Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u varujícího počtu 80 smluv z 264 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,3.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2023.
Tzn. že hodnota parametru 0,3030 odpovídá 30,30 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Zásadní nedostatky u 9 smluv z 264 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,03.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2023.
Tzn. že hodnota parametru 0,0341 odpovídá 3,41 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 55 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,21.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2023.
Tzn. že hodnota parametru 0,2083 odpovídá 20,83 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2023.
Tzn. že hodnota parametru 0,0076 odpovídá 0,76 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2023.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2023.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Zakázky se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
PRIMACHLAD s.r.o. |
1 |
17 950 736 Kč |
|
|
SATUM CZECH s.r.o. |
3 |
10 654 316 Kč |
|
|
ICETECHNIK.CZ, s.r.o. |
2 |
10 423 103 Kč |
|
|
ZIROS SECURITY s.r.o. |
13 |
10 221 811 Kč |
|
|
FC Baník Ostrava, a.s. |
9 |
7 076 638 Kč |
|
|
HOKEJ - SPORT CZ s.r.o. |
1 |
6 737 543 Kč |
|
|
Tip-Ex s.r.o. |
3 |
6 249 800 Kč |
|
|
HC VÍTKOVICE RIDERA a.s. |
7 |
5 504 052 Kč |
|
|
BYTservis - služby, spol. s r.o. |
3 |
4 485 215 Kč |
|
|
Johnson Controls Building Solutions, spol. s r.o. |
4 |
3 761 831 Kč |
|
|
Nadační fond regionální fotbalové Akademie Moravskoslezského kraje |
4 |
3 145 173 Kč |
|
|
HC VÍTKOVICE RIDERA, spolek |
4 |
3 145 173 Kč |
|
|
Akademie FC Baník Ostrava z. s. |
3 |
2 358 879 Kč |
|
|
IRSnet CZ s.r.o. |
3 |
2 358 879 Kč |
|
|
Leopold Duda |
3 |
2 358 879 Kč |
|
|
ITALMEC, spol. s r.o. |
2 |
1 978 041 Kč |
|
|
FLIPCOM servis, s.r.o. |
6 |
1 930 545 Kč |
|
|
CLEANCAT s.r.o. |
2 |
1 572 586 Kč |
|
|
GLANC, s.r.o. |
2 |
1 572 586 Kč |
|
|
FANSHOP FC Baník Ostrava s.r.o. |
2 |
1 572 586 Kč |
|
|
POLAR televize Ostrava, s.r.o. |
2 |
1 572 586 Kč |
|
|
EKOAQUA plus, spol. s r.o. |
2 |
1 572 586 Kč |
|
|
ALLI servis, s.r.o. |
2 |
1 572 586 Kč |
|
|
Hokejový klub RT TORAX PORUBA 2011, z. s. |
2 |
1 572 586 Kč |
|
|
Valkýra security s.r.o. |
2 |
1 572 586 Kč |
|
|
2NP production s.r.o. |
2 |
1 572 586 Kč |
|
|
1. FC Poruba - Petřvald na Moravě, z.s. |
2 |
1 572 586 Kč |
|
|
TINT s. r. o. |
5 |
1 191 885 Kč |
|
|
Velkoobchod Zajac, s.r.o. |
4 |
1 060 963 Kč |
|
|
BO dveře, s.r.o. |
2 |
1 012 926 Kč |
|
|
ADIV, spol. s r.o. |
2 |
967 793 Kč |
|
|
MAXGREEN s.r.o. |
2 |
903 222 Kč |
|
|
Firstpower a.s. |
1 |
845 790 Kč |
|
|
Michal Nevřala |
2 |
828 643 Kč |
|
|
JUDr. Kamil Jelínek, advokátní kancelář |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Hokejový klub RT TORAX PORUBA, z. s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
3ADVOKÁTI s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
4Hospitality media s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
PARKSERVIS s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Gekkon International s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
OFFICEO s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Sportovní události v Ostravě z.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
ISI (Czech), spol. s r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Stanislav Janča |
1 |
786 293 Kč |
|
|
HIGH LITE TOURING s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
ITTEC, s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Boson Distribution SE |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Petr Ptašek |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Patronus servis Ostrava, s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Advokátní kancelář Klega |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Ostravská hokejová škola, z.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
ATLETIKA PORUBA z.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
CARPNEU s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Libor Václavík - LIBROS |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Pavla Piatkiewiczová |
1 |
786 293 Kč |
|
|
SKATLOP a.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
SEKOS Morava, s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
STROM PRAHA a.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
PARA HOCKEY OSTRAVA z. s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
ALL SPORTS a.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
