluvčí 30: Je to začátek sídliště Veberová ulice a támhle teda v podstatě už bude
Mluvčí 30:  pohled na další část toho sídliště, a to už je potom Severní ulice, a tam v obou ulicích a ještě dalších 82 objektů, v to počítaje i paneláky, kde je třeba pět, šest schodů, kde je několik pater, tam je třeba v té Verberové 168 rodin, tak tyto budovy mají být podle dokumentů ve zdravotní zprávě
Mluvčí 30:  zatíženy hlukem, i když ve dne i v noci, i když budou veškerá ochrana a opatření, tak támhle už máte severní zase část cídleště.
Mluvčí 30: Část takhle.
Mluvčí 30: Takže tohle je ta oblast, kde to bude.
Mluvčí 30: Né, jak si někdo představuje, že to bude někde na konci za Forchovicema třeba.
Mluvčí 30:  Tak to jen tak prou přesně, jen těch pár obrázků pro celkový pojem.
Mluvčí 30: Tady je středisko zdravotní a vzadu bude pak pohled na školku.
Mluvčí 30: Tam je krásně v pěkném prostředí umistěná školka, kterou to taky zasáhne.
Mluvčí 30:  To znamená, že zasáhneme ty nejmladší.
Mluvčí 30: A bude se to z tohohle údolí odrážet do údolí do Chrochovic.
Mluvčí 30: Tam jsou vyjmenovaný ulice Jiskrová, Mokrá hlavně, Želenicích, Rokycanová, takže tam v těch dokumentech je tohle napsaný.
Mluvčí 30:  Děkuju, tak ještě jednou s panem Andělem jsme opravdu spolupracovali a proto mě mrzelo, že jsme se to všecko nedověděli včera.
Mluvčí 17: Pane Raško, prosím.
Mluvčí 17: Jenom krátce.
Mluvčí 17: Prosím pěkně, jsme ve voledním období 2018-2022, my jsme přešli do funkcí všichni, jsme skládali slib tuším 6. listopadu.
Mluvčí 17:  Je konec ledna 2019.
Mluvčí 17: My sami jsme si v některých věcech udělávali svůj vlastní obrázek.
Mluvčí 17: Vyvolali jsme jednání se zpracovatelem dokumentace pro ředitelství silnic a dálnic, tak abychom načerpali informace, jaký je aktuální stav.
Mluvčí 17:  Vedle toho konal orgán kraje, což je odbor životního prostředí, přece máte v přílohách, co všechno během X let, který stanovil od svého rozhodnutí 2015 na schromáždě, kdo mu co dodal nebo nedodal, to v této chvíli asi není to podstatné, ale bylo to bezmála 90 podnětů, připomínek, námětů, nesouhlasů a podobně.
Mluvčí 17: Ale já se vrátím k meritu věci.
Mluvčí 17:  Vždycky jsme i na zastupitelstvu říkali, že o takto důležité věci by měli rozhodovat odborníci, tedy ti, kteří reprezentují toho, kdo bude dávat ty nemalé finanční prostředky a ti, kteří se snaží najít takové technické řešení, aby dopady na zdravý lidí, životní prostředě, jakový takový, byly nejlépe nulové nebo minimální.
Mluvčí 17: Toto všechno pořád platí.
Mluvčí 17:  A nezapomínejme na to, kudy nám silnice 1113 na levém břehu vede, kudy jezdí, koho všeho obtěžuje.
Mluvčí 17: To je ten důvod, proč se to dělá.
Mluvčí 17:  A nestrašme se něčím, co v této chvíli není ještě na programu dne a na stole.
Mluvčí 17: Já bych si přál, aby tomu tak bylo co nejdřív, aspoň v tomto volebním období.
Mluvčí 17: A my našli tu odbavu vděčíně, tu zuhozenou rukavici zvednout a ten neutěšený stav, který bude jenom a jenom horší, jsme konečně začali řešit.
Mluvčí 15:  tak už nevidím žádnou další přihlášku do diskuze a proto tady pojďme hlasovat materiálu tak, jak byl předložen.
Mluvčí 15:  Tak, usnesení bylo přijato.
Mluvčí 15: Díky.
Mluvčí 15: A nyní máme bod pro jednání 19.01.04.11.
Mluvčí 15: Je to poskytnutí dotace pro fotbalové kupy junior-děčín a uzavření veřejno-právní smluvy o poskytnutí dotace na provoz fotbalového stadionu.
Mluvčí 15: Počkám, hlásí se někdo k tomuto vodu.
Mluvčí 15: Nikoli.
Mluvčí 15: Á, pan Zdovinský?
Mluvčí 04:  Děkuji za slovo.
Mluvčí 04: Aby jsem k tomuto i současně i k tomu dalšímu bodu, který budeme projednávat, chtěl říct tolik, že z toho předloženého návrhu vůbec nevyplývá, že se jedná o účelně a hospodárně zpravované prostředky.
Mluvčí 04: A já by jsem chtěl vědět, jestli by bylo možný, abych dostal odpověď,
Mluvčí 04:  jak často kontroluje magistrát, respektive městoděčín, jak se s těmito prostředky nakládá.Děkuji.
Mluvčí 15: Tak nejprve otázky a potom zkusíme odpovědi, paní Cermonová.
Mluvčí 05:  Já bych k tomu chtěla jenom říct, že takto poskytovaná dotace je výsledkem dlouhodobého jednání jak magistrátů, tak samotných klubů, protože se to týká více klubů, kde se ta snaha skutečně mířila k tomu, o čem mluví pan Zdobinský, aby byla hospodárná transparentně poskytnutá dotace, díky tomu se tedy od sebe odlišili
Mluvčí 05:  čistě prostředky na provoz a čistě prostředky na činnost.
Mluvčí 05: V téhle chvíli, pokud vím, co jsem mluvila, s některými úředníky dobíhají ty v podstatě to vyjasnění těch pozic a těch momentů, co je už provoz a co je ještě činnost, takže vím, že se na tom pracuje, nicméně samozřejmě přesné termíny nevím, to by vám určitě řekl někdo z magistrátu.
Mluvčí 05: Děkuju.
Mluvčí 15: Díky, tak já jsem
Mluvčí 15:  Vaši, možná připomínku otázku, vnímal jako pouze částečnou odpověď a myslím si, že v gestci sport, asi my za dva měsíce tu odpověď nenajdeme, myslím, že měla jste sport v gestci vy, paní Cermonová.
Mluvčí 15: Vy říkáte, že termíny nevíte.
Mluvčí 15: Pane témníku, mohu se ptat, kdo odpoví panu Zloběnskému, jak často probíhají kontroly?
Mluvčí 15:  Nebo je to na odboru školství paní Bajerová?
Mluvčí 15: Nebo je to kontrolní udělení?
Mluvčí 15: Áno, paní Cermonová, prosím.
Mluvčí 05: Je to tak, že činnost je na školství a provoz je na odboru majetku.
Mluvčí 05: To znamená, já v tahle chvíli jsem neměla odbor majetku pod sebou, to znamená, že tam se to odví od jejich termínu.
Mluvčí 15: Dobře.
Mluvčí 15: Otázka zněla, jak často probíhají kontroly a jak, což já
Mluvčí 15:  Položili pán Zdobinský, já si bych odpověď taky poslechnul rád.
Mluvčí 15: Pane Zdobinský, prosím.
Mluvčí 04: Děkuji za slovo.
Mluvčí 04: Já rozumím tomu, že ta moje otázka může být překvapivá.
Mluvčí 04: Čili já se spokojím s odpovědí, kterou dostanu dodatečně.
Mluvčí 04: Děkuji.
Mluvčí 15: Dobře.
Mluvčí 15: Tak asi pane tajemníku, vy najdete toho, kdo a jestli mu požádá tu odpověď, bych taky rád věděl.
Mluvčí 15: Díky.
Mluvčí 15: Další diskutující k tomuto bodu
Mluvčí 15:  Pojďme tady hlasovat.
Mluvčí 15: Usnesení bylo přijato, díky.
Mluvčí 15: Pojďme k dalším bodům.
Mluvčí 15: 19 01 04 12 Poskytnutí dotace pro
Mluvčí 15:  BK děčím a uzavření veřejno-právní spravy.
Mluvčí 15: Přesně tak, jak říkal pan zdobitský, velice obdobný bod.
Mluvčí 15: Hlásí se někdo do této diskuze?
Mluvčí 15: Pane Brčáku.
Mluvčí 26: Já bych se chtěl, takhle, já si myslím, že k těmhle těm bodům, kde my schválíme dotace, ať už to bylo minulé, minulé zastupitelstvo, nebo tohle zastupitelstvo i bod, který bude následovat za chvíli,
Mluvčí 26:  tak prostě zastupitelé mají málo informací k tomu, aby byli schopni kvalifikovaně rozhodnout.
Mluvčí 26: Myslím si, že by tam měly být do větších podrobností ty ekonomické výkazy.
Mluvčí 26: A třeba tady u haly v Maroldově ulici vím, že třeba město pořídilo nový osvětlení.
Mluvčí 26: Do té haly čekal bych, že tam klesnou výrazně náklady za energie.
Mluvčí 26: A prostě třeba tady tohoto informaci jsem nenašel.
Mluvčí 26: Tak bych se chtěl jako zeptat, jestli by třeba jako
Mluvčí 26:  jak mě to třeba vyhodnocuje tady, kontroluje třeba náklady na energie, to může být v té tabulce prostě vymyšlené, co budu chtít, jako v těch pohodkadech, který já tady mám, jako zastupitel.
Mluvčí 26: A vlastně já nejsem vůbec schopný posoudit, jestli tady tahle tabulka, ve které jsou akorát kumulované součty za určité energie, tak ty čísa co znamenej.
Mluvčí 15: Tak já teďka
Mluvčí 15:  Váhám, jestli pan Hluška má další otázku, nebo jestli dokonce umí odpovědět.
Mluvčí 15: Prosím.
Mluvčí 12: Dobré odpoledne odpovědět asi úplně neumím, ale myslím, že to je dohledatelné.
Mluvčí 12: Myslím, že to je dohledatelné, ty náklady atd.
Mluvčí 12: To by možná věděl pan Kříž víc tady v tom, nebo nevím úplně přesně, teda, abych řekl pravdu v tomto vodě.
Mluvčí 12:  Já jsem chtěl říct trošku něco jiného.
Mluvčí 21: Tak, prosím.
Mluvčí 12: Já jsem chtěl říct, že mám možný střed zájmu, jenom v tomto bodě, ale nechtěl jsem úplně odpovědnout na tuto otázku.
Mluvčí 15: Dobře, tak se pokusí pan Anděl částečně odpovědět, jinak předpokádám, že tak, jak pan Zdobinský řekl, i zde bude ta odpověď asi snese nějaké strpení.
Mluvčí 15: Pane náměstku.
Mluvčí 21:  Jenom krátce, prosím vás, tehle ten materiál je modifikací materiálu, který jsme schválili před několika málo vteřinami a jedná se skutečně o provoz a chci vám připomenout, že jsme podobný materiál schválili na prosincovém zasedání pro hokejisty.
Mluvčí 21: Vysloveně jsou to peníze, které jsou potřeba na provoz zařízení, které patří městu a někdo jiný nám ho provozuje.
Mluvčí 21:  Bylo to umění možného, samozřejmě, že i koaliční partner, kterými jsou sportovci z našeho dětšína, tak budou se snažit a usilovat o to, aby tahle záležitost do budoucna byla ještě transparentnější než je teď.
Mluvčí 21: A pokud jde o dotaz pana Brčáka, proč zůstali provozní náklady stejné, ačkoliv bylo nově,
Mluvčí 21:  uděláno úsporné osvětlení, tak chci upozornit, že elektřina se platí zálohově na základě spotřeby z minulého roku a toto se teprve projeví naplno v průběhu tohoto roku.
Mluvčí 15:  Díky, tak já myslím, že část té odpověď je dala paní Cermonová, no ta částka se necucá někde z prstů, ona opravdu je zatím nějaká celoroční práce a zkušenosti z těch let minulých, to se to nad číslenní dotaji nenastřeluje odpasu.
Mluvčí 15: Pane Brčáku.
Mluvčí 26: Tak jenom, panu Anděli, odpověď, my jsme taky pro to minulé zastupce zase nepodpořili tuto dotaci tomu zimáku
Mluvčí 26:  Veřejně dohledatelný jsou právě jenom ty kumulativní součty.
Mluvčí 26: Já jsem si našel, když byl tady návrh na rozpočet na rok 2017, tam prostě byla skutečnost roku 2015, tady energie, teda je to tady napsáno, tak milion dvěstě třicet tisíc, plán na rok 16 taky tak a požadavek na rok 2017 taky tak.
Mluvčí 26: Teď se kouknu tady do dokumentu, který máme schvalovat a je to o dvěstě tisíc víc.
Mluvčí 26:  Přitom jsou tam třeba na to osvětlení, tak jako pokud to město, tak já jako zastupitel bych jednak chtěl vysvětlit za co to je, ale už ne abych se na to tady ptal nebo jinde se ptal, ale mělo by to být už rovnou v těch materiálech napsaný a jednak se opravdu pozastavují nad tím, že město koupí za nemalé peníze nové osvětlení a ta úspora by tam měla být vidět dost rychle.
Mluvčí 26:  a ne, až se možná za rok, navíc minulej rok už proběhl, že ho zálohy se dělají po půl roce většinou, takže už by to mělo být vidět.
Mluvčí 26: Děkuju.
Mluvčí 15: Díky a myslím, že tu odpověď v budoucnosti dostanete a určitě budete mít možnost být účastným, když se ten rozpočet bude tvořit na další rok.
Mluvčí 15: Asi se dokážete najít toho styčného důstojníka a věnovat tomu nějaký čas.
Mluvčí 15:  Pane Raško, prosím.
Mluvčí 17: Prosím pěkně, já jenom chci připomenout to, co si pamatuju já z těch našich posledních zasedání, i včetně zastupitelstva.
Mluvčí 17:  v HC Děčín, v BK Děčín a dalších máme jako město své zastupce.
Mluvčí 17: Právě z toho důvodu, abychom měli přehled o tom, co se s financemi, které jdou z rozpočtu tohoto města, dějí.
Mluvčí 17: Takže to je první línka pro kohokoliv z nás, to nejsou žádná tajná jména, ty jsou doufám veřejně známá, pokud ne, tak určitě komukoli z vás budou dána k dispozici.
Mluvčí 17:  A halé hlavním motivem, jestli si dobře vzpomínám, výměny osvětlení v majetku města, tedy v ulici Marodově, v sportovní halé, kterou užívají, když to řeknu na základě nájevního stahu basketbalový klub, nebyla úspora, což předpokládám jako automatické, ale byla svítivost.
Mluvčí 17:  byly ohroženy vůbec možnosti vysílat přímé přenosy z basketbalových útkání, případně dalších akcí, které tam byly.
Mluvčí 17: A já se domnívám, že to jsou věci, které prostě tady by měly zaznít.
Mluvčí 17: Pro mě hlavním důvodem bylo to, aby česká televize, která vznášela kritiku na úroveň svítivosti v tomto sportovním stánku, prostě se zlepšila, jinak nebudou moci výjít i vysílány přímé přenosy.
Mluvčí 17:  To já vdímám jako daleko, když to řeknu, pro mě větší argument z hlediska propagace města spojená se sportem a sportovním děním, když to řeknu, tohoto špičkového vrcholového sportu, který je většině provozován leta.
Mluvčí 15: Další diskutující?
Mluvčí 15: Pojďme tady hlasovat.
Mluvčí 15:  Usnesení bylo přijato.
Mluvčí 15: Neměli jsme úvodu 19.01.0413 a jedná se o uzetí na vědomý zápisu z prvního letošního zasedání finančního výboru.
Mluvčí 15: Pane herete si.
Mluvčí 29:  Děkuji za slovo, přestože všichni členové zastupitelstva měli možnost se s tímto zápisem seznámit, myslím si, že je opět na místě si velmi stručně k některým budům říci pár slov.
Mluvčí 29: Hostem našeho zasedání byl tentokrát pan inž.
Mluvčí 29: Ondřej Smíšek a musím říct, že
Mluvčí 29:  Velmi děkuji za pečlivou a precizní přípravu jeho vystoupení a musím říct, že i z jeho vystoupení nějakým způsobem i do budoucna nám budou generovat některé oblasti, na které bychom se v rámci jednání finančního výboru velmi rádi zaměřili.
Mluvčí 29: Dalším hostem jednání finančního výboru byl pan inž.
Mluvčí 29: Petr Hodboť, vedoucí odboru provozního a organizačního
Mluvčí 29:  kde jsme diskutovali záležitost zajištění dodávek elektřiny, případně dodávek zemního plynu, to, jakým způsobem jsou tyto energie soutěženy atd.
Mluvčí 29: Musím říct, že i zde děkuji za velmi detailní informace, které i následně mi poskytl nejen pan Hodboť, ale i pan Štrobl jako energetik města.
Mluvčí 29:  A my jsme si k této problematice dohodli jednání na 5. února tohoto roku, kde finanční výbor doporučil zaobírat se myšlenkou, zdali by nebylo možno současná výběrová řízení rozšířit ještě o určité další alternativy postupného nákupu, tak jak se to dělá například v promyslových podnicích.
Mluvčí 29:  Tímto jednáním musím říct, že jsme chtěli říct nikoli v tom, že by město organizovalo tato výběrová řízení špatně.
Mluvčí 29: Naopak musím říct, že vysoučažené ceny jsou opravdu velmi dobré.
Mluvčí 29: Tady nám se jednalo spíš o to, zda-li existuje ještě nějaká další možnost, jak třeba ještě dosáhnout na podmínky ještě lepší.
Mluvčí 29:  K této zalitosti tedy i finanční výbor přijal usnesení, které si doufám citovat.
Mluvčí 29: Finanční výbor se seznámil s problematikou nákupu elektrické energie a zemního plynu a doporučuje zvážit i další varianty dodávek a výběru dodavatel elektrické energie na období od 1.1.2021.
Mluvčí 29:  na vysvětlenou, proč na období od roku 2021, prostě protože ceny do konce roku, ceny na dodávky do konce roku 2020 jsou vysoutěženy.
Mluvčí 29:  V dalším bodě jsme obdrželi informace od pana Žíra Anděla, které se týkaly v podstatě dalších detailů k vyučtování výsledků předchozího roku, další přínosy, které by mohly se objevit v městské poklaně, když to tak řeknu.
Mluvčí 29:  s vyučtování daňových přijímů, takže to už jsem řemíněl, že by bylo na programu jednání únorového, případně březnového zasedání.
Mluvčí 29: V dalším bodě potom jsme jednali o změně rozpočtu, což už dneska bylo ustesení přijato,
Mluvčí 29:  A v závěru jsme se dotkli některých dalších okruhů, které se týkají mimo jiné otázky vybírání poplatku za komunální odpad, kde vznikají velké nedoplatky, tedy otázka, jak systematicky tuto zálitost řešit, případně další některé body, které ovšem ještě nám zaberou čas k rozpracování.
Mluvčí 29: Tolik stručně k našemu zápisu.
Mluvčí 29: Děkuji.
Mluvčí 15:  Díky, pane Chmelíku.
Mluvčí 24: Děkuji za slovo.
Mluvčí 24: Já bych měl dvě věci k tomu zápisu.
Mluvčí 24: Jednak je to záležitost Smart City, což je kompetence pana radního Smíška.
Mluvčí 24: Já bych chtěl požádat vedení města, ale i finanční dívor, aby jsme v těchto věcech opravdu pečlivě hlídali výdaje, protože
Mluvčí 24:  Někdy ty tzv.
Mluvčí 24: chytré technologie mohou znamenat nekontrolovatelné a velké vydávání peněz.
Mluvčí 24: Speciálně mám na mysli tady zmíněnou tzv.
Mluvčí 24: chytrou kartu.
Mluvčí 24: Víme například v Prahe, že s tím nemusí být vždy dobré zkušenosti, takže prosím, abysme se to opravdu líbili, abysme nevydávali zbytečně peníze
Mluvčí 24:  za nějaké ryme tomu lidbivé věci, které třeba dobře mohou znít na první pohled.
Mluvčí 24: A druhá věc, kterou bych chtěl zmínit, finanční výbor požádal pana Anděla, aby byl včas seznámen s investičními prioritami města.
Mluvčí 24: Několikrát už tady bylo zmíněno, že v březnu se bude zastupitelstvo rozhodovat o výdajích v řádu desítek milionů korun investičních výdajích.
Mluvčí 24:  tak bych chtěl také jako zastupitel požádat, aby jsme měli opravdu včas informace k akcím, které se chystají, k jejich připravenosti a podobně, aby například formou nějakého semináře podobně jako byl k rozpočtu.
Mluvčí 24: Tak děkuji za slovo.
Mluvčí 15: Tak to vezmu opačně, nejprve na vaši druhou připomínku, zareaguje pan Anděl, a potom se pokádám, že i pan Smíšek na tu první, aspoň krátce.
Mluvčí 15: Tak prosím, Jiří.
Mluvčí 21:  Já jenom samozřejmě počítám s tím, že se budeme bavit nad těmi prioritami.
Mluvčí 21:  V podstatě se nejedná o žádnou revoluci, ale o kontinuitu záměrů, tak jak byly nastaveny prakticky v tom minulém zastupitelstvu.
Mluvčí 21: Jde jenom o tom, abychom zaktualizovali to, co můžeme udělat, na co jsme připraveni a s tím samozřejmě seznámíme jako první finanční výbor a zápětí po jeho nějaké rozpravě.
Mluvčí 21:  bychom rozeslali a eventuelně komunikovali se všemi zastupiteli napříč politickým spektrem.
Mluvčí 21: Já si to beru na starost.
Mluvčí 07:  Jo, jenom k chytré kartě, dobrá tu poledne, chytrá karta, nebo výměna aktuálního platebního systému a kuponového systému v dopravním plniku už byla nastartována v minulém volebním období a zkrachovala to asi, asi víte.
Mluvčí 07: Tím pádem já naopak počítám s tím, že jsem od toho tady, aby to příště neskrachovalo a bylo to k něčemu a nestálo to tolik peněz jako open card.
Mluvčí 07: Díky.
Mluvčí 15:  Pane Chmelíku, stačilo takto?
Mluvčí 24: Děkuji, stačilo.
Mluvčí 15: Díky.
Mluvčí 15: Pokud není někdo další, pojďme tady hlasovat o vzetí na vědomí závěry našeho finančního výboru.
Mluvčí 15: Pojďme hlasovat.
Mluvčí 15:  Usnesení bylo přijato všemi přítomnými.
Mluvčí 15: Posuňme se tedy k dalším muru 19.01.0414 a to je návrh dodatku číslo 6 o veřejných službách v přepravě cestujících a převážně o výši kompenzace pro rok 2019.
Mluvčí 15: Pane Brejško, byl jste první.
Mluvčí 14:  Já bych chtěl navázat na to, co už tady bylo řečeno u předchozých bodů, kdy jsme schvalovali nějakou dotační pobítku těm organizacím.
Mluvčí 14: Materiál k tomuhle bodu má 132 stran A4 poměrně hustě popsaný.
Mluvčí 14: Dozvím se z nich mnoho pozorohodných věcí, je tam krásná přehledová tabulka všech SPZ-ek těch autobusů, včetně typů, ale už se nedozvím,
Mluvčí 14:  na co ten autobus jezdí, jakou má spotřebu, kolik osob přepravuje reálně, kolik vozokilometrů má kapacitně za rok a kolik jich bylo skutečně odjeto.
Mluvčí 14: Prostě chybí mi tam důsledně ty rozhodovací ekonomické podklady a chtěl bych proto apelovat
Mluvčí 14:  nás pracovatele a předkladatele tady těch usnesení, aby se pro příště nebáli těch ekonomických otázek a klidně nám tam ty přehledové tabulky a výkazy usunuli, protože my jako zastupitele na základě těchto materiálov se opravdu nemůžeme kvalifikovaně rozhodnout, protože jestliže tam mám 80 stran veřejno-právních smlouv a dalších 20 stran taryfních podmínek a podmínek toho, co má být napsáno na žákovské průkazce,
Mluvčí 14:  tak na základě toho se těžko můžu rozhodnout, jestli někam zvednu ruku pro 70 milionů nebo ne, což není opravdu malá částka.
Mluvčí 14: Takže chtěl bych vyzvat předkladatele pro příště, aby nám zastupitelům do těch materiálů dávali i podrobnější ekonomické a analitické podklady.
Mluvčí 14: Děkuji.
Mluvčí 15:  Tak požádám slovo pana Vajze, předsedu představenstva dopravního podniku, on se vám pokusí odpovědět.
Mluvčí 15: Určitě vám řekne, že to není jednoduché, ty čísla a teďka nevím, jestli se nemýlím, ty informace, o kterých jste hovořil, by měly být na lezení ve výročním zprávě dopravního podniku.
Mluvčí 15: Všechny, co jste řekl, tak možná, možná jste pouze četl tento neúplný dokument, ale v té výročním zprávě to nejdete každý rok zpátky.
Mluvčí 15: Omlouvám se.
Mluvčí 18:  Dobré odpoledne dámy a pánové, pán předsedající mě částečně něco vzal z úst, ale to nevadí, vemu to možná od začátku, vrátím se ještě k předchozímu bodu, aby nedošlo k mylné interpretaci ohledně chytré karty, neskrachovala vlivem města, skrachovala vinou
Mluvčí 18:  té společnosti, která tu kartu nabízela a měla ji poskytovat.
Mluvčí 18: V současné době intenzivně jednáme s, budu říkat, náhradním poskytovatelem, byť není náhradním ve smyslu toho, že by nabízel něco méně, pouze v mezidobí v podstatě
Mluvčí 18:  se naučil ty technologie a nabízí je minimálně ve srovnatelném míře jako ten, se kterým bylo doposud jednáno.
Mluvčí 18: Ale to není nic tajného, pokud řeknu, že to je banka a tím pádem ekonomické zázemí a stabilita je někde jinde oproti předchozí společnosti, která nám toto nabízela.
Mluvčí 18: Tolik zpátky k chytré kartě.
Mluvčí 18:  Nyní bych rád zareagoval na předřečníka, který zmínil investiční pobítka.
Mluvčí 18: Prosím vás, nejedná se o žádnou investiční pobítku.
Mluvčí 18: To, co dopravní podnik města děčina poskytuje, je služba.
Mluvčí 18: A za tuto službu dostává od města zaplaceno.
Mluvčí 18: To znamená, není to investiční pobítka.
Mluvčí 18: Co se týká materiálu, který jsme my jako zastupitelé měli k dispozici,
Mluvčí 18:  Absolutně souhlasím, musím říct, že jsem byl zděšen, když jsem materiál viděl, protože z mého pohledu obsahuje řadu informací, které nejsou pro aktuální rozhodování o kompenzaci pro rok 2019 důležité,
Mluvčí 18:  jdou daleko do historie.
Mluvčí 18: Zatímco tam chybí například odůvodnění jednoduchých položek, které bylo dáno magistrátu k dispozici ze strany dopravního podniku.
Mluvčí 18: Tam to by vyřešilo řadu vašich možných otázek, případně otázek dalších lidí.
Mluvčí 18:  Dovolím si citovat pouze z úvodu toho odúvodnění, jinak je zde přítomen i ředitel dopravního podniku, na kterého kdokoliv z vás bude mít zájem, si může prostřednictvím pana předsedajícího vrátit s dotazem konkrétním, protože on je ten nejpovolanější, který může k jednotlivým položkám odpovědět.
Mluvčí 18: Potom samozřejmě ještě se vrátím k té výroční správě, to je veřejný dokument,
Mluvčí 18:  A v tomto dokumentu právě jsou uvedeny i věci ohledně množství autobusů atd.
Mluvčí 18: Takže teď jenom ještě uvedu k tomu materiálu stručný úvod.
Mluvčí 18: Protože je tady řada nových zastupitelů, kteří se s tímto pojmem kompenzace nesetkali.
Mluvčí 18:  Výpočet kompenzace byl stanoven na základě vývoje skutečných nákladů za první poletí roku 2018, což vyplývá zvoleném k datu, kdy se tento návrh předkládá.
Mluvčí 18: Do některých nákladových položek kompenzace jsou promítnuty předpokládané náklady, které lze očekávat v roce 2019.
Mluvčí 18: Oproti roku 2018 se však nejedná o skokové navýšení, jak by se vám mohlo zdát, protože pro rok 2018
Mluvčí 18:  Bylo dopravním podnikem požadováno 65 milionů korun, kde byly zahrnuta tzv.
Mluvčí 18: položka Čistý příjem, což je na širší diskuzi, tím vás nebudu zabývat a zatěžovat.
Mluvčí 18: Ta byla požadota byla zahrnuta ve výši 4%.
Mluvčí 18: Bylo však schováleno zastupitelstvem pouze 61,6 milionů, což je zhruba nárůst o 6 milionů oproti roku 2017.
Mluvčí 18:  Tam je potřeba si uvědomit, že v tom byly 3 miliony, které pokrývaly výpadek tržeb způsobených rozhodnutím o bezplatné jízdě seniorů nad 70 let.
Mluvčí 18:  Zbývaly tedy pouze 3 miliony, které měly pokrýt nárůst mezi řidičů, které by byly vylované na řízení vlády, tedy zcela mimo naši možnost to ovlivnit.
Mluvčí 18: Nemluvě o krizi zaměstnanosti ve smyslu, kdy chybí řidiči a je potřeba skutečně tuto profesi motivovat tak, aby měla zájem pro nás jezdit.
Mluvčí 18: Takže tolik asi na úvod.
Mluvčí 15:  Pane Brčáku.
Mluvčí 26: Já bych chtěl říct to, že přesně jak říká pan Brejška s tím souhlasem, jsem rád, že i pan Primátor řekl, že ten dokument je neúplný.
Mluvčí 26: Pan Weiss to potvrdil.
Mluvčí 26: Já si prostě myslím, že ten dokument je nehlasovatelný.
Mluvčí 26: Prostě to nejsou vůbec informace, na základě kterých bychom byli schopni rozhodnout.
Mluvčí 26:  Samozřejmě výroční zpráva přístupná je, nechápu proč prostě jí musím hledat na internetu, já jsem ji samozřejmě i hledal, ale i tak, prostě jsem vzal ten telefon a panu Bartovi jsem zavolal a zjišťoval jsem například kolik prostě stojí jeden vozokilometr, kolik vozokilometrů to město vlastně objednává, ale to je tak základní elementární ukazatel, který by v tomhle dokumentu měl bejt a prostě nebyl.
Mluvčí 26:  Další věc je, že město má nový autobusy, které jezdějí na zemní plyn.
Mluvčí 26: Mě by třeba zajímalo, jestli to město vyhodnocuje vůbec, jestli taková investice, je nákup nových autobusů, tak jakým způsobem se to projeví na hospodaření té příspěvkové organizace, nebo v podstatě je to příspěvková organizace.
Mluvčí 26: Obecně, když já koupím jako podnikatel nějakou investici,
Mluvčí 26:  jí pořídím, tak jednoznačně vyhodnocuji také její vliv na nějaký budoucí hospodaření.
Mluvčí 26: A prostě to tady fakt jako nevidím vůbec nikde.
Mluvčí 26: Když jsem se už před rokem nebo tak snažil dopátrat, jaká je úkspora za energie, za to, že město zaplatilo novou střechu na plavecký hale, včetně nový izolace, tak mně bylo odpovězeno, že se to nedá vyčíslit.
Mluvčí 26:  ten bazem mohl být zakrytej plachtou a vyšlo by to úplně na stejno.
Mluvčí 26: To fakt nechápu.
Mluvčí 26: Děkuji.
Mluvčí 15: Pane Zdubinský.
Mluvčí 04: Děkuji za slovo.
Mluvčí 04: Většinu toho už řekli předřečníci, tak já bych se zastavil u jedné konkrétní věci.
Mluvčí 04:  Já si vzpomínám, když jsem jako občan sbíral informace, tak kdysi se dopravní podnik dotoval 50 miliony.
Mluvčí 04: Teď už to skočilo na 70, čili 20 milionů nahoru.
Mluvčí 04: A já si myslím, že v případě, že jsou takové náklady, takže by měly být zvažovány i výdaje.
Mluvčí 04:  a proto bych položil jednu konkrétní otázku, která se týká elektronické tabule před nádražím, která znázornuje odjezdy autobusů.
Mluvčí 04: Jaké nám ty tabule přinesou ekonomický užitek?
Mluvčí 04: Děkuji.
Mluvčí 15: Pane Brejiško,
Mluvčí 14:  Já bych chtěl jenom poděkovat panu inženýru Vajzovi za odpověď a omluvit se za nevhodně volenou terminologii.
Mluvčí 14: Samozřejmě nejedná se o investiční pobídku, ale o kompenzaci.
