Úřad - orgán veřejné moci. Organizační složka státu. Je součástí 14 kategorií orgánu veřejné moci.
Zastupovaný
Jan Řezníček
změna 04.03.2026
| Založeno | 01.06.1994 |
| IČO | 60458500 |
| Datová schránka | 6yvadsa |
Jednou denně, obvykle ráno, vám zašleme mail s informacemi o nových smlouvách, veřejných zakázkách, dotacích a dalších událostech týkajících se tohoto úřadu.
Všechny smlouvy: 1258 smluv za celkem 1 mld. Kč;
6 smluv má zásadní nedostatek;
13 smluv je s hodnotou těsně pod limitem veřejných zakázek;
7,1 % smluv s firmami navázanými na politiky;
Smlouvy s cenou těsně pod limitem pro veřejné zakázky
Nízké riziko,
celkem
Jedna smlouva
s cenou těsně pod limitem pro veřejné zakázky.
Tj. 1,82 % z celkového počtu.
| Oblast smluv | Počet smluv | Hodnota smluv |
|---|---|---|
| Zajišťování služeb pro veřejnost | 10 | 19 787 805 Kč |
| IT Vývoj (na zakázku, včetně možné následné podpory) | 3 | 14 281 580 Kč |
| Opravy, údržba, záruční i pozáruční servis | 4 | 1 711 845 Kč |
| Nákup, prodej a pronájem nemovitosti (bytové i nebytové) | 8 | 842 240 Kč |
| Stavebnictví | 4 | 238 018 Kč |
| Věda, výzkum a vzdělávání | 1 | 235 000 Kč |
| IT Hardware | 1 | 89 298 Kč |
| Čistící a hygienické služby | 1 | 56 500 Kč |
| Telekomunikační služby | 1 | 0 Kč |
| Společnost | Počet smluv | Hodnota smluv |
|---|---|---|
| Zeměměřický úřad | 75 | 89 935 113 Kč |
| Český úřad zeměměřický a katastrální | 1 | 2 420 000 Kč |
| Ředitelství silnic a dálnic s. p. | 1 | 76 772 Kč |
Počet uzavřených smluv bez uvedené ceny
Nízké riziko,
celkem
Jedna smlouva
bez uvedené ceny.
Tj. 0,85 % z celkového počtu.
Smlouvy s cenou těsně pod limitem pro veřejné zakázky
Nízké riziko,
celkem
3 smlouvy
s cenou těsně pod limitem pro veřejné zakázky.
Tj. 2,56 % z celkového počtu.
Koncentrace smluvních partnerů
Nízké riziko,
žádný smluvní partner nedominuje nad ostatními.
| Oblast smluv | Počet smluv | Hodnota smluv |
|---|---|---|
| IT Vývoj (na zakázku, včetně možné následné podpory) | 7 | 70 314 662 Kč |
| Ostraha objektů | 2 | 47 907 137 Kč |
| Kancelářské potřeby (tiskárny, skenery, papírnické potřeby) | 1 | 12 705 000 Kč |
| IT Hardware | 8 | 12 350 342 Kč |
| Stavebnictví | 9 | 6 913 625 Kč |
| IT | 5 | 6 166 156 Kč |
| Opravy, údržba, záruční i pozáruční servis | 7 | 2 919 112 Kč |
| Nákup, prodej a pronájem nemovitosti (bytové i nebytové) | 15 | 1 830 678 Kč |
| Stroje a zařízení | 1 | 1 197 997 Kč |
| IT Software (krabicový SW, licence, …) | 2 | 871 031 Kč |
| Čistící a hygienické služby | 2 | 579 953 Kč |
| Osobní vozidla | 1 | 435 667 Kč |
| Kancelářské a domácí spotřebiče (klimatizace, myčka, lednička, sporák, …) | 2 | 406 500 Kč |
| Telekomunikační služby | 1 | 195 856 Kč |
| Sítě a přenos dat | 1 | 167 401 Kč |
| Zemědělství | 1 | 154 646 Kč |
| Průzkum veřejného mínění a statistiky | 1 | 139 000 Kč |
| Pojišťovací služby | 1 | 127 778 Kč |
| Průmyslové stroje | 1 | 120 000 Kč |
| Čisticí výrobky | 6 | 0 Kč |
| Internetové služby, servery, cloud, certifikáty | 2 | 0 Kč |
| Společnost | Počet smluv | Hodnota smluv |
|---|---|---|
| Zeměměřický úřad | 112 | 149 189 395 Kč |
| Český úřad zeměměřický a katastrální | 3 | 23 351 790 Kč |
| Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. | 1 | 748 446 Kč |
| Technické služby Opava a. s. | 1 | 17 545 Kč |
Počet uzavřených smluv bez uvedené ceny
Nízké riziko,
celkem
Jedna smlouva
bez uvedené ceny.