KLÍČE - ZÁMKY - TREZORY Urbanec a spol., s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
VIDAPRINT PRODUCTION s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Veolia Komodity ČR, s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Ing. Stanislav Židek |
1 |
786 293 Kč |
|
|
KONE, a.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
HOKEJOVÁ ŠKOLA - OSTRAVA, z.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
KARFO velkoobchod s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
NUMBER ONE GROUP s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Ing. Jan Kostecký |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Česká federace mažoretkového sportu, z. s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
BO OSTRAVA z.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
TT Ice-snow s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
RM - Domino s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
CHLEBIŠ s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Driveto s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Co ti je s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
PZAL, a.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
WORLD ON ICE s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Universal Music, s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Ing. Ludvík Paleček |
1 |
786 293 Kč |
|
|
PRAGOKONCERT BOHEMIA, a.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Sanace a stavby APOLLO s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
MFK VÍTKOVICE z.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
COPY STAR, s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Ondřej Valenta |
1 |
786 293 Kč |
|
|
ZAHRADY R+R - realizace a údržba zahrad s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
VIZ - CENTRUM "spolek" |
1 |
786 293 Kč |
|
|
CREDO CZ - nadace |
1 |
786 293 Kč |
|
|
HYGSERVIS FRIČ s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
zdravavoda.cz s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
INDUS PRAHA, spol. s r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Czech Figure Skating s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Jakub Kontra |
1 |
786 293 Kč |
|
|
SPEDOS Servis s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Lorne style s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Bruslařský klub Ostrava, z.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
CZ.HOCKEY s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Bc. Lukáš Jašek, DiS. et DiS. |
1 |
786 293 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. v 2023 ve výši 786 293 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
ZIROS SECURITY s.r.o. |
13 |
|
|
FC Baník Ostrava, a.s. |
9 |
|
|
HC VÍTKOVICE RIDERA a.s. |
7 |
|
|
Nadační fond regionální fotbalové Akademie Moravskoslezského kraje |
4 |
|
|
HC VÍTKOVICE RIDERA, spolek |
4 |
|
|
Akademie FC Baník Ostrava z. s. |
3 |
|
|
IRSnet CZ s.r.o. |
3 |
|
|
Leopold Duda |
3 |
|
|
CLEANCAT s.r.o. |
2 |
|
|
GLANC, s.r.o. |
2 |
|
|
FANSHOP FC Baník Ostrava s.r.o. |
2 |
|
|
POLAR televize Ostrava, s.r.o. |
2 |
|
|
EKOAQUA plus, spol. s r.o. |
2 |
|
|
ALLI servis, s.r.o. |
2 |
|
|
Hokejový klub RT TORAX PORUBA 2011, z. s. |
2 |
|
|
Valkýra security s.r.o. |
2 |
|
|
2NP production s.r.o. |
2 |
|
|
1. FC Poruba - Petřvald na Moravě, z.s. |
2 |
|
|
JUDr. Kamil Jelínek, advokátní kancelář |
1 |
|
|
Hokejový klub RT TORAX PORUBA, z. s. |
1 |
|
|
3ADVOKÁTI s.r.o. |
1 |
|
|
4Hospitality media s.r.o. |
1 |
|
|
PARKSERVIS s.r.o. |
1 |
|
|
Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z.s. |
1 |
|
|
Gekkon International s.r.o. |
1 |
|
|
MAXGREEN s.r.o. |
1 |
|
|
OFFICEO s.r.o. |
1 |
|
|
Sportovní události v Ostravě z.s. |
1 |
|
|
ISI (Czech), spol. s r.o. |
1 |
|
|
ADIV, spol. s r.o. |
1 |
|
|
Stanislav Janča |
1 |
|
|
HIGH LITE TOURING s.r.o. |
1 |
|
|
ITTEC, s.r.o. |
1 |
|
|
Boson Distribution SE |
1 |
|
|
Petr Ptašek |
1 |
|
|
Patronus servis Ostrava, s.r.o. |
1 |
|
|
Advokátní kancelář Klega |
1 |
|
|
Ostravská hokejová škola, z.s. |
1 |
|
|
ATLETIKA PORUBA z.s. |
1 |
|
|
CARPNEU s.r.o. |
1 |
|
|
Libor Václavík - LIBROS |
1 |
|
|
Pavla Piatkiewiczová |
1 |
|
|
SKATLOP a.s. |
1 |
|
|
SEKOS Morava, s.r.o. |
1 |
|
|
STROM PRAHA a.s. |
1 |
|
|
Michal Nevřala |
1 |
|
|
PARA HOCKEY OSTRAVA z. s. |
1 |
|
|
ALL SPORTS a.s. |
1 |
|
|
KLÍČE - ZÁMKY - TREZORY Urbanec a spol., s.r.o. |
1 |
|
|
TINT s. r. o. |
1 |
|
|
VIDAPRINT PRODUCTION s.r.o. |
1 |
|
|
Veolia Komodity ČR, s.r.o. |
1 |
|
|
Ing. Stanislav Židek |
1 |
|
|
KONE, a.s. |
1 |
|
|
HOKEJOVÁ ŠKOLA - OSTRAVA, z.s. |
1 |
|
|
KARFO velkoobchod s.r.o. |
1 |
|
|
NUMBER ONE GROUP s.r.o. |
1 |
|
|
Ing. Jan Kostecký |