Mluvčí 14: Ale jenom teda bych chtěl říct, že klidně, proč ta výroční zpráva nemohla být už od začátku součástí toho materiálu, místo toho, aby jsme si přečetli, že pes má mít košík a takovýhle věci.
Mluvčí 14: Takže jako klidně pro příště.
Mluvčí 14:  Dávejme ty zprávy a ty analitické výsledovky klidně rovnou do těch materiálů pro jednání, aby se s tím ty zastupitelé mohly seznámit a kvalifikovaně rozhodnout.
Mluvčí 14: Děkuji.
Mluvčí 15: Já myslím, že jsme všichni na jedné lodi, že ty vaše připomínky asi byly na místě.
Mluvčí 15: Teďka se pokusí odpovědět asi předseda představnictva.
Mluvčí 15: Možná využijeme to, že tady opravdu je ředitel dopravního podniku.
Mluvčí 15: Má nějaké otázky, vám odpoví hned.
Mluvčí 15: A pokud byste měli zájem,
Mluvčí 15:  o nějakou delší debatu, tak předpokládám, že se určitě nebude bránit nějakému setkání v jedné tomu nějakou hodinku a ty vaše otázky jsou odpoví.
Mluvčí 15: Byli jsme před čtyřmi lety na úplně stejné pozici jako vy.
Mluvčí 15: Prosím, Martiny.
Mluvčí 18: Takže ještě jednou dobré odpoledne.
Mluvčí 18: Dělal jsem si poznámky, pokud jsem někoho vynechal, tak se omlouvám.
Mluvčí 18: Předkladatelem je potřeba se podívat, není to pravní podnik, takže doufám, že si
Mluvčí 18:  Uřednici města vaše připomínky vemou k srdci a zařadí tam požadované materiály na příští rok.
Mluvčí 18: Jinak asi nejdůležitější, co jsem zaznamenal, je, dopravní podnik není příspěvková organizace.
Mluvčí 18: Dopravní podnik je akciová společnost.
Mluvčí 18: Takže prosím pozor, není to příspěvková organizace.
Mluvčí 18: Co se týká vozokilometru a tak dále, tak tam to je vystáví roční zpráva.
Mluvčí 18:  Nevím, jestli mám reagovat na poznámku pana Zlubinského.
Mluvčí 18: Víte, žijeme v roce 2019 a to, co jste řekl, mně připadá s dovolením hloupé.
Mluvčí 18: Neberte to, prosím, jako urážku, ale je to služba občanům a ekonomicky chtít odúhodnit to, že občané, kteří čekají na autobus,
Mluvčí 18:  mají relevantní informaci o tom, kdy jim daný spoj přijede.
Mluvčí 18: Tak jste to asi nemyslel, myslím si, že jste to asi pravděpodobně myslel jinak.
Mluvčí 18: Takže asi tak.
Mluvčí 26: Já bych chtěl říct, že dopravní podnik se tváří jako akciová společnost, ale je toho příspěvková organizace.
Mluvčí 26:  protože my tady přispíváme na provoz přesně kolik ona si řekne.
Mluvčí 26: Je to úplně stejné, jako když přijde škola a řekne, že potřebuje na vytápění tolik a tolik a že se jim pokazila velká pánev ve školní kuchyni a chtějí přispět na novou pánev.
Mluvčí 26: My tady jako město přispíváme na investice, na nový autobusy, na nový tabule informační, kde souhlasím naprosto s kolegou z Dobinským, že ta tabula je odporná.
Mluvčí 26:  je sice moderní doba, uznávám to, může se to určitě i udělat taky, aby to nějak jako bylo, nejenom že informaci to poskytuje v digitální podobě, ale aby to třeba nebylo vysloveně ošklivé, což si myslím, že ty tabule teda před tím nádražím jsou a jako říct přesně tak, jako v podstatě přínos té tabule je dost jako
Mluvčí 26:  Diskutabilní řekněme, ale prostě ten dopravní podnik, stejně jako zimní stadion, prostě my mu furt přispíváme.
Mluvčí 26: Je to sice akciová společnost, ale to je prostě jenom papírová forma.
Mluvčí 26: Takže já chápu samozřejmě rozdíl mezi příspěvkou organizací a akciovou společností, ale z pozice města je to prostě, on jenom sosá, jo, jako všechny tyhle příspěvkovky a já bych vůbec chtěl navrhnout,
Mluvčí 26:  panu primátorovi a radě města, myslím si, že by problematika například dopravního podniku by zasluhovala třeba, kdyby se vytvořila nějaká pracovní skupina, která by třeba se i zaměřila na to, jestli ty spoje by nezasloužily třeba nějakou změnu, třeba úprav, jako navazování vůbec vytíženosti těch spojů a celkou revizi toho a stejně tak
Mluvčí 26:  Prostě posouzení například těch investic a je třeba se zamyslet nad tím, kolik teda stojí nás jako město, když tady naše akciová příspěvková organizace nám teda poskytuje tu službu, že odjede nějakou linku a kolik by to třeba stalo, kdyby tu linku prostě odjel někdo jinej najátej.
Mluvčí 26: Děkuji.
Mluvčí 15:  Pane Brčáku, já vám upřímně děkuji za každou větu, kterou zde pronášíte a ukazujete, jakým přínosem budete.
Mluvčí 15: Já vám dávám volnou ruku v torbě této pracovní skupiny, co jste právě navrhl.
Mluvčí 15: Vytvořte, pobavte se s panem ředitelem, pátrejte, navrhujte.
Mluvčí 15: Pane Smíško, prosím.
Mluvčí 07:  Jenom krátce k těm tabulím.
Mluvčí 07: Tabuly jsou dvě, jestli se nepletu.
Mluvčí 07: Je to nějaký začátek, který tady začal ještě v minulém valevním období a předpokládám,
Mluvčí 07:  a tyto tabule dál nebudou používány, nebo nepoužívány, ale že tyto stejné tabule dál nebudou instalovány, to jenom tak jako bokem.
Mluvčí 07: Stejně taky diskutabilní cena těch tabulí, s tím také souhlasím, ale nesouhlasím s tím, že prostě to je k ničemu a že se máme vrátit k papírovýmu jízdnímu řádu, kde je fond velikosti 12.
Mluvčí 07:  kde si většina lidí musí vzít brýlek k tomu, aby se podíval, kdy jede autobus a si myslím, že se docela hodí, když se blížím k zastávce, tak vidím, že ten autobus jede za minutu nebo za dvě a já to prostě stihnu.
Mluvčí 07: Takže pro mě si myslím, že ten přenos těch informací je prostě praktický a ano, určitě to stojí nějaké peníze každopádně, ale stejně tak máme před sebou prostě
Mluvčí 07:  Chytré telefony, máme notebooky, máme prostě technologie a já jsem přesvědčený o tom, že technologie nás spíš posouvají, ne určitě vždycky, ale obecně spíš jsou prospešné, než abychom je zatracovali.
Mluvčí 04: Pane Zdobenský.
Mluvčí 04: Děkuji.
Mluvčí 04: Pane Nžíre, mrzí mě ta vaše připomínka o té hlouposti.
Mluvčí 04:  Ale skutečně jsem to myslel tak, jak jsem to řekl.
Mluvčí 04: Víte, vy máte i povinnost, paragraf 38 zákona o obcích, hledat hospodárnost a užitečnost.
Mluvčí 04: A ta užitečnost je ekonomická.
Mluvčí 04: To je vaše povinnost.
Mluvčí 04: A já si myslím, že tam, kde máme díru 70 milionů,
Mluvčí 04:  tak nemusíme vydávat statisíce na to, aby jsme si dali dvě tyhle informační tabule.
Mluvčí 04: Že to je vyloženě neefektivní a jsou to vyhozené peníze, protože všichni občané, i ti, co tím autobusem nejezdí, ty cedule musí zaplatit.
Mluvčí 04: A já si myslím, že to je nemístné a že bychom si vždycky měli říct,
Mluvčí 04:  Jakou efektivitu to přinese?
Mluvčí 04: Myslíte si, že díky těm cedulím jezdí více lidí tím autobusem a zvyšují se tržby?
Mluvčí 04: Děkuji.
Mluvčí 15: Vnímám vaši připomínku.
Mluvčí 15: Ideální pojďme se zamyslet, kolik peněz přinese divadlo, kino, plavečák, kolik lidí z té společné kasy na to přispívá, kolik jich tam chodí a pojďme je taky třeba zrušit.
Mluvčí 15: Jiří Vrse.
Mluvčí 21:  Já dám nejdříve slovo, když dovolíte, pane primátore, tady Ondrovi Smíškovi, který okamžitě zareaguje.
Mluvčí 07: Prostě dopravní podnik města popravdě řečno prostě bude ztrátový, prostě bude.
Mluvčí 07: A samozřejmě jsou města, nejenom v České republice, ale i ve světě, kteří mají například veřejnou hromadnou dopravu zdarma.
Mluvčí 07:  Prostě pak to opravdu potom platí všichni ti, kteří jezdí třeba autem.
Mluvčí 07: Tím autobusem nikdy nepojedou, ale prostě zaplatí to ze svých daní.
Mluvčí 07: Ale my chceme tu veřejnou dopravu, my nechceme přeci, aby jezdili poměstili autem.
Mluvčí 07: Prostě to stát bohužel peníze prostě bude.
Mluvčí 07: Je samozřejmě velice důležité, aby to ty peníze stálo tak, kolik je minimálně potřeba, s tím souhlasím.
Mluvčí 07:  ale například ten rozvoj, ať už je jakýmkoliv směrem, nám ty peníze velice často postupem času teda sníží.
Mluvčí 07: Zároveň si myslím, že opravdu to, že vidím, vkolik mi jede na dálku autobus, mě možná docela přesvědčí, abych nejel tím autem, protože vidím, že ten autobus jede za dvě minuty, další dvě minuty, já teda nemusím brát auto, protože prostě autobusů třeba jezdí poměrně hodně a tím pádem to auto je úplně zbytečný brát.
Mluvčí 07: Prostě tak to je,
Mluvčí 21:  Děkuju.
Mluvčí 21: Já bych vás chtěl všechny poprosit, abychom se vrátili k podstatě toho materiálu, protože my tady máme hlasovat o systému, kterým uhradíme to, co si objednáváme, to znamená ten závazek veřejné služby.
Mluvčí 21:  My se tady bavíme o tom, jestli dopravní podnik může být výdělečnej, nemůže být výdělečnej.
Mluvčí 21: Pleteme si tady pojmy s dojmy, jestli je to příspěvkovka nebo organizační složka než kvůli akciová společnost.
Mluvčí 21: Prosím pěkně, akciová společnost je normální forma obchodní společnosti.
Mluvčí 21: A z toho vyplývá mimo jiné i to, že o sobě nedává úplně veřejně vědět úplně všecko.
Mluvčí 21:  Sledujete možná i diskuse o tom, jestli má čas zveřejňovat všecko o sobě, jestli má zveřejňovat všechny intimní údaje atd.
Mluvčí 21: My jsme se snažili, aby tento materiál byl doplněn těmi informacemi, které jsou veřejně dohledatelné a s kterých si můžete aspoň trošku udělat obrázek o tom, jak ten závazek veřejné služby je vůbec složitá problematika.
Mluvčí 21:  Vůbec si neděláme ambice, že tady budeme vyučovat nějaké ekonomické analýzy, nebo než kvůli další věci.
Mluvčí 21: Berte prosím na vědomí, že ten dopravní podnik má nějaké výkony, má nějaký vývoj a něco si u něj objednáváme.
Mluvčí 21: Občas mu taky jako město komplikujeme život.
Mluvčí 21: Například tím, že tady stavíme vilsníckou spojku a nutíme ho jezdit někudy, kudy by za normální okolnosti jezdit vůbec nemusel.
Mluvčí 21:  Ale tohleto všecko samozřejmě má vliv na nějakou hospodárnost.
Mluvčí 21: Další věc, kterou jsem chtěl podotknout je, že tyhle čísla nejsou cucaný z prstu.
Mluvčí 21: To znamená, že nikdo tady neřekne dejte nám 70 milionů korun, protože nás to napadlo.
Mluvčí 21: Je to na základě nějakých analýz.
Mluvčí 21: Já vás můžu dokonce informovat o tom, že to číslo, které přednesl dopravní podnik, bylo původně ještě vyšší.
Mluvčí 21:  A na základě skutečně zevrubných analýz a diskusí jsme to číslo dostali na úroveň těch 70 milionů, které jste koneckonců odsouhlasili v rozpočtu na rok 2019 v prosinci.
Mluvčí 21: Takže pokryt o finanční něto máme.
Mluvčí 21:  Co jsem chtěl říct si dál, ty analýzy neděláme my jako Rada města nebo jako ekonomický odbor, ty analýzy si necháváme dělat od nezávislých společností a srovnáváme, to buďte ujištěný, parametry toho dopravního podniku s dopravními podniky srovnatelných měst a srovnatelných provozných podmínek.
Mluvčí 21: V tomto můžu s čistým svědomím říct, že ten dopravní podnik města dětšina nevybočuje
Mluvčí 21:  v žádném případě extrémně nebo vůbec nevybočuje z řady těchto podniků nějakým neodůvodnitelným způsobem.
Mluvčí 21: Věřte tomu, že samotného mě zaráží to, že každý rok prostě tady zvedáme nějakou protarifovací ztrátu.
Mluvčí 21:  Ale musíme si uvědomit dvě věci.
Mluvčí 21: Za prvé, ten dopravní podnik není ve vzduchu prázdnou.
Mluvčí 21: On je součástí integrovanýho systému dopravy ústavského kraje, jako takovej má závazky a má taky konkurenci v tomto podniku.
Mluvčí 21: Víte, že kraj po nějakých potížích se svýma dodavatelema dokonce přistupuje k tomu, že si zřizuje svoji dopravní společnost.
Mluvčí 21:  nebude to žádná příspěchová organizace, nebude to ani organizační složka, bude to zase obchodní společnost.
Mluvčí 21: To je jedna věc, kterou jsem chtěl říct.
Mluvčí 21: A druhá věc, kterou chci říct, je, že ten dopravní podnik obměnil, ale v celozásadním způsobem svůj vozovej park.
Mluvčí 21: Tím, že obměnil tento vozovej park, využil evropskou dotaci,
Mluvčí 21:  ve výši 85% objemu ceny těch autobusů.
Mluvčí 21: A ten, kdo trošku má představu o tom, jak funguje ekonomicky akciová společnost, tak asi ví taky to, jakým způsobem třeba funguje odepisování takovýchto věcí.
Mluvčí 21: A asi by nám mělo být jasno, že tahle ta částka je částečně ovlivněna také tím, že ten autobus, ten podnik dopravní,
Mluvčí 21:  Odepisuje pouze z té části, kterou do té ceny dal sám, to znamená, odepisuje pouze těch 15% té pořizovací ceny.
Mluvčí 21: Všecko ostatní odepisovat nemá nárok, protože je to z evropských dotací.
Mluvčí 21: A teď si vezměte, že za 5 let přijde obměna autobusů a ten dopravní podnik bude mít na obměnu pouze 15% těch autobusů.
Mluvčí 21:  Čili udělejte si samý obrázek o tom, že my jako zřizovatel, ať se nám to líbí nebo ne, musíme vytvořit podmínky tomu dopravnímu podniku, aby skutečně faktické peníze na tyto vozidla mohl částečně odkládat každej rok, aby pak měl na tu případnou obměnu vozovýho parku, až to jednou přijde.
Mluvčí 21:  Proto vás chci požádat, pojďme hlasovat o tomto čísle, o těch 70 milionech korun, ať se pohneme z místa.
Mluvčí 15: Díky.
Mluvčí 15: Já si dovolím to trošku ještě doplnit.
Mluvčí 15: Já opravdu vnímám ty otázky, opravdu jsme měli ty samé otázky.
Mluvčí 15: Věřte, že na ně ty odpovědi najdete a dokonce jsem na začátku zavnímal, to mě potěšilo, že chcete tu přípravu na příští rok.
Mluvčí 15:  Já nevím, kdo z vás vedl tak velikou firmu, jako je dopravní bodník, že je schopen tady u stolu pokladat otázky a čeká na ně odpovědi.
Mluvčí 15: Toto opravdu nezvládneme.
Mluvčí 15: Ta diskuze pokud se bude protahovat a každého z nás napadne dalších pět otázek, já to si myslím, že není předmětem toho dnešního setkání.
Mluvčí 15: Myslím, že dneska tak, jak říkli Jiří, jsme tady kvůli vyhlasování té dotace
Mluvčí 15:  respektive kompenzace za službu, kterou my si u té společnosti objednáváme.
Mluvčí 15: Přesto dokud říkám ještě po řadí přihlášených, pane Wajzy.
Mluvčí 18: Ještě jednou omlouvám se za nevhodně zvolený výraz, ale na tom, co jsem řekl, trvám, že ty cedule mají svůj zásadní význám pro informovat občanů.
Mluvčí 18:  Pouze je drobný rozdíl v tom, a to bych rád upřesnil, že ty tabule objednává město, neobjednává je dopravní podnik.
Mluvčí 18: Kategoricky bych se jako člen představenstva hradil proti tomu, že město přispívá dopravnímu podniku tolikolik si řekne.
Mluvčí 18: To je zásadní omyl.
Mluvčí 18:  navíc jízdné, které se vybere od občanů, rozhodně náklady nepokryje, takže je potřeba si uvědomit, že skutečně se jedná o službu městu a za služby se platí.
Mluvčí 18: A co se týká spojů o tom, kolik, kam, kde, opět objednatelem je město, není dopravní podnik ten, který by si řekl, že se mu chce jezdit tenhle spoj 7x a tenhle spoj 5x.
Mluvčí 18:  Pokud kolegové se do toho chtějí zapojit, budeme jenom rádi, pokud nám pomůžou s optimalizací, nyní myslíme město.
Mluvčí 18: Máme tady i fakultu, která se touto problematikou opakovaně zabývala.
Mluvčí 18:  Jinak nové autobusy, část z nich bude umožňovat i počítání cestujících, takže ty analýzy můžeme dělat ještě přesněji, abychom skutečně věděli lepší parametry vytíženosti těch spojů.
Mluvčí 18: To, že autobusy byly pořízeny z dotace, to už tady řekl kolega Anděl, tak k tomu už se vracet nebudu.
Mluvčí 18: Jenom ještě jednu zásadní věc, tady padlo to, že si vysoutěžíme nového dopravce.
Mluvčí 18:  To samozřejmě je právo každého, kdo si službu objednává, jenom uvěromte si a podívejte se do zpráv, jak vypadá situace s dopravním podnikem ústatského kraje, respektive jak dopadl busline a jeho nástupce.
Mluvčí 18:  a zakolik nyní dopravní podnik ústeckého kraje jezdí a zakolik busline soutěž vyhrál, ty ceny jsou někde úplně jinde a ústecký kraj, nebo respektive řeknout takhle, teď vychází na jevo, kolik ta záležitost jako je přeprava občanů stojí, tak to je asi tak všechno.
Mluvčí 15: Díky.
Mluvčí 15: Pane Šmýde.
Mluvčí 25: Dobrý den všem přítomným.
Mluvčí 25:  Zaznělo tady od pana Primátora a já za to děkuji, že by měl pan Brčák vytvořit nějakou komisi nebo něco podobného, aby začal pracovat na tom, o čem se tady nějakou dobu bavíme, to ale v podstatě asi není úplně možné, naopak když to pan Primátor sám navrhuje,
Mluvčí 25:  tak ještě nebyly zřízeny žádné komise Rady města a taková komise může být zřízena i na konkrétní úkol, časově omezená, nemusí být zřízena na celé 4 roky, i když v tomto případě by to klidně tak mohlo být.
Mluvčí 25: Proto bych byl rád, aby ta iniciativa vyšla ze strany pana primátora,
Mluvčí 25:  a aby to mělo i nějakou formální stránku, aby to nebylo jenom řečeno, něco vytvořte a na něčem pracujte, protože ono to tak úplně jako nejde.
Mluvčí 25: Jsme tady zastupitelé a aby tady byl vytvořen nějaký orgán, který by měl mít nějakou pravomoc nebo něco podobného, tak by to mělo výjít ze strany Rady města a mohlo by to mít podobu právě třeba komise a proč by se nemohl jim představit třeba pan Brčák.
Mluvčí 25: Ale myslím si, že by to mělo mít rozhodně nějaké konkrétní určení,
Mluvčí 25:  aby jsme věděli, že to teda může nějakým způsobem fungovat.
Mluvčí 25: Druhou věc, jenom připomínku na pana Smíška, bych chtěl se jenom obrátit.
Mluvčí 25: Nevím, do jaké míry on sám je spokojený s tou technologií, která je na těch tabulích, nerozporuje vůbec, že teda přínost mají, ale jestli teda do budoucna, myslím si, že jsou dneska modernější technologie a možná i levnější, tak jenom přece jenom je tady přes IT a tyhle podobné věci, zaznělo tady,
Mluvčí 25:  že to zakupovalo město, dětšín, takže jenom bych chtěl apelovat na něj, aby tohohlecto ohlídal, protože si myslím, že 250 tisíc korun za jednu takovou tabuli, tam byl i pro nájem ze začátku, já tu informaci mám, ale že by teda mělo nějakým způsobem do budoucna třeba to být méně nákladné a možná lepší technologie.
Mluvčí 25: Díky.
Mluvčí 15: Pane Zdovenský,
Mluvčí 15:  Třeba bude ještě otázka další na tebe, tak... Pane zdobinský, prosím.
Mluvčí 04: Já děkuji, já už nebudu molit.
Mluvčí 04: Děkuji.
Mluvčí 15: Tak v tom případě ještě poprosím paní Cermonovou a potom bych si nechala řadit pana Sumeška.
Mluvčí 05: Já jenom velice stručně, já vím, že problematika dopravního podniku je fakt hodně složitá, že je to na hodiny, abychom byli v obraze, abych tak řekla.
Mluvčí 05: Věřím i, že, jak říkal pan Anděl, není ve vzduchoprázdnoví výsy, to jsou tam další varianty.
Mluvčí 05:  Já dokonce jsem vždycky měla ten názor, abychom snížili, protože to je veřejná služba, protože jsme v kotlině, protože v zimě jsme ve smogu, který by se určitě eliminoval tím, kdyby se omezila automobilová doprava a víc by byla využívaná doprava veřejná.
Mluvčí 05: V tom případě proč nesnížit jízdne a snažit se o to, aby těmi autobusy jezdilo mnohem víc lidí.
Mluvčí 05: I to je konec konců návrh a většina evropských mězd jde touhle cestou.
Mluvčí 05:  Takže jenom co se týká výše toho té prokazatelné stráty, nebo jak to nazvat, dopravního podniku, můžeme to pojmout i takto.
Mluvčí 05: Pojďme udělat všechno proto, abychom byli ekologickým městem, udělíme zadarmo dopravu, financujme to a budeme se snažit, aby ty auta jezdili co nejmíň do středu.
Mluvčí 15: Já bych teď o změnu pořadí, pana Smíška.
Mluvčí 07:  Dvě věci, to znamená paní Cermonovou, možná nejdřív odpovím.
Mluvčí 07: S choroukomostí dneska při obědě zrovna jsme řešili s kolegou z ČVUTu, že se podíváme na další jiná města, kde se jezdí zadarmo, jak to tam funguje, ale dopředu vím, protože jsem se tím zabýval hrou mockrát, tak ten nárůst těch cestujících je docela malý, když se jezdí zadarmo.
Mluvčí 07: Dokonce i když se těm cestujícím bude platit, tak ten nárůst nebude moc velký.
Mluvčí 07:  a prostě jsme líná hříčka přírody a budeme jezdit auty, když je prostě máme popravdě řečeno.
Mluvčí 07: Takže ta cena za to jízdné musí být v nějaké optimální rovnováze a to, že ji dáme tedy nulovou, nás asi úplně nevytrhne ze smogu a podobně.
Mluvčí 07:  Pomůže to, ale nejsem si jistý, nejsem proti tomu návrhu, nepřijde mi špatný, ale zároveň ho nedokážu říct, že je dobrý, protože ta přijedená hodnota nemusí být tak velká jako ta ztráta, která tím pádem vznikne.
Mluvčí 07: Takže opravdu není to jednoduché, jako to dát zadarmo.
Mluvčí 07: A k cedulím, ano, kupovala je město,
Mluvčí 07:  a já doufám, že koupíme jiné prostě příště a levnější a podobně.
Mluvčí 07: Technologie ovšem zůstává, nejde o technologie jako takovou technologie o tom, že tedy autobus dává informaci o tom, kde je, jaké má spoždění a podobně, to znamená, když se podíváte na naše cedule oproti cedule, které jsou v Ústí nad Lebem, tak v Ústí nad Lebem jsou v podstatě stejné, ale tam ta informace je z jízdního řádu, to znamená, tam je to
Mluvčí 07:  komické, co říká pan zdobický, že sice máme technologie, která nám čte jízní řád, a to mi přijde k ničemu, ale technologie, která mi říká, že ten autobus je přesně tam a tam, tím pádem vím, jaký má spoždění, vím svoji další návaznost, tak to mi přijde jako k ničemu, to zná.
Mluvčí 07: Ano, Cedule určitě, no, prostě nám ještě bude určitě jiné, určitě levnější a technologie bude stejná, pravděpodobně.
Mluvčí 15: Martina?
Mluvčí 18:  Já už jenom nahlásím poměr k projednávánému bodu, protože jsem nejsem jistý, jestli jsem ho na začátku řekl.
Mluvčí 18: Tak pro jistotu ještě jednou.
Mluvčí 15: Díky.
Mluvčí 15: Tak ty poslední 2-3 body už se vůbec netýkaly toho materiálu, který projednáváme.
Mluvčí 15: Pojďme se k němu tedy prosím vrátit a pojďme hlasovat.
Mluvčí 15:  Děkuji, usnesení bylo přijato.
Mluvčí 15: Na mě je na řadě bod 19.01.0415, to je ten na začátku doplněný, narychlo bod týkající se vzetí nabydomí a pověření primátora
Mluvčí 15:  projednávání s ministrem, dalším ministrem, premiérem a kýmkoliv dalším, kdo by mohl podpořit výstavbu plavebního stupňu v Děčině.
Mluvčí 15: Takže, kdo se chce přivázit, pan Chmelík se hlásil na začátku, tak prosím.
Mluvčí 24: Děkuji, děkuji za slovo.
Mluvčí 24:  Já možná vysvětlím, proč jsem chtěl ten bod stáhnout a počkat měsíc, třeba například měsíc na příští zasedání zastupitelstva.
Mluvčí 24: My jako zastupitelé města Dětšíná, myslím, nejsme od toho a asi k tomu nejsme úplně kompetentní,
Mluvčí 24:  rozhodovali o tom, jest ano nebo ne, k tomu jsou jiné orgány, jiné orgány státní správy, případně vláda.
Mluvčí 24: Stejně tak nedokážeme na tomto zasedání v této skupině, myslím, dost dobře posoudit, jestli to, či ono opatření, kompenzační opatření je dostatečné nebo není dostatečné.
Mluvčí 24: Co však bychom měli být schopni posoudit,
Mluvčí 24:  a zvažovat, tak to jsou zájmy města.
Mluvčí 24: Město Děčín poléta asi opakovaně, jak říkal pan kolega Raška, se Kezu vyjadřovalo a vždycky myslím kladně.
Mluvčí 24: Nicméně já se domnívám, že nikdy řádně neprodiskutovalo a nedefinovalo si, co je vlastně jeho zájem.
Mluvčí 24:  Protože, a týká se to minimálně ve dvou oblastech, pokud bychom si k tomu sedli a uspořádali k tomu nějaké sezení, tak bychom jich vymysleli určitě více.
Mluvčí 24: První, možná méně důležitá, je záležitost samotné výstavby.
Mluvčí 24: Co se bude dít ve městě po dobu výstavby a jak ta výstavba ovlivní život občanů města, teď myslím stavební činnost, to si myslím, že je velmi důležité.
Mluvčí 24:  Ale co je daleko důležitější věc a kde by ten zájem města měl být jednoznačně definován, to je to, že ta stavba se přímo dotýká centra města.
Mluvčí 24: V rámci té obrovské státní investice, neřeknu přesné číslo, ale v řádu stovek milionů korun má jít do úprav obou brzehů, labských břehů, přímo v centru města.
Mluvčí 24:  Tento projekt je byl a byl vypracováván ředitelství vodních cest, určitě s nejlepší vůlí, hlavně se snažil vypořádat s připomínkami ochrany přírody.
Mluvčí 24: Ovšem nikdy ze strany města nebyla vedená diskuzi a nebyly vyřešeny jakékoliv, teď nechci říct podmínky nebo požadavky, ale prostě nebyly stanoveny prioryty města v tomto směru.
Mluvčí 24: Jak má vlastně vypadat centrum města?
Mluvčí 24:  Je to, myslím, poměrně velký problém a pokud nevíme a nemáme toto vydiskutováno, není možné, aby jsme jednali s kýmkoliv ze státní zprávy v této věci.
Mluvčí 24: Já bych uvedl příklad, drobný příklad, který se vlastně řešil v loňském roce.
Mluvčí 24: Loňi, jak jistě víte, se vyhlašovala architektonická soutěž na podobu lávky Přeslabe u železničního mostu.
Mluvčí 24:  Byly to přesně ty problémy, na které jsme narážili.
Mluvčí 24: Většinu se podařilo před necelýma dva lety zřídit funkci městského architekta, což si myslím, že je přesně ta osoba, která by měla pomoci ve spolupráci například nebo ve shodě s náměstkem pro rozvoj definovat přesně, co to je zájem města.
Mluvčí 24: Pokud toto neuděláme, tak nemůžeme lobovat za jes na laby.
Mluvčí 24:  Jo, jedna věc je jest ano nebo ne z pohledu lodní dopravy, to nechci tady řešit, ale co je zájem města, to my v tuto chvíli nevíme.
Mluvčí 17: Prosím pana Rašku, reakci.
Mluvčí 17: V té zastupitelské demokracii prostě zastupitelstvo je nejvyšší samozprávný orgán.
Mluvčí 17: Prostě to je zákon.
Mluvčí 17: Já o to s tebou souhlasím, že ten
Mluvčí 17:  názor nemusí být jednotný, já mohu pouze hodnotit 20 let zpátky, kdy když byla otevřena tato problématika zdala jest ano nebo jest ne, tak nepamatuji vystoupení nebo závěry z této disku ze stran nejvyššího samozprávného orgánu v našem městě jiné než podporujeme výstavbu
Mluvčí 17:  vodního stupně děčín a chceme celoroční splavnost labé.
Mluvčí 17: Bavili jsme se o hloubce, jestli má být 160 cm, 120 cm.
Mluvčí 17: Prostě, aby plavební hloubka zajišťovala celoroční provoz osobní a nákladní lodní dopravy.
Mluvčí 17: 20 let zpátky.
Mluvčí 17:  Bylo již několik vlád v České republice, který dokonce to měli součástí svého programového prohlášení.
Mluvčí 17: A to, co jsem řekl na začátku, platí.
Mluvčí 17: My jsme mimo jiné i ve volbách, duši mi tady na střelnici byla otázka, jste jako lídr pro výstavbu vodního stupňa a tak dále.
Mluvčí 17: Prostě odpovídáme každý den nebo každej rok, třikrát, pětkrát do roka na stejnou a tu samou otázku.
Mluvčí 17: Tento materiál
Mluvčí 17:  A jenom prosím, aby občanská veřejnost věděla, o jakém návrhu usnesení se bavíme, je svým způsobem deklarace, poněvadž je to strategická dopravně infrastrukturální záležitost, o které bude rozhodovat především ten, kdo ji bude platit a to bude stát.
Mluvčí 17:  a ten, kdo jich bude hodnotit, to budou opět odborníci, kteří budou, když to řeknu, se vyjadřovat k dopadům této stavby na životní prostředí.
Mluvčí 17: Dokam až ta diskuze vede, předsede kolem nás už teď kompenzační opatření.
Mluvčí 17: My to všichni posloucháme.
Mluvčí 17: Minister dopravy říká něco jiného České republiky.
Mluvčí 17: Minister životního prostředí říká něco jiného.
Mluvčí 17:  Pan premiér Babiš odpovídá na výzvy spolků zájmových združení a já považuji za fér, abychom se opět s odstupem nějakého času k tomu vyjádřili, poněvadž došlo k významné personální odměně po posledních komunálních volbách našeho zastupitelstva.
Mluvčí 17: To předchozí s tímto záměrem nemělo zásadní problém a já
Mluvčí 17:  Bych byl strašně rád, abychom se k tomu postavili i my, poněvadž se to týká města Děčína.