Tj. 1,05 % z celkového počtu.
Smlouvy s cenou těsně pod limitem pro veřejné zakázky
Nízké riziko,
celkem
Jedna smlouva
s cenou těsně pod limitem pro veřejné zakázky.
Tj. 1,05 % z celkového počtu.
Koncentrace smluvních partnerů
Střední riziko,
žádný smluvní partner nedominuje nad ostatními.
| Oblast smluv | Počet smluv | Hodnota smluv |
|---|---|---|
| IT Software (krabicový SW, licence, …) | 1 | 25 773 000 Kč |
| Ostraha objektů | 2 | 22 097 992 Kč |
| Telekomunikační služby | 3 | 7 260 000 Kč |
| Stavebnictví | 10 | 5 064 020 Kč |
| Opravy, údržba, záruční i pozáruční servis | 7 | 3 900 946 Kč |
| Stroje a zařízení | 2 | 2 432 342 Kč |
| IT Hardware | 5 | 2 303 997 Kč |
| IT | 5 | 1 800 392 Kč |
| Nákup, prodej a pronájem nemovitosti (bytové i nebytové) | 15 | 1 789 580 Kč |
| Osobní vozidla | 2 | 1 321 290 Kč |
| Řemesla | 1 | 922 226 Kč |
| IT Vývoj (na zakázku, včetně možné následné podpory) | 2 | 659 353 Kč |
| Zemědělství | 1 | 457 782 Kč |
| Kancelářské potřeby (tiskárny, skenery, papírnické potřeby) | 4 | 385 870 Kč |
| Kancelářské a domácí spotřebiče (klimatizace, myčka, lednička, sporák, …) | 1 | 369 534 Kč |
| Čisticí výrobky | 1 | 331 110 Kč |
| Bezpečnostní a ochranné vybavení a údržba | 1 | 290 400 Kč |
| Průzkum veřejného mínění a statistiky | 1 | 132 000 Kč |
| Pojišťovací služby | 1 | 117 142 Kč |
| Zdravotnictví | 1 | 94 470 Kč |
| Školení a kurzy | 1 | 78 650 Kč |
| Telco | 1 | 0 Kč |
| Odpady | 1 | 0 Kč |
| Společnost | Počet smluv | Hodnota smluv |
|---|---|---|
| Zeměměřický úřad | 91 | 74 488 588 Kč |
| Český úřad zeměměřický a katastrální | 1 | 7 260 000 Kč |
| Výzkumný ústav pro krajinu, v. v. i. | 1 | 109 505 Kč |
| Technické služby Opava a. s. | 1 | 14 500 Kč |
| Jihočeský kraj | 1 | 0 Kč |
Počet uzavřených smluv bez uvedené ceny
Střední riziko,
celkem
15 smluv
bez uvedené ceny.
Tj. 12,30 % z celkového počtu.
Smlouvy s cenou těsně pod limitem pro veřejné zakázky
Nízké riziko,
celkem
2 smlouvy
s cenou těsně pod limitem pro veřejné zakázky.
Tj. 1,64 % z celkového počtu.