1 |
|
|
Česká federace mažoretkového sportu, z. s. |
1 |
|
|
BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s. |
1 |
|
|
BO OSTRAVA z.s. |
1 |
|
|
Velkoobchod Zajac, s.r.o. |
1 |
|
|
TT Ice-snow s.r.o. |
1 |
|
|
RM - Domino s.r.o. |
1 |
|
|
CHLEBIŠ s.r.o. |
1 |
|
|
Driveto s.r.o. |
1 |
|
|
Co ti je s.r.o. |
1 |
|
|
BYTservis - služby, spol. s r.o. |
1 |
|
|
PZAL, a.s. |
1 |
|
|
WORLD ON ICE s.r.o. |
1 |
|
|
Universal Music, s.r.o. |
1 |
|
|
Ing. Ludvík Paleček |
1 |
|
|
BO dveře, s.r.o. |
1 |
|
|
PRAGOKONCERT BOHEMIA, a.s. |
1 |
|
|
Sanace a stavby APOLLO s.r.o. |
1 |
|
|
MFK VÍTKOVICE z.s. |
1 |
|
|
COPY STAR, s.r.o. |
1 |
|
|
Ondřej Valenta |
1 |
|
|
ZAHRADY R+R - realizace a údržba zahrad s.r.o. |
1 |
|
|
VIZ - CENTRUM "spolek" |
1 |
|
|
CREDO CZ - nadace |
1 |
|
|
HYGSERVIS FRIČ s.r.o. |
1 |
|
|
zdravavoda.cz s.r.o. |
1 |
|
|
INDUS PRAHA, spol. s r.o. |
1 |
|
|
Czech Figure Skating s.r.o. |
1 |
|
|
Jakub Kontra |
1 |
|
|
SPEDOS Servis s.r.o. |
1 |
|
|
Lorne style s.r.o. |
1 |
|
|
Tip-Ex s.r.o. |
1 |
|
|
Bruslařský klub Ostrava, z.s. |
1 |
|
|
CZ.HOCKEY s.r.o. |
1 |
|
|
Bc. Lukáš Jašek, DiS. et DiS. |
1 |
|
|
Radio Čas s.r.o. |
1 |
|
|
Mironet.cz a.s. |
1 |
|
|
Smarty CZ a.s. |
1 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. v 2023 ve výši 786 293 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů se objevuje v 6 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,19.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Doprava a poštovní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 6, tj. 62,50 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Johnson Controls Building Solutions, spol. s r.o. |
2 |
3 057 283 Kč |
|
|
ADIV, spol. s r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
STROM PRAHA a.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Valkýra security s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
CHLEBIŠ s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Bc. Lukáš Jašek, DiS. et DiS. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
SANFIN a.s. |
1 |
178 800 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. v 2023 ve výši 786 293 Kč
|
Obor Bezpečnostní a ochranné vybavení a údržba
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
ZIROS SECURITY s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
INDUS PRAHA, spol. s r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. v 2023 ve výši 786 293 Kč
|
Obor Energie
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 66,67 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Veolia Komodity ČR, s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
HC VÍTKOVICE RIDERA a.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
TRY HARD s.r.o. |
1 |
90 750 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. v 2023 ve výši 786 293 Kč
|
Obor Zemědělství
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 5, tj. 80,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Michal Nevřala |
2 |
828 643 Kč |
|
|
ITTEC, s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
ZAHRADY R+R - realizace a údržba zahrad s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
1. FC Poruba - Petřvald na Moravě, z.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. v 2023 ve výši 786 293 Kč
|
Obor Řemesla
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 11, tj. 76,92 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
ICETECHNIK.CZ, s.r.o. |
1 |
10 355 180 Kč |
|
|
ITALMEC, spol. s r.o. |
1 |
1 849 564 Kč |
|
|
HC VÍTKOVICE RIDERA a.s. |
2 |
1 572 586 Kč |
|
|
HC VÍTKOVICE RIDERA, spolek |
2 |
1 572 586 Kč |
|
|
Hokejový klub RT TORAX PORUBA, z. s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Hokejový klub RT TORAX PORUBA 2011, z. s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
FC Baník Ostrava, a.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Akademie FC Baník Ostrava z. s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
MFK VÍTKOVICE z.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Bruslařský klub Ostrava, z.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
GuMi Athletic Equipment s.r.o. |
1 |
146 635 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. v 2023 ve výši 786 293 Kč
|
Obor Finance
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 4, tj. 50,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
SATUM CZECH s.r.o. |
3 |
10 654 316 Kč |
|
|
Ing. Jan Kostecký |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Driveto s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
FC Baník Ostrava, a.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. v 2023 ve výši 786 293 Kč
|