Mluvčí 17: A ten materiál, který rada doporučuje, je, že bereme aktuální informace k týkající se přípravy záměru výstavby plavebního stupně Děčína.
Mluvčí 17: Vědomí, chceme, abychom pověřili pana primátora, aby jednal s ministrem dopravy, ministrem životního prostředí o realizaci této stavby.
Mluvčí 17:  a zároveň je to výzva na premiéra vlády České republiky Andreje Babiše, tedy my bychom měli vyzvat pana premiéra Andreje Babiše, aby projednal s oběma ministry, tedy s ministrem dopravy a s ministrem životního prostředí, urychlenou realizaci stavby plavebního stupně Děčín, ke které již v minulosti opakovaně dalo zastupitelstvo města Děčína i zastupitelstvo ústeckého krajsouvlastné stanovisku.
Mluvčí 17:  Je to férové, je potřeba to udělat na začátku, anebo většinový názor tohoto orgánu je jiný, než ten, na který se odvolává návrh usnesení současné rady města.
Mluvčí 17: Nic víc, nic mín.
Mluvčí 17: Já si myslím, že to je legitimní, že to je správné, že to je férové a že bychom neměli předtím to prostě kličkovat.
Mluvčí 17: Budu rozumě tomu, že ty třeba nebudeš hlasovat pro,
Mluvčí 17:  ale neber právo všem nám, který v tom máme jasnou radost díl od tebe, abychom hlasovali pro doporučení rady.
Mluvčí 17: Pane Chmelíku.
Mluvčí 24: Vláďo, já se omlouvám, ale já myslím, že si vůbec nerozumíme.
Mluvčí 24: Já tu diskuzi vůbec nechci směřovat k tomu, jestli yes, ano, nebo ne.
Mluvčí 24: Jo?
Mluvčí 24: Už jenom kvůli tomu, že nejsme ti, který o tom rozhodujou,
Mluvčí 24:  Respektuju názory obou stran, protože to rozhodnutí je těžké, podobně jako v případě přeložky silnice 1 lomeno 13, možná ještě těžší.
Mluvčí 24: Nicméně domnívám se, že existuje nějaký zájem města a ten nespočívá v tom, jestli si myslíme, jestli jest ano nebo ne, ale jde o to, abychom věděli, co vděčně způsobí.
Mluvčí 24:  Například podíváte-li se podrobně na ten projekt, tak ten, teď se nebavím o ojezu prostředním žlebu a bavím se o tom, co se bude odhrávat přímo v centru našeho města, na Oboubřezích, tak vůbec nerespektuje, že se pohybuje v 50 tiscové aglomeraci.
Mluvčí 24:  Celá ta stavba výrazně ovlivní rozvoj tohoto města do budoucnosti a jeho případné budoucí stavby a rozvoje plochy a podobně kolem návřeží.
Mluvčí 24: Všem nám jde o to, aby návřeží vypadala k světu, protože to je výkladní tří našeho města, ale do současné doby se město tímto vůbec nezabývalo a nemělo žádný nástroj a žádný způsob, jak definovat zájem města v tomto ohledu.
Mluvčí 24: To znamená v případě stavby Jezu,
Mluvčí 24:  jakým způsobem bude vypadat nejvlastnější centrum města.
Mluvčí 24: Další problém, což si myslím, že je jako opravdu těžký a dlouhodobý problém, tak je vlastně ta nejasná situace.
Mluvčí 24: Například, když se projektovala, nebo když se připravovala podmínky, soutěžní podmínky pro lávku přes LAB, všechny soutěžní návrhy musí respektovat, jest ano, nebo situace zdá jest ano, nebo jest ne, což je samozřejmě problém a vlastně způsobuje to
Mluvčí 24:  spůsobu je to vlastně obtíže v této věci.
Mluvčí 24: Takže o tom jde.
Mluvčí 24: Pokud vy máte jako vedení města nebo rada města, primátorná městskou, je vyjednávat cokoliv ve vládě a lobovat za něco, tak musíme vědět za co, protože jenom lobování zájist prostě z pohledu města a zájmu města nestačí.
Mluvčí 24:  Takže až budou ty zájmy definovaný, což nemusí být na léta a dlouhé měsíce, prostě jde o to, aby si na to k tomu sedla nějaká relevantní skupina lidí, odborníků, třeba městského architekta a to městské stanovisko jsme z tohohle toho pohledu vypracovali.
Mluvčí 15: Díky pane Chmelíku.
Mluvčí 15: Já jenom nechápu, teda sám za sebe možná jsem nadpadlej.
Mluvčí 15:  Jestli ten jas ovlivní centrum města a jak?
Mluvčí 15: Já tam nevidím vůbec žádnou přímou souvislost.
Mluvčí 15: Ta voda teďka osciluje mezi někoní, nějakým vrchním vodem, spodním vodem.
Mluvčí 15: Jas pro mě pro lajka znamená, že ta voda bude stabilnější.
Mluvčí 15: Bude na nějaké úrovni asi jako bývá x krát za rok.
Mluvčí 15: Ale jestli půjdu po náměstí zprava doleva, tak ta výška hladiny asi můj život v tom městě neovlivní.
Mluvčí 15: Je to váš názor za další?
Mluvčí 15: My tady jsme právě přesně proto,
Mluvčí 15:  aby jsme jasně deklarovali náš názor.
Mluvčí 15: Je nás tady dneska měsíce 27 a náš osobní názor na tu věc, všichni tady s tím jezerem nějakou dobu pracujeme, všichni máme svůj názor a my ho teďka tady jdeme deklarovat.
Mluvčí 15: Nic víc.
Mluvčí 15: My se nebudeme bavit o tom, jestli ten jezer bude zprava, doleva, kdo ho chce, kdo ho nechce.
Mluvčí 15: My zde i pouze mezi sebou možná tak trošku vyjasníme, kdo ho chce a kdo ho nechce.
Mluvčí 15: Pane Toncare.
Mluvčí 01: Dobrý den všem.
Mluvčí 01: Mluvím poprvý, takže
Mluvčí 01:  Ještě jednou vítám a děkuji za slovo.
Mluvčí 01: Já bych chtěl podpovědět panu Chmelíkovi z toho, co já vím, a pak bych chtěl vyslovit svůj určitý názor.
Mluvčí 01: Za A já vím, že v projednávání toho, jak bude dotčené město, zejména návřeží, tak v rámci projektové dokumentace, kterou zpracovává architektonická kancelář pro povodí LABE v Hradci, tak je děčí přizván a zasahuje do toho.
Mluvčí 01: Nebo minimálně to ví a může to ovlivňovat určitým způsobem.
Mluvčí 01:  Takže my máme možnost ovlivnit, jak bude nábřeží a dotčná ovlast vypadat, to za prvý.
Mluvčí 01: Za druhý můj osobní názor je ten, že ať už jes bude nebo nebude, tak je potřeba, aby bylo už stanoveno, protože na nás jako město, ten stav status quo,
Mluvčí 01:  kdy my s dotčenými oblastmi, které se týkají případné výstavby Jezu a zvednutí vodní hadiny, nesmíme nic dělat.
Mluvčí 01: My jako město nesmíme nakládat, nemůžeme dávat lavičky, mobiliář.
Mluvčí 01:  nesmíme budovat komunikace, cestičky, nesmíme z pozemky nakládat.
Mluvčí 01: A to si myslím, že je ohromná škoda pro nás jako pro město Nalaby, že máme takovouhle výkladní skříň, když to třeba porovnám s Drážděnama, kde se dá něco okonat, kde to může fungovat, tak my tady nemůžeme.
Mluvčí 01: Takže jakýmkoliv způsobem nechť urychlíme tu situaci a tu vyjádření,
Mluvčí 01:  státu, zda ano, či ne, ať víme, co z pozemky, ať víme, co s tou oblastí.
Mluvčí 01: A já tady jsem hrozně rád za to, že konečně někdo dostává od nás požehnání, možná i befel k tomu, aby se státem v tomto bodě jednal za nás, za město.
Mluvčí 01: Děkuji.
Mluvčí 24:  Pane Tonceré, já v mnohém ohledu to, co říkáte, s tím samozřejmě souhlasím.
Mluvčí 24: Město samozřejmě určitě může tu věc ovlivňovat.
Mluvčí 24: A dosud to podle mě ho v dostatečné míře nedělalo a nezajímalo ho to.
Mluvčí 24: Prostě vždycky se ta diskuze vedla o tom, jestli jest ano nebo ne.
Mluvčí 24: Mluvilo se o loudní dopravě, což je samozřejmě velmi důležitá věc.
Mluvčí 24:  Pane primátore, nejde o vzdutí, nejde o hladinu, jde o to, že se budou opravovat břehy, že vznikne nové korytoploučnice, že se takzvaně zpřírodňují břehy, vytváří se na Březí Chlabe nejrůznější přírodní lagune a podobně.
Mluvčí 24:  Takže ta tvář města se výrazně změní a já si myslím, že město Dičín by na to mělo mít názor, že by mělo mít mechanismus na to, jak si ten názor na to vytvořit.
Mluvčí 24: A teprve potom můžete vy s tímto postanovením nějaké schody a společenského koncenzu vyjednávat s kýmkoliv z vlády o tom, že jest ano.
Mluvčí 24: Prostě je to ostanovení zájemu města v této věci.
Mluvčí 15: A mám městek Andělu.
Mluvčí 21:  Mně se líbí, pane magistře Chmelíku, že střílíte tak trochu do vlastních řab.
Mluvčí 21: Město nemá názor na to, jak bude vypadat centrum města.
Mluvčí 21: Město neřešilo realizaci jezu a tak dále.
Mluvčí 21: Městotový 30 let a z těch 30 let minimálně 8 let, možná jsem se ještě o 4 roky spletl, má urbanistickou komisii v její štěle, jste stál vy.
Mluvčí 21: Děkuji.
Mluvčí 21: Pane Brčáku.
Mluvčí 26:  O to jsi tady říkal, že se budou dělat laguny, že se budou dělat nábřeží.
Mluvčí 26: Právě zapať pámbu, to je přesně to, co je v zájmu toho města.
Mluvčí 26: V zájmu toho města samozřejmě je to, že může tu vodní hladinu využít třeba k tomu turisticýmu ruchu.
Mluvčí 26: To bych neřešil, na to ty máš názory jiný než já, to je jedno, ale právě nejhorší pro to město je, když se na něco čeká.
Mluvčí 26:  A my tady tyhlety specifikace, jakou lavičku tam dáme, jak to tam uděláme, to můžeme udělat prostě v průběhu toho, kdy pan primátor nebo kdokoliv jinej, prostě za to je město děčí, se bude snažit to jednání posunout až aspoň o krok dál, ať už směrem, jestli ten jezd ve výsadku bude nebo nebude.
Mluvčí 26: Budeme o to dřív vědět, jak s tím naložíme a ne,
Mluvčí 26:  že budeme zase tady roky diskutovat, jestli chodník má být červený nebo strachatej a ve výsledku pak zase uteče nějaká voda a nestane se zase nic a my stejně nebudeme moc ten chodník udělat, protože ten chodník prostě bude v té stavební uzávěře kvůli tomu, že hypoteticky může být jest.
Mluvčí 26: Takže jako tady já tom zpatřu spíš to, jestli jako dáme tu pravomoc vlastně k vyjednávání, aby to město vystupovalo aktivně a ne pasivně.
Mluvčí 15:  Díky.
Mluvčí 15: Já zkusím opravdu připomenout tou snesení.
Mluvčí 15: Určitě primátor města Děčina není ten, který o tom rozhodne, jestli tady ten jezd bude nebo nebude.
Mluvčí 15: On mi v zásadě, když se ho přečtete, pouze zavazuje k nějaké činnosti, kterou opravdu rád udělám.
Mluvčí 15: V případě, že to rozhodnutí bude negativní, ušetřili jste mi čas a práci.
Mluvčí 15: Pane Chmelíku.
Mluvčí 24: Já souhlasím s tím, že samozřejmě ta nejistota je špatná.
Mluvčí 24:  Já myslím, že pokud bude pan primátor vyjednávat cokoliv u Jezu, tak by jeho úkolem mělo být vyjednat co nejlepší podmínky, tak aby peníze, které budou třeba do úpravy břehů, byly investovány co nejlepší.
Mluvčí 24: O tom jde.
Mluvčí 24: A to přece není možné, aby jsme se bez nějakého relevantního názoru, tak jak to bylo dotečka,
Mluvčí 24:  prostě nech spokojili s projektem, který nakreslí firma pro ředitelství vodních cest.
Mluvčí 24: Já si myslím, že to správné není.
Mluvčí 24: A pane Anděli, do vlastních řad nestřílím, spíš naopak, protože víte, že v minulém volebním období jsme jmenovali městského architekta.
Mluvčí 24:  že to byl právě výsledek práce, podle mě osudu největší výsledek práce komise Rady města, kterou jsem vedl, protože jsem si uvědomoval, že město v podstatě nemá nástroj, jakým způsobem vyjednávat definovaci nějaké podmínky a poždavky,
Mluvčí 24:  nejenom vůči ředitelství vodních cést, ale vůči všem cizím i třeba veřejnoprávním subjektům, které ve městě působí a realizují tedy stavby.
Mluvčí 24: To se může týkat krajského úřadu, to se může týkat řesor a řady dalších institucí, které ve městě investují a mění jeho tvář.
Mluvčí 21: Jiří?
Mluvčí 21:  Já jenom chci zareagovat na tuhletu poznámku, protože si myslím, že městského architekta si vybral město, ano, třeba na základě vašich požadavků, ale my jsme si ho vybrali, my ho platíme a to neznamená, že když máme 10 měsíců městského architekta, že jsme neprobendili v tomto směru, když říkáte, že nemáme žádnou koncepci vokolo centra,
Mluvčí 21:  v zauvislosti s Jezem, že jsme neprobendili teda těch sedm let zbývajících.
Mluvčí 21: Ale to je můj názor, já se s váma nechci přijít v tomto směru.
Mluvčí 21: Pane Zdobenský, prosím.
Mluvčí 04: Děkuji za slovo.
Mluvčí 04: Mně se zdá, že dochází k určitému nedorozumění.
Mluvčí 04: Já si myslím, že je logické to, co žádá pan Chmelík.
Mluvčí 04:  a já bych to rozdělil na dvě otázky.
Mluvčí 04: První otázka je yes, ano, ne.
Mluvčí 04: A druhá otázka, v případě, že yes, tak musíme umět říct ty souvislosti.
Mluvčí 04: Musíme říct, tady ten yes navazuje na naše území a my na tom území bychom chtěli něco, chtěli bychom to takhle.
Mluvčí 04: A abychom racionálně
Mluvčí 04:  mohli něco takového říct, aby to někdo respektoval, tak to musíme napřed uceleně vyjádřit.
Mluvčí 04: Čili pan Chmilík nechce nic jiného, než aby jsme se těmi souvislostmi zabývali.
Mluvčí 04: Teda aspoň já to teda takhle tomu rozumím.
Mluvčí 04: Čili já bych se k tomu připojil a žádal bych to samé a já si myslím pane primátore, že klidně by se to dalo oddělit a že
Mluvčí 04:  bysme si mohli říct, že perspektivně se těmi souvislostmi zabývat budeme.
Mluvčí 04: Děkuji za slovo.
Mluvčí 15: Díky.
Mluvčí 15: Já jsem vůbec netušil, že tenhle ten bod bude takhle dlouho trvat.
Mluvčí 15: Já mám takový pocit, že se tady o jezu bavíme den nebo dva.
Mluvčí 15: Že to je absolutní novinka.
Mluvčí 15: Že tady sedíme a říkáme si, hele, on se někdo zeptal, tady v dětičině chce stavit někdo jez.
Mluvčí 15: A přitom, pravda, že se o tom tady někdo baví 40 let.
Mluvčí 15: A pořád na to není názor.
Mluvčí 15:  To znamená, já cítím, že pokud někdo neřekne, jdem se hnout trošku z místa, tak to budem sedět další 40 let.
Mluvčí 15: A to by jsem hrozně nerad.
Mluvčí 15: I tak pak, jak řekl pan Brčák, pojďme se rozhodnout, jestli učíme první kroky, které jsou v zásadě nezavazující, bezzubí a jistě máme před sobou mnoho let, jestli tato kauza dopadne, či nedopadne.
Mluvčí 15:  Já si myslím, můj subjektivní názor, že my si ty nábrží opravíme za svý peníze podstatně dřív, než tady někdo o nějakém Jezu rozhodne.
Mluvčí 15: To je náš cíl, aby tady bylo hezky.
Mluvčí 15: A já určitě nechci čekat na to, až se někdo rozhodne o Jezu.
Mluvčí 15: Já by jsem to město chtěl mít hezký podstatně dřív.
Mluvčí 15: Pane Šmíde.
Mluvčí 25: Já s vámi souhlasím a teďka se nebudu vůbec vyjadřovat k tomu návrhu pana kolegy Chmelíka nebo kohokoliv jiného.
Mluvčí 25:  jenom chci říct, že nesmíte zapomínat, pane primátore, na to, že současné složení zastupitelstva města je více jak z poloviny nové.
Mluvčí 25: Takže ano, on se to tady diskutuje dlouze a to je v pořádku, ale více jak polovina současného zastupitelstva jsou noví zastupitelé a mít relevantní informace a trošku si o tom podiskutovat si myslím, že není od věci, což neznamená, že ta diskuze nemůže probíhat po schválení tohoto usnesení.
Mluvčí 25:  ale že by ta diskuze nějaká být měla a to, že ten bod přišel vlastně na program jednání dnešního zastupitelstva vlastně včera, tak to trošičku jako znemožnil.
Mluvčí 25: Ale jak říkám, je nás tady více než k polovině nových a to trošku mění situaci, ale jenom trošku.
Mluvčí 25: Díky.
Mluvčí 15: I já jsem zde nový.
Mluvčí 15: Je tady přihlášeno diskuze další, ještě jeden diskutující a to je pan Jiří Astrl.
Mluvčí 33:  Dobrý večer, ještě jednou.
Mluvčí 33: Já bych chtěl jenom připomenout, že by se na to měli tady zastupitelé a vedení města dívat také z pozice prostě ekonomické.
Mluvčí 33: Vodní doprava je nezastupitelná pro transport určitých prostě věcí, které se dělají jinak, kvůli celým posilněcí.
Mluvčí 33:  nebo po železnici a určitý věci se prostě musí exportovat.
Mluvčí 33: Vemte si, že máme automobilej průmysl, kde dělá se 400 tisíc lidí.
Mluvčí 33: Lisy pro Škorovku, lisy pro Hyundai se museli vozit pohoď a to se jinak prostě převízt nedá.
Mluvčí 33: Pokud se týká dětší, nám máme tady jednou zaměstnavatele druhého největšího ve městě, kde pracuje přes 500 lidí.
Mluvčí 33:  který se bez ty vodní dopravy neobejde.
Mluvčí 33: Ty lidi samozřejmě na základě rozpočté určení daní, pan ing.
Mluvčí 33: Anděl jistě ví, o čem mluvím, platí zaměstnanci daně, platí firma daně a ty daně potom nějakým způsobem přes rozpočté určení daní jdou i do městské kasy.
Mluvčí 33:  Takže i z toho pohledu by se na tuto záležitost vrední města podle mého názoru mělo dívat.
Mluvčí 33: Pokud se týká té současné zablokované situace z pohledu těch tzv.
Mluvčí 33: bahnitých náplav, které teďka brání tomu, aby se pokračoval dál v tom projektu, tomu jenom chci říct, že právě přišel čí pan zastupitel a poslanec
Mluvčí 33:  Kohoutek zprostředkoval jednání s panem ministrem, s kterým jsme hovořili v prosinci, kde jsme se snažili prostě navrhnout nějaký způsob dialogu mezi ministerstvem životního prostředí a dopravy.
Mluvčí 33: U nás je bohužel ta situace taková, že to jsou dvě z nepřátelenné strany,
Mluvčí 33:  Já bych to chtěl zdůraznit pod ojmem toho, že se přes 2,5 roku zúčastňuji jednání ve Spolkové republice, kde řídí projekt zlepšování splavnosti LABE na jich území, ale tam se to děje tím, že tak jako sedí pan primátor a vice primátoři sedí zástupce ministerstva životního prostředí a zástupce ministerstva dopravy, u nás prostě tohleto hlad nefunguje.
Mluvčí 33: Předevčírem jsem s panem ministrem životního prostředí strávil asi 4 hodiny,
Mluvčí 33:  Zase s tímhletím tématem a on teda navrhl určité řešení.
Mluvčí 33: Pondělí mám schůz s panem Rabou, který je zastupitelem svazu dopravek.
Mluvčí 33:  České republiky a budeme teda ten jeho návrh diskutovat.
Mluvčí 33: Je to skutečně prostě záležitost, která je velmi služitá a perspektivu teďka nedokážu říct, tak to jenom informativně k tomu.
Mluvčí 33: Ale moje message hlavně spočívala v tom, že tu máme taky zaměstnavatelé, který od tý voli jsou závislí a jejíž budoucnost skutečně prostě je závislá o to, jestli se splavnost slabě zlepší nebo ne, protože ty investoři, kteří jsou vlastníky ty fabriky se
Mluvčí 33:  na tuto záležitost samozřejmě zaměřují a mohou rozhodnout, že třeba odsaď z většina odejdou a je to druhý největší zaměstnavatel.
Mluvčí 33: Děkuji za pozornost.
Mluvčí 15: Díky.
Mluvčí 15: Pane Kohoutku.
Mluvčí 28: Dobré odpoledne všem.
Mluvčí 28: Nejprve se chci omluvit, neboť právě jsem přijel ze sněmovny s tím, že tedy jenom bych doplnil Jirku Astra.
Mluvčí 28: My jsme jednali s ministrem Brabcem na konci loňského roku,
Mluvčí 28:  V letošním roce jsem o tom komunikoval jak s ministrem Ďokem, tak s panem ministrem životního prostředí Brabcem.
Mluvčí 28: Minulý týden kolega Foldina posílal rozsáhlý přípis předsedovi vlády a samozřejmě adresováno i Daňovi Ďokovi a Richardu Brabcovi.
Mluvčí 28: Cílem je, aby se vytvořila pracovní skupina a vícemeně, aby jsme zástupce ministerstva životního prostředí.
Mluvčí 28:  zástupci ministerstva dopravy a vedení Řevec dostali ke jednomu stolu, aby si sedli a konečně se pokusili domluvit nějaké konkrétní řešení a schůdný kompromis na to, aby se s těmi jezi dalo něco dělat.
Mluvčí 28: Takže to je jenom pro doplnění Jirky Astra.
Mluvčí 28: Děkuju.
Mluvčí 24: Já bych chtěl jenom panom Asterovi říct, že vůbec bych si netroufil jakkoliv zpochybnovat zájmy plavby.
Mluvčí 24:  Jdeme pouze o to, aby v případě rozhodnutí o výstavbě Jezu děčin získal co nejvíce na svých městských kvalitách, o tom jde.
Mluvčí 15:  V tomto jsme asi všichni zahednuli, aby jsme po co nejvíce stránkách jako město profitovali z této stavby.
Mluvčí 15: Pojďme tady přistoupit tomuto za mě formálnímu hlasování nebo spíš deklaratornímu bodu, kde vyhádříme zda nějaké kroky město dělat bude či nebude a samozřejmě za sebe slibuji, že se budu snažit pro to město o co nejlepší výsledek.
Mluvčí 15: Hlasujme.
Mluvčí 15:  U snesení bylo přijato, díky.
Mluvčí 15: Nyní máme na začátku navržený bod 19.01.04-16.
Mluvčí 15: Já tentokrát je přeštu celý návrh u snesení.
Mluvčí 15: Zastupitelstvo města projednalo návrh předložený zastupitelkou města magistrou Hanou Cermanovou.
Mluvčí 15:  týkající se povinnosti primátora dle paragrafu 103 od stavce 5 zákona číslo 128, znamenou 2000 sbírky o obcích v platném změní svolávat zasedání zastupitelstva města a souhlasí s prodaným návrhem.
Mluvčí 15: Teď vám přečtu.
Mluvčí 15: Vyzývá primátora města, aby svolával jednání zastupitelstva města v místě a čase historicky obvyklém, to znamená v 15 hodin, poslední čtetek měsíci,
Mluvčí 15:  místo jednání Společenský kulturní dům Střelnice, pokud to nebude mimořádná událost ve smyslu definice zákona, atd., kde jsou vyjmenovány body, které naopak znemožní tuto možnost, to znamená nějaké přírodní vlivy nenadalé události.
Mluvčí 15: To znamená to podstatné 15 místo 13.
Mluvčí 15: Takže jdeme hlasovat o tomto uznesení.
Mluvčí 15: Má k němu někdo nějakou ještě připomínku doplňující?
Mluvčí 15:  Pane Brčáku.
Mluvčí 26: Já jenom bych chtěl říct, že opravdu si myslím, že je naší snahou snad všech, aby občané města byly co nejaktivnější a aby jsme jim co nejméně překáželi.
Mluvčí 26: A proto si myslím, že by bylo vhodné ho podpořit.
Mluvčí 15: Pane Zdubenský.
Mluvčí 04: Děkuji za slovo.
Mluvčí 04: Já bych se chtěl říct, že tenhle pot
Mluvčí 04:  poměrně dost souvisí se slibem, který jsme tady složili.
Mluvčí 04: Čili by jsme měli hledat zájem občanů.
Mluvčí 04: Já řeknu příklad.
Mluvčí 04: Když občan bude chtít se zúčastnit, respektive promluvit k programovému bodu, tak když bude muset jít v jednu hodinu z pravidla, které lidi dělají, a nebo od sedmi do čtyř, tak si bude muset vzít dovolenou na to.
Mluvčí 04:  nemá smysl, aby ten člověk vystupoval v diskuzi v okamžiku, kdy ten programovej bod bude odhlasován bez toho aniž by on mohl tu přípomínku k té věci dát.
Mluvčí 04: Čili já si myslím, že bychom neměli stěžovat občanům
Mluvčí 04:  aby se na to zastupitelstvo dostavili a ke konkrétním programovým bodům mohli svůj názor sdělit.
Mluvčí 04: Děkuji.
Mluvčí 15: Pane Šmýde.
Mluvčí 25: Já bych chtěl říct, že výhradně souhlasím s názorem kolegy Zdobinského a chtěl bych říct ještě jednu věc.
Mluvčí 25: Nejvyšším orgánem obce je zastupitelstvo města.
Mluvčí 25:  Už jako v mnoha dalších bodech, které jsme měli dneska na programu a které byly třeba závažné, nebo se nám všem zdáli jako závažné, taky s náma nikdo nediskutoval.
Mluvčí 25: Tato věc se týká přímo i všech zastupitelů a diskutováno to s námi nebylo, rozhodla to rada a bylo nám to pouze oznámeno.
Mluvčí 25: To, jakým způsobem to má dopad na občany, tak to tu uvedl teď právě kolega z Dubinský, proto si myslím,
Mluvčí 25:  ten návrat k těm patnácti hodinám je správný návrh.
Mluvčí 25: Podívejte se, teď máme za deset minut čtyři, jednáme zhruba tři hodiny.
Mluvčí 25: A to byla ta diskuze dost objemná, protože na programu byly dva velké body minimálně, a to přivaděč a plavební stupeně.
Mluvčí 25: To, co se vlastně stalo na tom prvním
Mluvčí 25:  jednání zastupitelstva v prosinci, tak to si myslím, že byla výjimka.
Mluvčí 25: To, že jsme tady seděli sedm hodin, tak to se prostě běžně stávat, myslím, nebude.
Mluvčí 25: Za minulého vedení města to taky tak nikdy nebylo.
Mluvčí 25: Když se to sem tam stalo, že se sedělo do osmi, devíti hodin, tak to opravdu bylo zcela výjimečně.
Mluvčí 25: Doufám, že to, že zastupitelstvo města je tím vrcholním orgánem,
Mluvčí 25:  je dostatečným důvodem pro to, aby jsme tu změnu uskutečnili.
Mluvčí 25: Doufám, že nepovažují někteří zastupitelé, případně radní, stejně jako pan premiér, zasedání parlamentu za žvanírnu, protože to opravdu není.
Mluvčí 25: Takže zamysleme se nad tím a doufám, že dospějeme k návzoru všichni, nebo těch, kterých nás se to týká, ne každý může v jednu hodinu z občanů, že ta změna je na místě.
Mluvčí 25:  nejenom kvůli nám, ale hlavně kvůli občanům.
Mluvčí 25: Díky.
Mluvčí 15: Pane Smíšku.
Mluvčí 07: Jenom krátce, já si myslím, že jsme obě dvě zastupitelstva tady seděli poměrně dlouho, nejenom to první, dokonce si myslím, že to druhé bylo ještě delší, jestli se nepletu tedy, takže to má naopak jako vstoupající tendenci, proto si myslím, že to je jeden z těch důvodů, takže ne je to první, ale i to druhé.
Mluvčí 07:  To za prvé.
Mluvčí 07: Za druhé, kdybych se tady zeptal kolegů, kteří se tady o nás starají z magistrátu, což si myslím popravdě řečeno, že jsou taky občani, tak to, že se vrátí o půl noci domů a druhý den ráno zase musí jít do práce, když v té práci byly od sedmi nebo od šesti od rána v kuse, takže to má nějaký vliv asi.
Mluvčí 07: A dokonce si myslím, že i částečně pracovně právní.
Mluvčí 07: A další věc je,
Mluvčí 07:  že docela dost veřejnosti tady čeká až právě na tu diskuzi, která se pak odehrává třeba v těch deset nebo kvůli desáté hodiny večer, tak si nejsem úplně jistý, že by to mělo tak negativní vliv, popravdě řečeno.
Mluvčí 15: Pan Brejško.
Mluvčí 14: Já jsem příznivcem teorie, že kdo platí, ten poroučí a v tomto případě platí občan,
Mluvčí 14:  ve formě daní, aby jsme tady od toho, aby jsme maximálně vyšli z tříc, takže já rozhodně tento návrh podporuji.
Mluvčí 15: Pane Břežko, který občan?
Mluvčí 15: Který občan?
Mluvčí 14: Teď se vlastně nerozumím.
Mluvčí 15: Který občan platí a poroučí nebo... Takže občané platí ve formě daní,
Mluvčí 14:  To, jakoby zastupitelé, rado města a všechny úředníky, kteří tady zajišťují provoz toho zastupitelstva a tedy naší povinností by mělo být samozřejmě těm občanům výjít v stříc a mít to zastupitelstvo tak, aby mohli přijít z té práce, nemuseli si brát dovolenou.
Mluvčí 15: Jasně.
Mluvčí 15: Já na doplnění, dobře, teď to chápu, který občán.
Mluvčí 15: Asi pravděpodobně nejvíce občanů, kteří pracují na ranní směny, ale věřte, že hodně občanů, kteří pracují na jiné směny,
Mluvčí 15:  a ty navopak odchází v půl druhé pryč a můžou taky mít výtku, že vůbec máme zastupitelstv odpoledne, že by to bylo optimální mít třeba ráno.
Mluvčí 15: Takže pojďme to posunout klidně na devátou ranní, když na dobří jde, protože jsou na ty odpolední.
Mluvčí 15: Pak jsou lidé, kteří pracují na směny, kde to je dlouhý, krátký týden a pak tu máme také zákonní práce.
Mluvčí 15: A ona cesta z toho ven, opravdu nepodezirujte nás, že to byl nějakej šprajc.
Mluvčí 15: Bylo to jinak.
Mluvčí 15:  My jsme si tady předvedli, že umíme zastupitelstvo natáhnout a mě to vůbec nevadilo.
Mluvčí 15: Mě by nevadilo, abychom byli znova dál několik hodin a třeba až skončíme oficiální body, abychom trošku uvolnili atmosféru a začali si pragmaticky povídat o tom, co chceme společně změnit.
Mluvčí 15: A budeme tady zase do deseti.
Mluvčí 15: Ale bohužel ten aparát s náma nemůže být na tři směny.
Mluvčí 15: My jsme už minule hraničili s třetí směnou.
Mluvčí 15: A řešení této situace je přerušit zasedání zastupitelstva
Mluvčí 15:  a svolat ho ještě jednou v tom měsíce, to znamená, budeme chodit na to zastupitelstvo dvakrát.
Mluvčí 15: Tak jsme si řekli pragmaticky, to by bylo asi možná dost netaktické, možná by to opravdu omezilo daleko jíst v občanů.
Mluvčí 15: Oni ti lidé, co tady ten support poskytují, mají také svoji práci.
Mluvčí 15: Tak jsme si řekli, zkusíme to posunout.
Mluvčí 15: Ona možná by zachviličku se mohla ukázat, že budeme dělat opravdu ráno.
Mluvčí 15: Věřte, že to nebylo z nějakého důvodu někoho omezit, ale spíš to zastupitelstvo mu dát co největší prostor.