Koncentrace smluvních partnerů
Střední riziko,
žádný smluvní partner nedominuje nad ostatními.
| Oblast smluv | Počet smluv | Hodnota smluv |
|---|---|---|
| IT Hardware | 18 | 147 906 371 Kč |
| Ostraha objektů | 2 | 22 465 560 Kč |
| Nákup, prodej a pronájem nemovitosti (bytové i nebytové) | 12 | 5 602 951 Kč |
| IT | 10 | 5 400 963 Kč |
| Stavebnictví | 7 | 2 653 499 Kč |
| IT Software (krabicový SW, licence, …) | 4 | 2 326 637 Kč |
| Stroje a zařízení | 2 | 1 223 476 Kč |
| Telekomunikační služby | 3 | 679 212 Kč |
| Kancelářské potřeby (tiskárny, skenery, papírnické potřeby) | 3 | 643 498 Kč |
| Sítě a přenos dat | 1 | 379 940 Kč |
| IT Vývoj (na zakázku, včetně možné následné podpory) | 7 | 300 103 Kč |
| Čistící a hygienické služby | 1 | 275 880 Kč |
| Práce při dokončování budov | 1 | 202 672 Kč |
| Opravy, údržba, záruční i pozáruční servis | 1 | 175 000 Kč |
| Zdravotnictví | 1 | 143 161 Kč |
| Průzkum veřejného mínění a statistiky | 1 | 132 000 Kč |
| Průmyslové stroje | 1 | 108 982 Kč |
| Pojišťovací služby | 1 | 108 651 Kč |
| Mobily, smart zařízení | 1 | 78 491 Kč |
| Zemědělství | 1 | 72 877 Kč |
| Nábytek | 1 | 60 984 Kč |
| Internetové služby, servery, cloud, certifikáty | 2 | 0 Kč |
| Odpady | 1 | 0 Kč |
| Společnost | Počet smluv | Hodnota smluv |
|---|---|---|
| Český úřad zeměměřický a katastrální | 2 | 141 862 738 Kč |
| Zeměměřický úřad | 115 | 54 734 259 Kč |
| Ředitelství silnic a dálnic s. p. | 1 | 226 900 Kč |
| Město Moravské Budějovice | 1 | 59 640 Kč |
| Technické služby Opava a. s. | 1 | 14 500 Kč |
| HLAVNÍ MĚSTO PRAHA | 1 | 120 Kč |
| Město Hodonín | 1 | 0 Kč |
Počet uzavřených smluv bez uvedené ceny
Vysoké riziko,
celkem
63 smluv
bez uvedené ceny.
Tj. 41,72 % z celkového počtu.
Koncentrace smluvních partnerů
Nízké riziko,
žádný smluvní partner nedominuje nad ostatními.
| Společnost | Počet smluv | Hodnota smluv |
|---|---|---|
| Český úřad zeměměřický a katastrální | 1 | 102 031 197 Kč |
| Zeměměřický úřad | 142 | 79 557 744 Kč |
| Ústecký kraj | 1 | 3 247 500 Kč |
| Moravskoslezský kraj | 1 | 171 488 Kč |
| Technické služby Opava a. s. | 1 | 14 500 Kč |
| Město Lanškroun | 1 | 1 000 Kč |
| Statutární město Brno | 1 | 399 Kč |
| Ministerstvo zemědělství | 1 | 0 Kč |
| Město Nové Město na Moravě | 1 | 0 Kč |
| Česká zemědělská univerzita v Praze | 1 | 0 Kč |
Počet uzavřených smluv bez uvedené ceny
Vysoké riziko,
celkem
34 smluv
bez uvedené ceny.
Tj. 20,12 % z celkového počtu.
Smlouvy se zásadními nedostatky
Střední riziko,
celkem
Jedna smlouva
se zásadními nedostatky.
Tj. 0,59 % z celkového počtu.