Obor Technické služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 4, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
EKOAQUA plus, spol. s r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Sanace a stavby APOLLO s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
VIZ - CENTRUM "spolek" |
1 |
786 293 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. v 2023 ve výši 786 293 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 32, tj. 96,88 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
FC Baník Ostrava, a.s. |
6 |
4 717 759 Kč |
|
|
Nadační fond regionální fotbalové Akademie Moravskoslezského kraje |
3 |
2 358 879 Kč |
|
|
Akademie FC Baník Ostrava z. s. |
2 |
1 572 586 Kč |
|
|
HC VÍTKOVICE RIDERA a.s. |
2 |
1 572 586 Kč |
|
|
Leopold Duda |
2 |
1 572 586 Kč |
|
|
HC VÍTKOVICE RIDERA, spolek |
2 |
1 572 586 Kč |
|
|
JUDr. Kamil Jelínek, advokátní kancelář |
1 |
786 293 Kč |
|
|
3ADVOKÁTI s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
4Hospitality media s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Boson Distribution SE |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Advokátní kancelář Klega |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Pavla Piatkiewiczová |
1 |
786 293 Kč |
|
|
ALL SPORTS a.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
PZAL, a.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Valkýra security s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
1. FC Poruba - Petřvald na Moravě, z.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Lorne style s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
FANSHOP FC Baník Ostrava s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
CZ.HOCKEY s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
CETIN a.s. |
1 |
78 650 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. v 2023 ve výši 786 293 Kč
|
Obor Reklamní a marketingové služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 13, tj. 85,71 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
GLANC, s.r.o. |
2 |
1 572 586 Kč |
|
|
2NP production s.r.o. |
2 |
1 572 586 Kč |
|
|
Sportovní události v Ostravě z.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
PARA HOCKEY OSTRAVA z. s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
NUMBER ONE GROUP s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Co ti je s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
WORLD ON ICE s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Universal Music, s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
CREDO CZ - nadace |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Radio Čas s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
S636.CZ s.r.o. |
2 |
466 528 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. v 2023 ve výši 786 293 Kč
|
Obor Jiné služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 8, tj. 38,89 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Firstpower a.s. |
1 |
845 790 Kč |
|
|
ISI (Czech), spol. s r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
EKOAQUA plus, spol. s r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Ostravská hokejová škola, z.s. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Leopold Duda |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Ing. Stanislav Židek |
1 |
786 293 Kč |
|
|
TT Ice-snow s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
RM - Domino s.r.o. |
1 |
786 293 Kč |
|
|
Johnson Controls Building Solutions, spol. s r.o. |
2 |
704 548 Kč |
|
|
GOAL SPORT technology s.r.o. |
1 |
692 733 Kč |
|
|
FLIPCOM servis, s.r.o. |
1 |
323 917 Kč |
|
|
FMIB, s.r.o. |
1 |
223 850 Kč |
|
|
TESLA BATTERIES a.s. |
1 |
123 021 Kč |
|
|
Český svaz ledního hokeje z.s. |
1 |
90 968 Kč |
|
|
POWERBRIDGE spol. s r.o. |
1 |
82 205 Kč |
|
|
OTIS a.s. |
1 |
74 967 Kč |
|
|
Tip-Ex s.r.o. |
1 |
74 609 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. v 2023 ve výši 786 293 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 7,86
|
|
Počet bodů 7,86 znamená pro VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. celkově
994. místo z 1172.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,3030 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0341 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0241 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0162 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0076 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,2083 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1928 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,786
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
7,86
|
|
Výsledný K-Index
|
7,862 |
|