Mluvčí 15:  a nezasahovat do nějaké noční směny, dělat velkou hlavu panu tajemníkovi, nutit lidi pracovat od rána do noci, protože i oni podléhají nějakému zákonníku práci, jak jsem řekl na začátku, což možná taky asi víte, a my bychom se z toho pak nevybruslili, takže věřte, že ta myšlenka byla dobrá.
Mluvčí 15: Stihnout to do nějaké solidní hodiny, jinak samozřejmě pokud se tedy příště zasekneme,
Mluvčí 15:  tak já s tím budu mít nejmenší problém, tady zůstat déle, anebo ho zrušit.
Mluvčí 15: Můžeme se sejít druhý den, třetí den, čtvrtý den, sobotu, neděli.
Mluvčí 15: To byl ten důvod, aby jsme si dali daleko víc prostoru kdykoliv.
Mluvčí 15: Jiný jsem v tom nevěděl.
Mluvčí 15: Pan Raška.
Mluvčí 17:  Pan primátor řekl podstatu toho, co jsem chtěl říct, já musím říct, že když jsme to sami diskutovali v radě, tak ta diskuze byla hodně podobná.
Mluvčí 17: Jinej pohled je těch, kteří jsou uvolněni pro výkon funkce, jiný je ten, který mají problém prostě dojíždět na 13. hodinu, což je oficiální zájení, zájení, jednání rady města.
Mluvčí 17:  Musím říct, že drtivá většina lidí v tomto městě, že jim je opust, že jim je úplně jedno, kolik zasedáme.
Mluvčí 17: Ale máte pravdu, Rudolfe, že jsou tací, kteří chodí na zastupitelstvo a chodí pravidelně a není jim jedno, jestli je to v jednu nebo v patnáct.
Mluvčí 17: Ale nestrašme se tady takovým tím klišem.
Mluvčí 17: Já jsem si prověřoval, srovnatelná města, jako je Děčín, jsou i taková, která zasedají dopoledne.
Mluvčí 17:  nejsme nějakou výjimkou, ale rozhodně našim motivem nebylo to, aby nechodili lidi.
Mluvčí 17: Já si myslím, že to je nůda, když tady budeme sedět jenom my, když to řeknu, a lidé, kteří zajišťují servis a vedoucí předslavitel je orgánem města jako je magistrát.
Mluvčí 17: To rozhodně nebylo, když to řeknu, našim motivací.
Mluvčí 17: Opak je pravdou.
Mluvčí 17: Pane Šmídě.
Mluvčí 25:  Já bych chtěl říct, že dnešní den je třeba přímo tou ukázkou toho, že ty občané tady vystupovali k bodům jednání, že nebyly jenom diskuzi a ono opravdu, když se probírá konkrétní bod jednání, tak pak k diskuzi už je vlastně, není o čem mluvit.
Mluvčí 25: Takže vlastně nemůžu svým názorem ovlivnit to, co je na programu jednání.
Mluvčí 25: To je první věc.
Mluvčí 25:  Nepodezřívám vás z toho, že byste to dělali kvůli tomu, abychom občané nemohli chodit.
Mluvčí 25: Ale trošku jim to znemožňujeme tím, že se zde budeme scházet v jednu hodinu.
Mluvčí 25:  Myslím si, že ten původní model byl lepší.
Mluvčí 25: A ještě k kolegovi Smíškovi, já jsem myslel jako první řádné zasedání, ne je to ustanovující, samozřejmě jsem myslel to, já jsem to vlastně říkal prosincové, takže to bylo extrémně dlouhé, ale myslím si, že to byl opravdu exces, že to nebude normál a že dneska vidíme, že těch budů je daleko méně a doufám, že tady nebudeme sadit do 10 hodin.
Mluvčí 25:  Ale kdyby to bylo potřeba, tak v podstatě nám nezbývá nic jiného, protože jsme byli zvoleni.
Mluvčí 25: Zastupitelná demokracie je od slova zastupovat, zastupujeme zde občany a je to naše práce, do toho jsme s tím šli.
Mluvčí 25: Samozřejmě je mi líto za městnanců magistrátů města, že zde musí být déle.
Mluvčí 25: Doufám, že to nedělají zadevno, že jim to samozřejmě je uhrazeno, to, že tady s námi ten čas stráví.
Mluvčí 25:  Takže ano, jim to zkomplikuje jednou za měsíc život.
Mluvčí 25: Já taky vstávám ve čtvrtek do práce v pět hodin ráno, odjíždím do Prahy, vracím se sem a budu skončit klidně v jedenáct hodin, když to bude potřeba.
Mluvčí 25: Díky.
Mluvčí 15:  Já teda zkusím ještě zase do toho vstoupit, děkuji, že mám tu výhodu.
Mluvčí 15: Vymluvíte občanech, já asi nemyslím, že opravdu, jak řekl Láďa, nějaký občany tohoto města zastoupit o co zajímá.
Mluvčí 15: Je to pár lidí.
Mluvčí 15: Pokud se porovnává zásadní bod, který se týká něčeho důležitého v mé rodině, v jeho rodině, v toho dotčeného,
Mluvčí 15:  a ten člověk pracuje na odpolední, tak si stejně ten čas musí dělat, musí si jít tu dovolenou, je to jeho zájem a my se netrefíme do toho.
Mluvčí 15: A snažím se být navopak ohleduplný k lidem, kteří jsou třeba starší a mají ten čas, ale ono vydržet pro ně tady do deseti do večera je také nemožné.
Mluvčí 15: Já jsem si navopak všiml jak posledně.
Mluvčí 15:  Velká skupina lidí postupně odešla, protože to pro ně bylo neúnosné.
Mluvčí 15: A i proto jsme to zkusili posunout, aby ty lidi tady mohli vydržet, aby jsme jim tu možnost dali.
Mluvčí 15: A těžko budeme soudit, jestli je víc těch, kteří tady jsou schopni vydržet do půlnoci, nebo těch, kteří to fyzicky nedávají.
Mluvčí 15: Jestli je víc těch, co do té práci jdou dopoledne nebo odpoledne.
Mluvčí 15:  Já si myslím, že to těžko rozhodneme.
Mluvčí 15: Opravdu říkám, že pro mě nakonec ten nejpodstatnější argument byl to, že my tady nemůžeme zůstávat a viděl jsem pana tajemníka, který se hlásil a ona možná vysvětlí, co říká zákonník práce, jakou komplikaci to dělá na úřadě a možná, jak jsem to teda já narozdíl od vás slyšel, příště by mi tady 9 hodin pokynul hrouda ukončit to, pokračujte pozajtří.
Mluvčí 15: Protože to nejde.
Mluvčí 15: Pane tajemníku, prosím.
Mluvčí 00:  Já bych, prosím, využil svého poradního hlasu.
Mluvčí 00: Jsem statutuární dragán vůči zaměstnanců zavřených do magistrátu města Děčín a jsem povinen ctít zákonní práce.
Mluvčí 00: Čili v každém případě nebudu nařizovat noční práci, podáč mezi směnami musí být přestávka 8 hodin.
Mluvčí 00: Zaměstnancí můžou doprácovat z toho pět ráno v šest a už očekávají občany, kteří přijdou stěžit za svoje záležnosti.
Mluvčí 00: Chodí jich tam víc než jsem.
Mluvčí 00: Takže pro mě je důležitější zachovat chod úřadu v plném
Mluvčí 00:  Bylo tady zmíněno, že se chcete vrátit k tému času, který tady byl zvykem.
Mluvčí 00: Proč ne?
Mluvčí 00: Ale končilo se mezi pátou a šestou hodinou.
Mluvčí 00: Děkuji.
Mluvčí 15: Pan Brčák se přihlásil.
Mluvčí 26: Asi dovojím jenom dvě malé poznámky.
Mluvčí 26: Očividně i pracující občan, zastupitel pan Kohoutek, s tím měl problém dorazit včas na nové zasedání.
Mluvčí 26: To je jedna věc.
Mluvčí 26: A druhá věc je,
Mluvčí 26:  Já musím sice jenom základy statistiky, ale na základě jednoho statistického vzorku říct, že zasedání další čtyři roky budou do desíti večer, to je hodně odvážné tvrzení.
Mluvčí 15: Pane Smíšku.
Mluvčí 07: Pane Brčáku, byly to dvě statistické zjištění, ale chtěl jsem říct, že já si myslím, že jestli, že to prostě za prvé 16 hodin začali jsme v jednu,
Mluvčí 07:  To znamená, že kdyby to bylo od tří, tak je sedm... šest, pardon, šest hodin jedna věc.
Mluvčí 07: Asi teda neskončíme dneska zase v desátou, to tak vypadá, i když jsme to dali v tu jednu hodinu.
Mluvčí 07: A zaprvé, já si myslím, že můžeme přeci ten termín nebo čas zahájení zastupitelstva opět změnit, je to tak?
Mluvčí 07: To znamená, že jestli že budeme teďka končit po každé ve čtyři, nebo v pět,
Mluvčí 07:  Uvidíme, že ta statistika nelže a že tím pádem opravdu začínáme být více efektivní v našich rozprávách, tak můžeme ten čas vrátit na tu třetí hodinu.
Mluvčí 07: To asi nikomu ničemu nebrání, je to tak?
Mluvčí 15: Paní Cermonová?
Mluvčí 05: Já vidím, že všichni to máme v hlavě úplně jasné, pojďme prosím hlasovat, ať to tedy nezdřížujeme.
Mluvčí 15: Já jsem měl teda ještě jeden návrh.
Mluvčí 15:  My tady dneska už o těch třinácti hodin jsme, takže s tím už asi nehneme.
Mluvčí 15: Další zastupitelstvo je za měsíc.
Mluvčí 15: Je to tak zásadní, tato naše diskuza ji považuji opravdu za důležitou.
Mluvčí 15: Takže mám variantu, můžeme dát teď přestávku, sedíme tu tři hodiny, možná někdo si potřebuje odskočit, pojďme to rychle prodiskutovat.
Mluvčí 15:  a pak přistoupit v hlasování, anebo pojďme ten materiál stáhnout a máme měsíc na to, abysme se, nebo minimálně tři týdny, abysme se dohodli, že příště se sejdeme zase ve dvě, ve tři, ve čtyři, tak jak nakonec společně vyhodnotíme, že je nejlepší.
Mluvčí 15: Pane Zdubinský?
Mluvčí 04: Děkuji za slovo.
Mluvčí 04: Já mám další návrh.
Mluvčí 04: Jestli by nebylo možné k tomu vyhodnocení použít více
Mluvčí 04:  více těch konání zastupitelstev.
Mluvčí 04: Čili, myslím to tak, nechat to na 15. hodinu a v případě, že by se potvrdili vaše předpovědi, tak to můžeme třeba za půl roku přehodnotit.
Mluvčí 04: Děkuji.
Mluvčí 15: Tak jako tak bych možná i potom toho budu vyhlásil přestávku, tak já si dovolím je vyhlásit spíš před tím hlasováním, ale pane Chmalíku,
Mluvčí 24:  Já jsem jenom chtěl, teď tady padly nějaké návrhy, že zařadili jsme nějaký bod do programu, máme tady nějaký návrh usnesený, takže bychom o ní měli hlasovat a pak ještě si dovolím poznámku k panu tajemníkovi s dovolením, že v pátek není úřední den, to znamená argumentace klientama městského úřadu nebo magistrátu není úplně, myslím, správná.
Mluvčí 15:  Pane Tanimiku, prosím, řekněte nám, jestli úředníci chodí do práce dva dny v týdnu, nebo občas je víckrát.
Mluvčí 00: Pan zastupitel neví, že je úřední den na sociálkách, vyřezeme občanky, příličáky, techničáky i na požádání, čili když si objednají, přijdou.
Mluvčí 00: Úřadujeme, pracujeme a zpracováme věci, které v úřední dny se zpracovat nedají pář občany.
Mluvčí 00: Takže prosím pěkně, když tedy ne úřední den, ale pracujeme.
Mluvčí 24:  Já myslím, že tady nejsou všichni zaměstnanci magistrátu a otevřili si hlavní stránku, hlavní webovou stránku, vidím úřední hodiny pondělí středa od 8 do 17 hodin, opátku tam nic nevidím.
Mluvčí 15: Pane Chmelíku, táhle připomínka mi přijde už úplně jako bláhová, nicméně já si dovolím teď vyhlásit tu přestávku, 15 minut.
Mluvčí 15:  Tak se omluvám také, já jsem održel informaci, že jste z té diskuze odstoupil, tak to se omluvám.
Mluvčí 15: Ne?
Mluvčí 15: Prosím, teda přijměte moji omluvu a před přestávkou nám to ještě teda řekněte váš příspěvek.
Mluvčí 06: Ok, dobře, děkuji, děkuji, že jste vyslyšeli můj požadovek, abych se k tomu mohl vyjádřit.
Mluvčí 06: Protože myslím si, že jsem jeden z nejaktivnějších občanů a rád bych tedy řekl za ty občany stanovisko.
Mluvčí 06:  jsou to oba legitimní zájmy, jak zájmy úředníků, potažmo zájmy zastupitelů, kteří chtějí mít svůj klid a mít prostor na dobrou úroveň zasedání, na druhou stranu i zájem občanů, aby mohli se vyjádřit.
Mluvčí 06: A já jsem toho flagrantní příklad, že například já bych dneska mohl být přítomen tomuto jednání, protože mě zajímalo, tak jsem si myslel, že jsi dovolenou.
Mluvčí 06: Je to absolutně nevstřícný krok k občanům.
Mluvčí 06:  Chápu, že je vstřícný k úřadu, k jeho úředníkům, moc si jich práce vážím a určitě by se to dosladit.
Mluvčí 06: Na druhou stranu ještě bych chtěl říct, že tady možná tyhle dva zájmy nestojí úplně proti sobě.
Mluvčí 06: Možná bychom se měli zamyslet, proč ty zastupitelstva jsou tak dlouhý.
Mluvčí 06:  A to třeba, protože s tímhle problémem nejste první zastupitelstvo, co se setkávalo, ale na těch předešlých zastupitelstvích v tom díčíně si ty problematické věci byly víc přejednávány, byly na tom různý semináře zastupitelstvů, větší komunikace s občany, takže ten problém tady pak nemusel se kvasit, řešit, hádat.
Mluvčí 06: Ten problém už byl dopředu vykomunikovaný.
Mluvčí 06:  A to je možná ten způsob, proč, jako kterou cestou bychom mohli jít.
Mluvčí 06: Mohlo by být zůstat větší prostor pro toho, aby občaní se mu měli vyjádřit a zároveň, aby byla prostor na diskuzi.
Mluvčí 06:  A ještě co jsem chtěl říct, moc jsem si vážil tohodle města dičím.
Mluvčí 06: Moc jsem si vážil všech zastupitelů předtím, protože právě jsem mnímal, ačkoliv jakákoliv strana tady vládla, ať to byla klidně ODS, pan Raška, tak prostě ten přístup těm občanům byl příkladnej oproti jiným městům.
Mluvčí 06:  Prostě ano, jako najdeme vzorek měst, kde ty zastupitelstva jsou od rána a na občany kašlou.
Mluvčí 06: Najdeme příklad sousedního města, kde občaní mají zakázáno, jenom můžou někde nahoře a jenom pár.
Mluvčí 06: Ano, to jsou příklady, které najdeme.
Mluvčí 06: Ale pak máme příklady měst, které jsou příkladní, dostávají o to ocenění.
Mluvčí 06: Ta nálada v tom městě je mnohem lepší.
Mluvčí 06: I ačkoliv jsou tam různý strany.
Mluvčí 06: A já bych si moc přál, aby jsme byli to druhou městou.
Mluvčí 06:  Teď mám takový pocit, že úplně jako nespěheme k tomu druhýmu, spěheme k tomu prvnímu, že si to silově prostě hádat se tady, být nepříjemný.
Mluvčí 06: Prosím, zamyslete se, zkuste být příbětivým městem pro občany.
Mluvčí 06: Díky.
Mluvčí 15: Díky za ta slova.
Mluvčí 15: Mám pocit, že to vnímám hodně obdobně.
Mluvčí 15:  Občasem přichází zastupetelé se pohádat nebo říci výtku vůči tomu opravdovému vedení.
Mluvčí 15: A to, co říkal pan Štefan, je pravda.
Mluvčí 15: My tady vlastně trávíme hodně času diskuzemi, které jsme si mohli odbít dávno předtím.
Mluvčí 15: Já bych se chtěl vyzvat všechny, kteří mají nějaký návrh potom na změnu, doplnění a teď mluvím o jakékoliv politické straně, jakékoliv zastupiteli,
Mluvčí 15:  Pojďme se trošičku polepšit v tom a ty věci předjednávat dopředu společně, ať tady pak opravdu nestrácíme čas.
Mluvčí 15: Nicméně nyní už vyhlašuju tu přestávku.
Mluvčí 10:  Děkujeme za pozornost.
Mluvčí 10:  Děkujeme za pozornost. Děkujeme za pozornost. Děkuji za pozornost. Děkuji za pozornost.
Mluvčí 10:  Ano, prosím.
Mluvčí 10:  Vypadá to, že ještě někde ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ještě ješ Děkuji za pozornost. Děkujeme za pozornost. Děkujeme za pozornost. Děkujeme za pozornost. Děkujeme za pozornost!
Mluvčí 32:  To by to mohlo být tak. Titulky vytvořil JohnyX Děkuji za pozornost.
Mluvčí 10:  Dobrý den. Děkujeme za pozornost.
Mluvčí 31:  A zůstuš, nebo blé? Díky za pozornost!
Mluvčí 10:  Děkuji za pozornost. Děkuji za pozornost. Děkuji za pozornost. Děkuji za pozornost. Děkujeme za pozornost. Děkuji za pozornost. Děkujeme.
Mluvčí 10:  Děkujeme za pozornost! Děkuji za pozitivní odpověď. Děkujeme za pozornost. Děkujeme za pozornost. Děkujeme za pozornost.
Mluvčí 15:  Vážení zastupitelé, vážení hosté, zdá se, že nám 15 minut uplynulo, zaujměte prosím svá místa.
Mluvčí 15: Díky.
Mluvčí 10:  Všechno tohle, všechno tohle...
Mluvčí 10:  Díky.
Mluvčí 15:  Tak zpátky bodu 19.01.0416, já navrhuji tento bod stáhnout tak, jak jsme se domluvili s tím, že do příštěho na formuleme tak, jak jsme se dohodli tady v tom duchu.
Mluvčí 15: 15. hodina.
Mluvčí 15: Aby to mělo všechny formality, které to má mít.
Mluvčí 15: To znamená teďka nechám hlasovat o stažení tohoto materiálu.
Mluvčí 15:  Můžeme?
Mluvčí 15: Nemůžeme?
Mluvčí 15: Tak chvilku strpení.
Mluvčí 15: Tak, nyní můžeme přistoupit k hlasování.
Mluvčí 15: Kdo je pro stažení?
Mluvčí 15: Děkuji.
Mluvčí 15:  a nyní dovolte, pardon, přijel to velo.
Mluvčí 15: Nyní dovolte, aby jsem předal slovo panu náměstkovi, který má před sebou teďka blok majetku.
Mluvčí 21: Páne primátore, děkuji za slovo.
Mluvčí 21: Vážení kolegové, já se pokusím v zájmu urychlení projednávání, abychom trošku zefektivnili to naše seděczení zde, projednání, navrhnout projednání tohoto bloku
Mluvčí 21:  na jednou, včetně diskuse.
Mluvčí 21: Hlasování pak bude jednotlivě, ale prosím pěkně, pojďme si odhlasovat tedy.
Mluvčí 21: Souhlasíte s tím, že projednáme včetně diskuse těch sedm materiálů, to znamená ZM19-01, 05-01 až 07.
Mluvčí 21: Unblock.
Mluvčí 21:  Prosím o přípravu hlasování.
Mluvčí 21: Pojďme hlasovat.
Mluvčí 21: Přijel to jednomyslně, takže... Dovolte, abych se zeptal, zda kdokoliv ze zastupitelů má problém s jakýmkoliv
Mluvčí 21:  materiálem z tohoto bloku.
Mluvčí 21: To znamená usnesení 19.01.05.01 až 19.01.05.07.
Mluvčí 21: Nevidím nikoho.
Mluvčí 21: Z řad občanů nemáme také žádnou přihlášku do diskuse k těmto bodům.
Mluvčí 10: Je tady?
Mluvčí 21: Ne.
Mluvčí 21:  Takže pojďme přistoupit k hlasování, takže prosím o hlasování o usnesení 19.01.05.01, tak jak bylo předloženo, to znamená nezveřejňujeme záměr prodat.
Mluvčí 21:  Už jsem se ní bylo přijato.
Mluvčí 21: 19.01.05.02 je... Prosím, pojďme hlasovat.
Mluvčí 21:  Děkuji.
Mluvčí 21: I toto usnesení bylo přijato.
Mluvčí 21: 19.01.05.03 Je to narovnání stávajícího stavu.
Mluvčí 21: Prosprava je pryč už.
Mluvčí 21:  Hlasujeme.
Mluvčí 21: Děkuji.
Mluvčí 21: Odhlasováno.
Mluvčí 21: Přijato.19.01.0504.
Mluvčí 21: Hlasujeme.
Mluvčí 21:  Usnesení bylo přijato.
Mluvčí 21: 19 01 05 05 Dolní žleb.
Mluvčí 21: Hlasujeme, prosím.
Mluvčí 21: Děkuji.
Mluvčí 21: Usnesení bylo přijato.19 01 05 06
Mluvčí 21:  Horní Oldřichov.
Mluvčí 21: Děkuji, jednomyslně přijal to.
Mluvčí 21: A ZM19-010507, zde pokud budete pro, zhlasujete pro návrh nezveřejnit záměr.
Mluvčí 21: Zhlasujme prosím.
Mluvčí 21:  Děkuji, opět jednomyslně přijel to.
Mluvčí 21: Já děkuji za spolupráci a předávám řízení opět panu primátorovi.
Mluvčí 15: Tak, tím jsme vybrali všechny řádné body a nyní vám s dovolením přečtu informatní zprávu o činnosti orgánů města za uplynulého dobí od minulého zastupitelstva.
Mluvčí 15:  Rada města se za tu dobu sešla dvakrát a krom věcí, které predávám na zastupitelstvu, se věnovala dalším věcem, tak já z nich některé, ty nejzásadnější, vám tady postupně přečtu.
Mluvčí 15: Schválili jsme žádost o vydání opatření obecné povahy, jimž se vyhlaše oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů, o pomoci hmotné nouzy ve znění pozdějších předpisů,
Mluvčí 15:  a pověřili jsme primátora k podání žádosti o vydání opatření obecné povahy.
Mluvčí 15: Bylo to několik lokalit, bylo to centrum města, bylo to staré město a dále v tom budeme pokračovat.
Mluvčí 15: Dále jsme shválili plán slavnostních obřadů pro druhé pololetí tohoto roku a stanovení úřední místnosti pro konání svatebních obřadů.
Mluvčí 15: Odvolali jsme dosávodní členy povodňové komise a jmenovali jsme nové členy
Mluvčí 15:  Schválili jsme rozšíření souzu bioodpadů na celý rok 2019 a v dalších částech, to znamená v dětšině 3 staré město a v dětšině v Březinách.
Mluvčí 15: Schválili jsme návrh pánu veřejnost právních kontrol u příspěch tvých organizací zřízených statutárním městem a rámcový rozsah veřejnoprávních kontrol u příjemců veřejné finanční podpory na rok 2019.
Mluvčí 15:  Dále jsme souhlasili se zveřejnit obecná informace o výsledcích kontrol za loňský rok způsobem umožňujícím i dálkový přístup.
Mluvčí 15: Rozhodli jsme o navýšení celkového počtu zaměstnanců magistrátů, zařazeního magistrátu o jednoho zaměstnance.
Mluvčí 15:  Byla to pozice asistenta, vytvořil se tím prostor, byla to spíš taková změna, ono, nepřibyl žádný člověk, ale spíš jsme narovnali takový stav, kdy jedna ze smluv byla na dobu určitou a bylo potřeba toho, tu asistentku přijmout už dostavu, aby měla nějakou perspektivu budoucnost a neodešla nám.
Mluvčí 15: Ale nepřibyl nám fyzicky ani jeden.
Mluvčí 15: Projednali jsme návrh na připojení statutárního města k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet,
Mluvčí 15:  Schválili jsme záměr realizace akce restaurování se cez ní městské fontány, pohádková kašna na Masarykové náměstí.
Mluvčí 15: Schválili jsme plán oprav a údržby majetku města ve výpučkách příspěvkových organizací.
Mluvčí 15: Schválili jsme ceník na svatební obřady na zámku.
Mluvčí 15: V různých místnostech došlo k navýšení cen v některých z těchto sálů a míst.
Mluvčí 15:  Projednali jsme žádost Mezinárodního filmového festivalu FabioFest o užití znaku města.
Mluvčí 15: Souhlas jsme samozřejmě dali.
Mluvčí 15: A teď vám spíš postupně přečtu, co dělal primátor a potom ostatní náměstci a radní.
Mluvčí 15: Opět, těch sůzek nebo těch aktů bylo více, já se pokusím vybrat ty nejzajímavější, aby se vám podali informaci o tom, jakým směrem jdeme.
Mluvčí 15:  Připojili jsme se respektive, začal jsem vytvářet aktivitu, kterou začal starosta města Kadaně, byl to otevřený dopis předsedově vlády, budu to citovat, ohledně tragického mrhání veřejnými prostředky v rámci výplat sociální dávek na bydlení.
Mluvčí 15:  Tenhle dopis napsalo město Kadáň, já se pokusím iniciovat podstatně větší aktivitu, aby podobnou zprávu vládě, celé vládě a premiérovi vyslali všechno statutární města nebo všechno dotčená města tímto problémem v celé republice.
Mluvčí 15:  ten atak malé kadaně považuju za takové malé popíchnutí a já teďka se pokusím být iniciatorem v rámci svých možností, aby toto prohlášení konečně ta vláda, potažmo možná i naši zástupci v Poslanecké sněmovně, obdrželi a začali to brát vážně.
Mluvčí 15:  Dalším podstatným bonem bylo jednání se společností Termo, kde roky nás tady trápí, budoucno kdy nevíme, jestli Termo trh náš opustí nebo neopustí, tak jsme začali intenzivně jednat.
Mluvčí 15: Přijel předseda představenstva jak společnosti Termo a její ředitel zároveň přijel
Mluvčí 15:  předseda představenstva MVV, což je vlastník společnosti Thermo, přijel z Německa a bylo několik shůzek, cílem anebo směr, který by chtěli zvolit zásuzy společnosti Thermo je určitě na našem trhu setrvat, určitě posílit své pozice, teď se na to díváme, jako by spostu akcionáře této společnosti Thermo,
Mluvčí 15:  ale hlavně začít se rozhlížet po nových aktivitách, respektive oni chtějí investovat do distribuce nejenom teplé vody, chtějí investovat peníze v našem městě, aby byli schopni být dodavatelem třeba energii nebo zpracovateli solární energii, chtějí na ty své sítě
Mluvčí 15:  připojit nějaké další kabeláže v rámci Smart City, kde bude Ondra s nima určitě spolupracovat.
Mluvčí 15: Každopádně deklarovali, že chtějí být velice vstřícní, chtějí vytvořit nějaké prezentabilní informační centrum pro naše občany, aby to nebyla ta budova, kterou málo kdo najde v dějčíně, ale by byli opravdu solidním dodavatelem energii a médií, kterého si každý najde, tak jako je třeba ČES a ostatní.
Mluvčí 15:  a myslím si, že i zákon, který se chystá nějaká změna na příští rok, tak tu jejich pozici posílí tím pádem i nás jako akcionáře, ale zároveň ta debata byla vedena v duchu, kdy my nejsme jenom akcionář, ale my jsme hlavně hlavní odběratel energii, tudíž v našem zájmu na jednu stranu je, aby firma vydělávala, ale řekl bych, že podstatně větší zájem máme, aby jsme měli levnější energie nebo aby fungovala svolupráce s touhle firmou.
Mluvčí 15:  nadále a my jsme na tom profitovali, takže my se tu spolupráci vydáme s dvou úhlů.
Mluvčí 15: Tak, potom proběhlo několik jednání okresního spoluprácké komory, kde
Mluvčí 15:  Hospodářská komora se nějakým způsobem iniciovala ještě víc a stane se partnerem v mnoha bodech, ve kterých je zaznamenána ve strategickém plánu města.
Mluvčí 15: Jeden z těch podstatných je propojení členů hospodářské komory potažmo i nečlenů
Mluvčí 15:  při vzdělávání našich dětí, to znamená ty zaměstnavatele chtějí pomoci finančně i svými znalostmi, aby začali posílat do škol své odborníky.
Mluvčí 15:  a my zase máme zájem, aby v těch školách byly nějakým způsobem přijati a nejenom ty odborníci, kteří vzdělají ty žáky, ale dokonce jsme se dohodli na spolupráci, že někteří z kantorů by chodili na praxi do těch jednotlivých podniků, kde ty žáci v těch továrnách nebo firmách budou hledat svoji budoucnost, tak aby ty kantoři pochopili filozofii těch firm a ty děti na to už rovnou připravovali.
Mluvčí 15:  A ta spolupráce celkem je to opravdu první krok, ta komora se o to snaží roky, nicméně teď tím, že ta pozice komory se nějakým způsobem posílala otevřet své dveře, tak i ty školy na to slyší a v tom vidím obrovskou budoucnost, že opravdu ty naši žáci z tohohle města budou vidět, ty, kteří se nerozhodnou utéct si do světa, že tady na ní většině čekáme.
Mluvčí 15:  a budou se učit už s ohledem na to, kde budou pracovat.
Mluvčí 15: Nebudou se učit tím směrem, kde potom tato místo je pro ně neperspektivní.
Mluvčí 15: Je to takový malý výkop, ale na to, jak rychle jsme to uchopili a tak, jak rychle ty zaměstnavatele přišli a vinovali tomu pozornost vlastně nejvyšší manažeři ve vedení těch firm, jejich odborníci na marketing, kteří nám začali pomáhat, tak si myslím, že tento ten projekt asi doufejme, skvělí nějaký úspěch.
Mluvčí 15:  Potom proběhlo mnoho setkání se starosti okolních obcí, aby jsme se seznámili a začali si konkrétně už dávat body, které nás spojují.
Mluvčí 15: S každou vesnicí v rámci našeho ORPčka máme něco společné, takže to jsou takové nejenom formální setkání, já na ty formální setkání nemám úplně čas, ale spíš pragmaticky ty starostové sdělují své problémy, kde tu vazbu na město mají, kde nás spojuje silnice, kde nás spojuje cestovní ruch, kde nás spojují občané, kteří
Mluvčí 15:  Sice u nich bydlí, ale u nás pracují, takže těch témat je daleko víc a tomu se začínáme vinovat.
Mluvčí 15: Těch sluzek bylo, nebudu tedy jmenovat všechny starosty, které jsem za tu dobu, za ten měsíc potkal.
Mluvčí 15: Pak jsme konkrétně jednali o nějaké změně spolupráce s Úřadem práce.
Mluvčí 15:  Začali jsme aktivně se potkávat s ředitelem úřadu práce, který se do toho projektu zapojil.
Mluvčí 15: Opět to souvisí s zaměstnavateli, opět s komorou, kde ten úřad práce začne opravdu vykonávat činnost jakési personální agentury, kde se pokusí vycházet stříct s těm požadavkům zaměstnavatelům, že bude naproti těm požadavkům, ne že bude čekat, až ty zaměstnavatelé si tam někde něco přeberou, ale opravdu jim začne nabířet cíleně
Mluvčí 15:  ty lidi, který potřebujeme, nebo teď hovořím tady zaměstnavatele.
Mluvčí 15: Stejně tak jsme se pokusili vytvořit nějakou platformu, kde město bude zaměstnávat ještě více těch lidí, kteří tu práci hledají, anebo možná taky nehledají, tím si je veselektujeme.
Mluvčí 15: Takže podporu nejenom tady vyjádřil, nebo se opravdu aktivně účastnil těch shůzek a dokonce jsou za ním nějaký kroky ředitel úřadu děčinského, ale na příští týden mám shůzku už s jeho nadřízeným na úrovni kraje celého
Mluvčí 15:  a mám pocit, že cíl je, aby ty lidi tady, ty, co tu práci hledají, tak aby ji opravdu našli, aby ty firmy, co hledají ty zaměstnance, aby je našli, aby se nestalo, že se nesetkají, a ono se to v praxi opravdu stává.
Mluvčí 15: Ty zaměstnanci jsou na úřadu práce a dva měsíce jim nikdo neřekne, že na nich čekají tři firmy.