Koncentrace smluvních partnerů
Nízké riziko,
žádný smluvní partner nedominuje nad ostatními.
| Společnost | Počet smluv | Hodnota smluv |
|---|---|---|
| Zeměměřický úřad | 150 | 65 212 764 Kč |
| Kraj Vysočina | 1 | 1 068 005 Kč |
| Mendelova univerzita v Brně | 1 | 985 178 Kč |
| Statutární město Prostějov | 1 | 339 986 Kč |
| Moravskoslezský kraj | 1 | 207 500 Kč |
| Jihomoravský kraj | 1 | 193 486 Kč |
| Západočeská univerzita v Plzni | 1 | 188 287 Kč |
| Univerzita Palackého v Olomouci | 1 | 157 300 Kč |
| Město Světlá nad Sázavou | 1 | 81 900 Kč |
| Univerzita Karlova | 1 | 79 041 Kč |
| Ústav archeologické památkové péče Brno, veřejná výzkumná instituce | 1 | 64 113 Kč |
| Technické služby Opava a. s. | 1 | 14 500 Kč |
| Obec Písečná | 1 | 1 266 Kč |
| Český úřad zeměměřický a katastrální | 1 | 0 Kč |
| Statutární město Přerov | 2 | 0 Kč |
| Statutární město Ostrava | 2 | 0 Kč |
| Olomoucký kraj | 1 | 0 Kč |
| Zlínský kraj | 1 | 0 Kč |
Počet uzavřených smluv bez uvedené ceny
Střední riziko,
celkem
7 smluv
bez uvedené ceny.
Tj. 5,26 % z celkového počtu.
Smlouvy s cenou těsně pod limitem pro veřejné zakázky
Nízké riziko,
celkem
Jedna smlouva
s cenou těsně pod limitem pro veřejné zakázky.
Tj. 0,75 % z celkového počtu.
Smlouvy se zásadními nedostatky
Střední riziko,
celkem
Jedna smlouva
se zásadními nedostatky.
Tj. 0,75 % z celkového počtu.
Koncentrace smluvních partnerů
Žádné riziko,
smlouvy se nekoncentrují u u žádných smluvních partnerů.
| Společnost | Počet smluv | Hodnota smluv |
|---|---|---|
| Zeměměřický úřad | 118 | 58 750 350 Kč |
| Česká zemědělská univerzita v Praze | 1 | 737 105 Kč |
| Slezská univerzita v Opavě | 2 | 607 985 Kč |
| Ředitelství silnic a dálnic s. p. | 1 | 131 324 Kč |
| Archeologický ústav AV ČR, Praha, v. v. i. | 1 | 84 000 Kč |
| Ústav archeologické památkové péče Brno, veřejná výzkumná instituce | 1 | 74 300 Kč |
| Město Kolín | 1 | 70 870 Kč |
| Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i. | 1 | 67 956 Kč |
| Technické služby Opava a. s. | 1 | 17 545 Kč |
| Město Lanškroun | 1 | 1 620 Kč |
| Český úřad zeměměřický a katastrální | 1 | 0 Kč |
| HLAVNÍ MĚSTO PRAHA | 1 | 0 Kč |
| T-Mobile Czech Republic a.s. | 1 | 0 Kč |
| Povodí Ohře, státní podnik | 1 | 0 Kč |
| Kraj Vysočina | 1 | 0 Kč |
Počet uzavřených smluv bez uvedené ceny
Střední riziko,
celkem
12 smluv
bez uvedené ceny.
Tj. 11,43 % z celkového počtu.
Smlouvy se zásadními nedostatky
Střední riziko,
celkem
Jedna smlouva
se zásadními nedostatky.
Tj. 0,95 % z celkového počtu.