Mluvčí 15: Čeká se, až on přijde na podlatý svý objednávky za dva měsíce, takže tam vidíme taky velký mezery a myslím si, že i tohle se nám podaří za přispění nejenom tu úřadu práce, ale právě tě
Mluvčí 15:  propojit a myslím, že do nějaké doby zklidíme zase ovoce, že víc lidí bude pracovat a ty ostatní možná najdou pro ně příjemnější město pro život, kde nikdo nutit nebude.
Mluvčí 15: Jednali jsme v Zácupci Česu s nejvyšším vedením, kde jsme začali řešit problematiku parkování města
Mluvčí 15:  kde je tato situace, co je dneska neúnosná, to znamená, požadavky mají podnikatelé, požadavky mají rezidenti, požadavky mají turisté, požadavky mají lidé, kteří bydlí v jiných štvrtích a do centra dojíždějí, takže budeme komplexně řešit parkování a čes je tomto partnerem
Mluvčí 15:  Protože on má v centru od Mokel několik pozemků, kde parkoviště jsou.
Mluvčí 15: Hovorili jsme o nějakém navýšení kapacita a o společném projektu, kdy investici provede ČES.
Mluvčí 15: My si tam místa buďto pronajmeme nebo nějakou cenovou politikou a řešení dopravy se pokusíme zajistit, aby ty lidé parkovali právě v těch jejich domech, protože najít dneska
Mluvčí 15:  ekonomický model, který by nám umožnil postavit parkovič, kolik chceme, tak to zatím asi neumíme.
Mluvčí 15: Je to velice nákladná akce a proto vítáme takové partnery, jako je třeba ČES, v rámci nějakých společných projektů, ve světě to funguje, tak se o to pokoušíme.
Mluvčí 15: A ze strany ČESu jsme nebyli přijati s žádným odmítnutím Nýbrž, naopak bych řekl.
Mluvčí 15:  Jednali jsme s naším muzeem, kde jsme chtěli asi uvědomit, že sice zřizovatelem muzea je kraj, ale je to Děčínské muzeum.
Mluvčí 15: To je muzeum v našem městě, to znamená ta spolupráce s tím muzeem by měla být jako by to byla naše součást.
Mluvčí 15: Ono je takové trošku odstrčené, ale tak jako tak to není muzeum města Ústí, to je muzeum v Děčíně.
Mluvčí 15:  sešlo se několik pracovních skupin a jsem omluvil, že v tí záple vás nechci tady zdržovat vším, já se snažím vybrat to nejpodstatnější, ale byli jsme na setkání
Mluvčí 15:  zorganizovali jsme skupinu, několik skupin, jedna z nich by měla řešit nějakou progresi v naší akci před Vánoci, rozsvěcení Vánočního stromku, kde cítíme, že už je to trošku přežité, zastaralé, chceme se na to podělat trochu jinak, chceme, aby podobných akcí bylo více, takže už se formuje taková pracovní skupina, stejně tak skupina, která organizuje tu naši takovou nosnou akci slavností, ono se to nezdá, to není práce pro tři lidi, ono už dneska v tom týmu těch lidí jsou desítky,
Mluvčí 15:  ale zase došlo tam k nějakému možná už zabrždění v tom, že ty lidi už to vidí pouze pod tím svým úhlem, co sledují 20 let, takže oni přivítali změnu, my zase jako vedení si uvědomujeme, že jiná doba a už se nedá přepočítávat, když vydáme korunu, vrátí se nám koruna 20, my chceme, aby se nám to vrátilo v nějaký pohodě, takže takováhle skupina vezme hodně času.
Mluvčí 15:  Myslím si, že asi bych mohl tady vyprávět, mě to baví klidně dvě, tři hodina, abych vám vysvětlil ty další věci, za mě jsou méně významné a kdo z vás, zastupitelů, by měl zájem se účastnit jakýkoli takovýhle vizí, tak já myslím, že postupně se stejně setkáme, potkáme a začneme na tom spolupracovat.
Mluvčí 15: Nyní bych sem předal slovo asi
Mluvčí 15:  s dovolením Tomášovi, protože můžu reagovat hned na tu moji asi první nebo druhou věc, a potom bych jsem přital teprve slovo panu Raškovi.
Mluvčí 15: Tome.
Mluvčí 28: Děkuju za slovo, já jsem chtěl mě s tím pochválit za to rozšiřování těch bezdoplatkových zón.
Mluvčí 28:  Bohužel s nástupem ministrině Maláčové na Ministerstvo práce a sociálních věcí víceméně připravovaný zákon, který výrazně měl omezit doplatky a příspěvky na bydlení, spadl pod stůl a pokud pozorujete kroky ministrině Maláčové, tak bohužel mám takový pocit, že to není zrovna ten nejlepší partiák pro náš region a pro region Severní Morev jako takový.
Mluvčí 28: Nicméně přesto se snažíme s kolegijní Evou Fialovou, jsme lodně v létě,
Mluvčí 28:  se organizovali výjezdní zasedání, kam jsme pozvali kolegy od Pirátů, konkrétně Olgu Richtrovou a Lukáše Černohorského.
Mluvčí 28: Začal ten výjezd de facto Ústím před Licemi, pokračoval se do Vansdorfu, kde jsme navštívili lokalitu Kovářskou a podobně.
Mluvčí 28: Na příští měsíc únor výbor pro sociální politiku je plánováno výjezdní zasedání také do Ústeckého regionu, kde se bude začínat Mostem, pojede se přes Ústí a já teď momentálně domlouvám,
Mluvčí 28:  a ještě ve spolupráci s vedením města se pokusím domluvit, aby Výbor pro sociální politiku zavítal i do dětšína, protože bohužel poslanci, kteří nejsou z Ústeckého regionu a ze Severní Moravy, tak ať jsou z jakékoliv strany, tak bohužel oni mají pocit, že tenhle ten problém se týká Mostu Chánova a že to je opravdu marginální problém a je potřeba sem tyhle zúčastněné
Mluvčí 28:  lidi, kteří jsou schopni a můžou s tím něco udělat, je sem prostě bohužel vozit a ukazovat jim ty problémy, aby to viděli na vlastní oči, protože jinak jim ty oči a ten pohled na to bohužel neotevřeme.
Mluvčí 28: Takže v únoru, pokud bude zájem ze strany města, tak sem dorazí více než 10 poslanců ze sociálního výboru a můžeme samozřejmě o tom diskutovat a pokusit se s tím něco řešit.
Mluvčí 28: Předpokládám, že Vašek Němejček bude rád na pomoce.
Mluvčí 28: Děkuju.
Mluvčí 15:  Díky.
Mluvčí 15: Nyní předám slovo panu Raškovi.
Mluvčí 17: Takže dámy a pánové, já doufám, že budu ještě stručnější než pan primátor.
Mluvčí 17: Já se pokusím vyzobat opravdu to nejdůležitější z toho, z těch aktevit od posledního prosincového našeho setkání.
Mluvčí 17: Proběhla porada se starosty obce s rozšířenou působností těčín,
Mluvčí 17:  Proběhla také anketa o vyhlášení sportovce z roku 2018.
Mluvčí 17: Měl jsem mimo jiné jednání s panem starostou Jetrichovic, kde jsme diskutovali dvě témata, bývalá dětská ozdravovna, ale to, co je v současné době aktuálně pálí, je rekonstrukce vodovodu a kanalizace ve vazbě na severočeskou udárenskou společnost.
Mluvčí 17:  Jednali jsme společně s panem primátorem s představiteli sportovního klubu dětšín.
Mluvčí 17: Asi tušíte, že se bavíme o narovnání vztahu nejlépe dohodou ve věci využití víceoučelvého halifu věci práce.
Mluvčí 17:  Když jsem dnes zmínil při úplně jiném bodu jednání s firmou Valbek, s panem inčenem Kolouškem, kde jsme se informovali o aktuální situaci ve věci projektů a projektové dokumentace přeložky selnice 1 lomeno 13, ale nejenom na levé straně našeho města, to je ona diskutovaná dnes na veřejném zasedání,
Mluvčí 17:  přeložka, ale především také, jaký je současný aktuální stav na Pravém břehu, ona diskutovaná, přeložka směr Manušice a dále.
Mluvčí 17: Měli jsme také jednání s panem ředitelem technických služeb, panem Jižením Hodačem, poněvadž diskutujeme záležitosti
Mluvčí 17:  spojené s technickýma zkušbama v našem městě a jich působením, včetně případné změny, která by se mohla odehrát na jednání Válné hromady této společnosti, myslím změny personálních orgánů představenstva, respektive dozorčí rady.
Mluvčí 17: A poslední, co bych chtěl zmínit je, že jsem jednal
Mluvčí 17:  s panem Jiřém Stránským ve věci rozvojových a podnikatelských záměrů firmy Armex, včetně samozřejmě jejich aktuálního postoje k věci bývalého rekreačního střediska ministerstva v Nitra nahoře na areálu Maxiček.
Mluvčí 17: Já si myslím, že asi to je to nejpodstatnější v této chvíli.
Mluvčí 21:  Takže já jsem se zúčastnil jednání komise pro zakázku modernizace varovného informačního systému.
Mluvčí 21: Je to komise pro zadání této zakázky a jsme uprostřed toho procesu.
Mluvčí 21: Dále jednali jsme o opravách budov městského divadla.
Mluvčí 21:  Už jste se možná v průběhu jednání o rozpočtu dozvěděli, že stat těch budov není příliš dobrý, takže tam jsme se bavili zejména o postupu a o finančním pokrytí těchto budov.
Mluvčí 21: Dále hned po novém roce jsem byl přivítat prvního občánka Děčína v Děčínské nemocnici.
Mluvčí 21:  O tom jak v Praze, tak i v kanceláři jsme měli jednání se zástupci Čechinvestu o podpoře obsazování ploch v případném průmyslové zóně na východním nádraží, pokud by se podařilo uvolnění kolejiště z tohoto prostoru.
Mluvčí 21: Stejně tak se združením pro zahraniční investice
Mluvčí 21:  kdy tohleto združení může podpořit ty zájemce, kteří by tam potenciálně mohly působit.
Mluvčí 21: Teď nám v této fázi, kdy jsou na tom koleje, pozemky nepatří městu, tak nám zatím pomoci nemohou.
Mluvčí 21: Nicméně je dobré, aby oni už dnes věděli, že tam něco takového jednou může být a aby už sondovali případný zájem ze zahraničí.
Mluvčí 21:  Kromě toho jednali jsme o podpoře rozvoje středního školství v Děčíně, tam jsem jednal kromě svojí pozice ještě z pozice teda krajskýho zastupitele a pokoušíme se dostat samozřejmě do Děčína nějaký soulad
Mluvčí 21:  té koncepce krajské, protože kraj je zřizovatelem středního školství s tím, co zamýšlíme my.
Mluvčí 21: To má zase vazbu na městský majetek, protože zatímco od kraje žádáme o nějaké budovy,
Mluvčí 21:  tak nám zároveň kraj s největší pravdopodností bude nabízet budovy, které budou uvolňovány, to bude strukturalizací případnou těch středních škol tady.
Mluvčí 21: Pokud jde o další věci, tak takovou velmi nemilou záležitostí bylo řešení havárie opěrné sdílu zámecké sípky.
Mluvčí 21: To jste se jistě dověděli kromě děčínského webu a zpravodaje také ze sdělovacích prostředků.
Mluvčí 21:  Stalo se to, že se zřítila vlastně stavba, která je v záruce.
Mluvčí 21: Ten dodavatel této stavby se k plnění ze záruky přihlásil, ale samozřejmě, že dnes v první řadě musíme zjistit, co bylo příčinou.
Mluvčí 21:  On si zadal nějaké znalecké posudky, my jsme si zadali znalecké posudky, věc jsme zdokumentovali a jsme v jednání o tom, aby se zaprvé zabránilo nějakému dalšímu rozšíření té havárie.
Mluvčí 21:  a za druhé, aby se urychleně v podstatě začala ta věc řešit, aby nebyl ohrožen ani majetek města, natoč tedy majetek občanů nebo případně chodců a podobně.
Mluvčí 21: Že nám to komplikuje život a komplikuje to život i vlastně uživateli té zámecké sípky, což je ČVUT,
Mluvčí 21:  tak to si umíte představit, protože v podstatě je vyřazen z provozu jediný rozumný přístup pro rozměrnější vozidla nebo vůbec techniku do prostoru jižních zahrad a potažmo i k technologickým zařízením té zámecké sípky, které jsou právě, bohužel, z téhleté strany.
Mluvčí 21: Ale to nějakým způsobem je v řešení a snad to všechno zvládneme.
Mluvčí 21:  Jednali jsme dále o budoucí podobě a využití areálu Pastýřské stěny.
Mluvčí 21: Přímo na místě jsme se procházeli s architektem.
Mluvčí 21: Jednali jsme i o tom, jak to vůbec uchopit, ten prostor, protože zatím je to takové neutěšené a spíš živelně vzniklé místo, které by si zasloužilo rozhodně i jiné dopravní pojetí a i potom využití toho lesoparku.
Mluvčí 21:  Pan inž.
Mluvčí 21: Smíšek možná bude hovořit podrobněji.
Mluvčí 21: Společně jsme se setkali s prasovníky Technické univerzity v Drážděnech a seznámili jsme se s německým řešením plynulosti dopravy prakticky v šestisettisícovém městě.
Mluvčí 21: Ne, že bychom snad si tam brali doslova do písmene nějaké mustry,
Mluvčí 21:  spíš šlo o inspiraci a o náměty pro řešení té problematiky chytrého města a chytrých dopravních systémů.
Mluvčí 21: Takže to asi k tomu.
Mluvčí 21: Jinak v nejbližší době proběhne setkání se zprávou železničí a dopravní cesty právě k postupu a strategii uvolňování toho kolejiště.
Mluvčí 21:  na východním nádraží.
Mluvčí 21: O tom vás budeme informovat na příštím zastupitelstvu města.
Mluvčí 21: Děkuji.
Mluvčí 07:  věnoval většině těch jednání a účastnil většině schůzek, co tady říkali kolegové, tak možná to vezmu spíš po pořadě, z hlediska toho mého mandátu, to znamená školství, aktuálně tedy ukončují prohlídku všech základních škol a rozhovory s jednotlivými řediteli a zároveň to, co řekl pan primátor, to znamená spolupráce s průmyslovými nebo s velkými zaměstnavateli v děčině, vzhledem k
Mluvčí 07:  jejich výpomoci směrem k základním školám je opravdu realitou, což se mi velice líbí.
Mluvčí 07: Zároveň to vypadá, že opravdu nastartujeme jakýsi nadačný fond pro nadané děti, což se mi taky strašně líbí a doufám, že to dopadne.
Mluvčí 07:  Co se týče sociální oblasti, tak poměrně už se spolupracujeme společně s Václavem Němečkem a řeší se situace, jako je třeba krásnost studentská 104, nebo samozřejmě volají různí občané v nouzi a snažíme se nějak ty situace řešit, což není vždycky úplně jednoduché.
Mluvčí 07:  Z hlediska Smart City, tak těch jednání je opravdu také mnoho.
Mluvčí 07: Pan inž.
Mluvčí 07: Anděl popsal návštěvu Drážďán, byla to sice univerzita, ale protože univerzita a Drážďany spolu tak úzce souvisí, že vlastně profesor Ketnic
Mluvčí 07:  je zároveň šéf odboru dopravy v Drážďanech, takže jsme se tam byli podívat na jejich dopravní centrálu, na to, jakým způsobem to tam funguje, jakým způsobem je to financováno, jakým způsobem spolupracuje město a univerzita.
Mluvčí 07: Aktuálně teďka jsme dokončili pilotní provoz nebo vyhodnocování volných parkovacích míst pomocí neuronových sítí, takže to je taková novinka teďka velmi aktuální.
Mluvčí 07: Dneska jsme to vlastně dokončili.
Mluvčí 07:  Takže asi za mě takhle stručně.
Mluvčí 15: Ještě Václav nám něco poví.
Mluvčí 32: Dobrý den.
Mluvčí 32: Já jsem se teda zúčastnil jednání výchojních komisích na základních školách, teda v některých základních školách, kde mají problémové děti.
Mluvčí 32: Učili jsme si nějaké postupy,
Mluvčí 32:  který zatím fungují.
Mluvčí 32: Dále provádíme kontrolu těch problemových domů, jako je Zelená ulice, kde musím říct, že se to poměrně zlepšilo.
Mluvčí 32: Dále provádíme kontroli v těch krátkých a těch vůbec veškerých domůch, které jsou problémové.
Mluvčí 32: Tak prostě řešíme jako Městská policie,
Mluvčí 32:  Dále mám takový trošku problém tady v Děčině, který bych chtěl řešit, tak abychom to řešili tady společně.
Mluvčí 32: A to je umístění K-centra v Děčině.
Mluvčí 32: K-centrum je na Teplické ulici naproti domů dětí a mládeže.
Mluvčí 32: A s tím já mám veliký problém.
Mluvčí 32:  Protože tam se pohybují velké množství dětí a samozřejmě do toho K-centra chodějí jiné frajeři.
Mluvčí 32: A nerad bych, aby tomuhle bychom měli převcházet.
Mluvčí 32: Takže doufám, že společně bychom měli najít jiné prostory pro tohle K-centru.
Mluvčí 32: Já proti K-centru nic nemám, já to uznávám, je to dobrá věc, ale ne v tomhle, ne naproti dohům dětňama.
Mluvčí 32:  To je asi tak všechno, co jsem vám chtěl říct.
Mluvčí 32: Jinak jsme Luní se snažili odstranit, jsme odstranili, nebo jsme pomohli, nebo donudili, ty řidiče odstranit asi 61 vraků, jako městská policie.
Mluvčí 32: Nebo vozidel bez technických a různých takových závodových vozidel.
Mluvčí 32: Díky.
Mluvčí 15:  Tak děkuji, já ještě, až dám slovo panu Brčáku, ještě doplním.
Mluvčí 15: Ono toho opravdu bylo daleko víc, je toho hrozně moc nechci vás držovat, ale jedna možná malá zajímavost.
Mluvčí 15: Díky panu tajemníkovi jsme byli na návštěvu na městkyně.
Mluvčí 15:  ministra školství na ministerstvu, kde oni hledají partnera, respektive mají nějaké nové vize, byla to náměstně pro ekonomiku, jak šetřit peníze při zprávě majetku, kde my ho zapůjčeme školá, nebo na něm vlastně je to náš majetek, takže hledají různé formy a rádi by propojili i dnešní trend, což jsou zase smart city, smart technologie a my jsme nabídli spolupráci, že bychom byli takovým pilotem toho projektu.
Mluvčí 15:  Máme tady nejfunovanější osobu, Ondru Smíška, který na jednu stranu zná perfektně školství, na druhou stranu je to náš největší takovej smartiák.
Mluvčí 15: Takže jim se tato kombinace líbila, kterou v republice téměř nenašli a pokud by se mohli být účastníkem nějakého pilotního projektu, tak to znamená být první, mít šanci být možná ten nejvíc inovativní a ještě na to získat peníze, že by to nestálo skoro nic.
Mluvčí 15: Nyní teda pane Brčáku
Mluvčí 26:  Děkuji za popis, děkuji, že něco děláte a chtěl jsem se zeptat pana Rašky, protože tady říkal, že vyjednával ohledně Manušické spojky, tak by mě zajímalo jako občana i jako zastupitele, jestli jsou nějaké nové skutečnosti ohledně právě tohoto projektu,
Mluvčí 26:  já spatřu jako velice významnou dopravní stavbu, která v dětšinu velice může pomoct.
Mluvčí 26: A potom jsem se chtěl zeptat, že ještě říkal, že je to ohledně Maxiček, tak jestli z toho jsou taky nějaké výstupy, které stojí za zmínku.
Mluvčí 26: Děkuji.
Mluvčí 17: Ano, při tém setkání se zástupci společnosti Valbek, tak té první otázce, Tomáši,
Mluvčí 17:  jsme samozřejmě septali, jakým fázi je projekt nebo záměr, který zpracovává proředitel silnice a dálnic tato projektová kancelář, tak nás informovali za přítomnosti nejenom mojí maličkosti, ale i dalších, včetně pana primátora, o tom, jak se vyvíjí právě onen záměr.
Mluvčí 17: Kdysi dávno volknářské spojky dneska úplně jinudy trasování právě té tzv.
Mluvčí 17: manůšické
Mluvčí 17:  Já musím říct, že to, co nám prezentovali, tak na jedné straně z mého spohledu a doufám, že i účastníků dalších bylo hodně pozitivní, poněvadž se nemyslím, že ten způsob trasování v této chvíli by mohl být až tak dramaticky kolizný, jako ona původně uvažovaná folknářská spojka.
Mluvčí 17: Takže to je to pozitivní, to negativní, že se bavíme o nějakém horizontu, který je pro mě děsivej a blíží se spíš k nějakému roku 2030 a dál.
Mluvčí 17:  Takže to jako určitě nám žádnou radost neudělalo, ale byla to více méně informace z stran našich otázek a i z jejich strany odpovědí.
Mluvčí 17: Určitě to není nic tajného a určitě až to bude v podobě, aby se to mohl prezentovat nejen odborné, ale i občanské veřejnosti, tak na to určitě nebudeme, když to řeknu, zapomínat.
Mluvčí 17: Co se týče jednání s panem inženírem Stránským, tam to bylo spíš na téma
Mluvčí 17:  územní plán, ať už ten stávající platnej nebo ten nový, který se připravuje a měl by být dokončen v tom ideálním časovém horizontu do konce roku 2022 ve věci jejich rozvojových záměrů Benešovská ulice v lokalitě CZT a uvanžovaného křížení komunikací
Mluvčí 17:  A z mé strany jsme se informovali o tom, jak aktuálně se vyvíjí záměr vybudování toho hotelu a všech těch věcí, které vyplývají mimo jiné i ze smluvního vztahu z minulého volebního období mezi statutárním městem Pěčín a Armexem.
Mluvčí 17: Rozhodně jsem nabil pocit, že oba dva záměry, ať když sledují na Benešovské, ale i nahoře na Folknářích, myslí zcela smrtelně vážně.
Mluvčí 17:  Já jim jen v této chvíli můžu držet palce, protože odhadovaný odhad finančních prostředků jenom na lokalitě Maxiček je nějakých půl miliardy korun v této chvíli.
Mluvčí 17:  My jsme řešili spíš územní plán a jak řešit záležitosti vyplývající ze smluvy, poněvadž tam nejsme jenom my a Armex, ale jsou tam i určité změny ve vazbě na státní podnik lesy České republiky a podobně, takže víceméně informativní shůzka,
Mluvčí 17:  která doufám nebyla první ani poslední, že by se měly odehrávat i na jiných úrovních, nejenom volených představitelů, ale předpokládám, že probíhají stejné i na úrovni územního plánu, tedy odboru stavebním a dalších.
Mluvčí 15: Díky.
Mluvčí 15: Ještě se nám malá sýrka chce něco doplnit.
Mluvčí 21:  Já jenom doplním tu záležitost na křiček.
Mluvčí 21: Víte, že tam kromě toho komerčního záměru firmy Armex Invest
Mluvčí 21:  je také společný záměr a to provozování toho lesoparku, který ovšem stojí a padá na majetkové změně toho těch pozemků přilehlých k areálu, který se prodal tomu investorovi.
Mluvčí 21: Takže teď v současné době, on se toho dotkl i náměstek Raška,
Mluvčí 21:  Jde o to, že je před podpisem na ministerstvu zemědělství souhlas se směnou pozemků, které patří lesům České republiky za lesní pozemky, které patří lesním statutárnímu městu Děčín.
Mluvčí 21: Takže tam je uzavřená dohoda.
Mluvčí 21:  mezi Lesním úřadem a Lesí České republiky.
Mluvčí 21: Tam jsme v souladu, všechno je postoupeno tam a čeká se na ratifikaci na Ministerstvu země jehostí.
Mluvčí 21: Tím pádem bude odstartován vlastně ten investiční záměr Armexu, ten komerční a zároveň bude umožněno, aby začal vlastně nabývat nějakých konkrétních podob
Mluvčí 21:  to využití toho lesoparku, který vlastně přilehá k tomu rybníku a který občané města a potažmo i budoucí rekreanti v tom jejich komerčím objektu budou v nějakém souladu využívat.
Mluvčí 15: Díky.
Mluvčí 15: Já ještě opět si dovolím doplnit takovou věc, možná někteří si toho všem li, ale chci pochválit,
Mluvčí 15:  oddělení mluvčích a marketingu, kde jsme začali pracovat na změně zpravodaje.
Mluvčí 15: Zpravodaj se stává takovým úhlednějším, přehlednějším, kde ho rozdělíme do bloků, kde ta první část je opravdu informativní, budou tam
Mluvčí 15:  části, které se budou opakovat, aby ten občan, aby to pro ní bylo přehledné vyhledat, kam má volat, když má problém s něčím a budeme snožit občany informovat o tom pozitivním hlavně.
Mluvčí 15: Ta reklamní část je té druhé části, je tam přehlednější, určitě ta orientace v té horní části zpravodeje.
Mluvčí 15:  vymizela ta prázdná místa, kde ta grafika byla opravdu otřesná, jenom jsem si to nevšiml, tak v rámci možností už teďka během toho prvního měsíce došlo ke změně, je to pouze takový výkop, bude se na tom pracovat dál, není to úplně konečná verze, zdaleka ne.
Mluvčí 15:  Je to opravdu začátek, aby jednou ten náš pravodaj byl opravdu tím, čím má být.
Mluvčí 15: Tak to jsem chtěl takhle jenom pochválit.
Mluvčí 15: A nyní přestoupím k dalšímu bodu a to je zprávou městské policie.
Mluvčí 15: Tam to nejpodstatnější se stalo, že byla převedena část zaměstnanců, kteří spadali pod středisko městských služeb, tak byla převedena pod městskou policie.
Mluvčí 15: Byly to ty zprávci veřejných prostranství,
Mluvčí 15:  kteří tu pracovní dobu nemají tak jako všichni ostatní pracovníci střediska měchý služeb, to znamená, nemá někdo dozorovat, kdežto překrývá se spíš pracovníky městské policie a městská policie i nad něma takové jakoby mentorství, protože převáží úkolu je dávají nějaký ty konkrétní výbavu vlastně i to, co potřebují té práce.
Mluvčí 15: Takže je to takové jakoby technikálie, kdy se panu Horákovi
Mluvčí 15:  z střediska městských služeb lehce uvolnili ruce a samozřejmě se pokusíme mu zase tu práci dodat a zase mu další lidi, které tady bude učit pracovat a které nám tady budou to město leštit, přidáme.
Mluvčí 15: A potom taková informace nastoupily, sehnuli jsme, ukecali jsme, namotivovali jsme další dva nové strážníky, kteří teďka obsluhují základní kurz, který ukončí koncem měsíce března.
Mluvčí 15:  A nyní by jsem předal slovo panu tajemníkovi, který nám řekne zase o jednotlivých odborech.
Mluvčí 00: Ještě jednou dobrý večer.
Mluvčí 00: Dovolte, abych vám podal informaci o práci některých odborů magistrátů města.
Mluvčí 00: Začneme odborem rozvoje.
Mluvčí 00: Dokončuje se revalitizace sidliště Březiny, třetí etapa.
Mluvčí 00: V současném době se buduje stání pro kontýnery, kvůli kterému je nutné pokázet stromy.
Mluvčí 00:  Čtvrtá etapa revitalizace je fázi projekčních prací.
Mluvčí 00: Projekty, které vyhrály v rovenském roce hlasování participativního rozpočtu Tvoříme dětšin, byly postupně zrealizovány.
Mluvčí 00: Byl dokončen projekt prořezání sněžnické vyhlídky.
Mluvčí 00: V rámci nového ročníku participativního rozpočtu město održelo osm návrhů.
Mluvčí 00: Koneční termín pro podání návrhů je 31. ledna, to je dnes.
Mluvčí 00: Projekt rekonstrukce bytových jednotek v ulice Prokopa
Mluvčí 00:  Prokopová 825, větší na sociální bydlení, byl stavebně ukončen ke konci roku 2018.
Mluvčí 00: Nyní probíhá administrace závěrečné žádosti o platbu a závěrečné zprávy o realizaci.
Mluvčí 00:  Žádost o dotaci na projekt rekonstrukce objektů v ulici Fignerova na sociální bydlení splnila podmínky způsobilosti financování.
Mluvčí 00: Nyní probíhá příprava výběrevého řízení na zhotovité stavby.
Mluvčí 00:  Je vyhlášena veřejná zakázka na projekt v Žimě živý, voda tyče, víte, fouká, slunce hřeje.
Mluvčí 00: Jedná se rekonstrukce hřiště Matéřské školy Tylova.
Mluvčí 00: Stavba bude započáta na jaře roku 2019, jen po podpisu smlouvy a vek klimatických podmínek.
Mluvčí 00: Na projekt Duhová zahrada, je to rekonstrukce hřiště Matéřské školy Lígrova, je podepsaná smlouva se zhotovitelem.
Mluvčí 00: Stavba proběhne během letních prázdnin 2019.
Mluvčí 00:  Žádost o dotaci na projekt bezběhárová úprava základní školy Bezručová byla na konci prosince 2018 podána na ministerstvo školství a kultury.
Mluvčí 00: Dále byla podána žádost o dotaci na projekt multifunkční sportoviště za zimním stadionem, takzvaný skatepark.
Mluvčí 00: Probíhá příprava veřejné zakázky na zlotovité první etapy projektu oprava chodníků a veřejné osvětlení podle slinici 013 ulice Teplická.
Mluvčí 00:  Je to úsek od revolučního náměstí k ulici na Výšinách a koordinace s dalšími akcemi.
Mluvčí 00: 9. první letošního roku byla podána žádost o dotaci na projekt Domov pro seniory se zdravotním postižením v politicích.
Mluvčí 00: Dále probíhá zpracování projektové dokumentace pro provedení stavby projektu rekonstrukce ulici Bezručova, úsek Prokopa Holého a ulice Československých Legií.
Mluvčí 00:  Tak to jsou ty věci projektové a žádosti.
Mluvčí 00: Dále jenom krátce.
Mluvčí 00: V uplynu období uzavřelo odtělení veřejných zakázek z novovina, pořízení patroní automatu, pořízení záležního dýzlového generátoru pro budybu městské policie.
Mluvčí 00:  zpracování projektové dokumentace zatepení objektů, rekonstrukce víceúčelového řiště a spěděných ploch v adálu základní školy míru, zpracování projektové dokumentace rekonstrukce místní komunikace u listy ulici Reslova, doplnění akumulačních nádrží, stará uprava vody v Aquaparku Ryčín, revertizace školní zahrady mateřské školy Tylova.
Mluvčí 00: Jenom takovou krátkou poznámku k tomu pořízení platoní automatu,
Mluvčí 00:  Budeme asi jedním z prvních, které v republice zkusíme, aby občany měli možnost platit místní poplatky vlastně obráceným bankomatem, který bude volně přístupný 14 hodin denně a bude umístěn, teď to budeme zkoušet umístit v budovi a pak bude umístěn tak, jak jsou úřední desky, tak vedle tak úřední desek, tak aby byl přístupný.
Mluvčí 00: Což bude zase docela zajímavá věc.
Mluvčí 00:  Dále bylo dokončeno vyhodnocení soutěže o návrh v režimu zakázky malého rozsahu na osvětlení tršova mostu, zámku v dětičině a zámečku na pastické stěně a započalo zpracování projektové dokumentace.
Mluvčí 00: Dále jsou vyhlášené zakázky na opravu poruchnostních konstrukcí v divadle, rekonstrukce objektů v ulici Fignerova na sociální bydlení a na výstavbu volkovou koutového řiště v Březinách.
Mluvčí 00:  Mezi připravené akce patří stavební upravy interiéru Nové obřadní síně, zpracovuje v tý bývalé dětské knihovně v části té budovy na Mírevé náměstí, zpracování projektu dokumentace na střížení prostor prádelny v objektu Jindřichova, nákup zeplnýho plynu, kde město bude v roli centrálního zadavatele a přípravě je také zakázka na pasportizaci skalních masivů na pozemcích majetku města.
Mluvčí 00:  To jenom poznámku k tomuhletům, co se jedná se poměrně dost rozsáhlou akci, poněvadž se zjišťuje, že skály jsou čím dál v větším pohybu, takže to monitorování nám řimě odhalí dost velké potřeby na financování spevnění techskal.
Mluvčí 00: To je otázka dalších dvou, tří, čtyř, pěti let.
Mluvčí 00: Dále byly zahájeny tyto stavby.
Mluvčí 00: Stavební upravy interiéru budovy A6, bývalá městská knihovna,
Mluvčí 00:  Doplynění akumulátních nádraží stará úprava vody v Aquaparku.
Mluvčí 00: V stavebně byly dokončeny tyto akce.