Koncentrace smluvních partnerů
Nízké riziko,
žádný smluvní partner nedominuje nad ostatními.
| Společnost | Počet smluv | Hodnota smluv |
|---|---|---|
| Zeměměřický úřad | 92 | 46 620 661 Kč |
| Archeologický ústav AV ČR, Praha, v. v. i. | 1 | 170 458 Kč |
| MĚSTO TRUTNOV | 1 | 154 537 Kč |
| Statutární město Mladá Boleslav | 1 | 123 716 Kč |
| Ostravská univerzita | 1 | 66 507 Kč |
| Ústav archeologické památkové péče Brno, veřejná výzkumná instituce | 1 | 56 659 Kč |
| Město Vsetín | 1 | 41 449 Kč |
| Město Mělník | 1 | 18 750 Kč |
| Technické služby Opava a. s. | 1 | 17 545 Kč |
| Statutární město Havířov | 1 | 0 Kč |
| Generali Česká pojišťovna a.s. | 1 | 0 Kč |
| Státní zemědělský intervenční fond | 2 | 0 Kč |
| T-Mobile Czech Republic a.s. | 1 | 0 Kč |
Počet uzavřených smluv bez uvedené ceny
Střední riziko,
celkem
8 smluv
bez uvedené ceny.
Tj. 6,40 % z celkového počtu.
Smlouvy s cenou těsně pod limitem pro veřejné zakázky
Nízké riziko,
celkem
4 smlouvy
s cenou těsně pod limitem pro veřejné zakázky.
Tj. 3,20 % z celkového počtu.
Smlouvy se zásadními nedostatky
Vysoké riziko,
celkem
2 smlouvy
se zásadními nedostatky.
Tj. 1,60 % z celkového počtu.
Koncentrace smluvních partnerů
Nízké riziko,
žádný smluvní partner nedominuje nad ostatními.
| Společnost | Počet smluv | Hodnota smluv |
|---|---|---|
| Zeměměřický úřad | 109 | 106 429 594 Kč |
| Česká zemědělská univerzita v Praze | 1 | 2 998 037 Kč |
| Ředitelství silnic a dálnic s. p. | 2 | 1 269 609 Kč |
| Slezská univerzita v Opavě | 1 | 630 277 Kč |
| STATUTÁRNÍ MĚSTO LIBEREC | 1 | 138 885 Kč |
| MĚSTO ČERNOŠICE | 1 | 104 060 Kč |
| České vysoké učení technické v Praze | 1 | 79 614 Kč |
| Ústav archeologické památkové péče Brno, veřejná výzkumná instituce | 1 | 67 888 Kč |
| Město Svitavy | 1 | 18 513 Kč |
| Město Týnec nad Sázavou | 2 | 166 Kč |
| Český úřad zeměměřický a katastrální | 1 | 0 Kč |
| T-Mobile Czech Republic a.s. | 2 | 0 Kč |
| Kraj Vysočina | 2 | 0 Kč |
Počet uzavřených smluv bez uvedené ceny
Střední riziko,
celkem
11 smluv
bez uvedené ceny.
Tj. 8,21 % z celkového počtu.
Smlouvy s cenou těsně pod limitem pro veřejné zakázky
Nízké riziko,
celkem
Jedna smlouva
s cenou těsně pod limitem pro veřejné zakázky.
Tj. 0,75 % z celkového počtu.
Smlouvy se zásadními nedostatky
Střední riziko,
celkem
Jedna smlouva
se zásadními nedostatky.
Tj. 0,75 % z celkového počtu.
Koncentrace smluvních partnerů
Střední riziko,
žádný smluvní partner nedominuje nad ostatními.
| Společnost | Počet smluv | Hodnota smluv |
|---|---|---|
| Zeměměřický úřad | 121 | 65 547 355 Kč |
| Ředitelství silnic a dálnic s. p. | 2 | 583 200 Kč |
| Statutární město Hradec Králové | 1 | 238 455 Kč |
| Jihomoravský kraj | 1 | 160 928 Kč |
| STATUTÁRNÍ MĚSTO LIBEREC | 1 | 155 771 Kč |
| Pardubický kraj | 1 | 123 329 Kč |
| Město Hranice | 1 | 56 222 Kč |
| Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. | 1 | 571 Kč |
| Město Benešov | 1 | 0 Kč |
| MĚSTO LITVÍNOV | 1 | 0 Kč |
| Generali Česká pojišťovna a.s. | 2 | 0 Kč |
| T-Mobile Czech Republic a.s. | 1 | 0 Kč |