Mluvčí 00: Oprava a zatepení střeštíno pláště budovy DDN v Leticích, Hasická zbranice v Křešicích.
Mluvčí 00: Dále byly přebudovány nebytové prostory v objektu Krásnostrudenská a byla dokončena rekonstrukce mostu přes východní nádraží.
Mluvčí 00:  Také byl dokončena výstavba chodníků mezi ulicí 2.
Mluvčí 00: Polské armády a ulicí Obloukové.
Mluvčí 00: Tak to české odbor rozvoje, je toho poměrně hodně, ale to bych řekl, že je jedno z těch stěžejných odborů, které zajišťují otázku rozvoje a otázku to, co teda občany dost zajímá, to, co je vidět.
Mluvčí 00: Odbor provozní a organizační začali případně organizaci volet do Evropského parlamentu, to nás čeká 24. a 25. května,
Mluvčí 00:  Dále se město reprezentovalo v nabeletezých Dráženech, Bratislavě a Brně, to jsou letry cestovního ruchu.
Mluvčí 00: Odbor ekonomický zahajil práce na finanční vypořádání roku 2018 a zapojení zdrojů v hospodaření do roku 2018 a rozpočtu města na rok 2019.
Mluvčí 00: Budeme projednávat zastupitelstvu v největší pravidnosti v měsíci březnu, jak bývá zvykem.
Mluvčí 00:  Odboru školství jenom krátce v oblasti kultury a sportu by vyhlášen dotační program podání projektů na rok 2019, stejnou jen u závěrky prvního druhý, to je zítra.
Mluvčí 00: Je tu dalších spoustu poznámek, odboru školství jako seminář pro ředitele, sumanizace žádostí pro dotace, sumanizace souhlasů správního vykázaní podporných opatření atd.
Mluvčí 00: Odbor životního prostředí, speciálně teda
Mluvčí 00:  Ta část samozprávná, co se týká městského útulku pro opuštěná toulová zvířata, tam proběhly besery pro žáky základní školy Březová, Kamenická, Vojanova, Březová.
Mluvčí 00: Proběhla akce v útulku štěkání na Ježíška a prezentace útulku na zámeckých adventních trzích.
Mluvčí 00: Útulek navštívil zásobce organizace Čivávy v Nouzi, tam byla podepsána dohoda o spolupráci.
Mluvčí 00:  Co se říká mé maličkosti, jednal jsem s náměstským generátoritelem Hradcického záchranného sboru, panem doktorem Vaberou, zařítelem odboru městské vztahy vnitra, inž.
Mluvčí 00: Kostruhovou, předjetelem odboru městské vztahy vnitra, inž.
Mluvčí 00: Slámov, a to v Praze.
Mluvčí 00:  Dále jsem byl jednat s panem ředitelem zemaníky na Kejském úřadu v Hůstí a jak už se zmínil pan primátor, byli jsme u paní Náměstského ministra školství a já jsem také jednal v pondělí s náměstským ministrem dítelem v Nastnov, v podstatě trošku o koncepci a budoucnosti veřejné správy a vůbec toho území v nasledujících 4-5 letech.
Mluvčí 00: To je za mě všechno, děkuji, předávám zpátky slovo panu primátorovi.
Mluvčí 15:  Díky panu Tajmíkovi.
Mluvčí 15: Nyní asi, pokud má někdo ještě nějakou otázku, tak by jsme, pokud ne, tak by jsme měli nechat hlasovat pouze o této porané informaci, že ji bereme na vědomí.
Mluvčí 15: Nikdo se nehlásí, pojďme tady hlasovat.
Mluvčí 15:  Díky.
Mluvčí 15: Tak a nyní nás čeká poslední bod 19.01.07.01, což je diskuze.
Mluvčí 15: Takže já tímto otevírám diskuzi.
Mluvčí 15: Tak pokud ji, ano, čekal jsem, kdo nám ji načne.
Mluvčí 15: Jinak bych dal slovo zástupcům veřejnosti, tak pane Brčáku.
Mluvčí 26:  Já bych tady chtěl odevřít téma, které se mi dlouhodobě nelíbí a to je kvalita stavebních prací v Děčíně a jejich přejímání.
Mluvčí 26: Tady bude taková slideshow, kterou já si dovolím trošku okomentovat.
Mluvčí 26: Tohleto například je opravený městský chodník před opravou před muzeem, kdy tam chybí obrubníky, můžete v pohodě jest v obrázek dál tady, takhle tam zůstaly obrubníky i s travou, do toho se to doasfaltovalo, tady obrubníky zase vylomenej,
Mluvčí 26:  To přece nevadí, proč by to vadilo takovýhle je výsledek.
Mluvčí 26: Nádherný chodník tady v Děčíně, který jsme zaplatili z městského rozpočtu.
Mluvčí 26: Tadyhle jsme se dostali ke Prokopce, kde vidíme, že dlažba je dodlážděná a chybí uhutněné podloží.
Mluvčí 26: Tadyhle vidíme, to je před kostelem směrem na Teplickou, zase chybí udělané podloží pod chodníkem.
Mluvčí 26:  město to vidí, zatím s tím nic nedělá, tady je to špatně vidět, ale tady je podklad pro obrubníky zase na Prokovce, tady zase chybí prostě dodláždění vlastně k těm obrubníkům, zase podklad naprosto nevyhovující.
Mluvčí 26: Tady už vidíme, jak to dopadne právě, když ten podklad je nevyhovující, kdy prostě došlo k propadu
Mluvčí 26:  jak obrubníků, tak toho přidláždění, tak té položené dlažby.
Mluvčí 26: Tady vidíme, jak vypadá podklad pod těma parkovacíma stáníma, kdy podklad zase uhutněnej vůbec není, ty kostky se tam jenom v podstatě položejí do té vrstvy podkladní, což je ta, která vám dělá.
Mluvčí 26: Tady je to vlastně vyfoceno ještě za světlo, tady to dneska zrovna tam sypali suchý beton a dodlažďovali do tohohle podkladu,
Mluvčí 26:  vlastně pro chodce, ty proslepce tu plastickou dlažbu.
Mluvčí 26: Opět detail toho parkovacího místa, kde prostě podklad je naprosto dle mého soudu nevyhovující, kdy byl jenom odbagrovaný.
Mluvčí 26: Tohle je takový husarskej kousek, to jsou stromy, kde dlažba je volně dodlážděná do té hlíny těch stromů, uhutnění podkladu není.
Mluvčí 26:  Udajně se čeká na mříže, protože byly zase speciální, nicméně i ty mříže by měly mít rámy a ty rámy by měly mít jako podkladní a ty by měly být nějakým způsobem založený na nějakém úvnostném podkladu.
Mluvčí 26: Tady vidíte, že to není.
Mluvčí 26: Tady vidíte, jak ty kostky samy do tý díry padají jenom vlivem větru a deště.
Mluvčí 26:  Jsou tam asi 3 měsíce maximálně.
Mluvčí 26: Takhle krásně dodlažděný husový náměstí až do trávy.
Mluvčí 26: Byla to tam v podstatě odvagrovaná.
Mluvčí 26: Ta původní dlažba, co tam byla, ani hráby se nepoužili.
Mluvčí 26: Tady je opět detail toho, kdy autobus už ujel tu přídlažbu na tý hlavní komunikaci Prokopa Holého.
Mluvčí 26:  Tak tady, Henc, vidíme i zase použití, protože tam chybí místa pro zásobování, tak tam to zásobování ale nějak zastavit musí, aby tam zase projel ten autobus.
Mluvčí 26: Takže na těch nepojízdných chodnicích stojí auta.
Mluvčí 26: Tady máme krásný příklad zase toho, jak prostě dlažba je dodlážděná na neuhodněném podkladu.
Mluvčí 26:  toho původního písku, jílu, všeho možného, co tam byla navážka.
Mluvčí 26: Tady detail toho, že konec té dlažby vůbec není usazenej v nějakém spevněním podloží.
Mluvčí 26: Je to dosypaný všim, co bylo.
Mluvčí 26: Tady je opět detail toho, že je propadla ta pří dlažba už.
Mluvčí 26: A je tam i ujetej ten obrubník, který se musí vyměnit, protože už prasknul na základě toho prutí, který tam bylo.
Mluvčí 26: Tady detail té dlažby na Husově náměstí, kdy
Mluvčí 26:  vlivem právě toho podkladu, který byl naprosto nevyhovující, tak asi pojezdem nákladního vozu, myslím, že tam stál to auto, který přivezl ty stromy, tak se tohleto propadlo.
Mluvčí 26: Tady chci jenom říct, že tahleta část je oficiálně pojezdová, takže by to mělo nějakým způsobem minimálně vydržet chvíli.
Mluvčí 26: Tady opět vidíme ty krásně propadlý kostky, včetně napojení na chodník.
Mluvčí 26:  Těm holubům to asi nevadí, ty vaigly v těch dírách, které tam vznikají právě díky tomu, že se to všelijak propadá, tak těm to taky prospívá asi.
Mluvčí 26: Tady je detail zase do dlážídění k lampě, kdy ten podklad tam úplně chybí.
Mluvčí 26: Tady jsem fotil před tím kočárkem,
Mluvčí 26:  to už se propadlo okolo přípojky plynu před knihkupectvím, myslím, že to jsou levné knihy tam, nebo vedle ty květiny.
Mluvčí 26: Tady je vidět, do čeho se usazuje ten obrubník, že v podstatě tam není ani prostor pro to, aby tam byl nějaký ten základ pod ten obrubník, takže tam ten podklad pod tím chodníkem vypadá, jak vypadá.
Mluvčí 26: Tak tady je detail toho obrubníku a i toho podkladu.
Mluvčí 26:  jak se volně napojí ta dlažba.
Mluvčí 26: Nemůžu si představit, jak vůbec se napojí při další etapě, že tam začnou dláždy, tak jak by to napojilo.
Mluvčí 26: Tady jenom ukazuju na základě šířky mé dlaně, jaké jsou mezery mezi tou dlažbou na té pří dlažbě v normách a předpis ministerstva pro místní rozvoj.
Mluvčí 26: Myslím, že to tak ukládá přesné požadavky na to, jakou kvalitu tyhle práce mají mít
Mluvčí 26:  Tak tady ještě jednou, zase detail, že vidíte, že ty mezery jsou znační.
Mluvčí 26: Tak tohleto, to je ten převzatý chodník, zase podle zámeckýho rybníka.
Mluvčí 26: Dal jsem si tu práci, že jsem tam šel a v následujícím obrázku uvidíte, jak jsem vzal, já nemám čtyřmetrovou a dvoumetrovou lať, posunné měřítko a měrky.
Mluvčí 26: Použil jsem ty klíče vlastně
Mluvčí 26:  imbusy, protože ty mají přesný rozměry.
Mluvčí 26: No a tak jsem teda to začal přikládat, protože ono to poznáte, když tam jdete, že prostě se vám už po určitý dlažbě bilbě chodí.
Mluvčí 26: A jedinej k tomu, kdo vyhovuje, je ten můj venda, který prostě kočárek čím víc drncá, tím on je víc v klidu, takže já jsem na tu práci měl klid, ale tady jsem tam dokázal dostat i 6mm imbus, pak v jednom místě skoro 8mm imbus,
Mluvčí 26:  Je zase předpis na to, v jaký kvalitě ta dlažba má bejt.
Mluvčí 26: Dle mýho soudu tohoto je nepřejmutelný, je to zhraní na reklamaci.
Mluvčí 26: Nechápu, že by mě to za tuhletu diltantskou práci zapatilo.
Mluvčí 26: Zase, když jdu s tím počárkem, tohoto je ovčí můstek.
Mluvčí 26: Tam jsou usazeni ty kameny takhle do nějakého suchýho betonu, který určitě namrznul a zapršel do něj dřív, než došlo k jakémukoliv vytvrdnutí.
Mluvčí 26:  Prostě ty kameny volně vypadávají, to jsem vo ní zakop.
Mluvčí 26: Tenhle ten obrázek jsem si nemohl odpustit, to byl zase, když se dělali v létě cyklostojny na Masarykové náměstí, tak takhle se to nějak dodláždilo, že jo.
Mluvčí 26: Když jsem teda to reklamoval na městě, tak ještě poprosím další obrázek.
Mluvčí 26: Jo, tak tohleto je zase pro změnu nově vyasfaltovaný kus Rajzovy ulice, kdy před opravou tam louže nebyli.
Mluvčí 26: Dokázali jste vystoupit z toho auta, teď už
Mluvčí 26:  Můžete vystupovat ale tak holinky, kdybyste měli, jo?
Mluvčí 26: Není to jen na jedný straně, to je na druhý straně.
Mluvčí 26: Prostě nějaký vyspádování.
Mluvčí 26: Nezájem.
Mluvčí 26: Zase jsme to převzali, zřejmě.
Mluvčí 26: Takže máme město plný louží.
Mluvčí 26: Tohle to je minulý rok dělaná autobusová zastávka.
Mluvčí 26: Tady od Hypernovy směrem na Šišák.
Mluvčí 26: Je vidět, že použili i hrubý koště, aby ten beton tam do těch spár dostali.
Mluvčí 26: Tady je detail zase těch cyklo...
Mluvčí 26:  stojanů na masověké náměstí.
Mluvčí 26: Tady jsem si to nemohl odpustit, takže jsem to reklamoval já sám, takže jsem to podal přes podatelnou magistrátu ještě před volbama.
Mluvčí 26: Na dalším obrázku vidíte, že to jde, věť jako občancem to podal, tak to mě zřejmě nějak zreklamovalo najednou.
Mluvčí 26: Ta vazba té dlažby dodržená je.
Mluvčí 26: Prostě já jsem řemeslník, mě hrozně vadí, když někdo pohradá mojí prací.
Mluvčí 26: Tady prostě si dali práci původně ty dobří dlaždiči, kteří dlaždili to náměstí předtím.
Mluvčí 26:  a prostě udělali nějakou hezkou vlnkovou dlažbu, což je poměrně pracná záležitost a prostě tady někdo, ani neříkám za kolik, objednal prostě stojan a prostě to tam tak nějak dodláždili.
Mluvčí 26: To samé bych mohl pokračovat na dalších místech například před bývalou policejní stanicí v Tržním ulici, kde prostě opět teďkom byl dodlážděný prostě kostkama nějak tak obecně.
Mluvčí 26:  Takže to je první téma, který bych chtěl odevřít a prostě apelovat na radu města a na vedení, že je potřeba prostě něco udělat se stavebním nebo technickým dozorem investora, protože my jako město tyhle akce platíme a měli bychom chtít, aby nám taky vydrželi další dobu a aby ten komfort byl vyšší a ne nížší, což u spousty těchto akcí shledávám, že ten komfort je i nížší, než byl předtím.
Mluvčí 26:  Takže děkuju, to je moje první téma, pak až řeknu druhé.
Mluvčí 15: Já vidím, že se přihlásil pan Lízel k tomu, ale já bych jsem, jestli mohu, nejdřív bych sem dal slovo chodníku třeba panu Mičkovi, že by nám k tomu něco řekl.
Mluvčí 12: Halo, halo, jo.
Mluvčí 08:  Tak já se teda vyjádřím k tomu chodníku u toho muzea.
Mluvčí 08: Já nevím, tam to bylo focené asi, když se to asi provádělo, protože jsme to dělali na žádost ředitele muzea.
Mluvčí 08: Ten je s tím velice spokojen.
Mluvčí 08: Pan Brčák teda si myslel, že už to budeme dělat z materiálu, který se tam budou dělat při revitalizaci a léto.
Mluvčí 08:  vyšlo mnohonásobně dráž, takže se pouze provedla oprava, která vyhovuje všem lidem.
Mluvčí 08: No a ohledně ty prokopky, ta stavba není předaná, to bych spíš řekl Petr Kužel.
Mluvčí 08: Ta stavba není předaná, takže to se všechno asi bude řešit.
Mluvčí 15:  Určitě panu Koželovi prostor dáme, ale ještě tam bylo pár chodníků, nevím kdo z vás, teda jestli už té všechnosti vašich SC, to co tam třeba byly ty stojany na kola, nebo tam byly chodníků, bohudníků víc.
Mluvčí 15: Samozřejmě ta celá akce revitalizace víme, že je nepředaná, ale přesto pan Kožel nám asi tohoto řekne prostě opravdovaněji.
Mluvčí 15: Ještě tam je dalšího u vás.
Mluvčí 08: A ještě ta rajzovka, kde byly ty kaluže, tak po té jedný straně to byla příč jen byla ucpaná kanalizacevní fůl, která se
Mluvčí 08:  vlastně potom opravila a už to tam není.
Mluvčí 08: Na té druhé straně se ještě drží, ale to mě jednáme s tím zhotovitelem, který tam pokládal vlastně ten plyn.
Mluvčí 08: Ohledně spádových poměrů nových.
Mluvčí 08: Takže takhle.
Mluvčí 26: A ten chodník podle zámeckého rybníka?
Mluvčí 15: Ten chodník mezi polyklinikou vývolnou
Mluvčí 15:  s těma imbusama, jak tam byly fotky.
Mluvčí 15: To není vaše, já se k tomu mluvám.
Mluvčí 15: Dobře v tom případě předám o slovo panu Kuželovi.
Mluvčí 23: Dobrý večer.
Mluvčí 23: Já teda začnu třeba s tou ulicí Prokopaholýho.
Mluvčí 23: To, co tady pan zastupitel promítal, nejednalo se jenom o ulici Prokopaholého, ale i prostřanství kolem kostela.
Mluvčí 23:  Žádná z těch prací nebyla ještě převzata do dnešního dne.
Mluvčí 23: Asi bychom o tom mohli povídat hodin dlouze.
Mluvčí 23: Já jsem na jednu stranu rád, že prostě tam jezdí autobusy, přestože to tedy nebylo dokončené.
Mluvčí 23: Vy jste ukazoval, že jsou tam sedlé obrůdníky.
Mluvčí 23: Neběží nám na to ještě ani záručný doba, prostě je to stále ve fázi.
Mluvčí 23:  kdy celou stavbu má zhotovitel.
Mluvčí 23: Průběžně se tam místa monitorují, nepřebírají se, takže tady si myslím, že je zbytečné si říkat, kde co je všechno špatně.
Mluvčí 23: Já neříkám, že se něco nepřehlídne, ale určitě většina těch věcí je podchycená, zaznamenána.
Mluvčí 23: Zrovna tak chodník v ulici, spojující ulici, neřeknu názvy,
Mluvčí 23:  děkujou tady úplovárny.
Mluvčí 23: Víte, že také není definitivně dokončený, nejsou tam té hotové terénní úpravy, je to zapsané v závadách, prostě musel byste stát asi úplně u každého a pak by musel stát nad každým dělníkem, tlaždičem, jeden člověk.
Mluvčí 23: Převzatý to není a pokud jsou stavby převzaté se závadama, je to v protokole zeznamenané.
Mluvčí 23:  Bude to odstraněný, bohužel v době vhodnějších klimatických podmínek.
Mluvčí 26: Já nechápu, že vůbec možný, že to do tohohle stavu dojde.
Mluvčí 15: Pane Brčáku, já zkusím to pořadit.
Mluvčí 15: Já se omluvám.
Mluvčí 04: Děkuji za slovo.
Mluvčí 15: Pardon, teďka jsem udělal úplně renonc, já tady totiž jsem počítal s panem Lízem, ale já ho tady nevidím.
Mluvčí 15:  Takže jsem měl pocit, že ses odhlásil.
Mluvčí 15: Tak tě odhlásil pan Mička, jak tam ačkal tak úporně.
Mluvčí 15: Tak v tom případě s dovolením předávám slovo Martinovi.
Mluvčí 09: Dobrý podvečer.
Mluvčí 09: Pane Brčeláku, máte pravdu.
Mluvčí 09: To je potřeba říct.
Mluvčí 09: Ty podmokly jsou opravdu strašný.
Mluvčí 09: Tu stavbu monitorujeme.
Mluvčí 09:  společně s odborem rozvoje se tomu opravdu věnuju.
Mluvčí 09: Vidím, co se tam děje, je to opravdu řemeslo, kterým jsem živ a na kterém jsem vyrost.
Mluvčí 09: Bohužel tam neudělali nic z toho, aby jsme dokázali v této chvíli něco přebírat nebo reklamovat.
Mluvčí 09: V této chvíli hodnotíme pekařovi chleba, který ještě má v peci.
Mluvčí 09:  A on nám nechce od nás poslouchat, že ten chleba ještě není dopečenej, nebo je málo slanej.
Mluvčí 09: Nechce s náma o tom mluvit zatím.
Mluvčí 09: On zatím peče chleba.
Mluvčí 09: Až ho dopeče, budeme na řadě my.
Mluvčí 09: Děkuji.
Mluvčí 04: Pane Zdobenský.
Mluvčí 04: Děkuji za slovo.
Mluvčí 04: Já se hrozně bavím nad tím argumentem, že ta stavba není ještě předana.
Mluvčí 04:  Já nevím, jak si kdo představuje, jak se staví, ale přece ta stavba má projektovou dokumentaci.
Mluvčí 04: V té projektové dokumentaci je zakreslená přesně skladba těch vrstev, který tam mají být položeny.
Mluvčí 04: A na to se samozřejmě se stavuje i rozpočet a na to se vypisuje veřejná zakázka.
Mluvčí 04:  Mimochodem stavební zákon předepisuje, že u staveb z veřejných rozpočtů musí být technický dozor.
Mluvčí 04: Já jsem si kdysi korespondoval už v začátku s panem náměstkém Andělem, později s panem Tajemníkem a z té korespondence vyplnilo jednoduše to, že ta stavba je dozorována tak,
Mluvčí 04:  Stavební dozor je administrativní pracovnice z magistrátu, která chodí na kontrolní dny.
Mluvčí 04: Vážení, dokážete si představit, že byste vy jako soukromý investor stavěli nějakou stavbu a že byste nesledovali, co vám do té stavby dává, že budete čekat,
Mluvčí 04:  až na závěr, kde se vám ta stavba propadne.
Mluvčí 04: My přece všechno musíme zaplatit.
Mluvčí 04: Čili my platíme věci z toho, co odvozuju, co tam fotografoval pan Brčák.
Mluvčí 04: My platíme věci, materiál a práce, který nikdo nikdy neudělá.
Mluvčí 04: A takhle přeci se nemůže hospodářit s veřejnými prostředky.
Mluvčí 04: Co se týče těch SPAR,
Mluvčí 04:  Ti, co tady byli v minulém zastupitelstvu, tak vědí, že už jsem kritizoval dležbu na tržnici, že pro mě to je katastrofa a zazněli tady slova, že jako všem to stačí.
Mluvčí 04: To přece není možný, že bude reakce úředníka, že to takhle stačí.
Mluvčí 04: To přece není možný.
Mluvčí 04: Já teda doufám, my jsme v začátku,
Mluvčí 04:  Já teda doufám, že nastane změna, že skutečně každá stavba bude mít stavebního dozora a stavba za 40 milionů korunci zaslouží svého stavebního dozora.
Mluvčí 04: A stavba za 40 milionů korunci zaslouží to, aby ten stavební dozor tam byl každej den, aby každej den kontroloval, jaký práce provedli.
Mluvčí 04: A hned řek, takhle mi to nevyhovuje.
Mluvčí 04:  A představte si, vážení úředníci, vy dva teda konkrétně, co jste mluvili, že kvůli té stavbě tam trpí řada podnikatelů, že těm podnikatelům se snížily tržby některým až na třetinu.
Mluvčí 04: A že oni se klepou na to, až ta stavba bude hotová.
Mluvčí 04: A my si teď pěkně budeme čekat.
Mluvčí 04:  až oni to dodělají a pak jim budeme říkat, hele, tady to předělejte, támhle to předělejte, ale ty, co jsou ty materiály nebo ty práce, které jsou skrytý, my už nikdy neuvidíme a nikdy je nemůžeme reklamovat.
Mluvčí 04: A budeme teda chodit a jenom tam, kde se nám ta dlažba propadne, tak řekneme tady to opravu.
Mluvčí 04: Ale svých 40 milionů pěkně, poslušně zaplatíme.
Mluvčí 04: Takže, já už jsem říkal, jsme v začátku období a já doufám, že
Mluvčí 04:  Myslím si, že ani pan primátor si v tomhletom nelibuje, že to není konfortní situace, kterou bychom si všichni přáli a že nastane změna, že opravdu se těm stavbám budeme věnovat na plný pecky a že skutečně budeme platit jenom to, co nám někdo udělá.
Mluvčí 04: Děkuji za slovo.
Mluvčí 07:  Pane Zdobinský, samozřejmě, myslím si, že reakce pana Kužela na váš proslov si myslím, že je nevyhnutelná, protože jste v obraze částečně, částečně nejste, takže si myslím, že pan Kužel by na to měl asi reagovat.
Mluvčí 07: Za mě jenom jsem chtěl, ještě než se začal mluvit, k panu
Mluvčí 07:  Brčákovi.
Mluvčí 07: To, co jste udělali, je dobré, nafotit to a zdokumentovat a podobně.
Mluvčí 07: Právě otázku technických dozorů a stavemních dozorů bych poprosil pana Kužela, aby osvětl panu Zdobinskému.
Mluvčí 07: Ale já se zároveň teda chystám ve spolupráci s pracovní skupinou Smart City
Mluvčí 07:  dát nástroj pro technický dozor uředníků města v nějaké, řekl bych, praktické příruční digitální podobě, přesně tak, jak jsou dělaly ty fotky.
Mluvčí 07: Stručně řečeno, to je věc A a věc B. Doufám, že postupem času dáme takový nástroj i veřejnosti, aby vlastně celkem jednoduše a rychle veřejnost mohla prostě
Mluvčí 07:  reagovat na to, že tady je někde něco špatně, někde je něco prostě, upadl chodník, spadl, spadla, převrátila se popelnice, propadl se most a podobně, tak aby ta veřejnost právě tohle to mohla nahlásit, na nějakého daného kompetentního úředníka to spadlo, což není vůbec jednoduché, to si asi dokážete představit, že takových podmětů se narodí za den strašně moc,
Mluvčí 07:  a ten kompetentní úředník nebo zaměstnenec na to nějakou rozumnou dobu odpověděl.
Mluvčí 07: Takže to já si představuji, že je jeden z mých úkolů takovýto systém postavit a je velmi jednoduché ten systém na té venkovní straně pořídit a zprovoznit, to znamená to dát ten nástroj těm občanům, to je věc.
Mluvčí 07:  za měsíc hotová a nestojí to moc peněz, ale velice komplikovaná situace je na té vnitřní straně, to znamená, jestliže bude chodit denně 300-500 podmětů od občanů, tak je strašně důležité, aby se tomu na tom úřadě někdo mohl věnovat.
Mluvčí 07: Neumím si teď aktuálně představit,
Mluvčí 07:  kdo a jak by to prostě zvládal.
Mluvčí 07: Prostě nevím.
Mluvčí 07: Asi použiju neurónovou síť, kterou jsme použili na parkoviště, aby ještě tyhle si analizovala tyhle ty fotky.
Mluvčí 07: Možná, že to by třeba pomohlo, ale ta vaše práce byla dobrá, ale potřebujeme, aby třeba dělal fakt, nebo měl možnost dělat každý, ale aby tam bylo tobe, že ten každý dostane tu svoji odpověď rychle, rozumně a tak.
Mluvčí 07: Ale poprosím teda pana Kužela, aby reagoval na pana Zbabinského.
Mluvčí 23:  Já tady ještě jednou... Dobrý večer.
Mluvčí 23: Nevím, z které strany to vzít, protože pan Zdobinský tady především poukazoval na dopis, který psal Řádově před půl rokem.
Mluvčí 23: Nechci říct, kdy to bylo.
Mluvčí 23:  a já u sebe ty podklady nemám.
Mluvčí 23: V každém případě, vy jste se v tom dopise psal, ptal na stavební dozor.
Mluvčí 23: Stavební dozor říká zákon, kdo vykonává stavební dozor a je to úplně něco jiného než technický dozor.
Mluvčí 23: Zrovna tak stavební zákon říká poždavky na stavební dozor a na technický dozor.
Mluvčí 23:  Takže zaměstnanci vykonávají technický dozor stavebníka.
Mluvčí 23: Asi si myslím, že by bylo lepší si sednout nad ty dokumenty a ukázat si je přímo.
Mluvčí 23: Já fakt teď nevím, jak bych měl jinak reagovat, protože si myslíme, že mluvíme o dvou odlišních pojimech a možná jsme si nerozuměli.
Mluvčí 15:  Než ještě předám slovo panu Brčákovi.
Mluvčí 15: Já si myslím, že nás to trápí všechny.
Mluvčí 15: Já myslím, že tady není jediný člověk, kterým by se to líbilo, to, co jsme viděli.
Mluvčí 15: Samozřejmě vnímám, že ty fotografie pane Brčáku s plnutím částečně jsou takový trošku podvrch veřejnosti.
Mluvčí 15: Ta stavba není převzatá.
Mluvčí 15:  Pardon, ta stavba není ještě předaná.
Mluvčí 15: Samozřejmě tam je spousta fotek, co jste ukázali, těch stromů, tam se to asi dodělá.
Mluvčí 15: Nicméně všichni souhlasíme, že ten postup prací je asi nevhodný.
Mluvčí 15: Všichni tady cítíme, že pravděpodobně se takhle stavby předávaly, že nám tady něco drhne za posledních 20 let.
Mluvčí 15: Ony se možná totiž s takovouhle
Mluvčí 15:  s takovýmto přístupem i projektovali.
Mluvčí 15: A z toho máme tady hlavu všichni asi v Pejru.
Mluvčí 15: Myslím, že proto se Martin do toho varhnul, ten na to neměl ani slov.
Mluvčí 15: On tam strábil hodně času.
Mluvčí 15: Vnímám pana Zdobinského, který by asi rád odstartoval to, co si myslí, že už mělo fungovat před aspoň těmi 20 lety.
Mluvčí 15: Takže já to cítím úplně stejně.
Mluvčí 15: My to musíme nastartovat, protože asi kdyby jsme zpětně byli vůbec schopní projít ty stavby, všechny, co mě to dělalo, tak ten Šlendra najdeme.
Mluvčí 15:  Na druhou stranu zase ten úřednický aparát nám bude schopen říci, proč to nešlo, nebyly finance, nebyl na to zákon a nejsou na to odborníci.
Mluvčí 15: Společně to nějakým způsobem určitě vyladíme, věřím tomu.
Mluvčí 15: Tahle akce se spustila už před nějakou dobou a všichni tam, kterým okolem chodíme, já myslím, že my vymyslíme ty nový zákonní prosetky, jak možná v průběhu do té stavby hovořit, ale jak tady Martin řekl, my je zatím nemáme, takže tam už musíme začít.
Mluvčí 15: Prosím, pane Brčáku.
Mluvčí 26:  Já chci říct především to, že v podstatě nejen tady většina i z vás, očividně většina i úředníků vůbec nechápe, k čemu stavební, nebo teda k čemu technický dozor investora je.
Mluvčí 26: Protože argument, v podstatě on to řekl Petr Zdobinský přede mnou, ale argument o tom, že to není předaný, to znamená, že až se to teda nějak zadláždí,
Mluvčí 26:  Bude to hezký, tak to převezeme, když víme, že tam není uhutněnej podklad a tak dále.
Mluvčí 26: To je jako teda ten standardní postup tohohle města zřejmě.
Mluvčí 26: Ale ten technický dozor investora, jsou dva dozory.
Mluvčí 26: Stavební dozor, to je ten, který vlastně garantuje to, že ten, který dodává tu stavbu, tak to udělá správně.
Mluvčí 26:  A jelikož samozřejmě ten je na druhé straně proti nám, ten to chce jakoby ošidit, tak máme mít ještě technický dozor investora, což je někdo za nás.
Mluvčí 26: Zákon o veřejných zakázkách dokonce ukládá, že u takhle rozsáhlých staveb jako nových, pokud to není jakože oprava nebo udržba, tak musí být prostě najatý
Mluvčí 26:  dozor s kulatým razítkem s autorizací, takže to pravděpodobně asi nemůže ani být nějaký obyčejný úředník tady z magistrátu.
Mluvčí 26: Ale úlohou těch dozorů je, že tu stavbu průběžně dozorujou, to znamená, že se prostě zúčastňujou těch prací, že tam opravdu, když ne každej den, tak každej druhej den jsou a říkají, hele, tak takhle ne, mně se prostě zdá, že tady máš málo štěrku.
Mluvčí 26:  A oni řeknou, ne, mě se zdá, že tady je dost štěrků.
Mluvčí 26: A on prostě vezme metr a změří, že štěrků je tam o pět centimetrů míň než má být v projektu, tak řekne,
Mluvčí 26:  Já odmítám, abyste se dál dláždili, protože tou dlážbou už zakrýváte ten technologický postup toho, že je tam pod ní špatný povrch prostě, nebo podklad.
Mluvčí 26: Takže prostě myslet si a argumentovat, že to není prostě převzaný, to je prostě nesmysl, protože oni tam, reálně to dopadne tak, že tamto místo, které bylo propadlý, tak mi vyrek, nebo tak oni samozřejmě opravěj, protože to by jsme byli úplně na hlavu asi padlý,
Mluvčí 26:  a ještě bychom asi neuměli chodit, znašeli bychom se, abychom si nevšimli, že tam jsou nerovnosti, tak oni to nějak předlážděj.
Mluvčí 26: To náměstí se bude zdát, že je v rovině a ono to možná, nebo část toho náměstí vydrží víc než pět let, co je prostě záruka dle zase nějakého jiného zákona na stavební práce, že jo?
Mluvčí 26: No a když se to propadne ten šestej rok,
Mluvčí 26:  Díky tomu, že ty vrstvy byly špatně udělané, tak my to nemůžeme ani zreklamovat, protože už je po záruce.
Mluvčí 26: Ale principem těch dozorů je, že ty stavby dozorujou průběžně.
Mluvčí 26:  Tady na té stavbě, včetně i toho chodníku, je prostě vidět, že ten technický dozor investora tam vůbec buď nebyl, anebo tam byl velice málo.
Mluvčí 26: A to, co říká pan Smíšek, to je úplně nesmysl, protože vy řešíte důsledek toho, že město nemá ten technický dozor.
Mluvčí 26: Tak vy chcete, aby lajkové posílali někam nějaké fotky.
Mluvčí 26: To je prostě úplně scesná představa.
Mluvčí 26:  Ta práce má být od začátku provedná tak, aby všechny fotky, které vzniknou, byly jak z učebnice, takovou ví, že prostě řekneme, takhle se to má dělat, takhle oni to udělali, tohle bylo objednané a tohle my jsme zaplatili.
Mluvčí 26: A ne, že tady každej, já jsem třeba dejme tomu odborná veřejnost hlediska stavařiny, jo, ale prostě
Mluvčí 26:  tahle fotka vůbec nemá vzniknout, to je příčina prostě toho, ta moje fotka, že ta práce je jednak špatně udělaná a že jednak není kontrolovaná, protože kdyby byla kontrola, tak prostě tady tohleto nemůže vůbec vzniknout, to je stejné jako když já těhám střechu, tak já prostě musím převzít věnec, jo?
Mluvčí 26:  že prostě tam můžu usadit ten základní tu pozednici.
Mluvčí 26: Udělám krov, a prostě než já budu krejt střechu, tak to někdo po mně přeměří a řekne, hele, máš trámy podle projektu, máš, tak jo, tak na tu můžeš prostě dát folii a můžeš to zakrejt.
Mluvčí 26: Nebo mi tam přijde někdo a řekne, hele, ty trámy jsou nějaký ošizený, to dřevo je nějaký skroucený, to vyměníš a prostě to po mně nikdo nepřevezme.
Mluvčí 26: Protože prostě v další etapě já to zakreju.
Mluvčí 26: Potom já teda položím v střechu, že jo,
Mluvčí 26:  střecha prostě neteče, že jo?
Mluvčí 26: OK.
Mluvčí 26: No a až potom můžu udělat nějakej záklop zevnitř, kde tam budu dávat nějakou izolaci.
Mluvčí 26: Ale to mi zase někdo musí říct, hele, teď tam můžeš dát izolaci, protože prostě očivně třeba neteče, jo?
Mluvčí 26: S kontrolou prostě jestli třeba to dřevo jsem napustil protichemický.
Mluvčí 26: Protože prostě ve chvíli, kdy já to zakraju, tak už to nikdy nikdo nedokáže, jak to bylo provedené.
Mluvčí 26: A v tomhle tom případě je to úplně stejné.
Mluvčí 26: Tady já to zadláždím to náměstí, nebo oni ho zadláždějí,
Mluvčí 26:  nějak, nějak tam usadí obrubníky, ale že ty obrubníky jsou prostě usazený na nevyhovujícím podkladu, vy v podstatě nezjistíte, musíte to rozebrat, udělat tam prostě nějaké odvrty a nějaké zkoušky, jo, jako uhutnění podkladu a na základě těch byste teda, ale to už je destrukční metoda, zjistili, že je to nevyhovující, ale prostě tadyhle z očí vidně ten
Mluvčí 26:  technický dozor, který to město zcela jistě platí, tak nekoná svojí práci.
Mluvčí 26: A tohle to je u všeobecně těch zakázek stejně tak jako ten chodník, tam prostě já jsem měl na kole hned asi třetí den, co to dláždili a bylo mi jasný, že ta práce asi bude nic moc a oni sami asi věděli, že to bylo nic moc, protože ten druhý chodník, ten teď, co to město dělalo mezi Obloukovou a teda, co to je, Česko-Polský armády, nebo jak se to jmenuje, 2.
Mluvčí 26: Polské armády,
Mluvčí 26:  Ten je udělaný vo jakost líp, než ten chodník podle toho zámeckého rybníka.
Mluvčí 26: Zřejmě se to učili, jo?
Mluvčí 26: A tam už to prostě dopadlo líp.
Mluvčí 26: Ale zase, ta dlaždice, oni vyzaložují kousek malej a má přijít technický dozormistr a říct, hele kluci, máte to zvlněný, protože to bylo vidět hned na začátku a ta práce by neměla dál vůbec pokračovat.
Mluvčí 26: O tom, jaký tam podklad, o tom už vůbec nemluvím.
Mluvčí 26: Že má převzít ten podklad, no.
Mluvčí 26: Tak, tak, jsem to chtěl říct.
Mluvčí 15:  Pan Kužak by nám rád reagoval na tato slova.
Mluvčí 23: Já nevím, já bych asi opravdu požádal, jestli by pan zastupitel také ke mně přišel, k Prokopa Holýho.
Mluvčí 23:  Pokud se podíváte do usnesení rady, tak uvidíte, že jsme upozorňovali Zotovitele, že trváme na tom, že přeloží 400 metrů štverečních dlažby.
Mluvčí 23: Je u něj vyreklamovaný obrovský kus toho veřejného prostranství.
Mluvčí 23: Zotovitel tam dlažbu pokládal na základě toho, že věděl, že ji bude překládat.
Mluvčí 23:  že ji bude předělávat, aby se tam vůbec občané i mohli pohybovat.
Mluvčí 23: Takže to není, že by technický dozor o tom nevěděl.
Mluvčí 23: V těch usneseních rady je to i zveřejněný.
Mluvčí 23: Je vidět, že technický dozor nesouhlasil s postupem zhotovitele.
Mluvčí 23: Opravdu tady nejsou úplně říkány věci tak, jak jsou.
Mluvčí 23: Já se omlouvám za tato slova, ale přijďte, dohledáme usnesení, jsou k tomu zápisy, zhotovitel ví, že má překládat
Mluvčí 23:  celý plochy, který jste vyukazoval jako pojezdovou plochu, tak tam bude měnit komplet lašbu.
Mluvčí 23: Není to úplně tak, jak to aj říkáte.
Mluvčí 23: Omlouvám se, taky se mi to neříká dobře.
Mluvčí 23: Nelíbí se mi ta práce, která je provedena, ale není to o tom, že by tam nikdo nekonal technický dozor.
Mluvčí 23: Omlouvám se, děkuju.
Mluvčí 15: Tady pan náměstek napovídá, ještě pane Kuželi, prosím.
Mluvčí 15: Pan Brčák.
Mluvčí 15:  v tom svém hovoru ještě nějakým způsobem znevěrhodnil, nebo aspoň říkal, že postup zvolený u vybírání našeho, nebo že náš technický dozor provádí úředník, který nemá kulaté razítko.
Mluvčí 15: Kdo nám provádí to opravdu, tedy technický dozor?
Mluvčí 23: Pan zastupitel tady mluvil o tom, že to ukládá zákon o veřejných zakázkách.
Mluvčí 23: Zákon o veřejných zakázkách toto neukládá, opět to ukládá stavební zákon.
Mluvčí 23:  Stavební zákon to ukládá u akcí, který mají vydané rozhodnutí po
Mluvčí 23:  1.1.2018, takže tam, kde byly vydaná stavební povolení po tomto datumu, ano, musí to být technik s autorizací, takže tam, kde tyto stavby měly vydané povolení po tomto datumu, jsou najímány externí dozory s razítkem.
Mluvčí 23: Prostě to je splněno všechno, bez zbytku.
Mluvčí 04:  Pane Zdovenský.
Mluvčí 04: Děkuji za slovo.
Mluvčí 04: Já bych se vrátil k panu náměstkovi Smíškovi.
Mluvčí 04: Vy jste říkal, že jsem nějak mimo nebo že jsem mílý.
Mluvčí 04: Já bych rád věděl konkrétně v čem.
Mluvčí 04: A jinak já si dovoluju říct, že já nejsem mimo obor.
Mluvčí 04: To je můj obor stavařina.
Mluvčí 04: Takže já vím dobře o čem mluvím.
Mluvčí 04:  Jinak se omlouvám teda za ten pojem, který jsem neřekl správně, skutečně to je technický dozor.
Mluvčí 04: Je to určený paragrafem 152 stavebního zákona.
Mluvčí 04: My si musíme rozmyslet, co chceme.
Mluvčí 04: My říkáme, že nemáme peníze.
Mluvčí 04: To hodně tady zaznívá a zaznívalo.
Mluvčí 04:  My ty peníze nemáme proto, že ty peníze prošustrujeme právě tímhletím způsobem.
Mluvčí 04: Právě že nedohlížíme na ty stavby.
Mluvčí 04: Ono totiž není možné, aby jsme chtěli po osobě, která administrativně obhospodařuje několik staveb, aby ještě vykonávala technický dozor a starala se i o ty technický věci.
Mluvčí 04:  Tam je bezpodmínečně nutný, aby jsme najímali externí spolupracovníky, ale aby jsme i ty externí spolupracovníky kontrolovali.
Mluvčí 04: Aby jsme kontrolovali, jak jsou na té stavbě často, aby jsme se dívali do stavebního denníku a toto je naše práce samozřejmě.
Mluvčí 04: A jinak já se vrátím k výmluvám pana Kužela.
Mluvčí 04: Pane Kuželi, vrátíme se do roku 2000
Mluvčí 04:  Až 2005, myslím.
Mluvčí 04: To jste dohlížel na stavbu domu v Tržní ulici.
Mluvčí 04: Já jsem vás několikrát upozorňoval na špatné technologické postupy.
Mluvčí 04: Několikrát jsme spolumluvili.
Mluvčí 04: A vy jste to vždycky odmával rukou.
Mluvčí 04:  A podívejme se na to, kolik peněz už jsme do toho baráku investovali.
Mluvčí 04: Jenom proto, že jsme na tu stavbu odborně nedohlíželi.
Mluvčí 04: Čili dneska můžeme, dneska nám uplnili všechny záruky, protože většina závat se projevila až po těch záručních dobách.
Mluvčí 04: A dneska si můžeme napískat.
Mluvčí 04: A proto my nemáme peníze.
Mluvčí 04: To si uvědomte.
Mluvčí 04:  že nám se vyplatí, aby jsme zaplatili kvalitní stavební dozor na stavbě za 40 milionů, který se budeme té stavbě na plný pecky intenzivně věnovat, bude mít v ruce projekt a bude říkat ty vrstvy a ten technologický postup bude takovej a takovej.
Mluvčí 04: To přece je úplně logický.
Mluvčí 04: Kdo byste na svý stavbě nechali tyhle věci plavat?
Mluvčí 04: Děkuji za slovo.
Mluvčí 21:  Já děkuju za slovo.
Mluvčí 21: Pane Brčáku, nezlobte se na mě, já nemám potřebu tady nikoho obhajovat, ale to, co jste udělal vy, to je velmi šikovná snaha se zvítelnit na něčem, co není hotové.
Mluvčí 21: A na něčem, co evidentně vypadá ve finále jinak.
Mluvčí 21: A vy jste to klidně nafotil, tady to prezentujete, jako kdo ví jakou svou zásluhu.
Mluvčí 21: Těch takovýchto fotek já mám 270 v mobilu.
Mluvčí 21:  Celou dobu, každej den, chodím kolem toho stavěniště a fotím jakoukoliv louži, která vznikne na té nerovnosti.
Mluvčí 21: Bavíme se o tom s úředníkama, bavíme se o tom s panem Kuželém, přijímáme k tomu uznesení a tak dále.
Mluvčí 21: Víme o tom, je to ve stavebních dennících a vy musíte sám přece vědět, že ty kostičky, které tam se svažovaly k nějakému stromu, takže ty nakonec,
Mluvčí 21:  budou úplně jinde, že okolo toho stromu bude nějaký obrubník, ten obrubník, že bude nějak založenej, ale co vy byste nafotil tu věc na tom druhém břehu tý ulice, kde už je to hotové, takhle je to takové efektnější, to tady takhle nehotové prodávat.
Mluvčí 21:  Já neříkám, že dělají všechno dobře, my víme o řadě věcí, které dělají špatně a pište si, že si dáme bacha na to, aby nás nevoupili rohlíkem.
Mluvčí 21: Proto tady je Martin Liesl jako fachman z Voboru, který s tou stavbou
Mluvčí 21:  by nemusel mít vůbec nic společného, ale je zkrátka v městský radě a chodí a dělá si tu dokumentaci a můžete být ujištěný o tom, že tyhle ty věci opravdu se k tomu k tomu zhotoviteli dostávají.
Mluvčí 21: Nemá asi smysl dál tady hovořit, ale ty fotky máte pravdu v tom, že ty fotky, tak jak jste ji udělali vy, neměly vůbec vzniknout.
Mluvčí 21: Mohly vzniknout
Mluvčí 21:  při tom každodenním životě a hned měl jít k tomu magistru Kuželovi, anebo k tomu stavebnímu dozoru.
Mluvčí 21: Né to tady takhle prezentovat jako něco, co je málem převzatý nebo málem po klaudaci.
Mluvčí 21: To je opravdu nefér.
Mluvčí 07:  Já jsem chtěl jednu věc, jak se ptal pan Zdobinský, tak tam mě to právě přišlo, že vysvětlení těch pojmů technický a stavební dozor je opravdu jako odlišné, takže to jsme se způsobem dohodli a u pana Brčáka zase byly to dvě odlišné věci, co já jsem říkal, to znamená jeden nástroj pro úředníky, pro pomoc v oblasti právě dozorování investic, dozorování staveb,
Mluvčí 07:  To znamená, ne nástroj pro veřejnost a druhá část je nástroj pro veřejnost pro jakýkoliv problém.
Mluvčí 07: My už používáme aplikaci Problem Report město a já bych toto chtěl rozšířit.
Mluvčí 07: To znamená, ta druhá část, co jsem říkal, se netýkala staveb, ta se týkala naprosto čehokoliv.
Mluvčí 07: To znamená, představte si ano, Problem Report, ale v nějaké asi trošku lepší podobě třeba.
Mluvčí 07: Takže tohle to jsem chtěl vyjádřit.
Mluvčí 26:  Já bych se teď chtěl vymezit panu Andělovi.
Mluvčí 26: Pan Anděli, já opravdu nemám potřebu se zviditelněvat.
Mluvčí 26: Každý, kdo mě zná, tak ví, že jsem viditelný dost.
Mluvčí 26: Ale tyhle fotky vznikly mimochodem, minulý týden, takže já to tady říkám naprosto aktuálně.
Mluvčí 26: I s tou latí hliníkovou jsem tam šel minulej týden prostě.
Mluvčí 26: Takže říkám vám to tady hned jak to tady.
Mluvčí 26:  Jsem viděl, to je jedna věc.
Mluvčí 26: Druhá věc je, že jsem jeden z mála občanů, který...
Mluvčí 26:  jako například Petr Zdobinský prostě tyhle ty věci, na to ten magistrát dlouhodobě upozorňuje, jo, taky proto například bylo předlážděný ten cyklostojan na tom Masarekově náměstí, a protože jsem si bohužel nevšiml té druhé dlažby u toho druhého stojanu, tak ten předlážděnej není, takže předpokládám, že jistě až klimatické podmínky dovolí, tak dojde k předláždění i té dlažby u toho druhého stojanu.
Mluvčí 26:  ale prostě já se opravdu nech... já bych nejradši tady vůbec nebyl já bych nejradši byl, aby to město tady krásně fungovalo já bych doma prostě v kolíbce kolíbal toho mýho vendu a tady bych vůbec nebyl, jo?
Mluvčí 26: to prostě opravdu není to ani útok na vás je to prostě poukázaní na problém, který je větší, očividně, než nebudu je dlouhodobě podceňovaný, protože prostě
Mluvčí 26:  Jak říkal tady kolega Zdobinský, ty stavby do tohoto stádia vůbec nemají dojít.
Mluvčí 26: Argument pana Mičky, že občanům vyhovuje ten chodník tam před muzeem, kde je obrubník i s drným trávě, zalitej v tekutým asfaltu, jako super, ale mě to třeba nevyhovuje.
Mluvčí 26: Takže všem občanům to nevyhovuje.
Mluvčí 26:  Jako já nemám, co bych k tomu víc dodal, jo?
Mluvčí 26: Prostě já bych nejradši byl, aby to všechno fungovalo.
Mluvčí 26: A proto jsem to i na topu ukázal, aby jsme prostě společně
Mluvčí 26:  nějak vymysleli a opravdu dali den důraz, jak říkal Petr Zobinskej, to město má prostě i ten stavební nebo technický dozor město zaplatit, aby ta kontrola byla a ty fotky by vůbec nevznikly.
Mluvčí 26: Jo, jako například ten novej chodník u toho zámeckého rybníka, to je nová investice, všechno a když se tam projdete, tak opravdu nemáte z toho radost.
Mluvčí 15:  Já protože tady se obracíme vždycky na pana Kužela, já bych z dovolení vždycky takhle prostřížel, abych mohl reagovat, ať toho na ní není potom moc.
Mluvčí 15: Můžete Petře, prosím.
Mluvčí 23: Já jsem chtěl ještě tak reagovat na pana Zdobinskýho, když se tady zmínil o stavbě z roku 2000.
Mluvčí 23: Pane Zdobinský, my jsme spolu opravdu mluvili v té době.
Mluvčí 23:  ale byl to v době, kdy se získávalo stavební povolení pro tento objekt, kdy vy jste zásadně s tou stavbou tohoto objektu nesouhlasil.
Mluvčí 23: Já jsem tam dělal dozor pouze u zakládání stavby a následně jsem... no stavební, omlouvám se, technický dozor a následně jsem ten technický dozor také nedělal.
Mluvčí 23: Já s vámi souhlasím, že tam jsou nějaké závady, ale mrzí mě, že tady říkáte, může za to kužel.
Mluvčí 23:  Opravdu, tohleto fakt si myslím, že není jako úplně fairový.
Mluvčí 23: Omlouvám se, ale musel jsem reagovat, pardon.
Mluvčí 15: Pane Zdobinský.
Mluvčí 04: Na pana Kužela reakce nebudu to dál rozebírat, ale neříká pravdu.
Mluvčí 04: Obecně k tomuhle tomu všemu já bych do toho zastupitelstva nekandidoval nikdy
Mluvčí 04:  kdybych nechtěl tyhle věci, které se tady dějou, právě v této oblasti změnit.
Mluvčí 04: A já bych se strašně rád očkal situace, kdy vedení města řekne k takové aktivitě, jako odvedl pan Brčák, my vám děkujeme za ty fotografie a dáme to do pořádku.
Mluvčí 04: Tečka.
Mluvčí 04: Nic dalšího už se k tomu nemusí říkat.
Mluvčí 04: Od toho přece tady jste, od toho jste kandidovali,
Mluvčí 04:  A od toho jste v té radě.
Mluvčí 04: Od toho jste tady šéfové a vy to máte v moci.
Mluvčí 04: Nikdo jiný to nemá v moci, než vy.
Mluvčí 04: Takže já si myslím, že naopak to, co řekl pan Anděl směren k panu Brčákovi, že nebylo fér.
Mluvčí 04: Děkuju za slovo.
Mluvčí 15: Pane Šmíde.
Mluvčí 25: Já bych byl rád, abychom si
Mluvčí 25:  Uvědomili přesně to, to tady říkala kolega z Dobrinský.
Mluvčí 25: Zaprvé teda, aby jsme to nebrali osobně, a to jak ze strany úředníků, tak ze strany rady města, protože to ze strany pana Brčáka nebylo nic osobního.
Mluvčí 25: Aspoň já to tak vnímám, tady jde primárně o princip toho, jak se to dělá teďka, s poukázaním na to, že se to možná nedělá dobře.
Mluvčí 25: Nevidím do toho, takže já nebudu říkat, že to tak je nebo není.
Mluvčí 25: Ovšem, ty fotografie mluví sami za sebe, na běží jsou opravdu čerstvé.
Mluvčí 25:  Takže jde opravdu o poukázání na to, že se tady něco neděje dobře a pojďme to napravit, pojďme to změnit, ale rozhodně to není útok konkrétní osoby, to je opravdu jenom o tom, že jsme tady proto, aby jsme to změnili.
Mluvčí 25:  A od tom jsem taky vnímal ten jeho původní příspěvek, takže trošku se od toho odprostěme a uklidněme se.
Mluvčí 25: Prostě jsme tady proto, aby jsme takovéhle věci řešili.
Mluvčí 25: Teďka na ně bylo pouze poukázáno a není důvod to brát osobně.
Mluvčí 25: To je všechno.
Mluvčí 15: Pane Brčáku, jste na řadě.
Mluvčí 26:  Děkuji, tímto bych uzavřel téma, to první, což byly ty stavební práce.
Mluvčí 26: Pak mám druhé téma, které bych chtěl taky odevřít, že by se zasluhovalo větší než malou pozornost.
Mluvčí 15: Pardon, pane Vrčáku, jestli mohu, on se ještě k tomu prvnímu tématu přihlásil pan Kohouta, takže bychom to téma teda dokončili.
Mluvčí 15: A tady mám nějaký přihlášený lidi z veřejnosti, kteří nevím jestli jsou k tomuhle tématu, nebo k jinému.
Mluvčí 15: Pane Štefane a pani Hamouzova.
Mluvčí 15:  Tak pan Kohoutek, potom vy.
Mluvčí 28: Děkuji a budu stručný, abych jenom řekl, že nejenom opozice v ní má tenhle problém.
Mluvčí 28: S chodou náhod, když pan primátor byl za mnou minulý týden v Praze, byli jsme na kávě, tak já jsem mu říkal Jardo, prošel jsem se po Prokopce, protože chodím tam do banky a pak jsem si šel koupit do mý oblíbený pekárny nějaké pečivo
Mluvčí 28:  Musel jsem konstatovat a říct, že skutečně tu housku, kterou jsem si koupil a šel jsem naspět, tak fakt jsem si ji radši nedal, protože nechtěl jsem mít špatné trávící potíže z toho, jak ta stavba vypadá.
Mluvčí 28: A nalejme si čistýho vína, kdybychom si nechali dělat dlažbu nebo jakoukoliv stavební zakázku na našich rodinných domech, chatách, bytech a viděli bychom, že v průběhu stavby takhle postupuje stavební firma, kterou platíme.
Mluvčí 28:  tak já osobně, kdybych mě stavaři dělali takovouhle dlažbu, tak bych hodně rozmýšlel, jestli o tý smluvy neodstoupím, protože být nejsem stavař, tak je mi jasný, že pětiletá zároka na svobodní práci není nic, protože shodou náhod většinou vždycky ty problémy vyplynou po šesti, sedmi, deseti letech, nikoli po pěti.
Mluvčí 28: Štěstí neštěstí, že ta zeď
Mluvčí 28:  uplovárnic spadla, takže to bylo po dvou letech, ale možná to bylo z podobnýho důvodu, na který tady upozorňuje pan Zdobinský a pan Brčák.
Mluvčí 28: A já nevidím nic špatného na tom, že pan Brčák to tady uveřenil na zastupitelstvu, protože asi nebyl s panem primátorem zrovna na kávě.
Mluvčí 28: Já jsem to řekl panu primátorovi na kávě a naprosto s tím souhlasím.
Mluvčí 28: A nalijme si čistýho vína, kdyby se jednalo o naše peníze, tak by jsme asi taky nezůstali důvod stejný.
Mluvčí 28: Děkuju.
Mluvčí 15:  Já se pokusím to dobat trošku uklidně.
Mluvčí 15: Já si myslím, že opravdu je to náš zájem všech společně.
Mluvčí 15: A že i ten vřednický aparát dělá, co může.
Mluvčí 15: Pokud máme připomínky k jednotlivým stavbám, já bych doporučil zastatme se s tím dotyčným.
Mluvčí 15: Poinformujme se.
Mluvčí 15: Aby tady nevznikla taková atmosféra, nahrává se to, občani to poslouchají a vypadá to jako, že tu nikdo nedělá nic.
Mluvčí 15: Pak to taky vypadá jako, že my co tu sedíme, za 14 dnů týden jsme všechno způsobili.
Mluvčí 15:  Pak to vypadá taky tak, že opravdu i ty fotky, a postavím se tady za chlapi, že to je stav věci.
Mluvčí 15:  Tam se opravdu asi ten obrubník dodělá, bude to vypadat jinak a to víte i vy, pokud říkáte, že jste stavař.
Mluvčí 15: Nepodsouvejme se tady ty nepravdy.
Mluvčí 15: Nicméně, asi jsme se shodli, jsme tady právě proto, že tam vidíme velký mezery a jdeme je měnit.
Mluvčí 15: Jestli teďka mohu to trošku oživit, tady se přihlásila paní Hanusová byla první, nevím jestli byla k této věci nebo k nějakej jiné, pokud ano, tak nám k tomu něco, paní Hanusová, prosím, pojďte říct.
Mluvčí 15:  Pani Hanusová tím pánem odešla, pak teda pan Štefan chtěl k této věci a pak zase budeme pokračovat dál.
Mluvčí 06: Dobře, děkuji za slovo.
Mluvčí 06: Děkuji za slovo, už jsem nechtěl vystupovat, ale nedá mi to.
Mluvčí 06: Chtěl bych, abyste se na tou věc podívali s většího nadhledu.
Mluvčí 06: Myslím si, že ta debata je sice k tématu stavby, ale může být i jakémukoliv jinému tématu.
Mluvčí 06:  Myslím si, že máme možnost zatáhnout do toho procesu řízení města i opozici.
Mluvčí 06: Já jsem přesvědčený, že pan inž.
Mluvčí 06: Brčák nebo pan Zdobinský jsou odborníci na věc, opravdu se nechtějí narušovat.
Mluvčí 06:  Já jsem na druhou stranu přesvědčenej, že třeba pan Lízel je 100% odborník věc, že s ním je možná domluva.
Mluvčí 06: Pojďte udělat nějakou vnitřní komisi, kdy si to vyřikáte, zjistíte nějaké nástroje, jak by se to dalo řešit.
Mluvčí 06: Pak tady nemusíme ničit úřednictvo, vy se nemusíte ničit, nemusíme volát blbou atmosféru.
Mluvčí 06: Pokud vy jako rada nabídnete zastupitelům nějakou pracovní skupinu,
Mluvčí 06:  bylo by to podle mě adekvátní.
Mluvčí 06: A jsou města, které jsou mnohem víc rozhádané a které třeba dávají opozičním zastupitelům nějaký větší prostor k realizaci.
Mluvčí 06: Moc bych si přál, kdyby to bylo i u nás.
Mluvčí 06: Děkuji.
Mluvčí 15: Díky.
Mluvčí 15: Já myslím, že pracovní skupiny tady, a to jsme teprve na druhém pracovním zasedání zastupitelstva, nabízíme opozici.
Mluvčí 15: Dokonce pan Brčák tu nabídku přijal a máme domluvený termín, kdy se začne trošku aktivněji věnovat.
Mluvčí 15:  pracovní skupiny odborníků na různá témata vítáme a budu to opakovat zřejmě na každém zastupitelstvu, takže pane Štefane, v tom už nějaký kroky, ten zdravý rozum máme také, ale připomíněn dám to klidně do něco času.
Mluvčí 15: Pane Zdubinský.
Mluvčí 04: Děkuji za slovo, já bych chtěl panu Kohoutkovi poděkovat za jeho slova, jako by mi mluvil z duše a chtěl bych zdůraznit,
Mluvčí 04:  že i když jsme v opozici, tak my v tomto případě to takhle nebereme.
Mluvčí 04: My považujeme to tak, že jsme na stejný lodi a ten náš zájem by měl být stejnej.
Mluvčí 04: A myslím si, že není potřeba reagovat tak, že se budeme vzájemně nějakým způsobem napadat a obvinovat se ze zviditelněvání.
Mluvčí 04: Takže já se těším na to,
Mluvčí 04:  Jsme na začátku těch čtyř let a já se těším na to, že se tyhle věci tady změní.
Mluvčí 04: Děkuji.
Mluvčí 15: Můžeme tento bod tady uzavřít a pan Brčák chtěl pokračovat dalším bodem.
Mluvčí 15: Pane Šmíde, ještě k tomuto bodu.
Mluvčí 25:  Já bych se chtěl tedy ještě opakovaně zeptat pana primátora, jestli to teda mám chápat tak, že tyto pracovní skupiny tedy budou komisemi, které zřídí rada města, aby to mělo nějakou formální nalažitost, aby tady nebyla nějaká komise, že si já někoho zvolím, pár tíčků, prostě to je jedno, i kdyby to bylo ze zastupitelů města, která na čem bude pracovat, ale nebude to mít pak žádný dopad na tu danou věc, protože tak to prostě nefunguje.
Mluvčí 25: Takže se znovu ptám, jestli případně
Mluvčí 25:  ta komise, které jste mluvil spojením s panem Brčákem a stavbama, tak jestli teda to bude komise rady města, stejně tak předtím jsme hovořili o tom dopravním podniku města Dičína, jestli to taky teda bude ustanovená komise radou města, zatím žádné ustanovené nebyly, my jako opozici o tom nevíme zatím, jestli je to v plánu nebo není, tak se na to teďka takhle oficiálně ptám, jestli to teda mám tak chápat, jestli to budou komise rady města nebo nebudou, nebo co to teda bude.
Mluvčí 25: Děkuji.
Mluvčí 15:  Nebudou to komise, rady města ani žádné jiné, budou to pracovní skupiny.
Mluvčí 15: Nabídnu v nich možnost pracovat komukoli ad hoc, tak jak bude ta problematika a kdo si bude myslet, že je odborník a pak to prokáže, tak ať v té pracovní skupině je.
Mluvčí 15: Pane Smíšku.
Mluvčí 07:  Jenom jsem chtěl upřesnit, že i v těch předchozích komisích, já jsem měl v dopravní komisi a komisi pro výchovu a vzdělávání, jestli se nepletu, tak vždycky to byl pouze poradní orgán, jestli se taky nepletu.
Mluvčí 07: A občas to tak bohužel i vypadalo, to znamená, ano, pracovní skupiny nebo pracovní komise k jednotlivým těm případům se určitě ustanoví nebo lze ustanovit,
Mluvčí 07:  V jejich výsledech samozřejmě prostě poradní hlas.
Mluvčí 07: To asi všichni chápeme, jak to funguje.
Mluvčí 07: To znamená, na to se taky musí počítat do jisté míry.
Mluvčí 07: Aby ty ambice nikdy nepřevyšovaly právě ten síl.
Mluvčí 25:  Já to samozřejmě chápu, ale pan primátor hovoří o tom, že to budou pracovní skupiny, ale to musí samozřejmě vzniknout na základě nějakého podkladu, na základě zákona o obcích, nebo nevím, na základě něčeho.
Mluvčí 25: Komise, rady mohou vzniknout ke konkrétnímu tématu, na konkrétní dobu pouze, nebo třeba na celé čtyřleté období to přímo ten zákon stanovuje.
Mluvčí 25:  a proto by to teda mělo mít nějakou formu, která vychází z nějakého zákona.
Mluvčí 25: Samozřejmě souhlasím s tím, že někdy ty komise asi nedělali to, jak to měly dělat, ale právě proto, když ta komise Rady města třeba s omezenou působností na půl roku na téma vzlepšení práce technického dozoru v ústave města bude ustanovena, tak počítám, že tam právě budou ti odborníci, ti, kteří o to mají zájem se toho účastnit
Mluvčí 25:  ta jejich rada nebo ty výstupy z takové komise, můžeme ji nazývat pracovní, tak samozřejmě by měly být relevantní, protože tam počítám, že tam budou zastoupeni jak členové rady a koalice města, tak členové opozice, protože jak tady bylo řečeno, jsme na jedné lodi, tak samozřejmě případně i další odborníci,
Mluvčí 25:  Ale znova říkám, mělo by to mít nějakou formální náležitost, prostě ne, že tady vznikne nějaká vlastně skupina lidí, která vlastně nemá ani ten poradní hlas, že prostě se budou scházet.
Mluvčí 25: Mělo by to, znova říkám, mělo by to mít nějaké ohraničení na základě nějakého zákona a tak dále a tak dále.
Mluvčí 15: Pane Šmíde, nebudou to komise, budou to pracovní skupiny?
Mluvčí 15:  A já žiju v jiném světě než vy.
Mluvčí 15: Vy žijete evidentně v nějakém úřadě a na všechno, co ten je nějakou normu, formu.
Mluvčí 15: Já si myslím, že věci se dají řešit podstatně rychleji.
Mluvčí 15: Já si nemyslím, že by pan Brčák chtěl být členem nějaké oficiální komise.
Mluvčí 15: Pan Brčák chce pomoc.
Mluvčí 15: Myslím, že pan Lízel chce pomoci.
Mluvčí 15: Myslím, že se najde pár dalších.
Mluvčí 15: A pokud ta rada bude k něčemu od té skupiny, tak jenom šetří práci tomu vedení města.
Mluvčí 15: Nebudeme se zdřívat zakládáním 100 komisí na 100 akcí.
Mluvčí 15:  Pokud najdeme mezi i tou opozící, jak jste zmiňoval, někoho, kdo je ochoten přispět svým umem, svojí radou, tak ho prostě vítáme.
Mluvčí 15: A ta forma, kterou jste zopakoval sedmkrát, vám podruhé říkám, nebude.
Mluvčí 15: Pane Zdubinský.
Mluvčí 04: Děkuji za slovo.
Mluvčí 04: Já jsem se chtěl dozvědět, jaké je rozdíl mezi pracovní skupinou a komisí.
Mluvčí 04: Jakou budou mít ty, nebo jakou by mohly mít komise pravomoc?
Mluvčí 04:  a jakou budou mít pracovní skupiny pravomoc.
Mluvčí 04: Čím se to liší?
Mluvčí 04: Děkuju.
Mluvčí 15: Já myslím, že na to vám pravděpodobně odpoví pan Šmíd, protože já nevím, jak se to liší.
Mluvčí 15: Nebo jak tu odlišnost hledáte?
Mluvčí 15: Pane Šmíde, řekněte mi teda, v čem se liší?
Mluvčí 25: Komise Rady města vychází ze zákona o obcích, kde je přímo popsáno, co, jak má dělat
Mluvčí 25:  Že je to poradní orgán.
Mluvčí 15: Komise není povinná.
Mluvčí 25: Není povinná, já jsem ani takové slovo nepoužil.
Mluvčí 15: Pracovní skupina je dobrovolná.
Mluvčí 25: Stejně tak komise je dobrovolná.
Mluvčí 25: Tady jste septal, to na panu kolega ze zdobinský septal na ten rozdíl, vy jste mi řekla, že odpovím, no znova opokuji.
Mluvčí 25: Pracovní skupina nevychází z žádného zákona, komise rady vychází z zákona o obcích a je tam přesně popsáno, co může, nemůže dělat a tak dále.
Mluvčí 25: To je vše, já jsem si jenom chtěl zeptat, jestli to bude mít nějaký oficiální
Mluvčí 25:  formální vymezení, to, že by vznikla pracovní komise rady města, tak já v tom nevidím žádnou překážku čohokoliv.
Mluvčí 25: Akorát by to mělo tu formu, kterou by to podle mě mít mělo.
Mluvčí 25: Teď už nemyslím, že by se s tím asi něco zdrželo.
Mluvčí 15: Pane Šmýde, jste ochoten pracovat v pracovní skupině, když se to nebude jmenovat komise rady města?
Mluvčí 15:  Díky.
Mluvčí 15: Pane Brčáku, jste ochladnul pracovat v takovýchto pracovních skupinách?
Mluvčí 26: Myslím, že ano.
Mluvčí 15: Pane Zdubinský, vy?
Mluvčí 04: Já bych se chtěl vědět, jaká bude náplň, jaká bude pravomoc a co se konkrétně od té pracovní skupiny očekává.
Mluvčí 04: A jinak samozřejmě ano.
Mluvčí 15: Tak opačně, je tu někdo, kdo by nechtěl pracovat v žádné takové pracovní skupině?
Mluvčí 15:  Není pan Anděle.
Mluvčí 21: Já jsem vám chtěl říct, jak fungovaly prasovní skupiny a komise v tom minulém zastupitelstvu.
Mluvčí 21: My jsme měli řadu těch komisí, které vznikly, tak jak říká pan magistr Šmíd, podle zákona o obcích.
Mluvčí 21:  Za celou tu dobu z některých nevypadl žádný smyslplný výstup, takže v podstatě jsme se rozhodli, že některé nahradíme pracovními skupinami.
Mluvčí 21: Ty pracovní skupiny, paní Cermonová si to pamatuje, byly i v tom minulém volebním období
Mluvčí 21:  Já vám je vyjmenuji jenom tak, jak si je teďka pamatuji.
Mluvčí 21: Byla to třeba prasovní skupina Dobrá adresa, dále to byla skupina Přivaděč, pak to byla prasovní skupina Průmyslové zóny, Teplové městě a Lanovka.
Mluvčí 21: Z těchto všech skupin, protože to byly skupiny, kam nechodili političtí nominanti, ale lidi, který měli skutečný zájem prostě v tom něco dělat,
Mluvčí 21:  a vždycky měli za sebou nějakou buď osobní zkušenost nebo nějakou odpovědnost profesní, tak posouvali ty věci ale velmi dobře prostě k nějaký realizaci.
Mluvčí 21: A výstupy z těchto pracovních skupin byly úplně stejný jako z těch komisí.
Mluvčí 21: To znamená, byl nějaký zápis, bylo nějaké doporučení, kam se ubírat v tom daném směru.
Mluvčí 21:  A jistě mi dáte za pravdu, že třeba speciálně ta prasovní skupina Dobrá adresa, nebo i ta skupina Přivaděč, kterou tady zmínil i pan Štefan, prostě dosáhly nějakých výstupů a dosáhly nějakého usměrnění politiky města, anebo perspektivy města.
Mluvčí 21:  to samé okolo těch průmyslových zón, tam do těch pracovních skupin se dostanou lidi, kteří mají o tu věc hluboký zájem a mají v tom nějaké znalosti.
Mluvčí 21: A je jim úplně jedno, jestli za to dostávají nějakých 130 korun za zasedání, nebo nedostávají vůbec nic, ale dělají proto prostě to, co každej může.
Mluvčí 21:  a já v tom fakt nevidím žádný podstatný rozdíl, jestli to má být komise nebo pracovní skupina.
Mluvčí 21: Pokud ta parta lidí jde nějakým prostě objektivním směrem, tak to v každém případě to město někam posouvá.
Mluvčí 15: Pani Cermonová.
Mluvčí 05:  Já bych k tomu ještě doplněla některé další skupiny, když se tvořil kulturní plán, tak se u toho pohybovala celá řada aktérů v kultuře, ti nejlepší, které máme, nebo které máme ve městě.
Mluvčí 05: Když jsme tvořili nějaké plány sociální, tak se toho zase velmi intenzivně učestnili i neziskovky.
Mluvčí 05: Pokud se na to díváme takhle, já s tím nemám jediný problém, jak se to bude jmenovat, ale velmi se chci ohradit proti tomu, jak pracovaly komise.
Mluvčí 05:  Já se obávám, že ani jeden z vás, kromě pana Hroudy a jeho komise, to si zváží sám, tam těch dalších nebyl.
Mluvčí 05: Já vím, že sociální komise, sportovní a kulturní komise odvedly veliký kus práce a jak sám říkáš, tak to bylo za nějakých pár šupů.
Mluvčí 05: Takže tam ta finanční odměna skutečně nehrála žádnou roli.
Mluvčí 05: Takže já vůbec nemám problém s tím, jak se ta která skupina, ta parta lidí, kteří se tam sešli pro to, aby něco řešili, bez nějakého
Mluvčí 05:  politického mandátu, protože kulturní komise byla napříč a byli to většinou nebo hlavně lidi, kteří v té kultuře něco znamenají, něco dělají.
Mluvčí 05: Ale hlavně prosím vás, neznevažujte a neberte si ten důvod, proč nechcete mít komise v tom, že nic nedělali, protože to není pravda.
Mluvčí 15:  Já myslím, že tady trošku různíme.
Mluvčí 15: Vyhovoříte o těch komisích, co tu byly a některé z nich opravdu zřízeny budou.
Mluvčí 15: A předtím byla debata o takových spíš skupinách, ale říkejte si třeba komise.
Mluvčí 15:  které vidí nějaký konkrétní bolák, tak se na to vrhnou.
Mluvčí 15: Teď i pod těma komisama vznikaly pracovní skupiny.
Mluvčí 15: Jak v tý bytový, tak v cestovní ruchu.
Mluvčí 15: Věřím, že i v těch ostatních dopravní komisy pak vznikly pracovní skupiny.
Mluvčí 15: I výbory si tvořili pracovní skupiny, které potom v různých menších třičlených družstvách se věnovaly konkrétní problematice.
Mluvčí 15:  Já věřím, že tady šlo o to, že takovýhle skupiny vznikat tady budou a vznikne jich možná na ty čtyři roky násobně víc než těch standardních komisí.
Mluvčí 15: A nechtěl bys tady dohadovat, která skupina, která komise tady jakou práci odvedla či neodvedla.
Mluvčí 15: Pojďme dopředu.
Mluvčí 07: Jenom stručně, já jsem určitě nechtěl znevažovat nebo říkat, že zrovna v dopravní komisii, kde jsem byl já, jsme nic nedělali.
Mluvčí 07: To byl právě ten opak.
Mluvčí 07:  To znamená, právě mi přišlo, že jsme poměrně hodně dělali, v podstatě zadarmo, což je jedno, ale ten dopad, že byl poměrně jistý, si mi rozumíte.
Mluvčí 07: Díky tomu, že ta komise je právě poradní a někdy má docela velké ambice, ale třeba právě neznalostí daných zákonů nebo úřednického aparátu,
Mluvčí 07:  To prosazení potom je prostě složité.
Mluvčí 07: Takhle já jsem to myslel.
Mluvčí 07: Ne, že komise nic nedělali, ale že prosadit to, co se komise si usmyslí, je někdy velmi obtížné.
Mluvčí 07: Tak jsem to myslel.
Mluvčí 15: Pani Cermonová.
Mluvčí 05: Já bych chtěla říct, ať je to komise, nebo, beď tedy ta komise má nějakou opravdu formální platnost, opravdu je to poradní orgán,
Mluvčí 05:  tak vždycky záleží na tom, na kolik rada důvěřuje svým pracovním skupinám nebo svým komisím, aby dala na jejich názor.
Mluvčí 05: A potom samozřejmě záleží na tom, jaké odborníky.
Mluvčí 05: Já rozumím tomu, co chcete říct, že tam přijde nějaký nadšenec,
Mluvčí 05:  pro kultúru, nebo já nevím, pro památky, ale houbivý, jak fungují ty základní zákony, tak to není k ničemu.
Mluvčí 05: A i ta rada potom samozřejmě zvažuje názor takovéhle grupy, která má sice dobrý záměr a dobré oumysle, ale nezná skutečně to právní pozadí.
Mluvčí 05: Ale to záleží potom na radě, na čí názor jak se dá.
Mluvčí 05: Ale souhlasím s panem Šmídem, že pokud jsou to komise, ať už mají odměnu, nemají odměnu, když je zákona už dneska asi jo,
Mluvčí 05:  tak ale jde o to, že ona skutečně je nějak zakotvená v zákonu o obcích a má to nějakou štávní kulturu, když to řeknu, na druhou stranu chceli se někdo účastnit práce v nějakých neformálních skupinách pracovních, proč ne, já prostě nic nemám.
Mluvčí 05: Ale jediné, co mi vadilo, komise neděláme, protože oni nic nedělali a z toho teda nemám dobrý pocit, protože vím velmi dobře za těch osm let, že to není pravda.
Mluvčí 15:  Já to teda doplním, já mám zkušenost, že komise nic nedělaly.
Mluvčí 15: Když jsem v roce 2014 až 2015 začal podstatně aktivně věnovat práci, tak jsem udělal jednu věc.
Mluvčí 15: Na stránkách magistrátů je možný si pročíst historicky zpátky, co dělaly komise.
Mluvčí 15: Já vím, že byly komise, které se třeba za 4 leté okolbí sešly dvakrát.
Mluvčí 15: A polovina členů se tam ani nezúčastnila.
Mluvčí 15: Takže já jsem nabyl dojmu, že některé komise opravdu nedělaly nic.
Mluvčí 15: Historicky.
Mluvčí 15:  Takže je to spíš o tom složení těch lidí, kteří chtějí pracovat nebo nechtějí, tak se nebudou na sebe v okomisích.
Mluvčí 15: Má někdo další?
Mluvčí 15: Pane Brčákovi jste chtěl další nějaký příspěvek, když tenhle už můžeme pominout.
Mluvčí 26: Děkuji, ten už bude krátší.
Mluvčí 26: Chtěl bych vyvolat ještě diskuzi ohledně třídění komunálního odpadu, protože si myslím, že tohle město
Mluvčí 26:  v podstatě město národního parku, tak absolutně netřídí ten odpad a ten, který třídí, tak prostě mohlo by výrazně zlepšit.
Mluvčí 26: Tak jedna věc k zamyšlení je, a já v podstatě reaguji na to, co vyšlo v městském spravodají, kdy v prvním spravodají vyšla A4 stránka o tom, kdy budou zváženy pytle prostě s tetrapakama.
Mluvčí 26:  Prostě úplně přežitej systém třídění tetrapaků, kdy prostě občané jsou nuceni měsíc skladovat někde ve spíži, nebo ve sklepě, nebo někde prostě tetrapaky, aby pak teda dávali zbytek měsíce, ještě čas na to, který den teda možná pojede ten kukavus, který sveze ty tetrapaky.
Mluvčí 26:  Prostě v jiných městech jsou na to třeba takové jako speciální popelnice, jo, protože těch tetrapaků není tolik, je to prostě jak další nádoba a funguje to.
Mluvčí 26: A druhá věc, která mně v podstatě připadne ještě výrazně důležitější ke zmínění je třídění nebo svoz bioodpadu.
Mluvčí 26: Pan Anděl napsal do Spravodaje, že prostě rozšíření působnosti
Mluvčí 26:  na třídění bioodpadem v Březinách a na části Starého města, že prostě budou rozdány popelnice a bude v této oblasti svážen nevim ani jak často, asi 14 dní to vychází, tak bioodpad a že toto bude stát 300 tisíc korun ročně, jestli teda jsem to z toho zprávodavě správně pochopil.
Mluvčí 26: Já se ptám, bioodpad ze zahrad, proč ho svážíme?
Mluvčí 26:  To je přece úč jako neuvěřitelně neúčelně vynaložený prostě investice, protože ten odpad historicky se v těch zahradách vždycky likvidoval.
Mluvčí 26: A my ho v podstatě odvezeme, jo, a prostě já bych navrhoval, aby mě z toho místo popelnic nabýl odpad.
Mluvčí 26: Do těch zahrad teda rozdávalo prostě plastový ty kompostéry, kdy ten občan si to sám zlikviduje.
Mluvčí 26:  a na té zahradě použije si to tam prostě, já nevím, na hnojení trávníku nebo na truhlíky.
Mluvčí 26: Ale to město ušetří prostě jednak teda za popelnice a jednak hlavně za ten svoz a potom za nějaké ukladání toho odpadu.
Mluvčí 26: Samozřejmě, že třídení bioodpadů si myslím, že to je velice důležitá záležitost, protože já sám, a to bych neřekl, že jsem takovej ekologický nadšenec,
Mluvčí 26:  Prostě když já vytřídím doma plasty a papír, tak mi v tom odpadkovém koši zbydou v podstatě zanedbatelý množství.
Mluvčí 26: Zbyde tam za 14 dní v průměru jedna skleněná lahev, kterou samozřejmě s tím papírem odnesu do toho skla, pak mi tam zbydou plýny, kterých prostě mám samozřejmě hromadu a pak mi tam zbyde biovodpad.
Mluvčí 26: A ten biovodpad v podstatě, když byste se
Mluvčí 26:  kdybyste udělali audit prostě toho, co je v těch popelnicích, tak zjistíte, že toho bioodpadu je prostě 30 až 40%.
Mluvčí 26: Takže třídění bioodpadu si myslím, že je velice důležitá záležitost.
Mluvčí 26: A co se týče svozu jeho samotného, tak si myslím, že je to nutné právě ve městech, kde je bytová zástavba.
Mluvčí 26: Ale naprosto mi připadne, že je prostě do nebe volající vyhazování našich peněz
Mluvčí 26:  je svoz bioodpadu ze zahrad, kdy prostě ty zahrady historicky vždycky bioodpad likvidovaly a to město by je mělo teda stimulovat tak, že třeba právě pořídí nebo rozdá místo popelnic ty plastový kompostéry, který mimochodem jsou v podstatě cenově stejně náročné jak ty popelnice na pořízení, takže to není žádný nějaký zvýšený náklad a
Mluvčí 26:  prostě ušetří se zasvoz bioodpadu z těch zahrad, protože myslím si, že prostě zadiska nějakého udržitelného rozvoje vůbec odpadového hospodářství by měla být snaha toho odpadu v podstatě svážet jakoby co nejméně, že jo, a prostě tohleto třídění toho bioodpadu by tomu výrazně pomohlo, protože naopak já si myslím, že
Mluvčí 26:  I co byla debata o rozpočtu města, kdy pan ze městských služeb říkal, že jako třídíme dobře, ale on řekl věc, se kterou já jsem prostě nesouhlasil, on říká, no víte, on není nám za ten vytříděnej odpad zas tak moc nezaplatěj, jako ten druhodnej výkup.
Mluvčí 26: No jo, ale my nezaplatíme.
Mluvčí 26:  za výkup směstnýho odpadu, za to, že ho uložíme tamhle na kopci na Orlíku a za to nezaplatíme, takže ta úspora samozřejmě vytříděnýho odpadu je obrovská a samozřejmě, když bychom dokázali vytřídit bioodpad a ten bychom dokázali ideálně teda, aby část lidí ho zlikvidovala u sebe na zahradě a ten zbytek teda, tak zase budeme mít menší náklady na to, aby jsme ukládali
Mluvčí 26:  protože pak už je to směstnej odpad samozřejmě, tak teda odpad na tý skládce, nebo potažno teda vytříděnej odpad, bioodpad na nějaký kompostárně, kde zase musíme, máme zvýšenou logistiku s tím převozem odpadu a tak.
Mluvčí 26: Takže já bych chtěl dát v podstatě radě města, a je to i takový smart city, tak prostě k zamišlení, jestli se ubírat tím směrem,
Mluvčí 26:  rozdávat popelnice do zahrad, nebo spíš třeba ty kompostéry.
Mluvčí 26: Děkuji.
Mluvčí 15: Vidím, že vám chce odpovědět Smart Ondra.
Mluvčí 07: Uděláme pracovní skupinu přes odpadky a myslím si, že bez problémů, ale asi docela telepaticky to občas funguje mezi lidmi, protože příští týden v půl osmí ráno v schůzku s paní dcerou má novou
Mluvčí 07:  a ta se zabývá rozměstňováním tříděného odpadu po městě.
Mluvčí 07: Mám s tím nějaké záměry právě z hlediska chytrého řešení, takže to je věc, která je teď poměrně velmi aktuální.
Mluvčí 07:  Upozornili nás na to mimo jiné architekti, takže to zase souvisí s jinými oblastmi.
Mluvčí 07: Popelnice ve městě nejenom ty natřídený odpad, ale i ty standardní jsou rozmístěny úplně prostě tak, jak asi by umístěný být úplně neměnili.
Mluvčí 07: Velice často jsou umístěné naprosto nevhodně z hlediska bezpečnosti, dopravy chodců, z hlediska vizuální podoby je to taky pomněně.
Mluvčí 07:  nešťastné, to znamená, ano, máte pravdu, z odpadky se musí něco docela rychle zkusit dělat, takže můžeme společně se do toho pustit, není s tím problém.
Mluvčí 07: Klidně přijďte v úterý v půl osmí ráno.
Mluvčí 15:  Díky, Ondra.
Mluvčí 15: Já myslím, že už tady zaznělo minulé.
Mluvčí 15: My všichni cítíme, že ne bioodpad, ale komplexně řešení odpadů i hospodářství našeho města, jak po ekonomický, ekologický, logický, jakýkoliv stránce, cítíme jako přežitý je špatný, takže určitě už se na tom dokonce pracuje.
Mluvčí 15: Pane Brčáku, já nevím, jak ty pracovní skupiny budete stíhat, ale samozřejmě vypadá to, že jste odborníky na odpadky, jenom bych doporučil,
Mluvčí 15:  Já jsem tu chybu taky dělal.
Mluvčí 15: Nejdřív je dobrý se zjistit, ve které fázi už jsme, jak to funguje, proč to funguje, jakou to má potom nějakou souvstažnost třeba k něčemu jinému a pak sehlásit do skupin.
Mluvčí 15: Ale jinak jako podmět dobrý, všichni to cítíme jako jednu z mnoha priorit a ta bio odpad to je opravdu taková, že bych, drobná součást toho řešení, který nás čeká.
Mluvčí 15: Paní Carmonová.
Mluvčí 05:  Já bych těm odpadkům právě chtěla říct, že já už jsem o tom mluvila i na tady v tomhle volebním období, že jsem přesvědčena o tom, že skutečně nemáme dobrou politiku s vozovou a s paní Cermanovou jsem měla i několik jednání ještě, než tedy jsem odešla a vím, že tam jsou velké mezery právě ve svozu některých sídlišť a já jsem přesvědčena o tom, že to není o tom přidat někam pár kontejnerů, ale že to chce skutečně hlubokou analýzu toho, co to město potřebuje ve vztahu
Mluvčí 05:  k zaměstnanosti třeba těch obyvatel v těch lokalitách, protože pokud jsme doma, tak víc samozřejmě produkujeme odpad v místě bydliště, zatímco, kde se chodí do práce atd.
Mluvčí 05: Je tam celá řada věcí, která by se měla zohlednit a já mě to prostě nedá, já se taky hlásím do skupiny odpadkové, já teda nevím, jestli to dám v úterý, ale jako v každém případě se s vám, alespoň vám předám to, co vím teď.
Mluvčí 07:  V tu úterý to bude jenom půl hodinky, takže jenom takový úvod, abychom seznámili, takže se ta pracovní skupinka klidně může sejít a pak pracovat dál.
Mluvčí 26: Já nepotřebuju v každý skupině, já jsem jenom prostě ovčar města, který mu teďkonc město vlastně nabídl, že mu asi přidělí tři popelnice na jeho zahradu.
Mluvčí 26: Si říkám, že si to budu používat na vodu nebo na co, ale spíš prostě si myslím, že to jsou to vyhozený peníze.
Mluvčí 26:  To mi připadne zbytečný, děkuji.
Mluvčí 15: My jsme asi zajednou, my jsme tady shodli, cítíme to jako je to špatně.
Mluvčí 21: Já bych chtěl jenom říci, že v tomhletom období, kdy jsme se začali bavit o tom, že budeme svážet bioodpad, tak byl největší zájem naopak právě v oblaste, kde jsou zahrady, zahrádky, rodinné domky.
Mluvčí 21:  A z toho si jednoho prostého důvodu, že dneska nikdo nemá žádný hospodářské zvířetstvo, nikdo nemá dneska mechanizaci, která mu umožní třeba uksušit seno a využít ho nějak na krmení nebo na podestýlku nebo tak.
Mluvčí 21: Dneska se hopluje zahrada třikrát do týdne na několik málo milimetrů a ta kaše, která se z toho sbírá, tak tu chvíli skladujete na zahradě.
Mluvčí 21:  Pokud budete mít kompostér, tak budete vidět, že byste potřebal kompostér, který má 800 litrů minimálně, pokud nemáte zahrádku, kterou vám zasedne bába zadkem.
Mluvčí 21: A tyhle ten odpad, který pak už nemůžete kompostovat, nebo nemáte jak, a nemáte jak ho využít, tak zkrátka končí v těch normálních směsných popelnicích.
Mluvčí 21:  Smrdí to, prostě není to proto uspůsobený a tak dále.
Mluvčí 21: Já bych klidně vyzval, já nevím, magistra Hikše za odbor životního prostředí, anebo pana Mičku za komunál, ať se vyjádřejí k tomu, jaká je vůbec skladba toho našeho odpadu směstnýho.
Mluvčí 21: Jak jsme na tom vůbec ve srovnání s ostatními městy, pokud je o třídění odpadu?
Mluvčí 21:  a tak dále.
Mluvčí 21: Můžete prosím k tomu něco říci?
Mluvčí 08: Tak přesné čísla asi neřeknu, ale samozřejmě třídění se pořád rozvíjí a právě z toho důvodu, aby do komunálního odpadu se nedával tebe odpad, který vlastně to jsou zbytky z jídel, že jo, všechno.
Mluvčí 08: Takže proto se to rozdává tady těm lidem, kterým měli největší zájem.
Mluvčí 08:  To, že se tam dává tráva, někdo to užívá teda na trávu, ale plno lidí to užívá na zbytky jídel, u různých těch věcí.
Mluvčí 08: Prostě všechno, co patří doby odpadu, aby vlastně ten komunál se blížil k nule.
Mluvčí 08: Mělo by se tak přijít, že komunální odpad směsnej by měl se blížit k nule.
Mluvčí 26:  Tak já se teda zetám pana Miške ještě jenom ten bioodpad, my v někam odvezeme, na nějakou kompostárnu předpokládám?
Mluvčí 08: Ano, máme kompostárnu.
Mluvčí 08: Kdo nemá vlastně tuhle tu popelnici, tak ten bioodpad má možnost vozit sám, jí musí odvážet, ale město má povinnost to zajišťovat a ve smluvi máme, že musíme
Mluvčí 08:  Já nevím, do konce roku 2022 mít asi 5 tisíc těchto nádob.
Mluvčí 26: Jasně, ale ta kompostárna, my jako by nás stojí ten provoz, nebo my za to platíme za to uložení, nebo jak to je?
Mluvčí 08: Za uložení neplatíme, platíme pouze za svoz.
Mluvčí 26: Jasně.
Mluvčí 26: Jinými slovy, když mám zahradu, musím si koupit za svoje sekačku.
Mluvčí 26:  To je taková investice, která je celkem logická.
Mluvčí 26: Nebo si koupím kosu, posekám to ručo, ušetřím záležití, můžu to usušit, můžu to schrabat.
Mluvčí 26: To, že mám posekanou trávu každej týden, je můj luxus, který já si chci dopřát prostě.
Mluvčí 26: Mně připadne logický, že si teda dopřeju, když to nechci kompostovat u sebe na zahradě, což je mimochodem ten nejnormálnější jev, že ta tráva, kterou
Mluvčí 26:  jsem tam teda jako sklidil, tak ji tam zase, jako bych, v podstatě vrátím přesně tak do té země, tak když teda tenhle luxus nechci mít, teda v podstatě já si myslím, že to je luxus mít vlastní prostě dobrou zeminu prostě na, a když dejme tomu, oni si myslejí, že nechtějí.
Mluvčí 26:  tak ať si prostě zaplatí popelnicin, aby odpad.
Mluvčí 26: Ale jako mně připadne fakt tahle ta služba jako scesná, protože ano, strká se to do popelnice směsný, tak to je otázka toho, že to město to nějakým způsobem třeba toleruje, nebo takhle, že jo, to už je jako věc jiná, ale jako já třeba to všechno zlikvidu na té zahradě a připadne mi to, že takhle to má být, jo, takže jakože tamta úspora úplně od toho města, ten přínos tomu městu není, jo, to akorát, že
Mluvčí 26:  Ano, dělá se to tak, seká se to každej týden, ale otázka je, jestli to, jak se to teďko dělá, je správnej postup.
Mluvčí 15: Pane Brčáku, já se tady nemůžu odpustit.
Mluvčí 15: Osobi jste, kteří budete pokládat otázky, jestli o té problematice něco chcete vědět, pojďme to nechat na jiného zastupitelstvo.
Mluvčí 15: Až něco zjistíte, budete mít všechny odpovědi, pak zkuste střílet nápady.
Mluvčí 15: Jinak já jsem si vás tady napsal už do té skupiny Odpad,
Mluvčí 15:  Teoreticky možná třeba chcete být v kontrole popelnic, já nevím, jaký další skupině, ale chtěl jsem říct, si mrkněte na hodinky.
Mluvčí 15: Diskutovali jsme o době začátku a konci zastupitelstva.
Mluvčí 15: Kdyby jsme jeli v režimu od 3 hodin, tak máme
Mluvčí 15:  za deset minut devět a už bychom se pomaličku blížili k tomu, kdy to utneme.
Mluvčí 15: To jenom pro tu představu vám se snažím teďka připomenout.
Mluvčí 15: Pane Chmelíku.
Mluvčí 15: Pardon, pardon.
Mluvčí 15: Pan Hich se hlásil dřív, on tam bohužel nemá to zařízení, aby se mohl přihlásit oficiálně.
Mluvčí 20: Já zkusím, jestli jsem slyšel.
Mluvčí 20: Ano jsem, děkuji.
Mluvčí 20: Já bych chtěl jenom trošičku upřesnit, co to je bioodpad.
Mluvčí 20:  Bio-odpad, v žádném případě, nejsou zbytky jídel.
Mluvčí 20: To je za prvé.
Mluvčí 20: Bio-odpad je tráva, jsou tam keře, dřeviny, jsou tam slupky třeba z brambor, je tam část syrové zeleniny a podobně, ale ne zbytky jídel.
Mluvčí 20: To je gastro-odpad a na to jsou zvláštní pravidla.
Mluvčí 20: To je všechno.
Mluvčí 20: Děkuji.
Mluvčí 24:  Děkuji za slovo.
Mluvčí 24: Já bych měl takový systémový nebo organizační námět, nebo spíš možná prozbu.
Mluvčí 24: To téma odpadů je obrovsky široké a komplexní.
Mluvčí 24: Já myslím, že přesahuje rámec záverečné diskuzy zastupitelstva.
Mluvčí 24:  podobných témat můžeme mít celou řadu takhle velkých a rozsáhlých.
Mluvčí 24: Pojďme si říct, že pokud nějaké takové to téma je, tak ho třeba dopředu ohlašme, aby jsme se na tom i jako kolegové zastupitelé mohli připravit, aby se na tom mohli připravit zastupitelé, aby to vlastně k ničemu bylo, aby to nebylo jenom takové jakoby tlachání a tedy nějaké zájemné prostě rozhovory a interviu přes sál.
Mluvčí 24: Myslím, že aby to mělo opravdu smysl, i to chci trošku řád, umluvám se,
Mluvčí 24:  kolegovi Brčákovi, že mu takhle do toho vstupuje, je to spíš prozba.
Mluvčí 15: Pane Chmelíku, díky.
Mluvčí 15: A nyní, pro představu, by právě nastala doba pro naši veřejnost a občany, za pět minut devět, ty, co by vydrželi, tak by mohli teďka začít povídat.
Mluvčí 15: Máme další bod do diskuze?
Mluvčí 15: Pan Koloutek.
Mluvčí 28:  Tak, budu střílet do vlastních řád, nicméně já jsem přesvědčen, že budeme končit pravidelně mezi sedmou a osmou hodinou bez sohledu na to, jestli budeme začínat ve jednu hodinu nebo ve tři hodiny a doufám, že budoucnost mi dá zapravdu.
Mluvčí 28: Děkuji.
Mluvčí 15: Díky.
Mluvčí 15: V tomto případě ukončuji dnešní zastupitelstvo.
Mluvčí 15: Sám nabízím, pokud by někdo chtěl ještě třeba podiskutovat o čemkoliv, tak já jsem ochotným tu ještě zůstat.
Mluvčí 15:  Bez hovoru na to, že náš úřad se zabalí, tak můžeme klidně pokračovat v nějaké diskuzi a někam se třeba i posunout.
Mluvčí 15: Nabízím to za sebe, kdo chce další zůstat, může sem přijít.
Mluvčí 15: Díky, na shledanou, pěkný den.
    

Záznam v JSON https://api.hlidacstatu.cz/api/v2/datasety/zasedani-zastupitelstev/zaznamy/8ea581b794a76140821226aa7cac651e
Popis API

Databáze nově na Hlídači

Pokud máte tip na zajímavý zdroj dat, podělte se s ostatními. Anebo se koukněte na nápady ostatních.

Chybí vám zde nějaká data? Přidejte je a pomozte i ostatním, je to snadné.